P.E.RINTEL KLÊëDMG MAéJK MAAT DE AANKOOP VAN OCKENBURGH De helft van het Haagsche Bosch Varkenmarkt 13-15 Ir. Th. F. A. DELPRAT Oud-Wethouder van Amsterdam MET AARDAPPELMES GESTOKEN EERST NAAR QUICK DAN OP REIS Eerste Amersf. Stoompers- Inrichting „QUICK" ERNSTIG ONGELUK TE UDEN LIJK AANGESPOELD MALVERSATIES TE HOOFDPLAAT Een kostbaar, maar kostelijk bezit voor Den Haag Wij lezen in de Maasbode: In de raadsvergadering van gisteren heeft de gemeenteraad beslist over den aankoop van de buitenplaats „Ockenburgh". Zooals men weet, was de gemeente door liet bezit van 4/5 der aandeden van de N. V. Bouwgr.-Mij. „Ockenburgh" reeds voor een groot deel mede-eigenares van het groo- tc oude landgoed „Ockenburgh" met uitzon dering dan van do enclave, welke gevormd wordt door de buitenplaats, waarvan do aankoop nu wordt voorgesteld. Het oude landgoed „Ockenburgh" strekte zich uit van de Kijkduinschestraat tot de grens tussehen Loosduinen en Monster. In het Westen werd het landgoed begrensd door de duinen en in het Oosten door den wegjiaar Monster. In don loop der jaren zijn er enkele stuk ken van verkocht o.a. aan do Westlandsche Waterleiding-Mij., en aan het gesticht „Bloe- inendaal". Maar dit waren in verhouding tot het uitgestrekte landgoed slechts kleine stukjes. De buitenplaats, welke do oude kern vormt van de groote bezitting, is thans ei gendom van de N.V. „Heesterkwartier" en wordt bewoond door den heer R. J. O. Men- ten. Die oude kern met het kapitale heeren huis is verreweg het mooiste gedeelte van oud „Ockenburgh". Mooi opgaand hout, breede, goed onderhouden lanen, ruime ga zons, welke een prachtigen doorkijk bie den tussehen de statige boomengroepen, kort om ceil vorstelijk park, de koninklijke Re sidentie waardig. Is weliswaar do aankoop kostbaar, zeker zal deze buitenplaats voor don Haag een kostelijk bezit zijn. Tezamen met het beboschte deel van „Ockenburgh", dat reeds voor 4/5 Haagsch eigendom is, is van deze buitenplaats een van onze mooiste wandelparken te maken. Dit park zou dan beslaan een oppervlakte van 50 A 60 H.A., dat is ongeveer de helft van het Haagsche Bosch. Wat wandelparken betreft, zijn we in den Haag reeds niet slecht bedeeld, we hebben liet reeds genoemde Haagsche Bosch, de Schcveningsche Boschjes, Marlot, het Zui derpark, Meer-en-Bosch, de Boschjes van Poot, de Boschjes van Pex en „Zorgvliet", om nu maar de voornaamste te noemen F.n toch zouden we een park „Ockenburgh" daarnaast nog geen overdadige luxe durven noemen. Fraaie parken toch zijn voor een woonstad als Den Haag van gelijke betceke- nis, als goed uitgeruste havens zijn voor een handelsstad. De bloei, zelfs het bestaan van een woonstad hangt samen met de meerdere of mindere hoeveelheid natuur schoon, welko zoon woonstad biedt. Het geld daaraan uitgegevon is afgezien nog Van de waarde ervan voor de gezondheid niet renteloos belegd Direct en indirect werpt het winsten af. Direct omdat het den in de nabijheid gelegen bouwgrond in waar de doet stijgen. En den Haag heeft zij het ook in gemeenschappelijk bezit in groot- Ockcnburgh nog ettelijke hectaren bouw grond liggen. Maar ook indirect zal de ge meente er van profiteeren, omdat een fraai park als dit er niet weinig toe zal bijdragen om beter gesitueerden naar den Haag te trekken. Den aankoop van de buitenplaats „Ocken burgh" achten wij dan ook ten volle verant woord. De bc-stemming van deze buitenplaats heb ben we reeds aangegeven tezamen met de omringende bosschen één groot wandelpark, waarin het heerenhuis, ingericht als restau rant, zeer goed zal passen. Een prachtige gelegenheid heeft do ge meente hier bovendien voor het geven van fuinpartijen bij groote internationale con ferenties of belangrijke congressen. Daar voor eigent zich dit buitengoed op onge ëvenaarde wijze. Een garden-partij op „Ockenburgh" zou bij zulke gelegenheden ongetwijfeld een der grootste attracties vormen Telefoon 582 MOTORRIJDER WUIFT EEN KENNIS TOE EN KOMT TE VALLEN. M u i d e n, 3 Aug. („Tel."). Gistermiddag ontmoetten twee motorrijders elkander op den nieuwen verkeersweg nabij de Hakko laar. Op het oogenblik dat zij elkander pas seerden, bleek het, dat zij elkander kenden, waarop eon hunner den ander met de hand toewuifde en daarbij nog even umkeck. Dit werd den 20-jarigen Amsterdammer echter noodlottig, want hij raakte het stuur kwijt en kwam te vallen, waarbij hij een been brak. Nadat een toevallig voorbijrijdend ge neesheer do eerste hulp had verleend, werd de jongeman per ziekenauto van de Ma- cllastichting naar Bussum vervoerd, alwaar hij ter verpleging is opgenomen. Op 8 Augustus tachtig jaar Wij lezen in de N.R.Ct.: Ir. Th. F. A. Dclprat zal op 8 Augustus den 80-jarigcn leeftijd bereiken. Amsterdam zal zich hem dan (sinds ette lijke jaren heeft hij zich reeds uit het open bare leven en uit alle functies teruggetrok ken) vooral herinneren als den oud-wethou der, dio gedurende twee tijdvakken als lid van het dagclijksch bestuur van de gomccn- te aan dezer belangen zijn beste krachten gewijd heeft. Kort na zijn verkiezing, in 1907, tot lid van den raad, benoemde deze hem in het college van burgemeester en wethouders, en wol in 1908, dus onder het burgcmeestorlijk bewind van wijlen mr. dr. W. F. v. Leeuwen. Hij ltreeg toen hot be heer over de afdeeling financiën; in 1910 trad hij als wethouder af, maar roods in 1911 hernam hij zijn plaat6 achter de groene tafel op hot Prinsenhof, thans als wethou der van publieke werken, wat hij tot 1917 gebleven is. Verschillende werken van be- teekenis, b.v. op het gebied van bruggen bouw, zijn onder zijn wethouderlijk bewind uitgevoerd; in de voorbereiding van veel wat te Amsterdam later aan stadsuitbrei ding en verbetering en uitbreiding van de haven- en handolsinrichtingen tot stand is gekomen heeft hij een werkzaam aandeel gehad, al is dit misschien minder tot uiting gekomen eensdeels als gevolg van zijn groote bescheidenheid, anderdeels doordat tot zijn gaven niet in de eerste plaats die van den redenaar behoorden. Wie echter meent dat hot deelnemen aan het bestuur der gemeente Amsterdam het voornaamste van zijn levenswerk is ge weest, vergist zich. Delprat is het type van den Nederiandschen ingenieur, die in het buitenland de goede reputatie van onzo bruggenbouwers en waterbouwkundigen mede heeft bevestigd. Als jong civiel-ingenicur van Delft, is hij eerst de medewerker van ir. Stang bij den aanlog van de duinwaterleiding van 's Gra- venhagc geweest. Dit was in 1872; in 1873 vertrok hij naar Schotland, waar hij gedu rende vijf jaren werkzaam is geweest bij den bouw van een groote brug bij Dundee. In 1878 begint de jonge ingenieur Delprat zijn jarenlange Indische loopbaan bij de Staatsspoorwegen; bij heeft (we ontlcenen deze bijzonderheden nan De Telegraaf) een zeer werkzaam aandeel aan do lijnon dooi de Preanger Regentschappen en Oost- en Midden-Java. Later, als hoofd-ingenieur, wordt hij chef van de exploitatie van den Sumatra-Staatsspoorweg en van de Ombi- lin-koienmijnen te Padang. Ook heeft hij doolgenomon aan den bekenden exploitatie- tocht in 1891 dwars door Sumatra, onder leiding van J. W. IJzerman, o.m. met den zoöloog dr. J. F. v. Bcmmclen. Korten tijd daarna word de heer Delprat directeur van de Petroleum-maatschapplj Moeara Enim. Hij had zich toen te Amster dam gevestigd; in zijn nieuwe hoedanigheid heeft hij nog eens een rois naar Indic ge maakt. Als wethouder was de heer Delprat gede legeerde van het gemeentebestuur bij het Koloniaal Instituut, van welks raads van beheer hij later deel uitmaakte. Zijn laat ste openbare functie was die van algemeen- secretaris van deze instelling, als hoedanig hij is opgevolgd door den heer Westcrdijk, vroeger minister van koloniën. Ook is hij langen tijd bestuurslid, en daarvan vele jaren voorzitter, geweest van het Kon Ned. Aardrijkskundig Genootschap. MOTORONGEVAL TE LIMMEN, Hagenaar levensgevaarlijk, dame lichter gewond. Gisteravond is op den rijksstraatweg te Limmen een motorrijder met duo-passagier tegen een vrachtauto gebotst. De vracht auto wilde een zijweg inslaan, hetgeen de bestuurder van het motorrijwiel te laat be merkte; daar deze met groote snelheid reed, kon hij niet voorkomen, dat het andere voertuig tegen den radiator reed. Do motorrijder, de ongeveer dertigjarige heer Velleman uit 's-Gravenhagc en de plm 28 jaar oude dame, die op de duo zat, wer- den van den motor geslingerd. Beiden bo- kwamen een schodelfractuur. de man bo vendlcn een fractuur aan het linkerboven been en den linkeronderarm. Dr. van Often, fe Limmen, verleende de eerste hulp. De gewonden zijn naar hot St. Eüsabcths- ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. Do man verkeert in een levensgevaarlij ken toestand. Er bestaat een gegronde hoop, om althans do dame in het loven te behouden. (Hbld.) Ruzie in een café DcnHaag, 4 Aug. In een café aan do Vijzelstraat te Schevcningen is gisteravond omstreeks half elf ruzie ontstaan tussehen den 24-jarigen A. D. G. en den 23-jarigen G. K., die een paar flinke schoppen tegen de boenen kreeg. Uit woede heeft hij toen een aardappelmesje genomen en daarmede G. in don buik gestoken. Do 'laatste werd daar door vrij ernstig gewond en werd naar het Roodo Kruis ziekenhuis gebracht waar ecu operatie noodzakelijk bleek. Hedennacht was zijn toestand vrij bevre digend. De dader is door de politie ingere kend. Costuum model oppersen 1.— Costuum ontvlekken en oppersen - 1.75 Costuum stoomen - 4.— Japonnen en Mantels stoomen vanaf - 2.50 STATIONSSTRAAT 16b Tel. 344. KEERT MGR. NOLENS NIET MEER IN DE KAMER TERUG? De Res.b. weet te melden, dat op oen her vatting van de parlementaire werkzaamhe den van Mgr. Nolens, zooals men het blad van betrouwbare zijde mededeelde, niet meer gerekend mag worden. WAT MOET DE VINDER DOEN? Ecnigen tijd geleden vond do arboidcr J. v. d. Dungen to Best, op de Sonscho Heide, bij het graven, een verweerd zakje dat een 25-tal oude munten bleek te bevatten. Bij schriften van een paar dezer munten kon ontcijferen. Aan het verzoek van den burgemeester van Bost, om de vondst voorloopig ten ge meentehuize te deponccren, werd door den vinder aanvankelijk niet voldaan, naar aan leiding waarvan men hem gelast schijnt te hebben, de munten voor een jaar en 6 we ken ten gemcentehuize te deponecren. v. d. D. heeft zich tot een museum ge wend, met de vraag, welke houding bij in dezen heeft aan te nemen HIJ WERD VERHUISD. En wist het niet. Een groote koffie- en theehandel op het Droogbak te Rotterdam was gedurende deze week gesloten wegens vacantie van het personeel. Maar, zooals het meer gaat, de eigenaar wiens hart daar was, waar ook zijn schat kon gevonden worden, besloot eens naar zijn zaak te gaan kijken, omdat hij er nu eenmaal zoo moeilijk een heele week bui ten kon. Maar hoe zullen wij de verbluffing weer geven, waarin de man gedompeld werd, toen hij op het Droogbak gekomen, zijn bedrijf in volle werking zag. 't Was als of er van vacantie geen sprake was, alsof de zon niet warm scheen, alsof do koffie- en theehandel een model-instelling geworden was, waar minder ijverige men- schcn zich konden laten aansteken door den opgewekten werkzin van het personeel. Pakken werden af- en aangedragen, of liever ze werden alleen afgedragen en vol ijver op oen gereedstaande kar geladen Tien minuten had de eigenaar noodig om tot bezinning te komen. Maar toen achtte hij den tijd gekomen om de politie in kennis te stellen van den werk lust van deze menschon, die zijn geheelen inventaris aan het uitdragen waren. En de politie maakte een eind aan de grap (Msb.) WETHOUDERSBENOEMINGEN TE ZAANDAM. Overeenstemming bereikt. Nadat de samenspreking tussclien de 6ociaal-democratcn en vrijzinnig-democra ten omtrent do samonetclling van het col lege van B. en W. te Zaandam tot geenorlci resultaat had geleid, is gisteravond een conferentie gehouden tussehen do sociaal democratische raadsfractie ecnerzijds en de anti-revolutionaire, roomsch-katholieke en christ.-historischc fracties anderzijds. Ook tot doze bijeenkomst was het initiatief uit gegaan van do sociaal-democraten. Na ecnige bespreking is tussehen partijen een overeenkomst getroffen, waarbij het college van B. en W. zal worden gevormd door twee socialisten, een anti-revolutionair en een R.-K. Het ligt in de bedoeling de aftredende wethouders, de heeren Prins (S.D.), Kan (A.R.) en Kamphuys (R.K.) de portefeuilles te laten behouden, dio zij in het oude col lege onder hun beheer hadden en dat de nieuw te benoemen sociaal-democratische wethouder Kelder de erfenis van den heer Van Mcveren krijgt en dus zal worden be last met de zorg voor het onderwijs en den geneeskundigen dienst. (Hbld.). SLACHTOFFER VAN ONBEWAAKTEN OVERWEG. Voerman zwaar gewond K 011 u m, 4 Aug. Bij den spoorwegover gang Veenklooster werd door den trein, die om zeven uur uit Buitenpost vertrekt, een boerenwagen gegrepen. De bestuurder, de ongeveer 50-jarigo II. Kempenaer, werd zwaar gewond on in hopeloozen toestand naar Twijzel overgebracht. Het paard werd vermorzeld, terwijl de wagen geheel werd vernield. De machinist deed wanhopige pogingen den trein nog tot stilstand te brengen, doch tevergeefs. SCHOT HAGEL OP EEN VELDWACHTER. Assen, 4 Aug. De rechtbank te As6cn veroordeelde heden J. de Vries, landbouwer te Wapservco.i, thans gedetineerd, die te recht stond dat hij. toen hij 's nachts in het void aan het s.iroopen was en betrapt werd, een schot hagel heeft gelost op den rijks veldwachter v. d. Berg en den jachtopzich ter Maillé, toe 1 jaar en 6 maanden gevan genisstraf. Goederenwagen gederailleerd Den Bo8ch, 4 Augustus. Hedenmiddag om kwart voor drie kwam een ledige goe dcrentram van de richting Oss door het dorp Uden gereden. Nabij het gasthuis stond een vrachtauto op de rails. Toen do machinist bij den bocht komende zag dat de auto niet vrij stond, remde hij zeer sterk ten einde een aanrijding te voorkomen. Door het sterke remmen ontspoorde een der ledige goederenwagens, tengevolge waarvan de 19-jarigo mej. de W. uit Amsterdam, die te Uden een retraite had meegemaakt en voor de vitrine van een photograaf stond te kijken, met vier zusters door den derail- leerendcn wagen werd gegrepen. Zij kwam onder den wagen terecht en bekwam zulke ernstige verwondingen, dat zij om vijf uur aan de gevolgen daarvan is overleden. Het officieele onderzoek heeft uitgewezen, dat den machinist van de tram geen schuld treft. Slachtoffer der zee Caatricum, 4 Aug. Hedenmiddag te ongeveer half vier is te Castricum 500 M. beneden den zeeweg een lijk aangespoeld van een onbekenden jongeman. Signale ment: Lang 1.80 M., leeftijd ongeveer 25 jaar, zwart haar, zware z arte wenkbrau wen, gaaf gebit, bruine oogen, geen lit- (eekens, gekleed in zwart badpak. De klee ding en verdere voorwerpen die de jonge man bij zich had zijn in een badkoets ge vonden. Aangetroffen werd: een paarsbruin colbertjas met broek, wit Schiller over hemd, met aan eene zijde een paarlmoeren en aan de andere zijde een bruine manchet knoop. Korte tricot onderbroek, flanellen hemd, bruine fil d'ocosse sokken, bruine sokophouders, paarse bretels, lederen riem met patentsluiting, witte bandhanddock met oranjestreep, bruine lage schoenen, maat 44, witte pochette met vlinder, wit nikkelen horloge zonder ketting, nikkel vulpotlood, witte haarkam. Op jas nikkelen insigne met er om heen de letters M.V.E W. S., voorts een padvinders-portemonnaie inhoudende 5 gulden 48. Een tekort van f 24.000 Breskens, 4 Aug. Naar verluidt zijn malversaties gepleegd bij den Calamitenzer Hoofdplaatpoider te Hoofdplaat. Reeds se dert geruimen tijd worden de boeken van den secretaris-ontvanger E. P. van dezen polder onderzocht door een deskundige in polderzaken. De onregelmatigheden moeten loopen over verscheidene jaren en zich in hoofdzaak bepalen lot de door ingelanden betaalde, doch niet verantwoorde belasting gelden. Het tekort moet reeds 24.000 bcloopen. ERNSTIG ONGETAL BIJ CRAILOO. Wlelrijdster gewond. C r a i 1 o o, 4 Aug. Hedenmiddag te on geveer twee uur is op den Rijksstraatweg bij het gevaarlijke kruispunt Crailoo een ernstig ongeval geschied. Op hetzelfde oogenblik dat een wielrijdster den weg wil de oversteken, kwam uit de richting Baarn een auto met groote snelheid aanrijden. Hoewel de bestuurder, de heer K. uit Am sterdam, krachtig remde, kon hij een aan rijding niet voorkomen. De wielrijdster werd meegesleurd en met kracht tegen den grond geslingerd. Met een hersenschudding en een bloedende hoofdwonde is zij naar het St. Jans-ziekenhuis te Laren vervoerd. Haar toestand is ernstig. EEN INBRAAK OP DEN ACHTERBURGWAL. Wie was „Zwarte Jan". Amsterdam, 4 Aug. Voor do vacantic- kamer der rechtbank stond heden terecht de 29-jarige losso werkman J. H. S. Hij zou in den nacht van 7 op 8 Mei j.l. ingebro ken hebben bij de heeren L. en J. Blomme- koper, die op den Achterburgwal 47 een commissicwinkel drijven. En daar in dien nacht weggenomen behalve een koffer tal van voorwerpen als handspiegels, riemen, scharen, friseerijzors, zakmesjes, scheer messen, enz. De toegang tot dit perceel werd verkregen door de Molenstceg. Aan do achterzijde zou vord. door een raamopening geklommen zijn. Door den verdachte word ontkend, dat hij don diefstal zou gepleegd hebben. Verdachte bekende den koffer in handen te hebben gehad. Hij had hem ge kregen van iemand dien hij alleen kende onder <jcn naam van „Zwarten Jan". Hij heeft dien koffer toen gebracht naar een oafé van Van M. op de Prinsengracht. Het O.M. waargenomen door mr. van Dul leman meende, dat het direct bewijs niet te leveren is, maar dat voor het indirect be wijs voldoondo gegevens zijn. Na deze uit voerig te hebben aangetoond eischtc hij een gevangenisstraf van een jaar en zes maan den. Door den verdediger, mr. Mathuizen, werd vrijspraak gepleit. DE POSTVLUCHTEN NAAR INDIË. Donderdagmorgen 6 Augustus a.s. ver trekt het K.L.M. vliegtuig de P.H.A.F.R. naar Batavia. De bemanning be6tiat uit de heeren Smirnof, eerste bestuurder, Hulse- bos tweede bestuurder, Wcslrate werktuig kundige en Pronk, radio-telegrafist. H. G. VAN DER WAALS, De heer H. G. van der Waals, wiens over lijden wij meldden, was oud-leeraar aan de eerste H.B..S met drie-jarigen cursus to Amsterdam. Ilij heeft verscheiden werken uit het Sandskrict (niet uit het Griekech) vertaald. DE NEDERLANDSCHE BANKIERS EN DE „STILLHALTE ABMACHUNGEN". Nog geen leiddraad, Amsterdam, 4 Aug. In een hedenmid dag ten kantore der Nederlandsche Handel Maatschappij gehouden ledenvergadering der Am9terdamsche Bankiersvereeniging, waarbij de Rottcrdamsche Bankiersvereeni ging mede vertegenwoordigd was, werden de van verschillende zijden geopperde be zwaren betreffende de „Stillhalte Ab- machungen" nogmaals aan een ernstige studie onderworpen. De vergadering meende, mede in aanmer king nemende het feit dat deze materie in verschillende centra, met name ook in En geland, nog in een stadium van onderzoek verkeert, niet in staat te zijn zich een ge vestigde opinie tc vormen, die den leden der Amsterdamsche en Rotterdamsche Ban- kiersvereenigingen tot een leiddraad zou den kunnen strekken. DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Jongeman te Oegstgeest gedood. Leiden, 4 Aug. Tijdens een hevig on weer is de 15-jarige A. B. aan den Broek- weg te Oegstgeest door den bliksem ge troffen en op slag gedood. TREINBOTSING IN LIMBURG. Machinist on stoker zwaar ge- gewond. Maastricht, 4 Aug. Gistermiddag, om streeks half 2, reed, onder Beek, op het in aanbouw zijnde mijnspoor van Geleen naar Nut, een trein, komende uit de richting Spaubeek, op een stilstaanden trein, die op een zijspoor stond. De machinist heeft met alle macht geremd. Het mocht echter niet baten want met een vaart van 10 K.M. heeft de machine den laatsten wagon ge raakt, met het gevolg, dat de machine kan telde en een stoomleiding brak. Door het ontsnappen van water en stoom zijn de machinist en stoker getroffen. De machinist heeft zich weten te red den; de 16-jarige stoker, A. de Weerdt, uit Heclerhoide, heeft de machine niet meer kunnen verlaten en werd even later deer lijk verminkt opgenomen. Nadat het eerste verband gelegd was, is de jonge man, zwaar verwond, naar het Ziekenhuis te Cittard overgebracht, waar hij in den na middag, onder vreeselijke pijn, is bezwe ken. De zwaar gewonde machinist maakt het naar omstandigheden wel, COMMANDANT VAN DE 4e DIVISIE. Tot commandant der 4e divisie wordt met 1 November benoemd kolonel H. G. Win kelman, chef van den staf van het hoofd kwartier van het veldleger. Geboren in 1876 werd hij 11 Aug. 1S96 tweede luitenant der infanterie, 25 Nov. 1901 eerste luitenant en 1 April 1913 kapi tein. De hoofdofficiersrang bereikte hij 25 Dcc. 1923, waarop 2 Mei 1926 zijn benoeming tot luit.-kolonel en 17 Jan. 1929 dia tot ko lonel volgde. Als majoor was bij sous-chef van den staf van het hoofdkwartier van het veldleger, welks chef hij in 1928 werd. Kolonel Winkelman is ridder in de Orde van Oranjc-Nissau, commandeur 2e UI. der orde van het Zwaard en commandeur 2e kl. der St, Olafsorde. (Vad.) AMSTERDAM—MUIDEN. In September het viaduct gereed. Naar het Hbld. verneemt zal bet spoor wegviaduct over den straatweg Amsterdam Muiden in de week tussehen 7 en 11 Sep tember in dienst worden gesteld. Tevens zal dan de rijweg onder het viaduct in ge bruik worden genomen. Over een maand is dus één van de hin dernissen in den Muiderstraatweg opge ruimd. DR. J. HOEKSMA. -J- Amsterdam, 4 Aug. Op 66-jarigen leeftijd is hedenmiddag te Amsterdam over leden Dr. J. Hocksma, oud-directeur der Eerste Openbare Handelsschool te Amster dam. j Dr. J. lïoeksma werd 1 April 1865 te I Droogeham (Friesland) geboren. 1 De teraardebestelling zal plaats hebben IVrijdig a.s. op de Zuiderbegraafplaats te Drachten.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 7