Sport ARBEIDERS SPORTBOND Omtrek Belcëanop^o.42 DE NEERLAND SCHE PLOEG SAMENGESTELD TANDHEELKUNDIGE VERZORGING RIJSENBURGS NIEUWE PRESIDENT TUBERCULOSEBESTRIJDING IN DE PROVINCIE KLEERMAKERIJ MARKIEZEN ZONSCHERMEN Hebt U een Taxi of Auto noodig? RADIOPROGRAMMA JHR, A. J. VAN SMINIA f Tc Leeuwarden overleed jhr. A. J. van Sminia. Geboren op de Klinze to Oudkerk S Mei 1866, was hij van 9 Mei 1894 tot 16 October 1904 lid van den raad der gemeen te Tietjerksteradeel en van 5 Sept. 1899 tot 20 Juli 1904 wethouder dier gemeente. In 1904 vertrok hij naar Leeuwarden, waar de heer Van Sminia öpoedlg in vele vereeni gingen bestuursfuncties vervulde; zoo was hij o.a. voogd van het St. Anthony-gast- huis, voogd-rentmeester van het Rllske Boelcma-gasthuis. commissaris der Onder linge Brandwaarborgmaatschappij to Woud send, bestuurslid van het Mr. W. W. Bu- maleen, voorzitter van het Schoolfonds voor schipperskinderen enz. De begrafenis zal Woensdag om 2 uur te OudKork geschieden. (Hbld.). EEN JACHT IN GEVAAR. Men meldt uit Kampen aan do Zw. Crt.: Zaterdagavond werd aan het politie bureau door eigenaars van een jacht aan gifte gedaan, dat een ander jacht huiten den Ketel lag, zonder roer. Om 11 uur is de heer Reumer met ecnigo andere hecren er met zijn motorboot heengegaan. Goed 12 uur buiten den Ketel gekomen, vond men het te gevaarlijk om te trachten hot motor jacht, genaamd Activa, van den heer K., uit Rotterdam, naar binnen te halen. In do vluchthavcn bij den vuurtoren werd de dageraad afgewacht, zoodat om 4 uur in den morgen do pogingen werden herhaald Na lang overleg tusschen de beide booten, werd met veel moeite het jacht den Ketel ingeslccpt, waarbij nog één der twee kabels brak. Toch heeft men, ondanks den storm, het werk doorgezet, en met succes. Na een half uur werken was men binnen. Het jacht is toen langszij genomen en om 7 uur was men in Kampen voor den wal. De 2e at hief lek; competitie; dag te Hilversum Het internationale zwemfeest Zondag j.l. werd op het terrein van de afd. Hilversum van den N.A.S.B. aan den Naarderweg de tweede Athleliek-competi- tiedag gehouden. De wedstrijden vingen om precies 2 uur aan en werden keurig op tijd afgewerkt. De Utr. Sportbonders hebben weer uit stekend werk geleverd 'en hoewel het to taal-klassement ons op dit moment nog niet bekend is, hebben we zoo het idee dat Hil versum reeds aardig benaderd wordt, wel licht zelfs gepasseerd is, dit laatste wat de dames betreft. Ook nu waren de Utrecht- sche Sporlbondsters weer zeer succesvol. In de 100 M. hardloopen voor dames werd Mej. Gerritsen 1 en Mej. van IJsselt no. 2. Ook in het nummer verspringen nam Mej. Gerritsen weer de eerste plaats in. In de dames.-eslafette 4 x 100 M. wist Utrecht zich evenals op 19 Juli no. 1 te plaatsen voor Hilversum, terwijl in de ge mengde estafette de loopsters v. IJsselt en Gerritsen de loopers Peters en Jansen even eens de eere-plaats wisten te bemachtigen. Het kogelstootcn bleken de Utrechtena ren nog niet onder de knie te hebben. Do 5e cn 6c plaats werd in dit nummer inge nomen. 13ij het verspringen voor heeren wist Jan sen zich met een sprong van 6 M. no. 1 te plaatsen. De 4 x 100 Meter estafette bracht Utrecht dc tweede plaats achter Hilversum, terwijl Doornekamp op de 200 M. hardloopen even eens no. 2 werd. De Utr Sportbonders(stcrs) kunnen over deze resultaten tevreden zijn. 23 Augustus zal de laatste athletiek-com- petitie-dag gehouden worden. De deelname voor het Internationale zwemfeest op 23 Augustus is zeer groot. Zoo goed als alle afdeolingen hebben inge schreven. „De Watervrienden" uit Amster- 3am komen met ten minste 100 man. Ook met de „Frcie Schwimmer" uit Dusseldorf is thans overeenstemming bereikt, zoodat we thans kunnen rekenen op een deelname van 30 Duitscho zwemmers. Voor do waterpolo-wedstrijd komen in het water de Freie Schwimmer en De Water vrienden. In de lo Amsterdam gehouden districts vergadering werd in het district-bestuur voor Utrecht benoemd de heer Dc Bie. Te vens werd een Districts-Tcchnische Com missie benoemd waarin voor de volgende takken van sport, turnen, voetbal athletiek, zwemmen, tennis en krachtsport een ver tegenwoordiger benoemd werd. Dc indoeling der voet-, hand- en korfbal competitie kan binnen enkele weken tege moet worden gezien. Internationaal. Om eenigszins een beeld te geven van den groei der S.A.S.I. in de laatste jaren, zij medegedeeld dat op de le Arbeiders Olympiade in 1925 te Frank furt 30.000 deelnemers waren en nu in Wce- ncn ruim 100000. In Frankfurt waren 12 landen vertegenwoordigd, in Weenen 24. Tijdens het Internationaal Tennistour- nooi hetwelk op het Pinksterfeest te Arn hem is gehouden, werd door de Duitscho spelers en speelsters het denkbeeld geop perd het toen verkregen contact te besten digen en thans is men reeds zoover geko men, dat besloten is een jaarlijksche ten- nis-ontmoeting te spelen tusschen Holland en West-Duitschland. De data waarop de eerste ontmoeting zal plaats hebben, zijn bepaald op 19 en 20 September a.s. te Düs- seldorf. Er zal gespeeld worden; Ilceren enkel en 'dubbel, dames enkel en dubbel en gemengd Bjpel. ATHLETIEK Voor den wedstrijd tegen West'Duitschland Do K.N'.A.U. heeft lieden de Nederland- aclie ploeg samengesteld, welke op 23 Aug. u£. Ie Mün6ter legen West-Duitschland zal uitkomen. De samenstelling luidt als volgt: 1500 Meter hardloopen: Jan Zeegers (A.A. C.). August Zeegers (A.V.A.C.). Reserve: W. Effern (Haarlem). 400 Meter hardloopen: K. Sierhuis (A.V. 1023), W. S. Kok (Trekvogels). Reserve: J. Dop (Vlug en Lenig). 100 Meter hardloopen: Chr. Borger (Haar lem), A. Benz (Haarlem). Reserve: H. de Boer (Vlug en Lenig). 800 Meier hardloopen: G. Lijflander (A.V. 1923), P. Nieuwland (Foijenoord). Reserve: W. Effern (Haarlem). 5000 Meter hardloopen: Jan Zeegers (A.A. C.), N. Baars (Pro Patria). Reserve: C. C. Peters (Trekvogels). 110 Meter hordenloop: W. Kaan (Haar lem), A. Kaan (Haarlem). Reserve: K. Reijn- ders (Gooischc Athletickclub). 4 x 100 Meter estafette: H. dc Boer (Vlug en Lenig), A. van Welsenes (Haarlem), A. Bcnz (Haarlem), Chr. Berger (Haarlem). Re serve: W. Peters (P.E.C.). Polsstokhoogspringen: A. van der Zee (Haarlem), H. G. Nijhof (A.V. Twente). Re serve: L. M. Oorschot (Brederodos). Hoogspringen: K. F. Roelfs (S.L.T.O.), W. Hofman (A.V. Groningen 1926) Reserve: P. Nieuwland (Feijenoord) Verspringen: A. van Welsenes (Haarlem), W. Peters (P.E.C.). Reserve: H. dc Boer (Vlug en Lenig). Speerwerpen: S. J. C. Visser (Haarlem), P. van Meijl (Philips' Sportvcreeniging). Discuswerpen: G. .Eijsker (Haarlem), A. de Bruin (Olympia, Den Haag). VRAAGT WINKELI ER of NV HULSKO tcOSoo AMERSFOORT KIPPENDIEVEN TE BARNEVELD. Aan de orde van den nacht. Baruevcld, 11 Aug. Blijkbaar zijn de Barnevcldscho kippetjes bij het gilde der pluimvcegappers zeer gezocht. Althans de kippendiefstailon zijn hier aan do orde van den nacht cn hoewel do politie er bijna el- ken avond, vaak tot laat in den nacht op uittrekt, is het haar nog niet mogen ge lukken aan dezen schrik dor pluimveehou ders een einde te maken, wat trouwens ook niet te verwonderen valt, wijl nu eens in dit deel en dan weer op uren afstand in deze zoo uitgestrekte gemeente kippcndicve- rijen plaats hebben. Bij voorkeur kiezen de nachtelijke vrijbuiters echter, om hun slag te slaan, de kippenhokken uit, die niet ver van harde wegen zijn gelegen, wat er op wijst, dat de gestolen buit in auto's wordt geladen cn aldus vervoerd. Een groot ge mak voor dit volkje is ook het feit, dat de tollen in deze streken algemeen zijn afge schaft. Immers, vroeger, toen de tolboomcn 's nachts gesloten waren, kon hier niets passeeren, vóór de tolgaarder, die tevcn9 buitengewoon veldwachter was, don boom geopend had en dus kon opnemen, welke auto's nog zoo laat op weg waren. Thans hebben do dieven een bezoek ge bracht aan de hofstede „Esveld", alhier, waar zij do familie Reemst van 200 prach tige jonge hennen hebben ontlast, die in een hok, niet ver van den weg Barncvcld— Voorthuizen, waren opgesloten. Deze hen nen vertegenwoordigden een waarde van minstens 500, Praeadviezen van de tandartsen P. J. J. Coebergh en H. v. d. Molen Prof. Dr. J. de Jong, opvolger van Mgr. Schaepman R ijsenburg. Acht-en-twintig jaren heeft mgr. Schaepman met wijs beleid het bestuur gevoerd over de opleidingsschool der Utrechlsche clergé. Tot zijn gezondheid hem dwong het geliefde ambt neer te leg gen. Thans zal zijn taak worden overgenomen door prof. dr. J. de Jong, wicn door Z. H. Exc. Mgr. J. H. G. Jansen het presi hum van Rijscnburg'6 Groot-Seminarie ia opge dragen De nieuwe president i6 10 September 1885 to Nes op Ameland geboren en 15 Augustus 1908 priester gewijd. Na zijn priesterwijding heeft hij zijn 6tudiën in Rome voortgezet, waar hij in 1910 den doctorsgraad behaalde in ós philosophic en 15 Juli 1911 doctoreerde in de theologie. Bij zijn terugkeer naar ons land werd dr. de Jong den 86ten September 1911 be noemd tot assistent lo Amersfoort (St. FranciscU6 Xaverius) en den 2tierj April van het volgend jaar tot conrector van liet Moederhuis der Zusters van O. L. Vrouw aldaar. Deze functie heeft hij ruim twee jaren vervuld, tot hij zich den zesden No vember 1914 benoemd zag tót professor in de kerkgeschiedenis aan het Groot Soml- nario to Rijsenbnrg. Hier heeft de nieuwe president zich door zijn aangename per soonlijkheid zeer bemind weten te maken, terwijl hij ook als hoogleeraar buitenge woon wordt gewaardeerd. Tijdens zijn professoraat heeft dr. de Jong zich zeer veel bewogen op weten schappelijk historisch gebied, wat wel blijkt uit het feit, dat hij deel uitmaakte van de redactie van verscheidene groot» tijdschriften, zoo van het Archief voor de geschiedenis van het Aartsbisdom Utrecht, van het Historisch tijdschrift, van „Ons geestelijk erf" cn do „Ned. Kath. Stem men". Heel voel heeft hij daarin gepubli ceerd op kerkhistorisch en theologisch ge bied. Een van zijn belangrijkste publicaties ie wel geweest „Do strijd over dc hiërarchi sche orde in de XVIIo eeuw", welke ver-- scheen in de Katholiek van 1922. Zeer veel belangstelling ondervond ook een omvang' rijke 6tudie, welke in 1925 in het Archief is verschenen en veel 6tof heeft doen op waaien: „Philippus Rovcnius cn zijn be stuur der Hollandsche missie" Van zijn publicaties in het Historisch Tijdschrift vermelden we „De invloed en het karakter der modorne devotie". In 1929 verscheen van zijn hand het eer ste deel van het bekende „Handboek der Kerkgeschiedenis", dat bij de critiek een zeer gunstig onthaal vond cn aan veel on derwijsinstituten wordt gebruikt. Met groote belangstelling wordt dan ook uit gezien naar het tweede deel. dat. naar wij vernamen, jiiist dezer dagen van de pers zal komen Baarn. Dit jaar wordt het Gezondheids congres (36e Nederlandsch congres voor openbare gezondheidsregeling), voor de eerste maal te Baarn gehouden, voor de eerste maal in het najaar cn is het voor de eerste maal gewijd aan een tandheel kundig onderwerp, n.l. aan de tandheel kundige verzorging van verschillende cate gorieën van het Nedcrlandsche volk. Praeadviseurs zijn tandarts P. J. Coe bergh, directeur van het tandheelkundig instituut der Rijkssuniversiteit te Utrecht, cn tandarts H. van der Molen, ox-leider der tandheelkundige polikliniek van den go- meentelijken geneeskundigen en gezond heidsdienst te Amsterdam. In het Congres nummer van het Tijdschrift voor sociale Hygiëne zijn thans dc praeadviezen ver schenen. Daaraan worden de navolgende bijzon- slaagde er één. derheden ontleend: De hoer Coebergh begint met er op te wijzen, dat het tandbedrijf een der zeer vele zaken is, waarvan wij nog niets we ten. De voornaamste landziekten zijn de caries en de paradentose. Beide zijn reeds sedert de oudheid bekend on zeer verspreid en sedert de vroegste tijden bestreden. Bij mummies zijn daar reeds de bewijzen voor gevonden. Reeds vroeg zag men ook in dat een slecht gebit nadeclig was voor de ge zondheid. Voor het werkelijke voorkomen dezer ziekten bezitten wij nog geen middel, j vroegtijdige bescherming cn behandeling Jaarverslagen van de Provinciale vereeniging en van het dis- t riet s-consultatiebureau Vruchtbare werkzaamheden Aan het verslag van de Pro/inciale Utrechtsche Vereeniging tot bestrijding der tuberculose over het jaar 1930, wordt het volgende ontleend: Het jaar 1930 zal in de annalen van de Provinciale Vereeniging een droevige be kendheid behouden, omdat het haar steeds zal herinneren aan het verlies van haren voorzitter Dr, A. J. A. Thomas, dien zij zoo noode uit haar midden zag weggerukt. Scheen reeds voor eenige Jaren de ring van vereenigingen in de Provinciale ver eeniging bijeen gebracht zich te sluiten telkens blijkt, dat de aanwas nog niet tot staan is gekomen cn komen zich nieuwe vereenigingen bij het groote complex voe gen. In het afgeloopen jaar traden toe: de Groene Kruisafdeelingcn te Montfoort en te Cothcn-Langbroek, het Wit-Gele Kruis te Hoogland cn dat te Vleuten en de Christe lijke Vereeniging „Persis" tot verpleging en ondersteuning van zieken en behoeftigen to Driebergen. Daarmede is het totaal aan gesloten vereenigingen geklommen lot 51. Ook in het verslagjaar mocht de vereeni ging zich verheugen in de belangstelling van hot provinciaal bestuur. Bijna steeds was een lid van Gedeputeerde Staten tegen woordig in bestuurs- cn ledenvergaderin gen. Het behoeft geen beloog, dat fulks in hooge mate ten goede komt aan een ge wenschten gang van zaken. De Provinciale Vereeniging ontving in 1930 van het Rijk een subsidie groot 3200 en van de Provincie 6000. Voor de ex ploitatie van het Districstconsultatiebureau werd door het Rijk 15370 beschikbaar gesteld. Van het Provinciaal subsidie werd een deel uitgekeerd aan de plaatselijke vereeni gingen, die daarvoor in aanmerking kwa men, volgens een door Gedeputeerde Sta ten goedgekeurd plan. In de provincie werden 72 plaatsen be zocht voor verschillende doeleinden. Buiten de provincie werden bezocht Nieuwveen, Uithoorn, Hilversum, Schcrpcnzeel cn De venter, de laatste plaats voor het bijwonen van het Nazorg-congres. In Mei is de nieuwe opleidingscursus be gonnen met 12 leerlingen Het examen werd gehouden 25 en 26 Maart 1931, het diploma en insigne van de N.C.V. konden worden uitgereikt aan acht zusters. Voor het theoretisch gedeelte slaagden twee zusters. Voor het aanvullingsexamen BERSTE KLAS CONCURREERENDE biedt aan levering van iEERENKLEEDING NAAR MAAT le klasse stollen Keurige coupe legen gemakkelijke belallngscondities zonder extra prijsverhooglng. Geheimhouding verzekerd. Br. onder No 500 bur. Amersf. Dagblad. Firma J.VV. van ACHTERBERGFl VESI SINGEL IO-21-12-X j TELEFOON 283 AUTO-ONGELUKKEN TE BARNEVELD. Barneveld, 11 Aug. Hedenmorgen wilde de atoffeerderspatroon, de heer Tb. Scbueler, alhier, den motor van zijn auto aanzetten- Onverwachts sloeg echter de handle met zooveel kracht tegen den enkel, dat hij een ernstige beenbreuk bekwam en aanstonds naar het ziekenhuis te Amers foort moest worden overgebracht. Verder had een ongeveer 6-jarig zoontje van den heer B. v. d. Brink, alhier, het ongeluk onder een passeerenden luxe-auto te geraken. Gelukkig echter bekwam het knaapje slechts enkele builen en vleesch- wonden. VAN ZES METER HOOGTE GEVALLEN. Aan de gevolgen overleden. Hilversum, 11 Aug. Hedenmiddag le half vijf is de 31-jarige timmerman W. Lubbers uit Vreeswijk, die hier werkzaam was bij den bouw eoner school aan de Snel- liuslaan, bij het leggen van ijzeren buizen, doordat hij het evenwicht verloor, van een ze6 Meter hooge stelling gevallen en daar bij op een stalen balk terecht gekomen Hij werd met een zware hersenschudding naai de R.K. ziekenverpleging gebracht, waar hij na korten tijd is overleden. Het slachtoffer was gehuwd en vader van drie kinderen. Het aanlai ligtontcn in de provincie be draagt thans 132, hierin werden verpleegd 126 patiënten. Do Provinciale Vereeniging heeft twee ligtonten in eigendom. Een lig- tent bleef in bruikleen te Renswoude, ter wijl de andere in bruikleen gegeven werd .-udenberg, daarna ook te Renswoude. Huurtoeslug werd gegeven aan een patiënt te Renswoude. Er hadden 68 woningverbe teringen plaats cn 88 verbeteringen van slaapplaatsen, hierbij zijn niet gerekend de verbeteringen in de stad Uirccht, die onder scheidenlijk 31 en 41 bedroegen. Het provinciaal verplecgfonds verschafte is het het eonicro vee' c!£tra werk, in verband hiermede wer- De behandeling voor do bestrijding der landziekten is echter In medischen kring cnbij. do regccring cn volksvertegcnwoor diging tot dusverre beneden peil. In cn kele gemeenten wordt door particulieren en van overheidswege iets gedaan voor schoolkinderen cn middenstanders, terwijl sommige ziekenfondsen gedeeltelijke of ge heel verzorging van het gebit hunner leden mogelijk maken. De praeadviseur geeft ten slotte een over zicht van de verhoudingen bij kleuters, schoolkinderen, ouderen, ziekenfonds-, zie kenhuis- en gemeente-patiënten. Men be nadert, ook waar men het verst gaat, pas van verre het ideaal dat men voor oogen heeft. De tandartsen stellen dan ook den steun, dien het Gezondheidscongres wil verlecnen tot verbetering van de mondvcr- zorging van het Nedcrlandsche volk, op hoogen prijs. Do hoer van dor Molen beschrijft den gang van 't cariesproccs. Het grootste deel van de patiënten van cn tandart6 heeft tanden met zieke, doode of behandelde pulpa. De wortelkanaalbehandeling vraagt zoodoende zooveel tijd dat de gemiddelde landarts niet voldoende tijd en lust over houdt om de kleine beginnende carieuse defecten tijdig op te sporen en te behande len. Dat opsporen kan belangrijk verlicht worden door speciaal voor dit doel opgelei de mondverzorgsters. Tenslotte komt dc praeadviseur tot de volgende conclusies: 1. De tijd en moeite door de tandartsen aan de conserveerende therapie van het ge- bid besteeddoor dc groote kosten eraan verbonden bovendien slechts voor een klein deel der bevolking bereikbaar staat niet in een goede verhouding tot de daar mede zoowel voor het individu als voor de gemeenschap bereikbare resultaten. 2. Verbetering is slechts te verwachten, indien de zorgen van de tandartsen zich niet, zooals tot dusver, voor een groot deel beperken tot conservecring van reeds in vergevorderden staat van verval ver- kecrende tanden met ontsteking van pul pa en wortelvlies welke conserveerende behandeling niet zelden gevaren voor de algomecne gezondheid van het individu (local infection) meebrengt maar indien die zorgen kunnen worden gegeven aan pas beginnende caries. 3. Bij liet opsporen van dergelijke be ginnende caries is dc hulp van mondver zorgsters noodig, die. vooral op de scholen werkende tevens aan de volksopvoeding ln gebitsverzorg'"" orootc diensten kun nen bewijzen. resultaat zeer bevredigend geweest cn kon den 40 patiënten met toeslag uit dit fonds uitgezonden worden naar verschillende in richtingen. Jaarverslag Consultatiebureau. Aan het verslag van het Districts Con sultatiebureau over 1930 wordt ontleend: Dc toeloop van patiënten naar het Dis tricts Consultatie Bureau blijft geregeld aanhouden. Dit jaar kwamen voor eerste onderzoek 1565 patiënten ln de vorige ja ren bedroeg dit aantal respectievelijk 1299, 1600, 1450, 1599, 1452, beweegt zich dus om een gemiddelde van ruim 1500. Drie patiënten bezochten het Consultatie bureau door persoonlijken invloed van Hare Majesteit de Koningin. Het aantal uitzendingen is dit jaar wel bijzonder hoog, n.l. 625 (vorig jaar 499), waarvan naar Sanatoria en Lighallen 398 (vorig jaar 353). Hiervan werden uitge stuurd door de Raden van Arbeid 196 pa tiënten. Ook het Verpleegfonds van de Provincia le Vereeniging heeft meerdere malen steun verleend: in totaal konden hiermee 40 pa tiënten geholpen worden (er werd plm. 4000 uitgegeven). Het is zeer te betreuren dat wij hiermede niet op dcnzelfden voet kunnen doorgaan. Zooals uit het bovenstaande blijkt bestaal nog steeds een geregelde vruchtdragende samenwerking met de Raden van Arbeid te Utrecht cn te Amersfoort. Ook met do Gemeentelijke Geneeskundige Diensten, de verschillende gemeentebesturen cn besturen der plaatselijke tuberculosevereenigingen word in goede verstandhouding samenge werkt. Mevrouw I Voor de koffietafel: Een flacon heerlijke paling, ma kreel, oi geep in gelei, maar go kocht ln den IJMUIDER VISCHHANDEL, Utr.straat 40. Tel. D2. Donderdag 13 Augustus, Hilversum: S.01—10.00 Gramofoonmuziek. 10.0110.15 Morgenwijding. 10.1510.30 Gramofoonmuziek. 10.3011.00 Lezing Dr. J. D. Erdmai\ Schmidt, het groot brengen van jonge hon den en poesen. 11.00—12.00 Solisten-concert. 12.01—2.00 A.V.R O.-kwartet o. 1. v. Dick Groeneveld. 2.002.30 Rob. Geraerd6 over: „Negercul tuur". 3.00—3.30 Gramofoonmuziek. 3.304.00 Aansluiting van Café-Restau rant „Royal", Arnhem. Hongaarsche kapel „Pali". 4.005.00 Ziekenuur door Willem Hun- 6chc. 5.006.30 Ivovac6 Lajos cn zijn orkest. (Refrein-zang: Bob Scholte). 6.30—7.00 Sportpraatje door H. Hollan der. 7.007.30 Viool-recital door Adolphe Poth 7.308 00 Zang-recital door Ré Koster. 8.01—9.00 Het Utrechtsch Sted. Orkest o.l.v. Albert van Raalte. 9.00—9.30 A.V.R.O.-radiotooneel. Studio- opvoering van „De inbreker en het meisje". 9.30—10.10 Het Utrechtsch Stedelijk Or kest. 10.10—10.25 Nieuwsberichten van Vaz Dia6. 10.25—11.10 Kovacs Lajo6 cn zijn orkest. Refreinzang: Bob Scholte. 11.1012.00 Gramofoonmuziek. Schlagers uit klankfilms en operettes. Huizen. 8.009.15 Morgenconcert. 10.00—10.15 Zang door het N. C. R. V.- Dameskoor. 10.15—10.45 Korte ziekendienst door ds. J. van Doorn.. 10.45-11.00 Zang door het N. C. R. V.- Dameskoor. 11.00—11.30 Gramofoonmuziek. 11.30—12.00 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin O.P. 12.45—1.45 n.m. Het „Arnhemsche Instru mentaal A. O. V. Trio". 1.452.00 nam. Gramofoonmuziek. 2.00—3.15 n.m. Gramofoonmuziek, 2.00—3.45 nam. Vrouwenhalfuurtje. 3.454.00 n.m. Verzorging zender. 4.005.00 n.m. Ziekenuurtje door ds. G. Tichelaar. 5.00—6.30 nam. Concert. 6.30—6.45 n.m. Gramofoonmuziek. G.45—7.Q0 n.m. Cursus knippen en stof- versieren. 7.00—7.30 n.m. Vragenhalfuurtje 7.307.45 n.m. Politieberichten. 7.45—T.00 n.m. Gramofoonmuziek. 8.00—10.30 n.m. Concert door de Amstets damsche Postharmonie o 1. v. D. Spcets. 8.00—9 00 n.m. Concert. 9.00—9.30 n.m. Spreker: W. E. van Dam van Isselt, Gep. Luit.-Generaal. Onderwerp: „De ticndaagsche veldtocht." i 9.30—10.30 n.m. Vervolg-conccrt. 10.00 n.m. Persberichten Vaz Dias. 10.30—11.30 n.m. Gramofoonplaten.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 7