IN MASSA'S SLIJTERIJ Sport EEN BEKENTENIS VAN HEINRICH HEINE ARBEIDERS SF0RTB0ND Internationaal handbal RADIOPROGRAMMA KLEERMAKERIJ 1 God u'as hem steeds aanvang en einde van al zijn gedachten Een lozer van „De toortsdrager" schrijft in dit blad: In do N.R.Crt, van 3 Juli 1931, vinden wij een bespreking van een dissertatie van een Duitschen letterkundige door Dr. H. Ger- versman. Laat letterkundigen erom vech ten, of Heine con Duitscher of een Jood was, „ook" na „zijn zoogenaaniden ovor- gang tot het Christendom''. Zijn doop zou „romantische ironie" geweest zijn. Hij was en bleef Jood. In de Nederlandscbo letter kunde heeft hij zijn invloed gehad en he den nog zal hij wel gelezen worden. Minder bekend moge zijn een zelfbeken tenis van Heine, geschreven voor een her druk, de tweede uitgave van zijn werk „Ueber Deutschland". De herdruk uit 1852, niet de eerste uit 1831; later eveneens her drukt in 1S70,,te Amsterdam, bij Schadd. Heine legt zijn bekentenis neer in een Voorrede die rnen allicht overslaat en vertelt, dat hij zeer lijdend geworden is aan oogziekte; het lied is uit; het gaat niet racer; anders zou hij graag beginnen met een verbeteren van zijn werk, waarin hij zijn spot en hoon vrijen teugel had ge laten. Omdat het niet meer in zijn macht is nog iets goed te maken, wijst hij er met nadruk op, dat hij, ook al geeft hij het vroeger geschrevene weer, zijn eerste ge dachten niet meer als de zijne kan onder schrijven. En verder: „Ich bekenne unumwunden, dass Alles, was in dicsem Buche nament- lich auf die Gottesfrage Bezug hat, ebenso falsch wie unbesonnen ist." Eveneens trekt hij zijn bewering terug, „dass der Deismus in der Theorie zu Grunde gerichtet sei." Hoe hij tot zijn uitingen gekomen was, meent hij aldus te verklaren: „Ich war da- mals (toen hij die romantische geschriften samenstelde) gesund und feist, ich stand im Zenith meines Fettes, und war so über- mütig, wie der König Nebukadnezar vor seinem Sturze." Maar eenigc jaren latei- kwam voor hem do grobto verandering naar lichaam en ziel. Deze bekentenis sluit wel aan aan 'n uit lating in de eerste uitgave van zijn werk, toen hij zich midden in het boek reeds gedrongen voelde te schrijven: „Der Ver- fasser dieser Blatter ist sich einer solchcn früheren, ursprünglichen Religiositöt aufs freudigste bewusst und sie hat ihn nie ver lassen. Gott war mir immer der Anfang und das Ende aller meiner Gcdanken". Tevens past die bekentenis bij de voor rede voor „Die Romantische Scbule", waarin hij verklaarde: „Ich gehore nicht zu den Materialisten, die den Geist ver-, körpern; ich gebe den Körpem den Geist zurückIch gehore nicht zu den Atheis- ten, die da verneinen; ich bejaheAn fang und Ende aller Dinge ist in Gott." April 1833. Bepalen wij ons verder in het kort don zin der gemelde Voorrede-Bekentenis weer te geven. In den Bijbel heeft hij zijn God terug gevonden. In dat eenvoudige, oude boek; dat bescheiden is als dc natuur, natuur lijk, als zij. „Een boek, dat is als de zon, die verwarmt en als het brood, dat voedt... en het boek heet eenvoudig kortweg: Boek, Bijbel." Hij stemt in met de woorden van Josua Ben Siras Eliezer (200 jaar voor den brand des 2den Tempels, tijdens het glanstijdperk van Ptolomaeus Philadelphus te Jeruza lem) over de Openbaring: „Niemand is er geweest, die het (Boek) uitgestudeerd heeft en nooit zal er iemand zijn, die het uit putten kan." kend is, in staat zal zijn om de concur- WIELRENNEN rontie van dc Festina-wedstrijden te weer- staan en eenige van onze beste spelers naar het Noorden te lokken. Vermoedelijk zal Ericsson, als houder van do zilveren wis selbeker, wel verschijnen ter verdèdiging van zijn kans om definitief in het bezit daarvan te geraken. Do zilveren wisselvaas voor het daraesenkclspel is in handen van de Frieschc kampioene mej. Douma, do eenige in Friesland, die in staat is om met behoorlijk succes tegen onze besto speel sters in het veld te komen. Groote deelname aan het Zwemfeest WERELDKAMPIOENSCHAPPEN TE KOPENHAGEN Zijn onze renners kansloos? Voorbeschouwing DE DAPPERE SOLDAAT SCHWEJK. Max Pallenbcrg heeft Rastvoorstellingen te Praag aangekondigd, in dc titelrol van Der brave Soldat Schwejk. Naar het Berl. Tagebl. uit Praag verneemt, heeft Max Brod die met Hans Reimann de geautoriseerde bewerking van Haseks boek heeft gemaakt, tegen Pallenbergs optreden geprotesteerd. In een brief aan dr. Beer, directeur van het Deutsche Volkstheater, die de tournde heeft georganiseerd, verklaart Brod, dat Pallen- bergs bewerking zeer van het origineel af wijkt en een „Verballhornisicrung", een verknoeiing is. Dr. Beer heeft geantwoord, dat, als geen overeenstemming wordt be reikt, het ga6tspc! niet zou kunnen door gaan, daar Pallenbcrg wel geen anderen tekst zal willen gebruiken. Van de zijdo van den Zsolnay-Vcrlag is dc opmerking gemaakt, dat het conflict van artistieke be- teekenis is: Pallenbcrg heeft het boek van Hasek in zijn geest omgewerkt, waardoor hij sen groot succes bij het publiek heeft bereikt, ten koste van de kunstwaarde. LAWNTENNIS. OPEN WEDSTRIJDEN TE LEEUWARDEN. Op 4, 5 en 6 September a.s. Op 4, 5 en 6 September a.s. zullen weder om te Leeuwarden de jaarlijksche open tenniswedstrijden worden gehouden. Dit is eigenlijk het eenige tournooi in het Noor den, waarop geregeld spelers uit andere deelen van het land verschijnen en het heeft dan ook speciaal voor Friesland be langrijke waarde, zoowel uit een oogpunt van propaganda als voor verhooging van het noordelijk spelpeil. Het is .te- hopen, dat ook dit jaar de ge zellige sfeer, waarvoor dit tournooi be- De deelname aan het a.s. Zondag te hou den Zwemfeest is zeer groot. Als het weer nu ook maar wat mee wil werken, dan zal het a.s. Zondag zeer druk worden aan Dc Liesbosch te Utrecht. Zoo nemen dan deel Freie Schwimmer 1910, Düsscldorf, De Wa tervrienden, Amsterdam en verder de zwem- clubs N.A.S.B. Amersfoort, Arnhem, Hilver sum, den Haag, Rotterdam cn Utrecht. Bezien we de verschillende nummers, dan komt Utrecht goed voor den dag. In de 4X100 M. Estafette Schoolslag voor hoeren komt Utrecht met twee ploegen uit. Ons dunkt echter wel dat hier de strijd zal gaan tusschcn de Freie Schwimmer cn De Watervrienden. Voor de 50 M. schoolslag voor dames is veel belangstelling. We tellen niet minder J dan 6 series van 4 zwemsters, w.o. de Utr. dames, Rener, Koppert, v. d. IJssel en Tim- mermans. Onder de inschrijvers voor de 100 M. vrije slag voor heeren zien we 3 Utr. inschrijvers cn in het onder water zwemmpn voor hee ren 2. Na dit nummer komt het figuur zwem men, dat zal worden uitgevoerd door de Freie Schwimmer cn Do Watervrienden. Volgens de ons verstrekte mededeelingen is alleen dit al een gang naar de zweminrich- ting waard. Op de 100 M. rugzwemmen voor heeren en 50 M. voor dames is de Utr. Afd. evoneens vertegenwoordigd. i Vervolgens een demonstraties reddend zwemmen, uitgevoerd door dc Afd. Utrecht en ten slotto het schoonspringen. Een internationale woterpolowedstrijd tusschcn Dc Watervrienden cn de Froie Schwimmer besluit dit interessanto pro gramma. De leiding vaö deze ontmoeting is in han den van den arbiter Hermann Heinrich. De teams komen als volgt to water: Dc Watervriéndcn. Lonte. v. Wert, v. Galen, Huijsman. v. Gelderen, Snoek, Sikkema. Vermeer, Schmitz, Vinke. Nitsche, Leonhardt, Thielen. Sommer. Freie Schwimmer. Niet alleen Düsseldorfsche zwemmers ko men a.s. Zondag hier, ook een Düsseldorf- sche handbalploeg komt a.s. Zondag in Utrecht om een wedstrijd te spelen tegen dc Stormvogels (Utr.). De ontmoeting vindt plaats aan de Lage Weide. Het Utr. elftal is zoo sterk mogelijk samengesteld en zijn zeer zeker in staat de Duitschers goed par tij te geven. Duitschland is echter de baker mat van het Handbalspel en dus hebben voor ons dc Duitschers de beste kansen. Ge zien het feit dat men te Arnhem eenige er- j varing van het Duitsche spel heeft gekre gen, men speelde op het Pinksterfeest twee wedstrijden tegen Duitsche ploegen, cn mede door het feit dat er de afgeloopen zomermaanden druk is geoefend, acht men in eigen kringen zelfs een kleine overwin ning niet uitgesloten. Dn voetballers zijn druk doende de elf tallen samen te stellen voor de a.s. compe titie. Teneinde een goed overzicht te krijgen van het beschikbare materiaal organiseert men op Zondag 30 Augustus onderlinge se- riewedstrijden, waaraan wordt deelgenomen door Voorwaarts, Steeds Hoogcr, D.E S. cn Blauw-Wit. Het programma luidt als volgt: a. VoorwaartsD.E.S. b. St. HoogerBlauw-Wit. c. Verliezer aVerliezer b. d. Winnaar aWinnaar b. Dc wedstrijden vangen aan om 1 uur. In verband met de zwemwedstrijden is de laatste Athletiek-Compctiticdag, welke a.s. Zondag te Hilversum zou worden gehouden, uitgesteld tot vermoedelijk Zondag 30 Aug. a.s. De resultaten van den 2cn dag nog eens nagaande komen we tot do conclusie dat die voor de Heeren niet schitterend zijn ge veest en luidt de totale puntentelling. 1. Hilversum 58 pnt.; 2. Zeist 20£r pnt., 3. Weesp 1434 pnt., 4. Utrecht 13 pnt., 5 Amersfoort 9 pnt. De dames leverden uitstekende prestaties cn in allo loopnummcr en bij het versprin gen waren de le plaatsen voor Utrecht. Al leen door het feit dat Utrecht bij het hoog springen en touwtrekken geen punten kon vergaren en Hilversum 7 is hier de stand: 1. Hilversum 21 pnt., 2. Utrecht 17 pnt-, 3. Weesp 9 pnt,, 4.'Amersfoort 4 pnt. Aan het einde dezer maand verschijnt een herinneringsalbum omtrent de Wcensche Olympiade. In koperdiepdruk uitgevoerd, con omvang van 48 pagina's bevat het dan 150 foto's van do Olympiade. Als zijnde een geweldige prestatie ver melden wo hier nog dat het Palantijnsche voetbal-elftal de tocht van hun land naar Wcencn geheel per fiets hebben afgelegd. Kopenhagen. Hedenavond wordt een aanvang gemaakt met de voorwedstrijden om de wereldkampioenschappen. De wereldkampioenschappon worden ge houden op de Ordrupbaan, een cement- baan van 370 Meter lengte. Organisator van daze wereldkampioenschappen is de Dansk Bicycle Club, die dit feestje in ont vangst mocht nemen ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan. Wanneer wij het programma nog even in horinnering mogen brengen, dan ver in aldden we reeds, dat Zaterdagavond dn voorwedstrijdon aanvangen ia hot sprint- nummer voor amateurs. Zondag 23 Augustus vallen reeds de be slissingen bij de amateurs, Dinsdag 25 brengt de voorwedstrijden om het staysr- kampioenschap, de daarop volgende Woensdag brengt de wegwedstrijden, Don derdag volgt met de finale der stayers, op Vrijdag 28 Augustus zijn dc prof-sprin- tsrs aan de beurt cn Zondag 30 Augustus, den laatstcn dag, worden do finales ver werkt der profs. Daar tusschendoor or ganiseert de jubileerende vereeniglng tal rijke gezellige bijeenkomsten, zoodat de ge delegeerden op het Congres en de deel nemers (met eenige zelfbeperking natuur lijke zich niet behoeven te vervalen. 21 landen hebben deelnemers gezonden, het zijn Frankrijk, Italië, Duitschland, België, Zwitserland, Nederland,* Engelund, Zweden, Denemarken, Finland, Pcrzië de Verecnigdo Staten, Ierland, Luxemburg, Australië, Oostenrijk, Hongarije, Polen, YougorSlavic, Noorwegen en Tsjecho Slo- vakijo De sterkste rijders ter wereld zijn hier dus aanwezig. Natuurlijk gaan onze gedachten het eerst uit naar de Ncderlandsche deelnemers. Hebben zij ecnigo kans op eon overwin ning? Hoewel we in ons hart hopen, dat één of meer Hollandsche overwinningen ons deel zouden mogen worden, spreekt do werkelijkheid wel van andera dingen. Im mers, Moeskops heeft geen kans tegen rij ders als Michard, Faucheux en anderen. Wel zal hij probeeren, bij de man van de ouda garde, om een zoo hoog mogelijke plaats in te nemen, doch tegen de jongere garde heeft hij het reeds af moeten leggen. Niemand twijfelt er hier dan ook aan, dat Michard voor de zooveelsta maal wereld kampioen wordt. Sterke rijders zijn hier, behalve de reeds genoemde, Falck Han sen, Arlet, Gerardin, Scherens, Richli. Mar- tinetti, Engel, Steffas, Oszmella, Ehrner, Kaufmann en andéren. Wat van Egmond. als amateur-sprinter in het internationale gezelschap zal presteeren? Pellizarri (Italië), Gervin (Denemarken) en Cozens (Engeland) schijnen o.l. de bes ta kansen te hebben, terwijl misschien de Pool Szamota, de Noor F.vensen, de Duit scher Dasch gevaarlijk kunnen zijn. De wegwedstrijden. Dc wegwedstrijden worden gehouden over een afstand van 172 K.M. Da route is In het geheel niet moeilijk, heuvels of bergen zijn er niet, het is alles vlak, iets wat onze profrijder Bogaart en onze ama teurrijder de Raus, beide zonen van het laagland, wel bevallen. Toch hebben ook zij geen kans als men even het lijstje der deelnemers beziet." Rijders als Pelissier, Le Drogo, Blanchonnet, Binda (titelhou der), Gucrra, van Hevel, Devvaels, Frantz, Bulla. Metze, Thierbach, Geyer enz. heb ben zooveel voor in routine, dat Bogaert geen schijn van kans op een der eerste plaatsen haeft. Bij do amateurs is er na tuurlijk heel wat minder van te zeggen, doch hier spelen de Denen vermoedelijk een belangrijke rol. Zoowel bij de profs als bij de amataurs is de mogelijkheid groot, dat de beslis sing eerst in den spurt valt, immers be paalde moeilijkheden zal hat traject niet opleveren. Stayerswedstrijd. Slechts twee deelnemers per land bij de stayerswedstrijd, aldus schrijft da U.C.I. voor, een maatregel, die goed genoemd kan worden, doch die in de practijk nog al wat op moeilijkheden stuit. Immers zoo wel Duitschland als Frankrijk had nog een derde stayer ter baschikking, n.l. Krcwer en Grassin, die minstens even sterk zijn als de vier rijders, die beide landen uitzenden. En Nederland maakt zelfs geen gebruik van dit racht en stuurt slechts een vertegenwoordiger. Evenals in de andere nummers geven wij ook dezen Hollander gaon kans Wol is het een feti, dat do krachten der meeste deelnemers elkaar weinig zullen ontloopen, bandon- pech, motordefect, zullen soms wel door slag gevan, maar tegen rijders als Pail- lard, Linart, Sawall en niet te vergeten Lacquehay Is Blekemolcn beslist de min dere. Al willen wc geenszins ontkennen, dat de vorm van het oogenblik soms zoer bclangriik is in dergelijke wadstrijden. Won Möller zoo niet het vorigo Jaar het wereldkampioenschap? Een spannenden strijd Is zeer te verwachten, hopen we maar dat Blcki hot tot da finale brengt. Voetbal. OM DEN ZILVEREN KEL H. V. C. I—Hilversum I. Zooals wij reeds vermelden vindt morgen op het sportterrein „Birkhovcn" de tweede ontmoeting plaats, gespeeld om den zilveren Kei, ditmaal tusschen H.V.C. on Hilversum. Hieronder laten wij do samonstelling der elflallen volgen waarmede beide ploegen uitkomen, waaruit men tevens kan zien, dat beide clubs zoo volledig mogelijk uitkomen H. V. C. zal zeer waarschijnlijk in deze formatie ook aan de competitie deelnemen. Do samenstelling der teams luidt Hilversum. Fr. Meindors. J. K. v. Velsen M. Oudenaller M. v. Gelder C. v. Oostrom II. v. d. Ilooff J. v. Polen A. J. Kramps II. Gohring B. Th. Fokking F. v. Eek O Wassink Nimwegcn Houtkamp Veenendaal Ramsclaar K. W. Meijer Sleeking G. J. Meijer W. H. Meijer Heitman Winterswijk II. V. C. BOKSEN SCILLER DAAGT VAN KLAVEREN UIT Brussel, 21 Aug. (V.D.) Naar gemeld wordt, heeft de Belgische bokser Ilcnri Sciller don togenwoordigon Europeeschon kampioen lichtgovvicht van Klaveren (Ne derland) uitgedaagd voor een wodstrijd om don titel. Da International Boxing Union heeft den Belg als uitdager erkend. Een termijn is nog niot vastgestold. SERIEWEDSTRIJDEN AMERSF. BOYS Zooals wij reeds hebben medegedeeld hou 1 den de Amcrsf. Boys op hun terrein aan don Leusderwcg op 23, 30 Augustus cn G September seriowodstrijden. Het prograamma voor morgen luidt: Tweede afdcoling 12.30 Amcrsf. Boys 2Utrecht 3. Eerste afdeeling: 2.Am9vordo IVoorwaarts I. 3.— A.P.W.C. I—Sopla I. Ongetwijfeld zullen alle vereenigincron welke deelnemen, met hun competitie-elftal uitkomen, daar dez wedstrijden een goedo oefening zijn voor het komende seizoen r. Tevens kunnen wij nog mededcelcn, dat de Amersf. Boys in den UP.V.B. blijven spelen in de le klasse, terwijl het tweede elftal evenals Quick II bij keuze gepromo veerd is naar de reserve 2c klasse. VPAAGT UWtNNüT^ WINKELIER OF NV HULSKO tel)2OO AMERSFOORT JUBILEUM.ATÏ" ETIEKWEDSTRIJDEN UP.A.B. i Wij ontvingen het officieele programma van de op Zondag 23 Aug. a.s. te houden athletiekwedstrijden te Zeist aldaar geor ganiseerd ter gologenheid van het 10-jarig j bestaan van den Utr Prov. Athletiekbond en waaruit wij ontlcencn dat hot eere co mité gevormd wordt door de heeren mr. C. .1 baron van Tuyli van Serooskerken, burgemeester van Zeist, voorzitter; mr. F. A. Beunke, wethouder van Zeist; G. H. Fi gi. voorzitter Vreemdelingenverkeer; A E. van Kempen, dir. Kon Ned. Zilverfabriek; ir. J. Kortlandt, dir. N.V. Gcrofabrieken; 'r A. T. C. de Pont, dir. Ned. Ovenbouvv-Mij cn dr. Th. Scheffelaar Klots, chirurg. Door het 6chcnkon van prijzen gaven o a, van hun belangstelling blijk ir. J. Kort landt voornoemd (zilv. beker), de heer Th. Aalten (medT.O.V. (zilv. beker), Dato, Zei6t, Vereen, tot Veredeling van het Volksvermaak, R.-K. Sportvercen. „Soes- tum", Zeist, „Excelsior", Amersfoort, „Kunst en Kracht", Culemborg, medailles. Do wedstrijden vangen te twee uur aan en zuUcn een keur van athleton aan den start brengen. De inschrijvingen omvatten bijna 200 deelnemers en alle nummers, waarvan vooral die der Juniores, zijn zoer goed bezet. Op het door de V.V. „Zeist" welwillend ter beschikking gestelde terrein „Koeburg" aan den Driebergschen weg zullen deze wedstrijden, die een bezoek overwaard zul len zijn. wordon gehouden. Hopenlijk wordt dit U.P.A.B.-jubileum in de bakerraat, de Bond werd immers te Zeist opgericht, door goed weer begunstigd. De prijsuitreiking heeft des avonds 8 uur in hotel „Boschlust" plaats, mot muziek, zang, voordracht cn dans. Huize»: Zondag 23 Aagnstna Mevronwl VOOR DE KOFFIETAFEL Heerlijke garnalen croguetten vischkoekjes, gerookte paling, go rookte zalm. nltgosneden zalm bokking, een lijn gebakken vtschjo maar dan ook gekookt tn don IJmulder Vlschhandel, Utr-straai (0. Tel. 92. Oroote sorteertng tafel xuren. 8.30—9.30 Morgenwijding, te leiden door den Eerw. heer C. V. Morra, Stadszendeling te Utrecht. 9.30—10.15 Morgenconcert. 10.1511.45 Uitzonding van do Hoogmis uit do St. Domlnicuskerk te Amsterdam. Eerste uitvoering van do missa „Gloria in Excelsls Deo" voor vierstemmig mannen koor met tenor en bariton-soli cn orgelbe geleiding gecomponeerd door Evert Haak. Solisten Jules Moes, tenor; Boris Pclsky, bariton. Aan het orgel: Evert Haak. 11.45—12.00 Kwartiertje van den Ned. R.K. Middenstandsbond. 12.00—12.30 Lunchconcert door Salon-Or kest, o.l.v. Marinus van 't Woud. 12.30—2.20 Aansluiting met Dlxmuide, Bel git'. Uitzending van do XIIo Ijzerbedevaart 2.20—3.00 Vervolg Lunchconcert. 3.0O—4.30 Middagconcert door Sextet, o.l.v. Piet Lustcnhouwer. ONSCHERMEN Firma iV nuri Al.'tl li:nBbKGl /CS/O/NOtt. lO-ll-H-1 IbLhFOOS rc zijn nog steeds verkrijgbaar BOERENMEISJES BOERENJONGENS VOORBURGH PRIMA ADVOCAAT en het bekende S. H. M. „Schilletje" diverse merken „OUDE KLARE" enz. HAVIK 41. TeL 292. EERSTE KLAS CONCURREERENDE biedt aan levering van HtHRENKLEEDING NAAR MAAT le klasse stollen Keurige coupe tegen gemakkelijke betalingscondltlea zonder extra prijsverhooging. Geheimhouding verzekerd Br. onder No 500 bur. Amersf Dagblad. 4.30—5.00 Ziekenhalfuurtje, verzorgd door Prof. A. Schecrmakers. 5.005.20 Gewijde muziek. 5.20 Kerkdienst vanuit de Geref. Kerk (Westerkerk-, Kraneweg, te Groningen. Voorganger: Ds. II. v. d. Elskamp, Geref. predikant te Groningen. Organist: de heer J. ..usma, to Groningen. 7.458.10 Spreker: Pater M. Bogaartz S.J. Onderwerp: Apostolaat en het slot van het Mattheus' Evangelie. 8.10—10.40 Aansluiting met het Kurhaus te Scheveningcn. Concert o.l.v. Carl Schu- richt. Solisten: Alexandra Trianti, zang; Rosa Spier, harp. 10.40—11.00 Epiloog, door het Klein Koor, o.l.v. Jos. H. Pickers. H ilversum 8.30—8.45 Ochtendgymnastiek o.l.v. G Kleerekoper. 8.50 Postduivenberichten en voetbalmede- declingcn. 9.00 Tuinbouwhalfuurtje door den heer S; S. Lantinga. 9.30 Orgelspel door Frits Uyttenbooganrd. 10.00 Einde programma (eersto deel). 10.30 Uit het gebouw van den Ncdcrland- schen Protesstanten Bond te Hilversum. Spreker: Dr. K. H. Boersema, Leiden. 12.01—2.00 Concert door Kovacs Lajos en zijn orke9t. Refreinzang door Bob Scholte. In de rustpoozen: Gramofoonplaten. 2.002.30 Boekenhalfuur. Mevr. Eva Racdt de Cantcr spreekt over „Moeilijkheden voor vertalers in het Ncderlandsch." 2.30—3.00 Kinderkoorzang door een dor zangklasscn van de Vereeniging „Zanglust" te Amsterdam Dir. Willem Ilespe. Piano begeleiding door Rie Hespe. 3.00—4.30 Aansluiting van het Kurhaus te Schcveningen. Concert door het Residentie orkest o.l.v. Ignaz Neumark. In de rustpoos: Muziek-anecdotes. 4.30—5.00 Gramofoonmuziek. Sportuitsla gen van Vaz Dias. 5.01—Vooravond-concert door een Ensem ble uit ons orkest o.l.v. Jan v. d. Horst, 5.30 Voor de kinderen. Oome Keesje ver telt. 6.05 Vooravond-concert (vervolg). 6.30 Voordracht door den heer Charles Braakcnsiek. 7.00 Vooravond-concert (vervolg cn slot). 7.30 Gramofoonmuziek. 8.00 Tijdsein. Nieuws- en sportberichten van Vaz Dias. 8.15—9.00 Concert door het Omroep orkest o.l.v. Nico Treep. 9.00—9.20 Mr. Kamp draagt voor: 1. De Godheid en de Bajadère, Goothe. 2. Dc Tijd. die alle Wonden heelt, Voltaire. 9.20—9.50 Het Oraroep-orkest. 9.5010.05 Mr. Kamp: a. Raapzaad, Von Schlicht. b. Dc moeilijkheden dor Nederland- sche taal. 10.05—11.00 Het Omroop-orkest. 11.30—12.00 Gramofoonmuziek. Maandag 24 Augustus. Hulzen. 8.00—8.15. Schriftlozing. 8.15—9.45. Morgenconcert. 10.30—11.00. Korte ziekendionst te leiden door ds. N. P. E. G. van Uchelen. Ned. Herv. predikant, te Hilversum. 11.00—12.30. Gramofoonplatenconcert. 12.00—12.15, Politieberichten. 12.301.45 Orgelconcert vanuit de Horst Evang. Luth. kerk aan den Kloveniersburg wal te Amsterdam, tc geven door don or gelist dier kerk. den heer Jan Zwart. 1.452.35 Gramofoonmuziek. 2.353.15. Causerie over: „Aanleg en be planten van de kleine rotstuin", door den heer A. J Horwig, te Bussum. 3.153.45. Cursus knippen en stof versle ren, te geven door het Tnstltuut E.N.S A.I.D., Tolsteegsingel 54, to T/trecht. 3.454 00 Verzorging van den zender. 4005.00 Zeemansuurtje, te leiden door den heer Martin Brinksma, Zeemnnszcn- deling te Londen. Muzikale medewerking verlcenen: moj. C. de Jager, zang; C. v. Pneënhuizen. harmonium. 5.00 —6.30 Concert: Mevr. Lena Kruithof— Diggelen sopraan, J Middendorp, viool en hobo, IIcnk van den Berg, harmonium en piano.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 12