AM EPS FOOD.TS £H DAGBLAD Feuilleton Woensdag 26 Augustus 1931 .DE EEMLAISDEU" 30e laargang Mo. 49 TWEEDE BLAD UIT DE STAATSCOURANT ERNSTIG AUTO-ONGELUK BIJ DELFT DE MOORD OP DEN HEER ESCHAUZIER DE ONBEWAAKTE OVERWEG 7)£ blauwe Landbouwonderwijs. Hij beschikking van den minister van binnenlandschc zaken en landbouw zijn tot 1 September 11)32 wederom benoemd tot leeraar aan de Rljkszuivclschool te Bois- ward M. ten Cate en W. Vliet.stra Oeiden aldaar, Z. J. van «'«•n Hint te Snoek, A de Haas, L. L. van Keyzer Swaard en :nr. dr. J. Hoogland, allen to Leeuwarden n S. Siorsema te Harllngen en aan de Bijkstum- bouwschool te Boakoop G. Blocker, te Sant poort, A. Frank te Boskoop, D Koetcwfjn te Haarlem, A J. Koens te s-Cravoupage en G. van der Veen te 's-Gravehhag Landmacht. Op verzoek met 1 September eervol uit den militairen dienst on mis gen kolone- W. H. F.. Vrijdag, commandant der Ie aitillc- rie brigade, met 15 September ''.olane! I. Bessem, commandant der lie artillerie bri gade en met 1 October luitenant kolonel C. M. Donck. commandant der school voor re serve-officieren der infanterie; benoemd met 1 September tot kolonel commandant der Io artillerie-brigade luite nant-kolonel S. G. N. Nauta Pieter, com mandant van het fie regiment veld artille rie en tot luitenant-kolone' - -ndant van het 6e regiment *■-*--*«ier1e majoor J. E. Haitema Muiier van dat *egimenl; benoemd met 1 October bij den 6taf van het wapen der infanterie tot commandant der school voor reser\e officieren der in fanterie de luitenant-kolonel T. H. Fruijt van Hertog van dien staf. werkzaam bij de Koninklijke militaire academie; benoemd tot reeerve-luïtenant-kplonel bij het 5c regiment infanterie de eervol ontsla gen luitenant-kolonel C. M. Donck voor noemd; benoemd met 3 September tot eerste lui tenant bij hun tegenwoordig korps de tweede luitenants H H. Blom van het 1f>e regiment infanterie, G H. van der Spek van hef 11e, H Bonman van Hot 1?p. A .I. G. Boutmy van het I6c, J. H. Wteffering van het l9e, J. W. G. Corner van het 20e regiment, infanterie en J. A. G. de Leeuw van het regiment wielrijders nn hu ïnrh* vaartnfdeeling de tweede luitenant J. C. Boogaard, vlieger bij die afdeeling; met 15 September benoemi" luitenant HU «--- tweede luitenant L T. F. J, S. van Embden van het. 10e regiment infanterie. Zeemacht. op verzoek met 31 Augustus eervol uit den zeedienst "mislagen de officier van don marinestoomvaaridienst tweede klasse J. J van der Kijk benoemd tot luitenant ter zee der 3e kl. de adelborsten der 1e afdeeling voor den zeedienst bij het Kon. instituut voor de marine te Willemsoord H. M, L. F, E. van Oost Dm Socde C F. Amsterdam W. J. Bei- nierse, A N. baron de Vos van Steenwijk, J H Geijs. C Hos. .Ihr J H W. S. Laman Trip, G. J. Platcrink, A E. J. Modderman. J N. J van der Meii, R Ritsema van Eek. J A Agelink van Rentergem, J. van Sla veren, J. Melz. A. P. Ferwcrda. FI Th Kop pen. S C. Ritsema van F.rk, E 1. Gallas. G. F Zege I-s Veeckens, Th. Brunsting, J. J. C Korthals Alles, .T A Bientics, F. G. H. van Straaten, D.'Th. baron Mackay, J. W. Gaspers, A. F. Wiederhold en M. J. Ar- noldus; benoemd tot officier van den marine stoomvaartdienst der 3o klasse de adel borsten der lo afdeeling voor den stoom vaartdienst. Th J. Spangenberg en C. L. Oudshoorn en tot officier van administra tie der 3e klasse de adelborsten der le af deeling voor de administratie bij genoom 1 instituut W. H. Vermeer en C. P. van den berg. Luclitvaartaf deeling. Benoemd bij het \Vapen der artillerie tot reserve eerste luitenant bij de luchtvaart- afdceling de reserve tweede luitenants H. 1 Scholtmeljer, vlieger bij de luchtvaart- afdeeling ir. G. S Vrijburg, G. H Aalders, J. N. Wcssellngh, A. P. L. Bia. W. J. Meeu- wls, D. Roukcns en ir. J. P. Berdenis van Öcrlekora, allen van do luchtvaartafdee- Ung. Reserve-personeel. Benoemd bij hef. reserve-personeel der 'ondmacht, bij het personeel van den pe- neesk. dienst tot reserve officier tandarts óer tweede klasse, do dienstplichtige ser geant titulair J. H. A. van Luyk, van de le compagnie hospitaalsoldaten; bij idem, bij het wapen der artillerie tot reserve eerste luitenant bij het regiment küstartillerie, de reserve tweede luitenant A. H. D. Smaal, van dat korps; eervol ontslagen uit den militairen dienst de reserve majoor C. de Veer, van het 7e regiment infanterie. Consulaire diensl. Bij Kon. Besluit is mr. L. A. Gastman*! benoemd tot vice-consul der Nederlanden in algemeenen dienst Middelbaar Onderwij? Op verzoek met 1 November eervol onl slagen dr. M. Toxopeus als leeraar aan de R.HBS te Heerenveen; Op verzoek eervol ontslagen met 1 Novem ber E. F. J. Kruidering, als leeraar aan de R II BS. te Leeuwarden; benoemd aan de R.H.B.S. te Groningen tot leeraar F. E. Boerma, thans tijdelijk et» tijdelijk tot leerares mej. J. Kloppenborg tv Groningen; benoemd aan de R.H.B.S. tc Sneek to leeraar H. Jongkind, thans tijdelijk en wederom benoemd tot tijdelijk leeraar A. 1. van der Maas en tijdelijk tot leeraar dr. G B R. do Graaf te Sneek; wederom tijdelijk benoemd tot leerares aan de R.H.B.S. te Wageningen mevr. A. A Sirks, Joustra; benoemd aan de R.H.B.S. te Appingednm tot leeraar P Venninga, thans tijdelijk en wederom tot tijdelijk leeraar J. Bijl; wederom tijdelijk benoemd tot leeraar aan de R.HBS. te Steenwijk W. Zijlstra; met. ingang van 1 December is benoemd tot leeraar aan de R.H.B.S, te Leeuwarden B. H. Peteri met gelijktijdig eervol ontslag als leerear aan de R.HBS te Sneek; wederom tijdelijk benoemd tot leeraar aan de R.H.B.S. te Drachten H. K. Schip pers; tijdelijk benoemd tot leeraar aan de R II BS. te Meppol W. A. Engel te Wormerveer tijdelijk benoemd tot leerares aan de R H.B.S te Drachten mej. J. J. van Eelen te Groningen; tijdelijk benoemd tot leeraar aan de R H.B.S te Heerenveen F. Hazewindus te Amersfoort; benoemd tot leeraar aan de R.H.BS. te Zwolle B'. de Jong met gelijktijdig eervol ontslag als leeraar aan de R.H.B.S. te Sap- pemeer; Technische Hoogeschool. Tijdelijk benoemd tot lector in de afdep- ling der Algemeene Wetenschappen aan de Technische Hoogeschool te Delft om ondpr wijs te geven in den ijk J. R. van Beek, ijker chef van dienst tc Amsterdam; Onderscheiding. Toegekend de bronzen eere-mcdaille der Oranje Nassau orde aan mej. J. Manders, dienstbode bij de familie Van ErpMahie te Geldrop. Bij K. B is aan C. Bakker, hoofdinspec teur van politie, chef van het Bureau Ver keerswezen te Amsterdam, verlof verleend tot het aannemen van het vreemde eere- teeken: Ridder der Dannebrogsordo van Denemarken. Een volle H.T.M.:bus van den berm Chauffeur ernstig gewond Dinsdagmiddag beeft op den nieuwen rijksweg nabij Delft een ernstig ongeval plaats gehad. De chauffeur van een luxe auto vaiï dc firma Van den Burg te Delft wilde de voor hem uit rijdende autobus der H.T.M met groote snelheid passeeren. Daar van do andere zijde eveneens een auto aan kwam, bestond hiertoe geen voldoende v. legcnheid, met het gevolg, dat do luxe auto de autobus raakte Beide chauffeurs verloren de macht over het stuur; de auto bus reed van den hoogen berm nf en bleef juist voor een sloot staan. De autobus was geheel met passagiers gevuld, die wonder lijk genoeg met den schrik vrij kwamen De autobus werd evenwel aan de voor zijde grootcndeels vernield. De luxe auto had een slag in de rondte gemaakt, waarbij een wiel werd afgerukt. Dc bestuurder, J Struik uit Delft, werd door de voorruit gr slingerd en bekwam een schedel en arm breuk. Hij werd naar het ziekenhuis te Delft vervoerd. Zijn toestand is zorgwek kend Twee andere passagiers der auto werden licht gewond en zijn in het zieken huis Bethel verbonden, waarna zij naai hun woning 'werden overgebracht. Een psychiatrisch onderzoek gelast 's-Gra v en h age, 25 Aug. Naar „de Nieuwsbron'' verneemt, is do instructie tegen de beide verdachten in de moordzaak Eschauzier K. en P. nog steeds niet ge sloten. De lange duur der instructie is voorna melijk het gevolg van het feit, dat op last van den officier van Justitie een onderzoek wordt ingesteld naar de geestvermogens van den verdachte K. Dit onderzoek is opge dragen aan de psychiaters dr. Schol lens en dr. van Woerkom, die xlaarmede nog niei gereed zijn en ..og geen rapport aan de Jus titie hebben uitgebracht. Wel is uitgebracht het rapport van de des kundigen dr. R. R. Rochat en dr. E. C. van Rijssel, die dc sectio op het lijk van den heer Eschauzier hebben verricht. I)it rapport is verdeeld in twee afdeelin- gen, n.l. betreffende de uitwendige en be treffende de inwendige schouwing. In het eerste gedeelte geven de deskundi gen een uitvoerige beschrijving van den toe stand waarin het lijk gevonden werd en waaruit eerst recht blijkt, op welk een vrce- selijke wijze het slachtoffer behandeld is. Het lijk was op verschillende plaatsen ge bonden, n.l. aan de voeten, aan de onder beenen, aan de bovenbeenen en aan de pol sen. Bovendien was om den hals een dub bel touw gewonden, waarvan de uiteinden elkaar aan de achterzijde kruisten. Dit touw was niet geknoopt, doch had wel een diepe groef in don hals achtergelaten. In den mond van hot slachtoffer was een gedeelte van een badhanddoek ter lengte van 25 c.M. en met een omvang van 8 c.M. geperst, welke handdoek gedeeltelijk met bloed doordrenkt was. Op de kleeren van het slachtoffer werd op verschillende plaatsen bloed gevonden, zoo als op den linkerschouder en llnker-revers van het colbertjasje en op de mouw van het overhemd. Het hoofd cn het gelaat van het slachtoffer vertoonden enkele ontvellingen, terwijl het tandvleesch langs den kaakrand 3 c.M. was ingescheurd. In het gedeelte be treffende de inwendige schouwing komen de deskundigen tot do conclusie, dat net slachtoffer rnct uitzondering van een lichten graad van aderverkalking, aan geen enkele ziekte, welke oorzaak van den dood zou kun nen zijn, lijdende was. Resumeerende komen de deskundigen ten slotte tot de conclusie, dat de heer Echau zier door verstikking is gestorven, welke verstikking is veroorzaakt door den bad handdoek in den mond, welke de bovenste luchtleiding totaal afsloot. Naar de meening der deskundigen, heeft het slachtoffer met deze prop in den mond slechts enkele minuten kunnen leven. Of 't touw om den hals zoo sterk was aan gesnoerd, dat ook daardoor de dood zou kun nen zijn veroorzaakt, is niet gebleken. Nog verneemt het blad, dat verdachte K pertinent blijft ontkennen den opzet le heb ben gehad den heer Eschauzier van het leven te berooven. Ook ontkende hij het lijk beroofd te hebben. De door hem aan P. in bewaring gegeven en door dezen verbrande 100. beweert hij vóór het plegen van het misdrijf van den heer Eschauzier te hebben gekregen, terwijl P. niet in dc kamer was. Zeer waarschijnlijk, aldus „de Nwsbr.", zal dc behandeling dezer zaak ter openbare terechtzitting niet voor October plaats kun nen hebben. Een auto gegrepen; de inzittende gedood Hoorn, 25 Augustus De personentrein, welke om 12 uur 56 uit Hoorn vertrekt, is aan den onbewaakten overweg te Den (TiiIk tussvhen Avenhorn en Hoorn op een auto gcroden. welke door do locomotief over een afstand van ongeveer 150 meter werd medegesieurd. In de auto zat 1 per soon, naar de papieren, die op hem werden gevonden, zekere P. Dekker Wz. wonende te Oosterdijk. gemeente Enkhuizen en ver moedelijk komende van de veemarkt. Toen de man uit de wrakstukken van de auto werd weggehaald, gaf hij nog teeke nen van 'even doch was buiten bewustzijn. Vermoedelijk waren 'ichaamsdeele'n op verschillende plaatsen gebroken en bod hij een hersenschudding bekomen. F.r werd ge neeskundige hulp uit Hoorn gerequireerd. De trein kwam nvt 20 minuten vertraging tp Amsterdam aan. De overblijfselen van de auto waren te recht gekomen bij een diepe sloot. Bij deze sloot vond men een klomp, waardoor het vermoeden ontstond, dat zich in de auto nog een tweede persoon had bevonden, die wellicht verdronken kan zijn. Het slachtoffer woonde te Andijk en is kort na het ongeval overleden. Nader wordt gemeld, dat het slachtoffer P Dekker Wz. afkomstig is uit Andijk De auto kwam vermoedelijk van de veemarkt te Puririprend Ongeveer een maand gele den is een dochtertje van den heer Dekker verdronken Auto botst tegen trein. Maandagmiddag is op den onbewaakten overweg, waar de spoorlijn den Boermans- wi'g te Anna Paulowna snijdt, de auto van den heer H. Jonker te Oudesluis tegen den trein gereden, die om 6.35 in Den Helder aankomt Hel uitzicht bij dien onbewaak ten overweg wordt eenigszins belemmerd door een spoorhuisje. Persoonlijke onge lukken zijn er niet bij gebeurd. De auto werd aan den voorkant beschadigd en kon niet \erder rijden De machinist van den trein heeft niets bemerkt en is gewoon doorgereden Van een wagon eerste en tweede klasse werden eenige ruiten ver brijzeld, en de wagon werd voor een ge deelte ontzet. De inzittende schrokken da nig van de rondvliegende glasscherven, doch niemand werd gewond. VOOR DE STOPLIJN! Stop steeda voor den stopitjn anders Stopt ge moog'lijk het verkeer! En wanneer go doorrijdt is het Stoppen vaak niet moogiijk meer! Waar de bruine lijnen duid'ljjk Zijn geschilderd op de straat, Is het zaak tc zorgen dat Er met nadruk acht op slaat! De verkeersagent gebiedt U Er te wachten! Let dus op Houdt zoo 't hoort dus vóór dc stoplijn Fietsend, tuffend, rijdend, slop! Moog'lijk vindt U het vervelend Maar ge doet het zoo 't moet zijr En ge helpt wat moet passeeren In de voorgeschreven lijn! Wacht geduldig en bescheiden Toon geen onbezonnenheid Kalm, blijf er beslist gehoorzaam 't Spaart U tijd! 't maakt veiligheid! Wacht uw beurt af! Rechts natuurlijk Eenmaal geeft men U het „vrij" Ga dan langzaam en verstandig Den verkeersagent voorbij! Wie de stoplijn gaat passeeren Al6 d'agent gebiedt van stop Stopt de goede gang van zaken En gaat er nadrukk'lijk op! Wie niet 6topt, stopt er de schat'";st Want bij komt beslist terecht Voor het vaak te dure „hekje" Van ons stadsch kantongerecht. Voor de stoplijn stoppen, anders Wordt het mis! Dus let er op Beter dat gij stopt dan dat het Duur kantongerecht zegt: „stop"! GROEGROE. (Alle rechten voorbehouden). ONZE KOLENINVOER IN BELGIE. Ccntincenteerlng van den Belgischen koleninvoer. De medewerker G. Nypels van het Hbld. meldt- Er zijn in enkele bladen zeer veront rustende berichten gepubliceerd over de hoeveelheden waarmede rle koleninvoer in België met ingang van 1 September a.s. zou beperkt worden Deze zouden voor Duitsch land 254 millioen ton en voor ons land (Ofi.OOO A 500.003 ton bodragen. Volgens mijn inlichtingen uit Brussel zou in de vergaderingen van Maandag tusschen. vertegenwoordigers van de Duitsche steen-, kool-syndicaten en van de Duitsche regee ring ecnerzijds en die der Belgische belang hebbenden bij dc kolenindustrie en der Bel- gischc regeering anderzijds slechts overeen stemming bereikt zijn over het principe, dat Duitschland zich niet verzetten zal tegen het eventueel invoeren door België van in- voerconsentcn «oor steenkool. Zooals men weet heeft de Belgische regeering met ver tegen woordigers van onze mijnindustrie of van de Nederlandscho regocring goen soort gelijke besprekingen gevoerd. Over de hoeveelheden waarmee do invoe» beperkt zou worden, zou nog nader onderhandeld moeten worden. In de Brus- selsche kolenkringen beetle het gistermor gen nog dat, wat ons land betreft de invoer niet lager gesteld zou worden, dan deze in het laatste jaar, dus in 1930, nas. Zcoals wij onlangs mededeelden, verzekerden de Bel gische bladen, die zulk een felle campagne voerden tegen den koleninvoer uit ons land en uit Duitschland. dat wij in de eerste maanden van dit jaar 40.000 ton meer in-, voerden dan in diezelfde maanden van 1930. NACHTVORST. In den nacht van Zondag op Maandag j-1. heeft het naar de N.R.Ct. meldt, »n som mige gedeelten van ons land vrij 6terk ge vroren Hier en daar lag 's ochtends vroeg ^en laagje ijs ln de slooten. Aan slapjassen heeft onze tijd minder dan ooit behoefte. JOS DE COCK. vismwirn»MiiyBBÉigSMIIIiftllifcwiÉiwwinTia Geautoriseerde vertaling uit het Éngelsch van J S. FLETSCHER door Jhr. C .A L. v. d. W. 42 Hetzelfde idéé als wij, mijnheer Maythorne' zeide hij met een glimlach. Wij dachten ook, dat dit wel eens de man kon zijn, die bij het hotel is gezien. Wij heb ben echter niet aan den portier gedacht. U hebt daar goed aan gedaan door hem mee tc nemen. Heb je den man gezien? v>-?cg Maythorne. Nog niet. Hij is in het lijkenhuis. Wij gaan daar straks heen. Straks komen wij hier terug, zeide hij tot den kruidenier en dan wilt u zeker wel laten zien, waar hij gevonden werd. Alles wat u verlangt mijnheer Corckerdale. Ik wil do politie altijd graag lielpeh. Wij werden naar eqp 6omber gebouw ge bracht. Onder geleide van een politieagent gingen wij een Warner binnen. Daarin lag op een baar onder een wit laken het .lijk. De agent nam het laken gedeeltelijk weg. Maythorne verzocht den portier naderbij te komen. Herkent gij dien man? fluisterde Maythorne. Het was echter niet de portier, die hem herkende. Manners en ik keken elkaar aan, nadat wij het gelaat van den doodo hadden gezien. Wij kennen hem! riepen wij beiden gelijktijdig uit. De anderen keken ons vragend aan. U kent hem beiden! riep Maythorne uit. Wie is het dan? Een verslaggever van een krant uit onze streek, antwoordde Manners. Hij neet Bownas. Ik geloof niet, dat u hem ooit ont moet heeft, toen u in Marrasdale was hij was gewoonlijk aan den anderen kant van Gilchester. Maar mijnheer Holt, hier, Kent hem wel. Dit is Bownas, dat is vast en zeKer. Hij kwam mij in „De Houtsnip" met Manners bezoeken, na dc verdwijning van Mazarof». Ik ontmoette hem later nog eens in Gilchester. En hier in Londen vermoord! mompel- do Manners. Lieve hemel! wat bcteckent dat? P»-»r zit meer achter. Een oogenblik, viel Maythorne in .1e rede. Hij wendde zich tot den portier. Is dit (de man, die in Shorts Hotel kwam en die later mevrouw Êlphinstone volgde? Kijk eens goed, De portier schudde het hoofd, alsof hij wilde zeggen, dot dit overbodig was. Dat is hij zeker! riep hij uit Ik her kende hem dadelijk. Wij. verlieten het lijkenhuisje en traden een kantoor binnen, waar verschillende politieautoriteiten aanwezig waren. Na een fluisterend gesprek met Corckerdalc lieten zij eenige kleeren zien. Corckerdale wees dadelijk op het etiket in den hoed. Dit werd niet in de kranten vermeld, zeide hij. Kijk Border Clothing Company, Carlisle. Laat ons de andere kleeren eens zien. Corckerdale, Manners en Maythorne onderzochten de kleedingstukken Zij von den alleen nog een kleermakersetiket, vast genaaid in den binnenzak van de jas. Het droeg een datum en nummer en Corcker dale merkte op, dat dit zoo noodig ook tot idcntificeering kon leiden. Dat is niet meer noodig, merkte Manners op. Het is Bownas, do verslaggever van de Tweed and Border Gazette. Maar wat deed hij hier? Wat deed hij in Short's Hotel? vroeg Maythorne. Dat i6 van meer belang; hel is duidelijk, dat hij kwam voor mevrouw Êlphinstone. Waarheen volgde hij haar? Zouden dc drie vrouwen naar dit stadsge deelte gegaan zijn? Waarom? Laat ons teruggaan naar den kruide nier, zeido Corckerdale. Wij gingen cn werden door den kruide nier op diens achtererf gebracht. Herscheen een opslagplaats voor vaten, kisten, kratten en leege blikken. Hier vond ik hem, fluisterde Kilthwaits. Ik had eenige planken noodig uit dien hoop; ik trok er eenige van op zij en toen krc*g ik een arm te zien. Sommige van uw men schen zeggen, dnt hij door die deur is bin nengesloept. Wat is daar buiten die deur? vroeg Corckerdale. Wij gingen allen kijken en wij kwamen in een nauwe, geplaveide laan. die uitkwam op een zijstraat, evenwijdig loopende nan Harrow Road, met aan beide zijden hooge muren; het was er doodstil. Een van u zegt, dat er daar bloed sporen op de steencn zijn, merkte de kruide nier op. Ik heb niets bijzonders gehoord en ik heb ook niet hooren zeggen, dat iemand anders iets gehoord heeft. Wij keerden naar den winkel terug cn bespraken dezen moord, toen de telefoon schel zich deed hooren. Do kruidenier ging luisteren. Wie van u is mijnheer Maythorne, vroeg hij daarna. Maythorne nam de telefoon over. Nadat het gesprek was afgeloopen riep hij uit .Van het hotel. Mevrouw Êlphinstone en haar dochter zijn terug. HOOFDSTUK XXVII. Beschuldigd. Nauwelijks had ik dit bericht gehoord of ik vloog naar buiten. Maythorne liep mij na. Waar ga jo heen? vroeg hij. Waarheen? naar Short's Hotel natuur lijk. Ga je niet mee? Zeker! Een oogenblik. Het is beter, dat de beide anderen ook meegaan nog even een paar woorden met den kruidenier Ik wachtte met ongeduld tot zo allen kwamen. Het kostte eenige moeite om e-m taxi te krijgen; in deze afgelegen wijk zag men er weinig. Niemand sprak een w>ord tot wij bij het hotel waren; toen sprak Man ners eenige woorden. Die arme Bownas moet met denzelfden trein in Londen zijn gekomen als de Elphiit stone's, zeide hij op een toon van iemand. die iets heel bijzonders meent ontdekt le hebben. Dat is duidelijk, merkte Maythorne op. Duidelijk, omdat hij even na hen in het hotel kwam. Wat ik bedoel is dit. zeide Manners. Dat het zijn bedoeling is geweest om hen na te gaan Maar waarom? Die krantenmenschen. merkte Corcker dale op, na een oogenblik stilte, willen al tijd hun neus steken in dingen, die hen niet aangaan. Het zijn net stroopers. Zo hebben meer dan een van mijn zaak jes bedorven. Zij vinden het altijd prachtig, als zij dotectieve werk kunnen doen Zij ko men daarmee ln het gevlij bii de redactie. Ik geloof, dat deze man dat op zijn eigen houtje heeft gedaan sinds dien moord en je ziqt het resultaat. Hij werd zelf vermoord Het zou mij niet verwonderen, dat jo gelijk hebt, Corckerdale. maar -wat jammer dat wij niet deden wat hij deed. Want als hij vermoord werd om hem het zwijgen op te leggen, dan durf »k te wedden, dat hij op het juiste spoor was. Maar we zijn er Püen portier haastte zich om ons uit de taxi te laten. De dames kwamen juist thuis toen ik terugkwam, mijnheer! Beiden! In een taxi. Daarom heb ik dadelijk getelefoneerd. Goed, antwoordde Maythorne. Dus niet de meid? Neen mijnheer. Alleen mevrouw en de dochter. Ik geloof, dat mevrouw ziek is, want er is een dokter bij haar. Ziek? Heb je iet* bijzonders gehoord? Noen mijnheer Ze gingen met de lift naar boven en mevrouw zag erg bleek. Er werd onmiddellijk om een dokter getelefo neerd. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 5