AMERSFOORfóCH BAGBIAD Vrijdag 4 September 1931 „DE EEMIANDER" 30e Jaargang No 57 TWEEDE BLAD UIT DE STAATSCOURANT ZONDERLINGE RESTAURATIE DR. C. J. VINKESTEIJN MAISON DE JAGER H. v. A. PAVERT HET GEHEIM VAN DE HEIDE Bij Kon. besluit is benoemd tot ridder in dc Oranje Nassau orde F J. A. M. Wier- dels, pastoor te Naaldwijk. Bij Kon. besluit is benoemd tot ridder in de orde van den Nedcrlandschcn Leeuw ir. M. A. Cornelissen, raadgevend scheepsbouw kundig en werktuigkundig ingenieur te Am sterdam, voorzitter van de bij beschikking van den minister van Arbeid, Handel en Nijverheid ingestelde commissie voor land en losgerei enz. aan boord van zeeschepen. Inspectie belastingen. Bij beschikking van den minister van Financien is de inspecteur der directe belas tingen, enz. J. A. Struyk, toegevoegd aan het hoofd van de inspectie Nijmegen, le af- deeling, verplaatst naar Terneuzen en aan gewezen als hoofd van de inspectie der di recte belastingen, invoerrechten en accijn zen aldaar. Commissie van Advies voor den Dienst der Belastingen. Bij Kon. Besluit zijn benoemd in de Com missie van Advies voor den Dienst der Be lastingen: tot lid en voorzitter mr. B. P. Enklaar, vice-president van do Arrondissements- Rechtbank te Groningen; tot lid. tevens plaatsvervangend voorzitter, dr. P. A Diepenhorst, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam; tot lid mr. N. J. E. de Voogt, oud-hoofd ambtenaar der gemeente Rotterdam; tot plaatsvervangende leden mr. H P. F M. Manders, voorzitter van den Raad van Beroep voor de directe belastingen te "s Hor togenbosch en mr. A. J M. Kuypers, ban kier te 's-Gravenhage, oud-inspecteur der directe belastingen, invoerrechten en accijn zen; tot scretaris mr. H. R. de Zaaijer te Arn hem; en tot plaatsvervangend secretaris mr. W. H. Dommering, advocaat en procureur, waarnemend griffier bij de Arrondisse- ments-Rechtbank en bij het Kantongerecht te Groningen. DE MOORD TE SASSENHEIM. De Haagsche advocaat mr. F.. O. Gold stein heeft de verdediging op zich geno men van den bloembollenkvvcck r P. de R-, die voor de Haagsche rechtbank zal moe ten terecht 6tnan als verdacht van den moord op 26 Aug. te Sa&scnheim op den zwerver A. J. v. Kcssel gepleegd. Naar wij vernemen wordt op het oogenblik door de doctoren Schol ten en Gerritsen een onder zoek ingesteld naar de geestvermogens van den verdachte. WORDT DE BENZINE BELAST? De regeering overweegt. De Telegraaf meldt: In verband met den ongunstigen financieelen toestand hier te lande, moet ondanks alle opportunisme rekening worden gehouden met de moge lijkheid, dat de regeering zich genoopt zal zien nieuwe rijksmiddelen aan de erde te stellen. Hoewel Nederlandschc automobilisten reeds personccle- en wegenbelasting beta len, wordt het in kringen van belangheb benden niet uitgesloten geacht, dat ook de benzine belast zal worden. Zijn wij wel in gelicht, dan zou de regeering de invoering van een dergelijke belasting thans ernstig overwegen, al staat het nog geenszins vast, dat deze plannen reeds op de a.s. bcgroo- ting tot uitdrukking zullen komen. DE IEPENZIEKTE. De inspecteur, hoofd van den Plantcn- zicktenkundigen Dienst, N. van Poeteron. schrijft ons: Op dit oogenblik wordt, vooral in de Noordelijke provinciën, met behulp van be richten in de bladen en circulaires aan Gemeente besturen, propaganda gemaakt voor Mabu 3, dut een middel zou zijn ter bestrijding van de iepenziekte en dat sa mengesteld is door den heer J. A. L. Bou- ma to Dordrecht en in den handel gebracht wordt door de firma Reese en Beintema te Meppel. .Ter voorlichting van hen, die in de be strijding van de icpenzicktc belang stel len, zij medegedeeld, dat in geen enkel ge val, dat onzerzijds voldoende gecontroleerd kon worden, een gunstige werking van dit zoogenaamde middel kon worden waarge nomen. Gegevens hieiover zijn opgenomen in Mcdedecling No. 3 van het Comité in zake bestudccring en bestrijding van de •epcnziekle, welke toegezonden is aan alle besturen van Gemeenten en andere instel lingen, die door het \erlcenen van een gel delijke bijdrage de werkzaamheden van dit Comité gesteund en mogelijk gemaakt heb ben. Daaraan kan thans worden toege voegd, dat in den nazomer van 1930 en in hei voorjaar van 1931 onder persoonlijk toezicht van den heer Bouma uitgevoerde behandelingen te Nijmegen, Driebergen, Ilecrcnveen en Dordrecht, dit jaar een vol komen negatief resultaat hebben opgele verd. Ten sterkste wordt afgeraden bovenge noemde vloeistof toe te passen. DE DUBBELE MOORD TE ZUIDBROEK. Neg reen spoor van de daders Het onderzoek betreffende den te Zuid broek gcpleegden roofmoord is in vollen gang. Onder leiding van den burgemeester en den majoar der rijksveldwacht, geassis teerd door de gemeentepolitie, worden ver scheidene aanwijzingen tegen vermoedelij ke daders nauwkeurig onderzocht, in vele gevallen heeft het onderzoek helaas toi niets geleid en aangaande andere sporen kan voorloopig niets worden meegedeeld. Op de plaats waar het lijk van Molanus is ge vonden, is nog gedregd in de hoop het voor werp te vinden, waarmee de schedel werd ingeslagen. Dit dreggen heeft ook geen re sultaat opgeleverd. Wel is een pijp van den verslagene gevonden. Het dreggen wordt nog voortgezet in het Winschoterdiep. Overal hoort men meeningen omtrent hei drama. Over het algemeen is men van opi nie, dat de gruwelijke misdaad als volgt ge pleegd zou zijn: Molanus lag reeds te bed, toen hij gewekt werd met dc mededecling, dat een zijner koeien in een sloot geloopoi. was. De verslagene zou zich daarop gekleed hebben en zijn moeder een cn ander verteld hebben. De oude vrouw is daarop opgestaan en heeft, aldus wordt gemeld, toen Hendrik vertrok, de deur gegrendeld. Het was be kend, dat, wanneer vrouw Molanus alleen thuis was, de deur 6teeds gesloten werd. Zeer waarschijnlijk zou Hendrik een ket ting meegenomen hebben. Op aanwijzing van de daders zouden ze gezamenlijk naar het slootje zijn gegaan, op pl.m. 200 M. van de boerderij, waar Hendrik vermoord is ge vonden. In elk geval staat het wel vast, dat Hendrik uit huis is gelokt. Daarna moeten de daders weer naar de boerderij gegaan zijn waar zij de deur gesloten vonden. Do oude vrouw moet zelf de grendels wegge schoven hebben. Deze waren aan den bin nenkant niet beschadigd. De toestand in het huis wees er op, al dus de „Tel." dat de vrouw zich nog verzet heeft. Aan den moord op haar moet een worsteling vooraf gegaan zijn. De misdadi gers moeten wel met den plaatselijken toe stand op de hoogte geweest zijn. DE PCSTVLUCHTEN. Amsterdam, 3 September. Het 25ste postvliegtuig vertrok heden te 4.45 uur uit Alorstor landde om 7.05 te Medan, het ver trok van daar te 7.35 uur cn arriveerde om 14.45 uur te Palembang. Volendam in glorie In „Heemschut" trof ons de volgende boutade van A.K „Over behoud van oude bouwwerken heeft toch nog vreemde begrippen. Bij de geveltjes in 't Groot Heiligland te Haarlem, het onovertroffen pittoresque straatje, kan men dit leeren Lenige jaren geleden dreig den deze te vallen voor uitbreiding van hot aangrenzend ziekenhuis, de oude stichting waartoe die huisjes behoorden. Toen wer den ze gered, de toppen hersteld. Onlnncs kwam het plan weer naar voren Toen bleek dat de achtergelegen gebouwen reeds zoover gereed waren dat daarmede het bouwproject vast lag en dc achtergevels en het interieur der huisjes moeten vallen. De Haarlemsche Schoonheidscommissie en de Vercenigingcn deden wat ze konden, doch het mocht niet baten. De vrij gave rij ach tergevels, een serie tuitgevels, werd ge sloopt, de huisjes leeggebroken. Nu wor den ook die gevels gerestaureerd Men moet dat gaan zien. Door 't smalle straatje zijn het niet alleen de geveltjes doch het gehcele silhouet dat de schoonheid vormt, of liever vormde. De dakpannen, de fraaie oude roode pannen worden eraf gehaald cn hel-roode pannen neergelegd, van die beste; dat heet Hollandsche pan, verbeterd model. Daarmede is de kleur der dakvlak- ken bedorven. Voor verbetering der water afvoer zijn zinken vergaarbakken en af voerbuizen aangebracht, elk huisje één, zoodat het lang uitgerekte gevelsilhouet nu gearceerd is. Dc zitbanken zijn nieuw ge metseld van machinale waalstecn met blauw-grijze cementvoegen. Hoe zijn zulke dwaasheden mogelijk; zijn er nu nog geen voorbeelden cn is er nog geen leiding ge noeg om dergelijke fraaie objecten beter te doen behandelen, 't Is onbegrijpelijk. Een Zondagmiddag voerde ons onver hoeds naar Volendam. Daar was in een der schaarsche regcnlooze dagen Volendam in glorie. Wat aan schoonheid van kleeder dracht en folklore bestond was uitgepakt. Een week te voren hadden we den Elsas doorkruist en daar geconstateerd, dat het eenig Elsasser kostuum, behalve op de Ko loniale Parijsche tentoonstelling, in het mu seum te Straatsburg te vinden was en voor 'le rest Kreymborg en C. A. Dan Volen dam! Welk een schoonheid; 't was gewel dig! En dat gaat nu straks alles weg. Te Edam, waaronder Volendam als één Ge meente behoort, is een ambachtsschool in aanbouw om die aardige Volcndammer pof- broekjés iets anders te leeren als straks de vrije zee weg is; dan worden ze óf fabrieks arbeider of ze gaan weg. En toen de andere dag dc „Hilversum Holland, Algemecne Vereeniging Radio Omroep, voordracht vaneen lezing gaf over de golvende graanvelden van de Zuiderzeepolders en er in de krant gestaan had dat in Zeeland de graanoogst van het vorig jaar nog in de schuur lag, toen trokken we nijdig de stop jit dat radioding cn hoopten op een No vemberstorm. Als moeder natuur, die het nicer Flevo maakte, zich eens schrap zet, misschien maakt de schoonheid van de boorden der Zuiderzee men leze er Henri Havard eens op na nog een kans." EEN JAAR TEGEN VITRIOOLWERPER GEËISCHT. Arnhem, 3 Sept. Voor het gerechtshof te Arnhem stond hedenmiddag terecht de landbouwer M. H. uit Heino, die door de rechtbank te Zutphen tot 6 maanden gevan genisstraf was veroordeeld Hij werd ver dacht dat hij mej. B. te Heino met vitriool in het gezicht had geworpen. Tegen hem werd thans door de procureur-generaal een jaar gevangenisstraf geëischt,- met dien ver stande, dat hiervan 6 maanden on voorwaar delijk en 6 maanden voorwaardelijk zou zijn met een proeftijd van 3 jaar. Uitspraak over 14 dagen. PROF. IR. HESSELINK. Buitengewoon hoogleeraar te Delft. Ir. H. Hcsselink, benoemd tot buitengewoon hoogleeraar aan de Technische Hoogcschooi in de afdeeling der werktuig- en scheept» bouwkunde om onderwijs te geven in de me chanische technologie, werd 7 Juli 1894 te Varsseveld (Geld.) geboren. Hij 6laagde in 1912 aan de H.B.S. le Zutphen voor het eind diploma en studeerde van 1912 tot 1914 aai» de hoogere textielschool to Enschedé. Van 1912 tot 1917 was hij in militairen dienst. Van 1917 tot 1922 studeerde de heer Hessc- link aan de Technische Hoogcschooi te Delft en behaalde in laatstgenoemd jaar het di ploma voor scheikundig ingenieur. Van Augustus 1922 tot Maart 1925 was hij be drijfsleider bij de N.V. Wollendekenfabriek van de firma J. Zuurdeeg en Zoon te Lei den; van Maart 1925 tot September 1925 was hij bedrijfsleider bij de N.V. de Wit's Deken fabrieken te Helmond; van September 1925 tot Juli 1928 was hij verbonden aan de wol len stoffenfabrickcn van dc firma L. E. v d. Berg te Tilburg, eerst als bedrijfsleider en later als lid der directie Van Juli 1928 tot heden was hij bedrijfsingenieur bij de Philips" Gloeilampenfabrieken te Eindhoven HET JULIANA-KANAAL. Schutsluis te Bom aanbesteed Namens den rijkswaterstaat is te Maas tricht aanbesteed het bouwen van een schutsluis te Born in het Juliana-kanaal De raming was 1,050,000. Laagste inschrijfster was dc N.V. voor heen Boetsers beton- en wegenbouw te 's-Gravenhage, voor 734 368. Voorts werden aanbesteed de woningen van den rijkswaterstaat te Bosscherveld cn te Maastricht. Laagste inschrijver was W. v. d. Broek, Eindhoven, voor 38,475. DE RAADSLEDEN ALS ACROBATEN. In d? raadsvergadering van Heerlen Is gebleken, dat de Raad een andere vergader zaal behoeft. Ondanks het feit, dat de pu blieke tribune aanzienlijk was verkleind, had d? Raad nog geen ^plaats. De heer J v.d. Ven moest over een tafel zijn plaats be reiken, de heer Fisscher onder een tafel door kruipen om zijn plaats te verlaten. De heer Mighorst moest over banken loo pend d3 raadszaal verlaten, en de nienw- gekozen wethouder, de heer de Vries, ging ook al onder de tafel door, zijn plaats ach ter de bestuurstafel opzoeken ZES-JARIG KNAAPJE DOOR EEN KAR AANGEREDEN. Aan de bekomen verwondingen overleden. V e n 1 o 3 Sept. In de Maasstraat le Tegelen kwam hedenmiddag het zesjarig zoontje van den heer Rterwijl hij aan het spelen was, te vallen vlak voor een juist passeerende kar. Het was niet te voorko men dat het voorwiel van het voertuig den kleine raakte Met ecnige ontvellingen en verwondingen werd hij opgenomen en de ouderlijke wo ning binnengedragen. Aanvankelijk liet de toestand zich niet ernstig aanzien; heden avond echter is de kleine aan de bekomen verwondingen overleden. OUDE MAN OVERREDEN EN GEDOOD. Identiteit nog onbekend. Amsterdam, 3 Sept. Op de Martelaars gracht is hedenmiddag een oude man door een auto aangereden. In bewusteloozen toe stand werd hij met een auto van den G. G. D. naar het Binnengasthuis vervoerd, waar hij na enkele oogenblikken overleed. De identiteit van het slachtoffer kon hedenmorgen nog niet worden vastgesteld. A. A. TER HAAR. f In den ouderdom van 71 jaar is te Maas tricht overleden de bekende landbouwkun dige A. A. Ter Haar, hoofdredacteur van „De Veldbode". Een huldiging, na zijn aftreden als inspecteur der gyms j nasia Op initiatief van het Genootschap van Leeraren aan Nederlandsche Gymnasia, heeft zich sen Comité gevormd met net deel den aftredenden inspecteur der Gymtissia, Dr. C. J. Vinkestijn, te huldigen voor alles wat hij In zijn langen ambtstijd ten bate van het onderwijs en op ander terrein L.-i ft verricht. In dit Comité is vertegen.* ur- digd een groot aantal vereenigingen op het gebied van het Gymnasiale Onderwijs .open baar zoowel als bijzonder), terwijl ook n n aantal hoogleeraren, gecommitteerden bij de eindexamens der Gymnasia zijn toege treden Het Comité stilt zich voor de huldiging van Dr. Vinkesteijn te doen plaats h°ohi n op 19 September a.s te 3 ure 'n do Aula van het le Gymnasium (Laan van Mt-er- dervoort) te 's Grav»nhage. Tegelijkertijd zal een Comité, gevormd door de Curatoria der inrichtingen van gymnasiaal onderwijs, van zijn waardee ring voor den aftredenden inspecteur doen blijken. „GASMANOEUVRES". Wat „Persir al niet kan teweeg brengen. Men schrijft uit Voorst aan het Dev. Dagbl Toen de bekende schrijver-in-de lucht zijn kunstig werk boven Zutphen verrichtte, ge beurd? het, dat in een der buurtschappen te Voorst, een op het land werkzaam zijnde vrouw eveneens de evoluties volede. doch niet wachtte tot d» geheele taak was af- geloopen „Persil" 6tond nog niet volledig aan het firmament te lezen, toen het vrouwtje, die d» srillige kronkelingen van den vlieger-schrijver aandachtig had ge volgd, plotseling te binnen schoot, dat ze „wei-eens" in 'n krant wat had gelezen van gassen uit de lucht, en massa-vergassing, vlucht in kelders, en totale vernietiging van alles wat op dit ondermaansche leeft, óók vrouwen en kinderen. Plotseling rent ze over het veld huis waarts. haar pas gegraven aardappels en gr»ep*in den steek latend, vliegt haar huis binnen. en verdwijnt, na nog tijd gehad te hebben haar buurvrouw, die eveneens den lucht-rook-schrijver had ontdekt, toe te roepen: „Mens, maak da j' in den kelder komp, want ze gooien doar boaven van dee gifgassen uut, wét 'n tied tegenswoardig wét 'n tied". Beid» vrouwtjes hebben "n angstig half uurtje in den kelder doorge bracht, en zouden nóg in giftgassen geloo- ven, indien ze niet overtuigd waren gewor den door een bericht in de krant, hun door welwillende bewoners voorg»lezen. VAN DE LOOPPLANK GEVALLEN EN VERDRONKEN. Rotterdam, 3 Sept. Vanmiddag is de 61-jarige matroos L. V. uit Kruiningen van het tankschip „Lindavia" van de loopplank gevallen en verdronken. Het lijk werd na twintig minuten opgehaald en naar de be graafplaats Crooswijk overgebracht. LANGESTRAAT 56. TEL. 115 AMANDELCAKE MET VRUCHTEN KONINGINNE BROOD. LUNCHROOM: VANILLE IJS. Want, waar de liefde ontwaakt, daar sterft het Ik, de sombere d-spoot. PROF. GUNNING Uit het Engclsch van MüRICE GERARD door W. v. E.—v. R. 4 De dagen zijn nu langer. Ik doe graag een ritje na de thee! Dat is echt iets voor U, zeide hij bui gend. Mildred had een kleur, deels door de rit, deels door de onverwachte ontmoeting. Haar bruin haar was geheel verwaaid. Zij zag er aardig genoeg uit, om de aandacht van welken man dan ook te trekken. Voordat Jack Myddleton, na den dood van zijn neef, die nog maar even oud was gc- wocst als hij zelf. in het bezit van het landgoed was gekomen, hadt hij een scha penfokkerij in Nieuw Zeeland gehad. D? daar opgedane ondervindingen hadden zijn reeds flink karakter eeriigszins ruw ge maakt. Een lange afwezigheid uit Enge land deed hem een fijnbeschaafd Engelsch meisje te meer waard<eren. Soms spotle hij \vat met do reputalie van de Keigwins. dal zij zooveel goed deden Zij hadden een zie kenhuis laten bouwen in hel dorp en er een verpleegster geplaatst, die gratis uit ver plegen ging wannoer dit noodig was. Me vrouw Keigwin en haar dochter bezochten beiden het ziekenhuis degelijks. Zelfs van het m'jndistrict, dat om de Myddlctonlan len lag, werden zieken aangebracht. Oc:; werkte Mildred ijverig voor de kerk. De heer Myddleton en Mildred reden zij aan zij voort. Squire Jack 6cheen zeer In gedachten verdiept, zoodat het gesprek ver flauwde. Telkens keek hij over de heide, die links van den weg zich uitstrekte. Eindelijk vroeg hij plotseling: Bent U tot aan den vuurtoren gereden? Ja, ik heb mrs. Manson opgezocht. Zij is een oude vriendin van mij. Was haar man-thuis? Neen, hij was in de baai aan het ma kreel-visschen. Ik ben blij, dat hij met zoo n goed werk bezig was, merkte Squire Jack op. Als U er eens toe in de gelegenheid bent. juffrouw Keigwin, hoop ik, dal U mrs. Manson zeg gen wilt. dat zij haar man wat meer in het oog moet houden dan zij in den Iaatstcn tijd gedaan heeft. Dat is beter voor hem cn tenslotte ook voor haar Is dat gemakkelijk voor een vrouw? De heer Myddleton keek haar aan. Dat weet ik niet, zeide hij lachend, ik ben geen vrouw! Denkt U, dat ik een ge makkelijk echtgenoot zou zijn? Mildred had groote lust om even schert send te antwoorden, maar zij bedwong zich Zij voelde, dat zij zich op gevaarlijk ter rein bevond. Daarom antwoordde zij: Wenscht U. dat ik er George Manson zelf over spreek? O. neen. laat hem zijn gang maar traan. Hij is bezig zijn eigen bedje te sprei den en als ik hem. te pakken krijg, zal hij or in moeten liggen. Het zal dan misschien een plank blijken te zijn! Squire Jack reed haar een eindje vooruit. Mildre-' keek naar zijn vierkante schou ders en .laar de vastberaden h'uding van zijn hoofd. Zij beefde. Zijn moed was on twijfelbaar, zijn kracht duidelijk zichtbaar, zijn eerlijkheid boven alle verdenking, maar barmhartigheid, ach, die was misschien ver ie zoeken! Als we allemaal ons verdiende loon kregen begon ze. Ik stel me tevreden met het mijne Juist toen zij mevrouw Keigwin's huis bereikten, kwam oen man uit een zijpad 10 voorschijn. Zijn verschijning was zoo on verwacht, dat de pony een zijsprong maak te Mildred merkte op. dat de heer Myddlc- ion niet verrast scheen. Dc nieuw-aangekomene was een vreem deling in het district on zijn uiterlijk stond Mildred niet aan. Hij had een klein hoofd •lat op een dik lichaam rustte. Zijn oogen hadden die eigenaardige uitdrukking, die voortdurend wantrouwen aan een gelaal geeft. Ik verwachtte U reeds eerder, merkte Squire Jack op. Hij 6checn zich te ergeren. Mildred boog als afscheid en verdween door de open poort. Ik geloof, dat die man een detective i6 dacht Mildred bij zichzelf. HOOFDSTUK III Een diamanten ring. Mrs Gunton keek op. Een schaduw van bezorgheid trok over haar gelaat. Zij was een knappe oude vrouw met roode wangen, omlijst door zacht wit haar. Delia Gunton was in een hoek van de huiskamer, aan een borduurraam bezig ge weest. Nu »tond zij op en ging vlak 'angs Mannen zijn anders. Tenminste iemand naar moeders stoel voorbij. Doe geen overijlde beloften, kind. Jo moet eerst geheel zeker zijn van jezelf, voordat je „ja" of wat dan ook zegt. Het meisje lachte. Goed moeder. Het is heusch niet zoo ernstig. Nóg niet tenminste. Delia verliet het huis en sloot de deur achter zich. Zij had niet zoo'n lang en forsch figuur als haar oudere zuster Margaret. Maar ove- ligens leek zij wel op haar. Zij had echter een zwakke lijn om haar mond en kin. Margaret nam gewoonlijk zelf een besluit, Delia echter liet meestal een 6tcrkere wil dan de bare beslissen. Buiten 6tond Adam Ducros te wachten. Mij had niet geklopt, maar door het ven ster van de kamer waar de Guntons zaten le werken, hadden zij hem zien voorbijgaan, t Was ook mogelijk, dat Delia hem ver wachtte. IIij keck met blijkbaar welgevallen naar het frissche gelaat en het figuur van het meisje, dat een met heldere kleuren be drukt japonnetje droeg. Goeden avond, juffrouw Delia. U ziet er zoo frisch uit als een pas ontloken viool tje. Ik hoop dat u het niet te druk hebt cm mij cenige oogenblikken te schenken O, een beetje frissche lucht zal mij geen kwaad doen. Ik heb twee uur achter elkaar zitten werken. Gaat u mee een wandelingetje maken. Neen, lachte ze. Al6 men U en mij tezamen zou zien wandelen, zouden wij bin den vijf seconden het onderwerp van het gesprek in het dorp zijn. Laat ze praten. Wat geef ik daarom? U misschien niet, mijnheer Ducros. als u. Waarom juist iemand als ik? vroeg hij op scherpen toon. Ze waren nu voortgeslenterd tot aan de heg, die den tuin der Guntons omgaf. Wel, u hebt kind noch kraai Niemand aan wie u rekenschap hebt af te leggen. Met mij is dat anders, ledereen hier kent mij. Er woont geen dame mijlen in bet rond, voor wie wij geen kanten zakdoeken hebben gemaakt. Waarom zegt u dat? vroeg hij bijna ruw. U weet zeer goed, dat u alleen maar bang bent voor uw zu6ter. Welke zuster? Margaret Manson natuurlijk! Delia schudde het hoofd. Ik ben niet bang voor haar of voor iemand anders. Maar ik heb het hoofd altijd hoog gehouden en dat zal ik blijven doen! Verlegen keek ze van onder haar lange wimpers naar nem op. Als ik dat niet had gedaan, zoudt u mij nooit aangekeken hebben, mijnheer Ducros. U kijkt niet naar ieder meisje; dat weet het heele dorp. (Wordt vervolgd)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 5