AM ERS F O0PIS €H DAGD1AD Zaterdag 12 Sept. 1931 „DE EEMIANDER" 30e Jaargang No. 64 DERCE BLAD RAADSCOMMISSIES PREDIKBEURTEN RADIOPROGRAMMA Plaats voor willekeur bij de benoeming der leden In do Gemeenteraadszitting van 1 Sep tember j.l. de eerste van den Raad in zijn zijn nieuwe samenstelling werd door en kele leden eene opmerking gemaakt over de samenstelling der z.g. vaste commissiën. Dit geeft ons aanleiding tot de volgende beschouwing. Volgens de Gemeentewet kan de Raad jaarlijks vaste commissiën uit zijn midden belasten met verschillende werkzaamhe den, die hier geen nadere bespreking be hoeven. We kunnen ons ertoe bepalen, mede to dcelen, dat de Raad in bedoelde verga dering in een 10-tal commissiën 40 leden benoemde. (De Burgemeester en de Wethouders zijn als regel voorzitter dier commissiën en zijn dan ook niet onder die 40 leden begrepen) De Kieswet, zooals deze in 1917 aange vuld en gewijzigd werd, huldigt het stelsel van „evenredige vertegenwoordiging" voor Tweede Kamor, Provinciale Staten en Ge meenteraden. Zc wil dus in die lichamen de stem van vrijwel elk gelijkdenkcnd deel der bevol king doen weerklinken, krachtiger of zwak ker, naarmate dat deel grooter of kleiner in aantal is. Men zou dan ook zeggen, dat het geheel in den geest van de Kieswet lag, indien ook do samenstelling der Raadscomraissiën voor zoover mogclij k plaats had vol gens het stelsel der evenredige vertegen woordiging. Dit is echter althans te Amersfoort niet het geval en de Gemeentewet cisclit het helaas ook nog niet. Nu weten we wel, dat in een commissie, uit bijv. 5 personen bestaande, onmogelijk de 7 partijen en partijtjes die in onzen Raad vertegenwoordigd zijn, een plaats kunnen vinden en nog minder een aantal plaatsen in verhouding tot hunne fracties-sterkte. Doch het totaal aantal vertegen woordigers van elke fractie in de commis sie is zeer. goed te regelen. Het komt ons voor, dat een billijke en geheel in het stelsel der evenredige verte genwoordiging passende toewijzing der commissiezetels als volgt zou behooren te geschieden. Er moeten 40 leden in de commissiën be noemd worden. Er zijn in totaal 25 Raads leden, welk aantal bij do berekening van "t aandeel van elke fractie moet aangehou den worden, hoewel er slechts 22 als 1 Ld zitting kunnen nemen in de commissiën, daar de Wethouders ambtshalve voorzitter zijn. De R.K. partij telt 7 Raadsleden; heeft dus recht op 7/kX40=1114=11 zetels. Voor alle partijen, de berekening op de zelfde wijze uitvoerende krijgen we: Commissiezetels Is zoo'n vertegenwoordiger niet bekwaam voor het werk, dan blijkt dat spoedig ge noeg en het kornt in elk geval voor verant woording van hen, die hunne slem aan den eandidaat gaven. Want die ongelijke behandeling zou grove willekeur kunnen worden! Thans wijst men de Liberalen 2 en de Vrijz. Democraten 3 zetels toe, terwijl de precies even sterke Christelijke-Historische fractie er nota bene 7 krijgt. Als zulk een onjuiste verdeeling ermee door kan, kan men bij eene volgende ge legenheid zonder blikken of blozen eerst genoemde twee partijen het lot van de partij-v. Tellingen laten deelcn. Zonder op gaaf van redenen. Allóén door het geheime stembiljet. We hopen, dat uit het bovenstaande vol doende moge blijken, dat er bij de bestaan de wijze van zetelverdeeling plaats is voor willekeur. En dit behoort uitgesloten te zijn. I)c commissiën moeten zooveel mogelijk een trouwe weerspiegeling vormen van de Raads-constellatie en zeker moet en kan dit het geval zijn ten aanzien van het to taal aantal van hen die van elke Raads fractie in do commissiën benoemd worden. Dan alleen zal haar belangrijk werk (schier belangrijker dan dat in de Raads zittingen), het vertrouwen van den gehee- len Raad kunnen hebben en een vlotte af doening van zaken zéér be.vorderen. Dan zou de mogelijkheid tot grove wille keur vervangen zijn door billijkheid. Wijziging van de Gemeentewet op dit punt, komt ons dan ook alleszins gewenscht voor. Onze Raad behoeft daarop echter niet te wachten, mits hij van goeden wille is. Amersfoort, 11 September 1931. Y. B. R.K. partij A.R. partij C.H. partij Partij—v. Tellingen S.D.A.P. V.B. V.D. partij 11 11 3 3 Totaal 40 De partij—van Tellingn en de A.R.-partij .verwierven bij deze berekening één z.g. „restzetel", daar zij de grootste overschotten hadden. (Bovenstaande berekening kon niet in alle opzichten nauwkeurig zijn, daar de ambts halve aangewezen voorzitters der commis siën de Burgemeester on de Wethouders óók stem hebben. Doch zij is voldoende nauwkeurig om de onjuistheid der zetelverdeeling, zooals thans geschied is, duidelijk in het licht te stel len). Thans kon het immers voorkomen, dat de C.H., de V.B. en de V.D., die even sterk (2 leden) in den Raad vertegenwoordigd zijn en daarom evenveel, n.l. 3 zetels in de commissiën behoorden te hebben, er thans resp. 7, 2 en 3 bezetten! Kon der vertegenwoordigers van den Vrij heidsbond heeft in de laatste Raadszitting terecht op deze onbillijkheid gewezen doch .zonder cenig resultaat. En de „partij-van Tellingen", die in elk geval recht had op één, doch door het groot ste overschot naar billijkheid aanspraak had op twee zetels, kreeg er niet één, waar door de vertegenwoordiger van die partij zich zóó gekrenkt toonde, dat hij zich zelfs van stemming onthield en dus niet wenscli- tc rnedc te werken aan de tot-stand-koming der commissiën. Nu is het denkbaar dat de heeren, die het Voor het uitmaken hadden, van meening zijn, dat iemand on- of minder geschikt is voor het werk in de commissiën. Dat is in derdaad in het algemeen ook zeer wel mo gelijk. Doch die redeneering mag niet gelden, het is niet hunne zaak, doch die van de kie zers. Een aan de wet voldoende aantal kiezers achtte hun eandidaat. die gekozen is, wél geschikt om Raadslid te zijn met alles wat er zoo bij behoort en stelt er natuurlijk prijs op, dat hunne meening inzake het Ge meentebeleid óók in de commissiën gehoord wordt En daórnaar heeft men zich in een de- iTiocratisch-éeor.oraJiiseciila -xtopxacnschap te richten! HANDELSREGISTER. Bij de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor de Gelderscbc Vallei alhier zijn de volgende mededcelingen gedaan betreffende nieuw ingeschreven handelszaken wijzigin gen van inschrijvingen en opheffingen. Nieuw ingeschreven handels zaken. Hoenderpark „de IJsvogel" Voorthuizen, Apcldoornschestr. 42. Eig.: H. Ch. Fauel. Drogisterij „Het Gouden Kruis" Amcrs foort, Hellestraat 1. Eig.: B. Salomons Ham burger. Vereen. Barneveldsche Hoenderparken, Barneveld Amersf. str. 6. Eig.: G. S. Schue- lcr. N.V. Bouw en Handel Mij. „Burgwal" Soest Middclwijkstraat 30c. Dir.: IT. IT, Knoop. A. Keizer, schilder, Hoogland, den Ham 142. Eig.: L. Keizer. Fa. Wed. .T. Haanschoten, Galanteriën enz. Barneveld, Langstraat 20—22, Venn.: H. Haanschoten en E. Ilaanschoten. J. Stronkhorst, Tabak sig., Nunspeet, Laan Lb. 23. Eig.: J. Stronkhorst. E. Zwart, Brandstoffenhandel, Nunspeet Zoomwcg K.L. 32. Eig.: E. Zwart. Pension Dennendal, Nunspeet L.L. 9. Eig.- E. Hocksema. Nuthoenderpark „El Dorado" van Meel en van Ass, Soest, Wynand Toplaan 20. Vennooten: P. van Meel; M. W. H. van Ass; A. M. H. van Ass. Amstel Waschmachine, fabr.. Soest, Nicu- weweg 94. Eig.: S. Vlaming. IT. Bronkc v.h. Wannce. Stalhouderij; Amersfoort, Vlasakkerweg 50A, Eig.: II. Bronkc. Wijzigingen en opheffingen. C. Bloemheuvel, Bouwondernemer, Amers foort, J. Steenstraat 30. Verhuisd naar Lcusderweg 165. N.V. Hoenderpark „Esperanza", Soestcr- berg Kampweg 38. Uittr. Comm.: C. W. Perk. Hotel „de Gouden Ploeg" Soest, Middel wijkstraat 38. Uittr. eig.: J. Stalenhoef Pzn., toetredend eig.: P. J. Stalenhoef. R.K. Coöp. Bocrenl.bank, Hoogland D. 10. Toetr. lid v. d. Raad van Toezicht P. v. d. Twëcl. Fa. Vos en van Steenbergen, autohandel enz., Bennekom, Dorpstraat 79. Handels naam nu: C. Vos v.h. Fa. Vos en v. Steen bergen. Maison Paris, Dames Modebranche. Amersfoort, Utr. str. 3—5. Opgeheven. N.V. Wannee, stalhouderij, Amersfoort, Vlasakkerweg 50A. Uittr. eig.: N. A. Wan nee. Soester bankveree». v.h. Sukkel en Co., Soest, Burg. Grothestraat. 53. Handelsnaam nu: Soester Bankverecniging. W. v. d- Donker, smederij, Amersfoort, Kamp 36. Opgeheven. SOCIËTEIT AMICITIA. Leening voor de verbouwing. Door het bestuur van de Sociëteit Amici- tia is voor de verbouwing van het bestaan de gebouw een leening uitgeschreven van 25.0U0.Men heeft tot 15 September nog de gelegenheid om een inkomsten obligatie van 2ö0.te nemen. Wij maken hiervan melding, aangezien het al of niet doorgaan van de verbouwiiv ton nauwste samenhangt met het geld waarover men kan beschikken. Men heeft gebrek aan een goeden schouwburg en aan een goede concertzaal; er is van verschil lende zijden aangedrongen op den bouw daarvan. Men kan nu medewerken om de plannen te helpen verwezenlijken door het nemen van een obligatie. Men kan hierdoor den verhouw bewerkstelligen, aangezien deze, indien de gelden ervoor niet bijeen komen niet kan doorgaan. 'I Is dus nu ver der aan de inwoners of wij een goede con certzaal zullen krijgen ja dan neen! Amersfoort Zondag 13 September. Ned. Herv. Kerk. St Joriskerk. 10 uur: Dienst. 6 uur: Dienst. Nieuwe Kerk. 10 uur: Ds. Pannebakker. 6 uur: Dienst. Emma Kerk. 10 uur: Dienst. 6 uur: Dienst. Bethelkerk. Geen Kinderkerk. Gasthuiskerk. 10 uur: Dienst Wijkgebouw Monnikenpad 10 uur: Kinderkerk. Gebouw .Het Sluisje." 10 uur: Kinderkerk. Vrijz Hervormden. (Luthersche Kerk). Geen dienst. Theos. Loge 10% uur: Jeugdkerk. Romonstrantsche Kerk. 10% uur: Dr. Miedcma. Doopsgezinde Gemeente. Geen dienst. Evang Luthersche Kerk. 10% uur: Ds. de Jongh. Gcref Kerk (Zuidsingel). 10 uur: Ds.- Schouten. 5% uur: Ds. Popma. Geref. Kerk (L. Vrouwestraat). 10 uur: Ds. Popma- 5% uur: Ds. Schouten. Geref. Kerk in Hcrst. Kerkverband. 10 uur: Ds. J. L. Picrson van Groningen 5 uur: Ds. J. L. Pierson. Christ Geref. Kerk. 10 uur: Ds. de Groot. 5% uur: Ds. de Groot. Vrije Geref Gemeente. 9% uur: Godsdienstoefening. 5 uur Godsdienstoefening. Oud Kath Gemeente ('t Zand 13). 10 uur: H. Dienst. Kerk voor Allen (Soefi-baweging). (Gebouw der Theos. Vereen.). Geen dienst Vrije Kath Kerk (Regentesselaan 21). Geen opgave ontvangen. Leger des Heils (Langestraat 94). 10 uur: Dienst 3% uur: Openluchtsamenkomst 7 uur: Openluchtsamenkomst 8 uur: Verlossingssahienkomst Christian Science' ('t Laantje 3). 10% uur: Eng Dienst. BUITENGEMEENTEN. Baarn en Eembrugge. 10 uur: Ds. Kievit. 6 uur: Ds. Adriani. Barneveld. 9% uur: Ds. van Montfrans. 6 uur: Ds. Rijnsburgcr van Polsbroek. Hoevelaken. 10 uur: Ds. van Boven. 6 uur: Ds. van Boven. Hoogland. 10 uur: Ds. Warners. Leusden. 10 uur: Dr. clc Lind van Wijngaarden van de Bilt. Nijkerk. 9% uur: Ds. v. d. Graaf. 5 uur: Ds. Warmolts van Scherpenzeel. Scherpenzeel. 10 uur: Ds. Warmolts. 6 uur: de heer De Haan van de Egypti sche zending. Soest Kerk. 10 uur: Ds. van Schaick. 6 uur: Ds. Groenevcld. Zaal Ecmland. 10 uur: Ds. Groeneveld. Soestdijk. Vrijz. Godsdienstigen. Ds. D. A. Vorster van Arnhem. Soesterbcrg. 10 uur: Ds. Tuinstra. 6 uur: Geen dienst. De Vnmsche 9% uur: Ds. van Voorthuizen. 6 uur: Geen dienst. Woudenberg. 10 uur: Ds. Klomp. 6% uur: Ds. Klomp. advertenties en vooral ook doe etalages I 2.304.00 Concert door het Harmonie-or de aandacht van onze huisvrouwen poogt I kest van Het Rotterdamsch Philharraoniech te vestigen op vlugkokende havermout en 1 Genootschap en de Manncnzangvcrecniging lugkokende gortmout van Hollandsch fa-1 „Apollo". Dirigent: Eduard Flip6e. brikaat. I 4.00—4.30 J. Drijver: „De plaats der Uni- Bijna alle plaatselijke winkeliers hebben I tates en Bonden in het Nederland6cli Stu- door het afstaan van hun etalage of van I dentenleven". een gedeelte daarvan, getoond „Neder 1 4.305.00 Gramofooninuziek. Sportuitsla- landsch Fabrikaat" daadwerkelijk te wil len steunen. Afgezien van enkele weiger- achtigen, die er nu eenmaal altijd en over al zijn, doch die binnen korten tijd door de koopende huisvrouwen in dc goede rich ting zullen worden gedrongen, opdat ge lukkig ook de huisvrouwen meer en meer Nederlandsch Fabrikaat" verlangen. De vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat", die al meer dan zeventien jaren dc nood zakelijkheid bepleit om de voorkeur tc ge ven aan producten van nationalen oor sprong, verleent hare medewerking door het op ruime schaal beschikbaar stellen van zeer in het oog loopendc kaarten, wel ke in kernachtige bewoordingen opwekken tot het 6teunen van „Nederlandsch fabri- gen van Vaz Dias. v, V.A.R.A. 5.00 Tijdsein. 5.01 Uurtje voor de kinderen. 6.00 Sluiting. V.P.R.O. 6.00 Radio-Volksuniversiteit. Spreker: Dr. K. F. Proost, Rotterdam. De Volksuniversi teiten. 6.30 Wijdingsuur. Spreekster: Mcj. da. F. W. Rappold, Alkmaar. Muzikale medewer king van: Djobs Ising Amsterdam. A.V.R.O. 8.00 Tijdsein. S.01—8.15 Nieuws- en sportberichten. 8.15—8.55 Aansluiting van het Kurnaue, Scheveningcn. Afscheidsconcert door het Residentie-Orkest o.l.v. Carl Schuricht So- kaat". Deze kaarten zijn in alle etalages 1)0- ;j^c; Meta [IaBCrJorn/ pjan0 Pianoconcert venbcdoeld geplaatst. Willen nu onze huisvrouwen dit streven steunen en voortaan „Eerst zien wat Ne derland levert!" Voor de verdere bizonderheden mogen wij volstaan met te verwijzen naar dc ad vertentic van „Mercurius"-ITavcrmout en Gortmout in dit' nummer. No. 5. Es gr. t.. Beethoven. 8.55915 Clinge Doorenbos in zijn reper toire. 9.159.50 Omroep-Orkest o.l.v. Nico Treep. 9.50—10.00 Gramofoonmuziek. 10.1011 00 Omroep-Orkest. 11.00—12.00 Gramofoonmuziek. 12.00 Sluitinz Maandag 14 September. Huizen. N.C.R.V. 8.00 v.m. Tijdsein. 8.00—8.15 v.m. Schriftlezing. 8.159.45 Morgenconcert. 10.30 v.m. Tijdsein. 10.30—11.00 vm Korte Ziekendienst. te leiden door Ds. A. C. Diederiks, Nïd. Herv. Predikant te Hilversum. 11.00—12.30 v.m. Gramofoonplatenconcert. 12.00—12.15 Politieberichten. 12.30 n.m. Tijdsein. 12.30—L45 n.m. Orgelconcert vanuit da I-Ierst. Evang. Luth. Kerk aan den Klovc- I niersburgwal te Amsterdam, te geven door I den orgelist dier kerk, den heer Jan Zwart. 1.45—2.00 n.m. Gramofoonmuziek. 2.00 n.m.- Tijdsein. 2.00—2.35 n.m. Uitzending voor scholen, om 10.39 in Djask is geland. Vandaar ver- I Spreker? de heer D. A. v. Alkemade te trok het toestel om 11.39 uur en landde om 's-Gravenhagc. 16.14 in Bushir. 2.353.15 n.m. Gramofoonmuziek. 3.153.45 n.m. Cursus knippen en slofver- Aneta Vaz Dias meldt: Bii dc K.L.M is I sieren, tc «even door het Instituut bericht, ontvangen dat het retourvliegtuig e.N.S.A.I.D,. Tolsteegsingel 54. tc Utrecht, EEN RACE NAAR TOKIO. Parijs, 11 Sept. (V.D). Hedenmorgen te 6.10 zijn Lebrix en Doret met de „Trait d Union" vertrokken om te trachten het re cord op den langen afstand, dat thans ten name van Boardman en Polandas staat, te breken. Het doel van dc vlucht is Tokio. Zeven minuten later zijn ook Codos er Robida opgestegen met het toestel „Vraag- teeken" om eveneens in de richting Tokio tc trachten het record te breken. DE „RAAF" IN BUSHIR. Aneta-Vaz Dias meldt: Bij de K.L.M. is be richt ingekomen, dat de „Raaf'' Donderdag om 5.54 uur uit Karachi is vertrokken en ZONDAGSDIENST DOKTOREN. A.s. Zondag hebben dienst de doktoren v. Enst, Kamerling en Plomp. ZONDAGSDIENST EN NACHTDIENST APOTHEEK. Zondag en de geheele week 's nachts heeft dienst de apotheek der firma Kok. NEDERLANDSCH FABRIKAAT. „Eerst zien wat Nederland levertl" Een gelukkig verschijnsel is het dat meer en meer belangstelling komt voor „Neder landsch Fabrikaat". En het stemt verheu gend dat ook onze stad niet achterwege blijft, evenmin als onze plaatselijke winke liers. Dit blijkt overduidelijk nu de N.V. Kon, Pellerij „Mcrcurius", v.h. gebr. Laan, te Wormervccr, in samenwerking met de ver eeniging „Nederlandsch Fabrikaat", door Raaf Vrijdag om 4.17 uit Bushir is vertrok ken van 9.17 tot 10.04 te Bagdad en van 16 uur 40 tot 17 uur te Gaza een tusscbenlan- ding heeft gemaakt en om IS uur 55 te Cairo is geland. Aan boord is alles wel. DE OOIEVAAR TE AKYAB. De „Ooievaar" vertrok Vrijdag te 6.30 uit Allahabad en arriveerde na een tusschen- landing van 11.08 tot 11.43 tc Calcutta, om 16.15 te Akvab. Zondag 13 September. Huizen. 8.30-9.30 Morgenwijding door Pater L. Verwikt O.P. 9.309.50 v.m. Gewijde muziek. Orgelbe speling door den heer K. van Riet. 9.50 v.m. Kerkdienst vanuit de Geref. Kerk (N. Westerkerk), Ammanstraat te Rot terdam. Voorganger: Ds. F C. Meijster, ge ref predikant te Rotterdam. Organist: de heer K. v. Riet te Rotterdam. 12.15—2.00 Aansluiting met het Jaarbeurs- Restaurant te Utrecht. Concert door Sextet o.l.v. Piet. Lustonhouwer. 2.00—2.30 Spreker: Dr. R. Post. Onder werp: „Rome, een internationaal middel punt van 6tudie". 2.303.00 Literair Halfuurtje verzorgd door: Jan Nieuwcnhuis. Onderwerp: De Donkere Poort, door Dr. P. H. Ritter. 3.004.30 Aansluiting met het Kurhaus te Scheveningcn. Afscheid6matinée o.l.v. Ignaz Neumark. Soliste* Elsa Monet, piano. 4.305.00 Ziekenhalfuurtje. 5.00—5.50 n.m Zing door een koortje o.l.v. den heer S. P. Visser. 5.50 n.m. Kerkdienst vanuit de Ned. Herv. Kerk (Augustijnenkerk; te Dordrecht. Voorganger Ds. C. Heemskerk. Ned. Herv. predikant te Dordrecht. Organist* do heer W. Sterk van den Weg te Dordrecht. 7 458.10 Spreker: Prof. Dr. P. Kreling O.P. Onderwerp: „Mode in het denken". S.10—8.15 Voetbaluitslagen van de R.K.F. 8.1510.40 Concert door orkest o.ï.v. Joh. Gerritsen. 10.4011 00 Epiloog door Het Klein Koor o.l.v. Jos. H. Pickkers. Hilversum. V.A.R.A. 7.45—8.00 Ochtendgymnastiek o. 1. v. G. Kleerekoper. 8.50 Postduivcnbcrichten en voetbalmedc- dcelingen. 9.00 Tuinbouwhalfuurtje door den heer S. S. Lantinga. 9.30 Ochtendconcert door orkest o.l.v. Hugo de Groot. 10.50 Zondagmorgen-toespraak door den heer G. J Zwertbroek, secretaris van de V.A.R.A. 11.10 Ochtendconccrt. (vervolg en slot). 12.00 Einde programma (Eeistc deel). A.V.R.O. 12.00 Tijdsein. 12.01—12.15 Gramofoonmuziek. 12.15—1.00 Kovacs Lajos en zijn Orkest. (Refreinzang: Bob Scholte). 1.00—115 Gramofoonmuziek. 1.15—2.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 2.002 30 Boekenhalfuur. Menno ter Braak: „Point counter Point" door Huxlcy. 3.454.00 n.m. Verzorging van den zender. 4.00 n.m. Tijdsein. 4.00—5.00 n.m. Ziekenuurtje, te leidendoor Ds. J. Smelik. Geref. Predikant tc Loosdui nen. Muzikale medewerking verleenen mej. C. de Jager, zang, Fr. Reymerink. harmo nium. 5 00 n.m. Tijdsein. 5.00- -6.30 n.m. Concert: Mevr. Ali de Vink —Verschoor, s praan. Mej. Corry Rietveld, viool. Chris Vcelo, piano. 6.30—7.00 n.m. Verteluurtjc voor 'jongeren. Spreker: de heer Q. A. de Ridder, te s-Gra venhagc. Onderwerp: „James Garfield." Uit het leven van een Amerikaanschcn presi dent. 7.00 n.m. Tijdsein. 7.007.30 n.m. Spreker: de heer G. van Ravenzwaay, te Amsterdam. Onderwerp „De Reformatie-periode en het muziekleven ii. dien tijd." I. Inleidende beschouwing. 7.307.45 n.m. Politieberichten. 7.458.00 n.m. Gramofoonmuziek. 8.00 n.m. Tijdsein. 8.0010.30 n.m. Concert door v.e Muziek- vereeniging „Diemer Harmonie", o.l.v. den heer P. Swager. 8.009.00 n.m. Concert. 9.009.30 n.m. Spreker: Ds. P. J. Mole naar, Ned. Herv. Predikant te 's-Graven- hage. Onderwerp: „Wat cischt de nood de zer tijden?" 9.30—10.00 n.m. Vervolg Concert. 10.00—10.10 n.m Persberichten van het Persbureau Vaz Dias te Amsterdam. 10.10—10.30 n.m. Populair programma. 10.30—11.30 n.m. Gramofoonplatenconcevt Hilversum. A.V.R.O 8.00 Tijdsein. 5.01— 9.00 Gramofoonmuziek. 9.00—9.30 Orgelconcert uit de Aula van de Begraafplaats „Zorgvlied", Nieuwer-AmsteL 9.30—10.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Tijdsein. 10.01—10.15 Morgenwijding. 10.1510.30 Gramofoonmuziek. 10.3011.00 Mevr. M. C. C. Wilson Aderaa: „Zeeland in den Herfst. Volksfeesten en ge bruiken." 11.00—12.00 Solistenconcert. Felix dc No bel. piano. Harry van Oss, zang. 12.00 Tijdsein. 12.01—2.00 Kwartet o.l.v. Dick Groeneveld 2.002.30 Rustpoos voor de N.S.F. voor het verzorgen van den zender. 2.30—3.00 Gramofoonmuziek. 3.004.00 Aansluiting van Hotel Termi nus, Utrecht. Concert door orkest o.l.v. Arie Nooteboom. 4.005.00 Kinderuur door Willem Hun-» schc. 5.007.00 Kovacs Lajos en zijn Orkest. 7.00—7.30 Boekenhalfuur. Spreker: Dr. P. H. Ritter Jr. 7.30—8.00 Kamermuziek door het Ilartvelt- K wart et. 8.00 Tijdsein. 801—8.15 Maandelijksche P.T.T.-Omroep. „De Indische Postvluchten." S.15—9.00 Omroep-Orkest o.l.v. Nico Treep. 9 00—9.45 Radio-Tooneel. „Brand in New- York". hoorspel van Ossip Dymow, voor de microfoon bewerkt en gebracht door A. D. Hildebrand. 9.4510.00 Omroep-Orkest. 10.00—10.10 Nieuwsberichten v. Vaz Dia*. 10.10—11.00 Omroep-Orkest. 11.0012.00 Gramoloonmuziek.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 9