AMEOSFÖORTS OH DAGBLAD HET PAARDENTRANSPORT UIT HET BUITENLAND Dinsdag 22 September 1931 .DE EEMIANDEU" 30e Jasrrzng 1 72 EEN GROOTE VERBETERING BEREIKT TWEEDE BLAD DE POSITIE yAN DE KONINKLIJKE EEN PROCEDURE IN DE TOONEELWERELD DE AMSTERDAMSCHE TRAM HET GEHEIM VAN DE HEIDE Samenwerking tusschen Neders 'andsche en Duitsche vereenigingen Een conferentie in Berlijn Men schrijft ons: Reeds lange jaren gaven de transporten van paaiden uit Polen en de Randstaten via Duitschland naar Nederland gegronde redenen tot ernstige klachten. liet was helaas geen zeldzaamheid, dat in dc wa gons doode en zwaar gewonde dieren wer den aangetroffen. Een gelukkige samenwerking tusschen de „Deutsche Tierschütz Verein" in Berlijn en de Nederlanrteche Vereeniging tot Bvscher ming van Dieren te 's Gravcnhage en de directie van de „Deutsche Reichshahn Ge- sellschaft, heeft er toe geleid, aan deze mis standen een einde te maken. Op uitnoodiging van de directie der Deut sche Reichshahn GeselIschaft verzamelden zich op 17 September 1931, des voormiddage om 9 uur, aan do Neuburg Rampe te Ber lin-Sprec ufer een aantal dames en heeren als vertegenwoordigers van: het ministerie van Binnenlandsche Zaken in Duitschland; het ministerie van Volksgezondheid; het ministerie van Landbouw; het Polizeiprasidium; het ministerie van Verkeerswezen; De Deutsche Tierschütz Verein; de Nederl. Vereeniging tot Bescherming van dieren: de heeren P. II. Hermann P.Hz., wnd. secretaris, en J. A. van den Akker, inspecteur van de vee vervoer con tróle, ingesteld door deze vereeniging. En ten slotte van de Deutsche Reichshahn Gesellscliaft. Reichsbahnrat dr. Haustein heette alle aanwezigen welkom en zette uiteen, dat de klachten die door de beide vertegenwoor digde Dierenbeschermingsverconigingen bij herhaling waren geuit, aanleiding waren geweckt om thans de nieuw ingerichte Neu bcrg-Rampe in gebruik te nemen. Door de medewerking der diverse officicolo regee ringsinstanties, is nu de mogelijkheid in ook do verplichting geschapen om paar den- en vee-zendingen, die te Berlijn in transito aankomen en die niet binnen 30 uren na verzending ter plaatse van bestem ming kunnen aankomen, daar aan de Neu burgrampe uit de wagons te lossen en in speciaal daarvoor ingerichte stallen te vos- deron en te drenken. Deze stallen zijn zeer hygiënisch ingericht en overal kan aangc warmd water ter beschikking van de dieren gesteld worden. Een aanraking van dieren, komende uit het buiten (Polen en de Randstaten) en be stemd voor het buitenland (Denemarken. Holland, België en Frankrijk), met die welke slechts in binnenlandsch verkeer Berlijn passeeren, is onmogelijk, waardoor over en weer geen besmetting mogelijk is Er zijn maatregelen getroffen, door her ziening van de dienstregelingen, dat de die ren te Berlijn co. 24 uur rust kunnen krij gen, zonder dat daardoor de totaalduur van het transport noemenswaardig verlengd wordt. De capaciteit van de overdekte stallen (er 19 ook nog een niet-overdekte ruimte ter be schikking bij goed weer) is zoodanig, dat bij de grootsto belasting, die slechts enkele ma len per jaar voorkomt (40 wagons - 24 paarden) elk dier toch nog drie uur in de stal kan zijn orn rustig te eten en te drin ken, terwijl dan, d.w.z. bij die zelden voor komende hoogste belasting, de rest van deD rusttijd wordt doorgebracht in de inmiddels grondig gereinigde en opnieuw bestrooide en onder toezicht blijvende wagens. Deze rusi- slal staat onder voortdurende controle van de veterinaire politie, die beslist of een dier lichamelijk in staat is en voldoende uitge rust om de reis te vervolgen. Het voederen en drenken geschiedt door de zorg van een bij uitstek deskundigen particulier, die dit echter doet onder toe zicht van de reeds genoemde veterinaire po- liti en beambten bij de Rijksspoorvvegen. De hieraan verbonden kosten zijn vastgesteld op RMk. 9,S5 per geheelc. wagon cn worden door de spoorwegen aan dc ontvangers in rekening gesteld, die daartegenover echter het enorme voordeel hebben, dat de dieren in veel beter conditie aankomen en dus bij aankomst een grootere handelswaarde be zitten. Uit Dierenbeschermingsoogpunt is hier het mogelijke gedaan, om don triesten gang van deze vaak voor de slachtbank bestemde dieren, zoo dragelijk mogelijk tc maken. Dr. Haustein vestigde er voorts de aan dacht op, dat veel van hetgeen nan het transport werd verweten, veroorzaakt is door den slechten toestand, waarin de die ren reeds vorkeerden bij het overschrijden der Duitsche Oostgrenzen. Ook hieraan is een einde gemaakt. De veterinaire politie cn de spoorwegbeambten van de grensstations hebben 6tronge orders er voor te waken, dat geen zieke of licha melijk absoluut ongeschikte dieren meer ten vervoer worden aangenomen. Dc heer Von Braunbdirens bedankte allo aawnezige autoriteiten hartelijk "oor dc on dervonden medewerking cn verzocht zeer In het bijzonder, mde namens de Interna tionale Liga tegen den uitvoer van slacht- paardon, aan de vertegenwoordigers van dc Ncdcrlandech'c Vereeniging tot Bescherming van Dieren, de grootst mogelijke dank over te willen brengen voor de zeer Krachtige hulp, door de Hollandsche dierenvrienden verleend in de actie om deze groote ver betering tot stand te brengen. Den 17cn September zal in de vaak tries te geschiedenis van het internationale paar denvervoer met gulden letters worden ann- geteekend als den dag, waarop een zeer groote verbetering ten bate der weerlooze diren werd aan^bracht. Ten einde ons buitenlandsche gasten tc tooncn, boe goed de Duitscht Spoorwe gen trachten voor de hen ten vervoer toe vertrouwde dieren te zorgen, werden wij ge bracht naar een veelading aan het Potodam- mer-Bahnhof, waar alle dieren, die Berlijn passeeren cn langer dan 24 uur onderweg zijn, uit de wagens geladen worden en ge drenkt worden, terwijl intusschen de wa gons behoorlijk gereinigd en opnieuw be strooid worden. Ook dit geschiedt onder voortdurend veterinair toezicht. OMKOOPING TOT BRANDSTICHTING? Te Aalst, gemeente Waalre, bij Eindhoven, is W. S. gearresteerd. Hij is er van beschul digd, dat hij f 500 zou hebben uitgeloofd aan J. V. te Eindhoven, indien deze zijn wo ning met café, gelegen aan de Willemstraat te Aalst, in brand ging steken. S. is naar 's-IIertogenbosch overgebracht, ter beschik king van dc justitie aldaar. DE KON. MIL. KAPEL NAAR PARIJS. Zooals men weet, zal de Kon. Mil. Kapel tegen liet laatst van deze maand eenige dagen in Parijs concerteeren m verband rnet de Internationale Koloniale Tentoon stelling. De kapel vertrekt daartoe onder leiding van den directeur, kapitein C. L. Wallher Boer, a.s. Donderdagavond met den trein van 9.24 van het Hollandsche Spoor station cn zal in de residentie terugkeeren Maandag 28 September des avonds om 1 minuut voor negen uur. Maandagmorgen wordt de Kon. Mil. Kapel officieel door het gemeentebestuur van Pa rijs ontvangen. Een telegram van Deterding Naar aanleiding van de alarmeerende berichten, die In Frankrijk de ronde doen over de positie van de ..Koninklijke'heeft dr. Deterding. naar het Vad. meldt, in ant woord op een tot hem gerichte vraag, het volgende telegram verzonden aan de „Agence Oeconomique et financière" te Parijs: „Ik zou willen, dat het publiek reali 6eerde. dat onze maatschappij en de met haar verbonden maatschadbiicn een kas- voorraad hebben van milliarden goud francs en dat, zelfs als goud zijn waarde zou verliezen, olie. de meest ideale bron van energie, altijd van de grootste waarde zal blijven Evenals dit bij vroegere crisissen het geval was, zal onze groen ook ditmaal krachtiger dan voorbeen uit do huidige crisis to voorschijn komen." DE OPVOLGER VAN DEN HEER KLEEREKOPER ALS KAMERLID. Zal Ds. Faber de aanvaarden. functie Zutphen, 21 Sept. Ds. Faber te Zut- phen, die door het bedanken van den heer A B. Kleerekoper, is aangewezen als op volger voor het Kamerlidmaatschap, heeft Zondag na beëindiging van de godsdienst oefening in de Broederenkerk, medege deeld dat. nu hij weldra voor dc keus, pre dikant of Kamerlid zal worden gesteld, hij niet gemakkelijk het ambt van predikant, dat hij gedurende dertig jaren met zooveel liefde bekleed heeft, vaarwel kan zeggen. Alvorens een beslu't te nemen, zal hij zijn kpus nog eenigë wekéYi ernstig overwe gen. n. F. M. A. VAN SCHAECK MATHON. f Oud-burgemeester van Nij megen. Nijmegen, 21 Sept. Heden is te Nijme gen vrij plotseling overleden do heer F. M. A. Schaeck Mathon, oud-burgemeester van Nijmegen cn Bergen op Zoom, president van het curatorium der R.K. Universiteit. Hij werd in 1898 benoemd tot burgemeester van Nijmegen en nam in 1929 eervol ontslag waarna hij zich geheel uit het openbare le ven trok. CENTRAAL MAGAZIJN VAN HET ROODE KRUIS. Bezoek van Prins Hendrik. Tijdens zijn verblijf te Amsterdam, waar heen de Prins zich a.s. Woensdag 23 dezer zal hegeven, zal Z.K.H in zijn hoedanig heid van voorzitter van liet Ned. Roodo Kruis op Donderdag 24 Sept. dee voonnid- dags in gezelschap van leden van het hoofdbestuur een bezoek brengen aan liet centraal magazijn van het Roode Kruis, dat '--oegcr gevestigd wa6 te Delft, maar thans is ondergebracht in gebouwen van liet ma rine-etablis6ement in de hoofdstad Mevrouw Sophie de Vries contra hel Ned. Tooneel Uitspraak in kort geding Amsïerdam, 21 Sept. Hedenmorgen deed de president van de Arnsterdamsche Rechtbank, mr. P. J. Couinck Westenberg uitspraak in het kort geding tusschen de Koninklijke Nederlandsche Vereeniging *Het Nederlandsch Tooneel" en Mevrouw Sophie de Vries. De Kon. Vereeniging eischic in dit geding opheffing van het door mevrouw de Vries gelegde beslag op de door Amsterdam aan de K. V. verschuldigde gelden. Subsidiair eischte de K.V. een bankgaramie van me vrouw de Vries voor eventueele schade voor de K.V.,' veroorzaakt door het beslag. Mevrouw de Vries had beslag doen leggen naar aanleiding van haar vordering op de K.V. als vergoeding voor het ongeval, haar bij de repetities van „Oplichters" overko men. Alvorens vonnis te wijzen, deelde de pre sident mede, dat hij een brief had ontvan gen van den wc'houder voor de Kunstzaken den lieer Boekman, waarin deze schreef, dat B en W. hadden goedgevonden per 10 September een subsidie van 6000 uit te keeren aan de K.V. Dit bedrag was niet be taalbaar gesteld in verband met het gelegde beslag. De president overwoog in zijn vonnis, dat niet is gebleken, dat de hoofdvordering van mevr. S. de Vries, ondeugdelijk is. Evenmin is gebleken, dat het beslag onnoodig is Het beslag is niet vexatoir voor eischercs, zulks temeer, daar de last van het beslag voor eischeres thans niet grooter is. dan bij het uitbrengen van dc dagvaarding. De president wees de primaire vordering de opheffing van het beslag af. De subsidiaire vordering de bankga rantie werd toegewezen tot een bedrag van 4000.— het beslag zal echter verval len, indien na zes dagen door mevrouw De Vries deze bankgarantie niet zal zijn be taald. Eischeres werd veroordeeld in de kosten van het geding, groot 45. WEGENBELASTING VOOR EEN AUTOSPUIT. Fiscus onvermurwbaar. Zaandam, 19 Sept. Op het verzoek van de gemeente Zaandam aan -Jen minister van Financiën om de autobrandspuit van de Vrijwillige Brandweer alhier vrij te stellen van de betaling der wegenbelasting is afwijzend b<*5chikt- Naar de Tel. ver neemt zal thans do Kon. Ned. Brandweer vereeniging zich tot den minister van Bin nenlandsche Zaken en Landbouw, onder wiens departement het brandweerwezen ressorteert, wenden en dezen verzoeken bij zijn ambtgenoot van Financiën ran te drill gen op een gunstige beschikking. AUTO TEGEN EEN BOOM. Mid wol de, 21 Sept. Gistermiddag pas secrde te omstreeks 3 uur een huurauto van den heer R. uit Grijpskerk den weg door Mid wol de. Het stuur van de auto geraakte plotse ling defect, tengevolge waarvan dc auto tegen een boom reed De wagen werd totaal vernield. Een der inzittenden moest ge neeskundigc liulp inroepen bij dr. Boerse- ma te Leek. De beide anderen kwamen er goed af. HET WAS GOED BEWAARD. De „Delftschc Crtschrijft: Een dezer dagen meldde een in Duitsch land wonende dame, d3t uit een oude ki6t behoorend© tot de nalatenschap van haar reeds ongeveer 25 jaar geleden to Deift overleden vader, een te harer name gesteld spaarboekje op de Delftschc Nuta- spaarbank tc voorschijn was gekomen; d- rer.te was al in 30 jaar niet bijgeschreven. Zij verzocht mededeeling of dit boekje nog geldig was cn zoo ja, uitkeerir.g van het bedrag, dat haar in de huidige om standigheden zoo dubbel welkom zou zijn. Hoe groot was de vreugde der betrok kene, toen de directie haar kon berichten, dat haar spaarkaart in dc z.g. slaapkamer, d.w.z. „lade van slapende spaarrekeningen" berustte en dat bet bedrag door de bijge schreven rente intusschen gestegen was tot VA maal het in het boekje vermelde be drag, hetwelk intusschen naar Duitschland verzonden is. Er zijn nog meerdere van deze bewoon sters der „slaapkamer". liet tarief wordt verhoogd met T cent Gedeeltelijke afschaffing van eenmanswagens Amsterdam, 21 Sept. Naar de Msb. verneemt, heeft het college van B. cn W» besloten teneinde tot dekking te komen van het tekort van f J.000.000 op de begrooting voor de gemeentetram, welke dekking, ge lijk men weet, nog voor de behandeling van de gemeentebegrooting een aanvang neemt, haar beslag moest krijgen, de volgende maat regelen te nemen: le. De eenmanswagens worden afge schaft, althans voor zoover zij hetzelfde baanvak van andere tramlijnen berijden. 2e. Het tarief zal tijdelijk worden ge bracht van 10 op 11 cent, terwijl de over stapjes gchandh-iafd blijven. De verhooging van het tarief is van tijdelijken aard eit blijft van kracht, totdat de voorzieningen zullen zijn getroffen, welke in het rapport van ir. H. C. King zijn aangegeven. DR. ALETTA JACOBS HUIS GEOPEND Amsterdam, 19 Sept. Hedenmiddag had onder veel belangstelling de opening plaats van liet dr. Aletta Jacobshuis, Stad houderskade 146 plaats. Deze instelling van den Nieuw Malthusiaanschen Bond werd geopend door den Bondsvoorzitter, de heer J. H. Goud uit den Haag inct een rede Het doel van het dr. Aletta Jacobs tehuis is een adviesbureau to zijn voor geslachts leven, huwelijk cn geboorteregeling. ONBEVOEGD UITOEFENEN VAN DE GENEESKUNDE. 's-G ra ven ha ge, 21 Sept De advo caat-generaal bij den Hoogen Raad, mr. W ij n v e 1 d t, heeft heden geconcludeerd tot vernietiging van het vonnis van de rechtbank te Maastricht, waarbij L. S., zoon van wijlen het bekende ..Staphorster Boer tje" is veroordeeld tot f 300 boete, wegens tiet onbevoegd uitoefenen der geneeskunde te Hoensbroek, en tot verwijzing der zaak. Arrest 19 October. DR. A. H. J. HEINSIUS. Oud-Secretaris van Rotterdam. Te 's-Gravenhage is op 68 jarigen'leeftijd overleden Mr. Dr. A. II. J. Heijnsius oud secretaris der gemeente Rotterdam. Van. 1889 tot 1892 was hij werkzaam op de ge meentesecretarie te Amsterdam daarna op die, te Rotterdam waar bij in 1903 benoemd werd tot secretaris. Hij was ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw en in de Oranje Nassau orde. Het is licht genoeg don strijd te winnen, maar ontzaglijk moeilijk dc overwinning niet te verliezen. Ds. J. L. PIERSON. Uit het Engelsch van MORICE GERARD door W. v. E.—v. R. 19 Mildred lachte en trad vóór hem de broei kas binnen, terwijl Squire Jack met een bui ging de deur voor haar open hield. Mildred was benieuwd, terwijl zij door dp deuropening ging. of het openen daarvan voor haar het symbool was, dat hij op ze keren dag een fcfvedere deur voor haar zou openen, die naar de lange gang van het hu welijksleven zou leiden, waarbij zij zich dan aan zijn geleide zou toevertrouwen? Zij *on het nici zeggen. Hot scheen naar toe, dat zij een vreemd gejaagd gevoel had. alsof haar hart op ongewone wijze kloptp. Intusschen had dokter Morpeth zich van zijn das en regenjas ontdaan. Margaret ging hem zonder verder spreken voor. Zij was angstiger, dan zij had willen toonen, maar misschien had de oude doktor dat wel ge raden. Alice ontwaakte, toen zij binnentraden, en stak de kleine ronde armpjes, waarom de mouwen terug vielen, smeekend naar haar moeder uit, om zich tc laten opnemen. Doch inplaats van haar moeder, tilde dok ter Morpeth haar uit bed en zette haar op zijn knieën bij het haardvuur. Hij had een wonderlijke manier om met kinderen om te springen, die hun dadelijk vertrouwen cn genegenheid inboezemde. Kleine Alice kende hem heel goed; anders zou het moeilijker zijn geweest haar in dc armen van den dokter te laten, inplaats van in die van haar moeder. Zonder noodelooze drukte en met onein dige tact voelde dokter Morpelh haar den pols en haar droge huid, en nam tenslotte haar temperatuur op. Maak een warmwaterkruik klaar en leg die aan haar voeten, zeide hij tot Maga- rct, terwijl ik haar iets geef om te kalmee- ren, die arme kleine meid.. Hij wreef onderwijl haar kleine voetjes tusschen zijn groote handen, terwijl hij ze naar het vuur gekeerd hield. Daarna legde hij haar in bed terug, mengde wat medi cijn in een glaasje, dat bij uit zijn zak haal de, en gaf die het kind in. De kalmeerende invloed van het voetjes wrijven en dc warmte van het vuur had den haar weer slaperig gemaakt, Margaret was spoedig terug met den warmwaterkruik. Dokter Morpeth cn da vader stonden naast elkaar toe te kijken, terwijl de kruik in bed werd gelegd, en spoedig hadden ze de voldoening Alice in een rystiger slaap te zien zinken. Margaret bleef bij het kind. George Man- son liet den dokter uit. Margaret wierp haar man een blik toe, toen hij het vertrek verliet, die hij gemak kelijk begreep. Hij zeide duidelijk: tracht uit tc vinden, wat hij er van denkt! George beantwoordde dien blik met een knikje. Het was juist, wat hij van plan was te doen. Ach! Wat heeft de uitspraak van een dokter dikwijls veel te beteekenen! Zoodra zij alleen was knielde mrs. Man- son naast het bedje neer. Een van Alice's handjes lag vlak naast haar gezicht, want het kind wilde geen dekens over zich heen hebben, en daar het haardvuur brandde, cn de nacht, hoewel stormachtig, niet koud was, werd ze er niet wakker van. Marga ret raakte het tot een vuistje gebalde handje niet aan, hoewel zij er naar snakte, het in haar eigen hand to nemen en het met kussen te bedekken. Doch zij vreesde haar daardoor in haar slaap te storen. Vurig bad zij voor herstel van haar kind cn toch luisterde zij onder het bidden angst'g scherp naar het geluid der stommen bene den. Zij kon natuurlijk geen woerd vers'aan van wat er werd gezegd; slechts het ge mompel van mannenstemmen drong door clen vh ti van de kamer. line gelukkig waren zij geweest tè ge lukkig! Zij hadden van da< geluk genoten, zonder den Gever cr van daarvoor to dan ken. Nu was er eerst dat ccne ongeluk over hen gekomen en nu weer dit. Soms zijn de les sen, die de zorg ons geeft niet gemakkelijk te begrijpen, maar deze les scheen Margaret duidelijk en begrijpelijk genoeg. Wc hebben het aan ons zelf to wijten, zeide zij bij zich zelf, want wij waren niet dankbaar; niet dankbaar genoeg in ieder geval. Terwijl Margaret bij liet bedje geknield lag, stelde haar man alle vragen, die hij be denken kon. Dokter Morpeth liet >vat medi cijn voor zijn patiëntje achter en zeide, dat hij den volgenden morgen vroeg terug zou komen. Nu kon hij nog niet zeggen, wat het kind had. Alice's ziekte was van koorts- achtigen aard, maar hij wist nog niet van wat voor soort. Misschien zou hij dat na vierentwintig uur kunnen uitmaken. Dokter Morpeth had zich vergewist, dat juffrouw Keigwin de eenige persoon was geweest, met wie kleine Alice in aanraking was ge weest. Zij heeft van haar niets overgekregen. merkte dokter Morpeth op. Als er in het dorpsziekenhuis een besmettelijke ziekte heerschte, zou het wat ander zijn. Zoover ik weet, is er mijlen in het ronn geen koorts- geval Zeker is het, dat ik er'er geen in mijn gebied heb, en dat is vrij uitgestrekt. De dokter ging de deur uit, den storm te gemoet, en klom in zijn sjees De regen was wat opgehouden, maar de wind was nog zeer hevig en stormachtig. Op eiken anderen tijd zou Manson hang zijn geweest, dat zijn boot van haar meer paal zou zijn weggedreven, vooral omdat liij ze niet zelf had vastgelegd, maar dat werk aan Ducros had over gelaten. Dezen nacht dacht hij cr nauwelijks aan. De angst voor de kleine Alice vervulde hem geheel en bande elke andere gedachte. George stond in de deuropening, met het volle licht van de lamp en het haardvuur achter zich, te kijken naar de lantaarns van de dokterssjees, die zich al verder en verder verwijderden. Zijn oogen volgden de lichten werktuige lijk, zijn gedachten waren boven. Plotseling werd zijn aandacht getrokken door een beweging dicht bij hem, en voor een oogenblik bekroop hem een vrceseliike angstgevoel, hoe moedig hij ook was. Man son was van een Cornwallsch geslacht, en als alle visschers was hij zeer bijgeloovig. Hij zag een donkere gedaante naast zich, hoewel hij niemand had hooren komen. In don gespannen toestand van zijn zenuwen scheen het Manson toe, dat dit zijn geest moest zijn uit een andere wereld. Moest het kind dien nacht van hen heengaan? Was dit vreeselijke, donkere visioen, dat uit den toren te voorschijn kwam, een wenk, om hem voor te bereiden op hetgeen er over hen zou komen? Hot koude zweet brak hem uit en stond op zijn voorhoofd. Hij schreeuwde bijna luid, doch zijn slem stok te hem in de keel, slechts een onbeduide- lijke klank ontsnapte zijn mond. Je kijkt nogal angstig, maat! zeide een welbekende stem. Wie denk je wel, dat ik ben? Ducros lachte niet hardop, maar zacht en heimlijk. George was die stem en dat lachje gaan haten doch nu hoorde hij ze met onuit sprekelijke verlichting. Ben jij het, Ducros? Ik moet bekennen, dat je mij een schok gaf' Wal ter werevl doe je in zoo'n nacnt buiten? Voor de tweede maal in een uur tijds ver- lelde een bezoeker van „De Klippen", dat hij om het weer niet gaf. Wat kan mij het weer schelen? Ik ben noch van suiker, noch van zout De wind zal mij niet wegblazen, daarvoor ben ik 1? zwaar. Ik heb niets van een geest, wel Man son? De gewezen mijnwerker was dicht bij Ge orge gekomen en gaf hem een stomp in do ribben. Hij was van het hoofd tot de waterlaar zen, die hom tot de dijen reikten, in een oliejas gehuld. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 5