Fa. M.R.N. OOSTERVEEN VOOR ONZE HUISVROUWEN Langestraat 42 - Tel. 77 LAATSTE BERICHTEN Advertentiën OPENBARE VERGADERING „DE DAGERAAD" 40 cent L. STOLBERG „AMERSFOORT" MUZIEKSCHOOL „TOONKUNST" GEMEENTERAAD. Aanvulllngsagenda. In do raadsvergadering var* Dinsdag a.s. zullen alsnog do volgcndo agendapunten worden behandeld: 28. Afwijzend advies van B. en \V. naar aanleiding van adres van ccnige ontslagen brandweerlieden strekkende tot het ver krijgen van oen gratificatie wegens gemis van pensioen. 20. Voorstol van B. on W. tot verlaging van de gasprljzen. 30. Voorstel van B. en W. tot goedkeu ring van het bebouwingsplan betreffende het aanhkngig maken van een onteigenings procedure voor het Zogstraatkwartior. 31. Voorstel van B. en W. tot goedkeu ring van de plannen tot aanlog van den lïverard Mcystcrweg en een gedeelte van den Wocstijgerweg, zulks in verband met de onteigoning van do voor den aanlog bo- noodigde strooken gronds. 32. Voorstel van B. en W. tot aankoop van het perceel Krommestrnat 22. 33. Voorstel van B. en W. tot aankoop van twee strooken grond in hot Sooster- kwartier van A. v. d. Vijzel. 34 Voorstel van R. en W. om met me vrouw Broekman een ovoreenkomst van ruiling aan te gaan met betrekking tot strooken grond aan de Konlnginnolaan en de Prins Hendriklaan: 35. Reclame schoolgeld Handelsavond school dienst 1930/1931. OASPRIJSVERLAGING. Een voorstel van B. en W. B. en W. deolen den Raad het volgende mede: In onzen brief d.'d. 29 Augustus 1931, tot aanbinding van de begrooting 1931, schre ven wij op bladzijde 13 o.a.: „In de ontwerp-begrooting (van de gas- fabriok) is een gasprljsveriaging verwerkt, waartoe wij u binnenkort een afzondorlijk voorstel wenschen aan te bicden, omdat het in ons voornemon ligt, die verlaging te doen ingaan op een nader te bepalen tijd stip in dit jaar. Do gemaakte winst over 1930 ad 107,042.99, geeft ons gereede aan leiding hiertoo over to gaan, maar wij wen schen oven af te wachten de uitkomsten over het eerste halfjaar 1931 om daarop onze voorstellon te kunnen basecren Wij kunnen u thans meedeelen, dat de uitkomsten over het eerste halfjaar 1931 van dion aard zijn, dat redelijker wljzp kan worden verwacht, dat een gasprljsveriaging, als door ons bedoeld, toelaatbaar is. Op grond hiervan stellen wij voor den be- staanden gasprljs van 10 cent per M3 te ver lagen tot 9 cent per M3 en de vastrechtta- riefprljzen van ö'/i, 5 en 4 '/i cent to verla gen tot 4 cent, een en ander met ingang van den dag na do meteropneming over Septem ber 1931 MEISJES U. L. O.-SCHOOL. Do voordracht voor de benoeming van een onderw ijzer mot bevoegdheid voor wis kunde aan de 5-jarige meisjes U. L. O.- school luidt ai6 volgt: 1 A. A. do Groot alhier. 2 C. F. van Dolden te Rotterdam. 3 A. A. van Amerongen te Barneveld. PALLAS ATHENESCHOOL. Bnitenlandsch bezoek. Naar men ons mededeelt heeft de wothou- der van onderwijs van Cambridge met en kele ambtenaren van de afdcciing onderwijs aldaar gisteren oen bezoek gebracht aan de Pallas Atheneschoo! alhier, waar hij het werk dei' leerlingen en de inrichting der school heelt bezien. De buitenlandsche gast betuigde zijn ingenomcnhold met de resul taten van het onderwijs en do inrichting der school. EXAMENS. Voor het examen voor leider in lichaams oefeningen (Rijksbevoegdheid) slaagde do heer W'. L. de Gans alhier. Te Amsterdam is geslaagd voor het exa men ter verkrijging van het polltieBipIoma (met aanteekening) do heer M. Marum al hier. Te Utrecht is geslaagd voor het examen kantoorstenograaf Engelsch de hoer W. Kraan alhier. Voor kantoorstonograaf Ne- derlandsch is geslaagd Moj. C. de Goede alhier. BANKKANTOOR GESLOTEN. Hedonmorgcn was het bankkantoor van de firma van de Zoo de Jong en van Op- hoven, alhier gesloten. Wij hebben ons voor nadcro inlichtingen tot den firmant den heer van Ophovcn te Buesum gew'end, die ons hieromtrent het volgende mede deelde: „Wij hebben ons, gezien de alge meenen financiceien toestand, zeer tot onze spijt, genoodzaakt gezien onze kantoren vermoedelijk tijdelijk te sluiten. Rodcnen tot ongerustheid zijn er even wel niet." NOODLOTTIGE VAL. Van een wielrijdstor, Gisteren is op den Soesterweg een wiel rijdster door de gladheid van den weg ko men te vallen met het resultaat, dat zij niet loopen of staan kon. Zij is in het po litieposthuis aldaar binnengedragen, waar een medicus een bloeduitstorting in do knie constateerde. Nh verbonden to zijn, is zij door dezen geneesheer in ziln auto naar haar woning vervoerd, ORKESTVEREENIGING AMERSFOORT. De orkestvereeniging Amersfoort heeft elders in dit nummer een bekendmaking geplaatst, waarbij bericht wordt, dat nieu we leden kunnen toetreden. Zooals bekend, hebben beoefenaars van strijkmuziek in deze goed geleide vereeni ging gelegenheid om zich verder te bekwa men in het samenspel, hetgeen hun muzi kale vorming ten goede zal komen. Do heer Meyer heelt mot zijn leiding volon een goe de eclioo! gegeven in de Orkestvereeniging Amersfoort. CITY THEATER. ,,'t Cafétje", met Maurice Chevalier, Hot City Theater aan den Wcstsingel brengt ons deze woek een nieuwe film met een „ouden bekendo". Maar dari een „oude bekondo". die in wezen nog jong is en geen Stroeve bcencn of manieren kent! Maurice Chevalier, do filmartist, die men in de City reeds heeft kunnen aanschouwen en bewon deren o.m. in „Paramount op Parade", ,,tho Big Pond" en „het Lied van Parijs", treedt er thans op In de Paramount-creatie ,,'t Cafétje" (Playboy of Paris), naar een werk van Tristan Bernard. Vaak kan men een rolprent niet al te sorlous bekijken en ook ,,'t Cafétje" zou dat niet kunnen verdragon en 't moest onverbid delijk tot een deccjitie leiden. Maar mot een b'-hoorlijke dosis fantasie zijn de onwaar schijnlijkheden toch wel heel goed te over bruggen en dan kan mon een paar uur ge nieten van de artistieke gaven van Maurice, die door zijn gehcclo optreden en bovonal door zijn mimiek de bezoekers en spe ciaal het vrouwolljkc contingent in ex tase kan brengen. Toch heeft hij niet hot alh onrecht van het succes op te eischen, want naast hom staan twee andere belang- rijko figuren, die bijzonder goed genoemd mogen worden, en wel Yvonne Philibert (mevrouw Chevalier!) en Paul Michel (Stuart Urwin). Albert Lorifran (Chevalier) is de vrooHjko en zingende kelner van ,,'t Cafétje". Hij wordt bemind en raakt op oen ander ver liefd. Die andere is de dochter van zijn patroon, doch hij begrijpt wel, dat cr uit hoofde van het standcnvcrschil nooit van een huwelijk sprake zal kunnen zijn. Daar- too ontbreken hem de noodige contanten, doch vanzelfsprekend komen die plotseling uit de lucht vallen. Een geheel onverwachte erfenis doet hem het leven van een andere kant bekijken; hij wil zijn bereep opgeven, doch door een list van zijn patroon kan deze gedachte zoo maar niet in een daad omgezet worden. Overdag blijft hij dientengevolge kelner en 's avonds is hij in gezelschap van een dame in cabarets te vinden, want hij wil Parijs gaan verkennen". Die omzwervin gen maar meer nog zijn „gezelschaps dame" leiden tot een duel, wanneer hij op een avond door zijn vroegere verloofde ontmaskerd wordt. Kostelijk kan men zich dan amusccren met do wijze, waarop de millionair-kclner Albert zijn onnoozelheid in woorden en ge laatsexpressies demonstreert omtrent het te houden duel en de noodige voorbereidingen. Tot den „tweestrijd" zelve komt het oven- wel niet, want zeker gelukkig voor Albeit brengt Yvonne's verschijning redding op het kritieke moment, waarop zij samen ont vluchten en hij op zijn beurt Yvonne geluk kig maakt door haar levenstrouw te wor den. In het bijprogramma krijgt men het Para mount Sound-nieuws en dat van Polygoon uit Haarlom, waarin on. do bekende zwem ster Martha Snel geïnterviewd wordt. Ver der bevat hot een aardige twee-actcr „De Groote Verrassing" en een rolprent van pompeuse aankleeding „De Schoonheids koningin". Men kan in het City Theater deze week weer een genocglljkon avond doorbrengen. AMERSrOORTS MANNENKOOR. Een hnldfgfng. Gisteravond heeft tijdens de repetitie dc huldiging plaats gehad van den heer G. Zwart, die 12X jaar ponningmeester is van het Amersfoorts Mannenkoor. De voorzitter bracht den heer Zwart dank voor de nauwgezetheid waarmede hij het penningmeesterschap heeft vervuld, als mede voor alles wat hij in het belang der voreeniging heeft gedaan. Nadat spreker den jubilaris namens de leden een kleur ets van Oud Amersfoort had aangeboden zongen de loden hem een 4-stemmig „Hij levo lang" loc. De heer Zwart sprak in zijn dankwoord de hoop uit, dat hij nog vele jaren de functie van penningmeestor zal mogen blijven ver vullen. BURGERLIJKE STAND. 25 September. Geboren: Irene Johanna Mery, d. van Ja cob Hendrik van den Esker en Maria Theo dora Römcr. Gerbert, z. van Albcrtus van den Ham en Tonia Christina Wegerif. I Oct. Hotel „Monopole." Lezing dr. H. W. de Boer- „Bijenteelt in het algemeen en honing onder Bijkshonlngmerk in het bij zonder." 8 uur. 3 Oct. De Valk. Uitvoering van „Dc stem des volks", 8 uur. 13 Oct.. Groote kerk, concert van het Dres dencr Kreuzchor. 6 Oct.: De Valk, tentoonstelling der Ver eenlging tot bevordering van de belangen der Slochthoorondon, met lezing. 8 uur 7 Oct.: Do Valk, llplcesdemonstratie en Ie zing, tentoonstelling voor slechthoorenden 8 Oct.: De Valk, pantomimespel, tentoon stelling voor slechthoorenden. 8 Oct. Amicltla. 't Nut. Lezing jonkvr. v. Lcnnep, demonstratie Lily Green. 10 Oct. Do Valk, uitvoering „Eonegczind- heid" II Oct. „Concordia." Joodschc Voreeniging „Nut en Genoegen." Lezing rar. de Haas uit Utrecht. 13 Oct.: Eierhal, K.R.O.-avond. 14 Oct De Valk jubileumuitvoering van don Bond van koffiohuishouders en slijters 15 Oct.: Concordia, bijeenkomst van Vrijz. Hervormden, 8 uur. 15 Oct. Amlcitia. 't Nut. Kunstavond Lily Green. 15 Oct. Theosof. Loge. Harmonia. Lezing Ds.' Beversluis. „Wetenschappelijke betcéke- nis van het Spiritisme," 17 Oct. De Valk. Cabaretavond „Glos". 20 Oct. Amicilia. Amersf. Kunstkring. Paul Brann's Marionetten-theater „Mfinche- ner Künstler." 21 Oct, Amicitia. Optreden gezelschap Jan v. Riemsdijk voor abonné's van het Amersf. Dagblad. 24 Oct. De Valk, soiree van dc II B.S.-club, 8 uur. 20 Oct. Amicitia. 't Nut. Vrcdosavond. 20 Oct. Theosof. Loge. Harmonia. Lezing Ds. Beversluis„Godsdienstige bctcokenis van het Spiritisme." 31 Oct. De Valk, Feestavond Gem. Over heidspersoneel 7 Nov. Do Valk, Feestavond Zwcmclub „Neptunus", 12 Nov. Theosof. Loge. Harmonia. Lezing Ds. Beversluis: „Het toekomende leven vol gens het Spiritisme." 14 Nov De Valk, Feestavond Ned. Reis- vereeniging. 19 Nov. Amicitia. 't Nut. Lezing met licht beelden door dr. W. G. N. van der Slcen uit Haarlem. .21 Nov. De Valk, Foestavond Oud-Onder- off. eieren. 2G Nov. Theosof. Loge. Harmonia. Lezing Ds. Beversluis: „Het aardsche leven bij het licht van het Spiritisme." 28 Nov. De Valk Uitvoering „Eensgezind heid". UTRECHT. 27 Sept. Stadsschouwburg, Het Scliouw- tooneel, opvoering van „Tropenadel", 8 uur. 28 Sept. Stadsschouwburg. Mainzer Stadt- theater: „Der Zigcuncrbaron." (Volksvoor stelling). 29 Sept. Stadsschouwburg. Neger-Revue Louisiana. 8 uur. 30 Sept. Stadsschouwburg. Carré'» Ope rettegezelschap: „Madame de Pompadour 8 uur. 2 Oct Stadsschouwburg. Fritz Hirsch Operette „Walzer aus Wien." T/. uur. ZEIST. 3 Oct. Concertzaal Figi. Fritz Hirsch Ope rette: „Walzer aus Wien." Elke opheffing van geloften, hoe ook, kan altijd alleen maar aio zijn jegens zich zelf gedaan. Dit is vanzelf sprekend. Hot prin- cipo daarvan kan de heer Canncgieter in Num. 30:3 vinden. En ten overvloede staat het in den godsdicnslcodcx 2de dcol 211:4 Al deze dingen betreffen alleen eed of ge lofte, die men jegens zich zelf afgelegd heeft; maar voor een eed of gelofte jegens een ander bestaat eenvoudig geen ophef fing." Ten slotte deze rand: Wer den Dichter will verstehen, Muss in Dichters Lande gchon. U, geachte redactie, beleefd dankend voor dc opname van het bovenstaande. Hoogachtend, J. VAN DAM. Het hangt er van af, wat men onder „we zenlijke bcstanddeelen" verstaat. Het w e- zon van elko gelofte is een gelofte aan zichzelf. Zoodra men niet meer in den innerlijken grondslag van zijn verbintenis gelooft, heeft de gelofte, ook voorzoovcr an deren daarin zi.*-i betrokken, haar waarde verloren en berust de trouw nog slecht op „wezenlijk" onbeteekonende uiterlijke motie ven als fatsoen, vrees voor opspraak of straf, hoorigheid aan gezag of traditie. In begin sol kan men verplichtingen jegens anderen niet anders beschouwen dan als verplichtin gen jegens zichzelf. Ook niet inzoovor het de opheffing van deze verplichtingen be treft. Mijn beschouwing liep over bet begin s c 1 van trouw, en mocht, wat dit beginsel betreft in 't Kol Nidro haar uitgangspunt nemen, ook al was mij, gelijk mijn geachten opponent, het tragisch verschijnsel bekend, dat do mensch, en ook zelfs do godsdionst, in zijn consequenties soms van zijn eigen beginsel terugschrikt. II. G. CANNEGIETER. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Berlijn, 25 September 1931. D a g e I Ij k s: Westsingel 7. Vertooning Westsingol. (Uitgozon- City Theater, van ,,'t Cafétje." Museum Fleblte, derd dea Zondags). Theosofische Bibliotheek Gebouw Theos Ver. Regentosseiaan Dinsdags van 2—9 uur Openbare Leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek. Muurhuizon 9. R.-K Leeszaal Niouwatraat 24. Vrcdesbibliotheek Arnhemschoweg 50. Leeszaal Handelsregister, Arnh. weg 23 20 Sept. Amicilia. Holl. Schouwburggczel- schap: „Tropenadel'. 28 Sopt. Hótcl „Monopole." Ledenverga dering Vrljzinnig-Deniocratischen Bond. 2uur. 28 en 27 Sept. R.ILB.S. Tentoonstelling „NodcrL Fabrikaat." (Zaterdag 25, Zon dag 10—12 en 25 uur). 29 Sept. Volksgebouw. Vergadering „Kerk en Vrede." 8 uur. 30 Sept.: Volksgebouw, lezing van A. L. Constandse over „Hoe mensch en aarde ont staan zijn" voor „De Dageraad." 7y, uur. 30 Sept. De Valk, Jubileumuitvoering „Handel en Nijverheid" 1 Oct. Theosof. Loge. Spir. Ver. „Harmo nia." Lezing Ds. Beversluis: „Het Spiritisme als historisch verschijnsel,"-" Bulten verantwoordelijkheid der Redactie KOL NIDRE. Gcacte Redactie, In het Zondagsblad van het Amers- foortsch Dagblad van j.l. Zaterdagavond werd door den heer II. G. Canncgieter een verklaring gegeven van bovengenoemd ge bed. Met alle waardcering voor dc goede bedoelingen van den geachten schrljvor, acht ik me verplicht, er op te wij zen, dat deze uitconzetting hoe aeed ook bedoeld, geheel verkeord is .uist in de wezenlijke bcstanddeelen. Zeer waar schijnlijk is dit een gevolg van een Ie ge ringe kennis van bedoeld gebod. Dit blijkt o.a. uit do woorden: „Dit gebed, dat om zijn indrukwek kende woorden on plechtige melodie ook buiten den kring der betrokkenen bekend is geworden, verklaart alle ge loften, waaraan do gcloovigo zich beeft gebonden voor nietig en onlhcft hem van dc verplichtingen, welke hij zich in den loop van het jaar opgelegd heeft, Kol Nidro is geen uitvlucht voor de lichtzinnigcri". En verder: „Maar juist voor do zwaartillendcn, die het nauw gezet meenen met wat zij eenmaal be leden, is deze plechtigheid ingesteld enz." In dit gebed is geen sprake van geloften gedaan in het afgeloopen jaar; maar „Mij oom ze ad joom kippoeriem habah" van deze verzoendag tot do volgende, en wel die geloften, welke men gedaan heeft al nafsja tanah zich zelf opleggend; die op ons zelf betrekking hebben; niet die geloften, die men zich opgelegd heeft om te volbrengen tegenover andoren. Het zijn de geloften, he treffendo onthoudingen, welke men in on bezonnenheid of in dwaling heeft uitgespro ken. KoffietafeL Garnalen Middagtafel: Gehakt Appeltje* Grieemeel- met bessensap PAUL KAISER SPECULAAS f 1,25 per blik. Groenten: Berlijn: kalm; geen Hol! bloemkool; winterkool iets levendiger, maar niet heogcr; spruiten onv.; lcelijke Duitsche 6la 7—10; Duitechc krulandijvie 814; komkommers olficicel 830; Holl rijenkumk. 2123; prima kaskomkommers uit Sappemecr 35, do. II. 1820; tomaten vast; Holl. A 17—18; Duilsch glas 7—12 Duitsche natuur 3—8; uien vast; groot .50i.75; Dresden: vlugger. Dortmund; kalm; bloemkool I. 30—40; winterkool onv.; spruiten wederom 25—28, maar vlugger; biet 2.50—3; sla 6—7; andijvie 48; spina zie 58; komk. 520; Holl. tomaten 812. Kenlen: langzaam; bloemkool I. 1525; spruiten 1620, sla 4—7; veld6la 1222; spinazie 12—16; Holl. tomaten 1620. Franklnrt a.M.. langzaam; bloemkool I. 10—10; sruiten 1825; 6la 512; spinazie 15—18; natuurtomaten 818. Monster: slccpend; bloemkool I. 35; witte kooi zeer hoog, 4; roode en savoye kool slechts 2 3.50; spruiten 2527; spinazie 68; komk "2; tomaten 8—15.50. Wcet-Duitsche veilingen: goede markt. Straelen: bloem kool I. 1832; witte kool 1—120; roode .501.80; 6avoye 1.702; spruiten 1518; komkommers I. 21—22; glastomaten 8— 11.50. Wesel; glastomatcn 9—10. Krefeld spinazie 4.90—7.10; glastomaten 5.708 60 Fischenich: bloemkool I. 11 80—20.60; roo de kool 11.80; spruiten 16.5019; kom kommers 19.50—25; naluurtomaton 59.20. Op allo Wcst-Duitsche veilingen behalvo Straelen had roode kool den hoogstcn doorsneoprijs der winterkoolsoortcn. Op de groote ulcnveiiing te Calbe in de provin cie Saksen was de prijs bij goeden handel 2.48—2.61. Fruit: Berlijn: druiven zwak. Holl. ali cantc maximum 55; doorsnee 4650; Holl. witte 7585; Meraner 17 bruto voor netto; alleen Buig. goed gevraagd 3234. Van Amer. appelen werden winterbananes te gen 11.50 per kist gchandold. Ook in West en Middcn-Duitschland waren Holl. drui ven goedkooper. Alle prijzen in R.M. por 50 kg.: bloem kool, andijvie, 6la en komk. per 100 6t. FRUIT- EN GROENTENVEILING. Veiling van 25 September. Druiven 1626 ct„ Tomaten 27 ct„ per pond; Bellefleur 1012 ct., Sterappcl 13- ct„ Charles Ernst 13—15 ct„ Herzogin El60 1113 ct„ Aronjo Rcinette 15—18 ct., Bloemó 9—11 ct., Bergimotte 8—10 ct. Triumph de Vienno 17—21 ct., Grahan Ju- bilé 16—18 ct., Bonne Louis 25—36 ct„ Wil liam Duchesse 1114 ct., Transp. de Groil- cel 1523 ct., Mangdoperen 7—11 ct„ Snij- boonen 3150 ct., Sp. boonen 2038 ct. Pronkers 11—15 ct„ Postelein 9—11 ct.. Spi nazie 14—20 ct.. Spruiten 1521 ct,, per K.G Meloenen 1023 ct., Perziken 6 ct„ Chin, kool 35 ct„ Roode kool 36 et Bloem kool 9—19 ct., per stuk. Komkommers 46 ct,, Groone kool 3—5 ct., Gele kool 4 ct. per stuk. Wortels 6—10 ct. per hos. Sla 14 19 ct„ Andijvie 2035 ct.. Prei 1718 ct., por 10 stuks. Bieten 16—25 ct., per 10 bos. TWEE GROOTE BOERDERIJEN VERBRAND. Wit tem, 26 Sept. Vrijdagnacht zijn Ie Wittem in Zuid-Limburg tweo groote boer derijen afgebrand in eigendom toebehooren- de aan do familie K. en S. P. 40 varkens. 5 kalveren. 100 kippen en de geheels oogst ging verloren. Dc schado wordt slechts ge deeltelijk door verzekering gedekt. HOOVER'S UITNOODIGING DOOR LAVAL OFFICIEEL AANVAARD. Parijs, 25 Sept. (V.D.) Dc Amerikaan- sche ambassadeur te Parijs Edge heeft den Franschcn Minister-president Laval een af schrift overhandigd van den tekst van pre sident Hoover's uitnoodiging voor con be zoek aan Amerika. Laval heeft de uitnoo diging thans officieel aanvaard. BUITELANDSCH WEERBERICHT. Hot gebied van hoogc druk over de Brit- sche eilanden is onder invloed van het bij IJsland uit het W. doordrihgèn cener de pressie aan den N.-kant afgenomen. Op de Britscho eilanden is de windkracht over het gehoel zwak geworden, doch het gebied van hooge druk blijlt zijn somber karakter be houden. Ook In den nacht was de lucht over do Engelschc stations bijna overal betrok ken. In Skandinaviii dat tusschon twee de- pressicgebieden ligt, nam de windkracht af, en daalde do temperatuur. Over. het vaste land. en de Britsche eilanden bleef de tem peratuur verdeeld dozelfdo. In bet ZW. schijnt een versterking van do hooge druk in aantocht. Ingrijpende veranderingen zijn in de toekomst in de eerste paar dageD niet te verwachten MARKTBERICHT. Appelen 5—9; Peren 3—7: Zandaard appelen 33.20 per H.L. Hoendereicren 4.505.40; Eendeneieren 4.505 per 100 stuks. Grasbotcr 1.70 per K.G. Kippen 0.90—1; hanen 11.40; hennen 250; jonge hanen 0.70—1; tamme konij nen 1—250: oude tamme eenden 1 per stuk. Tamme duiven 0.40—0.60 per paar. Magere varkens 1828: Zeugen drach lige 55—80; Biggen 8—12 per stuk. Aangevoerd waren ongeveer: 50 H.L appelen. 80. H l. peren. 6 H.L. zandaardappelen. 100.000 stuks hoendereie ren. 3500 stuks eendeneieren. 45 K.G. gras- boter. 1!) magere varkens. 7 zeugen drach itgc^ 385 biggen. van de VRIJDENKERSVEREENIGING Aid. Amersfoort op Woensdag 30 Sept. in het Volksgdbouw Snouckaert- laan. Spreker: A. L. CONSTANDSE, Onderwerp: Hoe mensch en aarde ont staan zijn met 75 lichtbeel den. Aanvang hall 8. Debat vrij. Entréo 20 ct. Leden 10 £T. kost een lierblik dubbclö SPERCIEBOONEN van Tieleman en Dros. beperkte voorraad. ARNH. STRAAT 1, hoek Varkcnsmarkt TeL 941 KUNT U geen groote fiets- tochten meer maken??? Laat het Germaan motorrij wiel U dan helpen. Praat eens met HUIB HOLSTEIJN Bij de Orkest Ver. kunnen DILETTANT VIOLISTEN, ALTISTEN, CELLISTEN EN COKTRABASSjSTEN geplaatst worden. Aanmelding op den repe titieavond Dinsdags 850 n ra. KROMMESTRAAT

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 3