AMEPSFOQRTSCH DAGKtAD Feuilleton HET GEHEIM VAN DE HEIDE Zaterdag 26 September 1931 -DE EEMLANDER" 30e Jaargang No. 76 TWEEDE BLAD LOONKORTING NIET TE AANVAARDEN WILLEM GROENHUIZEN DR. BENDIEN'S METHODE RELIGIEUS-SOCIALISTISCH VERBOND HUIS-EN GRONDEIGENAREN CHRISTUS-BELEEDIGINGEN Protest tegen ,,De Tribune" Standpunt van het R.K Overheidspersoneel Amsterdam, 24 September. Onder lei ding van den bondsvoorzitter, den heer L F. Guit kwam heden de centraio groep „Rijkspersoneel" van St. Paulus in verga dering bijeen ter bespreking van do loon- korting, toe te passen op het rijkspersoneel, gelijk deze in de millioenennota is vastge legd Zeer ernstige cn scherpe critiek werd geleverd op het standpunt der regering. Do vergadering sprak als haar mecning ui», dat cenige Joonkorting thans niet te aanvaar den is, waarmede krachtig onderstreept is. het standpunt dat de vertegenwoordigers der verschillende centralen reeds innamen bij de besprekingen in de Centrale Commis sio voor Ambtenarenzaken. In de R.K. Centrale van burgerlijk over heidspersoneel zal worden voorgesteld con tact te zoeken met de R.K. Fractie van de Tweede Kamer en dezer medewerking t« verzoeken, voorts in overleg te treden met het bestuur van het R.K. Werkliedenver bond opdat de invloed van de geheele ka tholieke arbeidersbeweging zich plaatse achter de actie van rijkspersoneel, mede te werken dat op goeden grondslag een samen werking tot stand komt tusschen de ver schillende centralen van overheidspersoneel en een oproep Ie doen uitgaan tot alle R.K ongeorganiseerden in overheidsdienst, opdat dezen door toe te treden tot de katholieke organisatie mede zullen werken om de voor genomen verslechteringen af te wenden Tenslotte was men van mcening, dat wan neer de algemeene financieele toestand dec rijks bijzondere maatregelen vraagt, deze door de geheele bevolking en naar draag kracht moeten worden getorst en niet in meer belangrijke mate op een bepaalde groep in dit geval het rijkspersoneel moet worden gelet. TELEGRAAFVERKEER MET AMERIKA, Blijkens van de R.C.A. te New-York (Ra dio Corporation of America Inc.", de maat schappij, waarmede de Ned. Radiodienst het verkeer met Noord-Amerika afwikkelt) ontvangen bericht, heeft deze een ver- keersovereenkomst gesloten met de „Wes tern Union Telegraph Cy.", een der be kendste Amerikaan.s.che Kabelmaatschap- pen, die bovendien een zeer uitgebreid net van telegraaflijnen in Noord-Amerika ex ploiteert. Hierdoor wordt verwacht, dat de radio grafische overbrenging van telegrammen van en naar geheel Noord-Amerika „via Holland-Radio" aan snelheid en zekerheid, ook wat de aflevering betreft, nog meer zal zijn verzekerd dan tot nu toe reeds het ge val was. Mr. H. M. G. KLOPPENBURG. Afscheid genomen als kanton rechter. Rotterdam, 24 Sept. De 80-jarige kantonrechter mr. H. M. G. Kloppenburg, die reeds sedert 46 jaar het ambt van kan tonrechter heeft waargenomen, waarvan de laatste 19 jaar in Rotterdam, heeft heden morgen in de civiele zitting afscheid geno men. Hij heeft daarbij dank gebracht aan allen die in den loop der jaren met hem samengewerkt hadden, vooral aan den grif- ZENTRA HORLOGES. 3000 horlogemakers in Duitschland, Oosten rijk, Nederland en Koloniën verkoopen en garandeeren Zen tra uurwerken. Voor Amersfoort Langestraat 43. Gevestigd 1885. Tel. 852. Gedipl. horlogemaker fier rar. Schouten, aan het personeel van de griffie, aan den deurwaarder van Arn hem, die steeds de zittingen liet verloopen zooals mr. Kloppenburg dat zelf gaarne wenschte, en aan alle anderen die daarvoor in aanmerking kwamen. De oudste kanton rechter, mr. C C. Tielemn, heeft aan den heer Kloppenburg hulde gebracht voor de wijze waarop deze zijn ambt ondanks zijn hoogen leeftijd heeft waargenomen, waarbij hij er op wees, dat het gevoel van weemoed dat de scheidende kantonrechter ongetwij feld moet bekruipen, moet plaats maken voor een gevoel van voldoening over deze eervolle loopbaan. Mr. Rouffaer heeft zich namens het parket daarbij aangesloten, waarop mr Schouten de griffier nog ver schillende hartelijke woorden heeft gezegd over de wijze waarop mr. Kloppenburg steeds zijn taak heeft vervuld. Hij wees daarbij in het bijzonder op de eenvoudige en kernachtige vonnissen, welke de heer Kloppenburg steeds wees. De deurwaar ders van Arnhem en van Buskop hebben tenslotte eenige woorden gesproken. Er zou in het spectroscopisch onderzoek een fout geslo pen zijn In de Lancet berichten dr. E. Campbell Smith en dr. John Marrach van de Hale Clinical Laboratory van London Hospital, dat het onderzoek van bloed van lijders aan kanker en andere ziekten heeft doen zien. dat de kromme lijn, door Bendien voor tu berculose gegeven, overging in de kromme, door hem voor kanker typisch verklaard. Hetzelfde resultaat werd bereikt met na trium vanadaat, door Bendien zelf verstrekt Evengenoemde doctoren aldus het Vad. achten het van geen beteekenis, dat hun spectrometrische methode van die van Ben dien verschilt. Zij voegen er aan toe, dat niemand opgekomen is tegen hun vernieti gende critiek op het spectrometrisch deel der proef, hoewel iedereen, die in het be zit is der noodigo oplossingen, ze zou kun nen controleercn. Volgens hun mecning is er in. het spectrometrisch deel van Bendien6 onderzoek een fout geslopen. En jui6t dil deel heet van essentieele waarde voor het stellen van de kankerdiagnose. Valt dit ge deelte weg, dan moet men de waarde van het chemisch gedeelte nagaan. Ten slotte zeggen de schrijvers zich ge rechtigd te gevoelen tot de vraag, of wel een spoor van bewijs geleverd is, dat eenig deel van Bendiens onderzoek iets van waar de met betrekking tot kanker heeft opge leverd. GEVAARLIJK KINDERSPEL. Ten Boor (Groningen). In het naburigo dorp Ten Post waren gisteravond twee jon gens op een vrachtauto geklommen van do N.V.Zaadhandel voorheen E. Bolthuis to Den Post. Toen de snelheid van do auto toenam, sprongen de tweo knapen eraf. Do eene bezeerde alleen zijn hoofd. Het 11-jarig zoontje van den lieer Visscher werd met een bloedende hoofdwonde opgenomen In het Academisch ziekenhuis te Groningen werd een ernstig hersenschudding gecon stateerd. Hedenmorgen was do jongen nog niet bij kennis. Geen fusie met de Arbeit ders Woodbrookers Nieuwe liederenbundel Zaterdagmiddag heeft het Rclig.-Socialls- tisch Verbond te Haarlem een buitengewone algemeene vergadering gehouden, ter be spreking van een ev. fusie met do Arbei ders-Gemeenschap der Woodbrookers. De voorlaatste jaarvergadering van het R. S V had het hoofdbestuur de opdracht gegeven hiernaar een onderzoek in to stellen; men vond thans dc groote afhankelijkheid van de Vereeniging der Woodbrookers in Hol land te bezwaarlijk. De Zondagmorgen bijeenkomsten in dc afdeclingen van het R S. V. zijn weer begonnen. A.s Zon dag om half elf spreekt te Amster dam in het Odd-Fel- low House, Keizers gracht 428, dr. G Horreüs de Haas uil Zwolle over „Een /aamheid en Ge meenschap". De nieuwe religieus-so cialistische Liederen HORREÜS DE HAAS ^undel samengesteld door dr. W Banning mr. J. Reitsma en ds. J. M. Roelofsen en met de hulp van Joh F. Kcja als componist zal voortaan in deze bijeenkomsten worden gebruikt. De heer Keja heeft voor dezen bundel verscheiden moderne gedichten op muziek gezet, o a. van Garmt Stuiveling. Friets Tingen. J. Jac Thomson, Duco Vorstcr, maar ook vele be kende liederen, zelfs eenige psalmen; de bundel telt 38 nummers. (Handelsblad). DE KON. MIL. KAPEL NAAR PARIJS. Het vertrek. 'sGravenhage, 24 Sept. Met den trein van 9.24 uur heeft de Koninklijke Mi litaire Kapel, die zooals men weet op uit- noodiging van het comitó der Koloniale Tentoonstelling in Parijs eenige cpncerten zah geven den Haag verlaten. Een groot aantal vrienden en familie leden was op het Hollandsche Spoorstation aanwezig, om de leden van de Kapel en den directeur, kapitein C. L. Walther Boer, uit geleide te doen. Eenige foto's werden nog op het perron gemaakt, waarna een hartelijk afscheid ge nomen werd. Maandagavond keert bet gezelschap weer in Den Haag terug. VERDACHT VAN OPLICHTING. Twee aanhoudingen te Ooster beek. O o s t e r b e e k, 24 Sept. Wij lezen nog in de Tel.: Met medewerking van de 'Utrechtsche politie heeft dc politic alhier dc hand kun nen leggen op twee personen, waaronder een vrouw, die getracht hebben door den verkoop van vrijwel waardelooze kunstvoor werpen als etsen, schilderijen, boeken enz. of speculeercnd op de liefdadigheid, tal van menschen op te lichten. Terwijl dit twejtal te Arnhem vertoefde, werd hun bekend, dat de politie nasporingen naar hen deed, waar op zij ijlings naar Utrecht vertrokken. De politie, die hiervan kennis kreeg, wist hen daar in den nacht van Dinsdag op Woens dag j.l. te arresteeren. De gearresteerde vrouw is ongeveer zeventien jaar in gezel schap geweest van den pseudo-Amerikaan van een vorigen schilderijenzwendel en heeft al diens verrichtingen meegemaakt. Na een uitvoerig verhoor cn confrontatie met verschillende personen, bij wie zij op bezoek was geweest, volgde een volledige bekentenis. Zij trachtte hoofdzakelijk introductie te krijgen door te zeggen dat zij een goede kennis was van oen of ander familielid van haar aspirant-slachtoffer. Beide personen zijn ter beschikking van de justitie gesteld. Dc bockenverkoopendc dame, dezelfde die geld ophaalt voor de „arme weduwe", blijft intusschen haar praktijken voortzetten. De politie verzoekt onmiddellijk telefonisch bericht wanneer zij wordt gezien, terwijl er voorts de aandacht op wordt gevestigd dat aan een door haar verstrekte referentie geen waarde kan wor den g»hccht. Tweedaagsch congres te V eisen Woensdag en Donderdag werd te Velsen een congres gehouden van den Ned. Bond van huis en grondeigenaren en bouwon dernemers. Nadat Woensdagmorgen in hotel „Velser- beek" een algemeene bestuursvergadering gehouden was, werd m den namiddag een rondvaart door de havens en sluizen ge maakt. welke tocht aangeboden was door de plaatselijke afdeeling van de huurwaarborg- vereeniging „Burgerbelang". Donderdagmorgen werden de deelnemers aan het congres, ongeveer 25 in getal, offi cieel door het gemeentebestuur ontvangen De welkomstrede werd beantwoord door den voorzitter van het congres, den heer mr de Meyier. Nadat in den namiddag het hoogovenbe drijf was bezichtigd kwam men om vijf uur bijeen in hotel „De Prins", waar de heer H. van der Schaar uit Amsterdam een le zing hield over het onderwerp „Eigendom cn Volkshuisvesting". Het eigendom, zeide spr., heeft in de mensclielijke samenleving vanaf de vroegste tijden al een voorname plaats ingenomen. Do ontwikkeling van den privaten eigendom loopt parallel aan die van de cultuur. Zelfs in de Babylonische cultuur, 3200 jaar v. Chr., was een kadas ter ingeburgerd, terwijl hei betaalmiddel graan was. Wil men de volkshuisvesting bestudeeren. dan moet men drieërlei onder scheidingen maken: 1. De woningvoorraad, nagelaten door vroegere geslachten: 2. de woningproductie uit de periode van 1360 tot 1900 on 3 de woningproductie uit de perio de van 1900 lot heden. In deze uitvoerige rede besprak de heer van der Schaar de Woningwet cn hare wer king en de overheidsbemoeiingen inzake de volkshuisvesting. Spr. eindigde met de aandacht erop te vestigen, dat zij, die het heil onzer volks huisvesting verwachten van collectivisatie van grond cn woningen, mogen bedenken dat de woningwet juist in de eerste plaat* noodig was omdat de gemeentebesturen in gebreke bleven te voldoen aan hun meest gemakkelijke taak. n.l. het vaststellen van voorschriften, en dat het geenszins zeker is, dat in de toekomst de gemeentebesturen de noodige activiteit zullen betoonen. Als de overheid zelf in gebreke blijft maar over den bodem beschikt, zal erger dan voorheen, het particulier bedrijf met lamheid geslagen worden. DE KONINGIN NAAR DEN HAARLEMMERMEER. Amsterdam, 25 Sept. IT. M. de Ko ningin is hedenmorgen te kwart voor negen uitgereden voor het maken van een tochtje door den Haarlemmermeer, welke via den Slotenvcg werd bereikt. Te kwart over tien keerde de Koningin in het Paleis terug. Verklaring namens 28 predikanten der Ned. Herv. Gemeente te Amsterdam Namens 28 predikanten der Ned. Herv. Gemeente te Amsterdam, wordt ons de vol gende verklaring toegezonden: Ondergeteckenden, predikanten der Ne- derl. Hervormde Gemeente te Amsterdam, kennis genomen hebbende van den inhoud van een artikel in het dagblad De Tribune van Zaterdag 19 September j.l., getiteld: „Naamlooze Vennootschap J. Christus en Co", waarvan de eerste alinea luidt: „De fir ma „J. Christus en Co. N.V." werd meer dan 2000 jaar geleden door den eigenaar van het „patent" op het „Rijk der Eeuwig heid" tezamen met nog twaalf Directeuren- aandeelhouders opgericht. De firma bezit het over de geheele wereld meest verbreide handelsmerk: twee elkaar kruisende sta ven.", reeds verontwaardigd over de beleedicin- gen, Hare Majesteit de Koningin en Hare Regeering overvloedig aangedaan in hetzelf de Dagblad van 16 September j.l., spreken hun diepe droefheid uit, dat een zoodanige ongehoorde lastering van den Za ligmaker blijkbaar vrijelijk kan gedrukt en verspreid worden, niet zoozeer omdat de diepste gevoelens van alle Christenen hier mede op het grofst worden beleedierd. maar meer om den vreeselijken smaad den Zoon van God aangedaan, Zich afvragende waar het heen moet met land en volk, indien zul ke dingen getolereerd blijven, en besluiten dit hun gevoelen kenbaar te maken aan Zijne Excellentie den MiDis^ van Justitie en aan do Pers. Amsterdam, 24 September 1931. P. A. Klap, W. J. M. EngelberTs. P. J. Kromsigt, G. Oorthuys, C. A. ter Linden, A. G. H. van lïoogenhuyzo, II. Bakker. F. J. Los, H. G. W Brlc- dé, II. E. Gravemeyer, W. van Lim- burgh, L C. W. Ekering, J. Lauren- se, J. H F. Remme. P. J. Roscani Abbing, P. J. de Jong, W. A. Hoek, M. J. A. de Vrijer, G. A. den Hertog, J. Kooy, R. Dijkstra, B. Gijzel, A A. Dónszelraann, T. G. van Recuwijk, J. C Koningsberger, C. J. Schweit zer, L. D. Poot, T. Kloosterman. TWEEDE KAMER. Dinsdag a.s. zitting. De Tweede Kamer is bijeengeroepen te gen Dinsdag 29 September te 1 uur. Behalve een regeling van werkzaamheden is dan aan de orde: 1. Mededeeling van het besluit der Cen trale afdeeling om op Donderdag 1 October a.s., te 11 uur, in de afdeelingen te doen onderzoeken het wetsontwerp tot tijdelijke heffing van een bijzonder invoerrecht op benzine en het wetsontwerp tot verhooging van het tarief van invoerrechten. 2. Behandeling van het interpellatiever- zoek van den heer De Viseer over de rechte loosheid van hier te lande vertoevendo vreemdelingen, enz. Na afloop der openbare vergadering zul len dc afdeelingen vergaderen. NEUREITER Dl TORRERO VEROORDEELD. Amsterdam, 25 Sept. Het gerechtshof veroordeelde heden den kapper José Neureiter di Torrero, die gisteren voor den rechter als getuige optrad, wegens mishan deling van een meisje tot een geldboete van 5. Oorlog is het ergste niet. Het ergste is de dwaasheid die hem mogelijk maakt. RENé DE CLERCQ Uit het Engelsch van MORICE GERARD door W. v. E.—v. R. 23 De laatste woorden had Mildred Keigwin mr. Middleton ingegeven. Hij had een ster ke natuur en ate hij lief had, beminde hij met een kracht, die weinig mannen kennen. Als Mildred wenschte, dat die mannen vrij zouden worden gelaten, zouden zij vrij zijn, ten spijt vun Wenlovc of wie dan ook! De detective slenterde langzaam, plan nen makend, met de handen in de zakken, naar huis terug. Toen het terrein veilig wa6, rcc6 iemand onder uit de sloot aan den anderen kant van de heg op en lachte. Het wa6 het ge- luidlooze lachje, zonder eenige vroolijk- heicl, van Adam Ducros. HOOFDSTUK XIII. Angst. TTptt den sicrmachtigen nacht was Alice's ziekte snel verergerd. Zij was nog erg hangerig en huilerig cn had vuur- roode wangen en hcelo droge handjes. Eén ding was duidelijk; de ziekte, wat hei dar* wik wezen mocht» zetelde in de keel. Het kind schreide als het iets moest doorslikken, en het deed Margarets hart zeer, haar te moeten dwingen. Zoowel de vader als de moeder wisten natuurlijk wel, dat het een begin van verschilllende ziek ten kon zijn en vol angst wachtten zij op dc komst van den geneesheer, om van hem met zekerheid te hooren, wat Alice scheel de. Geen van hen durfde te zeggen, waar voor zij vreesden. Om elf uur reed dokter Morpeths sjees voor hun deur. Goeden morgen, George, hoe gaat het met het kind? Wat beter, hoop ik? Terwijl hij dat vroeg, stapto hij uit het karretje en liep bedrijvig het huis binnen. Hij had altijd haa6t, daar hij veel te doen had, doch nimmer liet hij na. zijn volle op merkzaamheid te schenken aan ieder ziek tegeval. Dezo twee dingen waren het ge heim van de wijze, waarop dokter Morpeth werkte cn van zijn groote populariteit. Daarbij bestond er bij niemand do gering ste twijfel aan zijn bekwaamheid en zijn bijna onbegrensde ervaring. Ik ben bang, dat ze niet beter is. Haar pols is onregelmatig, dat kan ik zelf voe len. Haar handen zijn warm en branderig, cn zij klaagt over haar keel. Zij wil niets slikken verzet er zich zelfs tegen. Klaagt zij over haar keel? merkte de dokter op. Het spijt mij dat te hooren. Ik zal gauw eens gaan kijken. Dokter Morpeth had zijn rijban d6choe- nen uitgetrokken. Hij wierp ze nu op de tafel en liep naar do deur. Hij wipte luch tig, en voor een ouden man met een be wonderenswaardige veerkracht, de trapop. George volgde hem zeer zenuwachtig. Dokter Morpeth ging regelrecht naar het kind toe en nam met vluggen blik en snel le bewegingen alle uiterlijke teekenen van de ziekte waar. Daarna haalde hij Alice over haar mondje te openen, en hield toen met een handige beweging van zijn vinger haar tong lang genoeg vast om hem in staat te stellen de keelholte te bekijken, die nu nauwer was dan ooit, omdat ze ge zwollen was cn bedekt met kleine blaas jes. Toen zijn onderzoek geëindigd was, wendde dokter Morpeth zicli om en keek op naar de moeder van het kind. Haar oo- gen ontmoetten de zijne en hij las daarin duidelijk, wat zij vreesde. Neen, zeide hij. het is geen diphteritis, maar een besmettelijke keelziekte, dio zon der veel zorg daarin zou kunnen ontaar den, maar als het God behaagt, zijn wij er bijtijds dij en zullen het kwaad stuuen, voordat het de overhand krijgt. O, ik bid,- dat bet U gelukken zal, doK- ter! Margaret vouwde dc handen en groote tranen rolden langs haar wangen, deels van angst, deel6 van verlichting, dat het' niet het ergste was, waarvoor zij gevreesd had, nu nog niet tenminste. Man6on kwam naar zijn vrouw toe en 6tak zijn hand door haar arm een stil zwijgende beweging, die steun en huip uil- drukte. welke haar zeer vertroostte Niet ik, maar gij moet er haar door halen, Margaret, antwoordde de iokter. lerwijl zijn eigen oogen verdacht genster- den onder de zwaro wijkbrnuwen. Wees maar niet bang,-ik zal je wijzen, hoe je doen moet. voegde hij er bij, toen hij zag, hoe ontsteld zij keek. Ik moet nu gaan. om een'ge andere patiënten te bezoeken, maar vóór ecnen kom ik terug. Ik zal iets meebrengen om de keel mee in te smeren en ook een drankje voor het kind. In dien tusschon- tijd moet zij zwaar gevoed worden eie ren; je hebt zeker veel eieren? Margaret knikte. Dat is goed. Neem een stuk rund- viecsch en maak er een zoo sterk mogelij ke bouillon van je weet, hoe je bouillon moet trekken? Zeker dokter, heel goed. Was mijn zu6tcr maar hier Delia bedoel ik zij kan het uitstekend, zij leerde het op den kookcursus en maakte het voor moeder, toen die verleden jaar ziek was. Hmm!, zeide do dokter, dat is het eerste goede, wat ik van dien kookcursus hoor! Ja, ik herinner mij. dat De'la je moeder oppaste. Ik zal haar hierheen stu ren. Zij kan toch komen? Je moet in elk geval hulp hebben! O, ja, Delia kan gemakkelijk gemist worden! Er is nu niet veel werk thuis. Zij hebben juist een heelcboel bestellingen af geleverd. liet is goecl voor Je zuster dat zij hier komt dat houdt haar van verkeerde dingen af. Als Ducros haar ten huwelijk vraagt en Delia _hem aanneemt, waaWpe ze wel geneigd schijnt, te oordeelcn naar wat ik zag, zal zij zichzelve heel wat verdriet op den hals halen wat haar de rest van haar leven zal vergallen cn misscnnn eenige andere levens er bij. Die Ducros is een schurk, of mijn oogen moesten mij be driegen. Hij gaat nooit recht door zee! Ik ben dankbaar te kunnen zeggen,, dat het uit i6 tusschen Delia en hem, ant woordde Margaret. Zij heeft het in orde gemaakt met Frank Alstonc. O, dat is iemand van ander maaksel! Wel, het zal hem goed doen de hei le over te steken en naar Alice te komen vragen en Delia te zien. Hij wordt veel te dik het tegendeel van Timothy. Al pratend was de dokter den weg op« gegaan. Ik sta hem niet toe veel vleesch ta vormen, maar hij is zoo gezond als een visch. Hoeveel flesschen medicijn heb je al gehad, Tim, 6edert je bij mij bent dat is nu ongeveer dertig jaar? Gelukkig geen enkele, antwoordde Ti-» mothy ijverig, de teugels aan zijn meester overgevend. De dokter lachte. Geen aanbeveling voor mij, hè? Meer voor bet leven, dat ik hem laat leiden. Nog iets. Mag heb je port in huis? Neen? "dat verwachtte ik ook niet. Ik zal je een flesch meebrengen. Je moet er wat van door dc eieren kloppen, die je het kind laat eten. Denk er ora! zeide hij nadrukke lijk, zij moét het eten, zij moet gevoed wor den, of zij wil of niet. Je moet haar dwin gen, en als dat niet gaat, bepraat haar dan. Dan is de strijd half gewonnen. Iets in den toon cn den nadruk, waarmee' de dokter 6prak, bewees Margaret, dat hij de ziekte ernstig inzag, in weerwil van de luchtige wijze, waarop hij eerst gesproken had. Daarbij had hij beloofd, zoo kort hierop zelf te zullen terugkomen, in plaats van iemand anders te zenden. Dat alleen was h1 een 6lecht teeken, dacht Margaret en met een bezwaard hart ginr zij weer naar boven. De dokter 6prak hoopvoller, dan ik dacht dat hij doen zou, vind je niet Mar garet? vroeg George, hopend, dat hij ziju woorden zou bevestigen. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 5