Paling in gelei Fa. M.RD. OOSTERVEEN ONTNUCHTERD BINNEN EEN UUR! Enkele verkeersovertredingen TENTOONSTELLING VOOR SLECHTH00RENDEN I J. J. C. v. d. STARRE t De teraardebestelling BaUME BENGUé VOOR ONZE HUISVROUWEN Langestraat 42 Te!. 77 Eigenaardig geval voor het kantons gerecht met een automobilist die teveel gedronken had De kantonrechter heeft gisteren verder behandeld de zaak tegen den automobilist alhior, die in Soesterberg op een avond was verbaliseerd, omdat hij zoodanig onder den invloed van alcoholhoudende drank verkeerde, dat hij niet in staat werd go- acht om zijn wagen te kunnen besturen. Verdachte, oen medicus alhier, was niet verschenen, doch zijn passagier, een officier van de luchtvnartafdeeling, was als getuige dóchargo gedagvaard. Allereerst werd nog gehoord de agent van politie, die verdachte hgd aangehouden. Deze getuige legde nu niet bepaald gun stige verklaringen uf, hetgeen uil het vol gende moge blljkcm De auto was volgens hem over een af stand van 200 nieter drie maal van links naar rechts geslingerd. Toen getuige bij liet portierraampje kwam, steeg hem een vreeselijke alcohollucht tegemoet. De be stuurder van den wagen had blijkbaar geen idee meer van het rijden, want toon hij weer verder wilde, startto hij de wagen een paar maal, terwijl de vorsnelling stond in geschakeld. Toen de wagen eindelijk goed gestart was, reed verdachte weg als een beginneling, mot horten en stooten. Vol gens getuige had verdachte voor de celdeur slaan waggelen, "terwijl de luitenant, die nog meer beschonken was dan verdachte, kwam beweren dat de autobestuurder niet dron ken was. Later is verdachte een verklaring van een collega van hem gaan halen, waar in stond, dat hij niet beschonken was; in derdaad was hij bij zijn terugkeer bij de politie weer geheel nuchter. Tenslolto ver klaarde verbalisant, dat verdachte niet ken nelijk dronken was. doch hij getuigde ook dat in den wagep was overgegeven, aange zien zijn kleeding daar later nog do spo ren van droeg. De passagier van verdachte vertelde dat verdachte hem ill Bussum in een restaurant was komen halen, dat men .daarna naar een ander café is gereden om een partijtje te biljarten, waarbij het ge bruikelijke glaasje bier was gebruikt, om vervolgens naar Amersfoort terug te keu ren, waar de dokter enkele patiënten heeft bezocht. Daarna is men naar het huis van den dokter gegaan, waar deze een paar kopjes koffie heeft gebruikt. Voor zoover getuige heeft gezien, heeft verdachte na dien géén alcohol meer gedronken. Kantonrechter: „Was u zélf hcelcmaal nuchter?" Getuige: ,Jk vermoed van wél". De verbalisant verklaart wederom, dat getuige méér beschonken was dan ver dachte. De ambtenaar van het O. M„ mr Zijlstra, wees er in zijn requisitoir op, dat hij op do verklaringen van den verbalisant wel kon afgaan. Er heeft zich evenwel het eigen aardige geval voorgedaan, dat verdachte in zéér korten tijd weer geheel nuchter was; of er een of ander middel voor snelle ont nuchtering is ingenomen weet spreker niet, doch het geval is zeer eigenaardig. In ver band met vcrdachtc's positie acht spreker het feit dubbel ernstig, reden waarom hij clementie hier ten ccnenmale misplaatst vindt. Het publiek moet beschermd worden tegen automobilisten, die door het gebruik van alcohol niet moer in staat zijn behoor lijk te rijden. Hij eischte 3 dagen hechtenis en ontzegging van het rijbewijs voor den tijd van 1 jaar. De kantonrechter, mr. Van Son, vroeg don verbalisant of hij verdachte dikwijls had zien slingeren. Verbalisant: „Wèl denzelfden wagen; toen mijn collega's hoorden van de aanhouding, wisten zij precies te vertellen welke wagen het was." De kantonrechter wees erop, dat het ge bruik van alcohol door verdachte niet door verschillende personen is geconstateerd. Dit wil hij in aanmerking nemen. Hij veroor deelde verdachte tot 80 boete subs. 14 da gen hechtenis. richting veranderd. Volgens de dagvaar ding zou hij, stilstaande, naar links zijn ge gaan, zonder te voren een teeken te heb ben gegeven. Een achter hem nankomonde auto moest hierdoor plotseling naar links uithalen, tcngcvolgo waarvan dezo tegen een stilstaande groentenkar was gebotst. Verdachte betoogde, dat de botsing een gevolg was van hot folt, dat de andere auto mobilist to hard had gereden en dat zijn remmen niet behoorlijk in orde waren. Ver dachte zou zijn opponent, die volgens hem 50 60 K.M. had gereden, nog hebben toe geroepen: „Dat komt van je onbesuisdo rij den!" De ambtenaar van het O. M. achtte bewe zen dat verdachte do vrijheid en veiligheid Pantominesspel door drie slechts hoorenden en een goeds hoorende Gisteravond werd een pantomimeepel ge geven in de tentoonstellingszaal de Valk. waar om ruimte te winnen een groot deel der tentoonstelling voor deze paar uren was opzij gezet. van het verkeer had in gevaar gebracht en j Velcn haddon\.an dc gelegenheid gebruik eischteI 40 boete. I gcmaakt 00k omdat de entree slechts een Mr. Van Ha ren ca re pel achtte met kwart)e bedroeg. bewezen, dat de andere autobestuurderAan hct v00raf f mcj Ephraim noodgedwongen den groentenwagen heeft (TieI) dl6 h^r taak als pl.opagandlsto voor aangereden. Pleiter was van oordeel, dat deze to ver naar links hoeft uitgcnaald en door zijn groote vaart tegen den wagen is gebotst, reden waarom hij voor zijn cliënt vrijspraak vroeg. De kantonrechter wees erop, dat niet is gecon9tuteerd. dat de andere automobilist te hard heeft gereden, maar wèl, dat verdach te de vrijheid en veiligheid van het verkeer heeft in gevaar gebracht Hij veroordeeldo verdachte tot 10 boeto 6ubs. 3 dagen hech tenis. Een wielrenner, aan wien de wieiers sport te dezer stede veel te danken heeft Op de Algcmeene Begraafplaats aan den Soesterweg is gistermiddag onder groote belangselling, het stoffelijk overschot van do verecniging neerlegt, een korte uiteen zetting. Dit spelen Is het resultaat van het pogen om ook aldus het levensgeluk der doovon te verhoogon. BIJ zulk pantomimespcl (spr, vernam dit eklere als toeschouwster) leert do hoorende eerst recht het leed der dooven begrijpen. Moge dit ook hier het geval zijn, waar door de verhouding tusschcn goed- en slechthoorenden niet anders dan verbeterd kan worden. In do afd. Amersfoort is het spelen van kleine pantomimes reeds meer toegepast voor ontspanning Thans wou men met iets beters voor den dag komen en vroeg des kundige leiding. Slechts ecnigc weken wa ren aan de voorbereiding gegeven. Hierna gaf spr. een wat breedere uiteen zetting van het eerste stuk „Kcrstgave" van M. Constant, dan in het programma stond. Do Zwarte Pierrot zal door verhanging tijdens een sneeuwavond zich van het le ven berooven, wegens ontrouw van zijn ge liefde. Witte Pierrot, zijn boezemvriend, is vol lust en leven, want hij i6 thans de ge lukkige. Hij heeft haar schoontjes. Bij het zien hiervan komt een 6cénc tueschen de vrlonden, maar W. P. smijt de schoentjes weg en tevens de aangebedene terwillc van de trouwo vriendschap En dc schoontjes den bekenden Amersfoortschen wielrenner worden met geld gevuld geschoven naast J. J. C. v. d. Starre ter aarde besteld. Nadat de kist in de groeve was nedergelaten trad als eerste spreker naar voren Ds. K. den Hollander, die in de eerste plaats woorden van hartelijke deelneming sprak tol de achtergeblevenen. Zijn heengaan heeft bij velen ontzaggelijke ontroering te weeg ge bracht; wij moesten hem missen in den groei van zijn leven, iemand die bij een ieder populair en bemind was. Dat de fami lieleden getroost mogen worden met de ze eën bedelmeisje, dat haar Kerstboompje in den kouden nacht heeft ontstoken en daar bij biddend was neergehurkt. De uitbeelding van dit dingske toonde ten volle van wat reeds vroeger is gezegd, dat doovon en bovenal doofstommen in geba renspel moeten uitmunten. Het ligt ook voor de hand. Een groot deel van hun medeleven in den omgang bestaat in uitdrukking door gebaron. Waar een der organon wordt gemist, ontvangen do andere Twee schuldigen ol samenloop van omstandigheden? De zaak was reeds eerder bohandeld: het betreft een aanrijding tusschcn een auto die in dc richting Doorn reed bij het Maarn- sche viaduct en een van rechts, van het station Maarn komende motorrijder. Er word nu de verbalisant gehoord, terwijl vo rige week de getuigen aan het woord waren geweest. Verbalisant verklaarde, dat uit de sporen uit den zijweg was gebleken, dat de motorrijder don bocht goed had genomen. De ambtenaar van het O. M. vestigdo er in zijn requisitoir de aandacht op, dat dc automobilist vergeten heeft het van rechts komende verkeer den voorrang te goven. Het is een gevaarlijk punt, waar men altijd voorzichtig moet zijn. Do schuld valt door het gebrek aan uitzicht niet weg. Spreker eischte 15 boete subs. 3 dagen hechtenis. Mr. dr. M. T y d e m a 11, verdaclite's ver dediger, vestigde er in zijn pleidooi dc aan dacht op, dat zijn cliënt signaal heeft ge geven en geen grooter vaart heeft gehad dan de maximum snelheid ter plaatse toe laat. Men moet ook niet uit het cog ver liezen, dat de motorrijder van een zéér on- belangrijken zijweg kwam. Ook de motor rijder had de noodiga voorzichtigheid in acht moeten nemen. Pleiter achtte bij zijn cliënt geen schuld aanwezig en concludeer de tot vrijspraak. Uitspraak Donderdag a.s. Het vorkeer in gevaar gebracht. Een 71 ja-ig automobilist had te Soest met zijn auto gereden en was daarbij van u kerheid dat zijn nagedachtenis bij velen zal meer oefening en groeien uit in vermogen, blijven voortleven en dat God hun sterk Het tweede nummer wos een grappige maakt fn deze groote boproeving. Terwijl pantomime „De 6treek van den Kuiper", bo de herfst de bladeren doet vallen, staan I werking naar een oud Fransche klucht, wij aan list graf van een jong leven; wij, Het was Jan de Wasscher. door vrouw die hem gekend hebben in de groote oefe- en schoonmoeder gedwongen tot allerlei ning van zijn lichaam. Een mensch heeft huiselijke bezigheden, buiten zijn kuipers- niet alleen een lichaam maar ook een ziel. j emplooi 0111. En al zijn huiselijke verplich- tingen had hij op het papier te stellen. Nu gebeurde het, dat bij het verplichte 1 waschrekken, onze Jaquïnot het te rekken laken liet schieten en zijn vrouwtje terecht Velo jonge menschen denken door niet aan, maar alleen aan het lichaam. Thans is het leven geëindigd, dat ingetogen leven. De overledene sprak zich niet dikwijls uit. maar toch had hij vele vrienden geworven, ook al zweeg hij. Hij ruste in vredu! Do heer Vredeve'd, oud-voorzitter der A. B. en T.C. „De Pedaalridders", waar van de overledene lid was ging, nu hij aan het graf stond van een onvergetelijken sportmakker, in het kort na dc sportpresta ties van dezen wielrenner. Ongeveer 5 jaar tzrug behaalde hij het kampioenschap van do provincie Utrecht. Hij uitte toen den wensch dat in Amersfoort ook een wieler club moest komen. Deze is er gekomen, hij was de ziel, d; stuwkracht van de vereeni- ging. Veel hebben wij aan Jaap te danken, hij was een sieraad van de wielersport. Jaap is helaas te vroeg van ons heengegaan en wij zullen voortgaan zijn voetstappen te drukken. Ook al mocht uw beeld vcrblee- ken. je blijft in onze gedachten. De wieler sport in Amersfoort hebben wij aan jou te danken. Met een „Slaapt zacht!" besloot spreker zijn rede. üs. van Wijngaarden sprak als vriend van den ontslapene eeltige woorden van groote deelneming, eraan herinnerende hoe hij hent had I;eren kennen in de muziek wereld. Een familielid dankte voor de belang stelling, in het bijzonder dc sportmakkers en de heeren Smeitink en Bennink. Diep onder den indruk verliet mm den doodenakker. Behalve vele vrienden en sportvrienden merkten wij nog op de heer Welle, uit Utrecht, consul N.W.U. en enkele leden van de U.W.C. ..De Arend" te Utrecht BURGERLIJKE STAND. G October 1931. Geboren: Lutgerdiha, d. v. lvattouw en Johanna Bruins Slot. Ondertrouwd: Johannes Cornelis Haarmans en Alber- dina Trijntje Strijland. Jacob Strijland en Anna Bertha Ilarken- thal. Johannes Josephus Pietor Hendrik ter Wolbeek en Clasina van Eykelenburg. Johannes Adrianus van Daal en Jansjc van Dicrmen. Gehuwd: Melchior Dietiker en Elisabeth Vogel. Overleden: Dientje van Apeldoorn, oud 71 jaren, on gehuwd. kwam in do waschkuip. waarboven slechts haar armen en beanen. spartelend to zien bleven. Jaquinot weigerde hulp. want zoo iets stond niet in zijn verordening. Schoonmoe der kon alleen haar dochter niet holpcn. En zoo kwam opvisschen uit do waschkuip slechts tot stand 11a verscheuring van het onmannelijke peschrift. Zeer aardig was dit tooneel aangekleed, werkelijk mooi. En het gebarenspel en do gelaatsuitdrukking waren patent, in het bij zonder van Jaquinot. De zaal genoot, maar ook deden dit blijkbaar de spelers. Oude gewoonten verliest men niet licht en zoo bestond hier in deze omgeving de toejuiching ook nog in handgeklap. Arm- zwaaiing zou meer zijn doorgedrongen tot deze doofstommen. Maar, zooals gezegd, oude gewoonten blijft men meestal getrouw. In de pauze kwam de moeder der slecht hoorenden ten tooneele, mei. Tine Marcus, de 70-jarige. E11 met haar, haar trouwo huisgenooto mej. Emous. In samenwerking met mej. Meulebelt werden de aanwezigen vergast op een demonstratie van liplezon en van een eespr»k in vlngervorm. Werkelijk vergast, want vooral Tine Mar cus bracht er jeu in. maakte deze demon stratie tot een joliphe'd met haar opgewekt heid en gullen lach-. Ze wist tevens te lnn- ceeron, dat ieder zijn best had gedaan voor do tentoonstelling, maar dat wie er van hadden kunnen profiteeren waren wegge bleven. Tevens werden in de pauze een gekleurde schets, geschonken door den heer Adriaans en een tweetal stukken van handwerken op z'11 Amerikaansch verkocht, waarvoor men in den heer J. dc Winter een uitstekend venduman had gevonden. Zoo kwam weer een goede 30 guldeji in de kas. auto even mocht rijden, werd licht gewond. De eigenaar van de auto kreeg echter een zoodanigo schok, dat hem eenigc tanden uit den mond vlogen. Het is aan het feit, dat do auto voorzien was van een vooruit van onbreekbaar glas te danken, dat het ongeval niet noodlotti- ger is afgeloopen. Beide personen zijn naar het ziekenhuis de Lichtenberg overgebracht, vanwaar na verbonden te zijn, zij hun weg kondon ver volgen. De auto, die ernstig beschadigd is, is door de pol'tic in beslag genomen. OOK EEN ACTIEI Op verschillende lantaarnpalen hebben menschen met blijkbaar anti-militairisti- scbe beginselen, reclame-biljetjes geplakt, waarop door een rood kruis een kop staat afgedrukt, waarbij de woorden: „Weigert steunt voor deze straatbedclartj van het departement van oorlog." Men vergeet, dat op do kort geleden ge houden kermis, dio toch niets met den oor log te maken heeft gehad, de mannen van het Roode Kruis prachtig werk hebben ge daan. De politie liecft inmiddels 2 personen ver baliseerd wegens het gebruik maken van een onderschcidingsteoken, dat aan een ver ecniging (Het Roode Kruis) is toegekend. Wij spreken nog maar niet eens over de zeer goede hulpverleening bij groote ram pen als de cycloon van Borculo, watersnood c. d. Knip deze advertentie uit en spaar een volledig i alphabet onzer artikelen. Bij inlevering hiervan ontvangt U een padeau, naar keuze, ter waarde van f 1.50. AANRIJDING. Gisteravond is op de Varkcnsmarkt een voetganger aangereden door een achter hem aankomende vrachtauto. Het achterwiel van de vrachtauto is over het rechterbeen van den man heengegaan, waardoor het ernstig werd gekneusd. Hij is naar het Sint Elizabeth's gasthuis overgebracht. Bij dit ongeval, dat te ongeveer half acht plaats vond, was direct veel publieke be langstelling. Ondanks de waarschuwing der politie om door te loopen, bleef men toch bij elkaar staan. Het gevolg was, dat even later het rijwiel van een der omstanders in elkaar gereden werd door een vrachtauto. AUTO-ONGELUK NABIJ OUD-LEUSDEN. De Inzittenden gewond. i Hedenmorgen is een Ford twoseater, door- i dat de bestuurder den bocht van Laan 1914 naar Hotel Oud-Leusden, met te groote vaart (ongeveer 50 K.M.) nam, tusschen twee langs den weg staande boomon tegen de afrastering gebotst. De bestuurder, die van den naa6t hem zittenden eigenaar van de D a g e 1 ij k s City Theater, Westsingel 7. Vertooning van „De Zanger Sevilla." Museum Flehite. Westsingel. (Uttjzezon drrd des Zondags) Theosofische Bibliotheek. Gebouw Theos. Ver. Regentessejaan. lederen dag van 6S uur Openbare Leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek. Muurhuizen 9. R.-K Leeszaal Nieuwstraat 24. Vredesb;bliotheek Arnhemscheweg 50. Leeszaal Handelsregister, Arnn. weg 23. 10 Oct. De Valk, uitvoering „Eensgezind heid" 11 Oct. „Concordia Joodsche Vereeniging „Nut en Genoegen." Lezing mr. de Haas ui». Utrecht. Onderwerp: „Wij, Liberalen." 3 uur. 12 Oct. „Keizerskroon." Openbare Verga dering Amersfoortsche Koopliedenvereeni ging. 8 uur. 13 Oct.: Eierhal, K.R.O.-avond. Valk jubiteomuttvotrrlng van den Bond van koffiehuishouders en slijters. 8 uur. 15 Oct.: Concordia, bijeenkomst van Vrijz Hervormden, 8 uur 15 Oct. Amicitia. *t Nut. Kunstavond Lily Creen 15 Oct. Theosof. Loge. Harmonia. Lezing IJs. Beversluis. „Wetenschappelijke beteeke- nis van het Spiritisme." 16 Oct. Amicitia. Cabaretavond Kowa Pruis. 17—18—19 Oct. Amicitia. Bioscoop „Jeugd tragedie." 17 Oct. De Valk. Cabaretavond „Gios" 20 Oct. Amicitia. Amersf. Kunstkring Paul Brann's Marionetten-theater „Münche ncr Künstler" 21 Oct. Amicitia. Optreden gezelschap Jan v. Riemsdijk voor abonné's van het Amersf Dagblad 23 Oct. Amicitia. Openingsavond Volks universiteit. 24 Oct.—8 Nov. De Potli. Tentoonstelling schilderijen en teekeningen van Amersf. kunstenaars (Amersf. Kunstkring) 24 en 25 Oct. Amicitia. Tooneeluitvoering Kunst na Arbeid. 24 Oct De Valk, soiree van de H B.S.-club. 8 uur 25 Oct. Volksgebouw. Propaganda-avond I.A.M.V. Spreker ds. H. J. Mispelblom Beijer 7 uur. 26 Oct. Amicitia. 't Nut Vredesavond. 29 Oct. Theosof. Loge. Harmonia. Lezina Ds Beversluis„Godsdienstige beteekenis van het Spiritisme." 31 Oct. De Valk, Feestavond Gem. Over heidspersoneel 7 Nov Do Valk, Feestavond Zwemclub „Neptunus" 12 Nov Theosof. Loge. Harmonia, Lezing Ds. Beversluis: „Het toekomende leven vol gons het Spiritisme." 14 Nov De Valk, Feestavond Ned. Reis- verecnlging 17 Nov. Amicitia. Amersf. Kunstkring le abonnementsconcert Birgit Engel. 8 uur. 19 Nov Amicitia. 't Nut. Lezing met licht beelden door dr. W. G. N. van der Sleen uit Haarlem. 21 Nov. De Valk, Feestavond Oud-Onder oft. eieren 26 Nov. Theosof. Loge. Harmonia. Lezing Ds Beversluis: „Het aardsche leven bij het licht van het Spiritisme." 28 Nov. Dc Valk Uitvoering „Een6gezind- fcoid". UTRECHT. 12 Oct. Siadsschouwburg. N. V. Het Schouwtooneel, „de Vrek" (Volksvoorstel ling). IVk uur. 13 Oct. Tivoli. U. S. O. Volksconcert, Al- bert v. Raalto, 8 uur. 16 Oct. Stadsschouwburg. Tegernseer Bauern Theater. ZEIST. 16 Oct. Concertzaal Figi. Kunstkring. Voordrachtavond Charlotte Kohier. 8 uur 17 Oct. Concertzaal Figi. Tegernseer Bauern Theater. 4 Nov. Concertzaal Figi. Fritz Hirsch Ope retta „Brennende Herzen." Zaterdag KOFFIETAFEL Bacon. MIDDAGTAFEL Rolpens, Roode kool. Rijst met rozijnen. Zondag. KOFFIETAFEL Macaroni met liam en tomaten. MIDDAGTAFEL Koninginnesoep. Kip met appelmoes. Caramelvla. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. VESTIGT U TE AMERSFOORT. Geachte Redactie, Het zij mij vergund even ie reageeren op uw onderschrift bij mijn ingezonden stuk. Do openhartigheid van den directeur met zijn correspondentie had hij even moe ten doorvoeren, door mede te deelen, dat ik op 21 Sept. aan zijn kantoor geweest bon om over den den meter te spreken. Daar ik met het oog op mijn zaken niet langer kon wachten ben ik onverrichter zake terug gekeerd. Ik heb reeds geschreven, dat ik geen bezwaar heb tegen een meter, maar ik wees op de onbillijkheid. Dat mij 's mor gens aangezegd zou zijn, dat de leiding af gesneden werd, is onjuist. Maar mijn groo te grief: de onbillijke bejegening van den een tegenover den ander, laat u buiten beschouwing. Er zijn vele abonnée's waar eon tweede (of eerste) kraan me't"schroef draad is en die ook geen meter hebben. Denzelfden Vrijdagmorgen, toen mijn lei ding werd afgesneden, had ik me ook aan het kantoor vervoegd doch met heizelfde negatieve resultaat: er was geen gelegen heid oim den directeur of zijn plaatsvervan ger te spreken. Waarom mag iemand wel 30 40 gieters water uit een keukenkraan tap pen om den tuin te besproeien, doch met een slang aan een kraan met schroefdraad is het verboden. Reeds vanaf April zijn do onderhandelin gen gaande, maar ik sta nog steeds op hefc standpunt: gelijke monniken, gelijke kap pen. U nogmaals nu voor 't laatst dankend G. MOSTERD. Groentenhandelaar Soesterweg 60. In verband met het bovenstaande heeft de directie van het Waterleidingbedrijf ons verklaard, dat aan de vrouw van den in zender 2 October, 's ochtends wel degelijk is medegedeeld, dat de leiding zou worden afgesneden en door haar toen is toegezegd dit aan haar man te zullen overbrengen. Redactie A. D. OVER STRAATVERLICHTING. Geachte Redactie, Verleden week is in de Raadsvergadering gesproken door den heer Hchenkamp over de verlichting in de „Engelenbuurt' (Ga- briëlstraat). Wethouder Veis Heijn zegde een onderzoek toe, daar hij de Engelenbuurt niet wist te vinden. Is de Gabriëlsiraat misschien nog zoek? Tot op heden is in de straat sinds 3 maan den bewoond door 21 gezinnen nog geen. verlichting. Daarentegen in dc Ilobbema- straat (2e deel), waar enkel een school is en 10 huizen In aanbouw, zorgen 3 lan taarns reeds voor do verlichting sedert Maandag j.l. Berust dit wellicht op een vergissing? Do straatnaam is duidelijk vanaf de Venneer- straat te lezen. Wanneer behoeven de bewoners 's avonds niet meer tastend hun woning op te zoeken? En wanneer zal het „Vlammend Zwaard", in dit geval de lantaarns, hulpe gevon??? J. BOTTEMANNE Jr. OMREKENINGSKOERSEN. Ott. Not- Niet Off. Not. 8 Oct. 9 Oct. 12 uur Londen 952% 960 Berlijn 57 40 58 40 9.79 9.80 Brussc 3-1.75 34.75 Zurich 48.65 48 80 Weenen Kopenhaqen 56.— 55 50 Osio -. 56.— 55 50 Stockholm 58- 58 - New York 2.48.30 2.48.37% Medegedeeld door de Rott. 3ankvereeniging,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 3