Banketletters Borstplaat Speculaas Boterspeculaas Abonneert U op dit Blad De lotgevallen van drie vrienden OEFENWEDSTRIJD VAN 'T NEDERL. ELFTAL Lagendaal weer in vorm RADIOPROGRAMMA iftia venpcM U\ A kan alleen H H Echte Geldersche Rookworst I STEGEM Go. DEVENTER regen to kunnen doorwerken (ter beoordec- ling van het hoofd van den tak van dienst) regenkleeding wordt verstrekt en ons to machtigen een nadere regeling ter uitvoe ring vast te stellen; vast te stellen de afschrijvingspercen tages op de aanschaffingswaarde der bezit tingen van do Gasfabriek, do Waterleiding het bedrijf Openbare Werken, het bctrijf Bouw- en Woningtoezicht, Woningbedrijf en Bouwbureau, de Brandweer, den Reini gingsdienst en den OntsmcttingsJienst, het Openbaar Slachthuis en den Keurings dienst, overeenkomstig de cijfers, welke daartoe in de bedrijfsbegrootingen zijn op genomen; aan den oud-Directeur der bedrijven R. Zijlstra een gratificatie van 250— te ver- leenenovcr het jaar 1932; ons tc machtigen tot opname in 1932 van kasgeld naar behoefte; aan de in de memorie van toelichting der begrooting genoemdo gepensionneerden voor het Jaar 1932 de achter hun namen vermelde gratificatiën toe te kennen; ingaande 1 Januari 1931 vast tc stellen het besluit tot wijziging der verordening op het verleenen van bijdragen in de kosten van uitzending van kinderen in gezond heids- en vacantleKoionies; aan den heer R. Groenveld met Ingang van 1 Januari 1932 een verhooging zijner jaarwedde toe te kennen van 400.— 'sjaars overeenkomstig art. 14 2c lid der jaarweddenverordening. De heer De Mots bestrijdt het voorstel tot verstrekking van regenkleeding in zoo ver hij wil dat dit ook voor het los perso neel zal gelden. Hij heeft de ondervinding dat de organisatie van overheidspersoneel zich niets aantrekt van de positie, van het los personeel en hij past er voor de belan gen van het los personeel op te offeren aan die van het vaste personeel. Hij verzoekt daarom dit voorstel aan te houden en het eerst in het Georg. Overleg te bespreken. De Voorzitter zegt, dat het ook de bedoeling is een regeling voor het losse personeel te treffen. Het rioleeringsplan wordt goedgekeurd Be bogrooting wordt tenslotte zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Daarna wordt de vergadering gesloten. Een verdienstelijke 32 zege op de Blackburn Rovers R o 11 e r d a m. 28 Oct. Een op 15.000 men- schen eeschatte menigte heeft op het Spar- taveld een vrij goeden wedstrijd gezien van het Nederlandsch elftal, dat invallers telde voor doelman van der Meulen en de rechtsbuiten Wels. die door Odijk en Si mons werden vervangen, tegen het Engel- sche Blackburn Rovers. Wanneer wij alleen met de tweedo helft, te maken zouden hebben gehad, zouden wij dezen wedstrijd goed kunnen noemen. Doch de eerpte drie kwartier heeft er nog al wat aan het spel van dc Hollanders ontbro ken, ofschoon juist toen Blackburn Rovers het gemakkelijk aan deden, in tegenstelling met na de rust, toen ook do Engelschen zich terdege inspanden. Vóór de rust was alleen de verdediging In goeden vorm en was Van Heel prachtig op dreef en viel het op, dat Lagcndaal niet in competitie maar in internationalen vorm speelde. Hij had echter weinig of geen steun van zijn medespelers. In de tweede helft veranderde dit. Adam spande zich toen geducht in, hielp de ver dediging en maakte goede openingen. Ook .van Nellen kwam er goed in, hoewel zijn nevenman van den Broek slapjes bleef. In de middenlinie kopto Anderiesen. die vóór de rust leelijk faalde, veel en goed en daar de verdediging zich zelf bleef en alle 6pelers zich meer gaven kwam er spanning. Als wij echter de gemakkelijke kansen in aanmerking nemen, die door de Engelsche voorheode werden gemist, dan mogen wij niet ontkennen, dat dc 3—2 overwinning .van de Hollanders een beetje gelukkig is geweest. De wedstrijd. Kort na het begin liet Lagendaal zien, 'dat hij het nog kan en handig passeerde hij bij het Engelsche doel een back, schoot flink, maar de doelman stopte. Vlak daar na stelde hij Simons in staat ora een scherp schot te lossen, dat via den doel man in het zijnet belandt. Uit een hoek schop kopte Lagendaal net naast. Missen van Paauwe Sr. gaf den linksbuiten kans om ver door te loopen en uit een voorzet schoot de rechtsbuiten in het zijnet. Na een uitval van den Engelschen rechtsbui ten volgde toen een prachtige lage voorzet. De middenvoor Thompson liep echter over den bal heen. De Engelschen zijn over het algemeen sterker, doch de afwerking van hun goede aanvallen is slording. Als er nog een minuut of acht vóór de rust te spe len zijn, brengt de Engelsche sptl ver op en schiet via doelman Odijk en paal ach ter. Uit een hoekschop Is het de rechtsbin nen Puddefoot, die in het doel plaatst. De bal stuit tegen Weber's borst, maar hij kan niet voorkomen, dat het leder in het net verdwijnt (0—1). Drie minuten later is het gelijk, als La gendaal een bal ophaalt, goed doorgeeft naar Van Nellen, die op zijn beurt Simons laat voorzetten. Van Nellen heeft dan geen moeite van dichtbij den bal in te schieten (1—1). Daarna komt de rust. Dadelijk na de hervatting treden dc En gelschen verrassend op, vallen veel aan. Odijk moet een hard schot van MacLean .er uit houden.Dan, een .uitval v.an Lagen daal. Hij geeft v. d. Broek, die vrij voor doel staat een kans, maar diens schot is onvoldoende. Na 10 minuten breekt Lagen daal door en van verren afstand lo6t hij een onverwacht zuiver schot, precies in een hoekje, waarnaar de doelman vruchte loos uitvalt (2—1). Opeens is dan de begeestering In het Ne- derlnndschc elftal gekomen. Alle spelers zijn zeer actief. Na een paar gevaarlijke snelle rennen van den linksbuiten der gas ten breekt Lagendaal opnieuw door. De doelman loopt uit. Ook die wordt gepas seerd, doch Lagendaal valt op het zeer gladde veld uit en de bal rolt juist langs het verlaten doel. Aan den anderen kant is het Cunliffe, de linksbuiten, die weer eens de verdediging zijn hielen heeft laten zien. Odijk loopt uit en stopt het schot gedeeltelijk. De bal gaat met een boogje in do richting van het Hol- landschc doel, waar Weber op do doellijn een duel met een Engelschman wint en redt. Direct daarop vallen van Nellen en La gendaal samen aan Van Nellen zet mooi voor, een harde schuiver van Lagendaal wordt door den Engelschen doelman voor treffelijk gestopt. Als er 25 minuten in de tweede helft ge speeld zijn. maakt Paauwe „hands" dicht bij het strafschopgebied en Mac Lean schiet fraai in (2—2) De Engelschen vechten nu hard voor de overwinning. Zij hebben pech als de links buiten alles passeert en dan tegen den paal schiet Acht minuten voor lijd, als Simons een hoekschop te npmen krijgt, vangt van Nellen op cn plaatst In den doelmond. waar de bal weggewerkt wordt, maar Adam be machtigd het leder weer en schiet mooi in een hoekje (3—2). De Hollandsche verdediging slaagt er verder in meester van den toestand te blij ven. Bijna had een hard schot van Van Nellen nog doel getroffen Rinss verwerkt het lot een corner. Een vrije schop op den rand van het Hollandsche strafschopgebied werd ditmaal door Mac Lean over gescho ten. Onder groote spanning kwam bet ein de van den door scheidsrechter Groot- meyer goed geleiden wedstrijd. De opstelling der elftallen was de vol gende: Nederlandsch elftal: Doel: Odijk (De Hollandiaan). Achter: Weber (AD.O), van Run (P.S.V.) Midden- Paauwe Sr. (Feijenoord), Ande- riessen (Ajax), van Heel (Feijenoord). Voor: Simons (N.AC.), Adam (H.V.V.), Lagendaal (Xerxes), v. d. Broek (P.S.V.), van Nellen (D.H.C.). Blackburn Rovers: Doel- Binns. Achter: Baxter en Hutton. Midden- Imrie, Melville en Britton. Voor: Bruton, Puddefoot, Thomson, Mac Lean, Cunliffe. Vrijdag, 30 October. Hilversum: 6.45—7 00 V.A.R.A. Gymnastiekles. 7.30—7.45 Gymnastiekles. 8.00 Ochtendconcert V.A.R.A.-Septct en Gramofoonplate». 10.00 V.P.R.O. Morgenwijding. 10.15 V.A.R.A. Voordracht door Ad. Bouw- meester. 10.30 Gramofoonplaten. 11.15 Piano-recital door Joh. Jong (micro- foonlooze vleugel). 11.4512.00 Gramofoonplaten. 12.01—2.00 Ensemble o.l.v. Arie Nooteboom P. C. Brederode, zang. 2.00—2.30 Uitzending voor Scholen. Dr. P. Klinkenberg: „Benjamin Franklin". 2.30—3.00 Gramofoonmuziek 3.004.00 Aansluiting met N.V. Magazijn ,.De Bijenkorf'', Rotterdam. Concert door Ensemble o.l.v. Ferry Gyallay. 4.00 Gramofoonplaten. 4.-10 Voor de Kinderen. 5.40 Concert V.A.R.A.-orkesfc o.l.v. H. do Groot. 6.45 Radio-voordracht. 7.15 Vervolg concert. 7.30 Actueel Allerlei. 7.45—8.00 Vervolg concert. 8.00 Causerie door Mej. dr. N. A. Bruining. 8.30 Piano-recital door Martin Bresser. Jan Bresser, viool. Sonate D-Dur, Mozart. 9.00 Causerie door Prof. <Jr. M. C. v. Mou- rik Broekman. 9.30 Vervolg concert, viool en piano. So nate in Es, Hindemith. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Persbureau Vaz Dias. 10.15 Lezing door Ds. D. Drijver. 10.45 Gramofoonplaten. 11.0012.00 Gramofoonpl. van dc V.A.R.A. Hulzen: 8.00 N.C.R.V. Schriftlezing. 8.159.45 Gramofoonpl. 10.30 Ziekcndienst. 11.00—12.00 Poütieber. 12.15 Gramofoonpl. 12.30—2.00 Concert door G. Strasbourg (bas-bariton), H. Hermann (viool), H. v. d. Horst Jr. (cello). Mevr. R. A. v. d. Horst- Bleekrode (piano). 2.00 Gramofoonpl. 3.00 Concert Mej. C. Byster (sopraan). J. Lagas (bas). D. Draaistna (viool) en Mej. E. v. Eden (begeleiding). 4.30 Gramofoonpl. 4.45 Pauze. 5.00 Causerie. 5.30 Orgelconcert door Fr. Hasselaar. G.30 Radio-dok ter. 7.00 Causerie door A. J. Hcrwig. 7.30 Poütieber. 7.45 Gramofoonpl. 8.00 Wijdingsure ter gelogenh. v. d. herden king der „Hervorming"' M.m.v. Dameskoor 9.00 Causerie door F. Kloek. 9.30—10.00 Concert Svmphonle-orkest der N.C.R V. o.l.v F. Schuurman. 10.10 Vaz Dias Hierna tot 11.00 Vervolg concert. 11.00—11.30 Gramofoonpl. san en SPOOR BANKET 39 CENT PER POND met een mooi prentenboek cadeau B Borstplaatjes en Suikerbeesten maar 25 cent per pond en oog een taai-taai-pop cadeau 10 cent per half pond 18 cent per half pond ~'W - 0 I Hygiënisch machinaal gemaakt Alleen geldig in ons llliaal te Amersfoort. H Met volledige handhaving der van ouds bekende kwaliteit wordt onze S3 thans voor belangrijk laveren orijs cele- H --erd. Vrsatrt ze Uw wfnkeüer en 1st vooral ■g -«■ "rmanaan «.r a A 325. Minister de Beer liep op een morgen over de be sneeuwde wegen, toen hij boven op een heuvel, die dik met sneeuw was bedekt, iets eigenaardigs zag, dat hij nog nooit had gezien. Wat zijn dat voor lui. met breede latten aan hun pooten en met lange stokken in de hand? vroeg gij zichzelf af. Daar moet ik het mijn van weten. as. .Entoen minister de beer goed had gekeken, zag hij eindelijk, dat het de drie vrienden waren, die aan het skieri waren, maar wat hij niet za* was het gevaar dat hem diejgfie. Want onze goede minister stond luist op den weg, welke door Toekie. door Bollebulsie en door Mouwtje werd genomen. En weldra kwam hij tot de ontdekkine, dat hij toch niet goed uit zijn oogen had gekeken.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 11