AMERSFQOrarSCH DAGBLAD Binnenland Dinsdag 3 November 1931 .DE EEMJANDER- 30e Jaargang No. 109 VIERDE BLAD EEN POSTAUTO GESTOLEN DE BELEGGING VAN RIJKS- GELDEN OPLICHTING OP GR00TE SCHAAL DE INVOERRECHT- VERH00GING NIET IN STAAT AAN OP- VRAGINGEN TE VOLDOEN DE VERDUISTERING BIJ DE BOSSCHE HANZEBANK VINCENNES NAAR DIEMEN? EIERENPAKHUIS IN BRAND A.V.R.O. EN VOLKS- UNIVERSITEIT Brutale roof, waarbij den daders slechts een geringe buit in handen viel 'Amsterdam, 2 Nov. Maandagavond hebben waarschijnlijk twee tot nu toe on bekende personen een brutalen roof ge pleegd, waarbij de daders het opnieuw op oen postauto gemunt hadden. Te ruim zeven uur reed een auto der Posterijen, waarmede de brievenbussen in de stad worden gelicht, voor bij het bijkan toor der Posterijen in do van Keghenstraat 139 nabij de Cornelia Schuytatraat. Toen de postbeambte, die zoowel den wagen bestuurt als de bussen ledigt, bezig was de voor het postkantoor staande brievenbus te ledigen, hebben waarschijnlijk twee personen kans gezien er met de auto vandoor te gaan. De postbeambte zag plotseling de auto «eg- rijden. Hij weet niet met zekerheid tc zeg gen of or één of twee personen in zaten. Het bijkantoor-van Eeghcnstraat waar schuwde onmiddellijk het politie-bureau- Overtoom en binnen cenige minuten was de ïoof van de postauto via den telegraafdienst van de politie op alle politicbureaux te Am sterdam bekend en werd in de gehoole stad oen onderzoek naar de auto ingesteld. Binnen een uur werd het vermiste voer tuig gevonden en wel voor de Christelijke J.I.B.S. in dc Jacob Jordaensstraat nabij de Euterpestraat. Voor deze school is een plein tje cn daar hadden de roovers de postauto neergezet. Toen de politie den wagen vond was deze. zooals vanzelf spreekt, verlaten. De postbeambte, die met het vervoer belast wa6, deelde mede. nadat de wagon onder zocht was, dat de dieven er vandoor moeten zija gegaan met twee postzakken. De in houd daarvan heeft echter voor hen nage noeg geen waarde. Do eene bevatte slechts drukwerk en de andere brieven, die uit de gewono brievenbussen in de etad waren gelicht. Aangetcekende stukken bevonden zich daar niet bij. De poiitie stelde onder leiding van Com missaris Dijkstra van het bureau Overtoom, oen onderzoek in, waarbij assistentie werd verleend door den politie-scheikuudige dr. \an Lodden Hulseboscb. Volgens mededeelingen van een dame aan de politie heeft zij gezien, dat even nadat de postwagen in do Jacob Jordaensstraat had halt gehouden een andere auto in de nabijheid daarvan stopte. Uit de postauto zijn volgens haar tweo mannen gestapt, die, nadat zij den wagen aan de achterkant met een valschen sleutel hadden geopend, twee zakken overlaadden in dc andere auto, waar inedc zij wegreden. Van de daders ontbreekt lot dusver elk spoor. Do politie heeft de gcheelo omgeving ill den loop van den avond afgezocht, doch Mj het verzenden van dit bericht was nog niets ontdekt. Vermoedelijk hebben dc daders de ver keerde auto meegenomen en hadden zij het gemunt op den wagen, die des avonds na het «luiten van'do bijkantoren de geldswaar den naar het hoofdkantoor moet brengen. De bijkantoren sluiten om balf acht cn cie gewone postwagen komt iets eerder voor bij het kantoor. Het wegrijden van de auto mot geldswaarden was echter niet mogelijk geweest, daar deze tegenwoordig door twee beambten bezet is, zoodat zich altijd een van beiden op den wagen bevindt. Een commissie van onder-- zoek benoemd De Ministers van Financiën en van Ar beid, Handel en Nijverheid, hebben inge steld een commissie tot onderzoek van de vraag: a. tot welke bezwaren het huidig systeem van belegging van de gelden der ln art 1 sub 2 der wet van 29 December 1928 'Stbl. no. 507) gonoemde Rijksfondsen en -iustellingen aanleiding geeft en of aan die bezwaren kan worden tegemoet gekomen door herziening van het in art 3 dier wet omschreven beleggingsveld, of voor zooveel betreft het Invallditeitsfonds. door vervan ging van het geldende financieels stelsel der Invaliditeitswet door een ander stelsel, dat in mindere mate dan liet bestaande stelsel tot vermogensvorming leidt; b. of liet bepaalde in art. 6 dier wet niet In dien zin horziening behoeft dat ook de gelden van Rijksfondsen en -instellingen welke niet uit bijdragen uit 's Rijkskas af komstig zijn, door de Regeering voor beleg ging in Staatsschuld kunnen worden aan gewezen. In deze commissie zijn benoemd tot lid cn voorzitter Mr. R. J. H. Patijn, voorzitter van den Centralen Beleggingsraad te 's- Gravenhage; en tot leden rnr. dr. J, van Bruggen, voor zitter van den Raad van Arbeid te Dor drecht; rar. J. L. C. van Essen, oud-secretaris Van de gemeente Arnhem, aldaar; Prof. dr. A. O. Holwcrda, buitengewoon hoogleeraar aan de Nederlandsche Handels hoogeschool te Rotterdam; P. Hofstede de Groot, directeur van de Amsterdamsche Bank, to Amsterdam; Mr. W. M. van Lanschot, lid van de Eer ste Kamer der Staten-Generaal, te Vught, en K. Lindner, wiskundig-adviseur der Rijksverzekeringsbank te Bussum. Voorts is aan (1e commissie opgedragen omtrent de resultaten van haar onderzoek aan bovengenoemde Ministers rapport uit te brengen en liaar voorstellen voor zoo veel noodig in een ontwerp van wet neer tc leggen, terwijl leder lid bevoegd is een van de meerderheid afwijkende meening te doen blijken, door het uitbrengen van een afzonderlijk advies. Valsch opgemaakte gerechielijke stukken betreffende civiele procedures Belangrijke arrestatie Rotterdam, 2 Nov. Wegens oplich ting van 70.000 is Zaterdag bij de politie te Rotterdam aangehouden de 36-jarige koopmar. A. O., Wonende to Rotterdam. Deze heeft reeds een bekentenis 3fgeleg.'l en is in verzekerde bewaring gesteld. Zon dag werd, verdacht van medeplichtigheid, aangehouden de 15-jarige A. W. Ie R. Voorts werden vandaag aangehouden de 16-jarige boekdrukker L. H. K. en de 44- jarigc kantoorbediende A. L. B.. allen te Rotterdam woonachtig. Dit viertal werd ervan verdachts met behulp van valsch opgemaakte gerechtelijke stukken betref fende verschillende civiele procedures tus- schen O., de eerste verdachte en andere stadgenooton de oplichtingen te hebben gepleegd. Deze hebben geloopen vanaf 1926 tot nu toe en zijn begonnen met kleine bedragen, die later steeds opliepen, zoodat het totaal bedrag op het oogenblik 70.000 bedraagt Over de oplichting tot een bedrag van zeventig duizend gulden, waarvoor een be kend Rotterdammer gedupeerd is cn waar voor thans vier personen zijn gearresteerd, vernemen wij het volgende: De eerste gearresteerd, A. O., was ln connectie gekomen met een Rotterdammer, wien hij voorspiegelde, dat hij een aandeel aan een Indisch ambtenaar in bewaring had gegeven, die dit niet wilde teruggeven. Hy wilde een proces beginnen cn vroeg daarvoor geld te leen. Dit proces werd in alle instanties voortgezet, althans zoo deed O. het voorkomen. Telkens kwam hij bij zijn geldschieter terug om gelden op te nemen die voor de procedure noodzakelijk waren. HU toonde hierbij dan brieven cn bescheiden die den indruk vestigden, dat zij van verschillende rechtbanken en ge- rechtshovon afkomstig waren. Tenslotto kwam hij met dc mededecling, dat de straf rechterlijke procedure verloren was en dat hij nu een civiele procedure wilde begin nen. Ook hiervoor vroeg hij gelden te leen, waarbij bi] weer met documenten van rechtbanken en gerechtshoven voor den dag kwam. Al deze documenten waren ech ter vervalscht. Zij zijn opgesteld door den aangehouden kantoorbediende A. L. B. cn werden gedrukt door den boekdrukker L. H. I-C. Tenslotte was er tegen O. argwaan gerezen, zoodut, toen hij zich Zaterdag j.l. weer op het kantoor van den geldschieter had gemeld, hij gearresteerd werd. Even tevoren had hij weder een document ge toond, dat hij later verscheurde, zooals hij tevoren al de documenten die hij geteekend had, vernield had. Hat laatste document heeft men door de snippers die gevonden werden, «'eer kunnen rcconstrueeren en hierdoor is de zeer geraffineerde oplichting die jarenlang goed Is gegaan, dan ook aaD het licht gekomen. Zooals uit het voorgaande dus blijkt, heeft er noch een strafrechterlijke, noch een civiele procedure plaats gehad. De Indische ambtenaar bestond eveneens alleen ln de verbeelding van de oplichters, die met zijn vieren deze geheele zaak han dig in scene hebben gezet. Verschenen is het verslag van de desbe treffende commissie uit de Tweede Kamer over bet ontwerp tot verhooging van het tarief van invoerrechten. Bij verscheidene leden bestonden tegen dit voorstel ernstige bezwaren. In haar antwoord zegt do re geering o.m. dat het ontwerp eon zuiver fis cale strekking heeft. Er bestaat tusschen de groothandel- en de detailprijzen voor ver schillende artikelen vooral tegenwoordig dikwijls een zoodanige marge, dat het niet uitgestoten schijnt, dat die detailprijzen vooral in tijden van dalende tendenz den invloed van de zeer matige verhooging van het invoerrecht niet of althans slechts in zeer onbeteekenende mate zullen onder vinden. Do regeering heeft bezwaar tegen een verhooging van het algemeene tarief tot 12 procent. De verhoogde rechten worden toegepast op alle van 1 Januari 1932 in lie' vrije verkeer gebrachte uit het buitenlan-' aangevoerde goederen. Of die goederen vóór dien datum gefactureerd zijn, oefent op de toepassing van het tarief geen invloed uit De surceance-aanvraag van de Spaar- f bank der Alg. Delftsche Credietbank Naar wij vernemen heeft mr. dr. G. A Roeper Bosch namens de N.V. SpaarDank der Algemeen Delftsche Credietbank te 's-Gravenhage bij de liaagsebe rechtbank een request ingediend om aan deze N.V. surséance van betaling te verleenen. In dit request wordt medegedeeld, dat do Spaarbank niet in staat is aan alle op vragingen te voldoen, doch gogronde voor uitzichten heeft daartoe na verloop van cenigen tijd wel bij machte te zullen zijn. Immers tengevolge van de wereldcrisis is bet bedrag der opvragingen gedurende de laatste maanden zeer veel grootcr geweest dan het bedrag der stortingen. In afwachting van ccn gunstiger wen ding is de N.V. tot heden echter door blij ven gaan aan alle opvragingen tc voldoen, waarvoor zij uiteraard haar beleggingen te gelde moest maken. Dit laatste gaat met steeds meer moeilijkheden gepaard, daar alle fondsen sterk in waarde zijn gedaald en derhalve het realiseeren der beleggin gen niet dan met aanzienlijk verlies moge lijk is. Voorts wordt medegcdoeld, dat, wanneer de spaarbank zou blijven doorgaan met steeds metr beleggingen met vcrll-s op te ruimen, teneinde aan dc opvragingen te voldoen, er een oogenblik zou kunnen aanbreken, waarop zij aan die groep van haar spaarders, wier vertrouwen tot nu toe in haar niet geschokt was, een verlies van buri spaargelden zou veroorzaken. Tot ruik een handelwijze acht t'.e N.V. zich niet verantwoord en derhalve be- scl.ojv t zij het in het belang barer bona fide clientèle om thans, door een sjrséance te Aerhoeocij dat zij, die het grootste ver trouwen in haa- cesteld bobben, de vcrlie- z>-, zouden moc-tu dragen vur.orzaakt door de angstig geworden spaarders. Tenslotte wnr.lt r.o degodee! 1 da', het ge heele bedrag, hetwelk dc sraarufs geza menlijk te goed hebben, althans nog gedekt is dorr rentage vence obligalies et. dat er alle kans bestaat, dat zij aan alle spaar ders op den duur het volle bedrag hunner tnleggingen kan restitueeren, althans haar schuldeischers zal kunnen bevredigen, wan eer zij door iwilliging van het- surccance- verzoek in staat wordt gesteld tot een ge leidelijken verkoop harer beleggingen. De uilkeering aan de ere diteuren gaat door Men seint uit 's-Hertogenboscli aan de Msb.: De gearresteerde curator T. in het faillis sement van de Hanzebank in het bisdom Den Bosch heeft een volledige bekentenis afgelegd omtrent (Ic door hem gepleegde verduisteringen. liet bedrag, dat daarbij verdwenen is, staat intusschen nog steeds niet vast. De heer T heeft afstand gedaan van al zijn particuliere bezittingen. Vernomen wordt dat de voorgenomen uitkccring bogin 1932, van 7pet. aan cre diteuren van dc Hanzebank onverminderd zal geschieden. BRANDJE IN ONTLEEDKUNDIG LABORATORIUM, Amsterdam, 2 November. Heden avond tegen zeven uur is brand ontstaan in de werkplaats van het Ontleedkundig Laboratorium nabij het. Koloniaal Insti tuut, Met in het gebouw aanwezige eigen brandbluschmiddelen kon het vuur spoe dig bedwongen worden, zoodat van de zijde der brandweer, die gealarmeerd was en weldra arriveerde, geen water meer be hoefde te worden gegeven. Een werkbank en een raamkozijn verbrandden. Het brandje is vermoedelijk ontstaan door het achtoloos wegwerpen van een si garet. Toen het ontdekt werd, was geen personeel in de werkplaats aanwezig. DE EX-KEIZER IN BET RIJKS MUSEUM. Amsterdam, 2 November. Heden morgen tusschen 10 en 12 uur hebben de voormalige Keizer van Dultschland, zijn fftmalin cn twee prinsessen met gevolg het Rijksmuseum bezocht. Zij hebben in oogcnschouw genomen de nieuw ingerich te afdeeling „Nederlands Geschiedenis ter Zee". Zij werden ontvangen door den hoofddirocteur, den heer Schmldt-üegencr De heer Schmidt-Degcner en een aantal conservatoren hebben de gasten rondge leid. HET ONTWERP-PACHTWET. Voor de Vereeniging voor Staatkunde tc Leiden heeft Donderdag mr. II. J. Wijtcma oen inleiding gehouden over het ontwerp- Pachtwet. Na de hoofdzaken der nieuwe regeling te hebbon behandeld, ontvouwde spreker de volgende etellingon: 1. Het recht op napaeht, zooals dat ln het ontwerp-pachtwet geregeld is, is 3een ongeoorloofde aantasting van den grond eigendom. 2. Het door tegenstanders van het con tinuatlerccht gevreesde gevolg daarvan, waardedaling van den grond, zal zich 6lechts doen gevoelen bij die grondelgena ren, die meencn, dat de grond voornamelijk handelsvoorwerp is, quod non. 3. De waarde van den grond wordt be paald door de opbrengstmogelijkheid, niet door den koopprijs. 4. Het is billijk, dat het risico voor bui tengewone ongunstige omstandigheden wordt gedeeld door den pachter en den ver- pachter. 5. Door de tegenstanders van de nieuwe regoling van de pacht wordt de functie van den rechter in pachtzaken onderschat of ten onreehte gewantrouwd. Naar het Handelsblad verneemt, zijn er particuliere plannen om de Nederlandsche koloniale inzending op de tentoonstelling te Vinccnnes naar het Lunapark-terrein te Dicmcn bij Amsterdam over te brengen. 't Is de heer A. G. Giezen, die te Dicmen het Lunapark exploiteert, van wien boven vermelde plannen uitgaan, plannen, waar mede het comité voor de Koloniale Tentoon- ttclling tc Parijs instemt. De bedoeling zou dan zijn, dat de heer Giezen tegen sloopers- prijs het Nederlandsch paviljoen, het the ater cn de andere Nederlandsche tentoon stellingsgebouwen te Parijs, koopt en ze dan hier weer opbouwt. Dc exploitatie zou dan geschieden in overleg met het Koloniaal In stituut, te Amsterdam. Oorspronkelijk zou de lieer Giezen bedoelde plannen in Den Haag verwezenlijken, doch dc burgemeester daar had bezwaar tegen dc combinatie met een Lunapark. Daarentegen staat dc onder nemer op het standpunt, dat exploitatie zonder Lunapark niet rendabel kan zijn. Daarna is het plan gerezen, de tentoonstel ling op ccn terrein van i1/: H.A. bij het Lunapark te Diemen te organiseeren cn daaraan verbinden een demonstratie van 't Nederlandsch fabrikaat cn een show van Nederlandsche en Indische producten. Aan deze plannen verleent de burgemeester van Diemen, de heer A. J. de Wolf, zijn volle medewerking en de bedoeling zou zijn in Mei a.s. dc tentoonstelling voor den duur van pl.m. vijf maanden te openen. Daar echter het Koloniaal Instituut zijn Parijsche inzendingen voor een cv. tentoonstelling of schoolmuseum in Den Haag heeft toegezegd, zal de heer Giezen moeten afwachten of die Haagsche plannen waarvan wij reeds melding hebben gemaakt inderdaad doorgaan. Geschiedt dat niet, dan zal de ondernemer te Diemen op de Inzending van het Koloniaal Instituut mogen rekenen. Gaat evenwel dc collectie wel naar Den Haag en slaagt de aankoop der gebouwen voor Diemen, dan zal de lieer Giezen trach ten van particulieren de noodige inzendin gen voor zijn tentoonstelling te verkrijgen De bedoeling is aan de toegangsbewijzen een entrée voor het Museum van het Kolo niaal Instituut, tc Amsterdam, te verbinden Omtrent een en ander zal zeer binnenkort dc beslissing vallen. VUURGEVECHT MET SMOKKELAARS. Driest optTeden nabij Aalten. A a 11 e n, 1 Nov. Smokkelaars en dief achtige lieden van over de grens brengen hier in de omgeving telkens onrust teweeg Hun optreden wordt steeds driester Om- slrcoks elf uur Donderdagavond werd zeer brutaal opgetreden nabij de woning van een grcnshandelaar to Heurnc onder deze gemeente. Omstreeks tien uur controleer den marechaussees dc omgeving, echter zonder iets verdachts op te merken. Ver moedelijk hebben toen ccnige kerels op den uitkijk gestaan, want spoedig na het ver trek van de marechaussee begon er ecD aanval op de genoemdo woning. Do tele foongeleiding werd doorgesneden en aller lei vernielingen op hot erf aangericht. Juist toen dit ergerlijk optreden aanving, arri veerden een paar zoogenaamde goedwil lende smokkelaars bij het huis die nog wat waar wilden koopen. Mcenende in een der gedaanten een kennis te herkennen, riep één hunner: „Ben jij daar, Antoon 1" Als antwoord werd den man een revolver on der den neus geduwd, met het beval: Han den omhoog. De aangevallene zette het op een loopen en kwam buiten adem bij een op een halven kilometer verder wonenden grenshandelaar zijn wedervaren vertellen. Deze liet onmiddellijk kommiezen en ma rechaussee waarschuwen en trok met een aantal bij hem aanwezige smokkelaars naar de bedreigde woning om hulp te bie den. Dc lioden werden bier zóó warm ont vangen, dat zij dekking moesten zoeken. Toen ontstond een vuurgevecht, dat aan hield tot het moment, dat ook de ingeslo- tone uit zijn huis begon te vuren. Toen zij van twee zijden aangevallen werden, zoch ten de belagers een goed heenkomen en hel gelukte hun in de bosschen to ontkomen. Even later arriveerde de marechaussee, welke verder den gehoelen nacht een ver scherpt toezicht langs de grens hield daar vermoed werd, dat nog elders getracht zou worden slag te slaan. De handelaar M. had vrij veel geld in huis, dat hij juist had ont vangen, omdat even te voren een grooto „trek" van smokkelaars had plaats gehad. Er waren n.l. vele artikelen ingeslagen. (Dc Courant). SURSÉANCE VAN BETALING, Breda, 2 Nov. Naar het Dagblad van Noord-Brabant uit goede bron uit Waalwijk verneemt is door de N.V. Stoomschoenfa- briek A. H. van Schljndel surséance .van betaling aangevraagd. De belendende perceelen zijn behouden Landsmeer, 2 November. Heden avond te 8K uur ontstond door tot nu toe onbekende oorzaak brand in de conserveer- inrichting van den heer J. Goede Szn-, al hier. Omstreeks zes uur heeft het perso neel het pakhuis, waarin deze inrichting is gevestigd, verlaten. Men vermoedt dat de brand is ontstaan in het oude hout van de steigers nabij do pakhuizen. Ongeveer twee millioen eieren bevinden zich in het tweetal aan elkander gebouwde pakhuizen, van de firma, die van hout opgetrokken zijn. Waarschijnlijk zullen de gebouwen een prooi der vlammen worden. Hedenavond negen uur breidde de brand zich noordwaarts uit. Het vuur werd aan gewakkerd door den tamelijk krachtigen wind. De brandweer van Landsmeer, die met enkele stralen op de waterleiding werkt, trachtte het aangrenzend perceel, dat bewoond wordt door den 'heer Brand, dat ernstig gevaar loopt, te behouden. Nader wordt gemeld: Te 10 uur was de brandweer het vuur meester. De beide houten pakhuizen van de firma Goede brandden tot den grond toe af. De belendende perceelen konden, dank zij het krachtig ingrijpen van de brand weer, die later op den avond geassisteerd werd door de brandweer uit Watergang, behouden blijven. De eierenvoorraad, wel ke zich in de z.g. eierenputten in de kel ders der pakhuizen bevond, heeft grooto schade geleden. De belangstelling voor den brand was, zooals te begrijpen valt, zeer groot. Zal de Minister gedag vaard worden? Luistervinkental tot 152.000 gestegen In liet Avro-programma van Dinsdag a.s. zijn twee halve uren voor de Radio-Volks universiteit gereserveerd. Maar de Avro heeft ook eigen uitzendingen voor die beide halve uren vastgesteld en in de „Radiobo de" aangekondigd, dat het van den uitslag van het beroep van de Avro op den rechter zal afbangen, welk programma doorgaat. Bij informatie hiernaar vernam het „Han delsblad" van de Avro, dat in geval dc- Ministcr zijn beslissing tot afstand van Avro-tijd aan de Radio-Volksuniversiteit niet herziet, in kort geding een beroep op den rechter gedaan en de Minister gedag vaard zal worden wegens schending van zijn eigen voorschriften. 152.000 luistervinken. 'Naar de directeur van het A.V.R.O.-be- drljf heeft medegedeeld is in 1931 tot dus ver het aantal luistervinken met 13.000 ge stegen en bedraagt nu 152.000. Op het oogenblik bedraagt het batig sal do voor 1931 al 381.000. Hij deelde mede. dat er nimmer zooveel reden is geweest om aan te nemen dat de zendvergunning door de Regeering binnen kort zal worden verleend. Alleen zou 't wel eens kunnen zijn dat do voorwaarden, waaronder deze zendvergunning zou wor den verleend, zóó bezwaarlijk zouden zijn, dat de A.V.R.O. zich nader zou moeten be raden. DE HEER BAARS NIET ZOEK. Sinds Zaterdag gaat het gerucht, dat de heer Baars, de man. die het archief der communisten in banden beeft, verdwenen zou zijn. Men sprak zelf van ontvoerd eu dat zou dan natuurlijk door verbolgen en verbeten communisten moeten zijn gebeurd Van dit alles is geen woord waar. De heer Baars gaf ons Maandag, zoo schrijft het Vad., persoonlijk blijk van zijn belangstelling in dit gerucht. Hij zeide ons niet te kunnen vermoeden, wat aanleiding tot dit verhaal kan hebben gegeven. HET BELGISCHE BROOD. Goto maatregelen tegen den Invoer te wachten. Indien het Handelsblad goed is ingelicht, zou het rapport van de professoren Kaag en Polak den minister van Arbeid. Handel en Nijverheid, géén aanleiding hebben go- geven, om in de naaste toekomst maatre gelen te treffen tegen den invoer van Bel gisch brood. LUCHTPOST UIT INDIË. Blijkens mededeeling van do Indischs Poetadministratie heeft het retourvliegtuig „Raaf" van de Holland-Indiëdicnst ruim 193 K.G. post aan boord. Hiervan is 50 K.G. 300 G. bestemd voor Amsterdam, 73 K.G. 60 G. bestemd voor Amsterdam (verdere verzending), 46 K.G. 525 G. voor 's Gravcnhage, 10 K.G. 310 G. voor Rotterdam, 6 K.G. 319 G. voor Haar lem, 3 K.G. 55 G. voor Leiden en 4 K.G. 21 G. voor Utrecht

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 11