ZUURVRIJE GLYCERINE VOOR RADIATOREN Buitenland Feuilleton Het Kostbare Meesterstukje Dinsdag 3 November 1931 .DE EEM LANDER* 30e Jaargang No, 109 TWEEDE BLAD DE TOESTAND IN CHILI Onderhoud met den oud president van den Senaat DR.FRICK OVER DEN P00L- SCHEN CORRIDOR A. v. I WEG LANGESTRAAT 23 HET DENKBEELD EENER BEWAPENINGSVACANTIE WONDERLIJKE HISTORIE VAN EEN BIJBEL SAMENGAAN VAN LABOUR EN LLOYD GEORGE? VERLAGING DER FRANSCHE SCHULDEN AAN AMERIKA? EEN STRIJD OM DE ERFENIS VAN EDISON De laaisie regeeringswisseling ver oorzaakt door het wanbe leid van Ibanez 's-Gvaveubajc, 31 Oct. In ons land lievindt zich de hoer Hellodoro Yanez, oud- president van don senaat in Chili, een zeer hekend advocaat, die ook in Europa be kend is, daar bij zijn land in den Volken bond hoeft vertegenwoordigd. In verhand met de onbokendheid en on zekerheid; welke ten aanzien van de Chi- loensche toestanden beetaat. hebben wij den heer Yanez verzocht een overzicht te geven van de gebeurtenissen uit den laat- sten tijd. De heer Yanez verklaarde, dat de laat ste regeeringswisseling in Chili niet bet gevolg is van een staatsgreep en ook niet van de ambitie van een bepaald persoon evenmin als van een algemeene beweging, doch door den loop der dingen onvermijde lijk was geworden. Onder de vele oorzaken, welke tot den v al van het vorige bewind hebben geleld, is in de eerste plaats de wreedheid, die het regiero-Ibanez kenmerkte. Ibanez heeft het eigeudomrecht verkracht en alle vrije mee- ningsuitingen onderdrukt. Een stevige cen suur op de pere werd ingesteld, welke zich zelfs uitstrekte tot de advertentiên. Het ver dedigen van meeningen, afwijkende van die van het gouvernemont, werd strafbaar «esteld. De openbare vrijheid werd ge heel afgeschaft, de administratie gedesor ganiseerd en zelf3 de rechtbanken waren dooi- corruptie en wanorde aangetast. De burgers werden vervolgd en getyran- niseerd. In het algemeen heeft men de grondwet ter zijde gesteld en vervangen dooi- willekeur van den president en van diens onmiddellijke omgeving. In deze 6ituatie, door het gemis aan vrij heid en controle, ontstond een beweging, aanvankelijk onder de studenten en zich langzamerhand uibreidonde. Bij de studen ten sloten zich aan de arbeiders en voorts veie andere groepen van burgers. Deze beweging maakte het den president onmo gelijk te regeeren, zelfs niet met behïilp van geweld Eindelijk legde president Iba nez zijn mandaat neer en vluchtte naar het buitenland, zich daardoor onttrekken de aan de gevolgen van zijn wanbeleid De nieuwe beweging beantwoordt volko men aan den toestand in het land en is tn overeenstemming met de openbare mee ning. De toestanden worden langzamer hand meer normaal en de handel verbe tert. Ook het leger, dat uit burgers bestaat, sympathiseert met de nieuwe richting. De huitenlandscho kapitalen en de vreem delingen, die in Chili verblijf houden, heb ben niets te vreezen. Het evenwicht op de begjooting zal naer alle waarschijnlijkheid spoedig worden hersteld. Hot werk, dat het nieuwe gouvernement zal hebben te ver richten, zal zwaar zijn en zeer ondankbaar, men er staan mannen aan het hoofd, di» zich van hun verantwoordelijkheid bewust zijn. Voorts ls de politieke onbekwaamheid van Ibanez en zijn gebrek aan menschen- konnts een oorzaak geweest, welke het land veel nadoel heeft berokkend. Hij was omringd door intriganten, die het land hebben geruïneerd. Volgens verklaringen van don minister van financien zal het begrootingstekort be dragen 12.700.000 dollar en in de afgeloopen 4 jaar is de openbare echuld toegenomen met 548.296.443 dollars. Deze cijfors toonen aan. welko een ramp Ibanez gobracht heeft over een land met 4 mlllloen inwoners. De salpeterindu6trio is in haar geheel verkocht aan bultenlandsche kapitalen, zonder dat het land er ook maar oenig voordeel van heeft gehad. De belas tingen zijn in verband met de draagkracht der bevolking reefis te veel opgevoerd: de Inkomsten gaan dan ook io dalende rich ting. Het is voor hot eerst in de financicele geschiedenis van Chili, dat men de betaling der bultenlandsche schulden heeft moeten uitstellen. Thans is echter te verwachten, dat de nieuwe regeering. zonder zich te mengen in den partijstrijd het herstel van het land krachtig ter hand zal nemen. Een referendum bepleit Danzig, 31 Oct. (V. D.) Do oud-mi nister van Thtlringen, dr. Frick, heeft gis teravond in een nationaal-socialistische vergadering to Danzig een iede gehouden, waarin hij ten aanzien van een herziening der herstelbetalingen verklaarde, dat daar voor geen nieuwe overeenkomst noodig was. Het was voldoende te verklaren, dat Duitscbland niet betalen kón en niet beta len wilde, aangezien het niet eens zijn par ticuliere schulden, laat staan zijn herstel- schulden kon betalen. Aangezien bovendien alle eischen. die aan Duischland waren gesteld, berusten op de leugen van de oor- logsechuld, vervielen hierdoor allo ver plichtingen voor Duitscbland, die hieruit voortvloeiden. Met klom betoogde Frick, dat dc Duitschc regeering thana officieus teruggavo van hot gebied van den Poolschen corridor moest eischcn. Volgens den grondslag van het zelfbeschikkingsrecht der volken diende in het gebied van den vrijstaat Danzig een referendum te worden gehouden, waardoor eindelijk rekening kon worden gehouden met den wil dei- bevolking van Danzig om tot Duitschiand terug to kecren. DRIEDEKKER OMLAACJ GESTORT. Osnabrück, I Nov. (V. D.) Zondag is de piloot Janning met zijn driedekker op gestegen voor een propagandavlucht tor gelegenheid van de 50ste vlucht van den ballon Osnabrück II van de Osnabrückscbe Aeroclub. Janning vertoonde eenige staal tjes van vliegkunst boven de luchthaven Kort na de start van den ballon stortto de driedekker plotseling omlaag wegens een defect aan den motor. Het toestel bevond zich toen op ongeveer 300 M. hoogte. De be stuurder liep ernstige verwondingen op. Het toestel ls totaal vernield. Door dit onge val is de laatste driedekker, welke zich in Duitsche handen bevond, vernietigd. Behoedt de Radiator Uwer Avto tegea berriezea, door bet gebruik ran TEL. 217 Arbeid en plichtsbetrachting zijn de grondslagen van het ware, innige geluk. Uit het Engelsch door MeJ. C. If. G. de W. Ze was niet mooi, zo was niet knap of verstandig, ze had eigenlijk abeoluut geen inenschenltennis. Zelfs te Blackmore, waar het aantal knappe meisjes toch niet zoo heel groot was, was ze nooit in eenig op zicht in het oog geloopen. Ze bad wel eens gehoord, dat een ernstig meisje niet heel veel succes heeft in de wereld, dat was een opmerking van mijnheer Boultby, den dro gist, Maar één ding had ze dan toch: ze had heel mooi goudbruin haar Mijnheer Boultby. dte man van de wereld, had er haar een complimentje over gemaakt. Een schilder zou er mee dwepen, had hij ge zegd. Ja, een massa haar had ze en de kleur had zelfs, toen ze nog school ging, opgang gemaakt En ze was groot sn had een goed figuur, dat wist ze zelf wel, maar toch neen I over het algemeen was ze eer der leelijk dan mooi. Diezelfde mijnheer Boultby, een vriend van baar, vond dat zij iets „niet gewoons" had, maar ach t dacht ze, dat was een beleefde manier om niet te zeggen, dat ze er toch niet zoo erg aardig uitzag. Neen, waar ze ook fortuin meer zou ina ken, met haar uiterlijk zeker niet Een paar keer in haar romantische buien in Black- hampton had ze nog eens over het tooneel gedacht. Maar na die eene maand in Lon den was ze tot de overtuiging gekomen dat die loopbaan toch niet voor haar was weggelegd. Haar weinige ondervinding in aanmerking genomen, had zij een buiten gewoon goed oog op de dingen en een heei goed gezond verstand. Toen ze weer op den rand van haar bed zat, begon ze er over te denken stenogra phie en typewriting te gaan leeren, dat kon ze misschien een betrekking krijgen op een kantoor. Maar ze wist niet goed waar ze de lessen van betalen zou; ze had haast niets op de wereld. Ach neenl het leok wel ol er niets andere, geen andere ujtweg voor haar bestond, dan die ocne, waar ze een afschuw van had. En toen dacht ze plot seling aan Willem. Hart, hoofd en wil za gen plotseling één onmiddellijke taak. Zij moest dat kind verdedigen tegen do giorig- heid en hebzucht' van zijn meester. Die plotseling invallende gedachte gaf haar moed en strijdkracht. ZIJ wist, dat hij op dat oogenblik vlak bij was: aan den anderen kant van den muur. Zij moestj naar hem toegaan. Zonder te denken aa; haar roode, gezwollen oogen, stond zij da delijk op en klopte aan de deur van he atelier. Een bekende stem riep: Binnen. Zooals gewoonlijk was Willem bezig met zijn potjes en pannetjes, olie en doek en vernis. Hij was in zijn hemdsmouwen en had een gToot voorschoot voor, zijn bos blond haar, dat hem iets artistieke in zijn uiterlijk gaf, zat slordig, hij had een veeg verf op zijn gezicht, maar de ernstige uit drukking van zijn oogen, waar zijn diepe gedachten uit spraken, vervulde haar bijna met ontzag. Zij was naar hem toe gegaan om hem te vertellen, dat zij weggezonden werd. Maar Nog meer schapen over den dam Ber 1 ijn, 31 Oct. (H. N.j Het Duitsche antwoord op het voorstel van het secreta riaat van den Volkenbond voor een vacantie in do bewapening is vandaag verzonden en zal Maandag gepubliceerd worden. In poli- tieko kringen neemt men aan, dat het ant woord van Duitschiand toestemmend luidt en daarin gewezen wordt op de bijzondere positie van Duitschiand tengevolge van de bepalingen van het verdrag van Versailles. Tot nu toe hebben op de uitnoodiglng van den Volkenbond geantwoord: Luxemburg, Egypte, Rusland Albanië, Zwitserland, Ja pan. Spanje, Letland, T6jecho-SlowakiJe, Chili, Belgié, Nederland, Hongarije, Nieuw- Zeeland, Australië. Denemarken, Italië en de Vereonlgde Staten. Ook de Poolsche regeering heeft, volgens oen bericht uit Warschau, vanmiddag zich bereid verklaard het voorstel te aanvaar den. Bijna alle regeeringen hebben in haar antwoordnota voorbehoud gemaakt, de meeste dit, dat bet voorstel ook door de na burige staten aangenomen zal worden. Ook Frankrijk heeft bericht, dat het onder bepaalde voorwaarden en mits de buurlan den de gevraagde verplichtingen evenzeer aanvaarden, bereid is zich aan te sluiteD bij het denkbeeld eener bcwapenlngsva- cantie. De tekst eao bet Ameri- keensche entwoord. G e né v e, 31 Oct. (V.D.) Heden is de tekst gepubliceerd van het Amorikaanscho ant woord op het voorstel van den Voiken- bondsraad inzake een bewapeningsvacan- tiejaar. Amerika aanvaardt dit voorstel van 1 November 1931 af onder voorbehoud, dat een gelijk besluit ook door de overige groote zeemogendheden genomen wordt Verder is Amerika van meening, dat deze bewapeningsvacan tie geen betrekking beefl op het bouwen van schepen, die reeds op stapel gezet zijn of waarvoor contracten zijn afgesloten voor 1 November. Dc regec- ring der Ver. St. hoopt, dat door een een parig aanvaarden van het voorstel een toe stand van vertrouwen wordt geschapen, die een eind maakt aan den bewapeningswed loop en een grondslag zal leggen voor de toekomstige algemeenc ontwapeningsconfe rentie. De toestemming van Amerika ':an echter geen invloed uitoefenen op de hou ding van de Amerikaanschc delegatie ter ontwapeningsconferentie, noch invloed uit oefenen op dc voorstellen, die de regee ring ter ontwapeningsconferentie zal indie nen. HET RUSSISCHE BETAALVERMOGEN. Berlijn, 31 Oct. (V. D.) Inzake de pu blicaties over de Russische betalingsver plichtingen deelt de Rusland-commissie uit de Duitsche industrie mede, dat de geruch ten, die verbreid zijn over z-g onderhan delingen in verband met een moratorium, van iederen grond ontbloot zijn en dat er geen redenen zijn om het tot dusverre hcer- scbende vertrouwen in de Russische beta- lingscapaciteit in twijfel fc trekken. Naai verluidt, is men in bevoegde kringen van gelijke meening. DE DISTRICTSVERKIEZINGEN IN MECKLENBURG-SCHWERIN. Successen der oui's. Schwerin1 Nov. (V. D.) Uit de tot nu toe bokende resultaten der verkiezingen voor de districtsraden is op te maken, dot slechts door 50 pet. der kiezers is gestemd In het bizonder in de landelijke districten hebben de nationaal-socialisten groote suc cessen geboekt. In talrijke streken werdeD slechts nationaal-socialistische candidatsn gestemd. Ook in de steden kan geconsta teerd worden, dat de nazi's gemiddeld 25 pek hebben gewonnen, vergeleken met do laatste rijksdagverkiezingen. De sociaa' domocraten daarentegen zijn overal achter uitgegaan. De communistische partij heeft ook eenige successen geboekt. De burger lijke conhcidslljsx is sterk achteruitgegaan. Stock li olm, 31 Oct. (H.N.) De Latijn- sche spreuk „Habent sua fata libelli* wordt weer eens bevestigd door de ge- ecledenis van een 200 jaar ouden Zweed- schen bijbel, welke in de Zwecdsclie bla den wordt gepubliceerd. Een afstammeling an eon Indiaansch opperhoofd heeft dezer dagen aan een Zweedsch-Amerikaansch museum een bijbel uit den tijd van Karei <11 geschonken, die twee eeuwen lang in iet bezit van zijn familie is geweest. Om- trceks 1720 bevond zich aan boord van en 'Ncderlandsch schip, dat aan do Oost- ust van Noordelijk Mexico voor anker ing, een Zweedsch zeeman, die twist met de overige bemanning kreeg en gedood zou zijn, indien hij niet een bescherming had gevonden bij het Indiaanscbe opper hoofd Chipaqua, die hem tegen zijn ver volgers verdedigde. Uit dankbaarheid bood de zeeman Chipaqua een bijbel aan, welke sedert door Chipaqua en zijn afstammelin gen werd bewaard, die den bijbel als een heilig erfstuk beschouwden en op hun tochten overal meenamen. De laatste eigenaar, die in de rechten heeft gestu deerd en advocaat is geworden, hoorde, dat giften werden gevraagd voor een nieuw Zweedsch-Amerikaansch museum en zond toen de oude bijbel met een nauwkeurig verhaal van de omstandigheden, hoe deze in het bezit van zijn familie was gekomen. Zijn belangstelling voor het oude erfstuk was zoo groot, dat hij Zweedsch heeft ge leerd om den bijbel te kunnen lezen. Londen, 2 Nov. IV. DJ lu een inter view met de Manchester Guardian ver klaart Lloyd George, dat libralen en Labour in de naaste toekomst zullen moeten sa menwerken om het gemeenschappelijke doel 'te bei-cikon. Hoewel er op het beleid van de jongste labour-regèering genoeg cri- tiek viel te oefenen, waren er zekere puil ten van overeenstemming, waarmede do vooruitstrevende elementen van alle par tijen het eens konden zijn. De methode van het werven van aan hangers. die de iabourpartij toepast, is te be perkt dan dat zij binnen de periode van cén generatie een waarlijk nationale partij zou kunnen worden. JAPANSCH-RUSSISCHE MOEILIJK HEDEN. Lo n d e n 2 N o v. (H.N.) D> Times maait melding van troepenbewegingen aan de Russisch-Mandsjoerijsche grens, welke tot spanning tusschen Japan en sovjet-Rus land zouden kunnen leiden. Volgens een bericht uit Port-Arthur zou 'jen geheim Russisch-Chineesch verdrag gesloten zijn, waarbij Tsjang Kai Tsjek zicht verplicht de diplomatieke betrekkingen met Rusland te herstellen, tjnvijl Rusland zich verplicht zich niet in de binnenlandsche aangelegen- luden van China en Mongolië te mengen. De correspondent van het blad te Tokio m-Jldt echter, dat de toestand in Mandsjoc- rije verbeterd is. Dj alarmeerende berichten zijn volgens hem slechts geruchten, die niot bevestigd wordjn. Een niet al te duidelijk antwoord van Laval Parijs, 1 Nov. (V. D.) Minister-presi dent Laval, die Maandagmiddag weer te Parijs zal terugkeeren, beeft met verschil lende Fransche persvertegenwoordigers aan boord van de Iio de France een onderhoud gehad. Daarbij verklaarde hij tegenover den bizonderen verslaggever van de Agence Radio o. m„ dat het rapport nopens do resultaten van Washington voor de regee ring bestemd is en van te voren niet in bizonderheden kan worden medegedeeld. Hij wil er evenwel reeds thans de aandacht op vestigen, dat Frankrijk zelf zal waken voor zijn veiligheid, zoolang de volkeren geen afdoende middelen hebben gevonden om den vrede door een vaste en permanente instelling te organiseeren. Wat de schul denkwestie betreft, deze moeilijke kwestie is te Washington nauwkeurig besproken. Laval verklaarde aandacht te hebben ge wijd aan do vervanging van het Hoover- moratorium door een nieuwe regeling op de basis van het Youngplan. Het is juist, dat voor den crisistijd en den tijd der eco nomische depressie besloten is tot een nieu we regeling der schulden tusschen de sta ten onderling. Niettemin zijn de voorwaar den voor de nieuwe regeling nog niet vast gesteld. Op de vraag van den verslaggever, of de Vereenigde Staten thans 'principieel hebben toegestemd in een verlaging der Fransche schulden, antwoordde Laval glimlachend, dat deze onderstelling geen 6lechte inter pretatie is van het officieele communiqué. Ook met het oog op de scbuldenkwestie ztjn zekere maatregelen genomen ten aan zien van de economische crisis. Ten slotte verklaarde Laval, dat de samenwerking, welke het resultaat is der besprekingen te Washington voor de opheffing der crisis meer dan ooit noodzakelijk is. De lie de France wordt Maandagmor gen om half tien in de haven van Lc Havre verwacht. De voor den premier ingelegde expresstrein zal om 14 uur 6 te Parijs aankomen. William Edison, de tweede zoon van Thoi mas Alva Edison uit het eerste huwelijk, heeft verklaard, dat hij vernietiging zal aanvragbn van de laatste wilsbeschikking van zijn vader, waardoor het hoofdbedrag van de erfenis ten bedrage van 12 millioen dollar wordt vermaakt aan de beide jongste zoons Charles en Theodoor uit het tweede huwelijk. William Edison is van meening, dat de geestelijke kracht van zijn vader reeds was verdwenen, toen hij het testament opmaakte, en dat Edison's tweede vrouw en Charles Edison voortdurend druk op den uitvinder hebben geoefend. Het staat nog niet vast, of de drie andere kinderen uit het eerste huwelijk aan de aanklacht zullen meedoen. KASTEEL IN SCHOTLAND AFGEBRAND. Londen, 31 Oct. (V. D.) Heden is het oude Schotsche slot Gaarochdalry in het graafschap Kirkcudbright tot den grond toe afgebrand. Kostbare meubelen, schilderijen en Oostersche kostbaarheden werden een prooi der vlammen. De schade wordt ge schat op ongeveer 50.000. Daar onmid dellijk na het uitbreken van den brand de telefoondraden doorbrandden, duurde het twee uur, voor de brandweer verscheen. zoodra zij zich in zijn tegenwoordigheid bevond, kreeg zij een gevoel van louter trots. Van don beginne af aan had deze jonge man haar met een zekeren eerbied behandeld, alsof zij tot een hoogere klasse in de maatschappij behoorde dan hij Zijn gedrag tegenover haar was onderdanig: zij was immers het nichtje van zijn heer en meester. En hij waa niet meer dan dc dienst knecht, nederig en dankbaar voor de 5 '6 weeks, die hij verdiende. Toon zij binnen kwam, stond hij dadelijk op van zijn stoel cn maakte eon kleine buiging over den pot vernis hoen, dien hij in do hand had, met een half lachend air van hulde, zooals een beroemd scheikundige gedaan zou hebben wanneer een hoogge plaatste cdclvrouwe hem stoorde te midden van zijn geleerde onderzoekingen. Ik weet dat u niet m ij komt bezoeken maar dit wonderschoon schilderstukje, dat op den ezel staat, naast mij. Maar neen, het wa9 om Willem zelf dat zij gekomen was. Zij kwam bij hem om medegevoel en sympathie en het hielp baar niet of zij met eerbied behandeld werd Dat hij zich bekommerde om het vuil ma ken van haar handen en al die ridderlijke dingen meer, dat kon haar niet schelen, dat kon hij tegen iedereen zeggen. Hij be schouwde haar alleen als het nichtje van ztjn heer, als een hooger wezen. Het was om wanhopig te worden. Maar als je verstandig was, fluisterde een inwendige stem haar toe, dan moet je het hem niet lateri merken. Dus zij zweeg. HOOFDSTUK XVII Julie had een ellendigen nacht. Ze slier heel weinig. Voortdurend luisterde zij naai het eentonig druppelen van den regen oj de pannen, vlak hoven haar hoofd. Nooi in haar leven had zij zich zoo ellendig ge voeld; zoo eenzaam, zonder hulpmiddelen of geld, zonder vrienden. Hoe zij die einde- looze jaren van afhankelijkheid van an deren moest doorkomen, was haar een raad sel. Zooals menschen, die slecht slapen, dik wijls overkomt, zij sliep in juist tegen den tijd, dat ze gewoonlijk opstond. Tot haar grooten spijt kwam zij op Maandagmor gen, dat toch al een akelige dag is, om kwart over zevenen beneden in plaats van half zeven. Oom Si zal nog een kwartier brommend op zijn ontbijt moeten wachten, was de ge dachte, die haar steeds vervulde, terwijl zij zich in waanzinnige haast aankleedde. Haastig draaide zij haar haar in elkaar, zonder zelfs een oogenblik in den spiegel te kijken cn toen vloog zij naar beneden, terwijl zij de knoopen van haar japon on derwijl vastmaakte. De keukenkachol brandde al, de reepen spek lagen te sissen in de pan; de tafel was gedekt voor het ontbijt; de zitkamer was al geveegd en afgestoft. Juist op het oogen blik, dat Julie voor den dag kwam, zag ze Willem met een heel ijverig gezicht van de vuilnisbak terug komen. Toen ze elkaar tegenkwamen in het gan getje, waar de bak stond, had ze lust hem een standje te geven. AI verslaap ik mij, dan heb jij toch het recht niet zoo hulpvaardig te zijn. Die woorden brandden haar op de lippen- Maar haar rechtvaardigheidsgevoel, dat niet altijd spreekt, weerhield die woorden. Zulk een vriendelijkheid en toewijding waren toch wel te eerbiedigen; hij had haar daarenboven een onaangename scèno met Oom Si bespaard. O, dank je wel zeer, Willem, fluisterde zij, terwijl zij haastig den laatsten knoop van haar japon vastmaakte en hoopte, dat hij niet merkte hoe ongekleed zij beneden kwam. Och! spreek er niet van juffrouw Julie, zei hij zoo beleefd als een hoveling, terwijl hij terugkwam van de vuilnisbak. U was gisteravond niet heel wel en nu hoopte ik, dat u vanmorgen liever niet opstond. Ik wou u uw ontbijt boven bren gen en buiten de kamerdeur zetten. Ach, maar je bent veel te vriendelijk". Ze kreeg eensklaps een vreeselijke kleur. Het was toch een heel aardige jongen, al was hij in sommige opzichten niet zoo flink als hij wezen moest Wat wel een-, wonder was, Oom Si was dien morgen een paar minuten te laat aan het ontbijt Dit gebeurde bijna nooit; in den regel was hij de stiptheid zelve. Maar hij ging naar Newbury met den trein, dio om negen uur van het station Paddington vertrekt om een verkooping bij te wonen; tengevolge daarvan had hij veel meer zorg aan zijn toilet besteed dan gewoonlijk in dit vroege ochtenduur. Hij was in een zeer goed humeur- Dat de werkvrouw terug kwam. zoodat hij in staat was zijn nichtje boos te maken zooveel hij wilde, had hem opge monterd, zoodat hij dezen keer als een os geslapen had en als een rechtvaardig man. Je kunt mij niet voor vanavond tegen het avondeten terug verwachten, zei hij tot Julie, toen hij zijn hoogen vilten hoed opzette en zijn overjas aantrok en ook den knoestigen stok opnam, even leelijk als hij zelf (die stok vergezelde bem overal op al zijn reizen). En ik raad je aan, nichtje, eens goed zorgvuldig na te denken over hetgeen ik je gisteravond gezegd heb! (Wordt vervolgd), j

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 5