DE WITTE f. A. Schoterman Zn. gibbs-dag! DEMONSTRATIE MET HET ENTE-VLIEGTUIG Gesoigneerde Thé-Complet DE VERMOORDE CHINEES BERUCHT IN-EN UITBREKER GEARRESTEERD Wijnhandel Cognac Vieux xxx per flesch f3.85 HUISVREDEBREUK INEEN STADHUIS 3 maanden geëischt UIT DE STAATSCOURANT BUITENLANDSCHE EMISSIES Vervolmaking van een oud principe Het oordeel van Fokker Amsterdam, i Nov. Op Schiphol is vandaag een interessante demonstratie ge houden met een 2-raotorig vliegtuig, dat gebouwd is door de Focke-Wulffabriekcn te Bremen. Het model wijkt geheel af van alle vliegtuigen, waarmedo de Amsterdamsche luchthaven in den loop der jaren heeft kennis gemaakt; spits van toren en naar achteren breed uitloopend, met een klei nen vleugel op den' kop en den grooten vleugel, tegen tvelks onderkant ter linker en rechterzijde een motor is aangebracht, bij het staartgedeelte, maakt het geheel een ietwat zonderlingen indruk. Vooral in de lucht doet deze machine denken aan een grooten, vliegenden eend; de naam „Ente", die er door de fabriek aan gegeven is, mag dan ook zeker goed gekozen heeten. Het voorste gedeelte van dit toestel rust op één wiel, dat naar links en rechts draai baar is. Om deze „Ente" officieel geregistreerd ais D. 1960 stonden vanmorgen vele be lang6tellcnden geschaard, o.w. ir. Wolff en dr. ir. van der Maas van den Rijksstudio- dienst voor do Luchtvaart, ir. Stephan, di recteur der Fokkerfabrieken te Amsterdam, de heer Thomson, chef van de Kon. Lucht vaart-Mij. op Schiphol en last not least den Nederlandschen Amerikaan of Ame- rikaanschen Nederlander A. Fokker. De laatste 6tond niet, hij bekeek de „Ente" op zijn gemak, doch met crilischcn blik, van uit zijn auto. Vóór de demonstratievlucht aanving, gaf de heer Hans Holle, vertegenwoordiger van het Berlijnsche bureau van Fockc—Wulf, een korte uiteenzetting, waaraan liet vol gende is ontleend. Het vliegtuigtype, dat met den naam „Ente" wordt aangeduid, kenmerkt zich hierdoor, dat, in tegenstelling met den al gemeen 6ebruikelijken vlicgtuigvorm. van voren de stuwv lakken on van achteren de lioofddraagvlakken zijn aangebracht. De pogingen tot het bouwen van zulke vlieg tuigen zijn in 't geheel niet nieuw, zij wei den reeds ondernomen, toen de luchtvaart nog in de kinderschoenen stond, en wel in de jaren 1910 en 1911. Herinnerd mag hier bij worden aan de proeven van Santos-Du- Tcont met een tweedekker van z.g. eend- vorm. voorts aan die van prof. Reissner en den Franschmau Voisin Nadat de Focke- Wulffabriekcn sinds 1907 dit „eendtype" hadden bestudeerd, werd in 1927 met do proefvluchten begonnen. De resultaten wa- ren bevredigend, helaas echter verongeluk te het eerste vliegtuig tengevolge van een breuk, waarbij een der directeuren der Focke-Wulffabrieken. de heer Wulf, den dood vond. Daar het ongeluk niet te wijten was aan het principe, werd met den bouw van „eendvliegtuigen" voortgegaan, mot liet resultaat, dat thans het tweede vlieg tuig van dit type, na geslaagde proefvluch ten in Duitschland, „op tournée" kon wor den gezonden. Na Amsterdam zal Londen aan de beurt zijn. Het groote voordeel van deze „Ente" is, dat zij. zonder eenige bijzondere hulpmid delen, en slechts alleen tengevolge van haar aerodynamischeu bouw. niet „over- trekbaar" is. Wanneer n.l. de piloot door een foutieve 6tuurmanocuvre den kop van zijn vliegtuig loodrecht omhoog brengt, waardoor het dus gevaar loopt, achterover te 6laan, corrigeert de machine de gemaak te. fout door automatisch naar den horizon talen stand terug te gaan. Een ander be langrijk voordeel is dat dit vliegtuig, ten gevolge van de omstandigheid dat zijn zwaartepunt ver achter het voorste steun punt ligt, op den grond niet over den kop kan slaan, hetgeen bij eventueels noodlan dingen van groote beteekenis is. De maxi mumsnelheid bedraagt 142 kilometer, de kruissnelheid 12S kilometer, terwijl het vliegtuig in S.3 minuut een hoogte van 1000 DONDERDAG Vergeet niet de annonce uit te knippen. lederen dag 2-'-'5!-' uur 60 cent per persoon Meter bereikt. De startprostatio vanaf de startplaats tot twintig Meter hoogto is 405 Meter. Er kunnen drio passagiers worden meegenomen. Na de uiteenzetting van den heer Holle, maakte do piloot Etzard van de Focke- Wulffabriekcn een korte vlucht, welko on danks den hevigen wind, dio er stond, schitterend verliep. Tweo dingen violen op; het vrijwel dadelijk na den start los zijn van den grond en de gewaarwording alsof het vliegtuig zich in achtcrwaartsche rich ting voortbewoog. Het oordeel van den Fokker. heer Toen de demonstratie geëindigd was heb ben wij don heer Fokker naar zijn indruk ken over de proefvlucht gevraagd. De heer Fokker zoide, dat hij deze de monstratie als een interessant wetenschap pelijk experiment beschouwde. Hij proos de goede lengte-siabiliteits-cicenschappcn van deze „Ente", er echter op wijzend, dat het hier een technischo vervolmaking geldt van een principe, dat in 1911 en 1912 ook reeds geprobeerd is. Verder aldus do heer Fokker kan ik er niet veel meer van zeggen dan dat het een andere manier van vliegen is. „Ook een veiliger manier?" „Dat zou ik niet wijlen beweren, luiddo het antwoord. „Eigenlijk bezitten de toe stellen van andere constructie dio veilt hcid ook al." Na de demonstratie met de „Ente" hoeft de Duitsche kunstvlieger Achgelis, die even eens in dienst is van do Focke-Wulffabrie ken, als bestuurder van een door deze fa brieken gebouwd klein sportvliegtuig eeni ge staaltjes van luchtacrobatiek laten zien, die. gezien den hevigen wind on het feit, dat zij op geringe hoogte werden uitge voerd. buitengewoon gedurfd waren. De piloot, die, naar men ons mededeel de, pas drie jaar geleden zijn brevet heeft gehaald, werd na do landing met een har telijk applaus van de toeschouwers voor zijn koene prestatie beloond Vermoedelijk een daad van wraakneming Opsporing van den dader zeer moeilik Amsterdam, -1 November. liet is voor de politie een moeilijke taak orn te ontdekken, wie gisteravond voor perceel 21 op den Binnenkant den Chinees heeft neer geschoten. Een huiszoeking in verschillen ds huizen, waar in die buurt Chincezen wonen heeft de recherche den gcheelpn nacht bezig gehouden zonder eenig resul taat. Bij het onderzoek op den verslagen Chinees is een foto gevonden, waarop hij slaat met een Europeesche vrouw in bruids toilet met 2 bruidsmeisjes en zou hij hee ten Sji-Tjai. Ook zijn er aanwijzingen dat hij te Rotterdam woont. De commissaris van politie van het bu reau Warmoesstraat, de heer L. Hoogen boom, heeft zich onmiddellijk met Rotter dam in verbinding gesteld. Uit het onder zoek daar is gebleken dat de Chinees Sji Tjai gistermiddag om vier uur naar Am sterdam is vertrokken. In den loop van den dag komt iemand uit Rotterdam naar hier om te zien of het werkelijk Sji Tjai is, die gisteravond is neergeschoten. Wanneer het inderdaad deze persoon is, den staat ook wel vast, dat deze moord uit wraak is geschied, want deze Chinees stond bekend dat hij in 1922 op de Java- kade alhier een landgenoot heeft neerge schoten. Voor deze daad heeft hij gevan genisstraf ondergaan. Daarmee was voor de Chincezen onderling do zaak niet afge daan, want zooals bekend, staan de leden tan een tweetal Chineescho vereenigingen steeds tegenover elkaar, en is dezo moord de wraak van 1922. Ondanks deze vijand schap verraadt de eene Chinees nooit een ander, zoodat hel voor de politie een bijna onmogelijke taak zal zijn de dader van dezen moord te vinden. Amsterdam. 4 Nov. Naar wij nader vernemen heeft een rechercheur uit Rot terdam in den vermoorden Chinees op den Binnenkant, wat men reeds vermoedde Sji Tjai herkend, zoodat de identiteit van den vermoorde is vastgesteld. Deze Chinees Is secretaris van do verccniging „De Drie Vin gers". Hij laat een weduwe en een kind in kommervolle omstandigheden achter. VRAAGT UWENMU™^ WINKELIER op NV. HULSKO tSïzóo AMERSFOORT MR. L; A. KESPER. De nieuwe griffier der Tweed 's-Gravenhagc, 4 November. Mr. L. A. Kcsper, dio heden door de Tweede Kamer tot haar griffier i.s benoemd, werd in 1892 geboren. Hij trad op 1 November 1917 in dienst der Tweede Kamer als ad junct-commies bij de bibliotheek. Met in gang van 1 Januari 1919 werd Mr. Kesper benoemd lot commies-griffier in de plaats \an mr. dr. W. G. A van Sonsbeock, die toen benoemd werd tot burgemeester van Breda. Mr. Kesper is o.m. burger-lecraar aan de Hoogerc Krijgsschool en secretaris van de Interparlementaire Unie, afdceling Neder land. VERVROEGDE OPENSTELLING VAN EEN WERKELOOZENKAS. In verband met de werkeloosheid in de kleedingsindustrie, heeft de Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid het verzoek van het hoofdbestuur van den Bond in de Kledingindustrie goodgekeurd, tot ver vroegde openstel'ing der werkloozenkas n.l in plaats van 13 November o s. op Maandag 2 November j.l Huiszoekingen, die nogal wat opleverden Nog een tweede arrestatie Rotterdam, 4 November. Do centrale recherche te Rotterdam hoeft twee goede vangsten gedaan. Het is haar gelukt de 36 jarige A. D„ die op 29 December 1929 uit do bijzondere strafgevangenis te Scheveningen was ontvlucht en die zich tot nu toe aan de nasporingen der politie had weten te ont trekken, te arresteeren. Het was de politie bckor.d geworden, dat deze man zich op verschillende adressen o.a. te Schiedam had opgehouden. Naar de laatste inlichtingen zou hij verblijf houden in een woning aan den Groenen Hillcdijk Do politie heeft dezo woning voortdurende in de gaten gehouden en daardoor is het haar gelukt gistermorgen tot arrestatie over te gaan. D. bleek in hot bezit te zijn van een met scherp geladen revolver. Hij heeft ech ter geen gelegenheid gehad van dit wapen gebruik to maken. Het is ook maar heel go lukkig, dat het zoover niet behoefde te ko men, want van D. was bekend, dat hij zich tot het uiterste zou verzetten, als hij werd aangehouden en dat hij er wel voor zou zorgen niet lovend meer in handen van do politie te vallen. In zijn woning, die daar na aan een nauwkeurig ondorzook werd onderworpen heeft men een collectie van de modernste inbrekerswerktuigen gevon don. De goheele partij was gepakt in drie koffers. Daaronder waren een touwladder boren in verschillende malen en alle van do nieuwste constructie cn een zuurstof snij-apparaat D. heeft zjch in zijn leven zeer veel aan inbraken schuldig gemaakt. Bij vonnis van den 13en April 1927 was hij door bet ge rechtshof te Den Haag veroordeeld tot 5 ja ren gevangenisstraf terzake van de ge ruchtmakende inbraak bij de lompenfirma Mok aan de Linker Rottekade, waarbij hij op beeterdaad werd betrapt door den hoofd agent Kluts, dien hij toen tegen den grond sloeg, na hem zijn revolver te hebben ont rukt. Voorts werd D. bij vonnis van 13 Juni 1928 door het hof te 's-Hertogenbosch ver oordeeld tot 2 jaren gevangenisstraf we gens een diefstal te Gorinchem Over de wijze, waarop do arrestatie in haar werk is gegaan, vernemen wij nog, dat drie rechercheurs met een politichond voortdurend de woning van D. in het oog gehouden hebben. Gistermorgen zagen zij een man uit die woning komen, die op een fiets 6tapte on wegreed. Die man werd aan vankelijk niet herkend door de rechercheurs omdat zijn uiterlijk wol zeer sterk afweek van de politicfotografie. Toen het tot de mannen doordrong, dat daar wegreed, had hij al een voorsprong van eenige me ters gekregen. Men is er echter in geslaagd hem te achterhalen, waarbij de politiehond goede diensten heeft bewezen. Toen D. van de fiets gehaald werd, verschoot hij van kleur, maar voor hij zich kon verweren had men hem de boeien omgedaan. Hij is nog gisteren naar Den Haag overgebracht. D. moet van de hem opgelegde straffen nog 4Jï jaar ondergaan. De tweede goede vangst heeft de centrale recherche gedaan in samenwerking met de politie te Wassenaar cn Beverwijk. In een woning aan de Wcste Wagenstraat is na melijk aangehouden de Hongaar A. K., die verdacht wordt van het plegen van ver schcidene inbraken in Wassenaar en in Beverwijk. Ook deze man was in liet bezit van een met scherp geladen revolver. K. trachtte bij zijn arrestatie te ontvluchten. Hij sprong daartoe uit de op de eerste ver dieping gelegen woning en viel door een ruit op een binnenplaatsje. Door den in het beneden gedeelte van het pand gcvcstig den winkel trachtte hij toen de straat te bereiken, maar hij werd door op wacht staande politieagenten opgevangen. Bij zijn val had K. slechts enkele builen cn schram men bekomen. EEN DER GESTOLEN POSTZAKKEN GEVONDEN. Dinsdagmorgen is een van de beide uit de postaulo gestolen postzakken uit het water van de Hugo de Grootkado bij de Nassaukade opgehaald. Een schui tenvoerder van de stadsreiniging zag er de zak drijven cn vischtc hem uit het water. Er bleek, bij onderzoek door do politie, een gemengde collectie brieven en drukwerken uit de beide gestolen postzakken in te zit ten. Naar den tweeden zak wordt thans ge dregd. TEGEN VERZEKERINGEN. Krabbendljke maakt school. Het geval-Krabbendijke is bekend. Door dat de minderheid in den Raad aldaar zich van stemming onthield zijn de posten voor verzekering van do begrooting afgevoerd. Nu vergaderde Maandag de gemeenteraad van 'a Gravenpolder. De heer Joziasse (St. Gercf.) stelde voor den post verzekering legen brand- cn stormschade te schrappen De vrijz. minderheid (drie leden) verklaarde zich van stemming te zullen onthoudon. Het gevolg was dat het voorstel-Joziasse werd aangenomen mot 3 tegen 1 stem. (Voor de St. Geref. en tegen de A. R.) Hiermede is dus beslist, dat vanaf 1 Januari 1932 geen enkel gemeentegebouw meer verzekerd is, tenzij van hoogerhand wordt ingegrepen. (Msb.). HOFBERICHT. Apeldoorn, 4 Nov. Heden werden door H. M. de Koningin de Comissaris der Koningin in de provincie Friesland en baro nesse Van Harinxraa thoe Slooten ten pa- leize het Loo ontvangen. Utr.straat 17 Gevestigd 1878 Telefoon 145 Communistisch raadslid voor de rechtbank te Rotterdam Rotterdam, 3 November. De 44-jarige incasseerder W. C„ communistisch raadslid van Schiedam, hoeft zich voor do Rotter- dam6Che rechtbank te verantwoorden gehad ter zake van huisvredebreuk. Op 1G Mei had hij zich met zijn vrouw cn kinderen op we derrechtelijke wijze bevonden in hot Schic- lamschc stadhuis en hij had geweigerd dit op last van den hoofdcommissaris van po litie to verlaten, waarop hij met geweld was verwijderd. Bij zijn verhoor voor de rechtbank gaf verdachte de feiten too. Het bleek, dat ver dachte don len Mei was afgevoerd van de lijst der steuntrekkers van Maatschappelijk Hulpbetoon. Hierover was verdachte niet te spreken geweest en hij had een onderhoud verzocht met den wethouder voor do sociale zaken cn toen deze weigerde hem to ont vangen, was hij naar den burgemeester ge gaan, doch ook deze wenschte hem niet te ontvangen. Daarop had hij zich gewend tot den commissaris der Koningin, aan wien hij in een onderhoud zijn toestand uiteenzette. Deze beloofde te zullen nagaan, wat hij voor hem doen kon. Het resultaat was ech ter, dat hij na acht dagen van den commis saris der Koningin een briefje kreeg, waar in deze hem molde, dat hij de aandacht van den burgemeester op een en ander had ge vestigd Ten einde raad, was verdachte daarop met vrouw en kinderen naar het Stadhuis getogen. De president, jhr. mr. Van Vierssen Trip, die er angstvallig voor waakte, dat men bij de behandeling van deze zaak met op poli tiek terrein kwam, achtte het toch onjuist, dat verdachte zijn kinderen in zijn actie had betrokken. Burgemeester Stulcmeijer, als getuige ge hoord, verklaarde aan den hoofdcommissa ris opdracht te hebben gegeven, verdachte te gelasten het stadhuis te verlaten. Aan dezen gotuige wil verdachte eenige vragen stellen, dio een politieken achtergrond heb ben, maar de president weigert die vragen te stollen. De hoofdcommissaris van politie had ver dachte gelast bet stadhuis to verlaten. Hij deed dit in opdracht van den burgemeester. Toen verdachte niet goedschiks wilde, is hij er met geweld uitgezet. Er is over verdachte een reclasseerings- rapport uitgebracht, dat tot een gunsti; conclusie komt, maar de president wenscht eurst te weten, of verdachte zijn daad wel zoo beziet, als voor de voorwaardelijke ver oordeeling noodig is. Verdachte zegt hierop, dat hij meent siechts zijn plicht voor zijn gezin lo heb ben gedaan. Het O.M., waargenomen door mr II. A. J. Reumcr, zette uiteen, dat verdachte mis bruik gemaakt heeft van zijn rechten als raadslid, door deze te willen aanwenden in eigen belang in plaats van in liet algemeen belang. Verdachte's optreden voert ons te rug naar den regententijd, toen do tot dio klasse behoorenden zich allerlei voordeden wisten to bezorgen boven de andere leden van de bevolking. Toen hij voor zijn wen schen geen gehoor vond. heeft hij den auto riteiten het mes op de keel willen zetten. Gelukkig zijn we nog niet zoover in den Communistisc^en heilstaat, dat dorgolijko practijken hier igaan. Het O.M. herinner de er aan, dat hei een walgelijke vertooning is geweest, daar bij het stadhuis, waar ver dachte ten aanzien van zijn kinderen uit het stadhuis gesleurd is moeten worden. Het ei6Chte drie maanden gevangenisstraf. Verdachte voerde zelf zijn verdediging. Ook hierbij trachtte hij telkens op politiek terrein te komen. Zoo verweet hij den ge meentelijken potentantjes. dat zij op hun polilieke tegenstanders wraak nemen, door hen te treffen in hun gezinnon. Verdachte's afvoering van do lijst der steuntrekkers was geheel willekeurig geweest. Daar legen was hij opgekomen. Uitspraak 17 November. Benoemd tot lid van don Voogdijraad te Utrecht, mevrouw A. M. E. van Basten Bn- tenburg, geboren Haffmans, wonende al daar. Bij Kon. besluit is benoemd tot ridder In de Orde van den Nederlandschen Leeuw mr. A. van Traa, lid van den Raad van Be stuur in Suriname. Bij Kon. besluit is op zijn verzoek met 1 Januari 1932 eervol ontslagen met dank J. A. A. Uilkens als burgemeester van Berg ambacht en Ammerstol. Bij Kon. besluit is herbenoemd tot lid van don Voogdijraad te Leiden ir. P. Hoogen boom; is op verzoek eervol ontslagen met dank mevrouw de weduwe L. H. Smit geboren Rochussen als lid van den Voogdijraad te Dordrecht. Bij Kon. besluit is op zijn verzoek eervol optslagen met dank A. C. A. van Vuurcn als lid van het Algemeen College van Toe zicht, Bijstand cn Advies voor Rljkslucht- on opvoedingswezen. Bij Kon. besluit is eervol uit den militai ren dienst ontslagen do reserve-officier van gezondheid der tweedo klasse J. Pons van het personeel van don genocskundigen dienst der landmacht. Bij Kon. besluit is benoemd tot voorzitter van de directie van het Staatsbedrijf der Artillerie-inrichtingen D. Rijndere, direc teur van dat Staatsbedrijf. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 No vember 1931 benoemd tot agent bij de Rijks- verzekeringsbank J Kastelein, thans tijde lijk ais zoodanig werkzaam. Bij Kon. besluit is aan \V. Kuijpers, ont vanger der directe belastingen en accijn zen te Bussum. op zijn verzoek met ingang van 1 Jan. 1932 eervol ontslag vcrleond uit 's Rijks dienst; aan J. G. Fortuin, landmeter van het ka daster te Hoorn, op zijn verzook eervol ont slag verleend als zoodanig, met bepaling, dat het ontslag gerekend wordt te zijn in gegaan 16 Oct. 1931; benoemd tot bewaarder van de hypothe ken, het kadaster en de 6checpsbewijzen to Alkmaar, O. Verhagen, ontvanger der re- gistratio cn domeinen te Noordwijk; met ingang van 1 Dcc. 1931 benoemd tot ontvanger der directe belastingen, invoer rechten en accijnzen der Go klasse J. J, Luikinga, atlj.-commies dier middelen te Gouda. Schrijven van de Commissie van Bijstand aan de banken Het Handelsblad verneemt uit goede bron, dat door de commissie van bijstand aan de banken een schrijven is gericht, waarin er op wordt gewezen, dat do com missie soms beschikt over waardevolle ge gevens omtrent de financiën van buitcn- landsche steden cn staten, dio voor banken, dio met buitcnlandsche emissies aan do markt willen komen, van groot belang kun nen zijn De banken worden uitgenoodigd, om indien zij met een buitcnlandsche onus sio willen komen eerst navraag naar zulke gegevens willen doen. Hoewel wij den tekst van liet schrijven niet voor ons hebben, ligt het klaarblijkelijk in de bedoeling om in bepaalde gevallen te voorkomen, dat het prospectus van een buitenlandschc cmissio gegevens bevat, die niet geheel overeenkom stig de feiten zijn Er zullen zich, naar wij mcenen, gevallen kunnen voordoen, dat banken na konnis te hebben genomen van do bedoelde authentieke en niet geflatteer de gegevens, van het uitbrengen vau zwik oen emissie afzien. Het blad herinnert in dit verband aan hot in 1927 verschenen rapport van de staats commissie, bestaande uit de heeren: mr. dr. A. van Doorninck. thans wijlen D. Koesing, J. A. Luysterburg, A. Pierson, J Stroeve en H. Barentsen. Do meerderheid van deze commissie verklaarde zich toen vóór een wijziging van de Beurswet, waardoor do regecring het recht zou verkrijgen om: a. ter bescherming van de bolangen van den staat en b. ter bescherming van de belan gen van ingezetenen, invloed te oofenen over liet aan do markt brengen cn het tot de officicele noteering toelaten van buitcn landsche emissies. De heel' J. Stroeve J.Ezn., voorzitter der Ver. v. d. Effectenhandel, heeft zich in een minderheidsrapport tegen een dergelijke inmenging van de rogeoring uitgesproken. Aan hot advies van de meer derheid dezer commissie is intusschcn nooit gevolg gegeven. Zou de regeering beoogeu deze materie opnieuw ter hand te nemen? Bij navraag werd ons uitdrukkelijk ver zekerd, dat bedoeld schrijven in geenerlei verband 6taat met het in do M. v. A. op do Staatsbogrooting aangekondigde onderzoek naar de wenschelijkheid van regccringscon- tróle over banken. BEZUINIGINGSCOMM1SSIE GEÏNSTALLEERD 's-Gravenhage, 4 November. lil een der lokalen van het Departement van Financiën heeft hedenmiddag, namens den Minister van Staat Minister van Binnen- landscho Zaken en Landbouw, de oud-vice- president van den Raad van Indiü. de heer Ch. J. I. M. Weiter, lid en voorzitter van de bij K B. van 26 October j.l. ingestelde Staats commissie ad hoe, aan welke wordt opge dragen binnen zoo kort mogelijken termijn, zoodanige voorstellen to doen als in ver hand met de noodzakelijkheid van een blijvendo en aanzienlijke verlaging van het peil der Rijksuitgaven dienstig zuilen zijn te achten, dezo Commissio geïnstalleerd. DE FINANCIEELS MOEILIJKHEDEN DER GEMEENTEN, Hot gemeentebestuur van Wisch, dat niet over voldoende kasgeld beschikte om ziju verplichtingen te kunnen voldoen, heeft van het Rijk gelegenheid ontvangon 230 000 tegen 454 pet. te leenen, onder voorwaarde, dat oveneens gebruik gemaakt werd van het aanbod van een particulier om 50.000 legen 0 pet. te verstrekken De Raad hoeft oen voorstel in dien geest aanvaard.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 10