Fa. M. RN. OOSTERVEEN LAVAL'S ONDERHOUD MET VON HOESCH HONGARIJE'SFINANCIEELE TOESTAND HET VRAAGSTUK DER SCHADEVERGOEDING NIEUWE BELASTINGEN IN AMERIKA LAATSTE BERICHTEN UW ADRES „DE KEI" VOOR ONZE HUISVROUWEN Langestraat 42 Tel. 77 De premier wenscht definitieve regeling der herstelkwestie Parijs, i Nov. (V. D.) Het onderhoud 'dat gisteren plaats had tusschcn den Duit- schen ambassadeur von Iloeseh ecnerzijds en den Franschen minister-president Laval, den minister van buitenlandsehe zaken Briand, den minister van financien Flan- din en den directeur van hel ministerie van financien Bizot anderzijds, welk onder houd twee uur duurde, wordt door de Fransche ochtendbladen uitvoerig bespro ken. Laval zou von Hoosch hebben ver zocht zijn regeering erop te wijzen, dat men van Fransche zijde groote waarde hecht aan een definitieve oplossing van het scha- devergoedingsvraagstuk, voordat men spreekt over do kwestie der credieten op korten termijn. De Duitsche ambassadeur von Iloeseh zou op geen enkele wijze hebben gezin speeld op een nieuw moratorium, doch zou alleen hebben gewezen op do noodzakelijk heid van een nieuw onderzoek van de be- lalingscapacitcit van Duitschland. In do Parijsche bladen is men van mee ning, dat dit onderzoek zal moeten geschie den door de commissie, die tot dit doel bij het Young-plan werd ingesteld en dat na het rapport van deze commissie een bijeen komst der schuldeischersmogendheden zal worden bijeengeroepen, welke in December of op zijn laatst in Januari te Parijs of in een andere Franscho stad zal «orden ge houden. Voorloopig ligt het in de bedoeling tegen het einde van de week of in het begin van de volgende week nieuwe besprekingen tus schcn den Duitschen ambassadeur en den Franschen minister-president te houden en wel zoodra de Duitsche ambassadeur op de hoogte zal zijn van het standpunt van de Duitsche regeering tegenover do Fransche .voorstellen. van Versailles en het Young-plan tot duur zame overeenkomsten met Duitschland te komen. liet blad wijst erop, dat Duitsch land buitengewone verplichtingen heeft na te komen, voordat het de schadevergoeding kan betalen. De Laytou-commissio heeft uitdrukkelijk vastgesteld, dat het bedrag der schulden dat destijds nog kleiner was dan thans, reeds toen grooter was dan do betalings capaciteit van Duitschland. Het belung rijkste vraagstuk is het in stand houden van de betalingscapaciteit van Duitschland, wanneer de credieten op korten termijn ver vallen. Deze kwestie is echter van grooter belarr voor Engeland en Amerika, dan voor Frank rijk. Of de door Franqui of Bist voorge stelde plannen uilvoerbaar zijn. hangt in du eerste plaats af van het vertrouwen, dat tusschcn Duitschland en Frankrijk zal be staan. Wanneer Laval dit doel voor oogen houdt, dan kan hij zeker zijn van den steun van het officiecle Engeland en van de En gelsehc openbare meening. Op de regeeringen van Duitschland en Frankrijk rust een groote verantwoordelijk heid. Het instandhouden van de betalings capaciteit van Duitschland is de eerste en belangrijkste voorwaarde voor elke gemeen- schappelijke actie voor den wederopbouw van Europa. Parijs, -i Nov. (V.D.) Na het onderhoud met den Duitschen ambassadeur von Hoesch verklaarde Laval aan de Fransche journalisten: De heer von Iloeseh zal zijn regeering inlichten over het onderhoud, dat hij met den heer Briand en mij had. Het spreekt vanzelf en het is dan ook niet meer dan hoffelijk, dat wij eerst het antwoord afwachten, dat Duitschland naar aanlei ding van dit onderhoud zal geven. Op do vraag waarom de minister van financiën Flandin aan de besprekingen heeft deelgenomen, antwoordde Laval, dat Flandin als minister van financiën op de hoogte is van de uitvoering van het Young- plan en dit plan in allo onderdeelen kent. Daar men dergelijke bijzonderheden moet weten, beeft men licm verzocht deze te willen mededeelen. Von Hoesch seint naar Berlijn. Berlijn, 4 Nov. (V.D.) Het-telegram, dat 'do ambassadeur te Parijs Von Hoesch over zijn onderhoud met den Franschen minis ter-president Laval naar Berlijn heeft ge zonden, is eerst Woensdagochtend te Ber lijn aangekomen. Het decodoercn van hot uitvoerige telegram duurde het grootste ge deelte van den ochtend. De inhoud van het telegram wordt op het oogenblik bestu deerd. Voorloopig geen verklaringen van den minister-president in de commissies en de Kamer. Nov. 'V.D.) De minister-prest- .verklaarde Dinsdagavond in tegenstelling met anders luidende berich ten. dat hij niet voornemens is voor het bijeenkomen van het parlement in da commissie van buitenlandsehe zaken en in de commissie van financiën verklaringen af te leggen over zijn besprekingen te Washington. Ook in de Kamer zou hij di rect geen verklaring afleggen, doch af wachten, of bij de debatten overdebinncn- landsche politiek in de tweede week na het weer bijeenkomen van de Ivamer de gelegenheid bestaat de geheele kwestie to behandelen. Ook van de gebruikelijke ope ningsrede zal de minister-president dit maal afzien. Minisierieele verklaringen Boedapest, J Nov. (II.X De minister van financiën heeft vandaag in de parle mentaire contrólecomtnissic over den finan cieelen en economische» toestand van Hongarije gesproken, waarbij hij uitging van het rapport dei finaneieele commissie van den volkenbond, die op uitnoodiging der regeering overeenkomstig een be duit van den raad van Jen volkenbond een onderzoek heeft ingesteld naar het gebruik dat van de in Hongarije uitgezette gelden op korten termijn is gemaakt. Hongarije heeft den wil aan zijn betalings verplichtingen ten volle te voldoen, doch daarvoor is noodig, dat de Hongaarsche landbouwproducten in het buitenland tegen behoorlijke prijzen kunnen worden ver kocht. Ook moet voor de buitenlandsehe credie ten geen te hoogo rente berekend worden. De schuldeischers moeten Hongarije tijd laten. Onderhandelingen in deze richting moeten spoedig beginnen, opdat niet oen groep van schuldeischers onrechtvaardig be voordeeld wordt. Het is van veel beteekenis. dat de schuld eischers thans door de finaneieele commis sic van den volkenbond een onpartijdig advies hebben ontvangen over do moeilijk heden van Hongarije en ('c wijze, waarop een uitweg kan worden gevonden. Parijs, 4 "dent Laval Afwachtende houding van Engeland Londen, 3 Nov (V.D.). Naar uit be voegde Engelschc kringen verluidt, is do Engelsche regeering voornemens inzake de onderhandelingen over de betaling def schadevergoeding voorloopig een afwach tende houding aan te nemen. Zij verwacht thans, na den terugkeer van Laval, een rap port over de besprokingen, die te Wasbing ton hebben plaats gehad. De Engelsche ambassadeur te Parijs is hieromtrent ge ïnstrueerd. De diplomatieke medewelker van de Daily Telegraph verklaart o.a., dat de Engelsche regeering het initiatief in dezen thans geheel aan Frankrijk en Duitschland overlaat, daar de kwestie van de schade vergoeding niet te scheiden is van de oor logsschulden en het geheele internationale schuldenvraagsluk. De Times zegt in een hoofdartikel o.a., 'dat Laval, die -net dezelfde onverbiddelijke logica als Poincaré spreekt en handelt, zijn 'doel bereikt heeft en zich te Washington op de hoogte heeft gesteld van de meening aldaar over het vraagstuk der oorlogs schulden en der veiligheid, waarover hij opzettelijk te Berlijn niet heeft gesproken. Laval heeft thans de vrije hand en kan feachten binnen het kader van het verdrag Washing ton, 4 Nov. (V.D.) Volgens een officieele mededeeling van het ministe rie van financiën zijn de eerste vier maan den van het loopende fiscale jaar geëin digd met een tekort van G7i.075.960 dollar. Met het oog op het te verwachten tekort van 2milliard dollar voor het loopende finaneieele jaar is de minister van finin cicn Mellon bezig met het uitwerken vin nieuwe belastingvoorstellen, welke binnen zeer korten tijd aan president Hoover ter goedkeuring zullen worden voorgelegd. IN VLAANDEREN VLAAMSCH. Op de middelbare scholen. Het voorstel In eerste lezing aange nomen. Brussel, 3 Nov. (V. D.) De senaat heeft in eerste lezing het wetsontwerp aan genomen, waarbij de omgangstaal in de middelbare scholen in Vlaanderen Vlaamsch en in Wallonië Fransch zal zijn. Het staat den leerlingen vrij een tweede taal te lecren. Dit mag dan echter alleen Fransch of i Vlaamsch zijn. VERVOLGING VAN EX-KONING ALFONSO. Madrid, 4 Nov. (V.D.) De subcommis sie uit de Cortes heeft geadviseerd tot ver volging van ex-koning Alfonso en van hen die verantwoordelijk zijn voor het aan het bewind brengen van generaal Primo de Ri vera wegens hoogverraad. Indien de dood straf niet kan worden toegepast, wordt ge adviseerd tot inbeslagneming van alle be zittingen van ex-koning Alfonso in Spanje HOOGWATERELLENDE TE HAVANNA. Havanna, 4 Nov, (V.D.) De laag gele gen gedeelten van Havanna zijn over stroomd tengevolge van den hevigen 1 genval gedurende de laatste 24 uur. In deze periode viel er 5 inches regen, de grootste hoeveelheid sinds den orkaan van October 1926. In sommige straten staat het water 20 inches hoog en het verkeer is dientenge volge verbroken. DE ENGELSCHE GEMEENTERAADS- 2 j VERKIEZINGEN. Londen, 4 Nov. (IT. X.) De volledige uitslagen van de gemeenteraadsverkiezin gen in Engeland zijn thans bekend. Van de in totaal 1385 zetels hebben de conservatie ven er 1055, de arbeiderspartij 257, de libe ralen 58 en de onafhankelijken 15 verkre- j gen. De winst der conservatieven bedraagt 187, der liberalen 12 en der onafhankelijken 11 zetels, terwijl de arbeiderspartij een ver lies van 120 zetels tc boeken heeft. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Berlijn, 3 November 1931 Aardappelen: In Esscii-Eegcroth kwamen wederom 9 wagon IIoll. aardappelen aan. Posen noteert vandaag 1.15—1.30. Groenten: Berlijn: Na vrij levendige ope ning kalmer; slot lusteloos. Veel IIall. blouro kool, hoewel geen nieuwe aanvoer. Onge veer 6 wagon IIoll. bloemkool nog voorra dig. Materiaal uit Bovcnkarspel 4 R.M. per 12 st. mooi goed, kwaliteit beter dan Duiisch product, waarvan de aanvoer, hoewel nog altijd rijkelijk, toch van lieverlede kleiner wordt. Sluitkcol uiterst langzaam; spruiten 1»16, IIoll. dito 15IS, voorraad rijkelijk, schorseneeren 2426; chinakool uit Xoord- Holland en Groningen -4 per 15/20 st.; IIoll. tomaten 2532; uien 6.50»—7.50; glasboonen 60—80. Leipzig: middelmatig; IIoll. bloem kool 4.505 per krat van 12 st.; schorsenee ren I 25—30; IIoll. tomaten 2S. Hamburg kalm; Hol), bloemkool 3012: spruiten 17 20; IIoll. schorseneeren I 2022; biet 5S; prei 10—15; sla 410: komkommers 344G; IIoll. tomaten IS22 (deze noteering schijnt echter foutief te zijn, want Duitsche zijn 25 3S en Canarische 30—3S); uien 7.50—$.50. Bremen: kalm; IIoll. bloemkool 15—25; IIoll. spruiten 1215; IIoll. roode kool 4; schor seneeren I 15; IIoll. uien 7; tomaten niet enoteerd. Keulen: flauw; bloemkool 15—40; spruiten 8—12; schorseneeren 2325; sla J0—12.50; dunsel 12—20; IIoll. tomaten 22— 40; IIoll. uien 7. Frankfurt a. M.: nauwe lijks bevredigend; IIoll. bloemkool 4—4.50 per 12; Holl. tomaten 36; IIoll. uien 6.50 München: matig; IIoll. bloemkool 3540, komkommers 20—70: Holl. rcodc kool 7. IIoll. tomaten 2S, buitenlandsehe uien (Hol landsche?) 715. West-Duitschc veilingen (Straelen, Krefeld, Fiscbenich, Roisdorf en Mors;: bloemkool I S—27: witte kool 0.90— 1.80: roode koó! 1.00—2.80; savoye 12.40: spruiten I 10—15; schorseneeren 10—16; komkommers 25.40—32.40; kastomaten 16— 28. Op de weekmarkt in Königsberg in Oost Pruisen deden vandaag Holl. tomaten 3540 Fruit: in Berlijn veel IIoll. alicantcn, 50. met gebreken 45. Beter: Berlijn: flauw; prijzen I 114 (117); II 104 (107); afwijkend 90 (93). Berlijn, 4 November 193L Aardappelen: Keulen: Rijnlandsche ronde gele I. 3.40 (onv.): do. II. 3.20 (onw): lange gele nieren 4.10 (onv.); industrie 3.10. In Fssen-Segeroth 7 wagon Hollandsche aard- appellen aangekomen. Groenten: Borlijn: Bloemkool echter flauw, IIoll. 3.503.75 per 12 st.; vrij veel Chinakool uit Westland cri Xoord-IIolland, per krat van 15 of 20 >t komkommers uit Hoogezand 50; geen IIoll. sla en geen IIoll. boonen: tomaten gevallen, maximum voor Hollandsche 32, handel slecht, Brussel- ?cho worden niet onder 50 aangeboden, maar gaan hecleraawl niet, veel aanvoer van Hollandsche A uit Westland en Roeiofs- arendsveen. Dortmund: kalm; Holl. hlocrn kool 20—25; IIoll. spruiten 13li: IIoll. sla 8—12; spinazie 5—6, komkommers 15—25; Holl. tomaten 2224; gesorteerde uien 7— .50. Munchen: matig; Holl. bloemkool 35— 40: Holl. roode kool 7: spruiten 20—25. schorseneeren 2530; sla 8—15; Holl. 10; dunsel 50100: komkommers 50—70: Holl. tomaten 32; IIoll. ui^n 7—15. Veiling in Roisdorf: bloemkool I. 526: spruiten 8— 9.50: dunsel 10—12; andijvie 2.50—3; natuur- tomaten 10—17. Uien veiling in Calve (prov. Saksen): verloop bevredigend. 5.47—5.56 (5.565.70). Groote markt in Erfurt: bloem kool 10—15; spruiten I. 8—10; schorseneeren 10—12; dunsel 30—40; sla 5. Fruit: Berlijn: kalm; druiven vast. Holl. alicanten 48—50; IIoll. wille GO. Russen 0.50 hooger n.l. 5.506 per kist van 16 pond net to. Appelen 8—25; Amerikaansche 10—13 per kist. Peren duurder 10—35. Dortmund: kalm; tafelappelen en tafel- peren niet hooger dan 15. Botor Hamburg (veilingnoteering): I 120.33 (128.53): II. 112.13 (117.17). Alle prijzen in R.M. per 50 Kg.; bloem kool, andijvie, sla en komkommers per 100 stuks. gold 0.3S0.40, 2de kw. 0.3j—0.3C, 3de kw. 0.25—0.30, alleé per pond levend Op de magere markt te Rotterdam wao oen tamelijke aanvoer, de handel was over 't geheel alcepend, maar wel prijshoudend. Knlfkoeicn waren zeer weinig aangevoerd. Hierin was ccnigo vraag voor België. De \cischc melkkoeien werden wel 6tug maar goed prijshoudend geplaatst; er was iets meer vraag. Goede kalf- en melkkoeien golden van 225—325. Do aanvoer van graskalveren en Jong vee was korter, er was tamelijke vraag van uit Zeeland, do prijs liep vandaar iets op. Men besteedde van 50—100. Op dc jaarmarkt te Alkmaar (1.1. Woens dag) was de aanvoer beperkt; goed ge bruiksvee was redelijk goed te plaatsen, vooral het jonge vee: dit was al vroeg ge heel verkocht. Do varkensmarkt vertoonde nog zoo den- zelfden toestand. Over 't geheel zijn dc zware varkens goed te verkoopen tegen den prijs van 20—21 cent, lichtere soorten gelden van 17—19 cent, zouters zijn slecht te verkoopen en golden van 1617 cent alles per pond levend. Op de magere markt is de handel over 't algemeen flauw ge stemd. II. FRUIT- EN GROENTENVEILING. Veiling van l November. Druiven 18—22 ct.. Tomaten 813 ct.. Lof 1112 ct. per pond; Jasappcl 78 ct.. Win- terjannen 8 ct., Goudrcinet 1631 ct,, Zwijn drechtschc wijnpeer 30 ct.. Bellefleur 1015 ct.. Nouveau Poiteau 1214 ct., Soldat La- boureur 21 ct., Comtesse de Paris 18—20 ct. per K.G.; Spinazie 5—12 ct., Spruiten 6—9 ct. per K.G.; Andijvie 814 ct.. Boerenkool 12—20 ct.. Prei 11—16 ct. per 10 stuks; Groe ne kool 14 ct.. Roode kool 24 ct., Cliin. kool 2—3 ct.. Gele kool 24 ct.. Witte kool 1—3 ct.. Knolseldery 24 ct. per stuk; Ra dijs 6—S ct., per 10 bos. VAN ONZE VEEMARKTEN. De inzet deze «eek op onze slachtvee- markten was nauwelijks prijshoudend. Ook de beste kwaliteit, welke ntanr zeer gering aangeboden wordt, was nu ook minder goed te plaatsen. Dc aanvoer is niet zoo overweldigend, rnaar de omzet bij dc sla gcis wordt schijnbaar minder. De lage vee en varkensprijzen zullen zeer zeker in onze piattelandgemecntes huisslachting bevor deren, en ook van het platteland zijn er velen, die hun vleesch menigmaal in de stad kochten. De gebruiksveehandel is over t algemeen ook we! niet vlot, maar de prijzen konden zich ruimschoots handha ven. Opmerkelijk is het, dat. hoenel er nu een paar jaar al een bijzondere drang naar aanlokken bestaat, het jonge vee nu nog van al ons vee de meeste belangstelling heeft. Graskalveren worden ook. tegen de verwachting in. niet veel aangevoerd, en zijn vooral op dc laatste markten beter te plaatsen. Ook te Alkmaar (jaarmarkt) was het jonge vee het beste te plaatsen, al vroeg was alles verkocht. Kalfpinken on guiste pinken, maar kort aangevoerd, kon den evenzoo gretig koopers vinden. De aan voer van kalikoeicn is dit jaar bijzonder gering op onze herfstmarkten. wat trou wens ook op onze gewone weekmarkten op valt. Dc algemecne verwachting is dan ook. dat de korte aanvoeren er oorzaak van zijn dat het melkvee vooreerst deze prijs wel zal kunnen handhaven. De prijs is over 't algemeen ook vrij vast. Te Amsterdam en ook te Botterdam was een tamelijk ruime aanvoer van vetvee, de prijzen waren moeilijk te handhaven, ook nu van 1ste kw. de afloop was ook alge meen lager. 1ste kw. cold nu van 0.70— 0.80, 2de kw. 0.65—0.70, 3de kw. 0.50 0.60, alles per K.G. geslacht. De vette kalveren, welke den laatsten tijd niet meer zoo ruim aangevoerd worden, zijn nu wel iets beter ie plaatsen. 1ste kw. HONDERDDERTIG STOFZUIGERS VERDUISTERD. Oneerlijk vertegenwoordiger. Een Engelsche firma, die in stofzuigers handelt, is onlangs het slachtoffer gewor den van 'n belangrijke oplichting. De ver tegenwoordiger van het Amsterdamschc fi liaal van deze firma, had op zich genomen de colporteurs aan te stellen, die voor de bewerking der klanten zouden zorg dragen. Hij fungeerde daarbij tevens als tusschen- persoon tusschcn dc firma en de colpor teurs. Van dc firma ontving hij de stofzui gers in totaal ongeveer honderddertig die hij aan dc colporteurs moest ter hand stellen. Afrekeningen bleef echter geheel achterwege en toen men argwaan kreeg en dc zaak ging onderzoeken, bleek dat de vertegenwoordiger de stofzuigers had ver kocht of beleend en lrei geld ten eigen bate bad gebruikt. Voor dc firma bcteekende dit een belang rijke schadepost, omdat iedere stofzuiger een verkoopwaarde van 110 vertegen woordigde. In totaal was dc firma dus be nadeeld voor een bedrag van ruim 18.000 De' centrale recherche is er echter in ge slaagd een vrij groot deel der verduisterde machines weer op te sporen en in besla: te nemen. De oneerlijke vertegenwoordiger is reeds eerder gearresteerd. (Msb.) AUTO TE WATER. Fökshol, 5 Nov. Alhier i= liedenmor gen een auto, bestuurd door den heer Bijl uit Mussolkanaal door nog onbekende oor zaak in bet Winschoterdiep gereden. Van de inzittenden werden de heer Bijl, diens broeder, die dc eigenaar van do auto is, de heer J. Benes en Mei. Drcnth met groote moeite gered en naar het ziekenhuis te Groningen vervoerd. Eén klein kindje, dat mej. Drenth bij zich had en dat in een wagen lac. is echter niet terug gevonden. Tot hedenmiddag 12 uur had men het kindje nog niet opgehaald. WILLY DERBY UIT INDIË TERUG. is Electr. Rund-, Kalis- en Varktnsslagciij UTR. STRAAT 19 TEL. 715 ■»ob voois do Kei, do slagerij. KoificlaleL Garnalen. Middagtafel: Schehïsch. Koopraap. Beschuiten in bessensap. SPECULAAS WAFELS 14 cent per ons. Willy Derby, die een tournee door Indië heeft gemaakt, bevindt zich met de „Jo- ban de Witt'' op de thuisreis. ITij zal vla Genua op 20 November a.s. tc Den Maa aankomen. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Amers foort brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 3 November 1931, aan de N.V. Amersfoortsehe Betonmaatschappij «n hare rechtverkrijgenden voorwaardelijk ver gunning is verleend tot het uitbreiden van hare fabriek en het daarin plaatsen van een electromotor van 4 P.K. tot het aandrijven van een kalkmolen en hét daarin plaatsen van een basaltwasclimachinc en een slijp steen, in het perceel alhier gelegen aan de Kleine Koppel No. 22', kadastraal bekend gemeente Amersfoort, sectie D no. -1508. Amersfoort, 4 Nov. 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, Dc Burgemeester, K. K VAN Jzil. v. RANDWIJCK DE KRACHT VAN DEN WIND I Een schoorsteen omlaag gehaald. Een flinke bries heeft, gisteren onze stad bezocht en de „standvastigheid"' van hok ken, schuttingen enz. op de proef gesteld Een schoorsteen van een perceel in de Kampstraat bleek niet bestand te zijn tegen de kracht van den wind en kwam op straat terecht. Gelukkig zonder persoonlijke onge lukken tc veroorzaken. PARTICULIERE CHAUFFEURS. Een propagandageschriftje. De secretaris van den Nederlandschen Bond van Particuliere Chauffeurs, dc heer Joh. Walker, heeft ecu geschriftje samen gesteld, waarin, bij illustraties, de particu liere chauffeurs worden opgewekt, zich als lid van den Bond op tc geven. Vermeld wordt, dat de Bond wcrkloosheidsuitkeerin- gen en uitkeeringen aan nabestaanden van overleden leden doet, dat door haar actie dc part. chauffeurs nu onder de Ziektewet vallen en dar thans geijverd wordt voor een wekclijkschcn rustdag. AMERSFOORTSCHE KUNSTKRING. Excursie naar Rotterdam. De Commissie voor het houden van ten toonstellingen. enz., van den Amersfoort- schen Kunstkring organiseert een excursie naar Rotterdam op Zaterdag li November a.s. Er zal een bezoek worden gebracht aa bet Boymans Museum en het nieuwe ma gazijn van den Bijenkorf, evenals aan de fabriek van de Erven de Wed. van Nelle. Bij dit laatste bezoek zal ir. L. B. lluygcn een korte toelichting geven. POGING TOT DIEFSTAL.. In de kiosk hoek Utrechtsche- wegDaam Fockemalaan. Gistermiddag hebben een drietal personen uit Amsterdam een poging tot diefstal door middel van braak gedaan in dc kiosk, hoek Utrechtschew eg-Daam Fockemalaan. Een passeerende veldwachter uit Soester- berg slaagde er in dc Amsterdammers te arresteeren en aan de politie tc dezer stede over te leveren. Zij hebben hun poging tot diefstal hekend. AMERSF. ZWEMCLUB „NEPTUNUS". Propaganda-feestavond. De Amersfoortsehe Zwemclnb „Neptunus" zal op Zaterdag 7 November a.s. een propa ganda-feestavond houden, welke plaats zal vinden in de groote zaal van „De Valk". Op gevoerd zullen worden een tweetal tooneel- werkjes, n.l. 't Kan Verkceren en Kleptoma nen. DE RIJWIELDIEFSTALLEN. Op verzoek van den commissaris van po litie te dezer stede is te Amsterdam een persoon aangehouden en naar hier overge bracht, die verdacht wordt van medeplich tigheid bij den diefstal van rijwielen, welke gedurende dc laatste weken nogal eens voorkwam. BURGERLIJKE STAND. November. Geboren: Josina Gijsberdina Catharina, z. v. Karei Kallcnbaeh en Josina Gijsberdina Catharina Meuleman. Gecrtruida Maria Barbara, d. v. Gerardus van Kmpelen en Geertruida Maria Barbara Korndéwal. Jo hanna Bernadette Maria Cornelia, d. v. Rei- nier Johannes Koekoek en Maria Thèresia Sophia Vandenweijer. Jannetje, d. v. Flip van Doornik en Leentje van Zoeten. Wil- helmina Maria, d. v. Everardus Boersen en Richarda van den Heuvel. Gehuwd: Johannes Bernardus Hendrikus Willem6en Anna Maria Danklof. Jan Holt- man en Hermina van Doorn. Overleden: Neeltje .Smit, oud 27 jaren, echtgenoote van Jan Baptist Matthijs Ver bergt. KOLA Dallmann Prijs per ds. 80 cent.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 2