Abonneert 13 op bit Blab Agenda SCHOUWBURG AMICITIA GIJ ZULT NIET BEGEEREH.. MAISON „ELISE" DE SCHOOLBIOSCOOP DRAAIT WEER HET LEVEN VAN DIEREN EN PLANTEN Advertentiën Patria-Gastvrouw DE VEREENIGDE TOONEELISTEN L. STOLBERG Blijvende Haargolf f 7.50 f Ook het verkeer wordt met de jeugd besproken Evenals vorig jaar worden ook dezen .winter door dc Nutscommiesie voor de schoolbioscoop weer eenig.: filmlessen ge geven in de gTOote zaal van Amicitia, welke toegankelijk zijn voor leerlingen van de vierde en hoogere klassen der lagere scho len alhier. Zoo heeft hedenmorgen de eerste vertoo ning plaats gehad, welke hedenmiddag, morgenochtend en morgenmiddag wordt herhaald in verband met het groote aantal bezoekers en de afmetingen der Amicitia- zaal. Het programma bevatte ditmaal als hoofdfilm „De bij Maja", naar het werk van Waldemar Bonsels „Die Biene Maja uud Jhre Abenleucr". Deze rolprent geeft het jeugdige publiek een uitstekenden kijk op het leven der lagere dieren in het algemeen en op dal van de nijvere bijen in het bijzonder. De operateur brengt ons ln kennis met het leven van konijnen en egels, van sprink haan en rups, van uil en merel, van kevers, libellen, kikkers en wat dies meer zij. De opnamen zijn vaak treffend mooi en zeer duidelijk. Wij denken hier o.a. aan de weer gave van het bijenleven in de korf, aan het uitkomen van de ringslangeicren, aan de ontmoeting met de uil en aan den strijd legen de mieren. Al deze dieren ontmoet dc bij Maja, die van het koningin-zijn niets wil weten en liever rondvliegt in de wijde wereld. Haar avonturen op deze rondvlucht te gaan ver tellen, zou ons te ver voeren. Wij volstaan alleen met te verklaren, dat deze rolprent er een is, welke een leerzamen inhoud heeft ien rijk is aan goede natuuropnamen. Het programma vermeldde ook het ver- 'toonen van lantaarnplaatjes, welke betrek king hebben op het verkeer, waarbij de heer D. P. van Rooyen, hoofdinspecteur van po litie alhier, eenige toe'lichtingen gaf. Deze „explicateur" had helaas dc beschikking over een zeer bescheiden materiaal, aange zien de lantaarnplaatjes nu niet bepaald duidelijk en overzichtelijk te noemen waren. jDe Vereeniging voor Veilig Verkeer te Am- sterdam, welke deze plaatjes in haar bezit heeft, zal verstandig doon door voor een doeltreffende propaganda voor veilig ver keer een stel nieuwe plaatjes te laten ma ken, dooi1 menschen, die de techniek \an het lantaarnplaatjesmaken verstaan. Deze kunnen dan bij het ontwerpen daarvan wor den voorgelicht door deskundigen op het ge bied van het verkeerswezen. Bij het ver vaardigen van do plaatjes, welke thans ver- 54 toond worden, is o. i. te veel aandacht ge- schonken aan vergelijkingen tusschen het verkeer van voorheen en thans en te weinig de zakelijkheid van het heden betracht. De heer Van Rooyen heeft evenwel met het ham ten dienste staande materiaal van deze „verkeersles" gemaakt wat ervan te maken was. Tenslotte vermelden wij, dat de jeugd weid vergast op een geestige tcekenfilm. welke ons laat zien welke avonturen Mutt en Jeff aan de Noordpool beleven. Vooral deze rolprent zal bij het dankbare jonge volk lang in het geheugen blijven. Vermeld zij nog. dat de film ..De bij Maja" werd toegelicht door den heer B. A. H. v an Ruyvcn. MAATSCHAPPIJ TOT NUT VAN HET ALGEMEEN. Rondgang in Fléhite. In onderlinge samenwerking hadden de besturen van het Nut en Fléhite een omme gang in het museum georganiseerd, die dit- maal geleid werd door jhr. den Beer Poor- tugael. De beschikbare tijd, dio niet lang was, nooi tot het geven van een meer al gemeen overzicht, een indruk van verschil lende ten toon gestelde complexen, opdat degenen der toehoorders, die zich voor eenig onderdeel meer geinteresserd gevoel den, een aanwijzing zouden krijgen, maar zij zelf verder zouden kunnen zoeken. Het eerst kwam aan de beurt de zaal beneden voor, waar de heer Van der Lijn reeds uit voerig over gesproken had, en vervolgens de keuken in de oude Muurhuizen-gêvvel- ven, waarbij ook op het artistieke geheel gewezen werd. Naar boven voerde de om megang allereerst naar de regentenkamer met het mooie portret van Johan van Olden- barneveldt en o.a. een beschilderd tafelblad met voorstelling van het oude stadhuis op de Hof. De nieuwe aanwinst van het museum, de kamer van Jacob van Campen, kwam nu aan de beurt; hiervoor zijn o.a. verkregen verscheidene door v. Campen zelf geschil derde paneelen, en verder betimmeringen die als boekenkasten en verdere bergplaat sen in deze kamer werden aangebracht en waarin thans al verschillende boeken staan gerangschikt. Do rondgang voortzettende kwam men vervolgens aan de groote zaal, waar de vele verzamelingen aanleiding gaven tot een korte bespreking: de aandacht werd ge boeid zoowel door de porcelein-collccties als door de tabaks-gebruiksvoorwerpen, de ze gels en oorkonden, de muntenverzameling, de zoo fraai en overzichtelijk uitgestaldo kantwerden en het speelgoed. Er was echter meer, dat de aandacht vroeg. De aanwezigen werden naar boven, naar de Gothische kamer geleid, om mot den geleider de Gothische meubélen en schouw te bewonderen, evenals de oude houten beelden en schilderijen, waarbij we derom op verschillende bijzonderheden ge wezen werd. Daarna trok men naar de oud-Holland- sche kamer met oud-eiken wandbekleeding, mooie zoldering en stemmige oude meube len. Wederom werd de aandacht gevestigd op tal van détails in houtbewerking en houtkeuze en tevens op het geheel, dat zoo karakteristiek i6 voor allen, die wat meer .van ons Oud-Hollandsch leien en de \roc-. gcre beschaving willen weten; maar dc tijd drong, zoodat eigenlijk spoediger, dan velen misschien wenschten, naar de laat- 6to zaal werd voortgegaan, om hier nog o.a. het oude weefgetouw, de tabaksschuur. het oerrijwiel te tooncn en ten slotte dc zoo speciaal voir Amersfoort interessante verzameling van oude schilderijtjes en tec- keningen, die alle betrekking hebben op de stad, zooals die vroeger was en waaruit de groote uitbreiding van thans kan worden afgeleid. Met groote levendigheid en liefde voor het ten toon gestelde werd dit alles aan de belangstellenden getoond, die, al was hun getal niet groot, daarom niet minder van een en ander dankbaar genoten. Wellicht zullen de volgende ommegangen op de eerstvolgende Woensdagen een groo- ter aantal bezoekers trekken, wat voor deze zeiven zeker strekken zou tot ontwikkeling en voldoening. PLUUVEE-YEREENIGING. Het instellen van aan alge meens bedrtjlskeuring. Gisteravond werd in de achterzaal van ho. tel „de Zwaan" een openbare vergadering gehouden, uitgeschreven door het bestuur van de Pluimvce-vereeniging voor Amers foort en Omstreken. Dc voorzitter, do heer Ant. Hofkamp, opende deze bijeenkomst met een inleiding, waarbij hij rnededeeling deed van enkele be- stuurs-voorstellcn, aangenomen in de jong ste algemeene ledenvergadering. Voor deze bijeenkomst was in hoofdzaak het instel len van een algemeene bedrijfskeuring. on der leiding van den pluimvee-consulent, aan de orde. en waaraan alle pluimveehou ders, groote zoowel als kleine bedrijven, en evenzeer de pluimveehouders die kippen houden zonder daarom van bedrijven te kunnen spreken, gratis deelnemen. Waar schijnlijk worden dc deelnemers in verband hiermede in twee categorieën verdeeld. Lenige prijzen worden beschikbaar gesteld. Met belangstelling werd aan de tamelijk utvoerige besprekingen deelgenomen, waar na allen zich voor deelneming aan de be drijfskeuring aanmeldden, zoodat dit initia tief van het bestuur dezer pluimvce-ver eeniging egn.goede kans van slagen biedt. Met een opwekking deze zaak flink aan te vatten en anderen op te wekken ook deel te nemen waartoe opgave van naam en adres reeds voldoende is sloot de voor zitter deze bijeenkomst. VOOR DE HANDHAVING VAN BESTEKSBEPALINGEN. Actie ven den Alg. Ned. Stoeadoorsbond. Vanwege het bestuur van de afdeeling Amersfoort van den Alg. Ned. Stucadoorn- bond deelt men on6 mede, dat bij den bouw van de S3 woningen voor de bouwvercciu- ging „Goed Wonen" de besteksbepalingcn 1 niet werden nageleefd. Er zijn n.l. eenigc ongehuwde stucadoors te werk gesteld, ter- wijt de besteksbepalingcn voorschrijven, dat de gehuwde vaklieden, voor zoover die in de gemeente werkloos zijn, bij de tewerk stelling den voorrang zouden hebben. Bo vendien zou het Collectief Contract in het Stucadoorsbedrijf, dat o.a. de tö urige werk week heeft opgenomen, niet worden ge handhaafd. In verband met een en ander heeft er dezer dagen een conferentie plaats gehad tusschen den aannemer en het Hoofdbe stuur van den \lg. Ned. Stucadoorsbond. voor wieri de lieer Voerman tegenwoordig was. Het resultaat van deze conferentie was, dat de besteksbepalingen zouden wor den nageleefd, terwijl ook ten opzichte van de werktijdregeling een gunstige overeen stemming was verkregen. Naar aanleiding van deze mededeelingen hebben we ons gewend tot den architect, den heer G. Adriaans, die ons mededeel de, dat hier van een conflict geen sprake was. De architect beeft steeds het stand punt ingenomen, dat de besteksbepalingen onder alle oorwaarden zouden worden na geleefd. Wanneer er inderdaad ongehuw de stucadoors te werk waren gesteld, dan wa6 dit buiten zijn wil. De heer Adriaans wilde zelfs wel verder gaan dan het ver zoek van de organisaties, door de onge- huwden te ontslaan en daarvoor gehuw den of kostwinners in de plaats te stellen. Zulks is echter niet noodig, omdat er toch uitbreiding moet worden gegeven aan het aantal stucadoors en dus de gehuwde vakliedent die momenteel werkloos zijn, te werk gesteld zullen worden. Dc heer Adriaans legde er den nadruk op, dat hij nimmer aan bestcksbepalingen zal tornen en de collectieve arbeidsovereenkomsten steeds zal naleven. GARNIZOEN. Aan den fourier J. H. van den Esker van het 16e Regiment Infanterie zal op 8 No- omber a.s. de zilveren medaille voor 21 jaren trouwen dienst worden toegekend. INBRAAI, DIE VLUG IS OPGEHELDERD. Knap werk ran tea politiehond. In den afgcloopen nacht is ingebroken in een boerderij te Stoutenburg. De dader heeft een portefeuille en een portemonnaie ont vreemd, waarin een totaal bedrag van f 100 was geborgen. Do brigadier van de rijks- vcldwacht, De Sutter, is met den rijkspoli tiehond op onderzoek uitgegaan; bij beeft met dezen bond een prachtig resultaat be reikt. Direct nadat de hond lucht had ge kregen, rende hij op een zestal personen af, die op den weg voor de boerderij stonden en w ees één hunner ais de dader aan. Ver volgens snelde de hond over een sloot in een weiland en begon aldaar te graven, met het resultaat, dat do portefeuille en de por temonnaie te voorschijn kwamen. De door den hond als den dader aangewezen per soon bleek de zoon van den boer te zijn. Deze heeft bekend den diefstal te hebben gepleegd. Het is wel de moeite waard om hier eens te vermelden het mooie werk, dat de rijks- politiehond Hert» hesit verricht. Lezing van den heer Stout voor dc Vereeniging van Huiss vrouwen In de uitgeruimde vestiaire van „Ami citia" (de foyer was voor andere doeleinden in beslag genomen) werd gistermiddag een ledenbijeenkomst van dc plaatselijke afdee ling der Xcderlandacbc Vereeniging van Huisvrouwen gehouden, waarin de heer J. H. Stout, uit Rotterdam, een interessante lezing met lichtbeelden hield over: „Het dieren- en plantenleven in den Rottcrdam- echen dierentuin". Dc presidente, mevrouw Schuitemaker, heette de aanwezigen (waaronder zich naast de leden vele kinderen bevonden, in ver band rnct den aard van het onderwerp) hartelijk welkom en deed enkele medcdec- üngen van huishoudclijkcn aard. Lezing van den heer Stout. De heer Stout vangt aan met een verge lijking tusschen het lezen van een bock, een roman en van het boek: de natuur. In dit natuur-boek wordt vaak heel slecht gelezen; dat bemerkt rnen zoo goed in dc Rotter- damsche diergaarde, waar de bezoekers snel rondgaan, ze zien alles en toch alles maar half. Het is om te kunnen genieten noodig, dat men alles rustig in zich opneemt en be zinken laat. Eerst dan zal men de natuur leeren kennen, haar harmonie leeren waar- deeren. In de Rottcrdamschc Diergaarde ziet men het geheelc natuurleven gecombineerd, men vindt er het leven van plant en dier in één instelling verecnigd. Het diergaarde-leven moge bezwaren heb ben voor uitheemsche dieren, toch zijn deze niet al te zwaar te beschouwen. Bijzonder voorzichtig moei men evenwel zijn bij liet voorkomen van ziekten. In gedachten mankt spreker met zijn luis terende schare dan een wandeling langs de kooien om het leven en zijn bijzonder heden van de dieren te bespreken. Dit leven mag cr zeer goed genoemd worden cn de beesten hebben weinig last van liun vrij heidsberoving. Ter bevordering van de „gezelligheid" worden er wel diersoorten bij elkaar gezet, die uit hoofde, van de weten schappelijke indeeling afzonderlijk zouden leven. Ook aan het plantenleven schenkt de heer Stout zijn aandacht. Hij bespreekt uit voerig bun verzorging, hun voeding, licht cn lucht. Deze verzorging is natuurlijk ge heel afhankelijk van de behoeften der plan ten. Dieren- en plantenleven, boa eigenaar dig bet ook moge klinken, zijn niet gevrij waard van den strijd om het bestaan. Er is daar ook wel degelijk sprake van „vijan den", waarmee dan'juist de dieren en plan ten bedoeld worden; de laatste zTj^i zelfs in het bezit van „wapens" tegenover bun vcr- slinders. De vijandschap komt niet alleen van de zijde der dieren, doch ook omge keerd: er zijn toch vlecschetendc planten, die op kleine dieren loeren en ze oppeuze len tot vulling van den maag" der planten. Naast de vijandschap mag g.dukkig ook gewezen worden op de vriendschapsbanden tusschen planten en dieren, tusschen dc planten en ook dc dieren onderling. Na een korte pauze werd voortgegaan met dc nadere verklaring van de vriend schappelijke verhoudingen bij planten en dieren, evenals van hun bijzondere en ka rakteristieke eigenschappen. Het zij tenslotte nog vermeld, dat de heer Stout tal van lichtbeelden gaf. welke het gesproken woord nog verduidelijkten. Voor natuurliefhebbers is het ongetwij feld een genotvolle middag geweest. OPENBARE LEESZAAL AMERSFOORT. Overzicht van October. Aantal uitgeleende banden: 5832. Aanial bezoekers: 1626. Enkele der nieuwe aanwinsten: W. Banning, Jaures als denker. R. E. Byrd, Klein Amerika: mijn Zuid pooltocht. P. A. Dietz, Telepathie cn psychologie dei- menigte. W. F. Gouwe, Werk; jaarboek Ncd. Nij verheidskunst. H. L. Kuyper-vanOordt, liet zonnetje in het Paradijs. L. Lewisohn, De vcrgcefschc vlucht. J. C. Lincoln, Marigusta. .1. Petri, Literatuur cn levensverdieping. J. P. Risseuw, Christelijke dichters van dezen tijd. R. Rolland. Handel. R. Rolland. Het leven van Vivekananda. V. Sackvillc-West, The Edwardians. C. v. d. Sïuys, Onze woning en hare in lichting. W. Stekel. Wat op den bodem 'der ziel ligt. A. de Villiers, S:erker als die noodlot. F„ Weggeman Guldemont, De geestelijke kuituur van Kelten en Germanen. Th. Wilde, The woman of Andros. SCHOUWBURG AMICITIA. In de groote zaal van Amicitia zal Zon dagavond door De Vereen igde Tooneelisten een opvoering worden gegeven van „Gij zult niet begecrcn". oen Indisch tooneeispel in 4 bedrijven van Joh. dc Boer. ERNSTIG ONGELUK. In den speeltuin van Krnlskampkwartier. het Een driejarig melaje is gisteren in den speeltuin Kruiskamp uit een schommel ge vallen, waarbij het kind een been brak en overgebracht moest worden naar het St. Elisabeth Ziekenhuis. Een onderzoek naar de oorzaak van hel ongeval- wordt ingesteld. D a g e 1 Ij k s City Theater, Westsingel 7. Vertooning van „De Privé-Sccretarcsse." Rembrandt Theater, Langestraat Vertoo- niiig van: „De Man met de kap." Museum Flehite, Westsingel. (Uitgezon derd des Zondags). Theosofische Bibliotheek. Gebouw Theos. Ver. Regentes6elaan. lederen dag van G8 uur. Openbare Leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek. Muurhuizen 9- R.-K. Leeszaal, Nieuwstraat 24. Vrcdesbibliotheek, Arnhemschcweg 50 Leeszaal Handelsregister. Amh. weg 23. 15 Oct.—15 Nov. Magazijn „dc Brug." Ten toonstelling Indië (Bali), schilderijen en etsen. 24 Oct.—8 Nov. De Polh. Tentoonstelling schilderijen en tcekeningen van Amersf. kunstenaars (Amorsf. Kunstkring). 5. Nov. Theosof. Loge. Uitvoering Ilart- velt-kwartot. 5 en 0 Nov. Amicitia. Schoolbioscoop vau 't Nut. G Nov De Valk. Feestavond Prot. Chr. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel. 7 Nov. Do Valk, Feestavond Zwemclub „Neptunus". 8 Nov. Amicitia. Ver. Tooneelisten. op voering van: ..Gij zult niet begecrcn.' 9 Nov. Theosof. Loge. Openbare lezing van den heer A T. Kerbert over „De Geestelijke Boodschap voor dezen tijd.' 8 uur. 10 Nov. Amicitia. Optreden gezelschap Jan v Riemsdijk voor abonné s van het Amersf Dagblad. 11 Nov. 't Nut Excursie Museum Fléhite 2 uur 11 Nov De Valk Herdenking Wapenstil- standsdag. Spreker ds. Schcrmerhorn. S uur. li Nov. De Valk. Feestavond Ned. Reis- verecniging. 14 Nov Amicitia Bioscoop 17 Nov Amicitia. Amersf. Kunstkring le abonnementsconcert Birgit Engel. S uur. 17 Nov. Amicitia Huisvrouwenvcreeni ging Demonstralie N V Kon. Pellerij Mcr curius uit Wormerveer 15 Nov Dc Valk. Uitvoering S. D Vrou wcnclub. 8 uur 18 Nov. "t Nut Excursie Museum Flébite 2 uur. IS Nov. Amicitia. Concert Gemengde Zang ver. „Mendelssohn." 18 Nov De Valk. Soc.- Democr. Vrouwen- club Spreekster mevr Micdcma—Zonder van. 19 Nov. Amicitia 't Nut. Lezing met licht beelden door dr. W. G. N. van der Slcen uit Haarlem. 20 Nov. Amicitia. Het Schouwtooncel Op voering van „De Vrek" 8 uur 21 Nov. De Valk. Feestavond Oud-Onder- oft.eieren 22 Nov. Thcos. Loge. Samenkomst „Amersf. Bergkapel" Spreker prof. dr. M van Rhijn. 10J» uur 25 Nov. 't Nut. Excursie Museum Fléhite. 2 uur Mevrouw! VOOR DE KOFFIETAFEL Een blik smakelijke Kippered Her rings, Kippered Snacks of Pil chards. Heerlijk en niet duur, ge kocht in den IJmuider Vischhan- del, ütrechtschestraat 40, TeL 92. 25 Nov. Tlieosof. Loge. Experimenteels Séance door den heer en mevrouw L G. Roos—Hallensleben. 8K uur. 26 Nov. Rernonslr. Kerk. Ned Prot. Bond. Ds. J Dikboorn over: „Kagawa, de Japan- sche Christensocialist."' 27 Nov. Amicitia Filmavond „Nijverheid en Handel." 28 Nov. De Valk Uitvoering „Eensgezind heid". 4 Dcc. 't Nut. Excursie Museum Fléhite. 2 uur. UTRECHT. 5 Nov. Stadsschouwburg. liet Schouw too- necl, .„Onze beste vrienden" (gemeente-ijke abonnementsvoorstelling). 7% uur. 5 Nov. Gebouw v. K. en W. Paul Brann"? Marionetten-theater. 7 Nov. Stadsschouwburg. N.V. Het Schouwtooneel, „Jaro's Geluk" abonne- ra en ts voorstelling). 8 uur. 10 Nov. Stadsschouwburg. Kon. Ver. Het NcderK Tooneel. ..Het Chincesche Land- buis." 8 uur. 27 Nov. Gebouw voor K. en W. Concert F. Buuge en Ludwig Runge. 8 uur. ZEIST, 5 Nov Concertzaal Figi Abonnements concert Gcorg Kulenkampff (viool). li Nov. Concertzaal Figi. Gezelschap da Brce „Klokslag 12.' 24 Nov. Concertzaal Figi., Gezelschap Ver kade, opvoering „Nachtrepetitie" (abonne ment). OMREKENINGSKOERSEN. Off. Not. Niet Off. Not. 4 Nov. 5 Nov. 12 uur Londen9.31 9.33 Berlijn 58.85 58.85 Parijs9.76 9.76 Brussel34.57]34.69 Zurich...48.37'2 48.42»; Wccnen- Kopenhagen53.50 53.50 Oslo 52.50 52.50 Stockholm54.54.-j— New-York2.48.20 2.48.(0- Medegedeeld door de Rott. Baiikvereenlging. Heden overleed onze lieve Vader, Behuwd-, cn Grootvader, de Heer I. SERLUI, in den ouderdom van 82 jaar. E. COHEN—SERLUI. I. COIIEN. F. COHEN. Ecnige en Algemeene Kennisgeving. Voor dc deelneming onder vónden bij het overlijden van onzen Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer P. J. ENTER betuigen wij onzen hartolij- ken dank. Namens de familie: K. M. ENTER. Amersfoort, 5 Nov. 1931. De zegt „Bij een kopje thee heb ik het liefst Carltons van Patri,. Heerlijk! PER ONS 16 CENT- BUK No. 1 II.- (DIR. J. DE BOER EN D. v. OLLEFEN Jr.) ZONDAG 8 NOVEMBER. 8 UUR slechts een enkele voorstelling van TROPENWEE Boeiend Indisch Tooneeispel in 4 Bedrijven door JOH. DE BOER SCHITTERENDE PERSCRITIEKEN Prijzen der plaatsen: I Rang f 1.25; II Rang f 0.75 pl. rechten. Voorverkoop cn plaatsbespreking op den dag der voorstelling van 10—1 uur in Amicitia. WINKELJUFFROUW Dc N.V. Unie-W inkcl-Mij. raagt WINKELJUF FROUW g. g. v. Leeftijd niet beneden IS jaar. Be kendheid met het kruïde- niersvak gewenst lit, doch niet vereischt. Iloog salaris en provisie. Getuigschriften mede brengen. Aanmelden: Vrijdag tusschen 13 uur. N.V. Unie-Winkel-Mij., Langestraat 45, Amers foort. Enorme keuze handbe schermers vanaf f 1.25. Practische beenbekleeding voor dames die veel moeten fietsen. Stuurtasschcn vanaf I 1.—Zie de étalages. HUIB HOLSTEIJN. Van Gebr. PEL, Leiden. VRUCHTEN BORSTPLAAT. FONDANT BORSTPLAAT. ROOMBORSTPLAAT. MARSEPEIN in doosjes cn kistjes van 20 ct. f 1.45. ARNH.STRAAT 1 hoek Varkensinarkt. Tel. 911 Haarverven Haarwerken Langestraat 71 Amersfoort Telefoon 1452 (Nieuwste systeem) Watergoll Manicure

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 3