SIERKUNST RAMSELAAR VERWILDERING IN DE VOETBALSPORT AMERSFOORT-HILVERSUM TER NAGEDACHTENIS AAN DEN HEER T. PLUIM AUTO DOOR TRAM GEGRL -N Mist en onbewaakte overweg UTRECHTSCHE WEG LAATSTE BERICHTEN ROOFMOORD OP EEN NOTARIS De brandkast geopend NIET NOODIG Een schrijven aan clubbe sturen en officials Waarschuwing aan de spelers De voorzitter der Kon. Ned. Voetbalbond, dr. D. J. van Prooye hoeft aan de clubbe sturen en alle Bondsofficials het volgende schrijven gezonden: Door do strafcominissio werd ik attent gemaakt op het zeer groote aantal overtre dingen en misdragingen, die reeds thans, in het begin der competitie aan haar wer den gerapporteerd. Dit is voor mij een motief om een ernsti woord van waarschuwing tot u te richten Er heerscht In 60mmigc elftallen een geest, die volkomen strijdig is met de bedoeling van de voetbalsport. Door enkele spelers wordt een spel gedemonstreerd, dat niet anders dan tot onaangenaamheden kan lei den; door anderen wordt op zoo grove en unfaire wijzo gespeeld, dat zij een voortdu rend gevaar voor de tegenpartij opleveren terwijl zelfs sommigen zoo ver gaan, dat zij, niet opgewassen togen het technisch betere spel van den tegenstander, deze met brute kracht zoodanig aanvallen, dat hij van verdere deelneming aan don wedstrijd moet afzien. In dien toestand dient onverwijld verbete ring te komen. Mot dit schrijven wordt be doeld H.H. Scheidsrechters nog eens uit drukkelijk te verzoeken al hun aandacht op die ontoelaatbare en unfaire praktijkon te vestigen; die overtredingen vooral niet te licht te bestraffen maar in alle gestreng beid gebruik te maken van de macht, hun verleend. Indien don spelers dat in het be gin van den wedstrijd duidelijk wordt, za veel onheil voorkomen kunnen worden. Verder wil ik clubbestuurders met na druk er op wijzen, dat in den vervolge ruw en unfair 6pel zeer zwaar zal worden ge straft: dat niet geaarzeld zal worden bij her haling, gebruik te tnnken van art. 13 sub b, eventueel art. 12 al. 3, waarbij aan het bondsbostuur do bevoegdheid is toegekend royement, respectievelijk vervallenverkla ring van het verband, waarin zulk eon ver eeniging tot don K.N.V.B. Is toogelaten, uit te spreken. Iedere scheidsrechter beseffe do taalt waarvoor hij geroepen word, loiding te ge ven en te bewaren, iedero clubbestuurder boude voor oogen het gevaar van de zware taak, die een speler zijner vereeniging, ja zelfs eventueel zijn geheele vereeniging, zal worden opgelegd, indien daartoe door spe Ier of spelers aanleiding wordt gegeven Ik vertrouw, dat deze waarschuwing aan heeren scheidsrechters en clubbestuurders gericht, zal worden ter harte genomen. In dien dat inderdaad geschiedt, de clubleiders hunnen spelers kennis geven van den in houd dezer circulaire en niet schromen bij de keuze van de spelers daarmede rekening te houdon, zal het kwaad kunnen worden gekeerd. POL1TIEV O ET BA L Onze stadgenooten behalen een 32 overwinning in een slappen wedstrijd Politie-voetbal onderscheidt zich in meer dan één opzicht van K. N. V. B.-voetbal De eerstgenoemde soort is qualitatief de mindere, het spel wordt wat gemoedelijker gespeeld en daarom juist doet het zoo vreemd aan en dot is do tweede diffe rentie dat er zooveel meer bij het spel gesproken wordt dan In K. N. V. B.-compe- litiewedstrijden. De spelers, zoowel van Hil versum als Amersfoort, hebben zich gis termiddag op het A. B. v. L. O.-terrein aan deze fout lief3t 2 X 45 minuten bezondigd. En werkelijk, toch stonden „de beste stuur lui niet in het veld", want er is in het al gemeen onvoldoende spel gegeven, waaraan mogelijk de weeke bodem en den gladden bal niet vreemd zijn. De Amersfcortsche politie had een inval ler voor haar links-binnen, wat een geduch te handicap bleek te zijn. De opstelling van het elftal was: van Gorkum, Koetsier, v. d. Nadort, v. d. Kooy, de Vries, Stoeten, Strooker, Hoek, Roij, Meijer, Ottens. Hilversum was volledig en is gedurende het grootste deel van den strijd in de meer derheid geweest. De finlshing-touch ontbrak den Gooischcn politiemenschen, wat echter te verwonderen viel als men weet, dat do Amcrsfoortsche achterhoede meestal onvol doende wegtrapte en keeper van Gorkum goede met slechte momenten afwisselde. De mannen van v. d. Kooy en we bedoelen daarmee het aanvalsquintet hebben beter van enkole kansen gebruik gemaakt, daar naast evenwel tallooze onbenut gelaten. De rechtorwfng Str joker—Iloek was steeds actief, vooral Hoek is wel doortastend, al speelt hij ook somtijds wat onbesuisd. De midvoor heeft ons teleurgesteld; naast zijn vele adviezen viel zijn spel-wol af. Hij zal een volgend maal grooter aandacht aan zijn hoofdtaak: spel-verdeelen, moeten ge ven. Aan linksbinnen Meijer herkent mon den waren voetballer; door zijn partners werd hi| echter onvoldoende gesteund. De half-linle voldeed wel, ofschoon spil de Vries veel te traag was; hij moot nog eens wel loeren starten! Het Hilversumsche elftal heeft evenmin bijzonder voldaan. De attaques waren beter, doch leverden onvoldoende resultaten. Do gasten namen al spoedig de leiding, toen keeper van Gorkum een houdbaren bal door de handen liet glippen (01). Uit een corner komt wat later van Reij's voet den gelijk maker (1—1). Bij een door rechtsbuiten Strooker gelei den aanval gant de bal ver buiten de ach terlljn, niettemin volgt een voorzet en on der protest van Hilversum geeft Meijer het Amcrsfoortsche elftal de leiding (2—1). Nog vóór de rust wordt het 3—1, een goal van het trio Strooker, Hoek en als „geestelijken vader" Meijer. Na de rust hetzelfde onbedachte spel. Do H.-midvoor Wissekerken weet dan nog een maal onhoudbaar te scoren (32). doch ver dere doelpunten blijven uit, ondanks het harde, doch ontactische zwoegen dor gasten. De scheidsrechter, de heer Reijers. heeft onvoldoende geleid. Maar al te veel waren zijn beslissingen aanvechtbaar. Zij het met steun van Vrouwe Fortuna, toch heeft het Amcrsfoortsche Politie-elftnl haar ongeslagen rocord gehandhaafd en daarmee de leiding behouden. Een volgend maal zal men goed floen naast de boenen ook meer de hersens bij het voetbalspel te gebruiken. C. J. V. V.—CLIMAX. Na eenige weken van gedwongen rust speelt C. J. V. V. Zaterdag a.s. op haar terrein tegen Climax uit Hilversum. De traditie wil dat C. J. V. V. dezen wed strijd verliest. Op de geel-zwarten rust nu de taak om met doze traditie te breken, doch, afgaande op den laatst gespeelden wedstrijd tegen de Zuidvogels, koesteren wij geen al te hooge verwachting en hou den ons dan ook bij een nederlaag voor do thuisclub. De stand in deze afdeeling is thans: Excelsior 6 6 0 0 12 20—4 C. J. V. V. Rood-Wit BI. Kwartier Climax Kameleon De Vossen Zuidvogels 5 3 6 3 5 3 5 1 1 1 1 2 0 1 1 1 10— 6 14—10 19- 9 8-13 12-19 2—14 4—11 VUrriG /aar brandweerman. Een populair Barnevelder gehuldigd. Bnrneveld, 4 Nov. Do heer P. Kroon sedert 3 November 1881 verbonden aan de brandweer alhier, ia gisteravond, bij gele genheid van zijn gouden jubileum, in het hotel ,,De Roskam" op buitengewone wijze gehuldigd. In tegenwoordigheid van het da gclljksch bestuur dezer gemeente, den oud burgemeester, den heer W. baron van Na geil, het volledige bestuur en ongeveer alle leden der Barneveldsche Vrijwillige Brand weer. wenschte de voorzitter dezer brand weer, do heer H. Koudijs, don Jubilaris ge luk, wees verder op den prachtigen staat van dienst, dien de heer Kroon bezit en sprak den wensch uit, dat de goudon jubl laris nog lang een sieraad van onze brand weer zal mogen blijven uitmaken. Daarop gaf de secretaris der brandweer de heer A. v. d. Fliert, een historisch over zicht van het aantal branden, die de heer Kroon had helpen blusschen. Geen wonder dus, zoo vervolgde spreker, dat de naam van dezen gotrouwon brandweerman met gouden letteren in de annalen onzer brand weer staat gegraveerd. Vervolgens kreeg burgemeester Westrik het woord, om den jubilaris, namens het gemeentebestuur, geluk te wenschen. Tot zijn groot genoegen deelde spreker mede dat het H. M. de Koningin heeft behaagd den heer Kroon de zilveren medaille, ver bondon aan de Oranje Nassau-orde, toe te kennen, welke medaille spreker den jubila ris op de borst spelde. De volgende spreker was de heer W. ba ron van Nagall, oud burgemeester alhier die er op wees, dat do heer Kroon onder drio burgemeesters heeft gediend, namelijk van 1S81 tot 1883 onder wijlen burgemeester Nolrat, daarna van 1883—1925 onder spre kers burgemeesterschop en van 1925 af tot heden onder burgemeester Westrik. Zeer aangenaam was het spreker, dat hij don jubilaris, die gedurende een halve eeuw on zen gemeonschappelijken vijand, het vuur. heeft helpen bestrijden, de groote verguld zilveren medaille van den Kon. N'ed. Bond van Brandwocrverecnlgingen kon overhan digen. Met den wensch, dat do heer Kroon ook dit ondorscheidlngstceken ook nog lang zal mogen dragen, eindigde spreker zijn rede. Daarop zongen allen op de wijze van Piel Hein. den jubilaris toe: Piet Kroon, Plet Kroon, Piet Kroon, zijn naam is schoont Enz. Nogmaals nam daarna de voorzitter, de heer Koudijs, het woord, thans, om uiting te geven aan do dankbaarheid, die de brandweer den heer Kroon verschuldigd 19 ten bewijze waarvan hij hem een gouden horloge aanbood. Zeer onder den Indruk, dankte de jubila ris voor deze overstelpende wijze van hoog achting en waardeering. kunstzaal brok. Hilversum. In de kunstzaal Brok zal van 7 November tot 6 December een expositie worden gehouden van schilde rijen, etsen en litho's van Jan Visser uit Haarlem, kunstnaald- en schilderwerk van Etha Fles en van weefwerk" én kunstnij- vorheidsartikelen van L. Bogtman. Comité gevormd voor een grafmonument Baarn. Uit de burgerij zijn stemmen op gegaan om ter nagedachtenis aan den be kenden historieschrijver T. Pluim, een een voudig monument op te richten op zijn graf op de oudo algemeenu begraafplaats. In verband hiermede is een uitgebreid comité In het leven geroepen voor do nadere uitwerking van de bestaande plannon Bin nen kort zal de geheele burgerij in de ge legenheid gesteld worden hiervoor finan cieelo medewerking to verlecnen. In het co mité hebben zitting: Jhr dr. G. C. J. van Rcenen, burgemees ter van Baarn, cere-voorzittcr; jhr ir. F. E. P. Sandborg, wethouder vnn onderwijs; me vrouw do douairière L. R. Baron Tacts van Amerongcn van Groeneveld; G. Bakker, uit gever van de Baarnscho Courant; F F. de Boois, directeur van gemeentewerken; J. van den Brink, oud-onderwijzer van do Wcs terschool; J. H. van Dapperen, directeur van de harmonie Crescendo; B de Die, ge meente-secretaris; H. van den Dool, gods- dlenstleeraar; F. P E. van Ditshuijzen. no taris en voorzitter van de afd Baarn co. van do Kon Ned Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde; F. Erhart, directeur van de NV. Luxe Papierhandel v.h. Roukes en Erhart: T. Haarman, lid van den ge meenteraad; F. E. baron van Hcerdt; W. Jiskoot: Jhr. J. A. de Jonge van Zwjjnsber- gen, intendant van hot koninklijk particu lier paleis en domein Soestdijk; T. Korvc maker, officier van het Leger des Hoils: jhr. Ir. O. C. A. van Lidt de Jeudc. lid van den gemeenteraad en van de Provinciale Sta ten; J. L. Pierson. A. Pierson. bankier: R van Raalten, onderwijzer WesterschoolM M. Roukes. directeur van de N.V. Luxe Pa pierhandel v.h. Roukes en Erhart: jhr dr. J. W. H. Rutgers van Rozenburg, oud bur gemoester van Baarn en lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal; A A Stoker, lid van den gemeenteraad; H. M. van der Vegt. uitgever van het Baarnsch Nieuws blad; dr. J. A. Vor der Hake rector van het Baarnsch Lyceum: C A. Woltman El- pers, voorzitter van de Floralia vereeniging; B. J. J. Wijkamp, lid van de Gedeputeerde Staten van Utrecht en oud-onderwijzer. DE BETALINGEN GESTAAKT. Parijs, 4 Nov. (IIN.) Vandaag hebben weer drie particuliere bankinstellingen in Frankrijk haar betalingen gestaakt. Daar toe behoort een bankinstelling te Lyon, die waarschijnlijk de oudste particuliere bank instelling in Frankrijk Is ONGELUK MET EEN REVOLVER. Een vrouw gedood. In een café in den omtrek van de Lauwe recht te Utrecht liet gisteravond een der be zoekers een geladen revolver zien. Bij het ernstive bekijken ging de revolver onverwacht af en liootrst bedenkel'ik. Als vierde persoon zat de vrouw van den caféhouder werd doode-in de auto de lG-iarirzc zoon van Van der Twee dooden en een ernstig gewond Middelharna6, 6 Nov. Hedenmorgen omstreeks half 9 is op den onbewaakten overwog over den Oudciandsdijk onder do gemeente Sommelsdijk de auto van een rondreizend koopman in huishoudelijke ar tikelen door dc tram gegrepen. De auto werd weggeslingerd cn zeer ern stig geschadigd. Van do inzittenden werd dc koopman direct gedood. Do chauffeur en oen tweede passagier werden ernstig gewond. Zij zijn voorloopig naar Hotel Spel te Sommelsdijk overgebracht. Een vierde inzittende kreeg geen letsel Het uitzicht op dezen overweg is zeer goed, doch vermoedelijk is het ongeval to wijten aan den dikken mist, die op liet tijdstip van het ongeval liing. Uit Sommelsdijk wordt ona nader ge meld omtrent het auto-ongeluk op den on bewaakten overweg over den Oudciands dijk: Do auto die door de tram werd ge grepen, is geheel uit elkaar geslagen. Dc eigenaar van den wagon, do ongeveer 43 jarige H. van der Reyclen uit Oud-Beier land werd zeer ernstig gewond en word na ter plaatse door Dr. Boots uit Dirksland te zijn behandeld, naar deze gemeente over gebracht. Aldaar is hij in den loop van den ochtend overleden. In den wagen zat ver der de venter in galanterieën, de 42-j. H. Bel ja ars, deze werd naar Sommelsdijk ge bracht doch was bij aankomst aldaar reeds overleden Hot lijk is voorloopig in het leegstaande tehuis voor oudo mannen cn vrouwen over gebracht. Dc 20 jarige zoon van Van der Reydcn werd naar hotel Spec in Sommelsdijk go- bracht, waar hij door Dr. Knöps uit Som- mc)édi|k werd behandeld. Hij heeft een schedelbreuk en zijn toestand lijk getroffen; kort daarna is zij overleden. AANBESTEDING. Reijden; Deze jongen is vermoedelijk slechts licht gewond en is eveneens naar Dirkslpnd gebracht Den machinist van de tram treft geen schuld daar hij voldoende heeft gefloten Met was nvstior. doch men gelooft toch dat vr voldoende uitzicht is geweest om het on- Gunning. Hilversum. Van de, door de architec ten Wormscr on Wentink gehouden aanbc- steding van SI arbeiderswoningen voor de j ~val' te 'voöritomèn. woningstichting „Patrimonium" te Hilver sum, zijn gegund: Perceel I, metsel, en timmerwerken, aan J. Goed te Hilversum voor 196,691. Perceel 2, loodgieterswerk. aan Mijnhout cn Alcssie te Hilversum voor 9845 Parijs, 5 Nov. (V.D.) Een inspecteur van Perceel 3, behang-, glas. cn schilderwerk politic arresteerde Woensdagmiddag te Pa- aan Fr. Mortens en II. Janse, te T'iburg, rjjs jn j,ot rninïstcrie van financiën een 40 VOORGENOMEN AANSLAG BRIAND7 OP voor ƒ13,820. teruggevonden. jarigen uit Metz komenden koopman, Cal lignon geheeten, die voor zijn vertrek uit Metz dreigementen tegen den minister van Woudenberg. Uit een garage te Am- buitonlandscho zaken Briand had uitgc hem werd dezer dagen een iuxe auto vor- sproken. Men veronderstelt, dat luj voornc- Movrouw! VOOR DE KOFFIETAFEL. Een blikje heerlijke kreeft oi crab, versche garnalen of garnalen In gelei het lljnste ln den IJmnlder Vischhandel, Utrechtschestraat 40, Tel. 92. mist. In den nacht van Maandag op Dins dag passeerde toevallig een chauffeur, aan gemelde garage verbonden, ons dorp cn zag op den Amersfoortschen weg de ver miste wagen onbeheerd staan. Hij deed aangifte bij de marechaussee te Leusdcn, die de wagen heeft opgehaald. Het bleek, dat het benzine-reservoir leeg was. Vermoe delijk heeft dus benzine- en geld('?)-gcbrek de daders genoodzaakt de auto hier achter te laten. EEN JAGERSMAN GEVERBALISEERD. De „spuit" in beslag genomen. Barncveld, 5 Nov. Gisteren had do heer M., huurder van een jachtveld te Es sen, onder deze gemeento, een drijfjacht ge organiseerd, waarvoor hij een aantal hec- ren-jagers had uitgenoodigd. Toen de jacht partij echter in vollen gang was en reeds menig langoor den gebruikelijken hazen- dood gesneuveld was, betrad ook con poli tieman hot terrein, waarop het j achtver- maak beoefend werd, welke koddebeier al spoedig bleek oen echte spelbreker te zijn Nieuwsgierig als de politie vaak is, infor meerde hij met de meeste belangstelling of alle heeren wel in het bezit van een jacht akte waren, waarbij bleek dat een der hoe ren, zekere P., die nota bene de reis uit Dokkum (Friesland) had gemaakt om deze Jachtpartij te kunnen medemaken, in ge breke was gebleven zich dit voor het uit oefenen van het jachtbedrijf noodzakelijke document aan te schaffen. Dientengevolge werd niet alleen tegen dezen amateur jager proces-verbaal opgemaakt, doch ook zijn prachtig dubbelloops-geweer, ter waarde van minstens 1 200, in beslag genomen. Zooals men zich kan voorstellen, was voor hel gezelschap de aardigheid van het edele weidmansbedrijf dien dag totaal vergald. nieuwe revolutie in peru. N e w-Y o r k. 5 Nov. (V.D.) Volgens tele grammen uit Lima (Peru) heeft dc regce- ring nieuwe troepen gezonden naar het ge bied van Trujillo, vanwaar een revolution- naire beweging wordt gemeld. Volgens dc officieelc berichten is de regeering tot dus verre meester van den toestand. mens was een aanslag te plegen op Briand HUISZOEKINGEN EN ARRESTATIES IN SAKSEN. Schwarzcnberg, 4 November. (V.D) De politieke politie te Zwickau heeft mei den steun van een aantal beambten der cri mineele-politio en een zeer groot aantal po litiebeambten te Schwarzenberg cn Berms- grün een groote razzia gehouden naar ver boden politieke geschriften en wapenen bij leden der communistische partij. Te Schwar zenberg werd het gebouw der coöperatie en het Volkshuis omsingeld cn vervolgens doorzocht. Ook bij verschillende commu nisten werden huiszoekingen gedaan. Het is niet bekend, of er iets is gevonden. Ei- zijn eenige personen gearresteerd. VERKEERSVLIEGTUIG RAAKT IN BRAND. New Y o r k, 6 Nov. (V.D.) Een verkeers vliegtuig van den dienst Wa6hington-New York is Donderdag nabij het vliegveld van Camden neergestort en verbrand. De be stuurder cn vier passagiers werden gedood. EEN NOODLOTTIG SCHOT. Steende ron, 5 Nov. Om twee uur he denmiddag wilde het li-jarige dochtertje van den landbouwer St. te Toldijk een buks, welke geladen was, die in een der kamers van dc woning op tafol lag, naar een andere kamer brengen. Het meisje stootte met het voorwerp tegen do deur, waardoor het6chot afging en haar 26-jarige zuster in de rech terslaap door den kogel werd getroffen. Haar toestand is hoogst zorgwekkend. MELKSTRIJD TE AMSTERDAM. Amsterdam, 5 Nov. Het mecrcndeel rler melkveehouders, die georganiseerd zijn in den Provincialen Bond van Melkveehou ders, heeft in een heden te Amsterdam ge houden vergadering zich togen verlaging van don inkoopsprijs der melk met één cent verklaard, hbtgeen door den melkhan del was voorgesteld. Getracht zal worden door arbitrage een conflict te voorkomen. Voor het geval geen overeenstemming wordt bereikt, is de kans groot, dat van de zijde der veehouders maalregelon zullen worden genomen om de melkdistributic 1c Amsterdam buiten den georganiscerden melkhandel om tc bewerkstelligen. Bi uuwer's Aardewerk. Klein Plastiek. Pullen, Schalen. TEL. 1235. De heer U7. J. Courrech Staal te Gorinchem het slachtoffer Gorinchem, 6 Nov. Do heer W. J. Courrech Staal, notaris in deze gemeente, is liet slachtoffer van een roofmoord gewor den. De moord is ontdekt door de 17-jarige dienstbode, mej. \V. van Hof. Deze kwam heden morgen als gewoonlijk om half 8 aan do woning van den notaris, aan dc Burg straat 59, waarvan zij een sleutel heelt. Op het kantoor vond zij haar meester dood op den grond liggen. Onmiddellijk heeft zij do politie gewaarschuwd, die onder leiding van den commissaris, den heer W. van Mazel, een voorloopig onderzoek instelde. Uit dit onderzoek is gebleken, dat de moord gister avond na het vertrek van het kantoorperso neel, toen de notaris alleen in het gebouw vertoefde, heeft plaats gehad. Het bed was niet beslapen en het is waarschijnlijk dat do moordenaar zicli gewoon als cliënt bij den notaris heelt aangediend. Uit do situatie op het kantoor, zooals deze hedenmorgen werd gevonden, valt oj) te maken, dat do heer Courrech Staal moet zijn aangevallen, terwijl hij voor zijn schrijf bureau zat. Ken hevige woi steling moet hebben plaats gehad, welke met den dood van den notaris is geëindigd. Het slacht offer lag hedenmorgen met het hoofd tus- schcn dc kachel en den schoorsteen. De worsteling moet zoo hevig zijn geweest en de val van het slachtoffer zoo zwaar, dat niet alleen de kachel werd verschoven, doch dat tevens dc marmeren plaat van den schoorsteenmantel is gebroken en de rech- sche stijl van den schoorsteen even eens van marmer is ontwricht en op den grond terechtgekomen. Na het plegen van den moord heelt de dader de sleutels van de brandkast geno men cn deze geopend. Een pak bankpapier wordt vermist. Het juiste bedrag kan echter nog niet worden oj>gegeven. De politic heeft hedenmorgen op het kani loor foto's laten maken en andere waarne mingen lalen verrichten, die kunnen leiden tot liet ontdekken van den tot nu too on bekenden dader. De eigenlijke doodsoorzaak kon tot dusverre nog niet worden vastge steld. Hiervoor is dr. Hulst uit Leiden ont boden om de sectie op het lijk te verrichten. Voor zoover op het oogenblik valt na te gaan heeft men gisteren niets bijzonders in dc omgeving van hot huis van den notaris bemerkt. ZèIf Uw corret her/tellen? Elk W-KROON CORSET wordt door de fabriek bij voorkomend gebrek geheel GRATIS herjteld op hêf merk Bij ieder Corset een Garantiebewijs Langestraat Te ef. 341 (2 lijnen)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 2