EEN HALVE EEUW S01DATENZ0RG LUISTERRIJKE EXPOSITIE TEN EINDE Stadsnieuws LYAUTEY'S WERK WORDT AFGEBROKEN Enorme belangstelling der laatste dagen BRAND VERNIETIGT EEN STOOMSCHIP CHR. MILITAIR TEHUIS VIJFTIG JAAR Een stukje historie PREDIKBEURTEN De Internationale koloniale ten toonstelling behoort weer tot hel verleden Het grooto werk van Lyautey is aan het einde gekomen; nog slechts luttele uren en de poorten van de tentoonstelling zullon zich voor goed sluiten Rn als wilde icde", die daartoe in de gelegenheid is, nog af scheid nemen, stroomde het publiek gedu rende de laatste dagen naar Vincennes, als ware het de openingsdag. In de ochtenduren van Vrijdag j.l., toen de mist als een dicht gordijn over Parijs hing. als waren we aan den Theemsoever, was het een triest gezicht. Het uitgestrekte terrein lag al6 vergeten, de vele Oostersche gebouwen werden niet meer door het dichte bladerdak van het bosch voor elkaar ver borgen en door de warreling van kale tak ken van het winterwoud rees de roode plom pe vorm van het gebouw van Fransch Oost- Afrika op, terwijl iets verder de sierlijke minarets van Angkhor Vath ton hemel we zen. Rn de misère van een langzaam ster vende tentoonstelling was niet meer voor het oog te verbergen Iets later kwamen enkele belangstellen den opdagen, die als veriatenen eenzaam over het terrein doolden. Het waren meest oudjes, die zich warm ingepakt hadden, die hun bezoek voor de laatste dagen hadden bewaard om niet door de menschenmassa te worden verdrongen. Menschjes, die er lan gen tijd over zuilen naspreken, die met klei ne, open mummelmondjes in bewondering opstaarden naar de huizenhooge trap van den beroemden tempel, die in ons Hol- landsch paviljoen vitrine na vitrine bestu deerden en met een zekeren eerbied in de stem hardop de bordjes lazen: „Collection Sa Majesté la Reine des Pays Bas". En to gen lunchtijd zag ik ze op bankjes rusten, waar de provisiezak werd uitgepakt en ze hun brokken brood en harde eitjes verorber den. Voor de laatste maal heb ik nog eens over bet uitgestrekte terrein gedwaald, heb ik nogmaals bewonderend opgezien naar do enorme gebouwen, die in het Bosch van Vin cennes werden opgetrokken voor de zoo vlug verstreken zes maanden, die de ten toonstelling duurde. En hier en daar zag ik grof verval, dat bewees, dat plannen voor eene heropening in 1932 wilde fantasie wa ren geweest, die schatten zou hebben gekost Voor de laatste maal heb ik nog eens 5 francs geofferd aan het treintje, dat u voor dat geld een volledig overzicht van de ten toonstelling belooft en u kilometers en kilo meters schutting laat zien, het treintje dat als een hond, niet van een schutting schijnt te kunnen worden weggejaagd. Voor de laat ste maal heb ik een franc geofferd aan den veerman, die u over het meer brengt naar het Pare des Attractions. Ik zat in het boot je, dat evenals de boomen zijn kleed van groen had afgeschud, met een nog jonge moeder met een kind. De moeder had het koud, het kind was ingepakt als een Eski mo, ik wilde in mijn winterjas. Wij hadden zoo juist Annam verlaten, waar ik oen ver koudheid opliep Verlaten lag het Lunapark voor ons. Het was uitgestorven. Nog slechts enkele weken geleden was het een cacaphonie van schet terende luidsprekers geweest, schreeuwde de muziek u van alle kanten tegemoet, bons den en klakten de electrische auto's tegen elkaar op en noodden de wakkere venters u gierend van alle zijden tot koopen. De Sce nic Railway staat op invallen en het stroo- mende water, dat door de geheimzinnigo grotten voerde, heeft opgehouden te vloeien. De moeder met het kind dwaalden teleurge steld tusschcn de verlaten kraampjes door, het kind begon te drenzen, do moeder werd nerveus en dreigde het zeurende kind een rammeling te gev^n. Het paste alles in de trieste omgeving Maar na lunchtijd kwam de menigte op dagen, de honderd-duizend-koppige menig te, die het sterfbed van de tentoonstelling wilde meemaken. Dat was Vrijdag, en Zater dag kwam een nog talrijker menschenmassa opdagen, totdat het culminatiepunt werd be reikt op Zondag, den laatsten dag, dat de tentoonstelling geopend was. Voetje voor voetje schuifelden de drommen voort; het was een opeenhooping van menschen als 6tonden we opeengepakt in de Métro en niettegenstaande de bijtende kilte van de laten herfstdag, hadden wc het warm. De bussen konden de kwanta bezoekers niet meer verwerken, de metro-stations spuug den al6 het ware de passagiers uit en zelfs verkocht men aan de loketten entreekaar tjes, omdat de venters op straat het niet bij konden houden. En de grijze Lyauty, die al een week lang overstelpt was met afscheids diners. hield inspectie van de troepen bij de Tour do Bronze on presideerde het diner, waaraan niet minder dan twaalf honderd personen de.il namen. Ook bij het Hollandsche paviljoen had een kleine plechtigheid plaats, sober van ka rakter. doch niettemin indrukwekkend. Des avonds te zeven uur werd jn tegenwoordig heid van het geheele comité en een niet on aanzienlijk aantal leden $an de Hollandsche kolonie de vlag gestreken, word een drie werf hoera uitgebracht op H. M. de Ko ningin. En het publiek verdrong zich om toch nog maar even binnen te kunnen ko men in het paviljoen, waaraan een zoo glo rieuze geschiedenis was verbonden. Daar zijn meer dan 32 millioen bezoekers geweest in de korte spanne tijds, dat de tentoonstelling geopend was en die er het beste bij zal zijn gevaren, is ongetwijfold do maatschappij, die de ondergrondsche verbin ding van Parijs exploiteert, die weliswaar een lijn, speciaal voor de tentoonstelling zeer belangrijk, had verlengd, doch ongc twijfcld hot kapitaal, dat daarin gestoken werd, reeds terug heeft. Want van die 32 millioen menschen zijn er ongetwijfeld moer dan do helft per métro gekomon, hetgeen do transportmaatschappij een vette twintig millioen in het laatje heeft gebracht, afge zien van het belangrijk aantal personen, dat op de tentoonstelling werkte en dagoliJk6 op en neer reisde. Neon, de métro moet een goed zaakje gemaakt hebben. Ik vrees, dat het comité général van de tentoonstelling van zijn onderneming niet hetzelfde zal kunnen zeggen, ofschoon cijfers nog niet be kond zijn. Het grootsche, doch voor leeken wellicht ietwat te optimistisch plan om de Holland sche afdeeling, het geheele paviljoen, naar Nederland over te brengen on aldaar weder om op tc bouwen, schijnt nu voor goed van do baan te zün. De vorige weck nog sche nen deze plannen een ernstigen vorm aan te nemen, doch sedert blijkt men van inzicht veranderd te zijn en het plan to hebben op gegeven, hetgeen wellicht een grooto desil lusie voorkomt. De afbraak van de gebouwen zal niet voor einde December begonnen worden, daar, zoonis te begrijpen is, allereerst het trans port van den inhoud der diverse paviljoens moet geschieden en het al zeer moeilijk zou zijn te controleeren, wat het terrein ver laat, indien men tegelijkertijd zoude afbre ken. Velen zijn echter al een heel eind op weg en Amerika, als 6teeds do vlugste der vlugsten, is ook thans weer haantje de voorste. Het geheele linker vleugelgebouw, dat der Philippijnen, was jongstleden Za terdag reeds volledig ontruimd, terwijl ook Hawaii al in een vergevorderd verhuis- stadium verkeerde. Van de geheele tentoonstelling zal slechts het Koloniaal Museum overblijven, of schoon ook daar een reductie zal plaats vinden. In het sous-terrein toch was een aquarium, waarin men na veel moeite en arbeid een schitterende collectie exotische visschen had verzameld. Het heeft natuur lijk een geruimen tijd geduurd, voordat men de juiste condities had gevonden, waaronder de wondere exemplaren konden voortleven, doch thans heeft men besloten met het oog op de zeer hooge onderhoudskosten het aquarium te sluiten. Dit is ongetwijfeld zeer tc betreuren, doch gelukkig zijn er velen, die het met dit besluit niet eens zijn en stappen hebben gedaan om het besluit tc doen herzien. En gezien het feit, dat het Koloniaal Mu seum, wanneer er niets meer van do ten toonstelling zal over zijn, vrij eenzaam ligt, waro het raadzaam het aquarium, dat een grooto aantrekkelijkheid vormde, geopend to houden, daar dit voor velen een roden zal zijn het Museum niettegenstaande de groote reis, die men ervoor heeft te maken, toch met een bezoek te vereeren En de bordjes „Exposition Colonialo" zul len van de tramwagens verdwijnen, de bor den in de Métro zullen worden overgeplakt en van de geheele tentoonstelling zal ons slechts de herinnering en later.... do cij fers blijven. Parijs, 15 Nov. 1931. A. P. Londen, 20 Nov. (V. D.) In den afge- loopen nacht is het op een scheepswerf te Belfast liggende 19.000 ton metende stoom schip Bermuda door brand zoo goed als ge heel vernield. De Bermuda had in Juni j.l. tengevolge van brand in de haven van Ber muda groote 6chade opgcloopen en lag nu voor reparatie aan dc werf tc Belfast. De oorzaak van den brand is onbekend. Dc schade bedraagt ongeveer 1 millioen pond sterling. COMMUNISTISCHE AFGEVAARDIGDEN GEARRESTEERD. Weimar, 20 Nov. (V. D.) Toen Donder dagavond de communistische afgevaardigde van den Pruisischen landdag Duddins zon der toestemming in een vergadering te Zrlla-Mehlis het woord wilde voeren, werd hij door de politie gearresteerd. Op hem werd een schietwapen gevonden. Te zamen met verscheidene andere ge arresteerden, allen deelnemers aan de ver gadering, werd hij voor den politierechter gebracht. Bij huiszoekingen in de woningen van de gearresteerden werden verscheidene wapens gevonden. A. R. en T. C. „DE PEDAALRIDDERS". Feestavond ter herden king 5-Jarig bestaan. Dc feestavond ter herdenking van het 5-jarig bestaan van de A. R. cn T. C. „De Pedaalridders", welke destijds door bizon- doro omstandigheden uitgesteld moest wor den, wordt nu gehouden op Zaterdag 28 November a.s. in de zaal van den heer Van Schaik, café d'Oranjeboom. GARNIZOEN. Dc le luitenant B. R. P. F. Hasselman van het le half regiment huzaren, is met ingang van 1 November 1931 voor den tijd van één jaar werkzaam gesteld onder de bevelen van den chel' van den generalen stab DE GEHEIMZINNIGE MAN. En de echte Hollandsche rijksdaalders. Hot klonk wat onwaarschijnlijk óchto Hollandsche rijksdaalders op straat wegge ven! Goon wonder, dat sommigen er aan twijfelden cn meenden met een Reclame truc te doen tc hebben. Maar men heeft woord gehouden. Gistermorgen om 10 uur is dc vreemd soortige arbeid begonnen en al spoedig nad men don „verdachte" ontdekt, om hem oven later weer uit het oog verloren te hebben. Doch niet dun nadat een uitbeta ling had plaats gevonden. Do vertegenwoordiger van de Wood- Milne Rubber-artikelen heeft ook wel eens voor dc moeilijkheid gestaan, dat hij geen kans meer zag om te ontsnappen, omdat men hom omsingelde. Maar dan droeg hij zijn bizonderen arbeid over aan een plaatsvervanger, die snel dc hiolen lichtte. Op die momenten verkleedde hij zich snel, om zich onherkenbaar to maken. Ja. toch kon men hom wel weer ontdekken, doch alleen aan dc medaille. Mon deelde ons mede, dat hier ter 6tede niet minder dan 110 uitbetaald is gewor den. Voor velen kan hot dus oon goede dag geweest zijn; met oplettcndhokl viel er geld tc verdienen. De minder gelukkigen krijgen een nieu we kans, want reeds nu is een bezoek voor 1932 aangekondigd. EXPERIMENTEELE SÉANCE. In de Theosofische Loge. Wij herinneren onze lezers nog even aan dc cxperlmenteolc séance, welke a.s. Dins dagavond in het gebouw der Theosofische Logo aan do Resrentessclaan door don heer en mevrouw L. G. RoosIlallcnsleben ge- gegeven wordt. Do aanvang is bepaald op 8uur. Nadere bizonderhoden treft men in de annonce In dit blad. STADSNIEUWS Inrichting, waar velen na den dienst een „home" hadden, waarvoor zij nog lange jaren dankbaar zijn Wanneer er één inrichting in onze ge meente is. die telkenjarc opnieuw tot ver buiten de grenzen van ons gewest wordt ge noemd en met dankbaarheid wordt ge noemd dan is het toch zeker wel hot Chr. Tehuis voor Militairen aan de Lange Beek straat alhier, dat volgende maand zijn vijf tigsten verjaardag zal vieren. Jaar in jaar uJt hebben vele jonge dienst plichtigen uit verschillende oorden des lands eenigen tijij in onze stad moéten ver toeven omdat de militiewet hun deze ver plichting oplegde. Zij kregen dan na hun introdo in het militaire Jeven als verblijf een groot gebouw, althans een klein deel daarvan: de eoldatenkamer, waar gegeten, geslapen, gerookt en gepoetst wordt-, het verblijf, waar de.geweerrekken staan en dc getraande schoenen vaak de lucht ondra gelijk maken, de ruimte, waar de kamer wacht dikwijls het leven van zijn medc- mcnschen verzuurt door de vloer te sloffen zonder daarbij te sproeien. En des avonds na den dienst? „Dan zijn de cantines geopend" zal men zeggen. Ja, dan zijn de cantines geopend, doch voor hen, die eens rustig kennis willen nemen van de hun toegezonden lectuur behalve de door den minister van defensie verboden tijdschriften en dagbladen natuur lijk! voor hen, die door den militairen dienst hun studie zien onderbroken en des avonds toch wat „bij" willen blijven, is daar niet veel rust te zoeken, die plaats waar de een zijn partijtje bridgo speelt cn de ander een monotoon concert geeft met de vaak veelhoekige schijven van do sjoel bak Het gevolg is en daar hebben ook ver schillende officieren reeds op gewezen dat de jongelui 's avonds de straat op gaan en daar doelloos ronddolen of de brug leuningen gaan bevolken, om nog maar niet te spreken van degenen, die elders hun vermaak zoeken. Teneinde den dienstplichtigen een tehuis te verschaffen na dc diensturen, om het gemis van een eigen huiselijke sfeer zoo veel mogelijk te compenseercn, zijn er mili taire tehuizen opgericht: het R.K. Militaire Tehuis, het Algemeen Millitair Tehuis en hot Christelijk Militair. Tehuis. Over dit laatste willen wij in verband met het a.s. gouden jubileum nu eens wat meer ver tellen. De oprichter van dit tehuis hebben be grepen, dat er voor de jongens, die over dag hun werk hebben in de kazernes en op het excercitieterrein, op de heide of op het springterrein, na afloop van hun dagelijk- sclie bezigheden een gelegenheid moet zijn waar zij kunnen vertoeven in een omgeving, waar zij hun eigen sfeer in casu de Chris telijke sfeer, aantreffen. S. J. T. H. Neder- meyer Ridder van Rosenthal is de oprich ter geweest van het Chr. Militair Tehuis alhier in de Muurhuizen, van welke inrich ting hij tevens de eerste vier jaar voorzitter is geweest. Na elf jaar werd het tehuis ver plaatst naar de Lange Beekstraat omdat het pand In de Muurhuizen niet meer vol deed. Op 17 Januari 1893 werd het nieuwe „home" in gebruik genomen. Sindsdien is er veel veranderd daar in het tehuis aan do Beekstraat, waar de huisvaders, de hoe ren Bremer, Kremer, Zevenbergen en Smal- legange zich beijverden om 't den „jongens" zoo gezellig mogelijk te maken. Wij zijn dan ook dezer dagen eens met den heer Smallegange. den tcgen\Voordigcn huisva der. die daar in de Beekstraat reeds sedert 1913 de touwties in handen hoeft, gaan pra ten. Hij vertelde on6, dat het tehuis zijn be langrijksten tijd heeft doorgemaakt onder huisvader Kromer (1895—1907) en onder zijn eigen beheer als huisvader. Hij heeft mét dc jongens de mobilisatie meegemaakt en kan dan )ok spreken van avonden, dat er 400 k 450 bezoekers waren, voor wie het aan tal stoelen dikwerf niet toereikend was. Thans is het bezoek niet meer zoo over weldigend als in die dagen, loci> bezadigde huit» vaders aan huis en gezin werden ont trokken om paraat te zijn zoodra hun hulp voor do verdediging van ons land werd in geroepen. Het tehuis biedt nu des avonds vrijwel uitsluitend onderdak aan de mcnschon der bereden wapens en een enkeling van de in fanterie. Dit vindt zijn oorzaak in het feit, dat de cavaleristen voor het overgroot? deel worden gerecrutoerd uit de jongelingen oer Noordelijke provinciën, waar do bovclkuig godsdienstigor is dan in de groote steden van het Westen, die een belangrijk deel der infanteristen leveren. Daarbij komt nog een andere belangrijke factor n.l. de kortere diensttijd van heden vergeleken bij die van vroeger jaren. Dc soldaten zijn slechte be trekkelijk korten tijd in hun garnizoen, ter wijl zij in onzen tijd vrijwel allen voorzien zijn van een - rijwiel, met het gevoig, dat zij Zaterdagsmiddags tientallen kil >ineters gaan fietsen om vrienden of kennissen op te zoeken, waardoor het bezoek aan het tehuis achterwege blijft. Het groote aantal fietsen is dan ook aanleiding geweest tot het bou wen van een rijwielbewaarplaats. Do heer Smallegange vestigde er vooral onze aandacht op, dat het beheerén van het tehuis zoo'n dankbaar werk is. Nog lang nadat do geoefende soldaten het garnizoen hebben verlaten ontvangt het Chr Militair Tehuis correspondentie van hen; wel een bewijs dus, dat het werk, wat daar voor hen is gedaan, op prijs wordt gesteld. De kazerne wordt beschouwd als de werk-1 plaats; het Militair tehuis als hun tehuis. Zij staan er niet onder contrólo; ieder is vrij; ieder die zich wèl gedraagt is wel kom. Er is in den loop der jaren zelfs een militaire jongelings-verceniging opgericht Van tijd tot tijd worden er gezellige avon den georganiseerd o.a. bij opkomst van nieuwe lichtingen en bij het vertrek van hen, wier eerste oefeningstijd voorbij is. Dan zijn het dc sjoelbak, het dominecspel en de electrische visecherij, dio naast de vele andere attracties de avonden doen voorbij vliegen. b Het tehuis heeft een speciale gelegenheid voor hen, die willen lezen of studeeren. Zij kunnen in een kleine zijkamer zich wijden aan hun studie Hierbij zij nog vermeld, dat voor de bezoekers kastjes aanwezig zijn, waarin zij datgene kunnen opbergen, wat zij liever niet in de kazerne hebben, terwijl er voorts nog de beschikking is over een goed voorziene bibliotheek, waarvan een dankbaar gebruik wordt gemaakt. Het tehuis» heeft gedurende zijn vijftig- jarig bestaan heel wat bestuurders gehad: Mr. S J. T. TI. Nedermeyer Ridder van Rosenthal was van 18851889 voorzitter ge weest; hij word opgevolgd doormr TI. J II. van Boetzclaer die in 1894 zijn plaats zag innemen door Mr. F. D. Graaf Schimmel- penninck, die gedurende 30 jaren met groote liefde zich gegeven heeft voor de belangen van het tehuis. Met deze namen moeten in één adern genoemd worden die van Ds. A. M. Donner, die jaren achtereen do ijverige secretaris-penningmeester is geweest, en van den heer F. Wcsscling, dio reeds sedert 1896 bctuurslid is en thans het voorzitter schap bekleedt. Deze bejaarde president is, ondanks zijn hoogen leeftijd nog altijd even actief, niet alleen voor het tehuis, maar nog voor tal van andere zaken, welke zijn sym pathie genieton. De functie van huisvader werd achtereenvolgens vervuld door de hoe ren J. Verhoeven (18811883) J. Bremer (1883'95) H. Kremer (18951507); J. Zeven bergen (1905'13) en M. Smallegange (1913 —heden). Thans is de herdenking van het halve eeuwfeest vrij nabij: Zij zal plaats vinden op 16, 17 en 18 December a.s. Het ligt even wel niet in de bedoeling om er een grootsch feest van te maken, aangezien daar de tijdsomstandigheden niet gunstig genoeg voor zijn. Er zijn reeds vele giften voor dit jubileum binnengekomon, zelfs van oud be zoekers, die thans in Amc-ika en Indië ver toeven! DU géi cl, is nog niet geheel toerei kend voor het aanbrengen van do noodigc restauraties. Men is thans reods bezig met het maken van een nieuwe studeerkam Jr en het inrichten van een nieuwe hygiënische toiletinrichting. Voor de herdenking van dit gouden jubi leum heeft zich een eere-comitó gevormd waarin zitting hebben: Mr. Dr. L. N. Deckers, minister van defensie- luit.-gen. E. F. Insinger, commandant veldleger; Dr. H. Th. s' Jacob, Commissaris der Konincln in ons gewest; Mr. J. C. Graaf van Rand- wijck, burgemeester onzer gemeente; gene raal majoor baron W. Röell voorzitter van don Ned. Mil. Bond; gonornul majoor L. F. Duyraacr van Twist, voorzitter Nat. Land- stormcommissio, genei aal majoor b.d. F. J. Quanjer, oud-commandant, der ]Ve Divisie; Ds. A. M Donner, 's Grayenbagc; K vitn Drunen. commandant der Vlllo inti.nerie- brigndo alhier; M. Ridder van Kappard. ko lonel der veld-artiilei'le on ^cnenml majoor H. A. C Fabius, inspccteu: der cavalerie. Het jubileum-comité beslaat uit de hoeren F. Wcsseling; P. Bootsrna, lei<e* predikant; A. Blussè van Oud Alblas; I. Slap; J. Bast; P. Koning Hzn, C. Boeschoicn; Ir. baron van Heemstra; Dr B. Keulen; 13. Ruiten berg on Mr. L. Stadig. Amersfoort Zondag 22 Nov amber. Ned Hcrv Kerk. St Joriskerk. 10 uur: Ds Pannebakker. 6 uur: Dienst. Nieuwe Kerk 10 uur Dienst 6 uur: Dienst Emma Kerk. 10 uur: Dienst. 6 uur: Dienst. Bethelkerk. Geen Kinderkerk Gasthuiskerk. 10 uur: Dienst Wijkgebouw Monnikenpad. 10 uur: Kinderkerk. Gebouw „Het Sluisje." 10 uur: Kinderkerk. Vrijz. Hervormden. (Lutherscho Kerk). Geen dienst. Remonstrantsche Kerk. 10% uur: Dr. Miedema. Doopsgezinde Gemeente. 10% uur: Ds. Hylkema. Kvang Lutherscho Kerk. 10% uur: Ds. de Jongh. Gerof. Kerk (Zuidsingcl). 10 uur Ds. Schouten. 5% uur: Ds Popma Geref. Kerk (L. Vrouwestraat). 10 uur: Ds. Popma. 5% uur Ds Schouten Geref Kerk in Herst Kerkverband. 10 uur: Ds. v. d. Brink. 5 uur: Ds. v. d. Brink. Christ Geref Kerk. 10 uur: Ds. de Groot 5% uur: Ds. de Groot. Vrije Geret Gem« entc. 9% u*ur: Godsdienstoefening. 5 uur: Godsdienstoefening. Oud-Kath. Gemeente Cf Zand 13). 10 uur H Öipnst Universeel eeivdienst (Soefi beweging). (GpIiouw der Theos Vereen 11 uur: Dienst; onderwerp: „Godsdienst en kunst Vrije Kath Kerk (Regt-ntesselnan 21). (Theos Loge, Regentesselaan 21). Geen opgave ontvangen. Leger des Heils (Langestraal 91). 10 uur Dienst 3% uur ipenluchtsnmenkomst. 7 uur Openliichisninenkomst 8 uur Verlossnigsyariieiik'-mst Christian Science ft Laantje 3). 10% uur: Eng. Dienst BITITEN GEMEENTEN. Baarn en Eembrugge. 10 uur: Ds. Kievit. 6 uur: Ds. Adriani. Barneveld. 9% uur: Ds. van Montfrans. 5 uur: Ds. Batelaan. Hoeveloken. 9% uur: Ds. van Boven. 2 uur; Ds. van Boven. Hoogland 10 uur Ds Warners. Leusden. 10 uur: Ds Hofstede. 6 uur: Ds. Hofstede. Nijkerk. 9% uur: Ds. van Melle. •5 uur: Ds. v. d. Graaf. ScheipeczeeL 10 uur Ds. Warmolts. 6 uur: Ds. Warmolts. Soest. Kerk 10 uur: Ds. Snoep van Zeist. 6 uur: Ds. Groeneveld. Krmnakerk. 10 uur: Ds. Groeneveld. 6 uur: Ds. van Schaick. Soestdijk. Vrijz Godsdienstigen. Ds. A. D. Weinpe van Bentveld. Soesterbczg. 10 uur: Ds. J. W. G. Goedhart van Zeist. De Vuursche 9% uur: Ds. van Voorthuizen. G uur: Ds. van Voorthuizen. Woudenberg. 9% uur: Ds. Klomp. 6 uur; Ds. Klomp. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. A.s. Zondag hebben dienst de doktoren Batenburg, Kolk en Nicolaï. ZONDAGSDIENST EN NACHTDIENST APOTHEEK. Zondag en d,e geheele week 's nachts heeft dienst de apothoek der firma Ten Brink en Vcrmolen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 10