GEOPEND WIJNHANDEL NIEUWE TROEPEN NAAR MANDSJOERIJE DE MAARTENSDIJKSCHE TOLLEN RAAD VAN HILVERSUM RAAD VAN BARNEVELD De begrooting goedgekeurd W. VAN EGDOM-VAN DIJKEN WIJNHANDEL annex SIGARENMAGAZIJN RAAD VAN SOEST De behandeling der begrooting "■WSS De siudentenonlusten in China DE VRIJSPRAAK DER PUTSCHISTEN. VVeenen18 Doe. (V. D.) Het partij bestuur van do sociaal-democratische par tij heeft na het bekend worden van het vrijsprekende vonnis in het Heimwehrpro- cos een oproep tot do arbeiders gericht, waarin gezegd wordt: Wij kunnen niet meer vertrouwen stellen in do verdediging van de republiek door de staatsmacht. WtJ ziillen onze vrijheid den volgenden keer zelf verdedigen. Het antwoord op het vonnis van Graz en dc schoten van Voitsberg moet ™rbestfnr ~TrigT;;Tam;Te bet zoo spoedig mogelijk voltooien van [de voorbereiding van onze weerkracht. Vervolgens bespreekt do oproep nieuwe Moskou, 17 Doc. (V. D.) Uit Tokio wordt gemeld, dat de minister van oorlog nieuwe Versterkingen naar Mandsjoerije i zendt, bestaande uit een brigade intan'"**1" en verscheidene detachementen van de ver schillende andere wapens. Als motief voor deze versterkingen wordt "genoemd „de op het oogenblik in Mandsjoerije heerschende koude en het toenemen van het banditis me". Met deze nieuwe troepenzending zal het aantal Japansche soldaten in Mandsjoe rije 30.000 man bedragen. Londen, 17 Dec. (V. D.) Uit Nanking wordt gemeld, dat do toestand aldaar zich op ernstige wijze ontwikkelt in verband met de studentenonlusten. De regeering heeft dractische maatregelen aangekondigd ter handhaving van de orde. Hedenmiddag werden de troepen gedwon gen* te vuren óp een menigte van 3000 stu denten, die, tegen den Koemintang de- monstreerende, het hoofdkwartier van de partij bestormden Er vielen echter geen dooden. Wel werd grooie schade aangericht zoowel in het hoofdkwartier van de Koeo- imintang als in de bureaux van de Central Daily News. Uit Tokio wordt gemeld, dat in verband met het toenemen van de activiteit der bandieten en ongeregelde benden in de na bijheid van de Zuid-Mandsjoerijsche spoor baan de Japansche autoriteiten besloten hebben tot operaties, teneinde deze streken te zuiveren. De studenten Sn Nanking de baas. Nadere bizonderheden over hun buitensporigheden. Nanking, 18 Dcc. (V. D.) Terwijl gis teren in het hoofdkwartier van do Koeomin- tang een zitting van het partijbestuur plaats vond, waar men beraadslaagde over de vor ming van een nieuwe regeering. werd het gebouw voor'de tweede maal bestormd door 3000' studenten, dio den inventaris van de meeste lokalen vernielden. Zij ontvoerden een lid van de partijleiding, dio later werd doodgeschoten. De regeering heeft gedeeltelijk onder den 'druk van buitenlandsche diplomatieke ver tegenwoordigers bevel gegeven tot- militaire actie tegen de studenten. De soldaten openden het vuur, doch er werd, niemand gewond. Er werden echter 50 studenten gearresteerd. Naderhand werd het bureau van Het dagblad der Koeomin- j tang bestormd en vernield, terwijl bij de j Eng^lsche Central Daily 'News persen wer- j den vernield. De studenten beschuldigen dit dagblad er van,,druk op de Chineescbe re geering uit te oefenen om niet met alle kraebt tegen de Japanners in Mandsjoer.ije op te treden. Het gelukte den troepen niet de studenten terug te dringen, zoodat de ge- heele stad tbans onder de leiding der op standige studenten staat. Putsch-voorbereidingen en besluit: Wan neer men ons rechteloos en tot slaven wil maken, zullen wij ons verzetten. Dan zal het ware volksgericht zitting nemen over de fascisten, dan komt het uur der vergel ding voor al het vergoten arbeidersbloed. Daarom: geen onbezonnenheden, geen uit barstingen van woede, geen nuttelooze de monstraties op deze dagen. Wij zullen onze krachten niet verspillen, wij zullen zo re serveeren voor het beslissende uur. DOOR BANDIETEN ONTVOERD. New York, IS Dec. (V. D.) To Kansas City is de rijke eigenares van een mode magazijn, Mrs. Donnelly, door bandieten ontvoerd, terwijl zij met haar auto een tocht door het Plaza-district maakte. Ook de negerchauffeur van de auto werd ge vangen genomen. De bandieten eischen een losgeld van 75.000 dollar en schreven den heer Donnelly oen dreigbrief, dat de chauf feur zou worden gedood en zijn vrouw blind gemaakt, wanneer het losgeld niet tijdig werd gedeponeerd of wanneer getracht zou worden den ontvoerders een val te zetten, De heer Donnelly verklaarde geen inmen ging der politic te wcnschen en het geld te zullen deponeeren, om zijn vrouw zoo spoc dig mogelijk in veiligheid te brengen. ADVOCAAT-NOTARIS PLEEGT VERDUISTERINGEN. Oberhau.shen, 18 Doc. (V. D.) De ad vocaat-notaris Leopold Loewensteln heeft volgens voorloopge raming ongeveer 60.000 rijksmark van ambtswege onder zijn be heer zijnde gelden verduisterd. WOLDEMARAS' VERBANNING OPGEHEVEN. Hel comité van actie zal geen daden verrichten, die het gemeente: bestuur onaangenaam kun nen zijn Hilversum. Het Hilvereumsehe comité ter bestrijding van de Maartens- dijksche tollen deelt ons mede, dat het gisteravond een bespreking had met het dagelijksch bestuur van de gemeente Maar- Kowno, IS Dec. Ter gelegenheid van tensdljk. In dit onderhoud is gebleken, dat 'de viering van den vijfden verjaardag na beide partijen er ernstig naar streven een den staatsgreep van 17 Dec. 1926 in Litauen snelle opheffing der tollen op redelijken hoeft de minister van oorlog meer dan 100 grond en op korten termijn te verkrijgen, administratief gestrafte personen gratie Bovengenoemd comité heeft het wensche- verleend met onmiddelltike imverkingtre- itjk geacht naar aanleiding van een voor- ding. Ook voor den oud-minister-president etel door den burgemeester van Maartens- prof. WoJdemaras is de verbanning, die voor hem eigenlijk nog slechts formeel be stond, opgeheven. CHURCHILL GAAT VOORUIT. Lönden, 17 December (V.D.) Do toe stand- van Winston Churchill is vooruit gaande. Vandaag heeft hij een sigaar ge rookt. ARME KINDEREN STEQVEN VAN DE KOUDE. Berlijn, 18 Dec. (H. N.) Het aantal sterfgevallen in de z.g. Laubckolonies bij Buchholz neemt nog steeds too. Gisteren is reeds gemeld, dat een jong kind tcngovolge van de koude omgekomen is. Thans worden dijk inzake dezen weg aan Zijn Exc. den minister van waterstaat gedaan en met de tolienkwestie nauw samenhangend beslo ten voorloopig alle handelingen en daden na te laten, die voor het gemeentebestuur van Maartensdijk onaangenaam zouden kunnen zijn, echter met dien verstande, dat het comité overigens actief blijft. In verband met dit besluit wordt ook afgezien van een tolbestorming, die men voor heden (Zaterdagmiddag) had voorbe reid. De burgemeester zal eonle- reeren met' de VerUeersbon- den, Naar wij vernemen za: op Dinsdag 20 'Ie twee verdere gevallen bekend. Een zuige- zer een, bespreking worden wbjudon tus- ling van 14 dagen en een 2-jarig kind zijn schen de wegoncommissie uit. de U.N A r we?en commissi' en den A.N.W.B. en den burgemeester van Maartensdijk, over Het lolvraagstuk daar ter plaatse. eveneens gestorven, vermoedelijk eveneens tengevolge van de koude. Bij maatschappe lijk hulpbetoon was door een der gezinnen een kachel aangevraagd, doch deze kon niet worden verstrekt. De toestanden in deze kolonies zijn zeer treurig, daar de be woners tot de armste klasse der bevolking behooren. DRIE VLIEGERS BIJ BOTSING IN DE LUCHT GEDOOD. New York, 18 Dec. (V. D.) Bij het esqu&drille-vliegen van drie vliegtuigen van het militaire vliegveld Selfridgo te Mount Clemens in den staat Michigan zijn twee vliegtuigen uit de esquadrille-formatie ge raakt en ten Noord-Westen van New Balti- Hilversum, 17 Dec. In de heden ge more met elkaar in botsing gekomen. De houden vergadering is allereerst gestemd twee vliegtuigen stortten naar omlaag en over een voorstel ora het gemeentelijk zwem de drie inzittenden, twee luitenants en een bad te Crailoo op Zondag open te stellen sergeant^ werden gedood. DE BESPREKINGEN MET DUITSCHLAND OVER DE TARIEVEN, Het Zwembad te Crailoo op Zondag geopend Londen, Engeland geeft niet toe. 18 Dec. (V. D.) Tijdons dc Over dit voorstel staakten gisteren de stem men. Thans waren er 2 Katholieken niet aanwezig. De heer v. d. He eg (s.-d.) bepleitte een betere accomodatie voor de raadsleden in het nieuwe raadhuis. De h:eer Van Dillewijn (c.-h.) meent besprekingen met den Duitschen ambassa-dat de verwarming van het raadhuis met deur .hèeft de minister van buitenlandsche een olie-stookinrichting te duur is. Cokes zake*», 6ir John Sirnon, de rechtvaardig- is z.i. goedkooper. beid van het Duitsohe standpunt volkomen Wethouder K u y per (a,-r.) meent, dat de erkend en dern-nadruk gelegd op de be- proef moet worden rvoortgezet. reidwilllgheld van dé Engclsche regeering I De heer M u i 1 w ij k (s.;d.) noemde het tot onderhandelingen. Sir John Simon wees georganiseerde overleg in deze gemeente 9r echter tevens nogmaals op, dat Engeland het slechtste van het land. onder alle omstandigheden moest vasthou- De heer Nathans (s.-d'.) bestreed de op den aan de nieuwe tarieven ten bedrage vatting van den burgemeester, dat de raad van 50 pet. en dat derhalve ondcrhandelin- zich niet heeft te bemoeien met de werk- gen hierover geen nut kunnen hebben, 1 yerdeellng b(j de politie. De heer Hoots en (c.-h.) verzoekt de ver keersregeling in het centrum meer in over eenstemraing te brengen met het rijwielver keer. Nog wordt aangedrongen op meer dere contróle op do maximum-snelheid. Van soc.-dem. zijde wordt het subsidie voor de Politieschool bestreden. De burgemeester verdedigde uitvoo rig de Politieschool. Zij is een organisatie, die 10 jaren haar taak behoorlijk heeft ver richt. De studeerenden worden niet opgeleid in vijndschap tot de moderne arbeiderspartij zooals door de soc. dem. is beweerd. Het subsidie voor de politieschool, groot 2700, wordt toegestaan met 20 tegen 9 stemmen. De toestand der gemeente vrij goed. Geen betasting: verhooging Ba me veld, 17 Dec. Na gisteren van 's morgens 9 tot 's avonds 6 uur, met een pauze van VA uur, te hebben vergaderd, kwam de gemeenteraad beden middag op nieuw bijeen, om de gemeente-begrooting verder af te handelen. Namens B. en W. herinnerde de Voor zitter, de heer J. Westrik er aan, dat hij er, tot zijn groote vreugde, op wijzen kon, dat de algemeene toestand dezer gemeente nog vrij goed te noemen is. Immern, zoo vervolgde spreker, dank zij den Raad, die heenging, is deze begrooting 6lui tend ge maakt kunnen worden zonder belasting- verhooging, terwijl er bovendien een zoo danig overschot is, dat dit,, aangevuld met het overschot, dat in de begrooting 1932 ir uitzicht wordt gesteld, voldoende zal blijken, de belasting nog eenige jaren op hel peil van thans te kunnen handhaven. Daarbij komt nog, dat wij thans onge veer 110 K.M. harden weg hebben, die voor het grootste gedeelte in vrij goeden staat verkeert, hetgeen, gezien het onrecht, dat gemeenten rnet zulk een uitgebreid wegen net vrijwel niets ontvangen uit het Rijks wegenfonds, terwijl de wegen toch, zelfs de zoogenaamde 3e klas wegen, nationaal bezit mogen worden genoemd, ongetwijfeld een verheugende factor mag wórden ge noemd, getuigende van een voorzichtig financieel beheer. Voorts hebben we hier thans niet minder dan 18 scholen, behalve de bewaarschool, een getal dat, gezien de groote kosten van het onderwijs, nu toch zeker wel haast voldoende kan worden geacht, zoodat deze gemeente, dunkfrons, op dit gebied geen nieuwe offers meer bpven het hoofd h.an- gon. Ook de werfelpozenzórg noemde spre ker inderdaad, een zorg vóór B. en W., als ook voor den Raad. Weliswaar werden veel zandwegen met werkloozenhulp in be hoorlijken 6taat gebracht en zal er, gezien onze ruim 200 K.M. zandwegen, niet spoe dig over werkgebrek geklaagd kunnen wor den, doch de hieraan verbonden kosten zijn niet gering te achten. Spreker eindigde, met den wensch, dat onze samenwerking, met voorbijgaan van persoonlijke sympathieën of antipathieën, onze gemeente door deze moeilijkheden heen zal helpen, waartoe hij de medewer king van den geheelen Raad inriep. Daarop werd de artlkelsgewijzc behan deling van de gemeentebegrooting voort gezet. Tal van posten lokten langdurige discussies uit, doch de hierin aangebrach te verandering was miniem. Na afbandeling der gemeentebegrooting werd de begrooting der gemeentegasfa briek eveneens aan de., goedkeuring van den Raad onderworpen. Ook over dit on derdeel der gemeentelijke huishouding werd nog menig woord gewisseld. Vopral over de betrekking van den jongeten boek houder der fabriek, welke functie door de aanstaande benoeming van een directeur boekhouder der gasfabriek wellicht zal komen te vervallen, werd nocral van ge dachten gewisseld. Enkele raadsleden von den het een elsch om bedoeld jongmensch te handhaven, terwijl de voorzitter zeide, bij de indiensttreding van den functionaris te hebben gezegd, dat hij er niet op rekenen moest, dat het een vaste positie was. Goedgevonden werd, dat de gascommis- sie dit punt in nadere, overweging zal ne men, waarna de gemeente-begrooling en de begrooting der gasfabriek, na van 's middags één tot 's avonds acht uur on afgebroken te hebben vergaderd, door den Raad worden goedgekeurd. Hierna werd den heer Kap (S.D.A.P.) op zijn verzoek, nog toegestaan den Raad een paar voorstellen te doen, en wel ten le: om adhaesie te betuigen aan een adres van de Vereeniging van Nederlandsche Ge meenten, rnet het doel om te protesteeren tegen de korting op salarissen, en ten 2e om eveneens adhaesie te betuigen aan een verzoek van de S.D.A.P. en bet N.V.B., om algemeene ontwapening. Beide voorstellen vonden echter geen steun en konden dus niet in stemming v/orden gebracht, wat den heer Kap do uitdrukking ontlokte: „dus jullie willen die moordpartijen maar liever laten voort duren", waartegen andere raadsleden weer protesteerden. Daarna sluiting der vergadoring. KAPELWEG 56 TELEFOON 690 de naar alle eischen des tijds ingerichte KAPELWEG 56 (hoek Verhoevenstraat) op Zaterdag 19 December, 5 uur n.m. Speciaal adres voor Bieren en Limonades. Aan dc koopers van Wijnen, stellen wfj gratis een aardige surprise ter beschikking. Aanbevelend, W. VAN EGDOM-VAN DIJKEN Gelukwenschen aan een 70:jarig raadslid. Regeling der werkversch affi ng ONDER 'T PAARD GERAAKT. Barnevcld, 17 Dec. Donderdagmorgen had de 67-jarige landbouwer H. YVcster- neng, uit Stroe, een wagen vol biggen ter markt alhier gebracht NadaOle jeugdige rulstaartcn waren gelost, wilde W. met ljn voertujg keerën,, doch blijkbaar nam hij den dragi te kort, waardoor brik en bruintje beide tegen den grond sloegen, terwijl de bestuurder onder het paard ge raakte. Blijkbaar inwendig gewond, is de bejaarde man zoo spoedig mogelijk per auto naar een geneesheer alhier vervoerd. Soest. Donderdagmiddag half 2 verga derde de Raad dezer gemeente, onder pre sidium van burgemeester mr. G. Deketh Alle leden waren aanwezig. Nadat gelegen hcid was gegeven voor een stil gebed, wer den dc notulen van 31 Oct. en 11 Nov. j.l. vastgesteld. Voor nu met de afwerking van de agenda te beginnen wil do voorzitter in herinne ring brengen, dat de nestor in onzen raad, de heer Peter van de Brcemcr, j.l. Maandag 70 jaar is geworden. Gedurende 36 jaar is Van de Brcemcr onafgebroken raadslid ge weest, waarvan enkele jaren zelfs "wethou der. De jubilaris is de vertegenwoordiger van de oude bevolking van Soest, de boeren Met den wensch dat God hem nog rijk mag zegenen en nog meerdere jaren mag sparen, besluit de voorzitter zijn speech De heer Van'de Breemer dankt den voor zitter voor de vriendelijke woorden en goede wenschen cn hoopt dat hij nog eenige jaren met de raad medeleven mag. Als ingekomen 6tuk wordt medegedeeld, dat de gemeente rekening over he-t jaar 1925 van Ged. Staten goedgekeurd is terug ontvangen. De heer Gasille merkt op, dat we wel ten achter zijn, als gevolg van de verwikkelin gen in het grondbedrijf. De voorzitter stelt nu aan de orde punt 3. behandeling van hot voorste! van B. en W. inzake: a. dc regeling der werkverschaffing; b. de aanwijzing van uit te voeren werken; c. vaststelling van de looncn der arbei ders. Van Ged. Staten is een schrijven ingeko men, dat de minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw bezwaren heeft tegon de loonregeling: opgenomen in het regie ment voor de werkverschaffing. Ook hebben Gedep. Staten bezwaar gemaakt, dat de wer ken in werkverschaffing in de gemeente bosschen voor rekening kome-n van het rondbedrljt dus kapitaalsdienst. Vandaar het voorstel van B. en W. om het dagloon van on- en georganiseerde arbeiders vast te stellen op 2.40 per dag met een kindertoe slag van 15 cent per dag tot een maximum van 3 per week. I)c z.g. kostgangers moe ten van de werkverschaffing worden uitge sloten. Waar dus de gelden noodig voor werk- schaffing uit de gewone middelen moeten worden voldaan, hebben B. en W eenige objecten gezocht, die voor vervroegde uitvoe ring in aarimèrking kunnen komen. „Wij zouden", aldus B en W., „deze maat regelen als buitengewoon willen aanmerken en de arbeiders, die daarbij te werk gesteld worden, als losse tijdelijke werklieden, wer kende op arbeidscontract, een loon toege kend willen zien afwijkende van de loon rekening van gewone losse arbeiders in ge meentedienst. Zij stellen voor het loon nu te bepalen op 18 per week met een kinder toeslag van 15 cent per dag per kind vanaf het derde tot een maximum van f 3 per week. Zooveel mogelijk zal accoordwerk worden verricht met als loonbasis 20 per week. Over deze voorstellen is lang en breed ge sproken. Geprotesteerd wordt tegen de lijn looza richting bij de werkverschaffingen in genomen door de landsregeering. Aan B. en W. wordt hulde gebracht voor de wijze waarop dit college een weg heeft gezocht om de belangen der werkloozen te dienen. Alleen de 2 leden van de S. D A. P. kun nen die hulde niet brengen, omdat zij rnee- nen dat verschillende z.g. vervroegde wer ken in gewoon loon van 2per week moe ten worden uitgevoerd. Daartoe hebben B. cn W. niet willen me dewerken. Tenslotte wordt het voorstel van B. en W ongewijzigd aanvaard. De leden van de S. D. A. P. en de heer Hornsveld (C. H.) stemmen tegen. De voorzitter deelt tijdens de discussies nog mede, dat van Ged. Staten bericht is in gekomen, dat geen provinciale subsidie voor de uitdieping van de Veensloot en het Oude Grachtje kan worden verleend Punt 4 van de agenda: Vaststelling van besluiten tot kasgeldopname voor don dienst 1932, wordt met algemeene stemmen aangenomen Na een korte pauze begint men aan het groote punt: de bedrijfs- en de gemeente- begrooting(en). Op voorstel van den heer Busch worden geen algemeene beschouwingen gehouden, die in den regel tot niets leiden do poli tieke hartstochten doen oplaaien. Achtereenvolgens worden nu artikelsge- wijze de begrooting van het grondbedrijf,: hot wegenfonds, het gasbedrijf en het Burg. Armbestuur behandeld en ongewijzigd aan* genomen. Bij behandeling van de gemeente-begroo ting breekt mej. Fönke een lans voor een subsidie voor de geheelonthoudersvereeni- ging „De goede Tempelieren". Zij smaakt het genoegen, dat haar voorstel om 50 voor de vereeniging te voteeren wordt aan genomen. umtrent betaling van do overuren, die het gemeentepersoneel maakt, wordt besloten dat alleen de hoog noodige overuren als daar bijv. zijn: voor een gasfitter het wer ken aan een lek in vrije uren, het zand* strooien bij gladheid op Zondag of in vrije uren door ander personesl enz, zullen woiv den uitbetaald Overigens zal het noodige werk, met onderlinge hulp der ambtenaren en beambten worden verricht zonder ver* goeding van overuren. Hierna werd de vergadering gesloten, oirt des avonds "JA uur weer aan te vangen. Een voorstel van den burgemeester om het aantal politieagenten met één uit te breiden, was reeds ingetrokken bij de be handeling van de begrooting in de afdeeJin- gen. Evenwel zou de burgemeester gaarne zien aangenomen het voorstel van den heer Busch, om alhier een commissariaat van politie te vestigen. De inspecteur van politie zou dan zeker voor een benoeming als zoo danig in aanmerking komen. Vrijwel alle leden, behalve de heer Busch, konden zich met dit voorstel allerminst vereenigen. De gevolgen zouden vérstrekkend zijn. Do com missaris zou natuurlijk een inspecteur noo dig hebben, er zouden méér agenten noódig zijn enwie zal dat betalen? Zoo wordt dan ook de bestaande toestand bestendigd en ook geen gelden toegestaan voor uitbreiding' van het politiecorps. Voor salarissen van de politie wordt toch reeds f 30.000 uitgegeven, behalve dan nog kleed gelden, rijwiel toelagen enz. Besloten wordt de voormalige politiewo- ning, gelegen aan de Kqninginnelaan, zoó mogelijk te vorkoopen Tekens zal een jaarlijksch percentage voor het ondorhoud van de politie- en verdere ge- meentewöningen worden vastgesteld. Thans geeft men somwijlen aan onderhoud even* •veel uit als de huuropbrengst bedraagt Do voorzitter deelt bij den post „kosten straatverlichting" mede, dat nadere tarieven kunnen worden tegemoet gezien omtrent de etroomprijzen voor deze verlichting, alsmede de kosten voor het aanbrengen van lampen. De hulpkeurmeester krijgt thans 400 voor een snel vervoermiddel. Na eenige dis-, cussie, naar aanleiding van een voorstel van een der raadsleden om dit bedrag met 100 te verhoogen, wordt besloten dat B. en W. zullen trachten voor het thans toegestane bedrag den hulpkeurmeester een 6nelver- voermiddel (auto) ter beschikking te &tel* Ien. Over het instituut „schoolarts" wordt Rng gesproken. Ten slotte wordt de post, die door B. en W. voor memorie was uitgetrok* ken, vastgesteld op 3000. Het bleek bij de discussie, dat de heer Endendijk, in afwijk king van vele partijgenooten (A. R.), een warm voorstander van dit instituut was. In de a.s. raadsvergadering, die volgende week zal worden gehouden, zal een commissie worden benoemd, die zoo mogelijk met be* stuurders uit andere gemeenten, deze be* langrijke zaak zal bestudeeren, om zoo mo* gelijk met definitieve voorstellen te komen. De kosten zullen ongeveer bedragen 1 40 per kind. Verwacht wordt dat een kleine 2000 kinderen in deze gemeente voor be handeling (toezicht) in aanmerking zulloa komen. Bij dcD post: onderhoud van wandelplaat* 6cn en plantsoenen, wordt langen tijd ge* discussleerd over de vergoeding, die zal wor den toegekend aan den heer Kraayenbrinb, f die tijdelijk met het toezicht en het geven van adviezen is belast Ten slotte wordt het voorstel van B. en W. aangenomen, waarbij bepaald wordt, dat de heer Kraayenbrink van maand tot maand zal worden benoemd tegen een vergoeding van 100 per maand. De post wordt op 1200 uitgetrokken. B en VV. zullen even wel zoo spoedig mogelijk met een voorste! komen omtrent een reorganisatie of andere werkwijze bij dezen tak van dienst. Aanbe steding wordt door enkele leden aanbevolen. Aan de Eerste Soester Voetbal en.Athle tiek Club (Esvac) wordt na lango discussie een subsidie toegekend van ten hoogste 200 voor de beoefening \*an de athletiek onder hare leden onder bekwame en des kundige leiding. In geen geval wordt voor voetbal eenige subsidie verleend. Ten slotte wordt de geheele begrooting vastgesteld. De post onvoorzien bedraagt 23.263. De heer Endendijk feliciteert B. en W. met de spoedige behandeling van de begrooting in een middag en een avondvergadering en de welwillende houding, die de Raad tegen over het dagelijksch bestuurheeft ingeno- men en dankt tevens B. en W. voor de goede voorbereiding. Bij de rondvraag vraagt de fleer Bleeke? (S. D. A P.) een kerstgave van 2.50 per gezin voor de werkloozen. Hierover zal in de a.s. raadsvergadering worden beraadslaagd*

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 10