TEEKENrLAATJE IN DEN WINTER Raadselhoekje Oplossingen der raadsels uit 't vorige nummer. Voor grooteren. Voor kleineren. Voor kleineren. Om op te lossen. Voor grooteren. van (Nadruk verboden). Om na te teekenen. door C. E. DE LILLE HOGERWAARD. Is winter. Vóór mijn stille woning, Niet ver van bosschen en van veld, Daar zit een rijtje gele meesjes In kale boomen opgesteld. Die meesjes het gebeurt heel echt, hoor! Voer 'k apennootjes eiken dag. Zij kwamen steeds met d'and'ren kijken, Of er iets van hun gading lag. De and're vogels: vinken, rauschen, Roodborstjes zag ik soms er bij.' Genieten van 't gestrooide maaltje, Maar geen van allen is zoo vrij Als 't meezenvolkje. Z ij toch komen, Als 'k op mijn hand een nootje leg, .Voorzichtig, zachtjes aangevlogen Enhalen vlug het nootje weg. De kleine, fijne trippelpootjes, Die zetten op mijn hand zich neer. De meesjes pikken met hun snavel Het nootje weg, doen 'fc keer op keer! En als ik het gevederd volkje Een enkel keertje soms vergeet, Dan fladd'ren steeds zij voor mijn venster, Wat in hun taaltje duid'lijk beet: Wil alsjeblieft ons weer wat geven! Zoo n lekker nootje smaakt zoo goed. Wij vogeltjes zijn dankbaar steeds voor Wat mensch of kind toch voor ons doet! (Nadruk verboden)'. OPLOSSING VAN DEN REBUS UIT T VORIGE NUMMER, Een eekhoorn klauterde vlug in een den nenboom toen Hektor er aan kwam loopen. (Nadruk verboden). f. Spelonk. Poel, spek, Koen, klos. W Monster» bora kon ij n M o n s ter wal er Lek r Pad, den, stoel; paddenstoel. 4. Een slot. Laatst kwamen Ko en Anton een uur na elkaar thuis. (Koe). O, wat een gekke en domme vraag doe je nu! (eend). Wat heeft Tom u schandelijk laten wachten! (mnsch). Ik slaap al ln geen jaren dus met ge sloten ramen. (paling en arend). ?- Water, tarwe. 5. Door den tom dicht te naaien (kever tor; ^4 spin n) (torn losgetornde naad) Muil, buil, rail, kuil, vuil. 3. Mijn geheel wordt met 11 letters ge schreven en noemt een bloem. 11, 9, 10, S is een kleur. Een 7, 8, 5, 5, 6 is een wapen. Een 4, 9, 10. dient om iets te bewaren of op te bergen. Een 1, 2, 4. S, 5, 11 is een edelman. Een 1, 10, 9, 7 is een mooie bloem. 4. Met het eerste kan men slaan, 't Tweede wordt gegeten. Mijn geheel, goed klaargemaakt. Vind 'k een lekker eten. 1. Op de zigzag-kruisjes-lijn komt, van boven naar boneden gelezen, de naam van een insect, dat goed sprin gen kan. lo rij gebak. 2o eveneens een insect of een tijdelijke vorm daarvan. een bloeiende struik, een nuttige vloeistof, een meisjesnaam, een ander woord voor traag, onverschillig, een boom. een vervoermiddel, een jongensaarn. een deel van je ge zicht 2. Vul in deze 0 vakjes 0 E ID 1M IR zóó in, dat je van links naar rechts en van boven naar beneden te lezen krijgt: X 3o X •k> X 5o X 60 X X 7o X So X 9o X lOo X lo een viervoetig dier. 2o een dorp in Gelderland. 3o een rivier in de prov. Utrecht 3. Welke vorst regeert zonder troon? 4. Ik lijk wel wat op suiker. Maar kouder ben ik vast Veel oud're menschen vinden Mij slechts een grooten last Maar kind'ren blij te maken. Was eenwen rèeds mijn taak. Zij spelen en ravotten Met mij heusch nooit te vaak! (Nadruk verboden). 1. Welk ouitenlandsch edelman. zonder staart Is in ons taaltje geen sikkepit waard? 5. Maak een broeikas van: Jen Ulo Hoe Beste nichten en neven, Deze Week heb ik weer een behoorlijk aantal briefjes gehad. Ik kan zoo écht mer ken, dat jullie nu weer allen in je nieuwe klas of op de nieuwe 6chool bent gewend, want nu begint er weer eens een half uurtje over te schieten om aan oom Pim een briefje te schrijven. Enik heb van ver schillende nichten en neven al repetitie cijfers gezien, waar ik vroeger van gewater tand zou hebben! Achten en negen6 waren erbij! Nou. maar als ik een zeven gemiddeld had was het al heel mooi. Gelukkig, dat jullie zoo goed je best doet. Daar kan niet anders dan een goed Kerstrapport en een paar prettige' Kerstdagen hot gevolg van zijn. O ja, jullie krijgt komende week al weer vacantie hè? Laat ik jullie dan maar vast een prettige Kerstvacantio tóewen- schen enheel mooi weer! DE CORRESPONDENTIE. Dotterbloem. Verleden week was je briefje te laat; ik moet het uiterlijk Woensdagmiddag om 2 uur hebben! De Sint heeft jou ook heel goed voorzien van mooie cadeaux! Oranjeknopje. Daar bof je even bij zeg, ik heb nog heel veel van die plaat jes. Je briefje was verleden week te laat om nog beantwoord te kunnen worden. Deze week was bet beter op tijd. Cleopatra. Bedankt voor je mooie gift. Je begint al direct heel goed. Dat je welkom bent spreekt natuurlijk vanzelf, want ik zeg altijd maar zoo „Hoe meer zieltjes, hoe meer vreugd!" Cactusbonnen zijn nog te 6chaarsch, maar ik heb nog wel een paar Sunlightbonnen voor je. Orchidee. Mijn dank voor Je bon nen en plaatjes.. Je. hebt vrij goede, cijfers voor de repetities'behaald; dan zal je rap port ook wel behoorlijk worden, denk ik. Robbedoes. - Ja, het weer is den laatsten tijd nu niet bepaald aangenaam, maar gelukkig is hot deze week weer wat beter geworden. Ik heb juist hoel vool Haustbonnon, zoodat ik Jo wol eon plezier kan doen. Nog bedankt voor je gift. Onrust. Ik zal do plaatjes overge ven. Jij hebt nog al aardig wat gekregen. Ik heb ook een nieuwe foto-album gekre gen. Heb je al veel foto's, of ben je er pas mee begonnen? Nero. Je bent welkom; ik hoop, dat je de oplossingen trouw zult inzenden. Robinson Crusoë. Bedankt voor je gift. Dat zijn mooie cijfers zeg; nu zul je zeker wel geen vrees hebben voor je kerstrapport hè? Zie verder maar eens in don ruilhandel. Duikelaartje. Jij bobt dus nog aardig was te goed. Wat heb je een aar dige surprises gemaakt; dat doe ik ook altijd nog erg graag. Bedankt voor je bonnen. Grutto. Gelukkig maar dat de repe tities goed zijn afgeloopon. Een aardige be zigheid is het met zoo'n electri6eormachine hè? Sportmakker. Van diezelfde fa briek heb ik een kïapcamcra, die me zeer goed bevalt. Bedankt voor je bonnen; de duifmerken zijn alweer op. Giraffe. Je bent welkom! Bedankt voor je bonnen. Gelukkig heb ik nog een paar pelikaantjes voor je. Je hebt geen on- aardigen schuilnaam gekozen. Old Firehand. Bedankt voor je gift. Tot mijn spijt heb ik nog niet genoeg cactusbonnen; ik wil jullie niet voor een of twee bonnen heelemaal naar ons kan toor laten komen. Valk. Bedankt voor je bonnen. Tot mijn spijt kan ik jo nog niet aan cactus- bonnen helpen. Wanneer krijg ik oens een briefje van je, waarin je eens een cn ander vertelt? Prin6 A.V.R.O. Mijn dank voor je mooie gift. Als je een vriendje kwijt raakt is nooit- zoo aardig, maar je zult best wel weer een ander vriendje vinden denk ik. De duifmerken zijn alweer op! Old Shatterhand. Dat is een leuk idee; ik heb vroeger ook veel gekampeerd. Het is een goedkoope manier om veel van je land te zien en veel van de natuur te genieten. Nog wel bedankt voor je bonnen. Watergeus. Mijn dank voor je plaatjes. Van de Lindeboom heb ik nooit bonnen gehad, zoodat ik je er helaas ook niet aan kan helpen. Hoe gaat het met de repetities; komen er nogal mooie cijfers onder te staan? A n n e m i e. Nou zeg, je hebt deze week een mooi lang briefje geschreven. Dat is een alleraardigst en tevens een nuttig cadeau, waarmede ik vroeger óók erg blij geweest zou zijn. Zondags zit ik ook altijd gezellig -thuis, vooral nu het de laatste Zondagen zulk triestig weer is Kabouter. Bedankt voor je gift. Vertel me eens, doe je niet mee aan de raadsels of vind je die soms nog te moei lijk? Zie verder maar eens in den ruil handel. Spring in *fc Veld. Gefeliciteerd met je vooruitgang, ik hoop dat het zoo zal blijven doorgaan. Ach, ik koud niet zoo van sneeuw, maar èen write Kerstmis vind ik toch altijd wel aardig. Ti koes. Bedankt voor je gift. Hoe komt het dat je zoo weinig tijd hebt; zoo druk met de repetities? Ik hoop, dat je me nu eens een aardig briefje zult sturen. Harold Lloyd. Bedankt voor je plaatjes. Je hebt het anders niet slecht ge schreven; maar ja, het is natuurlijk een beetje vreemd. Dat zal ook wel weer wen nen! Mosroos. Mijn dank voor de plaatjes. Je begint al aardig op te schieten met je soldaatjes.. Nou nou, wat heb jij een massa gekregen zeg. Er is voor mij gelukkig ook nog wat overgebleven, want de Sint heeft me ook heel goed bedacht. Akron. Zoo moeilijk waren de raad sels toch blijkbaar niet, want ik heb ook briefjes geliad, waarin stond, dat ze zoo erg makkelijk waren. Schrijf je me voort aan weer wat langere brieven? Bedankt voor je raadsels: ik zal ze bij gelegenheid plaatsen. Boonestaak. Nou zeg, zulke me dailles wil ik ook wel hebben, want daar heb je nog eens wat aan! Je hebt die lieve tante zeker wel vriendelijk bedankt hè? Zwartkopje. Ook jij bent reusach tig goed bedacht door den Sint. Je speelt nu zeker weer voortdurend met je mooie spoor. Dat is leuk, dat jullie hij elkaar zit ten; dan helpen jullie elkaar zeker wel trouw. Hannibal. Bedankt voor je gift- Wil je me eens vertellen welke 6igarettenbons je wilt hebben? Vimbonnen heb ik helaas niet meer voor je. Vertel je me volgende keer eens wat rneer? Ik vind het altijd leuk om aardige briefjes te ontvangen. Zonneroosje. Bedankt voor je gift. Je maakt mooie vorderingen met je tee kenen. Ga je later soms naar de teoken- academie, of voel je daar nog niet veel voor? M o c d e r's Hulp. Ja zeker, die bon nen kan ik altijd gebruiken. Er ligt voor jou ook nog een brief met bonnon. Waar om korn je die nooit eens ophalen? Bruinoog. Jullie boft toch maar met al die vacanties. Enfin, ik bof dit jaar ook, nu er met Kerstmis drie Zondagen zijn. Ben jij ook zoo'n liefhebber van con certen? N ij 1 p a a r d. Bedankt voor je bonnen. Nou. dat moet je niet zeggen; de keeper heeft heusch wel een verantwoordelijk baantje. Ik zou het maar niet al te/gemak kelijk opnemen, want anders zou je nog wel eens den bal kunnen nakijken! Strawin6ky. Mijn dank voor je gift. Het is maar te hopen, dat je geen enkele onvoldoende krijgt, want dat is nooit zoo prettig. In wolk vak ben je het zwakst. Tot mijn spijt kan ik je nog niet helpen aan boekenbons en Cactusbonnen. Cupido. Het houdt niet op met jou pretjes. Ik reken erop, dat je me van die voorstelling, die erg mooi zal worden, eens een en ander zult vertellen- Dat "wil je zeker wel hè? Sprinkhaan. Dan ga je dus weer een prettigen tijd tegemoet. Hoe oud wordt je dan? Ik ben pas in het najaar jarig, maar wannoer dat is moet je nu zelf maar eens zion to raden, daarvoor bon je nu een maal een raadselnichtje! D i k k i c Bigmane. - Dat 16 geen ge lukje geweest. Ik kanniet anders dan je een spoedige beterschap toewenschon.' Nog bedankt voor je gift. Jullie hebt eon mooie St. Nicolaas gehad! Graf Zeppelin. Nu ga je zeker veel teekoningon maken hè? Is de kiespijn nogal vlug overgegaan? Tjiftjaf..— Ik hob golukkig nog geen last van verkoudheid gehad. Hoe gaat het met al de repetities, vallen ze nogal mee? Ik wensch je veel succes! Clyvia. O, wat ben jij verleden week vorgeetachig geweest! Je was zekctr nog druk met al je mooie St. Nicolaas ca deaux. Wanneer vertel je me daar eens wat van, of heb je het voorloopig soms te druk met de repetities? De oplossing. ROTTERDAM Ooètburg Tilburg T w e 1 1 o E m m e n Roos Dak A 6 M II De beste stuurlui staan aan wal met do woorden: staal, Leeuwarden, bast, stuur en Dina. De prijs is doze week voor N ij 1- paard, die hem Maandagmiddag aan ens bureau kan komen afhalen. Nieuwe raadsels. I X X X X X X Op de kruisjeslijneii komt de naam van iets, waar men moeilijk buiten kan. Op de Is rij: het gevraagd© woord. Op do 2e rij: een eiland. Op de 3e rij: eon plaats in Zuid-Holland Op de -ie rij: een huishoudelijk artikel. Op de 5e rij: een plaats in Drente. Op de 6e rij: eon dier. Op de 7e rij: een lengtemaat. Opc de Se rij: een medeklinker II Verborgen dieren: Hij vliegt in vuur.cn vlam als-jij hem tegenspreekt. - Vind-je hem geen prettige metgezel. Pas op, hij neemt je bij do neus, hoor nooit "naar hem, want hij meent niet wat hij zegt. Inplaats van gebak at bij zoute bollen omdat hij geen zoet mag hebben voor den doktea'. Jan gaat naar Japan, terwijl zijn broer juist uit het verro oosten is teruggekeerd. Jij komt altijd als mosterd na den maal tijd. Hij eischt boter bij de visch en duldt geen afbetaling (3) Heb jo gezien hoe vlug die heilpaal in den grond werd geslagen? Het huilen stond hem nader dan het lachen. Denk erom, dat is breekbaar, stoot er niet tegen! - In verband met bet feit. dal volgende week Donderdag reeds de kinderkrant verschijnt, omdat het Vrijdag en Zaterdag Kerstmis is, worden jullie verzocht de briefjes volgende week uiterlijk Dinsdag» middag te 2 uur aan ons bureau te be zorgen Donken jullie daar allen aan, want do briefjes welke later bezorgd wor den, kunnen beslist niot meer voor Kerst* mist worden beantwoord. ONZE RUILHANDEL. P. B. Zond me een paar Verkadc's bon nen' en plaatjes, 2 boebonbons, een paar sigarettendoekjes en oen paar sigaretten- bons, waarvoor mijn vriendelijken dank. De onbekende, die mo cenige siga> rettendoekjes gaf, wor«1t daarvoor vrien delijk bedankt. Een andere onbekende heeft me verrast met eenige Hille's bonnen, Ver- kade's bonnen, plaatjes van „Spoorweg wonderen", een Turmacbon, Hag-zege) en sigarettcndockje. Ook dezen vriendelijkcn gever mijn dank! Mevrouw P. zond me plaatjes van De Gaper, weegschaaltjes, een paar Erdal punten, Kwatta soldaatjes en een boeken bom Zij vraagt wie haar in ruil voor een leeg Cactus-album een album van „Bloe men in onzen Tuin" kan bezorgen. Wie dit kan, geeft het maar aan mij op. Mevrouw. P. dank ik nog wel voor h-aar gift. Oranjeknopje kan eenige zeewa* ter aquariumplaatjes komen halen. Een onbekende gaf mo een paar Haust- bonnen on zegels, 2 boekenbons en een paar roodban dp laatjes waarvoor mijn dank. Cleopatra kan een paar Sunlight bonnen komen halen. Orchidee (kan «een paar sigaretten- doekjes krijgen. Robbedoes kan eenige Haustbonnen halen. Onrust gaf me 5 plaatjes van „Oude Meesters voor Old Shatterhand, waarvoor hij een paar Bussinkplaatjes en sigarettendoekjes kan krijgen. Robonson Crusoe kan een Van Houten's bon, een paar sigarettendoekjes en eenige zeewateraquarium bonnen ko men halen. Duikelaartje kan een paar Hille's bonnen en een boekenhon komen halen. Sportmakker kan een Sunlighthon en een Van Houten's bon halen. Voor Giraffe heb ik een paar peli kaantjes klaargelegd. Old Firehand kan ecu Rinso-hon krijgen. Valk kan een paar pelikaantjes krijgen, Prins A.V.R.O. kan een v. Houten's bon halen. Old Shatterhand kan een Van Hou^ ten's bon, een paar Sickeszpunten en een Hozenbeckplaatje komen halen. Watergeus kan een Drosteplaatje en een Van Houten's bon krijgen. Voor Kabouter heb ik wat zeewater- aquariumbonncn klaargelegd. Firma W e d P. B. zond me o-a, eenige Hagcnbeckplaatjes, eenige Dou we Egberts- punten en een paar plaatjes ven Kanis en Gunnink, waarvoor ik mijn vriendelijken dank breng. Mevrouw J.H. stuurde me eenige Verkade's bonnen cn plaatjes, waarvoor ik haar vriendelijk bedank. I£en onbekende gaf me nog een Droste- bon, 1 Bussinkbon en 1 Haustbon, waar voor eveneens mijn dank. Ti koes kan een paar weegschaaltjes komen halen. Voor Harold Lloyd heb ik een paar Sickeszpunten en sigarettendoekjes klaar gelegd. Ilannibal kan een boekonbon komefl halen. Stravinsky kan een paar Hag-bon- nen komen halen. Dikkie Big mans kan een paar Er* dalnunten krijgen. Graf Zeppelin kan een paar siga* rettendoekjes komen halen. Alle bonnen kunnen Maandagmiddag na 2 uur worden afgehaald. OOM PIM. KNUTSELHOEKJE. KINDERSERVIESJE OOO.,-*-f Melkkannetje. We beginnen evenals met het kopje een balletje te kneden. Met de duimen knijpen we er weer een gat in. Nu knijpon we het verder in de vorm van fig. 1. We knijpen het oortje en bevestigen het. Met een voch tige vinger maken we alles weer goed glad. Snlkerpotje. Het suikerpotje maken we op dezelfde manier, als het melkkannetje. Bekijk hier voor fig. 2. Theepotje. We beginnen met twee ongeveer even groo te ba kjes te kneden (fig. 3). Doze zetten:we op elkaar (fig. 4) en met oen natte vinger smeren we de naad goed dicht. Nu hebben we een holle bal, die we aan een kant een- beetje afplatten, terwijl we er aan de art- dero kant met een mes een rond gat in snijden (fig. 5). Dan maken we nog een klei ner gaatje voor de tuit. De tuit kneden we eerst als een recht buisje b.v. om een pot lood. Daarna halen we het potlood or uit en maken de vorm zoo als in fig. 6. Nu plakken wo de tuit voor het gemaakte gaatje en wrijven de naad weer met een natte vinger uit. Vervolgens maken we het oor er aan. Het dekseltje kunnen we nu wel zonder beschrijving maken. Denk er al. leen om dat jo er met een spijker een gaat je in prikt. Met een vochtigen vinger maken we alles glad. Ook de binnenkant van het theepotje. Het bakkon doen we weer op de manier, zooals ik verleden week verteld heb. KNUTSELAAA

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 20