XHjpêgji Fa.M.R.N 00S1ERVEEN RAADSZITTING VAN EEN HALF UUR Ce weningen bij „Rusthof" AFRIKA'S RIJKE FLORA VOOR ONZE HUISVROUWEN Langestraat 42 Tel. 77 Iets gceds voor weinig geld 2 ons bonbonsvoor een kwartje De kasgeldleening verhoogd, 2000 crediet voor ontspanning en ont-- wikkeling van werkloozen Openbars vongarlering van den Raad dor Gemeente Amersfoort op Dinsdag 12 Janu ari des avonds 7 uur. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig de heeren Hehenkamp en Eg- gink. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige vergadering goedge keurd, zöoals ze ter vjsie bobben gelegen. Agenda. 1. Ingekomen stukkon en modedeelingen. Verschillende besluiten van Ged. Staten tot goedkeuring van Raadsbesluiten. Verzoek van het bestuur van do O. L. Vrouwestichting d.d. 24 Docember 1931, om beschikbaarstelling van gelden voor het inrichten van een leslokaal in het school gebouw aan de Muurhuizen en Schouten- ptoog, voor het verruimen van de speel plaats en voor het aanbrengen van twee W.C.'s. Burgemeester en Wethouders om advies. Verzoek van den Algomeenen bond van Politiepersoneel in Nederland om te beslui ten, dat aan den agent van politie J. van Brummelen,.gedurende zijn afwezigheid ten gevolge van een ongeval de vollo jaarwed de wordt uitbetaald. Burgemeester en Wethouders om advies. Verzoek van het bestuur van de Bouw- veroeniging „St. Bonifacms" om medewer king voor het bouwen van 52 woningen in het Soesterkwartier. Burgemeester en Wethouders om advies. Mededeeling van Gedeputeerde Staten van Utrecht d.d. 22 December 1931, 3de Afd. No. 4115/3019 dat voor kennisgeving is aan genomen het Raadsbesluit van 24 November 1931 tot vaststelling van de verordening re gelende de samenstelling en de werkkring v-an de commissie van bijstand voor den geneeskundigen dienst. Kennisgeving. Schrijven van Burgemeester en Wethou ders van Amersfoort d.d. 7 Januari 1932, houdende advies hot verzoek van J. Ruiten beek om vergunning voor den bouw van een 6chuur bij het perceel Woestijgerweg 112 niet ontvankelijk te verklaren. Aangenomen. Schrijven van Burgemeester on Wethou ders van 9 Januari 1932 Afd. I no. 93 be treffende het aanbrengen van binncn-gas- h'idingen.v De heer Von G e n t meent, dat het beter ie- d.e bijbes tokken ook aan te besteden, dat voorkomt verwikkelingen met dé "plaatec- Jüke p-atroons, zooals nu zijn voorgekomen bij de onderhandsché'aanbestedingen. De heer Spiekermann spreekt, er zijn spijt over uit, dat hij geen tijd heeft gehad het stuk in te zien. Het is te laat verschenen en doarom vraagt hij aanhou ding. De Voorzitter: Daartegen is geen bezwaar. Aanbeveling d.d. 8 Januari 1932 van het Burgerlijk Armbestuur ter benoeming van een lid. Mededeeling van Gedeputeerde Staten van Utrecht d.d. 5 Januari 1932, 3de Afd. no. 4548 '31'6 dat het Raadsbesluit van 22 December 1931 tot wijziging van het huis houdelijk reglement voor de vergaderingen van den Raad voor kennisgeving is aange nomen. Kennisgeving. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht d.d. 29 December 1931. 3e Afd. no. 3113 tot verdaging van hun beslissing om trent de begTOoting voor 1932. Kennisgeving. Besluit van Gedc-puteerdo Stelen van Utrecht d.d. 29 December 1931. afd. 3 no. i.M4'309? tot (goedkeuring van het Raadsbe sluit van 22 December 1931 betreffende op name van tildelijk kasgeld. Kennisgeving. 2. Voorste! van B. on W. om aan K. Westerbeek ontslag te verleenen uit zijn betrekking van hoofd van school 1. Aangenomen. a Voorstel van B. fen W. tot het verlee nen van ziekteverlof aan onderw ijzend per soneel. Aangenomen. 4. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan van een overeenkomst met de gemeen te Veonendaa! betreffende het toelaten van kinderen uit die gemeente op de openbare scholen voor U. L. O. alhier. Aangenomen^ 5. Voorstel van B. en W. tot. voorloopige vaststelling van de gemeenterekening dienst 1930. Aangenomen. Aangeleekend wordt, dat'de wethouders Th jen en Veis Heyn buiten stemming blij ven. Dc andere wethouder heeft geen deel aan da rekening 1930. G. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de Verordening tot' het heffen van rechten voor het openbaar slachthuis. Aangenomen. 7. Voorstel van B. en W. lot wijziging van de verordening betreffende bet beroep bedoeld in artt. 7 en 9 der Woningwet De heer Van Gent wil art 2 van het be sluit aanvullen, zoodat bij het. stellen van eischen door B. en W. ook een beroep is op den Raad. Dc Voorzitter: B. en W. zullen het nog eens bekijken, dam kunnen we er de, volgende vergadering over beslissen. 8. Voorstel van B. enW. tot het slui ten van een overeenkomst met een derde vroedvrouw. A an "en om en. 9. Vooretel van B. en W. tot wijziging -van de gemeentebegroting dienet 1931 en 1932. Aangenomen. 2!. 4S en 65 eft. Vet VC werkt als gorgelen voorkomt verkoudheid. 10. Voorstel van B en W. tot vaststel- ling van do kostprijsberekening voor het Grondbedrijf. De heer Van Gent vraagt of in de be rekening ook de kosten der rioleering zitten. Wethouder Noordewier: Die kosten zitten hierin. Tiet voorstel wordt aan^enomon. 11. Aanvullingskohiereu schoolgeld Gymnasium en Handelsdagschool dienst 1930/1931. Aangenomen. 12^ Reclames 6<jhoolgeld Handelsschool dienst 1930/1931. Aangenomen. 13. Voorstel van B. en W. tot overplaat sing van den onderwijzer C. de Man van de school voor het centraal 7e en 8e leer-. Jaar naar de school no. 11 Heercnstraat. Aangenomen. 14. Voorstel van B. en W. tot het ver huren aan F. Kehrer van het voormalig Branclspuithuisjo aan de Kamp. Aungenomen. 15. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het Raadsbesluit houdende machti ging van B. en W. tot het aangaan van kasgeld leen ingen. Aangonpmen. Het voorstel strekt tot hot aangaan van een leening van 1,250,000. Het vorige raads besluit betrof een kasgeldleening van 750,000. 16. Voorstel van B. en W. tot aanvulling van het Raadsbesluit van 24 November 1931, waarbij de takken van dienst als be doeld in art. 252 eerste lid der gemeente net zijn aangewezen en de bestaande be- heersverordeningon zijn van toepassing verklaard. Aangenomen. 17. Benoeming van een lid van het Burg. Armbestuur. De aanbeveling luidt: 1. Mevr. SchreuderNijland. 2. Mevr. Driebergenv. d. Meiden. Benoemd wordt Mevr. Schreuder. De Voorzitter wijst or op dat er een Commissie voor ontwikkeling en ontspan ning der werkloozen is geslicht B. en W. stellen voor een crediet te verleen en van 2Ö00 voor dat werk. Een begrooting is nog niet ingekomen, maar dan zouden we weer moeten wachten tot de volgende ver gadering. Dc heer Z w art wil er de voorwaarde aan verbinden, dot organisaties die dat wenschen er een gedeelte van krijgen voor ontwikkeling en ontspanning in eigen kring. Do Voorzitter wijst er op, dat er een adres daaromtrent is aan den Raad gezon den, waarop B. 6n W. prae-advies zullen uitbrengen. Verder wijst hij er nog eens op, dat nog •gfëefr-begroeting met - toelichting is inge komen. Eerst dan kan er over gesproken worden. De heer v a n'Tê 11 in ge n" wijst' er op, dat de Raadsleden een uitnoodigin^ hebben gekregen om de begraafplaats „Rusthof" te bezichtigen. Het spijt hem te moeten zeg gen dat daarbij de tactische leiding heeft ontbroken. Dan vestigt Spr. dc aandacht op de wo ningen van den bewaarder en den doodgra ver, welke niet aan matige eischen voldoen. De woningen zijn veel te klein en de men- schen moeten alles in één kamer doen. Wethouder Noordewier moet toege ven dat dc woningen niet groot zijn. Maar hij herinnert er'aan dat de plannen van den stadsarchitect in de Commissie zijn geweest en die zijn toen door de Commissie gewijzigd en in dien geest uitgevoerd. De heer Ruitenberg drukt er zijn spijt over uit, dat het plan van don archi tect indertijd is gewijzigd. De heer van Tellingen begrijpt, dat er thans niets 'aan te doen# is, maar hij dringt er op aan, dat voortaan meer reko ning zal worden gehouden met het nuttig gebruik der woningen. De heer van Koelen brengt een woord van dank aan wethouder Noordewier voor de regeling van het stempelen. Do zaak gaat thans op rolletjes. In het gebouw van het Armbestuur be staan toestanden, welke verbeterd kunnen worden. De ontvangst van de menschen, die er moeten komen is allesbehalve hartelijk. De ambtenaren vervullen vo r 100 pet. hun plicht, maar er is meer noodig. Je wordt eigenlijk zoo'n beetje uit dc hoogte behan dcld. De menschen moeten er met eenige tegemoetkoming worden behandeld. Het meeleven met die menschen rnocj er zijn dan is er ook geen agent van politie noo dig. Als de ambtenaren moer meevoelen en meeleven met den nood za! er veel ver beterd zijn. In ue derde plaats herinnert spreker aan de toezegging in de vergadering van 2-8 Sept. inzake de pensioenmisère der brand wcorlieden. Hij hoopt dat er een beetje spoed achter gezet zöl worden. Er is nu weer een geval bijgekomen en spreker hoopt dat do zaak in liet Georg. Overleg zal behandeld worden. De Voorz tter deelt mede, dat deze zaak nog niet behandeld is. De heer Spiekermann gelooft dat de heer van Koelen de zaak van het Armbe stuur verkeerd inziet. Het is de meest moei lijke tank, welke het Armbestuur heeft te vervullen en het opvoedende element ont breekt niet. Maar er zijn altijd ongure ele menten, zoodat die politie-agent wel nooit zal gemist kunnen worden. Do beer van Gent heeft gehoord dat hij de restauratie van den toren een hek is aanbesteed. Daarvoor zijn 3 smeden uit Amersloort en 3 van elders. Waren er niet meer Amersfoortsche sme den. die voor inschrijving in aanmerking komen? Wethouder Koorde wier heeft wel ge hoord, dat er bij den. toren een hek noodig is. Maar dat er al een inschrijving heeft plaats gehad, daarvan is mij niets bekend. Daarna wordt de vergadering gesloten. Lezing van den heer Budde voor de Maatschappij voor Tuinbouw; en Plantkunde De afdoeling Amersfoort van de Kon. Mij voor Tuinbouw en Piantkundo hield gister avond in het Algemeen Militair Tehuis een bijeenkomst, waarin de heer J. K. Budde, oud-hortulanu3 uit Utrecht, eon lezing mot lichtbeelden hield over de flora van de Oost- en Westkust van Afrika. Een welkomstwoord werd gesproken door den afdeelingsvoorzittér, dep heer W. van Bemmel, die met voldoening de groóte belangstelling constateerde. De beer Budde vangt zijn reisbeschrij ving van Afrika aan met enkele mededee- lingen omtrent zijn boottocht, waarbij hij zich onledig heeft gehouden met... het zaaien van plantjes. In Kaapstad ziot men den uitlooper van den 1080 Meter boogon Tafelberg. Daar is het een schitterende flo- raweelde, waarvan men weken genieten kan. Het valt dan ook te betreuren, dat de Tafelberg steeds meer bebouwd wordt, waarmee cle natuur geschaad wordt. Te vens heeft men er schitterende uitzichten vanaf dit gebergte, dat wol het schoonste der wereld wordt genoemd. Het is óen heer lijke, mooie tuin en als men daar binnen komt in de maand November of December en volgons Hollandschc gedachte zou mee- nen, dat er niets te zien valt, dan vindt men er alles in bloei! Begrijpelijk Is, dat er tal van excursies georganiseerd worden. Men vindt er boomen van 10 meter doorsnee. Niet alleen de planten-, maar ook de voge lenwereld kan er bewonderd worden. Aan do óostkuöt treft men Durban, een buitengewoon fraaie stad. Wil rpeii kennis, maken met bet wild, geniotcn van een mooi concert, bodemproducten aanschouwen of de vogels leeron kennen, voor dit alles be staat daartoe de gelegenheid in het stad huis. De flora is Cr al even schóón als in Kaapstad. In Zuid-Afrika vindt men boven dien meer dan 500 soorten van heide Spr. heeft een btoemengalcrij van 1G0 K.M. leng te bezocht. Het is oen mooie droom, die men nog wel heel graag voor een tweede maal zou willen droomen! Enkele andere steden worden nog bespro ken en hun kostbaar florabezit aan het licht gesteld. In de pauze bestond gelegenheid tot het bekijken van platen van bloemen en plan ten. Velen hebben er een dankbaar gebruik van gemaakt. Daarna beeft de heer Budde een groote serie lichtbeelden geboden, die het tc voren gesproken woord verduidelijk te. Deze plaatjes brachten goeddeels de rc de in beeld, die niet alleen gewijd was aan de -flora, maar menige reiservaring op an der terrein aan dc vergetelheid ontrukte. Ook voor het .stedenschoon, fraaie gebou wen en belangrijke industrieën had dc Afri- ka-reiziger blijkbaar oen: open oog gehad. En niet in het minst was dit het geval ton opzichte van de bevolking cn haar bizon dorheden. Er mag hier gesproken worden van een wetenschappelijke lezing, welke op populaire wijze gehouden werd. De voorzitter van de plaatselijke efdee- ling sprak tenslotte een woord van dank, waarmee de bijeenkomst gesloten werd. NED. REISVEREENIGING. Filmavond over Zuid-Afrika. Gisteravond had in de groote zaal van De Valk een bijeenkomst plaats van de af doeling Amersfoort der Noderlandschc Reis- vereeniging, onder leiding van den heer J. J. Wesseling, die cr o.m. zijn vreugde over uitsprak, dat de leden zóóveel belang stel len in hel werk der vereeniging. Als spreker trad op de heer Bloem, bu reau der Nederlandsch Zuid-Afrikaansche Vereeniging, die aan de hand van een film over Zuid-Afrilca een en ander over dit land vertelde. Na een aangename causerie volgde do filmvertooning, welk ons een kijkje gaf op hot leven in en het natuurschoon van het Kaapsche schiereiland, welke ons het Zoe toeleven in Natal liet zien, Afrika als toe- ristenland toonde, alsmede de Zuid-Afri- kannsche Spoorvveë. Ook do Victoria-water- vallen werden met al hun schoonheid op het witte doek gebracht, terwijl dc opera tour ons ook nog meenam naar den Kru- ger-wildtuin. Zooato bekend, heeft de Ned. Reisvereenl- ging een reis naar Zuid-Afrika uitgeschre ven. Deze filmavond zal vellicht menigeen doen overwegen, of bij aan deze reis zal kunnen deelnemen. Het applaus aan het eind van den avond bewees voldoende de ingenomenheid van de aanwezigen niet hetgeen hun was ge boden. De heer Wesseling sprak tenslotte een woord van dank tot den heer Bloem en wekte de leden op t 4 een trouw bezoek aan de film- cn vo dracht-avond en der plaatselijke afdeeling. VEREENTGING VAN HUISVROUWEN. Mevrouw Schutte over „Mag netisme In de huishouding." Gistermiddag had in don ioyer van Ami citia een bijeenkomst plaats van de Ver eeniging van Huisvrouwen alhior, onder leiding van mevrouw Schuitemaker. Nadat enkele zaken vau meer huishoudelijken aard waren afgehandeld, hield mevrouw Schutte alhier een voordracht over „Mag- notisme in de huishouding", waarbij zij er allereerst op wees, dat het magnetisme een zeer oud geneesmiddel is. In het oude Indië was het magnetisme al een bekend genees middel, dat ook bij de Grieken en Egypte- naren bekend was. Spreekster vestigde er voorts de aandacht Op, dat in de oude ge schriften alsmede in den bijbel passages voorkomen, welke wijzen op het bestoa» van het magnetisme. Do tijden zijn voorbij, dat men over dergelijke dingen de schou ders ophaalt. Groote mannen als Schopen hauer en Kant hebben zich er ook mee be- moejd, hetgeen wol een bewijs is voor de belangrijkheid van het magnetisme, dat vooral in vroeger eeuwen zeer veel tegen kantingen ondervond van katholieke zijde. Schopenhauer hooft langs wetcnschappe- lijkon weg getracht te vorklaren, hoe die bepaalde eigenschappen in don menscb aanwezig konden zijn. De tijd, dat men zich ervoor schaamt onder behandeling van een magnetiseur to zijn, achtte zij thans voorbij.Ideaal zou bet zijn, indien medicus en magnetiseur samenwerkten. Een diagnose kan ook door een magneti seur worden gesteld. Hét magnetisme is een fluïde, dat uit het geheele lióhaam straalt Een zeer voorname factor bij het magnetisme is do wil. Bij het magnetisecren moet de magnetiseur zich boslist geheel geven en aan geen enkel an der ding denken dan aan het willen gene zen van den patiënt Een magnotisour moet zélf zéér harmonisch zijn: men moet daar oto bij het kiezen van oen magnetiseur zeer voorzichtig te werk gaart. Vóórts moet het drinken van sterken drank uitgestoten zijn het rooken worden gestaakt liefst hot voedsel vegetarisch zijn, terwijl de magne tiseur ('se) op moreel en zedelijk gebied fcéér hoog moet staan. Mevrouw Schutte wees voorts op de mag netische kracht, welke in ons speeksel zit en op de geneeskracht, welke in het oorlel zit Men onderscheidt verschillende soor ten magnetisme, o.a. van stccnen, planton en dieren. Na de pauze besprak mevrouw Schutte de uitwerking van het magnetisme, waarbij zij demonstreerde hoe men in bepaalde ge vallen moet handelen bij het magnetisee- rcn. ENGLISH ASSOCIATION. Lezing op 18 Januari. Op IS Jahuari a.s. zal John Story voor do English Association alhior een voor dracht houden over „Character Portrayals" in het gebouw van de Theosofische Loge. John Story is de bekende vertolker der Dickens personages Zijn programma heeft zich uitgebreid en bevat, thans ook voor drachten over creatio6 van Thomas Hardy, ITall Caine en anderen. A. C. DE JONCHEERE. 7 Gepenelonneerd schont-blj-nacht Ut. Heden overleed alhier, in den ouderdom van 63 jaar, dc heer A. C. dc Joncheere, gopens. echout-bij-nacht titulair, Dc teraardebestelling zal plaats vinden Zaterdag a.e. te ongeveer 1.30 uur op de Al- geüacene begraafplaats „Rusthof" VOOGDIJRAAD. Eervol ontslag aan mevrouw Schreuder. Mevrouw Schreuder—Nijland hoeft op haar verzoek eervol ontslag verkregen als agente alhier van den Voogdijraad in het Arrondissement Utrecht, zulks onder dank betuiging voor dc als zoodanig bewezen diensten: :n haar plaats is benoemd me juffrouw G, van Assendelfl. Barchman Wuv tiensla an 58. A.P.V. „DE SNELPOST". Naar wij vernemen is de Amensfoorieche Postduivenverceniging „Do Snelpost" in het bezit gekomen van een clubgebouw, dat in dc Teutstraat gelegen is. Voor do vereeni ging, die dit jaar haar 20-jarig bestaan hoopt te herdenken, beteekent dit een groo te aanwinst. Men stelt zich voor om dit lustrum te vieren met een concours voor bij den Nederlandschen Bond aangesloten postduiven-liefhebbers /afd. B.) BURGERLIJKE STAND. 12 Januari. Geboren: Gerrit z. v. Evert Boute en Jaantje Hermans; Hendrik Frans, Hendrik Frans Klok (overleden) en Geertje v. d. Bor; Gerritz. v. Arnoldus Hermanus van den Braak en Theresa van Oven. Gehuwd: Derk Berends cn Martha Johan na Ida Offereins. VEILING. De uitslag der veiling van vaste goede ren, gisteravond ten overstaan van notaris fohs. Knoppers in „het Boompje" gehou den: Pere. 1: hoerenhuis, Zuidsingel 7; Perc. 2: kantoorgebouw. Koestraat 10; Perc. 3: pakhuto Koestraat 12; Perc. 4: pakhuis Koestraat 2. De perceelen 1 tot cn met 4 aan J. E. van Nie voor 18300. Pere. 5: woonhui*. Tuinstraat 8, aan H. H. Lensing voor f 3750 GARNIZOEN. Aan den mr. schoenmaker J. A. Welters, van het 5e Regiment Infanterie, zal op 13 Februari a.s. de zilveren medaille voor 24 jaren trouwen dienst worden toegekend. Majoor A. Kuipers, dirigeerend paarden arts van het 6de regiment veJd-artillerie te Leiden, is overgeplaatst naar onze stad en bestemd tot chef van het veterinair hospi taal. RIJKSPOSTSPAARBANK. Qverzicht van December. Aan het postkantoor alhier word in den loop der maand op spaarbankboekjes inge legd 62790,74 en terugbetaald 44521,33. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald 18269,41. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 55. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter directie op staavvschuldboekjes inge schreven nominaal 3200,—. Derhalve meer in- dan afgeschreveni 3200,-. KoIUetafeL Roereieren Middagtafel: Kalfskarbonade Snij boontjes Gebraden appelon D a g o I lj k 8 City Theater, Westsingel 7. Vertooning van „Onteèfd." Rembrandt Theater, Langestraat Vertoo ning van „Redskjnn." Museum Flehite, Westsingel. (Uitgezon derd des Zondags). Theosofische Bibliotheek. Gebouw Tbeos. Vorocniging, Rcgentessclaan. lederen dag van 68 uur. Openbare Leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek, Muurhuizen 9. R.-K. Léesza&l, Nieuwstraat 24. Vrcdeebibliothock, Arnhemschéweg 0- Leeszaal Handelsregister, Arnh. weg 23. 13 Jan. Amicitia. 't Nut Vertoonmg Liga- filnis van het filmtheater „De Uitkijk" to Amsterdam. 8 uur. 14 Jan. Amlcitia, vertooning van do film „Hoe de Dempo gebouwd werd" van de Rot* terdamsche Lloyd. 8 uur. 15 en 16 Jan De Valk Uitvoering van da „Stem des Volks", opvoering van „De Sneeuwkoningin" (rosp. 7% en 8 uur). 16 Jan. Amicitia, Padvinderssoiree. 8 uur 16 en 17 Jan. Soc. Concordia. Ver. tot het houden van Kunstbeschouwingen. Kunst beschouwing van H. Héijortbroek (Zaterdag 14; Zondag 104 uur). 17 Jan. Son. „Concordia." Joodsche Ver. „Nut en Genoegen." Lozing Opperrabbijn J. Tal, Utrecht over: „Donkere dagen en Jood- sche lichtstralen.'' 8 uur. v 18 Jan. Theoe. Logo, English Association, voordracht van John Story over „Character Portrayals." 8 uur. 19 Jan Dp Valk Uitvoering Jonge Oud- Knth Vereeniging Neercassel. 20 Jan. Amicitia. Uitvoering Arbeiders- sporthond. 8 uur. 22 Jan. Amicitia. Liefdadigheidsconcert T. B. C.-vcree: iging. 23 Jan. De Valk. Uitvoering lïuygen en VVesse! 25 Jan. Amicitia. Ver. Schouwspelers, op voering van „Tnptoe." 8 uur. 27 Jan. De Vp.lk. Uitvoering Iromanuël. 27 Jan. Nieuwe Kerk. Uitvoering van .Psalm 42" van Mendelssohn door „Sursum Corda." 8 uur. 27, 28 on 30 Jan. Amicitia. Gyranastiekuit- voering „Exèlsior." 30 Jan De Valk. Feestavond Zangver. ..Mendelssohn 6 Febr. Dc Valk. Bal-masqué Eensgezind heid. 15 Febr. De Valk. Uitvoering Handelsrei- zigersvereeniging „Hermes." 20 Febr. De Valk. Uitvoering Groninger Club. 19 Febr. Amlcitia. 't Nut Voordracht avond van Jac. v. Elsackor. 8 uur Hel Klop UTRECHT. 13 Jan. Stadsschouwburg Kon. Ver. Nederl. Toonoel, opvoering vap „Do op de Deur". 77» uur. 13 Jan. Ti vol i. U.S.O.-abonnementsconcert 8 uur. 14 Jan. Stadsschouwburg N.V. Het Schouwtooncel. Gem. abonnernentsvooretel- ling. 16 Jan. Stadsschouwburg. N.V. Het Scnouwtooneel. Gem. abonnementsvoorste!- Ifng. ZEIST. 19 Jan. Concertzaal Figi. Moskouer KOnst- ler Theater, opvoering van „Schuld en Boete 23 Jon. Concertzaal Figi. Cor Ruys-enscm- blo. „Mijn zoon Etienne." OMREKENINGSKOERSEN. Off Not Niet Of Not. 12 Jan !3 Jan 12 uur 8.51 £8 95 Parijs 9.77 9.77 34 62Vj 4860 •Veenen 4675 46 25 47 75 New York 2.4915 2.49.25 Medegedeeld door de Rott BankvereenlgLn*

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 3