J. A. SCHOTERMAN Zn. COUPONS SIERKUNST Stadsnieuws DE TOESTAND VAN HET DUITSCHE BEDRIJFSLEVEN Wijnhandel Cognac Vieux XXX per flesch f 3.85 LAATSTE BERICHTEN DE MOORD OP NOTARIS COURRECH STAAL CURSUS voor Verkoopers (sters) W. K. VAN ROSSUM SCHEEPSBOUWERS ALS FILMARTIESTEN Interessante Bedrijfsfilm UTRECHTSCHEWEG VAN WINTER-, ZOMER EN MEUBELSTOFFEN Een rapport der Engelsche ambassade te Berlijn Londen, 13 Jan. (V. D.) Tc Londen is Woensdag een rapport van de afdecling handel der Brilsche ambassade te Berlijn gepubliceerd nopens den economische» toe stand in Duitschland. Het rapport behan delt het tijdvak van zomer 1930 tot zomer 1931. Het rapport toont aan welk een ont zaglijken invloed de schuldbetalingen en de wereldcrisis op de economische ontwikke ling in Duitschland uitoefenen. In de inleiding wordt er de nadruk op gelegd, dat Duitschland allereerst leeningen op langen termijn heelt moeten opnemen, teneinde het in den inflatietijd ontstane kapitaalverlies weer op te heflen. Aange zien in het jaar 1929 Amerika als verstrek ker van leeningen op langen termijn is uit gevallen, heeft Duitschland voor de nood zakelijkheid gestaan credieten op korten termijn tegen hooge rente op te nemen. De crisis, de toeneming der politieke moeilijk heden en van het algemeen wantrouwen hebben vervolgens geleid tot moeilijkheden voor de bankinstellingen en tot beperkingen in het wissel verkeer. Het rapport behandelt dan nader de po gingen van Duitschland den uitvoer met alle middelen te vergroeien en den invoer te verkleinen. Daarbij wordt er de aandacht op gevestigd, dat Engeland zijn plaats als tweede invocrland naar Duitschland heeft behouden. Evenwel is de import van Engeland naar Duitschland in het jaar 1930 ten opzichte van 1929 met 25 pet. achteruitgegaan, ter wijl de Duitschc export naar Engeland in dezelfde periode met 7 pet is afgenomen. Engeland is steeds het grootste uitvocr- lapd voor Duitschland geweest. Veel ruimte wordt in het rapport gewijd aan de beschrijving van den toestand der belangrijkste Duitsclïe industrieën en haar concur ren tiecapacitei ten. Hierbij wordt aan getoond, dat alle takken van industrie in Duitschland min of meer sterk door dc crisis worden getroffen. De afzet in het jaar 1930 is het geringste geweest sinds het einde van den oorlog De productie is tij dens het eerste semester 1931 opnieuw af gekomen. De scheepsbouwindustrie heeft in het Jaar 1930 en de automobielindustrie in het jaar 1931 een terugslag ondervonden, waarvan zij zich tot nu toe nog niet hebben hersteld Vervolgens worden in het rapport de'hulpmaatregelen voor den landbouw be handeld. Deze hebben evenwel in verband met de verlaging der vleeschprijzen nog niet volledig doel getroffen. Ten slotte wor den nog in het rapport de werkloosheid en de loonsverlagingen bchandeid. IMIIII.'K "i| |g Utr.straat 17 Gevestigd 1878 Telefoon 145 GRAAF BETHLEN NAAR ROME. Rome, 13 Jan. (H. N.) Do vroegere Hon- gaarsche minister-president graaf Bethlen wordt Donderdag te Rome verwacht. Naar verklaard wordt, draagt zijn bezoek een particulier karakter, doch in politieke klin gen te Rome neemt men aan, dat een on derhoud over de betrekkingen tusschen Hongarije en Italië tusschen graaf Bethlen en Mussolini zal plaats hebben, waarhij in hoofdzaak economische vraagstukken be sproken zullen worden DAMMEN. O.K.K. I—A.D.V. I 12— 8. Een spannende wedstrijd met een kleine nederlaag. Voor de eerste maal in dit winterseizoen was het tiental van dc Amersfoortsche Darnvereeniging geheel volledig, toen het gisteravond naar Baarn ging om daar in hotel „Kasteel van Antwerpen'* den strijd voor de eerste klasse U.P.D.B. aan te bin den met O.K.K. I, de vereeniging, die mo menteel de leiding heeft in deze klasse. Vorige maal werd verloren *n onze stadge- nootcn waren met de beste voornemens be zield om te pogen de puntjes mee naar Amersfoort te nemen. Die poging is echter niet- verwezenlijkt geworden, al is dc 128 nederlaag ook een eervolle te noemen. De gastheeren hadden één invaller voor den beer C. J. Nobels. De strijd is buitengewoon spannend geweest. Eerst tegen midder nacht viel de beslissing ton voordeele van O.K.K., dat daarmee haar kampioenskansen heeft vergroot. Voor do A.D.V. is het resul taat in zooverre teleurstellend, dat terdege zal moeten worden opgepast om niet als hekkensluiter tc eindigen. De voorsprong op Soest is nog maar steeds niet meer dan twee punten. De A.D.V.-ers Horsmeier, Beij en v. d. Bent wisten hun partijen te winnen, ter- Mjl onze stadgenooten Kroes en Rintel re mise maakten. Als bijzondorheid kan nog worden vermeld, dat dc heer v. d. Bent al zijn tot nu toe gespeelde comjietitie- matclies heeft weten te winnen. De uitslagen zijn: O.K.K.—A.D.V. LI, A. Staal—E Kroes 11 G. Staal—J. Horsmeiei 02 P. de KI eerA.P. Beij 02 li. Dijkhuizen—Ph. Rintel 1—1 D. BruidegomJ. v. d. Velden 20 A. Dolman—C. V. Berkenbosch 20 A. NoordijkJ.C.D. Berkenbosch 20 IJ J. Timmer—E. v. d. Wart 20 J. D. Lüschen—C. B. v. d Bent 02 A. J. M. Nolte—A. Ploeg 2—0 12—S Maandagavond a.s. speelt AJD.V. II m So ciëteit „Concordia" tegen O.K.K. II voor de tweede klasse U.P.D.B. Schaken. JAARVERGADERING SCHAAKVEREEN. „AMERSFOORT". Belangrijke bestuursrautaties. In de bovenzaal van de lunchroom „Prin cess" hield gisteravond dc schaakverceni ging „Amersfoort" haar jaarvergadering. Xa een welkomstwoord van den voorzit ter, werden jaarverslag van den secretaris en penningmeester goedgekeurd. Bij punt 3 van de agenda deelde de heer v. d. Velde mede, dat hoewel hij niet aan de beurt was om af tc treden als voorzitter, hij door de strooming, welke thans in de club heèrscht en niet de zijne is, meent te moeten bedanken. Hoewel een ieder vrij is zijn stem uit te brengen, stelt het bestuur als candidaat de heer H. van Raalte. Deze wordt daarna gekozen met ovèrgroote meerderheid van stemmen. De heer Van Raalte nam na een kort woord zijn benoe ming voorloopig voor een jaar aan. De heer van Nieuwenhuizen, penning meester en gedelegeerde van den Neder- londschen Schaakbond, legde een gelijklui dende verklaring af als de heer vi d. Vel de en stelde zich eveneens niet meer be schikbaar voor deze bestuursfunctie. In plaats word met groote stommenmeerder- heid gekozen do heer Hocjenbos. Naar aanleiding van een bestuursvoor stel, waarop eenige discussie volgde, werd de heer Everaars tot vierde bestuurslid benoemd. Bij de rondvraag bracht de heer Van Dam hulde aan den aftredenden voor zitter en penningmeester voor het vele, dat zij gedurende lange jaren voor de schaak vereeniging „Amersfoort" gedaan hadden. (Langdurig applaus). De zaak heden voor de Dordtsche rechtbank behandeld Wat moeten verkoopers(sters) weten? in FEBR.-MAART TE HOUDEN. EEN AVOND PER WEEK VAN 8.30 TOT 9.30 DOOR DUUR 6 WEKEN PER PERSOON F 2.50 Opgave voor 25 dezer, 18 LANGESTR. Üordrech t, 15 Januari. Voor dc rechtbank alhier stond hedenmorgen te recht de 28-jarige fabrieksarbeider C S., die zich had te verantwoorden voor het feit, dat hij op 5 Nov. j.l. te Gorinchem den notaris W. J. Courrech-Staal zoodanig lichamelijk etsel had toegebracht, dat hij daaraan over leed. Tevens had hij na het volbrengen van lezen wandaad uit de brandkast een be drag van 0430 gestolen. In den ochtend van 6 November werd door de dienstbode de ontdekking gedaan van den moord en werd de politie gewaarschuwd. Het onder zoek, dat geleid werd door den commissaris van politie te Gorinchem, den heer W. v. d Merel, bracht aan het licht, dat een zekere C. S. te Woerden geld schuldig was en aan zijn verplichtingen niet voldeed. Toen na dere aanwijzingen volgden werd tot de ar restatie van S overgegaan, die evenwel aan vankelijk ontkende iets van dien moord tc weten, doch toen de bewijzen tegen hem zich ophoopten, legde hij een volledige be kentenis af. Evenwel beweerde hij, dat hij het weggenomen geld in de Lek geworpen had,'doch een onderzoek in zijn huis te Woerden en een verhoor van dc vrouw van verdachte, leidde tot haar. arrestatie, terwijl ook het geld later werd gevonden. De viouw stond inmiddels reeds te Utrecht voor de Rechtbank terecht, terwijl heden de dader zich te verantwoorden had. De Rechtbank was samengesteld uit: Mr. J. H. van Wé)sen, waarn. president; Mr. M. van Aken en Mr. A. J. Paulus, rechters; Mr. G. A. Schreuder, subst. griffier en Mr. A. J. Kronenberg, subst. oficier van justitie. In deze zaak waren 16 getuigen gedag vaard. Aan verdachte werd het volgende ten las te gelegd: dat hij in den avond van 5 November 1931 te Gorinchem in de aan de straatzijde gelegen voorkamer van het perceel Burg straat 59, bewoond door notaris W. J. Cour rech-Staal, ter uitvoering van een vooraf in kalm overleg beraamd plan om opzettelijk oornoemden W. J. Courrcch-Staal van het leven te berooven, in ieder geval tot uitvoe ring van zijn voornemen om opzettelijk dien persoon van het leven te berooven, op- zeltelijk dezen eerst met zijn vuist en ver volgens met een vaasje verschillende slagen op het hoofd heeft toegebracht, tengevolge van de inwerking van welk herhaald geweld meergenoemde W. J. Courrech-Staal is overleden; immers diens hoofd en meer in het bijzonder diens schedel zijn zoodanig etroflen, dat dientengevolge liuidwonden een indeuking van den schede! op één pliats en bloedingen om meerde**#», bloedvaten in de hersenen zijn ontstaan, waardoor de dood is veroorzaakt na welke moord, althans doodslag, uit een in dezelfde kamer staande brandkast met het oogmerk van wederrech- terlijke toeëigening weggenomen een bedrag an 6430. toebehoorende deels aan W. J. Courrech-Staal, voornoemd, althans aan diens erfgenamen, deels aan diens vliënten. in ieder geval aan anderen dan aan hem, verdachte. subsidiair: dat hij op den avond van 5 November] 1931, enz., ter uitvoering van zijn voorne men om opzettelijk voornoemden Courrech- Staal van het leven te berooven, althans om aan dezen persoon zwaar lichamelijk letsel toe te brengen, in ieder geval om hem te mishandelen, opzettelijk dezen eerst met zijn vuist en vervolgens met. een vaasje, enz. (als boven). B. uit de aldaar staande brandkast, enz. (als boven). 2. dat hij in den avond van o November 1931 enz. uit een in genoemd perceel staan de brandkast, met het oogmerk van weder rechterlijke toeeigening heelt weggenomen een bedrag van circa 6430.—, toebehoo rende. deels aan voornoemden Courrech- Staal. enz. welke diéfstal is voorafgegaan van hierna te vermelden geweld, tegen voormelden Courrcch-Staal, met het oogmerk, om dien diefstal voor te bereiden en gemakkelijker te maken, hebbende hij. t°ch te dién einde opzettelijk voornoemden W. J. Courrech Staal die zich in gemelde kamer bevond van het leven beroofd, althans hem mishan deld door opzettelijk hem eerst met zijn vuist, enz. (als boven) en hebbende hij ver volgens een bosje sleutels van het schrijf bureau van den notaris genomen en met een dier sleutels bet slotvast gesloten vakje van de brandkast in welk vakje bovenver meld bedrag lag geborgen, geopend, waarnu hij voormelden diefstal heeft gepleegd. De officier van justitie Mr. Kronenberg eischte wegens doodslag 15 jaar gevange nisstraf. EEN RIJKE ARME. Londen, 14 Jan. (V. D.) Buren, die ongerust waren geworden over het feit, dat zij de 78-jarige Emma Parfitt sedert Woens dag niet meer hadden gezien of gehoord, waarschuwden de politie. Deze forceerde den toegang van haar woning en vond haar be wusteloos onder aan de trap liggen tusschen de goudstukken en bankbiljetten, die zij on der haar kleeren verborgen had en die bij haar val verspreid waren. In totaal bleek de oudé vrouw voor een waarde van 3000 op haar lichaam te dragen. De vrouw is naar een ziekenhuis overgebracht. NOODWEER TE SEMARANG. Semaraug, li Jan. (Aneta) Nood weer veroorzaakte belemmering van den handel, doordat het verkeer met de reede niet kon geschieden. De waterleiding ge raakte defect. De havan van Tegal slibde dicht. Het uitbaggeren is voorloopig dooi de weersomstandigheden onmogelijk. De vaargeul van dc haven van Pekalongan is uitgespoeld. NED. HERV. GEM. TE 'S-GRAVENHAGE. De kerkcraad der Ned. Herv. Gemeente te 's-Gravenhage heeft voor de 18e en 10e predikantsplaats resp. beroepen Ds. Jac. Poort tc Beverwijk cn Ds. G. P. van Ittcrson te Alblassordam. 40.000 VERDUISTERD. Zutphen, 15 Jan. De politie alhier heeft aangehouden de 38-jarige F. L., admi nistrateur bij de Spaarbank alhier, als ver dacht van verduistering van een belangrijk bedrag ten nadeele van die spaarbank, als mede van een bedrag ten nadeele van de afdeeling Zutphen van den Volksbond tegen Drankmisbruik, waarvan hij jienningmees- ter was. De man is door den rechter-com missaris verhoord en in het huis van be waring opgesloten. Het zou gaan om een bedrag van ongeveer 40.0U0. De geheele bouw van de Dempo op uitstekende wijze gefilmd Een groot aantal genoodigden waren gis teravond op uitnoodiging van den agent der N.V. Rotterdamfiche Lloyd ahier, den lieer J. van Buren Lensinck, naar Amici- tia gekomen om de film „Hoo de Dempo gebouwd werd" te aanschouwen. Deze rol prent van de Orion film uit den Haag geeft ons niet alleen een beeld van de vele werk zaamheden, welke voor den bouw van een dergelijk dubbelschroef motormailschip noodig zijn, doch laat ons ook zien, dat in onzen tijd meer en meer het werk van de film voor de groot-industrie wordt begre pen. Een film, zooals wij die gisteravond hebben gezien, zou in menig theater succes hebben, mile er publiek in dc zaal is, dat niet naar de cinema gaat alleen om film sterren te 'zien. De operateur heeft geen onderdeel van de werkzaamheden voor ons verborgen gehouden. Het moeilijke hijschen van de enorme, soms 24000 K.G. wegende stukken op do werf van de Kon. Maat schappij „De Schelde" te Vlissingen wordt even kalm vertoond als het betrekkelijk eenvoudige werk van den nageljongen, die do glooiendo klinknagels in do klinkgaten zet, waarna dc pneumatisuhc klinkhamer liet verdere werk komt doen Het electrisch laeschen wordt prachtig in beeld gebracht, evenals het beeldhouwen, dat ons bewijst, dat zich in de salons van de Dempo uilsluitend hand-beeldbouwwerk bevindt. Zoo volgt de eene phase nauwkeurig de andere op. Van 15 Juli 1029 tot 26 Juli 1930 zien \Vij precies de geheele 6taal en ijzer constructie, de ten waterlating en daarna lc inrichting van bet interieur, dat natuur lijk ook meer en meer de perfectie nadert, voor zoover dit nog niet het geval mocht zijn. Tenslotte zien wij het schip op 2 Fe bruari 1931 de werf verlaten voor zijn eerste proefvaart Ook hierbij heeft dc camera man verdienstelijk werk verricht. In alle deelcn van het schip heeft hij de lens we len te brengen, waardoor hij vele geheimen heeft ontsluierd en ons beeft gerustgesteld door ons de enorme voorraden proviand te laten zien. Wie met dc Dempo reist, heeft «reen gebrek! Tenslotte zien wij het schip op IS Maart 1931 de Rotterdamsche haven verlaten voor zijn eerste reis naar Oost-Iridiö. Een hevige drukte en vlot aan boord gaan Drie stoo- ten op de sirene en de familie gaat van boord. Langzaam en schokkend veel ge- wuii en gezwaai met zakdoeken; de Dempo wordt kleiner en kleiner, wordt wazig en verdwiint in den mist on het witte doek, welke opklaart in het traditioneel» „Einde" De bezoekers hebben gisteravond rnet groote belangstelling deze interessante film gevolgd. Zij hebben hun kennis verrijkt met enkele indrukken uit een van Hol lands grootste industrieën, hun aantal vak termen uitgebreid en wellicht het verlan gen uitgesproken om pens zoo'n reisje mee te maken. Een film, welke, gezien de vele teleurgestelden, wel een reprise in Amers foort waard is Tel 1235 BUITEN OMLOOP GESTELDE GULDENS. Inwisseling bij 's Rijks Munt. 's-Gravenhage. De minister van financiën brengt ter algemeene kennis, dat de inwisseling der buiten omloop gestelde guldens, welke een vroeger jaartal dragen dan 1920, voortaan uitsuitend mog6lijk zal zijn bij 's Rijks Munt tc Utrecht, Leidsche- weg 90. De guldens kunnen, des verlangd, aange- feekend aan bovenstaand adres worden ge zonden, met duidelijke opgave van naam en adres van den afzender; de toezending moet vrachtvrij geschieden. Ter bevorde ring van een spoedige afdoening zullen da inzenders woed doen bij dc munten te voe gen een behoorlijk gefrankeerd en aan ben zelf geadresseerd formulier van een post wissel. ten beloope van het bedrag der door hen ingezonden guldens, dan wel het num mer van hun rekening bij den posrtchèque- en girodienst op te. geven. „NIJVERHEID EN HANDEL". Lezing van den heer A. Diemer op 1 Februari a.s. De heer H. Diemer, directeur van het dag blad „De Rotterdammer", zal op Maandag 1 Februari in hotel Monopole voor het Depar tement Amersfoort van de Maatschappij Nijverheid en Handel een voordracht houden over: „De crisis en het goud"- GELD VERDWENEN. Uit een aangeteekende zending. Naar wij vernemen, wordt een aangetee kende zending, afkomstig uit Amsterdam en bestemd voor iemand te dezer stede, niet een bedrag van 5230.vermist. Het bedrag bestond uit vijf bank biljetten van 1000, 1 biljet van 200, 1 biljet van 20 en 1 biljet van 10. De num mers van de bankbiljetten zijn bekend. PERSONALIA. Een dezer dagen slaagde onze stadgenoot, (ie heer E. G. Buitenhos, voor het praepa- ratoir examen Geref. Kerken. D. NOOTEBOOM Jr. Bekend schaker. De bekende schaker D. Nooteboom Jr. is op jeugdige leeftijd plotseling in het Pan era s Hospitaal te Londen overleden, in den ouderdom van 22 jaar. De opkomst van den heer Nooteboom als schaker dateert eigenlijk van Juli 1930, toen hij voor ons land uitkwam in het tournooi van den Wereld schaakbond. Hij behaalde toen voor ons land te Hamburg een hooge score. Het vo rige jaar heeft hij ook in het reservetour- nooi te Hastings meegedaan en won een derden prijs. Het vorige jaar vestigde hij zich tc Berlijn, doch daarna was hij weer naar Nederland teruggekomen. Hij is lid geweest van de Nieuwe Rotterdamsche Schaak-Vereeniging. Hij was na het laatste tournooi te Hastings in Londen gebleven voor het verslaan van het meestertournooi, dat 1 Februari a.s. aanvangt Het overlijden van deze veelbelovende jonge kracht na het plotseling verscheiden van Wee- nink is een tweede verlies voor de Ne- dcrlandsche schaakwereld, die zij zwaar zal dragen. AANBESTEDING. Bij de aanbesteding van den houw van zes woonhuizen aan het Noorder Boschje te Hilversum, gehouden door de architec ten Reeders en Allessie, alhier, was laag ste inschriiver de firma Bos te Amstelveen met 16.460.Hoocrste inschrijver was de firma Patjegort uit Hilversum met 22.810. AANHOUDING. Op verzoek van de Rotterdamsche poli tie is te dezer stede aangehouden een vrouw, die van brandstichting wordt ver dacht. De Commissaris van Politie verzoekt ons om opname van het volgende: VERWARRING BIJ STEUNVERLEENING. Waarschuwing tegen vele instel lingen, wolke bij het publiek om steun aankloppen. Het Centraal Archief en Inlichtingenbu reau inzake maatschappelijk hulpbetoon voor Nederland to Amsterdam (Vondel straat 19) zendt het volgende rondschrijven: Het schijnt ons van belang in dezen tijd, waarin zoovele instellingen een beroep doen op de milddadigheid van het publick, de aandacht te vestigen op verschillende per sonen en instellingen, die naar het voor beeld van het „Leger dee Heils" zich heb ben georganiseerd als organen van „evan gelisatie" en daarbij maatschappelijk werk verrichten Velen defiken. wanneer zij deze lichamen of personen steunen, hun giften goed besteed zijn, aangezien de organisatie's steeds met nadruk botoonen. dat zij vol strekt voor alle'richtingen openstaan en niémand afwijzen. Het optreden van deze instellingen blijkt bij uitstek geëigend voor hot maken van verwarring, zoodat giften bestemd voor de een, de ander in handen komen, cn in het algemeen is het maat schappelijk werk, dat deze personen of kleine vereenie in gen verrichten, van zoo gcringen omvang, en ook van zoodanige kwaliteit, dat niet kan worden aangeraden, en in sommige gevallen beslist moet wor den ontraden, deze instellingen of personen door biidraeen te steunen. Het Centraal Archief acht dan niet gemo tiveerd het geven van ondersteuning aan Het ..Xederlandsche" Leger des Heils (niet te verwarren met dat alhier gevestigd in de Langestraat en Emmalaan), waar schuwt teeen het steunen van het Natio naal Reddineslegor. ontraadt ernstig steun ■•an de stichting „De. Heilsbrigade" te den Haag. aan „Mnranntha". stichting voor zen- dingsarbeid en mant«chai>Delijk werk te den Haag, aan de Haogschc Stadszending Emanuel", aan de Nederlandsche Vrije Evan-srelisatievereeniging en dc Vrije Evan-, gelisatio „Filadelfia" te Amersfoort en waarschuwt tegen „Remali-a". Hen*. Kath. Leger des Heils tc Utrecht. De Commissaris van Politie alhier voegt hier nog de waarschuwing aan toe, indien steun wordt aangeklopt, zich vooral te overtuigen, dat de lijsten zijn afgestempeld rnet het stempel der Gemeente en van de Politie, of dat de collectanten zijn voor zien van een legitimatiebewijs, eveneens afgestempeld door de Politie. VRIJDENKERSVER. „DE DAGERAAD". Lezing ir. Schut in het Volksge bouw. De Vrijden kers vereeniging ..De Dageraad" organiseert een bijeenkomst op Zondag morgen 17 Januari in het Volksgebouw, waarbij ir. P. Schut, alhier, zal spreken over: „Omdat ik zwart ben". Bijzonderheden vindt men in de betreft fendc advertentie in dit blad. BURGERLIJKE STAND. 14 Januari. Geboren: Evert je Janna, d. van Frederi- kus Wilhelmus van Diest en Pefcronella Gijsberta Lambrechts. Jacoba Gerarda, d. van Johannes Hartogsveld en Wilhelmma Wolf. Gijsbertus Cornells Teunis, z. van Teunis van Doornik en Clazina Elisabeth van Keken. Ondertrouwd: Franciscus Jacobus Wakel- kamp en Johanna Alijda van E6. Gerardus Johannes Leeuwenkamp en Johanna Maria Meijers. Sietze Fecnstra en Dina Inkenhaag. Gijebert Jan ten Hoven en Hendrika Evers. Wilhelmus van Eeden en Maria Johanna Doornkarap. Roelof Kam Brouwer en Hen rietta Elisabeth dc Vroom. Gehuwd: Evert Aart Jansen en Jannetje Kersten. llfele Zoon

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 2