Sport Marktberichten Stadsnieuws TWEEBERUCHTEINBREKERS STAAN TERECHT Met juridische kennis begiftigd EEN SCHOOLKWESTIE TE ALMELO LAATSTE BERICHTEN G. VAN DUIN Goud, Zilver of Horloges CHR. ZANGVEREENIGING SURSUM C0RDA Bi Een goede ingeving die te laat kwam 'Arnhem,.26 Jan. De rechtbank bohan drhle heden de zaak tegen H H. A St,, 41 jaar, machinebankwerker uit Amsterdam en tegen II. K., 39 jaar, zonder beroep te Amsterdam, die in don nacht van 28 op 29 November 1931 te Oosterboek eon poging tot inbraak hadden gepleegd in het gebouw van de Coöperatieve Verbruikersvereeni ging „Werkmansbelang" aan de Wilbel- nnnastraat aldaar. Verd. St verklaart, dat hij op den 28sten November, met den trein uit Amsterdam naar Oosterbcok was gekomen. Daar had zekere Fr. die hierna wegens medeplich tigheid terecht staat hem het gebouw van „Werkmansbelang" gewezen. Tegen den avond 19 hij naar Arnhem gegaan. In den nacht is verd met K. (die inmid dels ook uit Amsterdam was gearriveerd) op de fiets naar Oosterbeek gegaan. Eerst hadden zij geprobeerd een zijdeur van het gebouw van „Werkmansbelang" te forcee- ren. Daar dit niet lukte, heeft verd tiet toen bij de voordeur geprobeerd, ook dit lukte niet. Beidon zijn Toen weer naar de zijdeur teruggegaan. Toen zij hierbij bezig waren om deze te forceeren, schoot hem te binnen, dat hij zekere ds. Ie R. te Amstcr darn, die hem voortdurend geholpen had om weer werk te vindon, beloofd had. niet rneer te zullen inhreken. Zij hadden juist bun pogingen opgegeven, toen er twee per sonen op de fiets aankwamen. K. is toen aan het loopen gegaan en verdachte moest mee. De beide wielrijders bleken nachtwakers te zijn, die hen even later na een jacht door de bouw- en weilanden hebben ge arresteerd. Pres. tot verd. St: 't Is jammer, dat u die ingeving, om niet weer in te breken, niet wat eerder hebt gehad...! Verd. St,: Of wat later... dan hadden de nachtwakers ons niet betrapt Verd. K. legt ongeveer soortgelijke ver klaringen af als zijn collega. Als getuigen worden gehoord o.a. de In specteur van politie te Oosterbeek, A. v. B. en de beide nachtwakers, die de inbre kers betrapt hadden. De off. van justitie, mr. Lasonder, spreekt een woord van lof over het optreden van de beide nachtwakers, die door hun ac tiviteit de hand wisten te leggen op twee berOHpsinbrekers, die in Amsterdam als zeer gevaarlijk bekend staan. Spr. wijst op de pertinente verklaringen van de beide nachtwakers, die de verdach ten hebben gezien niet opzij van het ge bouw, maar aan de voorzijde. Deze om standigheid is van belang. Spreker wijst op het verhaal van verd. St, als zou hij door een plotselinge ingeving, uit eigen beweging het inbrekerswerk gestaakt heb ben. Naast kennis van de techniek van „het vak" schijnt verdachte ook over een behoorlijke dosis juridische kennis te be schikken. Hij schijnt n.l. te weten dat iemand die een inbraak aan het plegen is en vrijwillig dit werk staakt, niet voor po ging lot inbraak vervolgd kan worden en vrijgesproken rnoet worden! Wal de strafmaat betreft wijst spreker op het lange strafregister van verd. St., die 8 veroordeelingen achter den rug heeft, loopende van 2 maanden tot 2>/2 jaar en alle wegens diefstal! Verd. K. is zevenmaal veroordeeld met een maximum van 2 jaar. Spreker wijst er voorts op. dat een van de redenen, dat het arrondissement Arn hem zoo vaak bezocht wordt door leden van het inbrekersgilde uit Rotterdam en Amsterdam, is de aldaar in misdadigers- kringen heerschende mcening, dat de Arn- bemsche rechtbank niet zulke zware straf fen geeft. De rechtbank zal er goed aan doen ook met het oog op de veiligheid van het arrondissement om die meening ongedaan te maken door een strenge en voorbeeldige straf. Spreker geeft derhalve de rechtbank in overweging beide verdachten te veroordee- len wegens poging tot diefstal; samen en in vereeniging gepleegd, tot elk vier jaar gevangenisstraf. Mr. Hijmans. de verdediger, wees op de goede eigenschappen die verd. St, bezit en zijn vele goede voornemens. Spr. dringt er op aan dat de rechtbank hem nog eens een kans geven zal en hem tot een voor waardelijke straf zal veroordeelen. Uit spraak over acht dagen. DE TENTOONSTELLING VAN WERKEN DOOR HJM. DE KONINGIN. 's-G ravenhage, 27 Jan. De met een tiental reproducties geïllustreerde catalo gus van de tentoonstelling der 87 werken van H.M. de Koningin bij Kleykamp is thans verschenen. Zooals men weet komt de opbrengst, zoowel van de toegangsgelden als van den catalogus der tentoonstelling geheel ten bate van noodlijdende kunstenaars. Tot en met Zaterdag 6 Februari blijft de tentoonstelling in de Kon. Kunstzaal Kley kamp geopend, dagelijk van 10—5 ('s Zon dags 104) uur. Totnutoe heeft de opbrengst der entry's en niet-geillustreerde catalogi ruim 6300 bedragen, waarbij de opbrengst van de ge sloten bussen, welke geplaatst zijn voor ben. die een extra gave willen offeren, niet i& inbegrepen..- NATIONAAL CRISIS-COMITÉ. Een samenkomst met de pers. 's Gra venhage, 27 Jan. Gisteravond heeft het Nationaal Crisis-Comité een aan tal vertegenwoordigers van de pers ontvan gen in het paleis Kneuterdijk, teneinde aan de pers mededeelingen te doen over de werkwijze van het Comité en over de resul taten van den arbeid. Van het Comité waren aanwezig de voor zitter, jhr. Van Citters, de onder-voorzitter, baron Van Heemstra, de algimeon-secreta ris, mr dr. Frederiks, en de penningmees ter, rnr. Menton. Voorts waren tegenwoordig de beide secretarissen, baron De Vos van Steonwijk en de heer Van Ogtrop; de leider van de financieele afdeeling, de heer Col- lette. en de leider van de archief-afdeeling. mr. Pos, benevens een aantal dames, die op het Crisis-Comité werkzaam zijn. Jhr. Van Citters sprak enkele woorden ter begroeting, waarna de heeren mr. Menten en baron de Vos van SteenwjJU een exposé gaven van de werkzaamheden van het comité. De handleekeningen niet allemaal in orde? 's-G ravenhage, 27 Jan. De Raad van State, afdeeling voor de geschillen van bestuur behandelde heden een beroep van het gemeente-bestuur van Almelo tegen een besluit van Gedeputeerde Staten van Overlj^ej. waarbij vernietigd was een be siuit van don raad van Almelo, dat afwij zend beschikte op een verzoek van de ver eeniging voor christelijk nationaal onder wijs? te Almelo tot medewerking voor de stichting eener bijzondere school in bet noorden der stad. Mr N. H Muller trad op voor den raad der gemeente en wijlde beschouw in gen aan de wijze, waarop het bestuur der schoolvereeniging was opgetreden. De ouderverklaring, die het bestuur overleg de, bevatte de namen van 74 leerlingen Het gemeentebestuur heeft naar de her komst der handteekeningen een onderzoek ingesteld. Toen bleek, dat de ouders hoogst onvolledig waren ingelicht. O.m. was er niet eens bij gezegd of de school een Hervormde of een Gereformeerde zou zijn. Voor 27 kinderen werd de haudteekening ingetrokken. Hiervan kwamen later weer eenige herroepingen in en een ouder'van 4 kinderen weigerde te verklaren of hij zijn hanrlteokcning gestand deed. Het onderzoek bracht nog meer feiten aan het licht. O.m. was er een ouder bij, die verklaarde nau welijks lezen of schrijven te kunnen, al leen zijn handteekenlng te kunnen zetten Men kwam, voorlaatstbedoelde ouder me- degerekond. tot een aantal van 62 kinde ren. terwijl er 60 noodig waren. Pleiter betoogde verder, dat de belangen van het lacer onderwijs zich verzetten te gen totstandkoming dezer nieuwe school, die haar leerlingen goeddeels? zou recrutee- ren uit bestaande scholen. Het bestuur wil de in den aanvang zelf weinig van deze school weten, maar Is geforceerd door en kele leden der vereeniging. Ten slotte zei- de pleiter, dat het toestaan van deze school voor de gemeente ernstige financieele ge volgen za! kunnen hebben, daar alle krach ten moeien worden ingespannen om zoo zuinig mogelijk huis te houden. Mr. Sybrandy. voorzitter van het be stuur der schoolvereeniging, meende, dat de burgemeester van Almelo zijn t-aak ver te buiten is gegaan door een onderzoek te gaan instellen naar de waarde der band tekeningen. B. en W. zijn op hun argu mentatie inzake de ouderverklaring volko men teruggekomen. Daarom protesteerde hij ertegen, dat deze kwestie thans weer ter sproke was gebracht. De aanvrage was wettelijk geheel in or de en had krachtens de l.o. wet moeten worden ingewilligd PI. bestreed verder Je meening. dat het ondcrwjjsbelang zou wor den geschaad door deze school toe te staan en ontkende, dat het bestuur der vereeni ging tegen clen bouw zou zijn. Krachtens de Grondwet is er geen toet^ingsreebt. Deze aanvraag moet dus toegestaan worden Pi meende ten slotte, dat de gemeente Alme lo moest zwijgen over financieele bezwaren, o.m. daar zij den hoogsten loonstandaard toepast ten opzichte van de gemeentewerk lieden. De Koninklijke beslissing volgt later. DE MALVERSATIES TE WIRDUM. Het Provinciaal kerkbestuur van Fries land heeft den predikant van de Ned. Herv gemeente te Wirdum, die zich schuldig maakte aan verduistering, uit zijn ambt ontzet. (N. R. Ct.) Motorsport DE T. T.-RACES. Extra treinen der Nod. Spoor- wogen. Dezer dagen had de Organisatie-Gommis sie een conferentie met de Nederlandsche Spoorwegen en het Reisbureau Lissone, waar werd besloten op den dag der T. T. Races, 25 Juui o.s., extra treinen te laten loopen, teneinde gelegenheid te scheppen goed en goedkoop deze races te bezoeken en wel vanuit Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht en vermoedelijk Amersfoort. De treinen zullen ongeveenr om 5 uur v.m. van de begin-stations vertrekken en stoppen alleen te Hooghalen en Assen, al waar men niet later dan 8 uur zal aanko men, zoodat men ruimschoots gelegenheid heeft zich naar hot terrein te begeven. De start heeft namelijk om 10 uur plaats. Des avonds zullen de treinon om onge veer 19.30 uit Assen vertrekken en na opna me van reizigers, die de races te Hooghalen hobbon gevolgd, zonder stoppen doorrijder: naar de eindstations, waar men om onge veer 22.30 uur zal arriveerun. Reeds nu kunnen wij meedoelen. dat de prijzen der plaatsbewijzen voor deze treinen zeer laag gesteld zijn. Dammen. o. g. n ba. d. v. n e—s. Op den goeden weg. I)e nieuwe samenstelling van het A. D. V.- zeverita] schijnt wel te voldoen Gisteravond waren de A. D. V.-reserves tenminste in Utrecht de gast van O. G. II B en wisten daar een 86 overwinning te behalen. Ieder damspel-beoefenaar in dit district weet wat liet zi ggen wil een zege te behalen op een U. G -ploeg. Daar komt nog bij, dat onze stadgenooten gehandicapt waren door het wegblijven van den heer N. Coster, waar door men gedwongen was met een 20 achterstand te beginnen. Reden to me»r on getwijfeld om de victorie toe te juichen. A. D. V. 11 zal er verder ook wel voor zorgen geen ranglljst-sluitster te worden. De A D. V.-ers v. d. Starre, v. Barneveld cn Kramer wisten hun partijen te winnen, terwijl de heeren v. Colmjon en v. Snrksurn do punten deelden met hun tegenstanders. De persoonlijke resultaten zijn: O. G. II B AD V. II. 1. J B. Wind-A. M. J. v. d Starre 0—2 2. A Pee terseTh. J. v Barneveld 02 3. H Ligtermans—G. J. Stappershoef 2—0 4. P J. Siljee Jrw.n.o. 20 5. J H. v. d. Stel—C. v. Colmjon 1 1 6. N. v. GorkuraF. Kramer 02 7. W El. Brakkee—G. W. v. Suricsura 1—1 6-8 UTRECHTSCHE JACHTVEREENIGING Cross-Country te Zeist. Begunstigd door goed weer, werd giste ren een cross country georganiseerd door de U J V. waarbij als wisselprijs de Zilveren Vos werd verreden Voor dezen wedstrijd bestond groote be langstelling er zijn niet minder dan 37 deelnemers gestart. Hieronder bevonden zich drie amazones, zoomede de houder van den wisselprijs. de luitenant Luitwieler, die hiervoor uit Vllssingen was overge komen. Het parcours was uitgezet in het Zeis ter bosch, nabij het Jagershuis. De lengte bedroeg 4000 M; grootendeels wezen do vlaggsn den weg door do kronkelende boschlanen en over een geaccidenteerd heidoterrein. Zoorloendp konden geen zeer korten tijden worden verwacht. De uitslag was dat de reserve-luitenant der Veld-Artillerie van Binsbergen den Zilveren Vos wist te winnen in den tijd van 11 min. 57 sec. Als prijs ontving de win naar daarenboven een zilveren beker. Mej J. Leeuwenberg verwierf den twee den prijs in 12 min. 50 sec.; Mej M. Leeu wenberg den derden prijs in 13 min. 34% sec. Den vierden prijs won de reserve-luite nant der huzaren De Jong Schouwenburg, terwijl de luitenant der veld artillerie Win kel don vijfdon prijs ontving, resp. met 13 min. en 51% sec. en 13 min 51% sec. FRUIT* EN GROENTENVEILING. Veiling 27 Januari '32 Lof 7 ct. per pond; spruiten 57 ct., uien 7 ct. per K.G.; roodo kool 021 ct., gele kool 13—21 ct.. groene kool 2246 ct., boe renkool 1626 ct., andijvie 41 ct., prei 8— IS ct., knolselderij 3145 ct. per 10 stuks; selderij 1720 ct. per bakje. k VAN ONZE VEEMARKTEN. Een nieuw tijdperk is ingetreden in meer dere of mindere mate hebben onze couran ten er al artikelen aan gewijd, n.l. de con- tingeuteerlng is eindelijk werkelijkheid ga- worden. Zeer verschillend zijn cle meerlingen welke zich hierover zoo laten hooren. We willen ons me or bepalen wat of de direkte invloed volgens onze meening er van zal zijn op onze vee prijzen. Uit de officieele mededeelingen blijkt, dat er van nu af zoo goed als geheel geen Invoer meer zal kun nen plaats hebben van Deensch vleesch. Voeg daarbij, dat ook onze export van scha pen en varkens wel weer iets zal opleven, iigt het voor de hand dat onze veeprijzon zeker hooger zullen worden. Dit hooger wor den zal ons inziens het meest tot uitdruk king komen in de mindere kwaliteiten, deze hadden ook het meest te lijden van den in voer en hiervoor zijn hoogere prijzen wel te motivoeren. Evenwel de aanwezigheid van een gToot kwantum varkens zooals die momenteel nog zeker 't geval is en ook de bij deze vontingen- tceringsregeling nog plaats kunnende heb- bon van een tamelijken invoer van bevroren vleesch, zal uiteindelijk een sterke stijging der veeprijzen wel tegenhouden. Met dit al ook de „stemming" spreekt den laatsten tijd mee, en dezi zal zeker beter worden nu bet lang verwachte werkelijkheid is geworden. De inzet deze week toont al reeds eonige verbotering zoowel op de slachtvcemarkt als 1.1. Dinsdag te Rotterdam op de gebroiks- veemarkt. Alhoewel nog niet zoo zeer hoo gere prijzen besteed zijn geworden gaf de wetenschap, dat de invoer zoo goed al3 ge- lioel stop zal komen te staan, meer een vas tere markt, men was overtuigd dat nu de prijzen niet meer zouden zakken De 6lacbtveemarkt heeft over *t *eheel een korter aanbod, zoowel te Rotterdam als te Arasterdam liepen de prijzen iets op. Ver- koopers en ook koopers werden beïnvloed door do berichten over de stopzetting van onzen vleeschinvoer; 1ste kw. wordt steeds zeer kort aangevoerd en deze soort geldt wel vnn 0.80—0.85 per KG., 2de kw. 0.06— 0 75, 3de kw. 0.550.65, alles per K.G. ge slacht. De vette kalveren kunnen nog steeds slecht geplaatst worden, export is er zoo goed als geheel niet in, on het binnenland kan alles niet gebruiken; de prijzen zijn dun ook moeilijk te handhaven; 1ste kw. gold 0.310.38, 2de kw. 0.26—0.31, 3de kw 0.200.24, alles per pond levend. Dc nuchtere kalveren zijn tamelijk goed te plaatsen. België is hiervan een flinke afne mer, goede slachters golden van 7—10 per stuk. Fokkers van 14.20 per stuk. Te Rotterdam was op de gebruiksvee- maikt nu 1.1. Dinsdag ook eenige verbete ring tc bespeuren, er was meer vraag naar «>pzctvc-e (guistvee) voor de mesterij. De aan voer was echter maar gering. België kocht ook nog enkele kalfkoeien; goede melk- en kulfkceien golden van 200275. De vette varkensmarkten hadden over 't geheel een zeer beperkte aanvoer, wat den verkoop ten goede kwam; in de daling is nu een einde gekomen. De prijzen zijn wel niet zoo zeer hooger, maar toch aanmerkelijk vaster We verwachten dat de varkensprij- zen zich nu wel weer gelijdelijk zullen her stellen. H. OVERSTROOMING OP JAVA. Buitenzorg, 27 Jan. (Aneta). De ge- zaghobber van Mocara Tebo seint d.d. 25sten Januari, dat in den nacht van 21 op 22 Januari te Loeboek Landai, gelegen aan de Tcbo rivier, een zware bandjir heeft plaats gehad, waardoor veel groot en klein pluimvee, bonovens padi verloren ging. Een huis werd meegesleurd. In den nacht van 22 op 23 Januari had te Moeara Boen goe een zware bandjir plaats, waardoor een waterstand werd bereikt, welke sinds menschonheugenis niet is voorgekomen, n.l. twee meter hooger dan de normale hoogwaterstand. Groote schade werd aan gericht De omvang daarvan wordt nog op genomen. Tot nog toe is bekend, dat een persoon verdronken is door het omslaan van een prahoe. De bevolking kon tijdig naar een hooger terrein worden gebracht GEVAARLIJKE RUS UITGELEVERD. Een winkelier met een revol- ver bedreigd. Door de Duitsche politie werd aan de Nederlandsche politie te Vcnlo uitgeleverd cle Russische onderdaan A. N., die wordt verdacht van berooving onder bedreiging met een revolver van den winkelier F. K., te Arcen. In den avond van 7 November j.I. werd bij dozen door oen drietal sniokke laars een groote partij koffie, tabak, thee, chocolade enz. geroofd. De Rus N. hield bij deze gelegenheid den winkelier met een revolver in bedwang. N. werd naar de gevangenis te Roermond over gebracht (Msb.) DE „LEEUWERIK" NAAR INDIö. Amsterdam, 28 Jan. Hedenmorgen vertrok het K.L.M. vliegtuig de „Leeuwe rik" om 8.20 uur van Schiphol naar Indiê met 230 K.G. post en 17 K.G. goederen aan boord. De bemanning bestaat uit den oor si en bestuurder E. van Dijk tweeden be stuurder Virulv, mecanicien Naber en mar conist Tolk. KENNISGEVING. Lijst van eigenaars of beheer ders van paarden. De Burgemeester van Amersfoort maakt bekend, dat gedurende de maand Februar- voor ieder ter Secretarie dezer gemeente ter inzag is nedergelegd de alphabetische lijst, bevattende de namen der in deze gemeente metterwoon gevestigde eigenaars of he heerders van een of meer ter vordering en ter keuring aan te bieden paarden, opge maakt ingevolge art. 17 van het Inkwartie- ringsbesluit. Amersfoort, 30 Januari 1932. De Burgemeester voornoemd, v. RANDWIJCK. BEKENDMAKING. Burg. en Weth. van Amersfoort maken bekend, dat bij vonnis van het Kantonge recht alhier, d.d. 24 December 1931 is ver oordeeld Adrianus van Weerhorst, arbeider, wonende te Amersfoort, Bloemendalsche- straat 26, tot 3.— boete, subs. 2 darren hechtenis, wegens te Amersfoort waren vervoeren en niet op eerste vordering van een bevoegd ambtenaar oen geldige ver klaring vertoonen van Burgemeester en Wethouders, waaruit blijkt, dat de ruimte waarin de bereiding dier waren geschiedt, voldoet aan de in artikel 6 van het Con- sumptie-ijsbesluit genoemde eischen. JUBILEUM. Op Maandag 1 Febr. a.s., zal de heer J. W. Chr. Jansen, technisch ambtenaar bij het waterschap Rivier de Eero enz. zijn 25-jarig ambtsjubileum herdenken. BOND V. NEDERL. ONDERWIJZERS. Vergadering in Amlcltta. De plaatselijko afdeeling van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers zal, naar aanleiding van de hoofdenbenoeming te dezer stede, op Maandag 1 Februari a.s in den foyer van „Amicitia" een vergadering houden, waarin het hoofdbestuurslid de heer S. N. Posthumus zal spreken over: „De beteekeni9 van het hoofdschap voor de school." Joweller. Tel. 89S Optlclën. Wanneer U een aardig en niet te duur radeau zoekt in Kunnen wij U helpen. vindt deze a! tegen zeer bescheiden orijzen voorradig in prima afwerking. Uitvoering van Psalm 42 van Ment delssohn in de Nieuwe Kerk Reeds vele jaren geeft deze Chr. gemengde zangverecniging haar jaarlijksche uitvos* ring in het kerkgebouw aan den Leusder* weg en steeds is de bate voor den Diacones- senarbeid. Ondanks de lager gestelde entrée zal die bate heden een flink bedrag vormen, cn niet alleen doordat het dubbelstrijkkwar- tet met Gerrit van den Burg aan den vleu gel. dot meewerkte in Psalm 42 van Men delssohn, geen uitgave vroeg, maar ook doordat geen plaats, boven noch onder, on bezet bleef. Ds. Pannebakker, eere voorzit* ter van Sursum Corda, sprak het openings woord en ging na het gezamenlijk zinnen van Psalm 80 1 voor in het gebed. Daarna ving het concert aan, dat vijf kwartier in beslag nam Opnieuw kwam den indruk, dat hier on der den heer L Keemink met ernst wordt gewerkt cn in de goede richting. Dit bleek reeds direct bij het openingslied, het Bonds lied. uit het weergeven der z.g tojniooze lettergrepen, zacht en toch duidelijk ver staanbaar. De uitspraak is zuiver Hol- landsch zonder bijmengsel Dit slaat niet op de kleine tenorpartij. Bij die z<*s of zeven man valt wel tenorklank op te merken als zacht wordt gezongen. Aan te raden is echter elk dezer zangers afzonderlijk te ver zorgen, ook wat dén mondstand aangaat, dio hij eenigen te breed is, waardoor som- migp klinkers niet worden wat ze behooren 'e zijn De sopraan, 25 dames sterk, is goed, hoeft een goeden klank ook in de hoogte. De altpartij van 9 stemmen staat echter de «terkcre sopraan. De altpartij is beslist mooi Het koor zong a capella eerst twee kleine liederen, waarvan het Heilig, Heilig het meest bekoorde, al daalde men onder het zingen een klein trapje af. Aan het eind van hot eerste deel kwam Psalm 145 van F. Mohring, een lastig 6tuk werk, dat goed werd weergegeven. Hot tweede deel van den avond was be< sterad voor Psalm 42 met solisten en bege leiding. De heer Keemink laat zijn koor Ilollandsch zingen en is meestal zeer geluk kig in zijn vertaling, 't Is in den regel geen goed Hollandsch. dat aansluit bij de mu ziek. Natuurlijk kan dat niet steeds het ge val zijn. „Harre den Herrn" klingt andera dan „Wacht op den Heer". Maar in door snee zijn de vertalingen, die bij Sursum Corda worden gezongen, te aanvaarden ook als zangtaai. Heel iets anders dan vaak wordt gehoord. Deze Psalm 42 nam een half uur in beslag cn is zeer goed uitgevoerd. Dit betreft koor, instrumentatie en solisten. Het bekende quintet vormde een glansgodeelte Het werd gevormd door de beide solisten van den avond, de sopraan mevr. G. van der Meiden- Kruisbrink (Utrecht) en den tenor P. van den Oever (Den Ilaag). plus de heeren L. Th. Michon, tenor (Hoevelaken), L A. Galis, bariton, en P. C. Sonius, bas, beiden van hier. Mevr. Van der Meijden zong in dit num* trier haar aria mooier nog dan de twee Bij- belsche liederen van Dvorak in het begin \an den avond, begeleid op orgel door den heer Van den Burg. Ook tot haai* recht kwam de zangeres in haar duet van Men delssohn met den tenorzanger. Beiden heeft men reeds meermalen bij Sursum Corda kunnen hooren en genieten. Het mooi lig gende, echte tenorgeluid van den heer Van den Oever brengt steeds groote bekoring. Ook heden weer Hij gaf twee liederen uit de Samson van Handel. Wie over een heer lijk, goed gevormd tenorgeluid beschikt is een begenadigde Do heer Keemink zelve sloot dezen mooien avond en kon met recht aandringen op steu nen van het Diaconessenwerk, dat voor al len openstaat. Hij kon weten, dat financieele steun noodig is als penningmeester van dit zoo nuttige werk. ONTWIKKELING EN ONTSPANNING VOOR WERKLOOZEN. De voordracht met lichtbeelden van den heer M. Germans over het huiselijk- en maatschappelijk leven van onze voorouders in de 17e eeuw. zal plaats hebben op Maan dag 1 Februari, te kwart voor acht uur. in het gebouw „Sh Jozef", Lieve Vrouwestraat, alhier. Toegangsbewijzen voor alle werkloozen aan het loket no. 2 Arbeidsbeurs,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 2