A. SCHOTERMAN Zn. Engelsche Eetkamers LAATSTE BERICHTEN DE LAATSTE EER AAN WIERSMA De heer Plesman spreekt IJZEREN PAAL OVER DE RAILS DE EKSTER TE BRUSSEL Wijnhandel Cognac Vieux XXX per flesch f 3.85 DRIE DOODEN BIJ EEN BRAND Twee jonge menschen en oude man omgekomen Fa. J. W. VAN ACHTERBERGH WESTSINGEL 10-13 Uiterst gespannen toestand iq het Verre Oosten. Wordt de leiteiijke oorlog een officieel? oorlog? Het „lot" veroorlooft zich 6oms een wran gen humor: morgen wordt te Genève de ontwapeningsconferentie geopend en Zater dag kwam op oms» redactie-bureau het be richt binnen, dat China Japan den oorlog had verklaard. Naderhand is gebleken, dat dit telegram een te voorbarig karakter droeg, d-aar in middels vast is komen to staan, dat de re geering to Nanking den beslisscnden stap nog geenszins hoeft gedaan: wel schijnt een "wensch in de' richting eener oorlogsverkla ring te zijn belichaamd in de motie van de machtige Kwomintang. die met de Chinoe- sche regeering relaties onderhoudt, welke veel overeenkomst vertoonen met do be trekkingen tusschen het sovjetbewind en de derde Internationale. Maar moge er formeel nog geen oorlog zijn uitgebroken, in feite bestaat hij erinds geruimen tijd en vooral de jongste gebeur tenissen in Sjanghai, waar het tot regel rechte gevechten tusschen Chineezen en Ja panners is gekomen, die talriike slachtof fers hebben geéischt, geeft aan het conflict in het Verre Oosten een zoodanig karakter, dat het woord „oorlog" nauwelijks meer kan worden opgevat als een hyperbool. Aan den anderen kant is het moeilijk aan te nernen, dat de oorlogsverklaring zou uit gaan van China, daar dit tand niet de agres sieve, maar de belaagde partij is, een on gelooflijke mate van geduld aan den dag heeft gelegd en steeds eroD uit is geweest het conflict niet den vorm van een gewa pende botsing te doen aannemen. Hier staat echter weer tegenover, dat het geenszins 'bevreemdend zou zijn geweest, wanneer China, de tallooze provocaties van Japan moede geworden, ten slotte naar de wapens had gegrepen. De feiten toch hebben inmiddels ieder, die niet volkomen blind is, aangetoond, dat Ja pans actie zoowel in Mandjoerlie als Sjang hai geenszins neerkomt op een bescheiden tuchtiging of een intimidatie der Chinee zen, die binnen de perken bliift. maar is uit- geloppen op een reeks oorlogshandelingen, die een imperialistisch karakter dragen en waarvan de strekking klaarblijkelijk is de wereld or voldongen feiten te stellen. Het is echter geenszins uitgesloten, dat de Chineezen het bericht van de oorloge verklaring de wereld in hebben gestuurd om een zekere pressie uit te oefenen op den Volkenbond, die, laten wij het nog eens herhalen, in verzuim is geweest, daar het niet resoluut ie opgetreden tegen Japan, dat ■jen vrede in gevaar heeft gebracht. Dat het Oosten thans in brand staat, is wel in de eerste plaats het uitvloeisel der Japansche machtsbegeerte, maar tevens te wijten aan het feit, dat de Geneefsche brandweer te iaat is uitgerukt, al was zij tijdig en hu- haal delijk gealarmeerd. Pas in de laatste dagen, toen de spanning bedenkelijke vormen ging aannemen, is de Volkenbondsraad een e»vi oathie-ker hou Jing gaan aannemen en heeft hij gewei gerd nog langer rekening te houden met de buitensporige Japansche wenechen. Te hopen is eveneens, dat het bericht wordt bzvestigd, hetwelk inhoudt, dat de enquêtecommissie van den Volkenbond, die naar China zou vertrekken om ter plaatse een onderzoek in te stellen, doch pas over een paar maanden daar aan zou komen, misschien per vliegtuig zich naar haar be stemmingsoord zal begeven. Dat de buitenlandsche consuls-generaal te Sjanghai bovendien hun uiterste best doen im de partijen tot elkaar te brengen, stemt eveneens tot voldoening, doch de laatste berichten luiden niet bijster gunstig, daar iie wapenstilstand, die heette te zijn inge treden, feitelijk slechts in theorie heeft be staan: heden werden de gevechten dan ook weer als op de voorafgaande dagen voort gezet, zoodat de hevige spanning in het Verre Oosten blijft bestaan. Een feit is echter, dat. wanneer de oorlog een officieel karakter gaat dragen hij den officicuzen oorlog vloeit inmiddels ook reeds het roode, warme bloed de Volken bond tot daden zal moeten overgaan en wel op grond van artikel 16 van het handvest. Bovendien is het tevens de vraag, of een Japansch-Chinc-eschc- oorlog tot deze twee landen beperkt zal blijven. In beginsel toch is het niet uitgesloten, dat ook Amerika en Rusland in den strijd worden betrokken Alle hoop, dat het ergste wordt voorkomen, :s echter nog niet opgegeven: de vrede is wel-is-waar bijna hopeloos ziek. maar mis schien voltrekt zich nog te elfder uro een wonder. Nagenoeg heel de wereld wacht daarop met een nerveuse spanning. BRAND TE MEPPEL. Mep pel, 1 Febr. Zondagmorgen om streeks 6 uur brak brand uit in het woon huis van den slager M. Rijkeboer alhier. Rijkeboer werd wakker door een verstik kef iden rood, bemerkte spoedig wat er aan /Jij hand was en schreeuwde om hulp. Spoe- dij schoten een paar omwonenden toe en wisten met behulp van een ladder R. met vrouw en kinderen uit het brandende per ceel te redden. Het geheele perceel dat be stond uit woonhuis en winkel is uitge brand. De inboedel ging geheel verloren. De slagerij bleef behouden. De oorzaak is onbe kend Alles was laag verzekerd. Het stoffelijk overschot van den K.L.M.'piloot op Zorgvlied ter aarde besteld de weelde van gf'oen en bloemen werd diclitgedekt. Velen, die gewacht, om deze dichtgedekt. Velen, die niet in de aula kon den zijn, hadden in de omgeving van het graf gewacht, om deze oogenblikken te kunnen bijwonen. Een familielid van de weduwe bedankte met een kort woord voor de aan den over ledene bewezen eer. Zeer onder den indruk verliet men den doodenakker. Amsterdam, 1 Februari. Van de drie bij de vliegramp bij Bangkok omgekomen leden der bemanning van het Iv. L. M.- vliegtuig „Ooievaar" is hedenmiddag liet stoffelijk overschot van den piloot T. Wiersma op de Algomeene Begraafplaats „Zorgvlied" aan den Amsteldijk aan den schoot der aarde toevertrouwd. De zwarte, met de driekleur bedekte plaatijzeren kist, die het stoffelijk hulsel omsluit en welke Zaterdagmiddag, na de aankomst per auto uit Rotterdam, ge plaatst was in de als chapelle ardentc inge- iclile rouwkamer van de nieuwe aula der begraafplaats, was vandaag overgebracht naar de groote middenzaal. Geheel door een groot zwart kleed bedekt, waarop slechts twee kransen lagen, een van de weduwe en de beide jonge kinderen en een van de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij, stond zij daar in het midden der ruimte op een katafalk. Do rouwdienst. Het was in deze zaal, dat de zeer velen, die behoefte gevoeld hadden, aan het zoo beminde lid van het vliegercorps der K. L. M. de laatste eer te bewijzen, ter bijwoning van den rouwdienst waren bijeengekomen. Waar deze in een besloten ruimte ge schiedde, kon slechts aan hen, die in het bezit waren van een kaart, toegang wor den verleend; zeer zeker ware anders de belangstelling nog groter geweest. Thans war enongeveer twee honderd vijftig be langstellenden en autoriteiten bij de plech tigheid aanwezig. Onder den laatsten merk ten wij, behalve de hierna te noemen spre kers o.m. op den heer ir. A. Wurfbain, die den Raad van Bestuur van de K.L.M. vertegenwoordigde, den heer Van Ede v. d. P a 11 s, vertegenwoordiger van den luchtvaartdienst van het Departement van Waterstaat en den heer W. N. van de Poll, havenmeester te Amsterdam. Verschillenden der aanwezigen waren hun ontroering nauwelijks meester toen, kort nadat men zich om de baar had ge schaard, de echtgenoot© van den overlede ne, zijn ouders en nog eenige fadilieleden de rouwzaal werden ingeleid. Onmiddellijk daarna begaf, als eerste van de rij dei- sprekers, de heer A. Plesman, directeur der Kon. Luchtvaart Mij. zich naar den tegenover de baar geplaatsten katheder. Een bijzondere ontroering ging dor de bevolking van Nederland .en van Neder landsch-Indiö aldus spr. toen bekend werd, dat in den vroegen morgen van 6 December het vliegtuig Ooievaar op het vliegterrein nabij Bangkok was veronge lukt Vijf families werden hierdoor in die pen rouw gedompeld; de nabestaanden van de twee passagiers Baudart en Borg, van den gezagvoerder Wiersma, van den tweeden bestuurder van Onlangs en van den werktuigkundige Kotte. Onze oprechte deelneming gaat naar hen alleen uit; de namen van de gevallen slachtoffers zullen bij ons in eerbiedige herinnering blijven. De omstandigheden waren des te tragi scher nu zij vielen in een ver land, wij hen niet ter hulp konden snellen. Evenwel ver leenden de Siameeschc regeering en de Siameeschc militairen liefderijken en be kwamen bijstand. Tbans zijn wij hier bijeen, om de laatste eer te bewijzen aan onzen vriend, Wier sma. Hij hield van zijn vak en was zijn taak ten volle toegewijd. Onder zijn colle ga's en bij zijn meerderen was hij zeer ge zien, en een ieder erkende, dat hij flink en betrouwbaar gezagvoerder was. Hij zelf zal nooit vermoeid hebben, dat op deze wijze een einde aan zijn leven zou komen en hoewel wij niet vragen mogen naar her „hoe" en het „waarom" zoo kun nen wij toch wel veronderstellen, dat Wier sma het vinden van den dod, met de han den aan het stuur, zou hebben verkozen boven het normale sterfbed. Zijn jonge vrouw en kinderen kunnen hem echter niet ontberen van de slag, welke hun is toegebracht, is hard en zwaar. Wij allen weten, hoe Wiersma naast zijn taak, zijn gezin was toegewijd. Ons diep medegevoel gaat dan ook uit naar zijn vrouw cn kinderen, zijn ouders en verdere familie. Nu zal Thaekc Wiersma niet meer reizen en als vlicgtuigbestuurder onmetelijke af standen afleggen, nu heeft hij hier zijn laatste rustplaats bereikt. Hij ruste in vrede. Vervolgens getuigden van hun groote deelneming in dit zoo droevig verlies de lieeren E. Enthoven, voorzitter van den Raad van Bestur der Kon. Ned. Indische Luchtvaart Mij., A. Col ij n, burgemeester van Nieuwer Amstel, op het grondgebied waarvan piloot Wiersma gewoond heeft, kapitein Sshlimmer, namens de mili taire Luchtvaartafdecling te Soesterberg, luitenant B o o g h, namens de Luchtvaart afdecling Andir in Ned. Indie en W. M. O. A. Beekman, namens de piloten der K. L. M. Naar het graf. Na dezen rouwdienst werd de kist met het stoffelijk hulsel, gevolgd door dezen langen stoet van treurenden, naar het op bet nieuwe gedeelte van de begraafplaats gelegen graf gedragen, dat den nabestaan den van den overledene door de gemeente Nieuwer Amstel is aangeboden. Om den gêwapenden kuil welke met groen was afgezet, warend de andere in den vorm van kransen en bloemstukken o.a. door de directeur van den Rotterdam schen Lloyl gezonden blijken van deel neming in het verlies, neergelegd. Om wik keld met de driekleur, stille hulde van liet gansche vaderland werd de kist in de groeve neergelaten, welke daarna met Tijdig ondekt door een weg weken op de lijn tusschen Best en Boxtel Best, 31 Jan. Gisteravond ongeveer 10.30 uur is alhier door een wegarbeider der spoorwegen een ernstig feit ontdekt. Op weg naar zijn woning langs de spoor baan loopend, vond hij ter hoogte van de eerste signaalpalen van liet station Best tusschen Best cn Boxtel een zwaren ijze ren paal op de rails, die er dwars over heen lag. Terstond verwijderde hij het ob stakel, dat een ongeveer 3 M. lange rail blijkt te zijn, waaraan een gegoten ijzeren bord is bevestigd waarop aankondigingen .Halt" en K.M." worden aangegeven. Dezo zijn aangebracht bij eiken spoorbaan- overweg. De paal in kwestie is tevoren bij den overweg, die zich op ongeveer vijf en twin tig meter afstand bevindt van de plaats waar het voorwerp werd aangetroffen, uit den grond gerukt. De moeilijkheden, die dit uitrukken moet opgeleverd hebben, wij zen er op, dat het hier geen kwajongens streek betreft. Een groot geluk in dit geval is de om standigheid, dat de paal op dat spoor was gelegd, waarover het verkeer Boxtel—Best plaats heeft. Op dit traject passeert hier orn 9.50 uur trein No. 193, de sneltrein, die de laatste groote verbinding vormt tus schen Noord- cn Zuid-Nederland. Deze trein, die vooral Zaterdags zeer veel raen- schen vervoert, heeft geen enkele hinder nis ontmoet. Van dit tijdstip tot 11.15 uur passeert hier niets meer in die richting: eerst dan volgt weer een goederentrein. Om het tegenovergestelde spoor passec- ren echter, gedurende dien tijd, verschillen de treinen. De euveldaad moet dus tus schen 9.15 en 10:30 uur geschied zijn. Een uitgebreid onderzoek werd onmiddellijk door de zoo spoedig mogelijk gewaarschuw de gemeentepolitie en marechaussee inge steld. Van den dader of daders was echter geen spoor te vinden. Ook hedenmorgen waren vroeg verschillende politie- en spoor wegautoriteiten cn deskundigen ter plaat se. Iïet terrein van den aanslag is afgezet, ter bescherming'van mogelijke sporen. Tot op dit oogenblik ontbreekt, echter elke verdere aanwijzing. (Courant N. v. d. D.) te openen naar Belgisch Congo. Men wilde deze route echter in étappen vliegen, daar bij steeds gebruik makende van andere machines en andere piloten. Z.M. was zeer verrast te vernemen, dat de K.L.M. de ge heele route wekelijks vliegt met dezelfde piloten en hetzelfde vliegtuig. Het weer was intussChen zoo slecht ge worden, dat van een proefvlucht boven Brussel en omgeving niets kon komen. De koning informeerde of de Ekster in Brussel bleef en toen de heer Plesman hem verze kerde, dat het in zijn stellig voornemen lag nog denzelfden dog naar Rotterdam terug te keeren, uitte Z.M. zijn ernstige bezorgd heid over het weer. Toen de lieer Plesman echter van mcc- ning bleef, dat de terugtocht mogelijk was, stond Zijne Majesteit er op. dat men dan dadelijk zou vertrekken. De heer Plesman gaf daarna order de motoren aan te slaan en everi later was alles voor den start gereed. De koning bedankte de heeren Plesman en Martin zeer voor alle moeite, welke zij zich voor hem gegeven hadden en uitte nog maals zijn bewondering voor de Ekster, welk vliegtuig hij voor liet eerst in tropen- uitrusting had gezien. Terwijl het vliegtuig over het veld voort elde, wuifde de koning de inzittenden een vriendelijk vaarwel toe. Om half vijf landde de Ekster weer op Waalhaven. Demonstratie voor den Koning van België Hoewel de weerberichten ook Zaterdag ochtend nog verre van gunstig luidden, bc sloot de directie der K.L.M. den tocht met de Ekster naar Brussel ter demonstratie voor koning Albert toch door te zetten. Om half twee waren de heeren Plesman en Martin, directeur cn secretaris van de K.L.M. en een redacteur van het Ncderl. Correspondentiebureau op Waalhaven aan wezig en eenige minuten later ging de Ek ster, bestuurd door Duimelaar, de lucht in Na een voorspoedigen toclit landde men op het vliegveld Haren bij Brussel omstreeks kwart over twoo. De koning was toen nog niet aanwezig Eenige oogenblikken later verscheen Z.M. echter, vergezeld van zijn adjudant, graaf de Patoul. De Ncderland'sche heeren wer den aan den koning voorgesteld door den directeur der Belgische Luchtvaartmaat schappij Sabena, den heer Cornelius. Eerst begaf men zich naar de kamer van den heer Cornelius, waar een aantal kaar ten, statistieken en grafieken, op de Indië- route betrekking hebbend, waren geëxpo seerd. Met groote belangstelling bekeek dc koning deze gegevens, waarbij de heer Ples man verschillende dingen nader verklaarde De koning begaf zich daarna naar het vliegtuig, waarbij de bemanning stond op gesteld. Z.M. herkende Duimelaar, met wien hij reeds enkele malen gevlogen had en begroette den piloot op hartelijke wijze. Geruimen tijd bleef de koning in de ca bine. Tot in bijzonderheden steidc hij zich op de hoogte, niet alleen van de technische accommodatie van de Ekster, doch ook van alle comfort, dat bet vliegtuig den passa giers biedt. Duimelaar nam in dc cockpit plaats om Z.M. de verschillende onderdeden uit te leg gen; daarna nam de koning zelf plaats .in den bestuurdersstoel en stelde zich op zake lijke wijze op de hoogte van alles. Ook het radio-toestel, de kaartentafel, de fauteuils, de proviandbergplaats nam de koning in oogenschouw, daarbij voorgelicht door de heeren Plesman en Martin. Uit alles bleek, dat ie koning niet alleen belangstelling heeft voor de luchtvaart, docli dat hij ook zeer goed op de hoogte is van den stand der moderne vlieg-lechnische wetenschap. Daarna begaf hei gezelschap zich weer naar buiten en bekeek de koning nog eenige oogenblikken de bergplaats voor de zakkei met post. De redacteur van het Ned. Corr. Bureau had gelegenheid eenige oogenblikken met den koning te spreken en vernam, dat Z.M. opgetogen was over de prachtige uitrusting voor dc tropen, welke dc K.L.M.-vliegtuigen bezaten. De koning zeidc in den loop van het gesprek, dat men liet plan had een lijn Utr.straat 17 Gevestigd 1878 Telefoon 145 SOEST—A.P.W.C. 4—0. Felle brand in een café= restaurant te Den Haag 's-G r a Y e n li a g e, 1 Februari. Heden nacht te ruim twee uur brak een felle brand uit in het café restaurant .,Do Lelie", Trek- weg 69 te s-Gra venhage. Hei vuur greep 7op snel qro. zich heen, dat liet oude gebouw- spoedig in lichter laaie stond. Dc brand weer, die oogenblik kei ijk aanwezig was, slaagde er in enkele personen uit het bran dende perceel te halen, waaronder een kiftd van enkele jaren. De brandweer slaagde cr vervolgens in met den grootcn ladderwagen bet bovenhuis binnen te dringen, waar men nog drie menschen vond. Deze bleken allen reeds te zijn overleden. Bij bet verzenden van dit bericht heeft de brandweer het vuur gebluscht en is men bezig dc drie verkoolde lijken, waarschijn lijk twee jonge menschen en een man van 85 jaar, langs den ladderwagen naar bene den te brengen. Nader vernemen wc uit Den llaag: Do brandweer vond boven op de eerste etage een vrouw met een kind in haar ar men, de vrouw bleek reeds overleden. Het kind, dat nog leefde, had brandwonden aan armen en becnen. Een agent bracht langs den ladderwagen het kind beneden, waar het door den G.G.D. werd overgenomen. Dc brand die met C stralen het vuur be streed kon na een half uur de tweede étage binnendringen waar men een man geheel verkoold op bed liggende aantrof. Onder het bed vond men het lijk van een ongeveer 35-jarige vrouw. Van een belend perceel dat niet brand de is een rnan, die uit de derde etage met behulp van een laken naar benedon wilde komen, door liet scheuren van het laken gevallen. Hij brak een been. Naar wij vernemen was er in het cafe tot half twee feest gevierd. Een half uur later sloegen de vlammen uit liet gebouw. Hedenmorgen meldde men ons nog: Door. tot nu toe onbekende oorzaak stond in enkele oogenblikken het perceel in lich ter laaie en niettegenstaande de brandweer, die met groot materiaal ter plaatse was, krachtdadig en onverschrokken optrad, heeft zij helaas niet kunnen verhoeden dat drie menschenlevens slachtoffer zijn gewor den van den brand, n.l. dé 35-jarige oclitge- noote vai den kastelein Jorna. een inwonen de 50-jarige knecht Roodenburg en een 18- jarig Duitsch dienstmeisje, dat met het jongste kindje van don heer Jorna naar het dak was gesneld en daar een prooi, der vlammen werd. Het kin-djo dat zij op hel dak had neergelegd heeft slechts eenige lichte brandwonden bekomen en i» naar het ziekenhuis gebracht. De lijken van de vrouwen en van den knecht waren geheel verkoold. De naastomwojienden hebben ook nog in gevaar verkeerd. Bii het in allerijl verlaten van hun woningen heeft een hun ner een been gebroken. Zooals zicli hegrijpen laat is de heer Jor na, die met zijn twee kinderen bii kennissen in de buurt is opgenomen, tengevolge van de doorgestane emoties geheel van streek. De paarsgelen hebben zich cisteren niet van de wijs laten brengen en voor een af doende overwinning zorg gedragen. De spanning iö ook in deze afdeelinz wel groot. Eerst de laatste wedstrijden zullen hier de beslissing brengen. Daarom is deze over winning voor A.P.'W.C. van zeer .groot be lang geweest. Dammen. SPRINGER VESTIGT ZICH WEER IN NEDERLAND. De wereldkampioen B. Springer, is Zater dagavond, na een afwezigheid \an ruim 10 jaar, \oorgoed in ons land aangekomen. Aan het Holl. Spoorstation tc Den Haag werd hij. naar de Courant meldt, door ve len hartelijk welkom geheeten. In 1916 be gon hij zijn loopbaan als dammer. Hij was toen lid van de Amsterdamsclic vereeniging „D.V.S." Reeds drie jaar daarna hij was toen 19 jaar behaalde hij den meester titel en verwierf nadien vele overwinningen Jn 1928 werd hij wereldkampioen. Nu ves tigt hij zicli in Den Haag en zal hij in den wedstrijd om het clubkampioenschap van Nederland voor zijn vereeniging „D.I.O.", van welke club hij sinds 1927 lid is, uitko men. Schaken. EEN WATCH SPIELMANDAVIDSON. Amsterdam, 31 Januari. Naar wij verne men, heeft de schaakmeester Spielman zich bereid verklaard een match te spelen te gen den Nederlandschen schaker J. David son te Amsterdam. Naar men weet heeft Spielman onlangs nog in een tienkamp Bogoljubov geslagen met 514 tegen P/j punt. D« match tusschen Spielman en David son zal midden Februari te Amsterdam worden gehouden. Er zullen vier partijen worden gespeeld, terwijl de mogelijkheid groot is, dat dit aantal tot zes zal worden uitgebreid. Wedstrijdleider is de heer A. Gobets Apollolafcn 61, Amsterdam-Zuid. wien men voorts bijdragen voor-het wed strijdfonds kan zenden. Alle partijen wor den ui café „Atlantic!" Wést einde Amster dam gespeeld. Wielrennen- STAND VAN DE ZESDAAGSCHE TE FRANKFURT. F ranklurt a M a in, 30 Jan. (V.D.) Hedenmorgen om zes uur, toen er 267 K.M. door het leidende koppel was afgelegd, luid de de stand als volgt: 1. Kroll/Maidarn 23 punten. 2. op één ronde achterstand: P. v. Kem pen'Braspenning 47 p. 3. op twee ronden achterstand: Charlier/ du Neef 30 p. i Wambsfc/Broccardo 3 punten. 5. op drie ronden achterstand: Kausch' Hiirtgen 56 p. Dc andere koppels zijn drie of meer ron den acht ei-. Ruitersport. HET INTERNATIONALE RUITER TOURNOOL Berlijn, 30 Jan. (V.D.) Hedenmiddag om 2 uur is alhier' in den - grootcn tentoonstel lingshal aan den Kurfurstchdamm het in ternationale ry-, spring- cn draverijtour- nooi. Ite beste ruiters van Duitschland, Ne derland, Tsjecho-Slowakije, Hongarije, Zwit seriand en Denemarken zullen aan dit con gres deelnemen Ruirn 1000 paarden zijn in geschreven. ERNSTIG BOBSLEIGHONGELUK TE LAKE PLACID. Lake PI a ci d, 31 Jan. (V.D.) Heden" vond tijdens een trainingsrace op de Olympische bobsleighbaan te Lake Placid een ernstig ongeluk plaats. De Dnitsche bob „Dcutsch- land" onder leiding van den bestuurder Zahn vloog in een der bochten uit dc baan. Zahn bekwam een gecompliceerde arm breuk, terwijl hij bovendien ernstig inwen dige verwondingen opliep. Melhorn, een der leden van de bemanning werd ernstig aan het linkeroog verwond Een tweede lid van de bemanning, Rossner, werd in het gelaat gewond, terwijl een Amerikaanscli passagier er met den schrik afkwam. Schaakmeester dr. EMANUEL LASKER neemt thans tc Londen eveneens deel aan een bridge-tournooi tusschen En* geland, DnitscMand en Nederland

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 2