SIERKUNST HETJAPANSCHEKANON NOG STEEDS IN ACTIE ERNSTIGE BOTSINGEN TE BERLIJN EEN BELGISCHE CLOWN GEARRESTEERD DE PRESIDENTSVERKIEZING IN AMERIKA DE ONLUSTEN IN DE BRIT SCHE GEVANGENIS GRIEKENLAND HEEFT GELD NG0DIG UTRECHTSCHEWEG OP ALLE STOFFEN IN VOORRAAD 10% KORTING Groote collectie coupons LAATSTE BERICHTEN Zal een internationale conferentie beslissen over een gedemilitas riseerde zóne? Sjanghai, 8 Febr. (V.D.) Do Japansche troepen beginnen heden de nieuwo aanval len op de forten nabij Sjanghai. De Japan sche marinesoldaten en infanterie zijn uit de ruines van het dorp Woesocng getrok ken en rukken irt Noordelijke richting op voor een aanval op de Chineesche forten, die den mond van de Wangporivier be- hcerschen. De kanonnen der Japansche vloot openden een vuur op de forten van Woesoeng onn den weg vrij te maken voor de landingstroepen, die gisteravond een aanval deden op de 6000 Chineesche ver dedigers van het dorp. Het gevecht duurde twee uur. Felle strijd om de forten. Londen, S Febr. (V.D) Maandagochtend vroeg hebben de Japanners een nieuwen aanval geopend op de forten van Woesoeng. Het is den Japanners slechts gelukt het dorp Woesoeng te bezetten. De gevechten begonnen Zondagmorgen met het beschie ten der forten door 20 Japansche vliegtui gen. Japansche schepen ianddon 600 man infanterie en 5 pantserwagens en lieten deze naar Woesoeng oprukken Een andere Japansche infanterio-afdee- ling rukte op naar de achterwaartsche ver binding der Chineezen en werd hierbij door marinesoldaten gesteund, die met 30 vracht wag-ens van Sjanghai naar Woesoeng wa ren gezonden. .Zondagmiddag openden een kruiser en 4 torpedojagers op de Jangtsee het vuur op de forten. Het vuur werd door de forten bi-anfwooord. Het duurde tot half 7 's avonds voordat de Japanners het verwoeste dorp Woesoeng bezetten. De Japanners verloren tien doo den en 40 gewonden. De forten werden door de Chineezen behouden. Japansch consulaat te Hankan geplunderd. Sjanghai, 8 Febr. (V.D.) De Japansche consul te Hankau meldt, dat het Japansche consulaat aldaar door Chineesche soldaten is aangevallen en geplunderd. De Japan sche consul heeft volledige schadevcrgGo ding en bestraffing der soldaten van de Chineesche autoriteiten geëlscht. Engelsche bemiddelingspogingen. Sjanghai, 8 Febr. (V.D.) Hedenmorgen 'om vijf uur hebben de Japanners na een k£lrao periode van 11 uur hun aanvallen hernieuwd. Gelijktijdig werd de strijd her vat op het ffont van Tsjapei, waar meer dan "3000. than Japansche marinesoldaten en' infanterie aan den strijd deel namen. De Jap? che bevelhebbers hebben ver klaard, cl t dc Chineezen ten koste van al les uit de" forten zullen worden verdreven. De kruisers en torpedojagers zijn gezamen lijk tot een bombardement overgegaan. De vliegtuigen kunnen tengevolge van den mist en regen geen bommen werpen. Do Chineesche troepen kunnen hun oositio in de forten, die,reeds ecnigp dagen onder artillerievuur liggen, niet verlaten. Terwij] de gevechten voortduren, trach ten de Britschc autoriteiten hun pogingen, orn een vergelijk tot stand te brengen, voort te zetten. Admiraal sir Howard Kelly en de Brit schc consul-generaal John Brenan confe reerden Zondag met de Chineesche autori teiten en verzochten hun de Chineesche troepen uit Sjanghai i.rug te trekken, het geen de Chineezen weigerden. Gemeld wordt evenwel, dat de Chineezen tegenvoorstellen zallen doen. De Chinee sche bankiers en zakenlieden, die hevig van den oorlog te lijden hebben, hebben aan het 19e leger 500.000 dollars in zilver aangeboden,, indien, dit leger bereid is de vijandelijkheden voort te zetten op 20 mijl afstands van Groot Sjanghai. Gemeld wordt, dat de bevelhebber van het leger twee milliocn dollars heeft ge- \raagd. Da ontruiming van Nanking door de Amerikanen. Nanking, 8 Febr. (V.D.) Dc evacuatie der Amerikanen uit Nanking vordert vol gens een Maandag door den Amerikaan schen consul-generaal afgelegde verklaring langzaam. Slechts 24 Amerikaansche on derdanen zijn Zondag uit Nanking vertrok ken. Schikkingen zijn evenwel getroffen voor het vertrek van 72 andere Amerika neh en negen Britsche onderdanen, meest vrouwen on kinderen; 36 Amerikanen zul len' naar Sjanghai gaan en 60 anderen naar Tientsin en Peiping. Duitschers in Woesoeng in gevaar. Londen, 8 Febr. (V.D). Do correspon dent van de Daily Mail te Sjanghai meldt, dat men te Sjanghai zeer bezorgd is over het lot van ongeveer twintig Duitschers, die te Woesoeng wonen en daar aan de uni versiteit verbonden zijn de gebouwen der Universiteit te Woesoeng staan thans in het brandpunt van den strijd, die om de forten van Woesoeng ontbrand is. De Duitsche consul-generaal te Sjang bai stelt pogingen in het werk zijn landge- nooten in veiligheid te brengen. Protesten der consuls. Sjanghai. 8 Febr. (V.D). Heden is tot het consulaire corps het verzoek gericht bij de Japansche en Chineesche autoritei ten te protesteeren tegen den luchtoorlog boven Sjanghai, die de veiligheid van de Amerfkaansche en andere buitenlandsche onderdanen bedreigt De gevolgen van de luchtoperatie8 boven de 6tad kunnen, naar generaal Macnaughten, de voorzitter van den gemeenteraad van Sjanghai, verklaar de, gemakkelijk tot een ramp leiden. Hij wees erop, dat de Japansche vliegers bo ven de internationale concessie blijven vliegen ondanks de protesten, die daarte gen zijn uitgebracht. Dé Amerikaanscheconsu 1 -generaal Cun ningham ontving als deken van het consu laire corps een schriftelijk protest yan ge neraal Machaughten tegen het vliegen over de internationale concessie. In den brief wordt gewezen op het gevaar van hét, val len van bommen in de internationale con cessie. Tokio, 8 Febr. (V.D.) Van Japansche zij de is men voornemens een voorstri te doen, tot het bijeenroepen van een internationale conferentie, die een plan zal bestudeeren tot vorming van een gedemilitariseerde zóne van 15 h 20 mijl rondom de voornaam ste Chineesche havensteden. Len dergelijke maatregel zou tevens een groote slag zijn voor dc verschillende Chineesche vechtge neraals, die aan het hoofd van de talrijke bandietenbenden staan en die alloen van de plattelanddistricten niet kunnen be staan en voortaan den toegang tot de meer wolvarende havensteden afgesloten zullen vinden. Tevens treft men door maatrege len tegen deze generaals do voornaamste oorzaak van den instabillen toestand in China. A-s. WOENSDAG 12—S uur wederom „VOLKSVISCHDAG". i cn 5 mooie gebakken visschen voor 1 kwartje! Um. Yischh. Utrechtschestraat 40. „Het gesprek van den dag". Het strijdtooneel in bot Oosten. Ncderlandscbe te Sjanghai, vrijwilligers den cn welk gebruik het vin hen zal ma ken, afgezien van den strijd te Sjanghai. Wanneer de autoriteiten tot de conclusie zullen komen, dat nieuwe voorstellen re sultaat zullen hebben.- dan zullen zij deze in samenwerking met de andere groote mo gendheden doen. De laatste voorstellen zijn de vorige wéék door Japan afgewezen. Hoewel niet ver wacht kan worden, dat de toestand in Sjanghai spoedig z>al zijn opgehelderd en Japan bereid zal zijn den strijd te 6takon, wordt van bevoegde zijde verklaard, dat binnen enkele dagen de mogelijkheid be staart, dat nieuwe voorstellen aan befede partijen zullen worden gedaan. Sjanghai. 8 Febr. (Ancta). Een dozijn Nederlanders dient als vrijwilliger bij de bcschermingstroepen van Sjanghai. Ongeveer 200 Nederlanders en 250 Neder- landsche onderdanen-Chineezcn wonen in Sjanghai. Aldaar zijn twee Nederlandscho banken, drie scheepvaartmaatschappijen, één assurantie-maatschappij en 5 of 6 klei nere Nederlandsche maatschappijen geves tigd. De Nedorlandsche consul-generaal, do- lieer mr. F. E. H. Groenman, acht den hul digen toestand absoluut niet zorgwekkend, ofschoon hét gebouw van het Nederland- sche consulaat op 31 Januari door geweer kogels werd getroffen".. De héér Groenman acht evacuatie van de Hollanders niet noó- dig Japan verdedigt zijn houding. Gcnève, 8 Febr. (H.N.). De Japansche delegatie publiceert den inhoud van een verklaring der Japansche regeering over de gebeurtenissen te Sjanghai, welke gisteren aan het secretariaat van den Volkenbond is overhandigd. Hierin wordt gezegd, dat de Chineezen ondanks de afspraak, van 31 Januari het offensief bij Sjanghai hebben hervat. Teneinde de bedreiging van de con centratie der Chineesche troepen het hoofd te bieden, den normalen toestand te her stellen en de bewoners van Sjanghai te ver lossen van den last der krijgsoperaties, is besloten versterkingen naar Sjanghai te zenden. De Japansche regeering heeft dit besluit genomen met het oog op haar ver plichtingen en ter bescherming van het le ven en eigendom der Japanners te Sjang hai, wier bezittingen vele raillioenen ver tegenwoordigen Het expeditiecorps zal re kening houden met de belangen van alle buitenlanders te SjapghaL Da Japansche regcering hoopt, dat het niet noodig zal zijn, dat dit expeditiecorps tot den aanval zal behoeven over te gaan. Japan heeft te Sjanghai geen politieko doeleinden cn de Japansche belangen loopen parallel met die der overige mogendheden. Washington, 8 Febr. (V.D.) De Chi neesche legatie .heeft--Zondagavond een ver klaring bekend gemaakt van den Chinee- schen minister varj .buitenlandsche zaken, dr. Lo Wen-Han, waarin hij zeidc: „Het is ongelooflijk, dat bij de beschouwing van den algemecnen toestand, veroorzaakt door de militaire agressie van Japan, de z.g. Mandsjoerijsche kwestie kan worden be handeld, onafhankelijk van de Chinoesche kwestie."' Deze vt-i klaring is een antwoord op het afwijzen door Japan van de vredesvoorstel len der Westelijke mogendheden, die een gezamenlijke oplossing van de vraagstuk ken van Mandsjoerije en Sjanghai inhiel den, omdat volgens Japan de kwestie van Mandsjoerije afzonderlijk moet worden be handeld. In de Chineesche verklaring wordt ver der. gezegd, dat beide kwesties zijn ont staan door het optreden van Japan. Al heeft Japan naar de meening van dc Japansche regeering iri Mandsjoerije belangrijke rech ten, Mandsjoerije blijft Chineesch grondge bied, onder volle eouvereiniteit van China. In de verklaring wordt er verder do na druk op gelogd, dai de wenscta van Japan, om de kwestie van Sjanghai en Mandsjoe rije afzonderlijk te behandelen, geheel in strijd is met de voornemens, die Japan vroeger heeft te kennen gegeven, dat het geen territoriale wenschen ten opzichte van Mandsjoerije heeft. De verklaring besluit, dat de mogendheden alleen op do basis van het Chineesche standpunt den vrede in Mandsjoerije en Sjanghai kunnen tot stand brengen. Washington, 8 Febr. (V.D.) Vernomen wordt, dat het staatsdepartornont in over eenstemming roet zijn „politiek van afwach ten" op het ongenblik geen nieuwe voor stellen zal dnon om eon einde to ma-kon aan den Chincesch-Japanschcn strijd te Sjang hai. Verklaard wordt, dat dit wachten noodzakelijk is, omdat niemand hier weet hoeveel soldaten Japan naar China zal zen- Meer dan 150 aanhoudingen Berlijn, .7 Febr.. (V.D). lu den afgeloo pen nacht en hedenmorgen vroeg hebben in verschillende doelen van Berlijn poli tieke opstootjes plaats gehad, waarbij en kele personen door revolverschoten zijn ge wond! in totaal zijn loö personen gearres teerd, waarvan 110 nationaal-socialisten, 20 communisten, twee Stahlhelm-leden en een twintigtal partij loozen. De politie dealt mede, dat een groote vechtpartij tusschen nationaal-socialisten en' communisten plaats vond in een restaurant in do Ebert strasse, waar d? gehecle inventaris ver nield werd. FTen politio-agent, die wilde in grijpen, liep-een lichte verwonding op, ter wijl drie andere personen eveneens gewond werden. Er werden hier 36 nationaal-socia listen gearresteerd. In een lokaal in de Wartcnburgstrasse ontstond eveneens een vechtpartij tusschen nationaal-socialisten en de overige gasten, waarbij vijf nazi's werden gearresteerd. Een nationaal-socialist, die in een gang in de Grosbaerenstrasse door politieke tegen standers bewusteloos was geslagen, moest naar een ziekenhuis worden overgebracht Hedenmorgen vroeg ontstond wederom een vechtpartij tusschen communisten en nazi's in de Weirïstrasse, waarbij 42 natio riaal-socialistcp gearresteerd werden. Een communist kreeg een schotwond in hei béen. BIJ èen andere vechtpartij, waarbij een nationaal-socialist mét een mes een steek in de lip kreeg, werden acht com munisten gearrésteërd. Ook een botsing in Chemnitz. Chemnitz,'7 Febr. (V.D). Hedenmiddag hebben 800 a 1000 leden van de rijksbanie een demonstratie ven optocht gehouden. De vooroploopenden kregen oneenigheid met ecnige S.A,-lieden. Er ontstond .een Vechtpartij, -waarbij twee S.A.-menschep ernstig werden gewond en in "hot zieken huis moesten worden opgenomen. Wegens den brand bij Sarrasani Men heelt tien Belgischen clown -Lihot gearresteerd, die zich te Luik had schul dig gemaakt aan het uitlokken der beken de incidenten tegen Sarrasani, toen dit circus aldaar zijn eerste vertooningen zou geven. Men weet, zoo wordt thans uit Brussel aan de Maasbode gemeld, dat deze Libot bij een Brusselsch drukker circulaires had besteld, waarvan de tekst tegen Sarrasani was gericht en die o.m. ook te Luik werden verspreid. Libot is een gewezen clown van het door een Eranschman bestuurde Cirque Royal te Brussel, waar gedurende het wintersei zoen een groot deel dor menagerie van Gleich optreedt. De Eranschman in kwestie heeft zich al eerder te Brussel tegen Sarrasani onder scheiden door het maken van stemming, om gedaan te krijgen, dat het circus niet in de hoofdstad zou komen spelen. Libot, die beweerde voor een zekeren Strauss, intiem vriend van Gleich, de cir culaires te heben laten drukken, werd gedurende eenigen tijd door politic gesur veilleerd, zonder dat hij er iets van wist. Vrijdagnacht bevond hij zich met twee politiemannen in civiel in een café bij het XoordstfUion te Brussel; hij beschouwde deze mannen, welke hij in den loop van den^dag had leeren kennen, als nieuwe vrienden. Onder den invloed van den drank ver telde hij, dat hij het was, die te Antwerpen het circus Sarrasani in brand had gesto kén. Anderdaags werd de clown gearresteerd. Bij den onderzoeksrechter boweerdo hij echter nergens iets van af te welen. Eerstdaags zal hij te Antwerpen met ver schillende personen geconfronteerd wor den. Al Smith stelt zich xveer beschikbaar New-Y.ork, 8 Febr. (V.D.) De oud-gou verneur van den staat New-York, Alfred E. Smith, de rivaal van Hoover bij dc verkie zingen voor het presidentschap in 1928, heeft verklaard, dat hij bereid is wederom een oandidatuur te aanvaarden, indien de democratische partij zulks vvcnscht. Men acht dezp verklaring van groot belang, aan gezien het bekend was. da{ Smith zich zelf niet op" den voorgrond zou dringen, indien de democratische partij hem niet voor een candldatuur zou uitnoodigen, terwijl de partij zich niet aan een uitnoodiging wilde wagen, zoolang de houding, die Smith zcu aannemen, niet bekend was. Uit Smith's verklaring, dat hij geen enkele candidatuur zal aanvaarden of campagne zal steunen te gen dc besluiten van het democratische partij-congres, leidt men af. dat hij, wan neer het in Juni te Chicago te houden con gres der democratisch© partij besluit om den huidigen gouverneur van Xew-York, Franklin Rooseelt, vandidoat te stellen, ook deze candidatuur zal steunen. Het feit, dat Al Smith zich echter wederom beschik baar stelt, maakt de kansen voor Roose velt's candidatuur geringer NOODLOTTIGE BRAND. Buitengewoon voel vee om gekomen. Neu Strelitz, 6 Febr. (V.D). In den afgeloopen nacht brak in de stallen van het landgoed Rameiow bij Frjedland een groote brand uit. Tegen één uur 's nachts werd bemerkt, dat de groote schapen en varkensstal in lichter laaie stond. Aan blus sching van den brand viel niet te denken. Het stadgebouw met ongeveer zeshonderd schapen en honderd vijf tig varkens brand de geheel uit. Men vermoedt, dat brand stichting de oorzaak van den brand is STAAT EN KERK IN MEXICO. Mexico, (stad). G Februari (V.D). De aartsbisschop van Mexico, monseigneur P. Diaz, heeft gisteren medegedeeld, dat do Katholieke kerk in Mexico onder protest de nieuwe wetgeving aanvaardt, waardoor het werkterrein der kerk belangrijk be perkt wordt. Het rapport openbaar gemaakt Londen,-5 Febr. (V.D). I-Iet rapport over do onlusten in de Dartmoorgevangenis is heden gepubliceerd. De voornaamste con clusies- zijn, dat d^- onlusten niet zijn ver oorzaakt door eeji wijziging in do admini stratic. De Dartmoorgevangenis is niet ge schikt voor de-opsluiting van gevaarlijk*» gevangenen. Er beslaat redeD aan te ne men, dat medewerking van buiten af heeft bestaan met de gevaarlijke gevangenen. Do gouverneur is voortreffelijk en de admini stratour is rechtvaardig geweest in zijn op treden. Het is een tactische fout geweest van den laatste de menschcn op Zaterdag iu de kerk toe te spreken. Men had de mo gelijkheid van onregelmatigheden moeten voorzien en niet alie gevangenen voor de normale lichaamsbeweging naar buiten moeten laten gaan. Kolonel Turner heeft grooten moed betoond tijdens de onlusten Dat er geen gevangenen ontsnapt zijn en slechts weinige gewonden vielen, is te dan ken aan de tegenwoordigheid van geest en de kalmte van de beambten. Sommige ge vangenen hebben grooten moed aan den dag gelegd; andere hebben een eervolle rol gespeeld. Slechts een gering deel der man nen had moorddadige plannen. A tli ene, 6 Februari (V.D.). Venizelos heeft te Rome, Londen en Parijs den moei lijken toestand gesel; tst, waarin Grieken land zou geraken, als het van het buiten land geen financieelen steun zou krijgen fcijn besprekingen met de financiers doen, naar in de kringen der Griekschc regeo ringspartijen verluidt, een gunstig resul taat verwachten. Onmiddellijk na den terugkeer van Venizelos zal de Grieksche Karner worden bijeengeroepen: Venizelos zal dan een verklaring afleggen over zijn besprekingen in het buitenland. Financiee- Ie steun zal eerst na een onderzoek van den economischen toestand in Griekenland door een commissie van den Volkenbond worden gegeven. Deze commissie staat on der leiding van sir Otto Nicmeyer en zal binnenkort in Griekenland aankomen. DE DIRECTEUR-GENERAAL DER KREDITANSTALT. Een Nederlander benoemd. W e e n e n, 6 Febr. (V.D.) De voormalige minister van financiën. Kicnböck, is heden benoemd tot president van de National bank. Verder heeft de ministerraad zich bereid verklaard het voorstel der crediteu ren van de Kreditanstalt, om den Neder lander van Hengel te benoemen tot direc teur-generaal van de bank, goed te keuren. ONTPLOFFING IN EEN ZWAVELMIJN OP SICILIË, Vijf dooden en elf gewonden. Rome, 8 Pfcbr. (V.D.) In eén zwavelraijn to Trabia op het eiland Sicilië ontplofte gisteren tengevolge van het springen van oon dynamietpatroon het in de mijn aan wezige mijngas. Vijf arbeiders worden ge dood en elf gewond, waarvan sommige ernstig Tengevolge van den beperkten ar beid op Zondag bevonden zich gelukkig slechts twintig arbeiders in de mijn. HET NIEUWE ENGELSCHE DOUANETARIEF. Treedt 1 Maart In werking. Londen, G Februari. (V.D). Het nieu we Engelsche douanetarief zal op 1 Maart a.s. in*, werking treden. Het parlementaire program is aldus samengesteld, dat do thans bij het Lagerhuis aanhangig go- maakte drie douane voorstellen Woensdag avond afgehandeld kunnen zijn, waarna de nieuwe wet op de invoerrechten zal wor den ingediend. Do regeering wil de lijst van goederen, die van het nieuwe tarief zullen worden vrijgesteld, pas bekend maken na de indie ning van het wetsontwerp. Als vermoedelijke president van de nieu we tariefcommis8ic wordt lord Macmillan genoemd. - ZWARE SNEEUWSTORMEN BOVEN DE EGEISCHE ZEE. Athene, 7 Febr. (V.D.) In de Egeischö Zoo woeden hevige sneeuwstormen. Het passagiersschip Yper »cbi is bij het eiland Skiathos gestrand. De passagiers konden gelukkig worden gered. Vele schepen heb ben vertraging en loopen do kusthavens binnen. SNEEUWSTORM TE JERUZALEM. Verkeer gestremd, Jeruzalem, 7 Febr. (V.D.) Heden heeft boven Jeruzalem een buitengewoon hevige sneeuwstorm gewoed. Het verkeer werd stopgezet. In dit jaargetijde is sedert vele jaren in Jeruzalem geen sneeuw meer ge vallen, zoodat het hier algemeen als een zeldzaam natuurphenomeen wordt be schouwd. HISTORISCH KASTEEL DOOR BRAND GETEISTERD. Brussel, 7 Febr. (V.D.) Hedennacht ié een groote brand uitgebroken te Bellingen bij Hallo op den zolder van een gasteel. De eerétc blusschingswerkzaarnhcden* werden door omwonenden verricht/ £enigen huïv tier werdén gewond. Toen ten slotte de bran'dwéer uit Andër- Incht ter plaatse verscheen, bepaalde dez'c zich cr toe uitbreiding van den brand tot dc vleugels van het gebouw tegen te gaart. Het geheele piddengébouw werd door hét vuur vernield. De schade bedraagt ecnigè millioeneh franken. Oorzaak van deii brand is vermoedelijk kortsluiting. EEN DEEL VAN WASHINGTON IN REP EN ROER. Schietpartij van een waan zinnige, Washington, 8 Febr. (V.D.) Don ge vaarlijke waanzinnigo heeft Zaterdag t-en deel van Washington in rep en roer ge bracht door vanuit zijn auto op verschil lende menschen te schieten. Donderdag avond schoot hij een zekeren Gorton in zijn woning dood cn later in den avond ver wondde hij een 18-jarig en een zestienjarig meisje door plotseling op hen te schieten. Zaterdagavond schoot hij een bakker, die in de deur van zijn bakkerij 6tond, dood. Met zijn auto wist hij nog eiken keer te ontvluchten. Voor zoover men kon nagaan, zocht hij een toevlucht in de rustige wijk, waarin de ambassades en legaties gevestigd zijn, welke wijk in den nacht van Zaterdag op Zondag door de politic geheel is afge zocht. DE MIJNRAMP BIJ MARCHIENNE Drie overlevenden en zes lij ken geborgen, Brussel, 8 Febr. (D.V.) Naar uit Mar* chienne au Port gemeld wordt, zijn tot dus ver van de bij de mijnramp opgesloten mijnwerkers drie arbeiders levend gebor gen. Verder zijn tót dusver zes lijken uit de mijn gebracht. DE POSTROOF TE DEN HAAG. 's-Gravenhage, 9 Febr. De Haagsche rechtbank heeft hedenmorgen uitspraak ge daan in de zaak tegen den koopman J. H. A. K„ gedetineerd ter zake van den beken den postroof in September j.l., gepleegd na bij het hulppost.kantoor op den van Lennep- weg. K. .die hardnekkig bleef ontkennen iets met deze misdaad uilstaande te hebben, werd tot vier jaar gevangenisstraf veroor deeld. De ex-medeverdachte in dc-ze zaak, de groentenkoopraan F. J. L. J., die zooale bekend door den officier van justitie bui ten vervolging werd gesteld, hoewel J. een bekentenis had afgelegd, en die heeft te- rocht geotaan wegens eenige inbraken in het vorige jaar te Delft gepleegd,, werd ver oordeeld tot een jaar gevangenisstraf mot ter beschikking stellen van dc regeering. Wij vernemen, dat. de verdediger van K„ Mr. M. H. Huijgens, hoogcr1 beroep heeft aangeteekend.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 2