WAT HEEFT DUITSCHLAND BETAALD? TIENJARIG KRONINGSFEEST VAN PAUS PIUS XI CONFERENTIE VAN LAUSANNE STEUNT ALLEN NAAR VERMOGEN RADIOPROGRAMMA Flandin's berekening der Duiische prestaties Parijs, 11 Febr. (V.D.) De minister \an financiën Fluntlin heeft gisteravond laat of ficieel zijn aangekondigde berekening der Duitsche herstelbetalingen gepubliceerd. Volgens deze berekening -heeft Duitschland 22,3 milliard goudmark aan herstelbetalin gen betaald Zooals bekend is, wordt dit bedrag van Duitsche zijde berekend op 67.673 milliard goudmark. De Fransche be rekening wordt als volgt toegelicht: De her stelcommissie heeft tot 31 Augustus 1924 niet slechts, zooals ook in de Duitsche be rekening wordt aangegeven, 8.Ü67 milliard goud mark ter beschikking van het rijk ge steld. doch 10.435 milliard, welke cijfers be trekking hebben op alle betalingen, die Duitschland volgens het verdrag van Ver sailles moest doen. Van deze 10.425 milliard moest 0.779 milliard worden afgetrokken voor de binnenlandsche bez-Htingskosten Er blijven dan nog 9.6468 milliard over, die Duitschland tot Augustus 1924 heeft opge bracht De bezettingskosten worden door Duitschland echter berekend op 2.012 mil liard en dit bedrag wordt niet geboekt in de groep. A., waarin de deposito's van de lierstelcommissie tot 31 Augustus 1924 zijn opgenomen, doch in de groep D., waarin de overige betalingen van Duitschland zijn ondergebracht. Het verschil van do uit komst in de Duitsche berekening met 12.059 milliard tegenover de Fransche berekenin gen rnet 32.412 milliard, in de groep A. be draagt dus de reeds genoemde som van 9.6468 milliard. Dit verschil is ontstaan, doordal Duitschland o.a. de waarde der af gestane rijks- en staatseigendommen hoo ger schatte dan de herstel com missie. Als men de Duitsche cijfers toepast op het door Frankrijk ontvangen gedeelte, dan heeft Frankrijk ontvangen voor het Da wesplan 3.939 milliard, interne bezeltings kosten 1.179 milliard, gedurende het Da ■wesplan 4.004 milliard en gedurende hol "Voungplari 1.529 milliard. Het resultaat is een som van 10.652 milliard goudmark. Te genover dit bedrag staat een som van 8.2 milliard, volgens de berekening van de herstelcornmissie en van de bank voor in ternationule betalingen. Hiervan moest Frankrijk echter vuor de kosten van zijn bezettingsleger, de terugbetaling van de credieten van Spa en een aantal andore verplichtingen, die den voorrang haddon boven de herstelbetalingen. 2.986 milliard afschrijven, zoodat slechts 5.213 milliard overbleef. De in den oorlog opgolonpon schade wordt echter geschat op 17 milliard, indien men rekening houdt met de veran derde waarde van de franc op 29 milliard en wanneer men daarvoor rente berekent op 415 milliard. Tenslotte wijst Flandin er op. dat Duitschland, volgens artikel 3 der Haagsche overeenkomst, geen recht meer beeft critiek te opfenon op de werkzaam heden der herstelcommissie. DE FRANSCHE PERS OVER DE REDE VAN LITWINOF. Parijs. 12 Febr. (V.D.) Nadat de verte genwoordigers der grootste mogendheden te Genève het woord hadden gevoerd, be gon de belangstelling voor de ontwape ningsconferentie eenigszins te zakken. He den schenkt men nog voornamelijk aan dacht aan de rede van den Russischcn volkscommissaris Litwinof. Algemeen wijst men op den gematigden toon van zijn re le, terwijl de Petit Parisien ironisch opmerkt dat niemand beter dan Litwinof de wereld voor den mal kan houden, als men bedenkt, dat sovjet-Rusland na Amerika de grootste legerbegrooting beeft. In de Echo de Paris verklaart Pertinax in Litwinofs rede de zwakheid der regeering te Moskou te zien. Deze zwakheid heeft Japan m het Verre Oosten rijkelijk uitgebuiL GROOTE BRAND TE RIJSSEL IN NOORD-FRANKRIJK, Twee personen om het leven gekomen. Parijs, 12 Febr. (V.D.) In de Taverne, het grootste café van Rijssel, is gislerinid dag laat een brand uitgebroken, die niet alleen het gehcele gebouw vernielde, doch tevens twee slachtoffers maakte. De vrouw van een muziekdirigent, die korten tijd ge leden uit het ziekenhuis ontslagen was. kon niet tijdig haar kamer verlaten en kwam in de vlammen om Ook een andere vrouw, die naar haar kamer terug was ge keerd om nog een bedrag van 5000 francs te redden, kon niet meer ontsnappen. Een aantal gasten uit het café liepen ernstige brandwonden op. De schade wordt geschat op eenige millioenen francs. BOBSLEE-ONGELUK. Trautenau, 11 Febr. (V. D.) Te Ober- hohenelbe, waar kort geleden reeds twee ernstige bobslee-ongelukken plaats von den, waarbij zes personen zwaar werden gewond, heeft thans een nieuw bobslee ongeluk zes gewonden gemaakt. Een bob slede met gymnasiasten, die op den be- ijzelden weg geen stuur meer hadden over de slede, botste tegen een steen aan en sloeg om. De vijf gymnasiasten sloegen over de langs den weg loopende heg en vielen in een diepte van 5 M. Allen werden gewond, twee hunner zwaar. DE GOUDDEKKING DER AMERI- KAANSCHE BANKBILJETTEN. Een voorgenomen verlaging. N e w-Y o r k, 12 F e b r. (H. N.) Het Amerikaansche departement van de schat kist heeft gisteren een verklaring gepubli ceerd over de voorgenomen verlichting van de gouddekking voor de Amerikaansche bankbiljetten, waarin wordt vastgesteld, dat de door president Hoover in overleg zoet de twee groote politieke partijen des Extra lijn zijn onze garnalencroqaetten en vlschkoskjesl IJmuider Vischhandel Utr.slaat 40. TcL 92. lands op initiatief, van talrijke Amerikaan sche financiccle deskundigen voorgestelde maatregelen geen inflatie beteekenen, aange zien de op grond van de verlaagde dekking uit te geven biljetten uitsluitend zullen dienen om het tekort in de begrooting te doen verdwijnen. De wettelijke dekking be draagt thans 40 terwijl in werkelijkheid de biljetten voor 67 gedekt zijn. Teneinde hun liquiditeit te handhaven, zijn de Ame rikaansche banken er toe overgegaan om geen leeningen te verstrekken en geen wis seis te verlengen, waardoor het bedrijfs leven in de Vereenigde Staten tot stilstand is gekomen. Indien de voorschriften voor de dekking der bankbiljetten gewijzigd worden, zal het den Amerikaanschen ban ken mogelijk zijn ook ander papier bij do circulatiebanken te beleencn, waardoor de particuliere bunken weer geld beschikbaar zullen krijgen voor den reeelen handel. Rome, 12 Febr. (V. D.) Toegejuicht door een jubelende menigte van duizenden belangstellenden heeft paus Pius XI heden morgen zijn intocht gehouden in de Sint Pieterskerk om deel te nemen aan de mis, die ter gelegenheid van het kroningsfeest van den paus werd gecelebreerd door kar dinaal Locatelli. den eersfen kardinaal, die door Pius XI gecreëerd werd. Nadat de paus in de kapel van den Heiligen Sebastiaan de heilige paramenten had omgedaan en de kostbare tiara op liet hoofd had geplaatst, besteeg hij den draag stoel en verscheen de pauselijke stoet door de capella dj Piëta in de basiliek. Op het zelfde oogenblik schalden de zilveren ba zuinen het hymne van den Valicaanschen staat en barstte de menigte in een duizend voudig E v i v a los. Voor de kapel hield de stoet een oogenblik halt en sprak de paus van zijn draagbaren troon af eenige vvoor den, waarna hij. zich naar de voorkapel bc gaf om te knielen voor het Heilige Sacra ment. Na deze handelingen 6telde de stoot zich opnieuw op en werd de paus langs een afzetting van de pauselijke garde naar het altaar van Catedra gedragen, war hij, op zijn troon gezeten, de mis bijwoonde. Na de mis begaf de pausi zich weer, om geyen door den plechtigen stoet, tot achter "het confessie-altaar. Hier hield de paus een korte toespraak. Omgeven door zijn kardinalen wekte hij de geloovigen van de goheele wereld op om zich te vereenigen met de gebeden, die hij tot den Almachtige zou richten met het oog op de gevaren en moeilijkheden, waar aan alle naties en de geheele menschheid thans waren blootgesteld. Ook zou hij bid den voor don algemee'nen vrede. Hierna sprak de paus eenige liturgische gebeden uit en gaf tenslotte de menigte zijn zegen. Wederom door duizenden toegejuicht, be gaf de paus zich weer naar zijn eigen ver trekken in het Vaticaan. TEKORT OP DE NIEUWE FRANSCHE BEGROOTING VAN 3.2 MILLIARD. Meerderheid voor de regeering. Parijs, 12 Febr. (V. D.) Gisteravond laat werden in de Fransche Kamer de debatten over de begrooting voor het jaar 1932—'33 voortgezet. De minister voor de begrooting Piétri gaf een overzicht van de nieuwe begrooting en gaf toe, dat de moeilijkste kant van de zaak was dekking te vinden voor een bedrag van minstens 3.2 milliard franc, dat, zooals nu reeds te voorzien was, het tekort op de nieuwe begrooting zou zijn. Een socialistisch voorstel om de be grooting naar de begrotingscommissie te rug te zenden en pas opnieuw in .de Ka rner in behandeling te nemen, nadat zij in evenwicht was gebracht, werd door minis ter-president Laval afgewezen, waarbij hij de vertrouwenskwestie stelde. Na een lang durige stemming bleek de regeering een meerderheid achter zich te hebben van 252 tegen 201 stemmen. HET VERGAAN VAN DE M 2. Londen, 11 Febr. (V. D.) Volgens ver klaringen van de admiraliteit betreffende de gezonken duikboot M 2 is gebleken, dat men geen bewijs beeft kunnen vinden voor de veronderstelling, dat een afdeeling van de duikboot na het zinken bewoonbaar is gebleven. Men heeft nog geen lijken ont dekt of in het wrak gezien. NOG STEEDS ONRUST IN SPANJE. Algemeene staking in drie groote steden. Madrid, 12 Febr. (H. N.) Te Malaga, Sevilla en Valencia is de algemeene sta king .afgekondigd als protest tegen de deportatie van de gearresteerde communis ten en syndicalisten. In Granada werden twee bioscopen in brand gestoken. Het vuur kon echter nog tijdig worden gebluscht Wegens den gevaarlijken toestand concen trèert de regeering in dit gebied groote troepenmassa's. FELLE KOUDE IN POLEN- Warschau, 12 Febr. (H. N.) De bui tengewone koude in Polen blijft aanhouden Gisteren is op sommige plaatsen 30 graad vorst geregistreerd. Een principieele overeenstemming tusschen enkele mogendhe den bereikt P a r ij s, 12 Febr. (H. N.) Volgens de Journóe industrielle zijn Laval en de En- gelsche gezant te Parijs het gisteren in be ginsel eens geworden over een formule, waarin het uitstel van de conferentie van Lausanne wordt toegelicht en een hervat ting der algemeene onderhandelingen tus schen de schuldeischcrsstaten en Duitsch land voor Juli in uitzicht wordt gesteld. De formule bepaalt niets omtrent een even- tueele overeenkomst na afloop van het moratorium tot regeling van de betalingen voor de schadevergoeding en het vraagstuk der schadevergoeding zelf. Alle essentiecle punten, waarover de financieele deskundi gen het eens zijn geworden, bevatten geen enkele verplichting, noch voor de Fransche, noch voor de Engelsche regeering. De be raadslagingeh daarover blijven aan de con ferentie voorbehouden. Frankrijk en Enge land hebben zich bereid verklaard om reke ning te houden met de wereldcrisis en Duitschland voorloopig voor de uitvoering van een vrijwillig onderteekend plan ver lichting toe te staan, doch iedere verdere ontwikkeling der algemeene onderhandelin gen zal van de plannen der Vereenigde Sta ten afhangen. De vraagstukken der schade- vergoedings- en oorlogsschulden blijven derhalve nauw met elkaar verbonden. Genève, 12 Febr. (V.D.) Gisteravond? heeft de Italiaansche Minister van Buiten- Undsche Zaken, Grandi, een langdurig on derhoud gehad met zijn Britschen confra ter Sir John Simon. Naar van italiaansche zijde wordt medegedeeld, had dit onder* houd betrekking op de herstelkwestie. Over eenkomstig de onderhandelingen geduren de het verblijf van den Duitschen Rijks kanselier te Genève, zou nogmaals zijn overeengekomen dat de herstelconferentie in den loop van Juni bijeen zal komen doch «lat gedurende de week ends nog voor-be sprekingen der leidende staatslieden te Genève zullen worden gehouden. Grandi zou zich in principe met dezen gang van zaken accoord hebbon verklaard, doch kon zijn definitief standpunt niet eerder vast stellen, dan nadat hij te Rome met Mus solini over de kwestie zou hebben gespro ken. Vanmiddag heeft Grandi een onder houd met den Duitschen staatssecretaris Von Bülow. Principieele overeenstemming. Genève, 12 F_e b r. (V.D.) Van Engel sche zijde was aangekondigd dat minister Sir John Simon Vrijdagavond een verkla ring zou afleggpn'dnzake de overeenstem ming der groote mogendheden ten aanzien van de bijeenroepmg der herstelconferen- tie. In den loop van den avond werd evenwel medegedeeld, dat deze verklaring nog niet kan worden afgelegd. Tusschen Engeland, Duitschland, Frankrijk en Italië is een principieele overeenstemming bereikt de herstelconferentie begin Juni te Lausanne bijeen te roepon. Evenwel heeft men nog geen toestemming hiertoe van Japan, Joe- go Slavic en België. Zoodra de goedkeuring dezer mogendheden zal zijn kenbaar ge maakt, zal van Engelsche zijde een officiee ls mededecling worden gedaan betreffende het bijeenkomen der herstelconferentie. Het staat reeds vast dat de conferentie of begin óf medio Juni zal worden geopend Nu zich in onze stad ook een plaatselijk Comité heeft gevormd, neemt het Amersfoortsch Dagblad ook hiervoor gaarne giften in ontvangst. In overleg met het Nationaal Crisis - Comité en met het Amersfoortsch Crisis - Comité is door ons de volgende regeling getroffen: Aan ons bureau of op onze girorekening No 47910 kunnen zoowel giften voor het Nationaal-ah voor het Plaatselijk Crisis Comité worden gestort. Men gelieve er echter bij te vermelden voor welk Comité het bedrag is bestemd. Giften zonder nadere aanduiding van de bestemming zullen door ons worden afgedragen aan het Plaatselijk Crisis-Comité. Zoowel de bijdragen voor het Nationaal als die voor het Plaatselijk Crisis-Comité zullen in ons blad wor den verantwoord. VALSCHE MUNTERSBENDE GEARRESTEERD. Hamburg, 11 Febr. (V. D.) In een Win kel te Rermbock bij Hamburg betaalden twee mannen met twee vijftig pfennigstuk- ken, die den winkelier niet echt schenen. Hij waarschuwde de politie, die de beide mannen arresteerde. De valschgeldcentrale bemoeide zich met het geval en ontdekte in de Hafenstrasse te Altona een valsche- munterswerkplaats, waar nog drie mede plichtigen gearresteerd konden worden. In de woning van één der gearresteerden wer den 1100 voltooide en ongeveer 1000 onvol- tooi«ie vijftig Pfcnnigstukken in beslag ge nomen. Men verwacht, dat nog meer me deplichtigen gearresteerd zullen worden. ONTSLAG VAN MIJNWERKERS IN HET SAARGEBIED. Saarbrücken, 11 Febr. (H. N.) De Fransche mijnadministratie heeft meege deeld, dat zij wegens de crisis in den afzet gedwongen is 5000 mijnwerkers te ontslaan, I 3000 reeds met ingang van 1 Maart De vak- vereenigingen onderhandelen op het oogen blik met de administratie, om tot een re geling te geraken door de invoering van vrije dagen, teneinde aldus ontslag te voor komen. VERBREKING HANDELSBETREK KINGEN TUSSCHEN NOORWEGEN EN SOVJET-UNIE. Oslo, 12 Febr. (V.D.) De handelsbetrek kingen tusschen Noorwogen en de Sovjet Unie zijn verbroken omdat de Sovjet-regee ring vasthoudt aan haar eisch dat de leden der Sovjet Russische handelsdelegatie te Oslo met voorbijgaan van de Noorsche wet geving het recht verkrijgen met iedereen in "Noorwegen zaken te doen. Dit standpunt wordt door Moskou gemotiveerd met de op merking dat de leden der Russische han delsvertegenwoordiging gelijk de gezanten exterritoriaal zijn en dien overeenkomstig niet onderworpen zijn aan de Noorsche wetten. Deze interpretatie is evenwel on aanvaardbaar voor de Noorsche regeering. NIEUWE FORD-AUTOMOBIELEN. Laagte-recordprijzen. Detroit, 12 Febr. (V.D.) Henry Ford beeft officieel aangekondigd, dat binnen kort door zijn fabrieken twee nieuwe mo dellen automobielen zullen worden uitge bracht en wel een nieuwe achtcylinderwa- gen en een nieuwe verbeterde en ruimer gebouwde viercylinderwagen, voorzien van verbeterde motoren. Ford hoopt deze beide modellen te verkoopen tegen den laassten prijs, waartegen op het oogenblik wagens aan de markt worden gebracht. Vóór 1 Maart zal hij echter niet meedeelen wat het verkoopsbedrag van de nieuwe wagens zal zijn. Omtrent het nieuwe achtcylindertype is slechts bekend, dat deze automobielen voorzien zullen zijn van het V-type. De carosserie zal ruimer zijn dan van de tot nog toe uitgebrachte auto's en een geheel nieuw model hebben, met een langere basis en een lagere ligging dan tot nog toe bij de Ford automobielen het geval was. Ook het chassis zal breeder en steviger zijn ge bouwd. Teneinde dit nieuwe type in stan daanlproductie te kunnen bouwen, heeft Ford een groot deel van de outillage var» zijn fabrieken moeten vervangen door nieu we machines, waartoe een bedrag noodig was van naar schatting 50 millioen dollar. Ford voorspplde, dat binnen eenige weken weer 100.000 rnan in zijn fabrieken aan het werk zouden zijn bij de constructie van de .nieuwe automobielen. 9.20—10.45 Het Omroep Orkest o.l.v. Nico Troep. Grethe Weljnschenk Hogonbirk. so* praan. Han Beuker en Wouter Denijs, piano syncopations. 10.45—11.00 Grarnofoonmuziek. 11.00—12.00 Kovacs Lajos en zijn Orkest (Refrein-zang: Bob Scholte). Huizon: Maandag 15 Februari, Huizen: Zondag 14 FebrnarL 8.30—9.30 Morgenwijding te leiden door Ds. S. P. Venneer, Geref. Predikant te Am sterdam Zuid. 9.30—10.30 Morgenconcert 10.30—11.45 Hoogmis uit de Kerk van den H. Lambertus te Hengelo (O). 11.45—12.00 Middnnst andskwartiertje. 12.00—1.45 Lunchconcert door het Sextet o.l.v. Piet Lustonhuuwer. I.45—2.10 De ambtenaren en de A.R.K.A. door G. Bulten, burgemeester van Voorhout. 2.102.30 Literair Halfuurtje. Antoon Coo- lon bespreekt Albert Heimans „Stille Plan tage." 2.30—4.15 „The Dutch Gentleman Band" o 1 v. Fred van Zanten concerteert in „Ar- tis". 4.155.00 Ziekenlof uil Den Bosch. 5.50 Kerkdienst vanuit de N'ed. Hcrv. Kerk (Groote Kerk) te 's Graven huge. Voorganger Ds. D. A. v. d. Bosch, Ned. Herv. Predikant te 's Gravenhage. 7.458.10 „Huwelijk en voorbereiiling tot het huwelijk'* door Prof H. P. Heezemuns. 8 10—S.15 Voetbaluitslagen van de R.K.F. S.1510 40 Concert door het orkest o.l.v. lohan Gerritsen. 9.15 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 10.40—11.00 Epiloog door het klein koor o.l.v. Joh. H. Pickkers. Hilversum: 8.15 lichaamsoefeningen o. 1. v. G. Kleere- koper. 8.30 Esperanto cursus XIV van het Insti tuut voor Arbeiders Ontwikkeling en de Federatie van Arbeiders Esperantisten, door Jac Lem. 8.55 Vcetbalmededeelingon. 9.01 Tuinbouw halfuurtje door S. S. Lan- tinga* „Gazons". 9.30 Ochtendconcert door het Pbilhar monisch Orkest o.l.v. H. Wiggelaar. 10.00 Socialistische en Dramatische Poë zie. Een keuze uit de werken van verschil lende Fransche dichters, vertaald en voor te dragen door Martlon Beversluis. 10.20 Ochtendconcert (vervoig). II.00 Zondagmorgen toespraak door G. J. Zwertbroek. secretaris van de V.A R.A. 11.20 Ochlendconcerl (slot). 12.00 Einde van het programma (eerste deel). 12.01—1.45 Het Kamer-Orkest o.l.v. Louis Schmidt. 1.45—4.00 Ooggetuige-verslag van den In ternationalen Voetbalwedstrijd Holland België in het Stadion. Amsterlim. 4.00—4.15 Grarnofoonmuziek. 4.15—4.45 Filmpraatje door L. J. Jordaan. Onderwerp: „De Spelers". 4.455.00 Sportuitslagen van Vaz Dias. Grarnofoonmuziek. 5.01 Kinderuurtje. D, Familie de Boer. 6.00 Halve uren met hoeken. Spreker: J. v Kasteel, 's-Gravenhage. De goede moor denaar. Anton Cèolen. Uitg. Nijgh en v. Rit- mar, Rotterdam 1931. 6.45 Kerkdienst ujt den Ned. Prot. Bond te Weesp. Spreker. Ds. D- v. d. Most van Spijk. Assen. Koorzang. 8.91—S.15 Nieuws- en sportberichten van Vaz Dias. 8.15—9.00 Het Omroep-Orkost o.l.v. Nico Treep. 9.00-^9.20 „Wie heeft het woord", 12 ty pen, te spelen door Koos Koen, 8.00—S.15 Schriftlezing. 8.159.30 Morgenconcert. 10.30—11.00 Korte Ziekendienst, te lelden door Ds. W. J. van Lokhorst. Ned. Herv. Predikant, te Hilversum. 11.00—11.30 Lezen van Chr. lectuur door mej. J. C. M. Doyen, te Hilversum. Voorge lezen wordt„Tusschen de einden der aar de" van J. G. Kargel. 11.30—12.30 Gramofoonplatenconcert 12.00—12.15 Politieberichten. 12.302.00 Orgelconcert vanuit de Heret. Evang. Luth. Kerk aan den Kloveniersburg wal, te Amsterdam, te geven door don orge list dier kerk, den heer Jan Zwart. 2.002.35 Uitzending voor scholen. Spre ker: Ds. F. C. Meijster, Geref. predikant, te Rotterdam. Onderwerp: „Uit het leven van CalvUn." III. 2.30—2.45 Grarnofoonmuziek. 2.45—3.15 Causerie over gezinsvoeding en over de voedingsmiddelen, door mej. II M. S. J. de Holl, te Soesterberg. Oud directrice der Huishoudschool te *s Gravenhage. 3.10—3.45 Cursus knippen en stofversie- ren, te geven door het Instituut K.N&S.A.I.D., Tolsteegsingel 54. te Utrecht 3.454.00 Verzorging van dén zender. - 4.005.00 Ziek «eiu urtje, te leiden door Ds K. H. YVallien, Ev. Luth. Predikant, te Weesp. Muzikale medewerking verleeneu mej. C. de Jager, zang. Fr. Reymerink, har- moni ai. 5.00—5.30 Spreker namens de Gereformeer de Rvangelisa';* onder Lchippers: Ds J. Versteegt, te Nieuwe: kerk a.d IJsscl, leid-jr van het werk m de Havens. Onderwerp: „Het werk Gods in de havens van Rotter dam." 5.30—6.30 Christelijk Liederen uurtje, met toelichting en geschiedenis der liederen te houden door den Redacteur van „Het Zoek licht", Johannes de Heer. te Rijzenburg. 6.30—7.00 Vertel uurtje voor Jongeren. Spreker: de heer C. Kijne, te Bussum On derwerp- „Door het ijs gezakt" 7 007.30 Cursus Engelsch voor gevorder den, te geven door den heer J. F. v. d. Sloot, leeraar Engelsch M.O., te Amsterdam. 7.307.45 Politieberichten. 7.458.00 Persberichten van hot Ned. Chr. Persbureau. 8.00—10.30 Concert te geven door het Svm- phonie-Orkest der N.C.R.V. (de II.O.V.), o.Lv. den heer Frits Schuurman. 8.00—9.00 Orkest 9.00—9.30 Spreker: de heer P. Keuning. te Baarn. Onderwerp: „De taak van onze Christen auteurs." 9.30—10.30 Vervolg-concert 10 uur Persberichten van het Persbu reau Vaz Dias te Amsterdam. 10.30—11.30 Gramofoonplatenconcert H i1versu m 8.01—10.00 Grarnofoonmuziek. 10.01—10.15 Morgenwijding. 10.1510.30 Grarnofoonmuziek. 10.30—11.00 Voorlezen door Mr. Ph. C. 1.*} Chapelle: „De ouilejaarsavondfuif" door lob Steijnen. Daarna een novelle van Cremer. 11.00—12.00 Orgelconcert door Frans Has selaar. Soliste. Rosa Walter, zang. 12.01 12.15 Grarnofoonmuziek. 12.152.ÜÜ Uitzending uit „Tanz Klause"j Bellevue, Amsterdam. Het Tanz-Turnier- Orchester YValdinann Gietmann. 2.002.30 Rustpoos voor de N. S. F. voor het verzorgen van den zender. 2.303.00 Kamermuziek door Kwartet, be staande uit: VV. Knikker, 1ste viool; R Grin, 2de viool: I). Pot alt viool; II. P. Lowey, cello. Strijkkwartet in C gr. t, Mozart. 3.00—3.30 Mevr. Annie Veen Brons. „Het nieuwe Feminisme." 3.304.30 Uitzending uit Café „Central", Den Ilaag. Willy Honsbeek en zijn orkest 4.30—5.30 Kinderuur door mevr. Antoi nette van Dijk. 5.30—7.00 Kovacs Lajos en zijn Orkest 7.00—7.30 Boekenhalfuur. Horman Rob bers: „Het leven dat wij droomden", door Maurice Roelants. 7.30—8.00 Grarnofoonmuziek. 8.01—8.45 Het Omroep Orkest o.l.v. Nico; Treep. Solist: Andries Roodenburg, viooL 8.45--9.00 Grarnofoonmuziek. 9.00—10.00 Omroep Orkest 9.20—9.50 Programma, gerelayeerd nft Amerika. („Columbia Broadcasting System"). „Hello Europe." 10.00—10.10 Nieuwsberichten van Vaz Dias» 10.10—1100 Omroep Orkest 11.0012.00 Gramofooiiuiuziek,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 10