20 KORTING Engelsche Eetkamers DE CONTINGENTEERING VAN CONFECTIE SCHILDERIJEN VAN H.M. DE KONINGIN LANGS DE LUCHTROUTE NAAR INDIE Engeland werkt niet mee ONZEKERHEID OMTRENT DE VORST Fa. J. W. VAN ACHTERBERGH WESTSINGEL 10-13 OP ALLE STOOMGOEDEREN Eerste Amersf. Stoompers- inrichting „QUICK" WOLLEN STOFFEN EN TRICOTAGE OP NAAR DE JAARBEURS! Men zal tevreden zijn P. E. HINT EL, AMERSFOORT AFDEEL1NG KLEED ING NAAR MAAT VARKENSMARKT 13-15 - TEL. S82 Wij hebben da eer U te berichtendat onze stalen-collectics voor het VOORJAARS- SEIZOEN gereed zijn en noodigen U belesld tot eeti bezoek uit. Do prijzen zijn 10*30 pet. lager don in 1931 Tentoonstelling in het Sted. Museum te Amsterdam Rede burgemeester de Vlugt DE POSTVLUCHTEN NAAR INDIë. Amsterdam, 16 Febr. Donderdag IS Februari a.s. vertrekt de Uil, do PH-A.F.U. van Schiphol naar Batavia. De bemanning bestaat uit W. M. O. A. Beekman, eerste bestuurder, C. Blaak, tweede bestuurder, H. M. Grosfeld, werktuigkundige, P. Pronk radiotelegrafist. De post voor dit vliegtuig moet uiterlijk Woensdagavond te Amsterdam zijn. Amsterdam, 16 Februari. De burge meester der hoofdstad, de beer W. de Vlugt, heeft hodenavond in het Stedelijk Museum de tentoonstelling van schilde rijen, aquarellen en teekeningen, welke door Hare Majesteit do Koningin zijn ge maakt, officieel geopend. In de tuinzaal, waar do expositie, welke, naar men weet, gohouden wordt ten bate van het Steunfonds voor Beeldende Kun stenaars, is ondergebracht, was tegen half negen een groot en 6elcct gezelschap da mes en heeren bijeengekomen, o.w. wij be halve den burgemeester en mevr. De Vlugt, opmerkten don Commissaris der Koningin in Noord-HollancL jhr. mr. dr. A. Roell en mevr. Roell, do Kamerheer van H.M. in bui tengewonen dienst, jhr. Six, do wethouder voor Openbare Gezondheid en Armenwe zen, den heer Douwcs, verschillende leden van den gemeenteraad, den garnizoens commandant, overste Rouffaer, den direc teur van het Rijksmuseum, den heer Schmidt Dcgener, den directeur van het Stedelijk Museum, den heer C. W. H. Baard, verschillende vooraanstaande kun stenaars, hoofdambtenaren der gemeente, vertegenwoordigers van studontcn-corpo- ratics cn vele anderen. De openingsrede. In zijn openingswoord heette burgemees ter de Vlugt, die mede het woord voerde in zijn kwaliteit van voorzitter van het Plaat selijk Crisis Comité, allen hartelijk wel kom, in het bijzonder de hoer en mevr. Röell. Spr. gaf uiting aan zijn erkentelijk- hejde dat zoovelen aan de uitnoodiging, om deze plechtigheid bij te wonen, gehoor hadden gegeven, waarna hij als volgt voortging: Op de schoolbanken hebben wij het ge loerd, ouder geworden hebben wij het gele zen, in do practijk des levens hebben wij ervaring, hoezeer ons vorstenhuis immer de belangen van ons vaderland ter harte zijn gegaan. Wij weten het, vervolgde spr., maar op dozen avond beseffen wij sterker dan ooit de nimmer verflauwdo koninklijke belangstelling in hot medeleven met de nooden van het Nederlandscho volk. De wensch welke eens Oranje uitsprak n.l., zooveel mogelijk bij te dragen lot het welzijn van het Nederlandsche Volk, komt ons in herinnering en wij gevoelen dat deze wensch ook onze Landsvrouwe tot richt snoer in haar hoogsto taak strekt. Altijd cn altijd, wanneer rampen Neder land troffen, wanneer Nederland in nood verkeerde, stond ons Vorstenhuis vooraan om hulp te verlecnen en aldus werd voort durend de band, die wonderbare leiding tusschon Oranje en Nederland heeft ge legd, versterkt. Die liefde voor Haar volk is ook de drijfkracht voor onze Koningin. Tallooze malen gaf zij hiervan blijk. En het voorbeeld van Haar Koninklijke Moeder getrouw; nam Prinses Juliana bet initiatief tot het instellen van het Natio naal Crisis Comité, dat de nood lenigt van de velen wier bestaan door de crisis wordt bedreigd. Teneinde do kunstenaars, dio niet het minst onder de crisis tclijden hebben in dezen moeilijken tijd te steunen heeft H.M. de Koningin goedgevonden, dat een gedeel te van de schilderijen, aquarellen en teeke ningen, welke zij in den loop der jaren heeft gemaakt, worden tentoongesteld, met de bedoeling, dat de opbrengst aan het Steunfonds van Beeldende Kunstenaars ten goede zal komen. Na Den Haag zal Amsterdam dus het werk van onze Koningin, dat het land schap tot onderwerp heeft, als artiste, mo gen aanschouwen. Van harte hoop ik, dat evenals dit in de residentie het geval is ge weest, duizenden en duizenden zich naar het Stedelijk Museum zullen opmaken en aldus blijk zullen geven van hun belang stelling in het werk, dat de Koninklijke maakster uit innerlijken drang voor zich zelf schiep cn thans tot steun aan noodlij denden in het opbaar ten toon steelt. Gaarne verklaar ik dezo tentoonstelling veor geopend. De band van de A.M.V.J. die aan dezen avond belangloos medewerkte bracht hier op het Wilhelmus ten gehoore, dat door alle aanwezigen werd meegezongen en dat, op initiatief van den burgemeester, ge volgd werd door een driemaal herhaald wLang leve de Koningin". Terwijl hierna een aantal dames verver- schingen ronddienden, waarvan de op brengst ten goede kwam aan genoemd Steunfonds, bezichtigde het gezelschap ge- ruimen tijd de door H.M. vervaardigde werken. De inspectietocht van den heer Moes, in dienst der K. L. M. De Deli Crt. te Mcdan heeft een onder houd gehad met don heer Moes van de K. L. M., die een inspectiereis heeft gemaakt langs de Nederland—Indiê-lijn. De heer Moes, die cenige jaren vertegen woordiger van de K. L. M. te Brussel is ge weest, werd in October j.l. uitgezonden met opdracht in langzaam tempo do hcelo route Nederland—Indiö te doen, teneinde op zijn gemak inspecties to kunnen verrichten, be sprekingen te voeren met agenten der maatschappij en met autoriteiten. In het al gemeen hoeft de heer Moes met autoritei ten, agènten en belanghebbenden gesproken over vereenvoudiging van formaliteiten, de grondorganisatic cn commercieele zaken. Over den toestand waarin de vliegvelden verkeeren, liet de heer Moes zich zeer gun stig uit; de honderd procent is nog lang niet bereikt, rnaar er zijn den laatstcn tijd zeer veel verbeteringen aangebracht, voor al op radiogebied. Een belangrijk punt was: den Britsch-In dischen postdienst moe te krijgen om post vervoer van Britsch-Indiè per K.L.M. ge daan te krijgen. Op het oogenblik vindt dat vervoer namelijk niet plaats. De Engelsche vliegdienst komt tot Karachi; een luchtpost brief van Calcutta, Akyab, Rangoon, in het algemeen dus van plaatsen die meer ooste lijk liggen, heeft eerst een paar volle dagen noodig om in Karachi te arriveeren cn gaat vandaar met de Engolscbo luchtpost mee. Belanghebbenden, met name de zakenmen- schen, zijn volstrekt niet gesticht over deze regeling. Zij vragen zich af, waarom zij wèl brieven uit Nederland of Indiö per Neder landsche luchtpost kunnen ontvangen, maar niet verzenden, en zij zijn er sterk voor, dat, zoolang de Britsche dienst niet verder komt dan Karachi, ook per Neder- landsch vliegtuig post voor Europa cn Indiö kan worden meegegeven. Dc heer Moes is in verband mot deze kwestie in Delhi ge- weest, om met de Britsch-Indische regce- ring to spreken, cn heeft tenminste do toe zegging losgekregen, dat de zaak opnieuw in overweging zou worden genomen. Alle landen op de route: Egypte, Perzië, Irak, geven thans post mee aan het vlieg tuig Nederland—Indie v.v., alloen Britsch Indiö niet. De samenwerking met don Franschen dienst Bangkok—Saigon is, zoowel in ver- voers- als in tcclinischo zaken uitstekend. Doordat die lijn wordt bevlogen met het zelfde type toestellen dat gebruikt wordt op de lijn Nederland—Indiö, is technische sa menwerking hier ook bijzonder goed moge lijk. In Irak heeft de heer Moes een belang rijk succes kunnen boeken. Daar bestaat namelijk een doorvoertarief van li pro cent; dit is thans verlaagd tot 1/10 procent. In verband met de ramp van de Ooievaar to Bangkok deelde de heer Moes mede, dat de toestand van kolonel Brinsmcad vooruit gaat en dat deze terug wil vliegen naar Australië. Omtrent den gebruiksduur van de Fok kers merkte do lieer Moes op, dat haast alle toestellen lang voordat ze geacht kun nen worden „op" te zijn, naar België en Frankrijk verkocht worden, om door nieu we, moderner toestellen voor de route naar Indiö vervangen te worden. Warme luchtstroom uit het Noorden Onze weerkundige medewerker schrijft .d. 16 Febr.: Uit het invallen van dooi, die een einde maakte aan de waarschijnlijk hooggespan nen verwachting van berijdbaar ijs, moeten elen den indruk hebben gekregen, dat een groote weoromslag heeft plaats gehad. Dit is tot op zekere hoogte het geval geweest in een klein gebied, waartoe ook ons land, al thans een gedeel to daarvan behoorde. Daarentegen, wanneer wij de groote vorst- gebieden In Europa nagaan, was do veran dering tot gisteren niet groot. Er waren n.l. in de laatste dagen twee belangrijke en uit gestrekte vorstgebieden, eon over Noord- Oost- en Oost-Europa en een tweede over Centraal-Europa met inbegrip van Frank rijk. Bij dit laatste sloot zich ons land aan cn wel zoodanig, dat in het Zuiden van ons land do vorst het sterkst was en naar het Westen cn Noorden toe minder. Verande ringen in dit laatste vorstgebied waren dus oor ons land van het meeste belang, voor al aan de westkust, omdat daar de vorst- grons lag en do geringste verschuiving daarvan over vriezen of dooien hier in do omgeving besliste. ITet eerstgenoemde vorst gebied had en heeft nog een andero beteeke- nis voor ons, daar het eenerzijds als het ware de thermometer is voor den koude-toe- stand van den Noordelijken luchtstroom over Skandinavië, anderzijds een gevaar lijke nabuur is, die zijn invloed naar het Westen kan uitbreiden, zoodra een Ooste lijke luchtstroom over het Oostzeegebied in zet, waar overigens nu niet zooveel kans op bestaat Men weet echter nog niet wat ge beuren kan. De dooi, die Zaterdag inviel cn Zondag cn gisteren aanhield is te verklaren uit het doorkomen van een wanneren lucht stroom... uit het Noorden. Dit schijnt roemd, waar in N.-O.-Europa een Noorde lijke luchtstroom strenge vorst veroorzaak te. Maar de hier uit het Noorden aanko mende luchtstroom was van Westelijken oorsprong (uit het gebied tusschen IJsland en Schotland en vrij hoog van temperatuur terwijl de Noordelijke luchtstroom in N.O. Europa uit hoogo breedten kwam. Toen de warme luchtstroom over do Noordzee door drong naar ons land, cn ten deele naar do Oostzee steeg de temperatuur over een ge bied, dat ons land en Denemarken met zijn omgeving omvatte. Het is moeilijk te zeggen, welke weers- EERSTE KAMER. 's-Gravenhage, 16 Febr. Hedenavond te 8.30 kwam de Eerste Kamer in openbar vergadering bijeen. Besloten werd in de af dcelingen to onderzoeken het wetsontwerp tot het aangaan van een of meer gcldlee ningen ten laste van het Rijk. Morgenochtend te 11 uur komt de Kamer weer bijeen. GAAT nDE MORGEN" VERDWIJNEN? Volgens de Standaard zijn de financieele bronnen van het democratisch R.-K. Dag blad „De Morgen" vrijwel uitgeput, waar door voortzetting dor exploitatie niet langer mogelijk zou zijn en opheffing zelfs reeds met ingang van 1 April a.9. verwacht moet worden. STATIONSSTRAAT 16b Tel. 344. toestand nu te verwachton is. Waarschijn lijk zal de temperatuur nog om het vries punt blijven schommelen en wordt dc defi nitieve dooi nog wat uitgesteld. (Nadruk verboden). DE WERF VAN „FIJENOORD". Zal over eenlgo maanden wor den gesloten. De Maasbode meldt: Over oenige maanden is de sluiting te ver wachten van de afdeoling scheepsbouw van de Maatschappij voor Scheeps- en Werk tuitrbouw „Fijonoord". Deze maatregel is go- nomen in verband mot het feit, dat orders voor nieuwbouw binnen afzienbaren tijd toch niet te verwachten zijn. Als zoodania is het weer oen der vele treden, waarmede wij naar beneden gaan. Te gemakkelijker kon tot genoemden maatregel worden besloten, omdat Fijen- oord een belangengemeenschap vormt mot Wilton en dezo voor schoepsreparatio zijD werven in Rotterdam en Schiodara toch open houdt. Het personeel van Fijenoord, dat reeds van 2000 op 700 man was geslonken, zal door de sluiting van do werf tot ongeveer 500 man worden gereduceerd. Van de 150 a 200 man van do werf zal oen groot gedeelte zonder werk komen. Het ligt in de bedoeling der directio een gedeel te over te brengen naar Wilton. Do onderzeebooten, die thans nog op de werf staan bij Fijenoord, zullen na de te waterlating naar Wilton gaan voor den ver deren afbouw. Wijziging en aanvulling der Kon. Besluiten van 5 Febr. Verschenen zijn oen drietal Kon. beslui ten tot wijziging en aanvulling der beslui ten van 5 Februari j.l. nos. 3, 4 en 5, re gelende de contingentcering van wollen stoffen, confcctie-artikelen cn tricotage. liet eerste der thans verschenen Kon. Besluiten betreft de wijziging en aanvul ling van hot Kon. Besluit no. 4 van 5 Fe bruari j.l waarbij gedurende bet tijdvak van 1 Februari j.l. tot en met 1 Mei a.s. verboden werd de invoer uit ieder land van manufacturen, 6toffcn en weefsels van wol of van halfwol, voor zoover deze meer bedraagt dan 62.5 pet. van hetgeen gemid deld per drie maanden in den jaren 1928, 1929 en 1930 van die goederen is ingevoerd, berekend naar de waarde dier goederen. De thans afgekondigde wijziging betreft allereerst art. 2 van dit besluit, dat thans als volgt moet worden gelezen: Artikel 2. 1. Met ingang van den dag, waarop dit besluit in werking treedt, zal de invoer der het vorig artikel bedoelde goederen slechts zijn toegestaan indien daarbij wordt overgelegd een daartoe door of vanwege onzen minister af te geven vorgunning. Het in het eerste lid bepaalde geldt niet bij den invoer van de in dit besluit ge noemde goederen, waarvan ten genoegen van onzen minister wordt aangetoond, dat zij vóór een nader door onzen minister te bepalen datum ten rcchlstrcekschcn invoer naar Nederland zijn verzonden. 3. Vergunningen, bedoeld in het eerste lid, worden slechts verstrekt aan hem, wiens Handelszaak in het Handelsregister is ingeschreven cn die blijkens deze in schrijving mede het bedrijf van importeur van do in dit besluit genoemde goederen uitoefent en tot een hoeveelheid, in totaal in waarde gelijkstaande aan ten minste 55 cn ten hoogste 62.5 ten honderd van het gemiddelde der door hem gedurende het in het vorige artikel genoemde tijdvak der jaren 1923, 1929, 1930 ingevoerde hoeveel heid, naar dc waarde berekend. 4. Dc waarde van de in dit besluit ge noemde goederen, ingovoord door den in het derde lid bedoelden importeur van 1 Febr. af tot op den datum van inwerking treding van dit besluit, alsmede de waarde der in dit besluit genoemde goederen* in het tweede lid bedoeld, strekt in minde ring van de totale waarde, vastgesteld in gevolge het derde lid van dit artikel. Voorts moet artikel 3, lid 1, van het hier genoemde besluit worden gelezen als volgt: 3, Hij, die de in dit besluit genoemde goe deren wenscht in te voeren, dient daartoe eene door hem zelf of door zijn gemach tigde onderteekendc schriftelijke aanvrago om vergunning in bij onzen Minister, hou dende opgave van de totale waarde, op welke hij overeenkomstig het bcpaaldo in het derde lid van het vorig artikel aan spraak kan maken, dc soort on het land van herkomst der in to voeren goederen, de waarde der gedurende het in het vorig artikel genoemde tijdvak der jaren 1928, 1929 en 1930 door hem ingevoerde goede ren, zoomede van de waarde der ingevolge het tweede lid van het vorig artikel inge voerde goederen. Artikel 5 van het besluit van 5 Februari wordt vervangen door een nieuw artikel, luidende: 1. Indien dc aanvrage daartoe aanleiding geeft, wordt daarop voort het in artikel genoemde tijdvak door of namens Onzen Minister eeno toewijzing verleend, gesteld ten name van den aanvrager. 2. Op vertoon van eene toewijzing, als bedoeld in het vorig lid, worden vanwege Onzen Minister schriftelijke vergunningen op naam van den houder van de toewijzing verleend, waarbij telkens op do toewijzing het bedrag, waarvoor vergunning wordt verleend, wordt afgeschreven; Indien het totale bedrag is bereikt, wordt dc toewij zing ingehouden. 3. Onze Minister is bevoegd to bepalen, dat hij, aan wien eene toewijzing is ver leend, gehouden is deze, voor zoover zij niet reeds ingevolge het eerste lid van dit artikel op de toewijzing gesteldcn termijn, aan hem in te zenden. 4. Het model van de toewijzing, alsmede dat van dc vergunning, wordt door Onzen Minister vastgesteld. In art. 6 van hefc oude bssluit, luidonde: Ter bestrijding van kosten, aan de uit voering van dit besluit verbonden, wordt bij de afgifte van do vorgunning een door Onzen Minister te bepalen bedrag geheven van ten hoog6to 2 ten honderd van de bij den invoer te declareoren waarde, m e een minimum van 2.50 per zen ding, vervallen do hier gespatieerde woorden. Wijzigingen cn aanvullingen van gelijke 6trekking zijn getroffen ten aanzien van het Kon. besluit van 5 Februari j.l., no. 3, regelende de contingcnteering van den in voer uit ieder land van bovcnklceding en onderkleeding, geheel gebreid of uit tricot- stof vervaardigd, zonder rubber (geen kou sen of sokken); alsmede ten aanzien van het Kon. besluit no. 5 van 5 dezer, strekkende tot regeling der coutingenteering van den Invoer uit ieder land van: a. bovenkleeding voor man nen en jongens, vrouwen, meisjes en klei ne kinderen, geen gebreide en tricotgoede ren en niet vervaardigd van weefsels met caoutchouc en b. bovenkleeding, vervaar digd van weefsels van caoutchouc. De hier vermelde wijzigingen cn aanvul lingen treden met ingang van heden in werkins- Van 15 tot en met 24 Maart De Kon. Ned. Jaarbeurs, geeft een fol der uit, waarin het bestuur zich als volgt tot de zokenmenschen wendt: Wedorom roept een jaarbeurs 11 op naar Utrecht. Het is de 26o Nedorlandscho jaar beurs, die van 15 tot cn met 24 blaart ordt gohouden. Een seheel bezette Voor- jaarsbeurs wacht U. Een derde jaarbours- gobouw wordt voor de eerste maal in ge bruik genomen. In alle groepen is het aan tal deelnemers sedert het vorige jaar toe genomen. Wat deelneming betreft zal de komende voorjaarsbeurs de belankrijkste worden, die bet Nederlandscho jaarbeurs instituut tot nog toe heeft gekend. „En dat in dozen tijd van malaise?" zal do zakenman vragen. Ons antwoord daarop luidt: Juist omdat do tijdsomstandigheden voor het zakenle ven zoo moeilijk zijn, is do komendo voor jaarbeurs zoo buitengewoon belangrijk voor den zakenman. Tijden, als do handel thans doormaakt, eischcn vóór alles aan passing aan de gewijzigde toestanden, ver scherpte waakzaamheid, verhoogde activi teit, ontplooiing van allo krachten, die do zakenman voor het gaande houden van zijn bedrijf noodig heeft. -De nood van de zen tijd eischt: standhouden, staande bli]- on, zich niet gewonnen geven. Ecu derge lijke strijd stelt een uiterste krachtsinspan ning als oorste voorwaarde- Inzonderheid geldt dit den inkoop en daarbij komt Uet in hoofdzaak aan op de persoonlijkheid van den zakenman. Goed inkoopen is uitermato moeilijk. Kennis on doorzicht spelen daarbij een voornamo rol. Da tegen woordige toestanden in handel on nijver heid eischcn bovendien oon volkomen op de hoogte zijn en oen nauw, vertrouwd contact tusschon leverancier en inkooper. Do jaarbeurs vergemakkelijkt deu in koop, verbetert de inkoop-organisatie van elk bedrijf, verhoogt do kansen op den meest voordeeligen inkoop. Do komende voorjaarsbeurs 15 tot en met 24 Maart cal den bezoeker een ver rassing zijn: het complex jaarbeursgebou wen is met eon derde gebouw van vijf ver- diepingon vergroot ou het terrein Vredcn- burg wordt in zijn vollen omvang In ge bruik genomen. Wannoer wij op de vijfde vordicping beginnen, dan vinden wij daar over alle drie gebouwen de groep meube len en aanverwante vakken. Maar slechts gedeeltelijk. Want deze zelfde groep bezet bovendien op de vierde etage alle beschik bare expositieruimte van het tweede cn derde gebouw. Wat zeggen wil, dat de groep meubelen en aanverwante vakken met 50 pCt. is toegenomen. Do vierde ver dieping van het eerste gebouw is geheel gevuld met Textiel, Confectie, Manufactu ren en Mode-artikelen, waaronder de Oos- tcnrijksche sectie, ditmaal voor den tlon- don keer. Op do derdo verdieping is do groep Vocdings- en Genotmiddelen, waai de bozooker naast oude een belangrijk aantal nieuwe firma's vind, waarbij zich aansluit een aantal deelnemers met leder waren cn met speelgoederen. Op dezelfde verdieping is de Zwitsorsche afdeeling. In haar nabijheid vindt men tevens een in zending van Egyptische producten, terwijl daaraan aansluiten do stands voor econo mische voorlichting van ecnige buiton- landsche legaties en een zeer interessante afdoeling van den Dienst der Posterijen en Telegrafie. De tweede verdieping, belang rijk ln 'litgebrcidbcid toegenomen, bevat de groep Glas, Porselein, Aardewerk, Huis houdelijke- en Luxe artikelen. Koperwerk, Chincesche en Japanscbo goederen. Bij outerieën cn Parfumerieën, welke groep, reeds vroeger één der belangrijkste ter jaarbeurs, thans in omvang en samenstel ling allo vorige beurzen overtreft. Op deze tweede verdieping is een speciale Fransche sectie, waarin verschillende Fransche in dustrieën vertegenwoordigd zijn. Op do eerste verdieping is weder, als van ouds, maar veel uitgebreider, de groep Machine rieën. Metaalindustrie, Electrotechniek, In- dustriebenoodigdheden, Rubber, Koeltech niek, Verlichtings- en Verwarmingsappa raten. Deze groepen zetten zich ook bega- negronds voort in de groote en kleine standszaal van bet eerste jaarbeursge bouw, waar ook ecnige vertegenwoordigers van de groep Radio exposeeren, waarbij ochter niet uit het oog moet worden ver loren, dat de Radio-industrie ook over an dere verdiepingen verspreid hare stands hoeft. Betreden wij de hal van het tweede en van het nieuwe, derde gebouw, dan is hot alles Bouwmaterialen wat ons oog te zien krijgt, bouwmaterialen in de grootst mogelijke verscheidenheid. De omvang van deze groep is zóó uitgebreid, dat niet alle inzendingen in. do beide hallen van bat complex vasté jaarbeursgebouwen konden worden ondergebracht: in een aan hot ge bouw aansluitend houten paviljoen van een oppervlakte van 1200 M', wordt de groep Bouwmaterialen voortgezet, terwijl ook een groot gedeelte van het terrein Vredcn- burg voor stands in do open lucht voor do groep Bouwmaterialen en Wegenbouw is aangewezen. Voorts zuilen op het terrein Vredcnburg Automobielinzondingen, Mo toren, Pompen, Machinerieón voor hout bewerking enz. door haar belangrijkheid en omvangrijkheid zeer de aandacht trek ken. Zondag 20 Maart is de beurs geslo ten. Men zal over de komende voorjaars beurs. wat de deelneming aangaat, tevre den zijn en men zal zich verwonderen over den gansch anderen, grootschoren indruk, welke vergeleken bij vorige beurzen - deze XXVIe Nederl. Jaarbeurs op den ba- ,zocker_zal makeji.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 7