AMEDSFOÖRTSCIH DAGBiAM DE BENOEMING DER SCHOOLHOOFDEN Woensdag 24 Februari 1932 ..DE EEMLANDER" 30e Jaargang No. 203 DE BESTEN KOMEN OP DE VOORDRACHT Credietverleeningen voor den woningbouw VIERDE BLAD 'GEMEENTERAAD Langdurige discussie over de reor-- ganisatie van den genees kundigen dienst Openbare vergadering van den Raad der gemeente Amersfoort op Dinsdag 23 Febr. des avonds 7 uur. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig de beeren Fremouw en Butse- laar. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige vergaderingen vastge steld zooals ze ter visie hebben gelegen. Agenda. 1. Ingekomen zijn o.a. de volgende stuk ken en mededeelingen: Verschillende besluiten van Ged. Staten tot goedkeuring van Raadsbesluiten of tot verdaging hunner beslissing. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht d.d. 2 Februari* 1932, waarbij onge grond wordt verklaard het beroep tegen het Raadsbesluit van 27 October 1931, waarbij afwijzend is beschikt op het verzoek van het bestuur der Vereen, tot bevordering van Chr. Nat. Schoolonderwijs, om gelden beschikbaar te stellen voor de vergrooting en de verbetering van de kamer van de school aan de J. van Dieststraat. Kennisgeving. Afschrift van het Koninklijk Besluit van 22 Januari 1932, waarbij vernietigd wordt het besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht d.d. 25 Augustus 1931, en het be roep van het bestuur der Amersfoortsche Sohoolvereeniging tegen het Raadsbesluit van 24 Februari 1931 ongegrond is ver klaard. Kennisgeving. Adres d.d. 13 Januari 1932, van het Be stuur van het Ned. Inst, van Architecten, houdende verzoek aan gemeente-ambtena ren het verrichten van particulier werk niet toe te staan. Ter afdoening van Burgemeester en Wet houders. Schrijven d.d. 4 Februari van het Be stuur van O.L. Vrouwe-Stichting, waarbij wordt ingetrokken het verzoek d.d. 24 De cember 1931, om gelden beschikbaar te stel len voor uitbreiding van het schoolgebouw aan de Muurhuizen en Schoutensteeg voor verruiming van speelplaats enz. Kennisgeving. Schrijven d.d. 5 Februari 1932 van L. S. Snoek, waarin hij uiteen zet, dat zijn ver zoek om straatnaamborden te plaatsen ver keerd is begrepen en dat het antwoord daar op herziening behoeft, met advies van Bur gemeester en Wethouders d.d. 20 Februari 1932. Sohrijven d.d. 9 Februari 1932, No. 75 van het Bestuur van den A. B. v. L. O., waarin wordt medegedeeld de motie aangenomen in de algem. vergadering van 3 Februari 1932. Kennisgeving. De heer Polder wijst er op, dat er gebrek aan sportterreinen is en uit de bla den is nu gebleken, dat het Soplaterrcin, zonder voorafgaande waarschuwing uit het gebruik is genomen. Hij verzoekt hiermede niet door te gaan. Wethouder Noordewier geeft dit toe, maar men moet toch niet vergeten, dat de verecniging wel op de hoogte was, daar de bestuursleden dagelijks daar zand zagen oprijden. Er zou een nood terrein worden aangelegd aan de Gasthuislaan, maar dat terrein bleek niet geschikt. Door bemidde ling van den A. B. L. O. is Sopla nu toch geholpen. Spreker heeft een onderhoud ge had met een bestuurslid van den A. B. voor L. O. en hij meende hem aan zijn kant te hebben. Overigens zal deze zaak in orde komen. De heer Van Tellingen wijst er op, 'dat het toch is zooals de heer Polder zei. Het terrein is buiten medeweten van den wethouder door de gemeente in gebruik genomen. Het noodterrein was zoo in orde gemaakt, dat het niet te gebruiken^ is. De heer Polder zal er niet v^'der op ingaan, nu hij van den wethouder heeft ge hoord, dat de zaak met het A, B. L. O. be stuur is geregeld. Verslag van de Commissie van toezicht fip het voorbereidend L. O. over 1931. Kennisgeving. Verslag van de Commissie tot wering van schoolverzuim over 1931. Kennisgeving. De heer Polder wijst er op, dat twee leden de vergaderingen niet bijwoonden. De Raad heeft toch recht te weten wie dat zijn? Verder wordt in het verslag de klacht ge uit, dat zoo weinig de wet wordt toegepast. Aan wien ligt dat? Is het gemeentebestuur hier in verzuim? Wethouder T h i e n zegt dat B. en W. in 'deze niet competent zijn. De heer Spiekermann vraagt de be trokken passage onder de aandacht van den betrokken ambtenaar te brengen. Wethouder T h i e n: Als dit kan leiden tot vermindering van het schoolverzuim twllen B. en W. dat doen. Verzoek d.d. 1 Februari 1932 van G. B. Lankkeet om een luiermand en om brand stoffen. Burgemeester en Wethouders ter afdoe ning. Schrijven d.d. 9 Januari 1932 afd. I no. 93 van Burgemeester en Wethouders van Amersfoort betreffende het aanbrengen van binnengasleidingcn. Kennisgeving. Adres d.d. 12 Februari lp32 van de Ned. Unie van Chauffeurs en overig automo- bielpersoneel houdende verzoek in de con cessie-voorwaarden voor het taxibedrijf de bepaling op te nemen, dat de loonen en verdere arbeidsvoorwaarden der stationee- rende chauffeurs de goedkeuring behoeven van Burgemeester en Wethouders. Burgemeester en Wethouders om advies. Schrijven d.d. 16 Februari 1932 afd. I no. 647 van Burgemeester en Wethouders van Amersfoort betreffende de stoep van den bijbouw van het Stadhuis. Kennisgeving. De heer Spiekermann vraagt als een particulier eens een dergelijk verzoek doet, dit dan ook in welwillende overvve- ing te nemen. Adres d.d. 16 Februari 1932 van het be stuur van de Verecniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer, houdende verzoek te willen overwegen om wan neer aan het verzoek om een vrijen mid dag van den Algem. Ned. Bond van Han dels- en Kantoorbedienden, de Ned. Ver. van Chr. Kantoor- en Handelsbedienden en den R.-K. Bond van Handels-, Kantoor- en winkelbedienden „St. Franciscus van As- sisi" wordt voldaan gedurende de va cantiemaandcn den bestaanden toestand te handhaven. Tc voegen bij de vorige stukken. Schrijven d.d. 17 Februari 1932 van het bestuur van de Z.B.O.G., houdende verzoek maatregelen te nemen om bezuiniging te verkrijgen op de verschillende takken van gemeentedienst. Burgemeester en Wethouders stellen voor het schrijven voor kennisgeving aan te ne men. Schrijven d.d. 19 Februari 1932 afd. I No. 689 van Burgemeester en Wethouders van Amersfoort betreffende ontwikkeling en Ontspanning voor werkioozen. Kennisgeving. Verslag over het jaar 1931 van de Bizon- dere Inrichting van Ilooger Onderwijs ten behoeve van de Katholieken van de Oud- Bisschoppelijke Cleresie. Voorstel d.d. 22 Februari 1932 afd. II no. 701 van Burgemeester en Wethouders1 van Amersfoort om aan mej. Ch. B. Boendci, helpster aan de Gem. Voorbereidende school, 2 maanden studieverlof te \erlee- nen buiten bezwaar van de gemeentekas. Wordt verleend. De hqoldenbenoeming in onze stad. 2. Benoeming van een hoofcl der school voor g. 1. o; no. 1, Waalstraat. De voordracht luidt: 1. W. Bokkers, hoofd der o. 1. s. D te Kampen. 2. J. Kraay, hoofd der Nutsschool B te Treebeek, (gem. Heerlen). 3. D. Tuinstra, hoofd der o. 1. s. te Mon nikendam. De heer Van Galen Last vraagt of de Amersfoortsche sollicitanten dezelfde kansen hebben gehad als de andere. De heer II o f k a m p wijst er op, dat deze voordracht teleurstelling heeft gewekt. Er ger is dat de gedachte ontstaat, dat er in Amersfoort geen geschikte krachten zijn. Bij de benoeming van onderwijzers wordt toch een goede selectie toegepast. Nu zou men kunnen denken, dat geen der Amcrs foorters geschikt fs. Spreker verzoekt een volgend maal ook de Amersfoortcis in aan merking te brengen. Verder vraagt spreker of deze voordracht voor publicatie in de pers in de commissie van bijstand is geweest. De heer Van Tellingen sluit zich daarbij aan en vraagt ook of er onder de Amersfoortsche sollicitanten geen geschik te krachten waren. De heer Eg g i n k wijst er op, dat in de commissie van bijstand langdurig over de ze voordracht is gediscussieerd en alge meen was men tegen deze voordracht. Na lange discussie zijn de bezwaren onvermin derd gehandhaafd. Het is bedroevend dat in ons onderwijzerscorps blijkbaar geen ge schikte krachten zijn te vinden. Het is een fout, als hier werkelijk, geen geschikte krachten zijn, bij de keiTzc der leerkrach ten. Wethouder Thien antwoordt op de vraag of de Amersfoortsche sollicitanten dezelfde kansen hebben gehad, volmondig ja. Ook B. en W. betreuren dat geen Amers- foorters op de voordracht konden worden geplaatst, maar het systeem van werken hier gevolgd heeft deze voordracht opge leverd. In de commissie is lang er over gespro ken, maar spreker had den indruk dat de meerderheid het ten slotte met de voor dracht eens was. De conclusie van den lieer Eggink dat hier geen geschikte leerkrach ten zijn benoemd aanvaardt spreker niet. Van de tegenwoordige hoofden zijn er 9 voortgekomen uit het Amersfoortsche on derwijzerscorps, terwijl er nog 4 zijn be noemd, waarbij geen Amersfoortsche solli citanten waren. Dan resten er nog slechts drie. Van uitsluiting der Amcrsfoorters kan dus geen sprake zijn. De voordracht is tot stand gekomen in volkomen overeenstem ming tusschen B. en W. en den inspecteur en alleen de belangen van de scholen heb ben als leiddraad gediend. De heen- Van Galen Last wijst er op, dat de indruk van drie jaar geleden als maatstaf heeft gediend. Spreker meent echter dat thans een diepgaand onderzoek bij de Amcrsfoorters had moeten plaats hebben. Volkomen begrijpelijk is dan ook, dat deze voordracht teleurstelling heeft ge wekt. De heer Stadig wil er op wijzen, dat men bij het maken van een voordracht heeft te maken met tal van onweegbare dingen, welke men opdoet bij persoonlijk bezoek. Nu moet men kiezen: óf de Raad moet de voordracht maken óf deze laten daar waar ze behoort. Als men het eerste niet wil moet men zoo loyaal tegenover het college zijn te veronderstellen, dat zij het beste voor de school hcbUen gedaan. ITet gaat niet om de belangen van personen, maar om de belangen van de school, van het openbaar onderwijs. De lieer Eggink begrijpt niet hoe de wethouder de discussie in de commissie heeft opgevat. Hoewel het standpunt van den heer Stadig wel doelende, kan spreker met deze voordracht niet meegaan. De heer Van Koelen wil niet onder de tegenstanders van deze voordracht wor den gerekend. Als een slechte geest mocht hecrschen onder de onderwijzers, dan komt dat o$k voor een deel door het hoofdbe stuur van den Bond van Onderwijzers, want op de vergadering van dien Bond bc weerde de spreker, dat' alle onderwijzers geschikt (zijn voor hoofd. Benoemd wordt de heer W. Bokkers met 17 stemmen en 6 blanco's. 3. Benoeming van drie leden van de commissie tot wering van schoolverzuim. Benoemd worden M. de Iloog, mevr. G. Smit—Goos, en W. van Koelen. 4. Benoeming van een lid der commis sie van toezicht op het voorbereidend on derwijs, wegens periodieke aftreding. Benoemd wordtII. Langendonk. 5. Voorstel van B. en W. tot het verlec- nen van ziekteverlof aan onderwijzend personeel. Aangenomen. 6. Voorstel van B. en W. lot vaststelling van de vergoeding der wedden van vak onderwijzers bij het bizonder lager onder wijs. Aangenomen. 7. Voorstel van B. en W. tot regeling van de vergoeding der wedden van vak onderwijzers bij het bizonder lager onder wijs. Aangenomen. 8. Voorstel van B. en W. tot regeling van de vergoeding ex art. 1U0 der L. O. wet 1920 (boventallige leerkrachten), voor en kele schoolbesturen over het jaar 1930. Aangenomen. 9. Voorstel van B. en VV. tot regeling van de voorschotten op de vergoeding ex art. 101 der L. O.-wet voor de besturen der bizondere lagere scholen. Aangenomen. 10. Voorstel van B. en W. tot regeling van de pensioensgrondslagen van den se cretaris en den ontvanger. Aangenomen. 11. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van een ontwcrp-plan tot wijziging van het uitbreidingsplan voor het terrein tusschen Gasthuislaan en Bisschopsweg. Aangenomen. 12. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening betreffende het beroep bedoeld in artt. 7 en 9 der Woningwet. De heer van Gent herinnert er aan, dat vorig maal dit punt is aangehouden en daarna in de Commissie is besproken. Daar heeft de wethouder verklaart de Bouwver ordening zoo spoedig mogelijk te zullen wijzigen. Uit het voorstel van B. en W. blijkt daarvan echter niets. En daarom vraagt spr. cenigc toezegging daaromtrent. De heer van Galen Last wijst er op, dat in de Commissie beroep op den Raad wensclielijk werd geacht en hij meent dat het daartoe moet komen, zonder de wijzi ging van de Bouwverordening af te wach ten. De heer Ruitenberg herinnert er aan, dat de heer Nordholt de bouwveror dening al heeft omgewerkt en spr. betwij felt of het wel zoo hard noodig is. In be roep op den Raad ziet spr. niets dan ellen de. De burger-bouwer zal altijd gelijk wil len hebben en er zijn politieke vrienden voorspannen en dan krijgen wc de kwes tie in den Raad. Zoo^i-s eenvoudig de prak tijd en spr. heeft de Overtuiging, dat B. en W. naar hun beste overtuiging de verorde ning toepassen. Wethouder Noordewier wijst er op, dat het er alleen omgaat dat B. en W. vrij stelling kunnen verleenen van in de bepa ling gestelde eischen. En aan die vrijstel ling kunnen B. en W. eischen verbinden met het oog op het object waar het omgaat. Nu willen de heeren daarvoor beroep op den Raad. Dat is niet zoo eenvoudig. De verordening telt thans een honderd artike len, maar dan mogen we er nog wel hon derd bij hebben. Er zijn verschillende vrij stellingen waarover niet veel verschil van mcening zal bestaan. Maar we kunnen dit niet regelen buiten de bouwverordening om. Spr. ontraadt dan ook wat enkele hee ren willen. Ilct gaat meestal over techni sche kwesties en we zullen heel dikwijls voor persoonlijke belangen komen te staan. Spr. zegt dan ook houdt deze zaak aan tot de bouwverordening komt. De heer Stadig meent, dat het mogelijk moet worden gemaakt, dat bij weigering van een vrijstelling beroep op den Raad kan worden gedaan. Daarmee zal worden voldaan aan een verlangen in de bouwers wereld. De heer van Galen Last sluit zich hierbij aan. Nu we de gelegenheid hebben dringt hij er krachtig op aan het beroep mogelijk te maken. De heer Eggink meent ook, dat be roep wel gewenscht is. De heeren van Galen Last, van Gent en Stadig dienen een voorstel in om beroep mogelijk te maken bij geval van weigering van vrijstelling. Dc heer Graaff vindt beroep op den Raad zonder meer niet gewenscht, beter zou het zijn eerst te komen bij de Commis sie. De Voorzitter: Volgens de verorde ning komt het eerst bij een commissie. Het voorstel wordt verworpen met 11 te gen 12 stemmen. 13. Voorstel van B. en W. om een cre- dict te verleenen voor uitbreiding van de rijwiel-berging bij do U.L.O.-school aan de Vond el laan. Aangenomen. 14. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening regelende de heffing Van rechten voor het gebruik van het open baar slachthuis. Aangenomen. De sintelbaan op Birkhoven. 15. Afwijzend advies van B. en W. naar aanleiding van het verzoek van de gym- nasliekvereeniging Excelsior aangaande het in orde maken van dc sintelbaan op het sporlpark Birkhoven. B. en W. zeggen in hun advies, dat verbe tering ongeveer 4600 zal kosten, terwijl de sintelbaan slechts zelden gebruikt wordt. De heer Ruitenberg wijst er op, dat in liet adres wordt gezegd dat het ontbre ken van een leemlaag onder de toplaag dc oorzaak van dc mindere geschiktheid is. Dat kan zijn, maar spr. wil er op wijzen, dat inderdaad dc baan is aangelegd door een volkomen deskundige. Spr. kan zich er volkomen mee vereenigen thans de 4500 niet toe te staan. Een ding betreurt hij, dat n.l. geen advies is gevraagd aan dc Exploi tatie Commissie Birkhoven. Ilij verzoekt bij de verdere werkzaamheden dc E.C.B. niet uit te schakelen. De heer Spiekermann is ook niet bevredigd door dezen gang van zaken. Het had op den weg van B. en W. gelegen dit adres door te zenden aan dc E.C.B. ter af doening. De heer van Tellingen betreurt het dat thans weer zooveel geld noodig is voor een baan die pas is aangelegd. Als die niet verbeterd kan worden haal dan de baan maar weg en poot er gras in. De heer Polder heeft gezien, dat B. en W. de zaak om de kosten afwijzen. Een be hoorlijk sportterrein moet echter een sin telbaan hebben. Hadden B. en W. gezegd we zullen het het volgend jaar doen, dan zou men er in kunnen meegaan. Daarom vraagt spr. de verbetering nog eens te over denken. Hij is geen deskundige op het ge bied van sintelbanen maar meent dat daar over nog liet laatste woord niet is gespro ken. Dc Voorzitter wijst er op dat bij/de opening van de sintelbaan B. en W. zoo veel loftuitingen hebben te hooren gekre gen als nimmer te voren. Wethouder Noordewier weet niet waarom dc E.C.B. niet is gehoord, maar wil wel de verzekering geven, dat voortaan overleg zal worden gepleegd. Naar aanlei ding van het adres zijn verschillende ad viezen ingewonnen en deze waren het er over eens dat met 4500 de baan nog niet in orde zou zijn. Daarom hebben B. en W. het voorstel gedaan. Ilct voorstel van B. en W. wordt aange nomen. 16. Voorstel van B. en W. tot aanvul ling van de lijst van straatnamen. Aangenomen. 17. Voorstel van B. en W. tot wijziging van dc gemeentcbegrooting dienst 1931 en 1932. De heer Spiekermann ontraadt het storten van winst op het Slachthuis in het Fonds voor bijzondere doeleinden, terwijl 650.meer wordt gevraagd voor telefoon aansluitingen. Hij geeft in overweging daar mee niet te royaal te zijn. Wethouder Thien betoogt, dat de gelden van het slachthuis daardoor niet voor het slachthuis verloren gaan en zal met tele foonaansluitingen zuinig zijn. Het voorstel wordt aangenomen. 18. Voorstel\an B. en W. tot het overne men van stoepen aan de Hellestraat en St» Jorisstraat. Aangenomen. 19. Voorstel van B. en D. tot aankoop van J. Laseur van twee woningen c.a. aan de Zogstraat. Aangenomen. 20. Voorstel van B. en W. tot onteigening van strooken grond aan den E. Meysterweg en Woestijgerweg. Aangenomen. 21. Voorstel van B. en W. tot het toeken nen van een pachtvermindering over 1932 aan J. van Ruitenbeek. Aangenomen. 22. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van huurprijzen voor pakruimten bij de Markthal. De heer Van Tellingen wijst er op, dat eierhandelaren op een goeden dag niet in de hal konden, daar dc zaak gesloten was. Wethouder Noordewier deelt mede, dat de huur was afgeloopen en geen nieuwe overeenkomst was gesloten. Toen er aan voer was, is de zaak dadelijk in orde ge komen. Het voorstel wordt aangenomen. 23. Voorstel van B. en W. tot het verhuren van een complex bouwland aan den Ouden Soeeterweg en de Miacosteeg. Aangenomen. 24. Voorstel van B. en W. tot het vcrhu-« ren aan de N.V. Algcraceno Ned. Cultuur- Mij. te Lcusden van een perceel grond aan den Ileiligenbergerweg. Aangenomen. 25. Voorstel van B. en W. tot het verhu ren aan J. van Ruitenbeek van een perceel grond aan de Ursulinestceg. Aangenomen. 26. Voorstel van B. en W. tot verhuring aan II. L. Ilemminga van een perceel bouwland nabij den Arnhomschcn weg. Aangenomen. 27. Voorstel van B. en W. tot. verhuring van perceeltjes bouwland aan den Socstciv weg aan de wed. B. Vastenburg c.a. Aangenomen. 28. Voorstel van B. en W. tot verhuring aan mej. A. C. Bos van een perceel grond aan de Barchman Wuytienslaan. Aangenomen. 29. Voorstel van B. en W. tot hou vernu- ren aan de N.V. Ncd. Petroleum Mij. „Pur- fina" te Rotterdam van een pakhuis aan de Kleine Koppel. De lieer Van Tellingen wijst er op, dat het pakhuis en bovenhuis is, dat bin nenkort niet meer te verhuren zal zijn, zoo dat het voordeel niet groot is. Wethouder Thien vreest dat niet, als do menschcn weggaan, is er al een nieuwe huurder. Het voorstel wordt aangenomen. 30. Voorstel van B. en W. tot het verm». ren aan E. A, Westerhout van het perceel Utrcchtsche weg 17. Aangenomen. 31. Voorstel van B. en W. rot vernuur aan verschillende personen van enkelo percee- len bouwland nabij het Monnikenpad. Aangenomen. 32. Voorstel van B. en W. tot verhuur van een perceel grond gelegen nabij de v.m. Coninckspoort, groot 800 M2., aan W. Bunnik, voor een huursom van 156 's jaars. Aangenomen. 33. Voorstel van B. en W. tot verkoop aan J. J. Molenaar van een strook grond aan dc Koninginnelaan. Aangenomen. 34. Voorstel van B. en W. tot verkoop aan M. de Hoog van een perceel bouwter- rein aan het Dupontplein, groot 387 M2.< voor 3000. Aangenomen. 35. Voorstel van B. en W. tot verkoop aan T. van Wijland van een perceel bouwterrein aan den Randenbroekerwcg, groot 1487 M3., voor 3500. De heer Hofkamp vraagt waarom de prijs slechts 2.50 per M2. is. Wethouder Thien deelt mede, dat de prijs in overeenstemming is met dc waarde van den grond. Aangenomen. 36. Voorstel van B. en W. tot verkoop aan H. Hertzinger en K. Schimmel van een per ceel bouwterrein aan de Zwaanstraat hoek Reigerstraat, groot 421 M2., voor 2600. De heer Van Tellingen vraagt of het prestigo van den Raad niet omlaag wordt gehaald, als zoo'n voorstel wordt gedaan terwijl de huizen al haast onder do kap zijn. Wethouder Thien wijst er op, dat de verordening B. en W. daartoe het recht geeft. De heer Van Tellingen blijft er bij, dat het toch te gek is. 37. Ontheffingen straat- en rioolbclasting dienst 1931. 28. Schoolgeld-kohieren dienst 1931/1932. 39. Reclames schoolgelden dienst 1930/1931. De punten 3739 worden aangenomen. Onze woningbouw. 40. Voorstel van B. en W. betreffende den bouw van 58 woningen op het terrein aan koop Oskam in het Leusdcrkwartier. De heer De Mots brengt B. en W. hulde voor de spoedige indiening van het nieuwe plan. De afwijzing van Ged. Staten kwam 19 Jan. en nog geen maand later was het nieuwe plan er, wel een bewijs dat het Col lege de noodzakelijkheid dezer woningen inziet. Ged. Staten meenen dat voor het type woningen geen vraag is, en dat ze te duur zijn. Spr. meent dat Ged. Staten daarin geen zeggenschap hebben. Door de afwijzing geven Ged. Staten gelegenheid aan de be zitters van oude woningen de uitbuiting voort te zetten. Toen de Raad het voorstel aannam, was de financieele opzet goed. Maar door de langdurige onderhandeling was toen de opzet niet goed meer en daardoor hebben de woningen op het terrein aankoop Oskam een veer moeten laten. Spr. geeft een ern stige waarschuwing en hoopt dat Ged. Sta ten op dien weg niet zullen voortgaan. De lieer Ruitenberg hoopt, dat aan Ged. Staten kenbaar zal worden gemaakt, dat de heclc Raad achter het voorstel staat. Het voorstel wordt met algemeene stem men aangenomen. 41. Advies van B. en W. naar aanleiding van het verzoek van het bestuur van de bouwvereeniging St. Bonifacius, om mede werking voor het bouwen van 52 woningen in het Soestcrkwartier. Aangenomen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 13