STEUNT HET Laat Sfoomen, Verven eet. QUICK RELIGIEUS SOCIALISME NED. FABRIKAAT PLAATSELIJK BEDRIJF bij STATIONSSTRAAT 16 TELEFOON 344 Eenigste zaak met eigen bedrijf hier ter stede. 42. Voorstel van B. en W. tot nadere vastjtelling van de huurprijzen voor de 72 woningen op het terrein aankoop Oskam in het Leusderkwartior. Aangenomen. 43. Voorstel van B. en W. om hen te machtigen overtollig kasgeld ter leen te verstrekken aan den Staat der Nederlan den, Ned. provinciën en Nederlandsche Ge meenten. Aangenomen. Reorganisatie van den genees kundigen dienst. '44. Voorstel van B. en W. tot reorgani satie van den gemeentelijken geneeskundi gen dienst. De heer Stadig wijst er op, dat de op lossing van B. en W. daarop neerkomt, dat een nieuwe ambtenaarsplaats wordt ge schapen. Spr. gelooft, dat de omstandighe den, waarin we verkeeren, ons de beperking moeten opleggen daartoe niet over te gaan. De tijden zijn wel zoo ernstig dat we ons geen nieuwe lasten op den hals moeten halen, we moeten onherroepelijk vasthou den aan den stelregel: geen nieuwe lasten. Spr. gelooft niet, clat de ervaringen met het work van den schooltandarts van dien aard zijn, dat we al een oordeel er over kunnen uitspreken. Dat is ook wel een motief om te zeggen: laten we die zaak nog eens wat aankijken. Maar dc hoofdzaak is, dat de tijden niet van dien aard zijn, dat we nieu we lasten op onzen hals moeten halen. De heer Huslage verheugt zich inte gendeel over het voorstel, al mist hij er eenige zaken in; maar ter wille van de tijdsomstandigheden moeten we ons beper ken. Zoo mist Spr. de hulp in gezinnen waar de vrouw des huizee ziek is en ook een consultatiebureau voor zwangere vrou wen. Met een adviseerend schoolarts neemt Spr. thans genoegen, maar te gelegener tijd zal hij met een voorstel komen tot aanstel ling van een behandelend schooltandarts. Noode mist Spr. in dit voorstel de kleu terzorg. Er is een particulier bureau voor, maar dit geniet te weinig subsidie. In dc commissie is men het. er eens over gewor den om bij reorganisatie van den Geneesk. Dienst de kleuterzorg er ook onder te bren gen. Spr. zou gaarne zien dat dit alsnog geschiedde en dient daartoe een voorstel in. De heer He henkamp zegt, dat de heer Huslage heeft gezegd dat de toestand bij ziekte in sommige gezinnen zoo ellendig ie. Maar het Groene Kruis en het Wit Gele Kruis voorzien daar toch voldoende in. De heer Van Lonkhuyzen wil het aantal ambtenaren niet uitbreiden. Maar dit is een heel teere zaak Gn hij zou niet gaarne willen 'dat om een paar duizend gulden de gemeente in dit opzicht in haai' taak te kort schoot. De heer Van Nieuwenhuijsen is het er mee eens, dat het niet wenschclijk is thans nieuwe ambtenaren aan te stellen. De tegenwoordige directeur is in 1912 aange steld en de gemeente heeft zich steeds uit gebreid, zonder dat vermeerdering van per soneel is gevraagd. De man kan het echter niet meer af. Eerst is gevraagd een half- ambtenaar, maar de commissie was van oordeel dat er een vol-ambtenaar moet komen. Door aanstelling van dien ambte naar zullen we veel zaken kunnen afdoen, welke nu moeten blijven rusten. Verder verdedigt Spr. het voorstel- Huslage. De heer Hofkamp schaart zich aan de zijde van den heer Stadig wat betreft de tijdsomstandigheden. Maar daarbij wil hij het laten. Onze geneeskundige dienst is zoo goed mogelijk verzorgd, maar aanstelling van een vol-ambtenaar is zeer wenschclijk, daar thans veel zaken blijven rusten. Spr. juicht het toe, dat een meer intensief systeem van ziekte-contróle wenschclijk wordt geacht. De heer Egg ink wil er op wijzen, dat het aanstellen van een vol-ambtenaar geen nieuwe lasten op de gemeente legt. In tegen deel. Er zijn thans in den geneeskundigen dienst zooveel hiaten, dat wanneer deze be hoorlijk worden vervuld, het beslist in het voordeel van de gemeente zal zijn. Het resultaat van den adviseerend schooltand arts acht Spr. teleurstellend. Aan ieder schoolkind, ook dat reeds in behandeling was, werd een briefje meegegeven, dat het behandeld moest worden. Dat geld kunnen we besparen. De heer Spieker man n verdedigt eveneens het voorstel. De heer Hehenkamp heeft gehoord, dat er een tweede dokter bijkomt. Maar er is nog al veel papieren werk bij. Komt er dan ook direct een secretaris of zoo iets? Wethouder T h i e n wijst op de verdien sten van dr. v. d. Hoeve, wiens arbeid alge meen waardeering vindt. De voordeelen van het voorstel zullen de kosten verre overtreffen. Spr. had het beter gevonden als het voorstel inzake kleuter- verzorging in de commissie was gedaan. Op het oogenblik is er kans dat de Prov. Ver- eeniging de kleuterverzorging ter hand zal nemen. Beter is het dus daaromtrent thans geen besluii te nemen. De tandheelkundige behandeling heeft niet het verwachte resultaat gehad, omdat vele ouders zich aan het advies niet hebben gehouden. De heer Hehenkamp uitte de vrees, dat er ook nog een tik-juffrouw bij zou komen, maar die vrees is ongegrond. De heer Huslage merkt tegenover den heer Hehenkamp op, dat hij bedoeld heeft de zorg voor de huishouding in gezinnen yvaar de vrouw ziek is. Sur. heeft geen be zwaar het voorstel inzake de kleuterzorg nog eerst in dc commissie te behandelen en verzoekt dan prae-advies op het voorstel. De voorstellen worden aangenomen met de stem van mr. Stadig tegen. 45. Voorstel van B. en W. om een crediet te verlecnen voor de restauratie van een tweetal percëelen bij de Kamperbinnen poort en tot verhuur van die perceelen. Aangenomen. 46. Voorstel van B. en W. tot het treffen van een regeling met de Apothekersver- eeniging voor dc levering van geneesmid delen ten behoeve van het Burgerlijk Arm bestuur. De heer Hofkamp heeft gisteren pas het voorstel ontvangen en vraagt aanhou ding en dnn zoo mogelijk alle bescheiden ter visie te leggen. Wethouder T h i e n gelooft niet, dat het verandering zal brengen in de eindstem ming, maar B. en W. willen zich tegen aanhouding niet verzetten. 47. Voorstel van B. en W. tot verkoop aan de Sociëteit Amicitia van een met erf pacht belast perceel grond c.a. gelegen tus- schen de Arnhemsche en Utrechtschestraat, Aangenomen. Rondvraag. De heer Ruitenberg vestigt er de aandacht op, dat bij aanbestedingen niet gehuldigd wordt het systeem van alleen stadgenooten. Als voorzitter van het crisis comité hoort hij nu tal van dingen en daar om vraagt hij het eens onder de oogen te zien of niet voor sommige werken alleen stadgenooten kunnen inschrijven. Wethouder Noordewier vindt het een heel gevaarlijk standpunt. We zijn zoo bezig om elk land een muurtje te bouwen, moeten we dat nu ook om elke gemeente. Maar B. en W. zullen het overwegen. De heer de Mots vindt het uit een oog punt van kameraadschap funest. Als men- schen hun werk aanbioden, doen zé dat om bun hoofd boven water te houden. Spr. zou juist een conferentie van gemeenten willen om tot algeheele opheffing van der gelijke maatregelen te komen. De heer Zwart wijst erop, dat in an dere plaatsen ook wel Arnersfoorlers wor den geweerd. De hoer Spiekcrmann is het met den heer Ruitenberg eens en acht het vvcn- schelijk bepaalde werken in do gemeente te houden. De Voorzitter wijst erop, dat elk ge val afzonderlijk moet worden bekeken. De beer van Lonkhuyzen wijst er op, dat in de Kamer van Koophandel de klacht is geuit dat de Burgemeester geen prijs schijnt te stellen op een goede samen werking met de Kamer. Is die klacht juist en zoo ja, stelt de Burgemeester een goede samenwerking niet op prijs. Dc Voorzitter stelt een goede samen werking met publieke lichamen juist op prijs, maar wil scherp onderscheiden den voorzitter van de Commissie van Wetge ving en den Burgemeester. Persoonlijk voelt hij er echter niets voor nog verder er op in te gaan. De heer van Galen Last wijst erop, dat in de Commissie voor Wetgeving in zake het Ventverbod de middenstandsver- eenigingen zijn gehoord. Toen is gevraagd ook de Kamer van Koophandel te liooren en dat is geschied. De hoeren zijn niet als gedaagden voor de commissie verschenen, maar ze kregen gelegenheid de bezwaren uitvoerig te bespreken. De heer Stadig meent eveneens, dat de heeren alle gelegenheid hebben gekre gen hun bezwaren te uiten. Als de Kamer van Koophandel meent dat het gemeente bestuur advies moet vragen, dan zetten de heeren de zaak op den kop. Het ventver bod betrof meer de verkapte bedelarij, ter wijl de Kamer het opzette als den verkoop op straat. Bij elkaar genomen lagen alle bezwaren in die richting, dat men den opzet der po litieverordening niet had begrepen. Als men prijs stelt op een behoorlijke samen werking dan moet men een anderen weg inslaan, wanl op deze wijze maakt men de waarde zijner adviezen al zeer gering. Dit is een verloop van zaken geweest waarbij de animo om advies te vragen van de zijde van het gemeentebestuur geheel wordt aangenomen. Spr. kan zich niet begrijpen, dat men heeft durven spreken van een mindere geneigdheid tot samenwerking. De lieer Spiekcrmann wijst er nog op, dat de Kamer van Koophandel advie zen opdrong welke al door dc belangheb benden zelf waren gegeven. De Voorzitter is er dankbaar voor, dat de leden der commissie hun opinie hebben gezegd. De heer Spiekcrmann vraagt hoe het staat met de subsidieregeling voor de muziekverenigingen. Wethouder Thicn mag wel zeggen, dat do zaak in voorbereiding is. Wc zijn juist druk bezig geweest het geld binnen te krij gen, nu zullen we het via dc muziek weer uitgeven. De heer Hehenkamp vraagt het uur werk van den toren aan alle zijden zoo te maken, dat men er op zien kan. De heer Hofkamp acht het minder geschikt dat op de nieuwe begraafplaats weer touwen worden gebruikt bij het dalen der kist. Daarna wordt de vergadering gesloten. NABETRACHTING OVER DEN GEMEENTERAAD. De sluizen der welsprekendheid zijn gis teravond in de raadszaal aardig open ge weest. Er waren verschillende agendapun ten, welke daartoe alle gelegenheid gaven. In de eerste plaats de voordracht voor de benoeming van een hoofd van de school Waalstraat. De groote vraag was bierbij, waarom er geen Amersfoortsohe sollicitan ten op de voordraoht waren geplaatst" Om dat er betere krachten elders gevonden wa ren", was het antwoord van den wethou der, die evenwel niet de verantwoording wil aanvaarden voor de conclusie van den heer Eggink in dezen, n.l. dat er in onze stad dus niet de geschikte leerkrachten zijn benoemd. Feit is bet toch, dat er thans el ders betere waren, m.a.w. het is voor de Amersfoortsohe bezitters van dc hoofdakte een harde strijd om hier te promoveeren tot schoolhoofd. Een andere kwestie is eoliter, of de thans op do voordracht geplaatsten eertijds gesol liciteerd hebben voor onderwijzer aan één onzer scholen en toen niet voor benoeming in aanmerking zijn gekomen. Indien d&t het geval is geweest hetgeen wij niet veronderstellen ditn pas zal men ervan kunnen spreken, dat men minder geschik- ten tot onderwijzer heeft benoemd. Wat het voorstel tot wijziging van dc verordening betreffende het beroep bedoeld in art. 7 en 9 der woningwet betreft, zijn wij het volkomen ermee eens, dat beroep op den raad moet worden uitgesloten. Dit zou al zeer spoedig leiden tot moeilijkhe den, welke allicht ontstaan doordat men dan, zooals wethouder Noordewier terooht opmerkte, de kans heeft, dat persoonlijke kwesties boven bet zakelijke worden ge steld. Wij krijgen géé® verbeterde sintelbaan op Birkhoven; daar zal bet wel en wee van onze stad ook beusch niet van afhangen. Een bedrag van ƒ4600 voor een dergelijke verbetering is in deze tijden moeilijk te ver antwoorden. Wij juichen het toe, dat men weer overleg zal plegen met de exploitatie commissie voor het sportpark Birkhoven dit zal niet anders dan tot een goede sa menwerking kunnen leiden, welke- in het belang is van de sport in onze stad. Het voorstel tot reorganisatie van den geneeskundigen dienst heeft ook tot de noodige discussie aanleiding gegeven. Wij hebben hot voorrecht twee deskundige?! in den raad te hebben, die beide het hunne over dit voorstel hebben gezegd. Zoowel Dr. v. Nieuwenhuyzen als Dr. Eggink heeft bet voorstel verdedigd, waarbij zij tevens de verdiensten van den huidigen directeur van dezen dienst in het licht stelden. De heer Huslage brak een lans voor de kleu terzorg; hij ondervond hierbij steun van medische zijde, met het gevolg, dat zijn voorstel werd aangenomen, evenals dat van B. cnW. voor de reorganisatie van den geneeskundigen dienst. Tenslotte nog iets over het gebrek aan sportterreinen. De wethouder deelde den heer Polder mede, dat er voor het ophef fen van het Sopla-terrein overleg is ge pleegd met den A. B. v. L. O. Zeker, maar het terrein vvès al een week stuk gereden en dus onbruikbaar geworden vóór bet overleg mot A. B. v. L. O. plaats vond! Zou het niet beter zijn indien rnen bij openbare werken méér in overleg met den wethou der handelde? Dit zou den heer Noorde wier voor moeilijkheden in den Raad vrij waren! A. Antwoord van Ds. Banning op de door Dr. Scheurer voor Patri monium gehouden rede Zooals onze lezers zich zullen herinneren beeft Dr. Joh. H. Schreurer alhier in een vergadering van Patrimonium een voor dracht gehouden over het onchristelijke van het religieus socialisme. Naar aanlei ding van hetgeen de heer Scheurer hier over heeft betoogd, schrijft Ds. W. Ban ning in het jongst verschenen religieus so cialistisch weekblad „De Blijde Wereld" het volgende: Een oud liedje, op een bekende wijs: het religieus-socialisme in Nederland is niet Christelijk; nog een beetje sterker: liet is onchristelijk. Zoo beeft dezer dagen dr. Joh. Scheurer het opnieuw gezegd in een vergadering van Patrimonium te Amers foort (verslag in het Amersfoort's Dagblad van 12 Februari). De gedaebtengang is deze: dc socialisten kennen God niet meer, want zij hebben Christendom en kapitalis me vereenzelvigd cn verworpen. Religieus socialisten omschrijven in allerlei vage ter men de nieuwe religie. Maar het is altijd scherp gekant tegen het positieve Christen dom, speciaal tegen Calvinisme en Katholi cisme. Wat mij in deze soort uiteenzettingen ge woonlijk hindert, is voornamelijk de men- schelijkc hoogmoed, die zich in nederigheid hult. Wanneer men mij zegt, dat het mo derne socialisme uit een andere gedachten- wereld starnt dan Kalvinisme en Katholi cisme, zal ik dat geen oogenblik tegenspre ken, al beteekent dat nog niet dat een so cialistische maatschappij-inrichting in te genstelling tot dit „positieve" Christendom moet zijn. En wanneer men onze religie „vaag" noemt of ,slap", dan aanvaard ik dat voor mezelf heel rustig' met do noo dige liumor; tot mijn.religie behoort ook dit, dat ik niet zooveel waarde hecht aan menschelijke forinuleeringeri, die nu een maal niet de graadmeters van echtheid en kracht zijn. Maar er is iets anders, dat mij hindert en ergert. Men hoore nog eens dat zinnetje van dr. Scheurer: de socialisten kennen God niet meer, want zij hebben Christendom en ka pitalisme vereenzelvigd en verworpen. Ja, ja, die booze socialisten niet weer, die Christendom cn socialisme vereenzelvigen hoe is het mogelijk! Het Christendom heeft zich immers in de 18e en 19e eeuw steeds radicaal verzet tegen de menschen- schendende praktijk van het kapitalisme; het Christendom heeft immers steeds voor aan gestaan, als het ging tegen het mam- monistisch karakter van de moderne we reld; het Christendom heeft de imperialis tische uitbuiting der koloniale volkeren steeds bestreden, en het is immers nu de groote macht tegen oorlog en volkeren- haat? Laat ik op deze wijze echter niet door gaan; de zaak is er te ernstig voor. Men- schen als dr. Scheurer zien blijkbaar niets van de tragiek, die er in de West-Europee- sche kuituurontwikkeling ligt: dat de edel ste en zuiverste waarden van het Chris tendom door het kapitalisme ziin .rreschon- ENGELAND VOERT WEER GOUD UIT. BEVRACHTING VAN GOUD VOOR HET LUCHTVERKEER NAAR AMSTERDAM. Voor de eerste maal sinds de opheffing van den goudenstandaard heeft Engeland thans weer goud uitgevoerd, dat hoofdzakelijk tot dekking van zijn buitenlandsche schulden wordt gebezigd. den, en dat de Christenen het niet zagen, er niet onder leden, dat er uit hun krin gen geen kreet is opgegaan om deze gru wel. De socialistische arbeidersbeweging heeft zich tegen dit Christendom, dat de vernietiging van zijn beste waardon pro testloos aanzag, inderdaad met felle kracht gekeerd, en doet dat nog. En dan brengt het tragische van de situatie mee, dat er aan den socialistischen kant bij groote winst aan eerlijkheid ook groot verlies is zooals in bet historische proces steeds winst cn verlies samengaan. En dan ziedaar vooral de mensche lijke hoogmoed: „de socialisten kennen God niet meer, wantHet is zoo een voudig, niet waar: socialisten gaan niet naar dc kerk, zij gelooven niet meer aan den zondeval, niet meer aan Christus' zoen dood, en duskennen zij God niet meer. Wat zich niet voegt naar het denk schema van hot positieve Christendom, slaat meteen buiten God. Zou het misschien ook zoo kunnen zijn, dat in het socialisme juist wanneer het zich tegen kapitalisme en het kapitalisme steunend Christendom verzet, kracht van God werkt? Zou het ook kunnen zijn, dat de wil om den mensch te redden uit maat schappelijke ellende en onrecht, de wil tot broederlijkheid en gemeenschap, die in het socialisme leven,-opborrelen uit die „fon tein van aile goeds" die onze vaderen God noemden? Bij alle troebelheid die er in allo menschelijk streven meedoet, ook in het socialisme, 'kan toch de roep om ge rechtigheid niet miskend worden. Het is nu eenmaal niet zoo, dat goddelijke krach ten alleen aan de eene, en de duivelsche alleen aan den anderen kant zijn. Maar de hoogmoedigheid van het posi tieve Christendom ziet dat niet, kan dat niet zien. Dat is zijn tragische verblinding: het kon Gods krachten niet herkennen, wanneer zij niet in d,e Kalvinistische kana len komen. En in zijn verblinding blijft het hoogmoedig zeggen: wat niet door onze ka nalen gaat, is geen water uit Gods bron nen. Voor mij staan de dingen zoo: I-Iet kan mij niet schelen, of men van welke zijde ook ons christelijk noemt. Evenmin als de onuitsprekelijke groot heid Gods samenvalt rnet de Kerk, even min gaat zij op in het Christendom. In de heiden Gandhi straalt Gods kracht mij machtiger toe dan uit de heele Christelijke kerk van West-Europa, al werkt God ook daar, op zijn wijze. De groote vraag voor elke geloovige blijft: of hij het goddelijke herkennen kan in geheel andere vormen dan de zijne, waarmee hij vertrouwd is. Misschien is het goddelijke juist het ons niet-vertrouwde, dat wat het ons-vertrouwde verstoort. Mis schien gaat Christus door onze wereld niet in de gedaante van dominee cn priester, maar in het kleed van een bedelaar. Mis schien is Gcd meer levend in een werk- looze wiens hart aan wanhoop dreigt tc breken, dan in een priester, die zijn gebe den prevelt. Gods kracht kan sterker zijn met een om waarachtigheid vechtend atheïst dan met een stichtelijke artikelen schrijvende redacteur van een Christelijk blad. Om Gods krachten te herkennen, moeten wij ze kennen in hun onuitputte lijkheidMaar daarvoor zijn zuivere oogen, en zuivere harten noodig." VEREENIGING VOOR KINDERHULP. Jaarvergadering. Men schrijft ons: De vereeniging Kinderhulp" hier ter stede hield dezer dagen haar jaarvergade ring. Gelijk bekend, is het doel van deze vereeniging de opvoeding van het verwaar loosde kind. Uit het jaarverslag van de secretaresse bleek, dat in het jaar 1931 11 pupillen door de vereeniging werden ver zorgd. In dit jaar verliet 1 pupil de ver eeniging wegens het intreden van den meerderjarigen leeftijd. Zij kon geheel in eigen onderhoud voorzien. Eén overleed na langdurige ziekte in het ziekenhuis al hier. De overige waren bij pleegouders on dergebracht, van welke pupillen enkele nog de lagere sohool of de huishoudschool be zochten. Met dankbaarheid mocht gememo reerd worden, dat kostelooze geneeskundi ge hulp werd verleend door een der dok toren hier ter plaatse. Het bestuur onderging eenige verande ring en is als volgt samengesteld: W, H. E. Vrijdag voorzitter; Fl. van So merenNugteren secretaresse; A. F. W. Weijers penningmeester; A. Plantenga Hogevvind; mej. L. Zwart; J. C. C. Phaff. Uit het verslag van den penningmeester sprak tevredenheid over den finantieelen toestand tijdens het afgeloopen jaar. De tijdsomstandigheden doen de toekomst niet zoo opgewekt inzien, daar velen als lid be dankten. Het bestuur sprak den wensch uit, dat dit jaar meer nog dan te voren, de inwoners van Amersfoort en omstreken vdn hun belangstelling in het nuttige werk der vereeniging zullen doen blijken. VEILING. Ten overstaan van notaris j*ons. rcnop-< pers werden Dinsdagavond in „Concordia" de navolgende perceelen geveild: Perc. 1 heerenhuis v. Oldenbarnevcltlaan no. 30 aan P. de Vries voor 7000. Perc. 2, winkelhuis Langestraat no. 117, aan G. B. van 't Net voor ƒ8300. Perc. 3. Woonhuis met grond aan den Arnhemschewcg no. 288, aan A. Klok, voor ƒ2150. Perc. bouwterrein naast perceel 3, aan C. van Nimwegen, voor 1200. „DE KLOKKENLUIDER VAN DE NOTRE DAME". De film, die Vrijdag in fiei City-theater komt. De film „The Miracle Man", waarin Lon Chaney een bijzondere creatie van een man zonder beenen gaf, heeft de faam van dezen filmartist over de vvereld verspreid. Bevestigd is deze faam door de voor Uni versal gespeelde film „Dc klokkenluider van de Notre Dame" en „Het spook van de Opera'. En waar deze twee rolprenten in de komende week resp. in het City theater aan den Westsingel en het Rem brandt-theater in de Langestraat vertoond worden, willen wij eens even stil staan bij Lon Clianey's leven. Als oudste van vier kinderen werd hij op 1 April 1883 te Colorado Springs gebo ren. Zijn ouders waren beiden doofstom en daaraan werd veelvuldig zijn gave toege schreven zich van een sterk sprekende mimiek te bedienen. Gedwongen door de huiselijke omstan digheden, heeft Chaney in zijn jonge ja ren tal van ambachten gehad. Op 18-jari- gen leeftijd fungeerde hij echter reeds als regisseur cn leider van een kleine tooneel- onderneming. Op jeugdigen leeftijd ook trad hij in het huwelijk cn hij maakte zijn filmdebuut bij Universal als cowboy. Een loongesohil deed hem al spoedig weer ver dwijnen, maar William Hart had Lon Cha- ney's capaciteiten vastgesteld en gaf hem de hoofdrol in „The Miracle Man" voor Famous Players Laskv. Verschillende an dere filmwerken volgden. Maar opnieuw kwamen er meeningsver- sohillen met de Universal en hij kwam toen bij Metro Goldwyn terecht, waar hij hoofdrollen kreeg o.a. in: „Het geheimzin nige drietal", „De toren der leugens" en „De man, die de klappen krijgt". LON CHANEY in: „De klokkenluider van de Notre Dame". Lon Chaney is de grootste grimeur, die ooit een studio betrad. Men noodigde hem daarom uit het artikel over grimeeren te schrijven, dat door de Encyclopaedia Bri- tannica opgenomen werd. Op zeven en veer tigjarigen leeftijd overleed deze buitenge wone artist. Hollywood eerde zijn heen gaan met een aangrijpende plechtigheid. Een barer meest respeotabele zonen, die in elk opzicht een voorbeeld voor zoo velen is geweest, had voor altijd de stad verlaten^ van waaruit zijn faam elk land bereikte.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 14