HEVIGE VECHTPARTIJEN IN DE FRANSCHE KAMER ONTRUIMING VAN ALLE TRIBUNES LAATSTE BERICHTEN RADIOPROGRAMMA v Leon Blum wordt een agent van Duitschland genoemd Onbeschrijflijk tumult Parijs, 23 Febr. (V.D.). Het kabinet Tar- dieu heeft zich Dinsdagmiddag aan de Ka mer en den Senaat voorgesteld. In de Kamer las Tardieu de regeerings- verklaring voor, welke in hoofdzaak be trekking heeft op de buitenlandsche poli tiek. Nadat er in het kort op wordt gewezen dat de nieuwe regeering slechts een be perkte taak heeft, wordt het herstel- en ontwapeningsprobleem behandeld. Tardieu verklaarde: De Fransche these in de ont wapeningskwestie beperkt zich tot de be staande verdragen, welke zekere wijzigin gen toestaan, welke evenwel niet door de onderteekenaars mogen worden geringschat Het Fransche ontwapeningsvoorstel dat te Genève ter tafel is gebracht, heeft ten doel den Volkenbond te versterken door het vormen van een internationale strijd macht. De Fransche regeering is de eenige welke tot nu toe een direct te verwezenlij ken plan bij den Volkenbond heeft inge diend. De aanneming van dit plan zou een directe vermindering der legeruitgaven mo gelijk maken. Frankrijk heeft er bovendien recht op er aan te herinneren, dat het zijn legereffectief reeds sterk heeft ingekrom pen en den diensttijd heeft verminderd. Tardieu besprak in het kort de binnen landsche politiek en wees op de noodzake lijkheid de begrooting zoo spoedig mogelijk af tc handelen. Hij verklaarde voorts dat de regeering zich niet zal mengen in den strijd om de kieswethervorming. Do vast stelling van de verkiezingsdatum is een recht dat de regeering heeft, waarbij het zich zal laten leiden door de belangen van het land. De debatten in de Kamer. In de Kamer critiseerde de communisti sche afgevaardigde Cachin, nadat de re- geeringsverklaring was voorgelezen, de sa menstelling van het kabinet en zijn poli tiek, waar hij de voordeelen eencr raden regeering tegenover stelde. De socialist Renaudel betreurde, dat Tar dieu de vorming van een coalitie-kabinet onder leiding van Painlevé had tegenge werkt. Hij critise°rt vervolgens het Fransche ontwapeningsvoorstel te Genève dat voor uitloopt op een verhooging der bewapening De Volkenbond heeft moreelen steun noo- dig. De radicaal-socialistische afgevaardigde Bergery keerde zich vervolgens tegen het Fransche voorstel, gedaan te Genève, het geen hij uitvoerig motiveerde. De weinige ontwapeningsvoorstellen die Frankrijk te Genève te berde heeft gebracht zijn on toereikend. Tardieu heeft bovendien ver zuimd er den nadruk op te leggen, dat bij het scheppen van een internationale strijd kracht de nationale legers moeten verdwij nen. De kwestie dor scheidsrechterlijke be handelbaarheid in het kader dor verdra gen is voor het grootste gedeelte der Euro peesche staten onaannemelijk. De scheids rechterlijke behandelbaarheid moet veeleer boven de verdragen staan, daar geen ver drag voor do eeuwigheid is geschapen. Met betrekking tot de onmiddellijke effecten vormt bet Fransche plan een weigering van ontwapening. En met betrekking tot de toekomst blijkt het onvoldoende. Een meerderheid, die geleid wordt door een leider, die in 1913 gezegd heeft, dat er geen oorlog meer kon komen en die in 1925 do Ruhrbezetting onvoldoende heeft genoemd, heeft geen moreel recht van be staan. Na het einde der algemeenc debatten wees de eerste minister, Tardieu de aan vallen op de samenstelling van zijn regec- ring af. De vorming van het ministerie voor nationale ver lediging is in over eenstemming met *cn verlangen, dat •eeds geruimen tijd ^euit is door mili taire kringen cn jok door het parle ment. Tardieu ging vervolgens nog maals kort in op iet herstelproblcera, waarbij hij zeide, dat er dingen zijn, die men niet gaar ne begint, aangezien men niet weet, waar zij zullen eindigen. Spreker betreurde het op de bezwaren van afgevaardigde Bergcrv niet met alle uitvoe righeid te kunnen ingaan. Do daartoe nood zakelijke verklaringen zal hij in Genève zelve afleggen. Do stelling van Bergery, al dus Tardieu, met nadrukkelijke stem, is echter gevaarlijk, aangezien zij de scheids rechterlijke behandelbaarheid boven dc ver dragen stelt en men dan het einde niet meer kan zien. Wanneer wij op het oogen- blik den vrijen loop zouden laten aan de opvattingen der verschillende landen op vattingen, die deels een avontuurlijk karak ter dragen zouden wij op een goeden dag misschien gedwongen zijn tot maat- r- gelen, die wij niet moesten toepassen. Te Genève is Frankrijk het eenige land geweest, dat zich bereid verklaard heeft reeds voor het komende jaar een bewape- Hingsbeperking door te voeren* Frankrijk kan echter nog geen concrcto ontwape ningsvoorstellen ter tafel brengen, want eerst dan, wanneer ieder land het mate riaal heeft bekend gemaakt, dat. het bereid is om onder de bevelen van den Volken bond te stellen, zal men de sterkte van den Volkenbond kunnen schatten en de bewapeningsbeperkingen kunnen vaststel len. Deze houding van Frankrijk verklaart ook de obstructie-manoeuvres van zekere staten en hunne pacifistische demagogie. In aansluiting op de redevoering van Tardieu word het woord gevoerd door Her- riot. Geheel onver wacht ontstond in het verder verloop van de Kamerzit ting een tumult, gelijk dit slechts zelden in de ge schiedenis van het Fransche parlemen tarisme is voorge komen. Toen Leon Blum in zijn rede voering tegen de re geering sprak, riep hem de recht9che afgevaardigde gene raal St. Juste toe, Duitschland was. LEON BLUM. dat hij een agent van Hierop stormden de socialisten en masse op de rechterzijde af. In het geheele Ka mergebouw weerklonken de alarmklokken, van alle kanton stroomden de Kamerdie naars toe. Alle tribunes, met inbegrip van de perstribunes werden ontruimd. In de zittingszaal speelden zich intusschen de woestste vechtpartijen af. De president en de leden der regeering verlieten hun ban ken, terwijl de Kamerdienaars onder on beschrijfelijk rumoer trachtten de vech tende partijen te scheiden. De zitting werd voorloopig opgeheven. De regeering behaalt een meerderheid van 47 stem den. De nieuwe regecring Tardieu behaalde bij de stemming over de agenda, waarbij de regeering de vertrouwenskwestie had gesteld, met 309 legen 262 stommen een meerderheid van 47 stemmen. De tekst, waarover gestemd werd, luidt: „De Kamer geeft uiting aan haar aan hankelijkheid aan de organisatie van den vrede onder achting voor de verdrogen, valt de regcering bij en spreekt vertrou wen in haar uit cn gaat over tot de orde van den dag." Na het buitengewoon hevige tumult, dat bijna 20 minuten duurde, had als eerste de socialist Grumbach het woord gevoerd om zich te verantwoorden tegen de houding van generaal St. Juste. Grumbach ver klaarde o.a., dat met gelijke middelen ook de vermoording van Jaurès was georgani seerd. In aansluiting op Grumbach zette Blum ziin redevoering voort om de houding van zijn partij bij de stemming te rechtvaardi gen. Blum verklaarde, dat de regeering nog nooit zoo reactionair geweest was als juist thans. Ook Herriot voor hem had betreurd, dat dc vorming van een nationale regee ringseoalitie door dc houding van de rech terzijde onmogelijk was gemaakt. Franklin Bouillon poogde de regeering en dc oppositie tegen elkaar uit te spelen, doch werd door don premier terecht gezet, die er op wees, dat hij het recht niet had de Kamer lessen te geven. Na dc stemming werd de zitting geslo ten. er kort te voren van in kennis gesteld, daf do eerste voorstelling niet doorging. De entreegelden zijn daarop terugbetaald. Van hoofdbrandmeester J. M. Hartdorff, die ter plaatse een onderzoek had ingesteld vernamen wij dat in de cabine werkzaam heden worden verricht aan een geluidsfilm installatie. Daartoe was op den grond een weerstand geplaatst. Daar bij het afdraaien van een voor-filmpje een te kleine spoel was gebruikt, liep dit van dezen spoel af en kwam terecht op den heeten weerstand, zoodat het celluloid in brand raakte. Op bevel van den brandweer zal deze weer stand worden verwijderd. ONTSPORING TE REUVER. Vertraging in den treinenloop. Gistermiddag te half vier ontspoorde te Reuver bij het rangeeren een beladen wa gon steenkolen. Doordat dit juist op de hoofdlijn VenloRoermond gebeurde ver oorzaakte dit een heele stagnatie. De reizi gers van den trein die vanuit Venlo om 4.09 te Reuver arriveerde, moesten over stappen in een inmiddels ontboden hulp trein van Roermond. De ongevallenwagen van Roermond was spoedig ter plaatse; er werd met man en macht gewerkt om de lijn wederom vrij te krijgen. Tegen 5.30 was de hoofdlijn in zooverre vrij, dat de sneltrein MaastrichtAmsterdam weder om, hoewel langzaam rijdende, passeeren kon. De materieele schade is niet groot en persoonlijke ongelukken kwamen ge lukkig niet voor. Een en ander veroor zaakte in den treinenloop in deze drukke uren nogal vertraging. (Msb.). RADEN MAS NOTO SOEROTO VER TROKKEN. Rotterdam, 22 Februari. Raden Mas Noto Soeroto heeft zich hedenmiddag mei vrouw en kind ingescheept aan boord van het s.s. Saarbrucken van den Norddeut- schen Lloyd. Met dit schip zal Noto Soe roto de reis maken tot Singapore om van daar met een schip van de K. P. M. naar Batavia zijn reis te vervolgen. Eenige vrienden, o.a. van het Nederlandsch Indo nesische Verbond hebben hem uitgeleide gedaan. Raden Mas Noto Soeroto heeft medegedeeld, dat zijn reis een oriëntatie reis zal zijn en dat er besprekingen en conferenties zullen worden gehouden, waarvoor zijn werk als uitgangspunt zal dienen. ALS VERLOOFDEN UIT RIJDEN GAAN... En „zij" het stuur hanteert. Zondagmiddag is in de Kalfjeslaan te nieuwer Amstel een particuliere auto, be stuurd door een 19-jarige buffetjuffrouw uit Amsterdam, tengevolge van onvoldoende kennis der stuurkunst haar verloofde, een chauffeur, had haar een oogenblik het beheer over het stuur gegeven tegen -en boom gereden. Het meisje kreeg door glas scherven ernstige verwondingen aan het hoofd en moest naar een ziekenhuis worden vervoerd. Haar verloofde bleef ongedeerd. De auto, werd grootendeels vernield. (Msb.) TARDIEU. DE POSTVLUCHTEN NAAR INDIË. Donderdag, 25 Februari a.s., vertrekt we derom een vliegtuig van Amsterdam naar Batavia en wel de „Specht". De bemanning bestaat uit J. B. Scholte, eerste bestuurder, J. K. F. Kress, tweede bestuurder, P. Dunk, boordwerktuigkundige, P. H. Pestman, ra diotelegrafist. De post voor dit vliegtuig moet uiterlijk Woensdagavond in Amsterdam zijn. BRAND IN EEN BIOSCOOP AAN HET DAMRAK. Tactisch optreden voorkomt paniek. Amsterdam, 23 Febr. In dc cabine van het aan het Damrak gevestigde Capi- tol-theater, bij de Amsterdammers meer bekend als „De Witte Bioscoop", is heden middag, kort nadat de eerste voorstelling was aangevangen, een film in brand ge raakt. Teneinde een mogelijke paniek on der de overigens niet talrijke bezoekers te voorkomen, werd dezen medegedeeld, dat de voorstelling eenige oogenblikken moest worden onderbroken, waarbij hun verzocht werd, zoo lang naar den hall tc willen gaan en daar te wachten. Ietwat verwonderd, cmdat 't niets gemerkt had van wat er gaart de was, voldeed het publiek aan dit ver zoek. Inmiddels hadden leden van het per soneel de brandende film met behulp van do in het voorportaal aanwezige brandslang in een oogwenk gebluscht. De portier van het theater had toen echter reeds de brand weer gewaarschuwd. Deze arriveerde, daar do melding een bioscoop gold, met veel ma teriaal, dat echter geen dienst meer be hoefde te doen. Het wachtend publiek was KON. NEDERL. JACHTVEREENIGING. Slipjacht te Amersfoort. Dc weergoden zijn der K.N.J.V. goedge zind geweest; dank zij de veel mildere temperatuur der laatste dagen kon de slipjacht, die voor Dinsdagmiddag in de onmiddellijke nabijheid onzer gemeente was uitgeschreven, zonder eenig bezwaar worden gehouden. De jagermeester had hiervoor een par cours uitgezocht, dat voerde over de wei landen tusschen Amersfoort en Hoevela ken. De meet vond plaats op het voorplein der Kazerne der bereden wapens, waar zich tegen twee uur n.m. een talrijk gezel schap amazones cn ruiters vcreenigde. Hoewel liet militaire element in de meer derheid was we merkten meerdere au toriteiten op, waaronder den generaal-ma- joor Winkelman, commandant der IVe Di visie verschenen ook heel wat burger- ruiters op het appèl, wier roode jachtrok- ken aan deze meet een fleurig aanzien ga ven. Dc jacht was niet van langen duur; twee korte, snelle runs en het eindpunt aan den straatweg naar Hoevelaken was bereikt. Dc hindernissen bestonden voor namelijk uit slootcn, die niet bijzonder zwaar waren, maar er niettemin toe bij droegen het sportieve genoegen van deze slipjacht tc verhoogen. RUITERSPORTVEREENIGIN G „EEMLAND". Zooals in ons blad werd bericht, moest de cross-country, uitgeschreven voor Vrij dag 19 dezer, wegens den hardbevroren grond worden uitgesteld. Het bestuur heeft dezen wedstrijd thans bepaald op Zater dag 27 Februari a.s. waarbij echter door omstandigheden niet van het parcours in dc nabijheid van dc boerderij „De Ziel- horst" te Hoogland kan worden gebruik gemaakt. De wedstrijd zal nu gereden wor den over de terreinen van het landgoed „Do Treek"; het beginpunt is de Vieweg nabij den kunstweg Amersfoort-Maarn, al waar de eerste deelnemer om half 11 zal worden gestart. Het eindpunt van dc cross bevindt zich nabij Hotel Oud-Leusden; in dit Hotel zal na afloop de prijsuitreiking plaats vinden. Wij vernemen, dat voor dezen wedstrijd 32 leden, waaronder 4 dames, zijn inge schreven. Voetbal. HET AMERSFOORTSCH ELFTAL. De commissie, welke met het samenstellen van het Amersfoortsch elftal belast is, had als datum voor een treffen tusschen het reeds geTf&emdc elftal cn een Utrechtsch elftal, waarvan de opbrengst zou komen ten bato van het Plaatselijk Cri6is-comité, genoemd Zondag 28 Februari. Alles wijst er intusschen op, dat deze ont moeting komenden Zondag niet gespeeld wordt. Wanneer dezo wedstrijd wèl zal plaats vinden, konden wij niet te weten komen. UIT DEN U. P. V. B. Wedstrijdprogramma Zondag 28 Februari. Ie klasse. Amersf. Boys'sGraveland. Sopla—B. V. C. E. S. V. A. C.Veenendaal. BrederodesScherpenzeel. Reserve le klasse. St. Boys 2Sopla 2. 't Gooi 4—Donar 2 (12 uur). Holland 2—H. V. C. 3. Reserve 2e klasse C. Quick 2't Gooi 5. Reserve 4o klasse B. Amsvorde 3D. E. V. 2. H. V. C. 5Soesterberg 2. (Sportleven). Dammen. SOEST I—A. D. V. I 9—11. Strijd tusschen onvolledige ploegen. Gisteravond heeft A. D. V. I in Soest tegen do damvereeniging van dien naam gespeeld. Het was de voor het bezetten van de onderste plaats in de eerste klasse U. P. D. B. vrijwel beslissende strijd en onzo stadgenooten hebben kans gezien dien strijd in hun voordeel te beslissen. A. D. V. had invallers voor de teamgenooten v. d. Vel den, Ploeg en Rintel, terwijl Soest twee in vallers telde. In Amersfoort werd indertijd door A. D. V. gewonnen en ook thans werd een zwaar bevochten zege behaald. Het. eindresultaat 11—9 wijst voldoende in die richting. Als A. D. V. nu ook nog in haar laatsten wedstrijd zegevierend is, blijft de vereeniging Soest wel hekkesluitster. Gewonnen werd door de heeren E. Kroes, B. v. d. Bent, A. v. d. Starre, Th. v. Barnevcld en G. W. v. Surksum, terwijl de heer J. Horsmeier remise maakte. De persoonlijke resultaten zijn: Soest I—A. D. V. I. I. H. Bakker—E. Kroes 0—2 2. D. StaalJ. Horsmeier 11 3. H. Bakker Jr.—A. P. Beij 2—0 4. S. de ZoeteC. V. Berkenbosch 20 5. Ch. BakkerE. v. d. Wart 20 6. D. F. Voigt—C. B. v. d. Bent 0—2 7. D. Waal—A. v. d. Starre 0—2 8. P. FloorTh. v. Barneveld 02 9. M. BakkerC. v. Colmjon 20 10. J. ter Ilao.rG. W. v. Surksum 02 9—11 Do stand in de eerste klasse is thans: gesp. gew. gel. verl. pnt NIEUWE STOFZUIGER. Dc Mielewcrke A. G. te Gütersloh brengen een stofzuiger in een nog weer verbeterde uitvoering, als type 1932, in den handel. Micle-stofzuigers worden zoowel in lig gende forpedovorm als in staande ketel- vorm vervaardigd. Dc Mielcwerke waren de eerste, die het groote belang inzagen, dat een stofzuiger de hoogste bescherming tegen dc gevaren van kortsluiting moest bezitten, daartoe lieten zij hun stofzuigers met bakeliet-om hulsel uitrusten. Met het gebruik van ba keliet voor den houw van de stofzuigers heeft zij pionierswerk verricht. Van een goeden stofzuiger verlangt men mede, dat hij zuigkracht heeft en dat hij in werking zijnde weinig geruisch veroorzaakt. Deze beide laatstgenoemde voonvaarden ziet men in de Miele-stofzhigers op voortreffelijke wijze vervuld. Ondanks de degelijke uit voering bedraagt de prijs slechts voor den liggende stofzuiger f 65.en voor den ke telstofzuiger 85.(Adv.) O. K. K. 6 5 1 0 11 0n6 Genoegen 7 5 1 1 11 R. K. U. D. V. 6 o 0 4 4 A. D. V. 7 O 0 5 4 Soest 7 1 0 6 2 FRITZ HIRSCH NAAR BERLIJN? Uit Berlijn wordt aan de Telegraaf ge meld: Een Berlijnsch middagblad bracht het bericht, dat de in Nederland welbekende theater-directeur Fritz Hirsch tot directeur van het Schiller-Theater te Berlijn be noemd zal worden. Het schijnt vast te staan, dat de heer Hirsch onder de vele candidaten voor dezen post do beste kan sen heeft. De Berlijnsche avondbladen ontvangen het bericht van zijn a.s. benoeming niet met onverdeelde instemming. Hirsch is te Berlijn bekend, daar hij vroeger onder Jessner in een Staatstheater komische rol len heeft vervuld. De Berlijnsche bladen verzekeren, dat het voornaamste motief voor zijn benoeming de gocdo financieele resultaten zijn, die hij in Nederland heeft behaald. De Berlijnsche theater-recensenten ver klaren, dat ITirsch h. i. de artistieke kwa liteiten mist, die dc post van directeur van het Schiller-theater vereischt. In hot algemeen is men er tegen gekant dat het Schiller-theater zich zal gaan toe leggen op de operette, een richting die men van Hirsch verwacht. ITct is waarschijn lijk, dat de oppositie der Berlijnsche pers de benoeming van Hirsch moeilijkheden in den weg zal leggen. De Schiller Theater A.-G. kan namelijk den post niet bezetten zonder dc toestemming der stad Chariot tenburg. Het zou niet te verwonderen zijn, indien dc onvriendelijke ontvangst van hot bericht der benoeming van Hirsch de ge meentelijke autoriteiten van Chaiiotten burg een minder toeschietelijke houding zou doen aannemen. In aansluiting op het bovenstaande be richt meldt de correspondent to Den Ilaag van de Telegraaf, dat in Haagsche kunst kringen ernstig rekening wordt gehouden met de a.s. benoeming van Fritz I-Iirsch tot directeur van hot Schiller-Theater. De de finitieve benoeming zou dezer dagen te verwachten zijn, doch dit zou niet betee- kenen dat de Fritz Hirsch Operette uit Ne derland zou verdwijnen, omdat de heer Hirsch waarschijnlijk zijn aandacht zoo wel aan het Nederlandsche als aan het Duitsche tooneel zal wijden Het zou n.l een kwestie van eomer- en winter-exploi- tatie zijn. In het Schiller-Theater worden des zomers hoofdzakelijk operettes opge voerd. FRUIT- EN GROENTENVEILING. Veiling van 22 Febr. - Goudreinetten 1314, Spinazie 3034, Lof 58, Bieten 1—3, Groene kool 2—4, Boere- kool 1527, Prei 15—30, Selderie 1014, Dunsel 16—24, Veldsla 10—11, Knoleelderie 35, Raapstelen 20—23, Rabarber 9 cent. Donderdag 25 Februari. Hilversum. 8.01—10.00 Gramofoonmu- ziek. 10.0110.15 Morgenwijding. 10.15—10.30 Gramofoonmuziek. 10.30—11.00 Solisten-Concert Jan Bleu- mers, viool. Luc. Louman, zang. (Aan den vleugel: Egbert Veen). 11.00—11.30 Knipcursus kinderkleeding door mevr. Ida de Leeuw van Res, 7e les. 11.30—12.00 Solisten-Concert (voortzet ting). 12.01—2.00 Het A.V.R.O.-Klein-Orkest o. 1. van Nico Treep. 2.002.30 Halfuur voor de vrouw (namens de Ned. Vereen, van Huisvrouwen). Mevr. D. Jacobs-Zoethout: „Efficiency in de huis houding, in verband met het Instituut tot voorlichting bij huishoudelijken arbeid van de Ned. Ver. van Huisvrouwen." 2.30—3.00 Rustpoos voor de N. S. F. voor het verzorgen van den zender. 3.00—3.45 Knipcursus voor gevorderden door mevr. Ida de Leeuw van Rees. 16e Les. 3.45—4.00 Gramofoonmuziek. 4.00—5.00 Ziekenuur door mevr. Antoi nette van Dijk. 5.00—6.30 Het Omroep-Orkest o. 1. van Nico Treep. 6.30—7.00 Sportpraatje door H. Hollander. 7.007.30 Omroep-Orkest. 7.308.00 Engelsche les voor beginners door Fred Fry, 15e les. 8.008.15 Gramofoonmuziek. 8.1510.30 Uitzending uit het Concertge bouw Amsterdam. Symphonie Concert o. 1* van Pierre Monteux. Soliste: Hcnriëtte Bos nians, piano. 10.30—10.45 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 10.45—12.00 Kovacs Lajos en zijn Orkest. (Refrein-zang: Bob Scholte). Huizen: 8.00—9.15 K.R.O. Gramoroonplaten. 10.00 N.C.R.V. Gramofoonplaten. 10.15 Ziekendienst. 10.45 Gramofoonplaten. 11.30 K.R.O. Godsd. Halfuurtje. 12.15 K.R.O.-orkest o. 1. van Joh. Gerrit-* sen. 2.00 N.C.R.V. Handwerkcursus. 3.00 Vrouwenhalfuurtje. 4.00 Ziekenuurtje. 5.00 Cursus Handenarbeid v. d. jeugd. 5.45 Concert door „The Columbia Three1** 6.45 Knipcursus. 7.00 Vragenhalfuurtje. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Evangelisatie-samenkomst vanuit de Kerkzaal der Baptiste Gemeente te Den Haag. M. m. van Koor „Gode zij ons lied"* o. 1. van R. ITof Jr. 9.30—10.30 Concert Th. v. d. Pas (piano), W. Brederode (viool), E. Röntgen (cello), O. a. Trio F-Dur, op. 80, Schumann. 10.30 Vaz Dias. 10.40—11.30 Gramofoonplaten. TENTOONSTELLING DOOR DEN BAKKERS-VAKCURSUS. Morgenavond zal van 6—10 uur in het ge bouw „Ebcn Ilaczer" een tentoonstelling worden gehouden door den hier ter stede bestaanden bakkersvakcursus. De jury be staat uit dc heeren C. van Ommeren, G. Koning, J. Ilanhark, Kroes en Hoogeboom. PERSONALIA. Bij Kon. besluit is te rekenen van 1 Oc tober 1931 opnieuw benoemd tot lid van het Algemeen College van Advies voor dc licha melijke opvoeding luit.-kol. P. W. Scharroo* alhier. ONGEVAL BIJ HET SLOOPEN. Hedenmorgen heeft een arbeider, die werkzaam was bij het sloopingswerk op het bouwwerk aan de Hellestraat, vallend ge steente op zijn hoofd gekregen. De man is per ziekenauto van de firma Nefkens naar zijn woning gebracht. Zijn toestand was niefi ernstig.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 2