AMf PSf Ö0HT5CH DAGBLAD Zaterdag 5 Maart 1932 .DE EEMLANDEET 30e Jaargang No. 212 DERDE BLAD EEN EXTRA-GEOUTILLEERD INBREKER Ontvlucht en na twee jaren gearresteerd Mr. Dr. R. T. MEESt ECONOMISCHE BURGERWACHT De heer Wijnkoop beantwoord KONINKLIJKE ACADEMIE VAN WETENSCHAPPEN VIJF INBRAKEN TE 1JSSELSTEIN M.H. van Kaalte AMERSFOORT M. H. van Kaalte AFSCHRIKWEKKEND VOORBEELD Voortreffelijke collectie werk* tuigen op hem bevonden Rotterdam,3 Mrt. Een inbraak bij den tandarts De Vries, gepleegd in September van 1925 bracht heden den beruchtcn in- en uitbreker A. D. voor de Rotterdamsche rechtbank. Deze man, die terzake van een inbraak bij de firma Mok aan de Linke Rotte kade te Rotterdam, waarbij op een hoofdagent van politie werd geschoten, tot 5 jaren ge vangenisstraf was veroordeeld, was in het najaar van 1929 te zamen met twee andere veroordeelden uit de bijzondere strafgevan genis tc Scheveningen ontviucht. De twee anderen werden spoedig daarna gegrepen maar D. wist zich gedurende twee jaren schuil ie houden. Eerst in December van het vorig jaar kwam liet de politie ter oore, dat hij zich tc Rotterdam ophield en wel in een woning aan don Linker Maasoever. Met rechercheurs werd dio woning streng be waakt en het gelukte ten slotte den rnan aan te houden op een oogenblik, dat hij daarop in het geheel niet bedacht was. Daar aan is liet te danken geweest, dat D. bij 'zijn arrestatie niet een hardnekkig verzet heeft gepeegd. Dat het een gevaarlijk heer schap was, bleek reeds hieruit, dat hij zwaar gewapend was. In zijn woning had men een voortreffelijke collectie inbrekers werktuigen gevonden, zoodat niet viel aan te nemen, dat D. voor het vervolg van zijn leven op het goede pad wenschte te loopen. Onder die inbrekerswerktuigen waren wat de menschen van het vak, juweeltjes zou den noemen. Zoo beschikte D. over een zeer compact toestel om een snijvlam te ontwikkelen, bezat hij een vernuftig instru ment van eigen vinding, dat er op berekend was door middel van hydraulischen druk op zij te drukken, wat bij het nachtelijke karwei wijken moest en ten slotte gold als een modelstuk van de moderne uitrusting een pistool, waarmee traangasbommen kon den worden afgeschoten. Men had nu ont dekt, dat verdachto ook wel schuldig kon zijn aan dio inbraak van lang geleden. Te gelijkertijd stond een vrouw terecht die in 1925 dienstbode was geweest bij den tand arts en die hem den sleutel van liet Dand had verschaft. Als belooning daarvoor had zij 300 gekregen. De zaak tegen dezp vrouw werd eerst behandeld. Zij legde een volledige bckentonis af, die gestaafd werd door de verklaringen van haarvroegere vriendin. Deze vrouw heeft het zondige pad verlaten. Zij is eerzaam nut een fabrieks arbeider gehuwd en woont niet meer in Rotterdam. In een en ander vond het O.M. aanleiding een voorwaardelijke straf van 6 maanden tc oischon. De rechtbank dadelijk uitspraak doende veroordeelde haar tot 4 maanden gevange nisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaren. D. ontkende iets met de inbraak te ma ken te hebben. De vrouw en haar vriendin legden in deze zaak een voor D. bezwarende verklaring af, doch volgens D. kan dat wel op een wraakneming berusten. Het bewijs van de vermissing van het geld en de gouden sieraden uit liet huis van den tandarts verschafte nogal moeilijkhe den, aangezien de tandarts overleden is en zijn weduwe van het geheele geval niets weet. Ten slotte is een broer van den tand arts gehoord, die indertijd van zijn moeder gehoord had van de vermissing. Het -O. M. waargenomen door mr. E. I). H. Schutter meende dat het bewijs geleverd is en dat verdachte, die een buitengewoon gevaarlijk mensch is zoo lang mogelijk uit de maatschappij moet worden verbannen. Het eischte 2 jaren gevangenisstraf. De verdediger, mr. H. W. A. van Toen achtte het bewijs niet geleverd en meende in het aanbrengen van deze zaak een soort straf te moeten zien voor de ontvluchting door verdachte. Voor het geval de recht bank het bewijs wel geleverd zou achten, vraagt pleiter een demontere straf. Dc vrouw van verdachte, die op diens verzoek nog als getuige a décharge was ge hoord, drong er bij de rechtbank op aan er rekening mee te houden, dat verdachte nog meer dan 4 jaren gevangenisstraf moet ondergaan. Uitspraak 17 Maart. DE ZONDERLINGE PHILANTROOP. De Spaarbank benadeeld. Rotterdam, 3 Maart. De rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak van den 29-jarigen kantoorbediende J. C. v. Z., ge detineerd, die terechtgestaan had ter zake van valschheid in geschrifte en verduiste ring in dienstbetrekking. Verdachte was bediende geweest aan een bijkantoor van de Spaarbank. Doordat hij een milddadig hart had en veel goed deed aan armo menschen, was er een tekort in zijn kas ontstaan. Om dat aan te zuiveren, had hij op uitbetalings- staten een bedrag van f 650 genoteerd als uitbetaald aan houders van spaarbank boekjes, zonder dat deze menschen iets van bun tegoed hadden opgenomen. Voorts bad hij cenige machtigingen ingevuld met de namen van andere houders van spaarbank boekjes en de daarop vermelde bedragen aan bet hoofdkantoor van de Spaarbank doen innen. De uitbetalingen liepen over een bedrag van 250. De rechtbank heeft verdachte veroordeeld tot 1 jaar gevangenis straf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar A. V. R. O. EN MATTHöUS-PASSION. Belgle—Nedorlond wordt uitge zonden. 's-G raven h age, 4 Maart. (Telegraaf). Ook dit jaar deed zich weer de moeilijk heid voor, dat de door de A. V. R. O. voor genomen uitzending van dc Matthaus-Pas- sion op 20 Maart a.s. samenviel met een voetbalwedstrijd België—Nederland. Naar wij vernomen, heeft de minister thans goed gevonden, dat de A. V. R. O. de beschikking krijgt over Zaterdagavond 19 Maart voor het uitzenden van de generale repetitie der Matthaus-Passion, in ruil waarvoor aan de V. A. R. A. do le Mei is toegewezen. De ontmoeting België—Nederland wordt dus op 20 dezer uitgezonden. De verassching in allen eenvoud geschied In allen eenvoud i6 gistermiddag in het crematorium op Westerveld de verassching geschied van het stoffelijk overschot van mr. dr. R. T. Mees, overleden in den Haag. Aanwezig waren mr. J. H. Andries, mr. J. van der Ven, J. S. C. Kastelein namens het Indisch Genootschap, reserve-kapitein der infanterie mr. H. K. Versteeg, de hceren M. J. E. Bos en de Koek, namens de ver een iging Eurasia. Gesproken heeft mr. J. H. Andries, die zeide dat het niet mogelijk was te zwijgen bij het afscheid van mr. dr. Mees, ofschoon Spr. wist dat hij afkeerig was van uiterlijk vertoon. Maar Spr., die 55 jaar door ban den van vriendschap met hem verbonden was, meende een woord van afscheid te mogen spreken. Spr. herinnerde dat de vriendschap dateerde van den studententijd af. Hij was voor allen een vraagbaak; als student was het zijn ideaal de voetstappen van zijn vader, die zulk een groote en be langrijke plaats in dc maatschappij innam, te treden. Zijn geheele studie was daarop gericht. Is het niet wonderlijk, dat deze man een vrij bescheiden plaats in hot leven innam? Het struikelblok er voor was zijn te groote bescheidenheid. Wij, die hem gekend heb ben, hebben hem 6teeds hoog geschat. De heer J S. C. Kastelein sprak namens het Indisch Genootschap. Ook in onze ver gaderingen zeide Spr., was hij een man van bescheidenheid. Wij hebben zijn adviezen steeds op hoo- gen prijs gesteld. Namens het bestuur der vereeniging Eurasia sprak de heer Bos woorden van dank voor alles wat de overledene voor de vereeniging heeft gedaan. Mr. H K. Versteeg herdacht het vele, dat de overledene voor de gemobiliseerdon heeft gedaan. Tenslotte heeft zijn schoonzoon gep. luit. kolonel A. Captljn herdacht, wat dc over ledene voor de familie was geweest, waar na een zoon dankte voor de belangstelling. GEEN LIEFHEBBERS VOOR VARKENSKOPPEN. Een „wanhoopsdaad" van een slager. Dezer dagen had een slager te Groningen in zijn étalage zes halve varkenskoppen uitgestald voor den luttelcn prijs van 10 cent. Maar ondanks dezen miniemen prijs kwamen geen koopers en de slager prijsde zoo schrijft de Msb. dc halve varkens koppen toon met 5 cent, in de vaste over tuiging nu wel koopers tc zullen krijgen. Edoch, ook dat hielp niet. Teneindo raad besloot de slager de zes halve varkenskop pen buiten zijn winkel tc hangen, om zoo de waar aan den man to brongen. Toen de man echter den volgenden mor gen ontwaakte, zag hij tot zijn schrik, dat een collega zoo vriendelijk was geweest, nog zes niouwe halve varkenskoppen er bij te hangen. Wat er met deze twaalf koppen is ge beurd, vermeldt de historie niet, maar wel heeft de slager ze den volgenden nacht niet weer buiten gehangen, uit vrees, dat er nog eens zes zouden bijkomen. TEGEN CUMULATIE. Vragen van den heer BraaL Door den Voorzitter der Tweede Kamer zijn aan de Regeering medegedeeld de vol gende ingevolge ark 112 van het reglement van orde ingediende vragen: Van den heer Braat aan den Minister van Financiën: 1. Acht de Minister het niet den hoogsten tijd thans ten spoedigste die maatregelen te treffen, die aan de cumulatie zoowel van functies als van salarissen, pensioenen en dergelijke uit overheidskassen voor goed een einde maken? 2. Is de Minister bereid een regeling voor te bereiden, die ten doel heeft te komen tot vermindering (bijv. jaarlijks met 25 van de door één persoon uit openbare kassen genoten meerdere bedragen aan pensioen, salaris, wachtgeld e.d., behoudens een te bepalen minimum? Zij dient niet tot het bemoeilijken en onderdrukken van eventueele toonbewegingen en stakingen Op de schriftelijke vragen van het Twee de Kamerlid Wijnkoop: 1. Is het den minister bekend, dat van den dienst van zijn departement d.d. 1 Fe bruari 1932 is uitgegaan een vertrouwelijke circulaire namens den commandant van de vrijwillige burgerwacht te Apeldoorn (afd. vervoer) en gericht tot bepaalde inge zetenen, luidende als volgt: „Het is noodzakelijk gebleken naast cn in samenwerking met dc gewapende bur gerwacht een z.g. economische burger wacht in te stellen, ter verzekering in de voorziening van de eerste levensbehoeften van de Apeldoornsche burgers. „Hiervoor zijn vanzelfsprekond transport middelen een eerste vcreischte en het is in dien zin, dat wij een beroep op u doen als eigenaar van een auto. „Ten zeerste zult gij ons dus verplichten op inliggende kaart even te berichten of gij in beginsel genegen zijt, in mogelijko voor komende tijden van beroering een auto op nader overeen te komen voorwaarden ter beschikking te stellen. „Teneinde den leger-autoriteiten intijds een opgave te kunnen verstrekken van dc ons ten dienste staande auto's opdat deze dan niet nog eens gevorderd worden, ver zoeken wij u ons voor Woensdag 10 Febru ari ingesloten kaart te retournecren. „Bij voorbaat dank voor uw bereidwil ligheid. „Namens den commandant der Apel doornsche burgerwacht „(Volgt onderteekening)." 2. Wil de minister meedeelcn of derge lijke circulaires ook elders in het land zijn uitgegeven, en zoo ja, wa3r en wanneer? 3. Is het de bedoeling van de rëgecring met deze economische burgerwacht even- tuoelo loon-bewogingen en stakingen van de arbeiders, speciaal ook van bet over heids- en semi-overheidspersoneel, te bo- mocilijken en te onderdrukken? hoeft dc minister van binnenlandsche zaken en landbouw geantwoord: 1. De in deze vraag weergegeven circu laire is niet uitgegaan van den dienst van het departement van den ondergeteeken- de, doch, volgens door hem ingesteld on derzoek, van den commandant der vrij willige burgerwacht te Apeldoorn, met voorkennis en onder goedkeuring van den burgemeester dier gemeente. De verzen ding van dc circulaire heeft plaats gehad per enveloppe, waarop godrukt „Dienst, De partement van Binnlandsche Zaken cn Landbouw". Deze aanduiding heeft in het algemeen betrekking op dc verrekening van de frankeerkostcn bij ongefrankeerde verzending door een daartoe bevoegde. In het onderhavige geval echter miste zij zelfs deze beteekenis, daar do brieven gefran keerd waren. 2. Circulaires, als in vraag 1 bedoeld, werden ook verzonden door de burger wachten in na te noemen gemeenten en op daarbij vermelde tijdstippen: Haarlem, 20 Januari en 15 Februari 1932; 's-Gravenhage einde 1929, aanvang 1930 en Augustus 1931; Amsterdam, 12 Augustus 1931; Maastricht 15 December 1931. 3. Het doel der z.g. economische burger wacht is niet gericht op het bemoeilijken cn onderdrukken van eventueele loonbe- wegingen cn slakingen van de arbeiders, speciaal ook van het overheids- en scmi overheidspersoneel. Zij beoogt na daar toe door het wettig gezag (den hurgemees ter) te zijn opgeroepen een behoorlijken gang van het maatschappelijk leven en van den openbaren dienst te helpen verze keren, indien deze door ecnigerlci oorzaak mocht worden bedreigd of verstoord. Verslag de dialectencommissie Aan het dezer dagen versehenen verslag van de Dialecten-commissie der Konink lijke Academie van Wetenschappen over 1931 ontleenen wij het volgende: De Dialectencommissie heeft in 1931 een aanvang gemaakt met dc eigenlijke voor bereidingen van de werkzaamheden, waar voor zij in hoofdzaak is ingesteld, tw. de samenstelling van een dialect-atlas van het Nederlandsche en Friesche taalgebied, voorzoover dit binnen de landsgrenzen valt. Nog juist vóór bet einde van het jaar heeft zij de eerste vragenlijst (namen van lichaamsdeclr-n van den mensch), niet een circulaire waarin het doel der Commissie wordt uiteengezet en aanwijzingen voor de medewerkers worde.ii gegeven, aan een groot, aantal hoofden van scholen cn par ticulieren toegezonden. Het Dialectenbureau, dat in het gebouw der Koninklijke Academie van Weten schappen te Amsterdam zetelt, en onder leiding van den secretaris der Commissie staat, heeft ook in het afgcloopen jaar aan een groot aantal binnen- en buitenlandsche personen en instellingen inlichtingen gege ven, en is begonnen een bibliografie der Xedorlandsclie en Friesche dialecten sa men tc stellen. Voorts heeft het een aan vang gemaakt met het verzamelen van een toponymische bibliotheek, die ten goe de zal komen aan dc studie der Nederland sche en Friesche namenkunde. Behalve van Rijkswege genoot het Bu reau in 1931 financieelcn steun van de Ko- ninklijko Academie van Wetenschappen, de Maatschappij der Nederlandsche Letter kunde, het Provinciaal Ulrcchtsch Genoot schap, de provincies Groningen, Overijssel en Zuid-Holland en de gemeenten Avistor- dam, Rotterdam cn Enschedé. Het verslag vermeldt vervolgens de be sprekingen met dc Belgische Koninklijke Commissie voor Dialectologie cn Topony mie gehouden, teneinde tc komen tot de gemeenschappelijke samenstelling van een dialectkaart van het Noord- en Zuid-Ne- derlandachc taalgebied, de studiereis van den secretaris naar de Italiaanscho dialect centrale van Prof. Jaberg to Bern, en het in den zomer van 1931 ingestelde onder zoek naar het dialect van het eiland Urk, waarvan de resultaten iu oen publicatie zullen worden uitgewerkt. De Commissie bestaat thans uit dc na volgende leden: Prof. Dr. J. H. Kern, voor zitter; Prof. Dr. II. T. Colenbrander, Prof. Dr. J. van Ginneken, Prof. Dr. N. van Wijk, Prof. Dr. C. G. N. de Vooys, Dr. J. Schrij nen, Dr. M. Schönfeld, Dr. G. G. Kloeke, Mcj. Dr. L. Kaiser, penningmcestcresse, Dr. S. Iloogerwerf, P. Sipma, Dr. H. J. E. En depols, vertegenwoordiger van het Alge racen Xederlandsch Verbond en P. J. Mcer- tens, secretaris. Aan belangstellenden zal het Dialectbu reau (Kloveniersburgwal 29, Amsterdam) op aanvrage gaarne een exemplaar van het jaarverslag toezenden. IJ ss eiste in, 4 Maart. In den afgeloo- pen nacht heeft ons dorp bezoek gehad van een of meer ongcwenschte gasten, die hun sporen in een vijftal huizen hebben achter gelaten. Reeds vanmorgen in de prille vroeg te werd de burgemeester, mr. Abbink Spaink, gewaarschuwd door den heer Nieu wenhuizen, hoofd der lagere school en kas sier van de Boerenleenbank, dat er Inbre kers in zijn aan de Kerkstraat gelegen huis aan het werk waren geweest. Omstreeks vijf uur had de waakhond krachtig aange slagen, en daar het dier niet ophield, was men naar beneden gegaan, om te zien, of er soms onraad was. Het bleek toen, dat het raam van de achterkamer opengescho ven stond, cn dat de nachtelijke bezoekers hier en daar den boel overhoop hadden gehaald. Vermoedelijk zijn zij echter ge stoord door den hond, want op het kan toor was men niet geweest. En evenmin werd er in de andere kamers iets vermist. De heer van Nicuwenhuizen ging terstond naar den burgemeester, die per telefoon de omliggende gemeenten trachtte te be reiken, hetgeen niet met alle gelukte. Ook do plaatselijke politie werd gealar meerd, en toen bleek al spoedig, dat deze mislukte inbraak niet op zich zelf stond. Nachtelijke bezoekers bij den notaris. Een landarbeider toch, zekere Manschot, die zich omstreeks half zeven naar zijn werk begaf, ontdekte in het bouwland, go- legen achter de woning van notaris Cool, in bet Ivrononburgerpark, een stuk van een schrijfbureau, cn voorts tal van paperassen die kennelijk afkomstig moesten zijn van cpn notariskantoor. Hij belde dus bij den notaris aan, en ontdekte daarbij tevens, dat de buitendour van hot huis openstond. Notaris Cool constateerde inderdaad, dat er inbrekers aan het werk geweest moesten zijn en verzocht Manschot de politie te wil len waarschuwen. Dit was dus reeds de tweede inbraak, die irt het vroege morgen uur aan de politie werd gemeld. De ongo- noode gasten bleken intusschen bij don no taris beter geslaagd te zijn dan bij het hoofd der school. Zij hebben dc geheele beneden verdieping doorzocht, en daarbij letterlijk alles nagesnuffeld. In de huiskamer onder wierpen zij een damesbureau aan een nauwgezet onderzoek, en maakten een vrij groot bedrag aan huishoudgeld buit. Ook de spaarpotjes van de kinderen hebben zij geleegd, zoodat in totaal een bedrag van ongeveer 200 wordt vermist. In het prive- kantoor van den notaris was het heden morgen eveneens een chaos. Het schrijfbu reau bleek geheel opengebroken te zijn, alle papieren lagen schots cn scheef door el kaar, maar geldswaardige bedragen heeft men hier niet gevonden. Aan de brand kast, die zich in een aangrenzend vertrek bevindt, heeft men zich maar niet ge waagd. De inbrekers namen een gedeel te van het bureau, n.l. de bovenkap, met zich mee, want dit werd later, zooals wij reeds schreven, in het bouwland terugge vonden. Een ander onderdeel van dit meu belstuk vonden de bewoners des morgens in het portiek staan! De heeren zijn dus 's nachts wel zeer brutaal te werk gegaan. De huisgenooten hebben in het geheel niets gemerkt; wel is er een hondje in huis, maar dit beschikt blijkbaar over een gezonde slaap, want het heeft geen kik gegeven. Het is ook nog een raadsel hoe de dieven naar binnen go- komen zijn; door de ramen kan het niet gebeurd zijn, en de deuren bleken even min geforceerd.. De mogelijkheid bestaat dat zij zich hebben laten insluiton. Nog meer Inbraken. Inmiddels werden in den loop van den morgen nog meer sporen gevonden van dit nachtelijk avontuur. Een drietal winkeliers in de Utrechtsche straat ontdekten toen zij opstonden, dat fyet des nachts in hun wo ningen njet pluis was geweest. Bij den krui Afd. stoffen Wij ontvingen in groote voorraad cn in kleurige verscheidenheid VLISCO-STOFFEN TOBRALCO'S PETER PAN'S PARISETTE'S CRETONNE'S Afdeeling Bonneterie Moderne Wollen resten en Puttovers ALPINES en BARETS HANDSCHOENEN denier van Angeren hebben de inbrekers de achterdeur opongekregen, waarna zij op hun gemak de woonkamers hebben onder zocht, daar de familie van Angeren niet in het huis blijft slapen. Toch trof men hier slechts een geringe buit, ondanks alle moeite die men zich heeft gegeven. In een busje vonden do heeren voor vijf gulden aan klein geld, cn daar moesten ze het verder mee doen. Waarschijnlijk om hun leod te verzetten, hebben zij een greep ge daan in een kistje met bonbons, al valt het te betwijfelen, of het hun goed ge smaakt zal hebben. In de meubelzaak van de firma Lexmond, wclko naast de kruidenierswinkel van v. Angeren is gelegen, hebben do inbrekers een raam opengeschoven, en zijn aldus naar binnen gekomen. Hier wordt intusschen in het geheel niets vermist, al is men ook ijve rig aan het zoeken geweest. Ten slotte is men nog terecht gekomen bij den schoenmaker Jansen, waar een klein bedrag van nog geen tien gulden werd buit gemaakt. Tegen jongelui die een gratis auto ritje willen maken wordt gevangenisstraf geëischt Den Haag, 4 Februari. Het is in den laatsten tijd herhaaldelijk voorgekomen, dat eigenaars van auto's die hun wagen ergens hadden geparkeerd, tot de ontdek king kwamen, dat de wagen verdwenen was. Deze werd dan gewoonlijk na korter of langer tijd ergens onbeheerd langs den weg aangetroffen, waarna bleek, dat rijlus- tige jongcmensche'n al dan niet in hot bezit van een rijbewijs uit toeren waren geweest. In vele gevallen bleek door het onoordeelkundig rijden dc auto bescha digd. Tot dusver is aan deze jongelui slechts het wegmaken van benzine en olie ten laste gelegd. Om aan deze practijken paal en perk te stellen is kortelings door den substituut of ficier van justitie bij dc Ilaagsche Recht bank, jhr. mr. van Ascb van Wijck, gewaar schuwd, dat het O.M. in het vervolg dief stal van een auto, zonder meer zou ten laste loggen. Hedenmorgen is door den politierechter Mr. J. II. van Lacr, deze maatregel voor het eerst toegepast. Een jongeman uit Lei den, heeft in de Brecstraat alhier een on beheerd staanden auto weggenomen, waar mede hij naar Amsterdam was gaan toe ren. Toen hij merkte dat hij achtervolgd werd, heeft hij dc auto onbeheerd te Hille- gom achter gelaten. Do politierechter veroordeelde hem des wege tot drie maanden onvoorwaardelijke gevangenisstraf. HULDE AAN MINISTER DE GEER. Het Bestuur van den Kamerkring Leeu warden der Christ. Hist. Unie besloot una niem aan Minister de Geer zijn volle waar- deering uit te spreken, voor het door hem betoonde beleid bij verschillende regee- ringsmaatrcgelen, die ons volk beslist ten goede moeten komen. Ten volle wordt daarbij erkend, dat in de moeilijke tijds omstandigheden die we beleven, een vaste hand noodig is, die met wijsheid den juis- ten koers weet te sturen, zonder evenwel lasten op te leggen die de draagkracht te boven konden gaan. IR. PETRUS REGOUT Belgische onderscheiding. Maastricht, 4 Maart. Do koning van België heeft Ir. Petrus Rcgout, onder voorzitter van het comité voor de Neder landsche deelneming aan de internationale tentoonstelling 1930 benoemd tot comman deur in de Orde van Leopold II. De Belgi sche consul te Maastricht overhandigdd Donderdag persoonlijk den heer Regout de onderscheidingsteckenen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 9