N.V. COMPAGNIE LYONNAISE Engelsche Eetkamers OOST STERKER DAN NOORD heeft de thuisclub gescoord? M. H. van Raalte 1 T. H. van Raalte Concertgebouw „DE VALK" Fa. J. W. VAN ACHIERBERGH WESTSINGEL 10-13 OM DEN PA01IBEKER Mej. Kruysman wint na barrage ENSCHEDE WINf IN VEENDAM UTRECHTSCHEWEG 10 - TELEFOON 179 - AMERSFOORT - - - - - - EXPOSITIE DER NIEUWE MODELLEN VOOR HET A.S. SEIZOEN DE GEHEIMZINNIGE INBREKER Enschedé wint met het oneven doelpunt van Veendam V e o n d a m20 Maart. Ook de tweede kampioenswedstrijd is op een nederlaag voor de geel-zwarten uitgeloopen. Evenwel hebben do gastheeren een wedstrijd ge speeld, die wel iets voor de toekomst doet hopen. Weliswaar was het spel der gasten iets sneller en doortastender, dan dat der Veendammers, doch van een bepaald over wicht was aan de zijde der bezoekers geen sprake. Het is een wedstrijd geweest, die het aan schouwen ten volle waard was. Hij werd door pl.m. 6000 personen bezocht. Jammer was het voor de thuisclub, toen een kwartier na rust bij een schermutseling voor het doel der gasten volgens de alge- meene opinie de bal achter de doellijn werd gewerkt, wat misschien door den scheids rechter niet duidelijk werd gezien. Het punt werd althans Veendam niet toegekend. Enschedé was geheel volledig, terwijl Veendam een invaller had voor Veeman. De elftallen waren als volgt opgesteld Veendam Doel Roossies. Achterhoede Schot, Kniggc. Middenlinie Snijders, Woltjes Sr., Löhr. Voorhoede Timmer Sr., Boomsma, v. d. Werf, Woltjes Jr., Timmer Jr. Enschedé i DoelKamst. Achterhoede Heutink, Hagels. Middenlinie Mulder, Veldkamp Sr., Veld kamp Jr. Voorhoede Huckricde, Nagels, Buddeke, Frölich, Meilink. De wedstrijd stond onder leiding van den heer H. S. Boekman uit Amsterdam, die aller bewondering verwierf voor zijn buiten gewone activiteit voor den wedstrijd aan den dag gelegd. Jammer voor de thuisclub, dat hij, zooals wij boven reeds schreven, het gemaakte doelpunt niet scheen te hebben geconsta teerd. Voor de rust waren beide partijen volko men aan elkaar gewaagd. - Beider doelen hebben benauwde oogenblikken doorleefd, doch tot doelpunten wist geen der partijen het te brengen. Na een half uur spelen kwam Löhr in botsing met een der gasten De hierdoor ontstane hoofdwonde nood zaakte hem het veld te verlaten en medi sche hulp in te roepen. De derde Timmer nam zijn plaats in, doch kon hem echte» niet geheel vervangen. Na doorloopend op en neer spelen ging de rust in met blanken stand. Na de thee was Veendam het eerst sterk ln den aanval en werd er voortdurend voor het doel der gasten gespeeld. De geelzwart» halflinie steunde in deze periode de voor hoede uitstekend, doch voor doel ontbrak vrij geregeld dc afwerking, zoodat het backstel Hagels—Heutink steeds nog op tijd kon ingrijpen. Na een kwartier spelen kwam de bovenomschreven doehvorsteling met het reeds gemelde negatieve resultaat. Wel juichte het talrijke publiek, doch tot veler verbazing moest de bal het veld weer wor den ingetrapt. Van toen af werd aan beide zijden hard gewerkt om het leidende puntje te verove ren, doch geen der spelers kwam tot resul taten. Twaalf minuten voor het einde van de match is echter de beslissing gekomen. Bij een door de gasten goed-opgezetten aan val wist Huckriede den bal in het vijande lijk not te plaatsen (0—1). Rolmops en gemarineerde Haring? Heerlijk gekruid, en extra billijk! IJM. VISCHHANDEL Tel. 92. Utrechtschestraat 40. AMERSFOORT H AFDEER1NG STOFFEN iiji Crcpe de chine arlificiel in groot kg kleuren-assortimenl 75 ct. p. El py Crêpe fine artificiel 110 ct. p. Ei pj' Crêpe Doriak art. pi zijde voor Japon- nen in mooie kleuren 225 ct. p. E Zware Shantung in moderne kleur echte tinten 175ct.p.El. Bayaderes, wollen streepen voor combinatiën Telefoon 281 Groote en kleine zalen disponibel voor feesten, parfijon enz. Wel hebben dc geelzwarten er tot den laatsten minuut nog alles op gezet om den gelijkmaker te scoren, doch het is hun niet gelukt en zoo kwam het einde met een overwinning voor de gasten, welke even goed een beslissing in het voordeel der thuisclub had kunnen zijn. Een gelijk spel had even goed de verhouding van den wed strijd weergegeven. Verder valt nog te moeiden, dat de achterhoede der gasten een soliede partij voetbal speelde. Nagels, de gevreesde, heeft echter niet voldaan. Van d«- gastheeren was ook de verdediging het best in orde. Met Woltjes Sr. op de spilplaats heeft zij uistekend werk gedaan, doch van dc Veendammer voorhoede ging te weinig kracht uit. SCHERMEN De tweede floretwedstrijd voor dames Voor de tweede maal werd Zaterdag in de Schermzaal Giandomemci—Paoli de perso- neele dames floret wed strijd gehouden om het bezit van den Paoli-wissclbcker. Deze trophee werd het vorige jaar ge schonken voor een jaarlijksche dames flo retwedstrijd voor leden van de zaal Gian domemci en dames schermsters, die niet aan de competitie van den K.N.A.S.B. had den deelgenomen. De wedstrijd van het vo rige jaar mocht zich verheugen in een groo te deelneming. Mej. D. Roos werd voor de eerste maal winnares van dit interessante tournooi. Ditmaal werd minder belangstelling be toond, al was dc deelneming bevredigend. De ITotterdamsche-, Haagschc- en Haarlcm- sclic dames waren weggebleven, evenals de dames de Boer, Admiraal, v. Geuns en Cor Gerritsen, die verhinderd waren. De deelnemende schermsters werden in de voorronde in 3 poules ondergebracht; uit iedere poule gingen de 3 best geplaatsten naar do finale over. Do deelneming van de bekend sterke flcu- rctkrachtcn: Roos, A. Teerink, den Hollan der, L. Kruysman, Buschbach en Dwinger, waarvan de twee laatstgenoemden voor de finale uitvielen, maakten den strijd zeer spannend. Reeds in de voorronde werden goede flo retpartijen getrokken, waarbij verrassingen niet uitbleven. Zoo kon mej. Roos slechts met 54 winnen van mej. Orlow. In liet onderdeel secondecren bleek, dat dc dames secondanten nog wel oefening van nootlc hebben. Het secondecren van de mees te schermsters was zeer onvoldoende. Naar de finale gingen over: Uit poule I: 1. Den Hollander met 4 gewonnen par tijen. 2. M. Teerink, met 2 gewonnen partijen, 12 ontv. treffers. 3. Leddcrcr, met 2 gew. partijen 15 ontv. treffers. Uit poule II: 1. L. Kruijsman met 4 gewonnen partijen. 2. Roos met 3 gewon. part. 3. B. Boks (Utr.) met 2 gewon. part. Uit poule III: 1. A. Teerink, met 4 gew. part. 2. II. Sluizer met 3 gew. part. 3. Roscnbach met 2 gew. part. De finale werd over twee loopers verdeeld. Na cenige partijen schermen bleek, dat het uithoudingsvermogen van dc dames opge voerd moet worden. Mejuffrouw Roos begon met vier winstpar tijen dc leiding te nemen, terwijl haar ern stigste concurrenten Kruijsman en Teerink een nederlaag boekten respectievelijk tegen Teerink en den Hollander. Om de spanning er in te houden klopte mei. Teerink met 5—2 Roos. iHcrdoor kregen drie dames kans op de eerste plaats. Na haar nederlaag tegen den Hollander verloor mej. Teerink geen partij meer, ter wijl daarentegen Roos met 5—2 de meerder heid moest erkennen van mej. Kruijsman. welke laatste met Teerink moest overscher- men om het bezit van den beker. In die barrage partij wist mej. Kruijsman. na den' stónd 4i door een snelle riposte te winnen. Wat GROOTENDCRST voor sport U bte tit. Maakt U het vlugst tot favoriet! Utr.straat 16 - Amersfoort De uitslag was als volgt: 1. L. Kruijsman met 7 gew. part. 19 ontv. en 36 gegeven treffers. o A. Teerink met 7-10-39 3. I den Hollander met 0—18—36 4. D. Roos met 0—22—34 5. II. Sluizer met i—30—27 6. M. Teerink met 2—34—25 7. Leddcrcr met 2—30—12 8. B. Boks (Utr.) met 1—38—20 9. Rosenbacii met 1—39—17 Ned. schermers naar Nice. Aan den Internationalen degenwedstrijd te Nice, die op 30 Maart gehouden zal wor den en waarhij de automatische trefferaan wijzer gebruikt zal worden, wordt deelge nomen door een Nederlandsehe équipe ge vormd door dc heeren: H. J. M. Wijnoldy Daniels, W. Driebergen (Amersfoort) en C. Wcber. Intematlonalo wedstrijd tc Den Haag. De Internationale degen- en sabelwed- strijd om den „coupe Hollande-Belgique" tusschen équipes \an den Kon. Belgischen officiers schermbond en den Kon. officier*» schcrmbond wordt gehouden op 2 April a.s in Hotel „Witte Brug" te Den Haag. Naar wij vernemen is de samenstelling der équipes als volgt: Degen: IT. J. M. Wijnoldy Daniels, Jhr. K. J. v. d. Brandeler en F. Tenhaeff. Sabel: H. D. Scherpenhuvzen, J. v. d. Wiel (Utrecht) en H .G. Hagens (Amers foort). Wedstrijden van den K.O.S.B. te Soesterberg. Zaterdag 7 Mei te Soesterberg (Vlieg kamp) Korpswedstrijd op sabel tusschen équipes van de scholen voor Rcservc-Offi- eieren om een grootcn zilveren wisselbeker. Zondag S Mei personeelc sabel wedstrijd om het kampioenschap van den Kon Offi ciei's schermbond. Internationale dames-wedstrijd te Kopenhagen. Naar wij vernemen is mej. Cor Gerritsen (Zeist) uitgenoodigd deel uit te maken van een Ned. dames-équipe voor een wedstrijd tegen een Dcensche dames-équipe te Kopen hagen. Hockey. DAMES-WEDSTRIJD BELGIË— NEDERLAND. Een gelijk speL Brussel, 10 Maart. (V.D.) Op het veld van Rasante te Brussel werd hedenmiddag een dames hockey-wedstrijd BelgiëNeder land gespeeld. Er was maar weinig publiek en de wedstrijd is vrij onbelangrijk ge weest, want het spel stond niet op een hoog peil. De wedstrijd begon met een besliste meer derheid der Nederlandsehe dames. De Bel gen speelden onsamenhangend. Een halve minuut voor dc rust werd een schot van mej. Baurain niet voldoende ge houden door mej. Molhuysen, zoodat de Belgische dames een doelpunt cadeau kregen. Ruststand 10. Na de rust was het spel even matig, met dc Hollandsche dames goed in dc meerder heid. Na twintig minuten krijgt Nederland een strafcorner tc nemen. Deze wordt goed genomen en mevr. Dros—Canters slaat prachtig het Belgische doel. Het einde komt met 1—1, gelijk spel, ter wijl de Hollandsche dames de overwinning verdiend hadden. ra E 7 BAL-OVERZICHT ln het Zuiden is P SV. ei delijk kampioen ge worden Veel bijzonders valt er niet te melden. De eersto klasse competitie is thans in alle afdeelingen geëindigd en het wordt weer zoo zoetjes aan tijd voor beker-, nederlaag- en voor de (on)gelukkigen, wie het treft, degradatie- en promotiewedstrijden. In het tournooi met als inzet den titel: kampioen van Nederland heeft Enschede in Veendam een heel klein overwinninkjo behaald. Het lijkt zoo, dat er nog wel eens wat afdeelingskampiocnen een harden dob ber zullen krijgen daar. De stand is hier: Ajax Feyenoord Enschedé Veendam P. S. V. 1 1 2 4— 1 1 2 2—1 12 22 2 2 0—5 In het Zuiden is P. S. V. tóch kampioen geworden. En zonder beslissingswedstrijd. N. A. C. verloor n.l. van Bleyerheide, numero laatst nog wel, met 3—1. Niet al leen blijft_Philips daardoor bovenaan, maar ook heeft Bleyerheide nu evenveel punten als de Valk en B. V. V., zoodat we eerst nog een tournooi krijgen om uit te maken win nu het eerste-klasseschap tegen de dm tweede klasse-kampioenen zal moeten ver», dedigen. Willem II ontsprong den dan» door een 30 overwinning op M. V. V. Dat wordt weer zomervoctbal. De eindstand hier is: P. S. V. 18 12 o 4 26 54—32 Eindhoven 18 12 6 24 45-31 N. A. C 18 11 2 5 24 46—34 N. O. A. D. 18 7 5 6 19 44—42 M. V. V. 18 8 3 7 19 43—42 Willem II 18 7 1 10 15 4o—38 Longa 18 5 4 9 14 3910 B. V. V. 18 6 1 11 13 47-58 Bleyerheide 18 4 5 9 13 27—39 De Valk 18 G 1 11 13 30-66 Rugby. DELFTSCHE STUDENTEN—BRÜS- SELS-ANTWERP BRITISH SPORTS- COMBINATIE. Den Haag, 20 Maart. Heden heeft een ontmoeting plaats gehad tusschen de Delftsche Studenten en een ploeg van da Brussels-Antwerp British Sports-combina- tie, welke door de Delftsche studenten werd gewonnen met 14—9. Dc rust kwn:n met gelijken stand 3—3. Tot dc rust ging de .strijd gelijk op. Door toedoen van Da Ccsta kreeg de Deirtsche ploeg in de scrums Tc overhand. Enkele bliksem-sncllc rennen van Pabbruwc zorgden voor de punten. Na de rust maakten de Delftenaren twee tries en 1 goal, waartegenover de tegen partij slechts twee tries wist te stellen, zoo dat het einde kwam met 14—9. Zwemmen. NIEUW DUURZWEMRECORD VAN MISS GLEITZE. Kaapstad, 20 Maart. (V.D.) De be kende recordzwemster Miss Mercedes Gleit- ze, die zulk een groote bekendheid heeft verworven door haar tocht over het Ka naal, heeft een nieuw duur-record op haar naam gebracht door 46 uur lang onafgebro ken in liet water te blijven. Hoe dikwijls jagen wij op onzen levensweg zelf stofwolken op en klagen dan, dat wij niet kunnen zien. Carmen Sylva. Uit het Engelsch door A. TREUB. 10 Sir Peter wierp zijn courant boos op zijde. Nog al onzinnig voor de wijs, bromde ïnj. Ik denk, vaderlief, ging Enid voort, terwijl zij met haar vingers door zijn weer spannig haar streek, dat U had: „Up go shares and so they ought, When sir Peter Brace has bought! s) lachte even en voegde er bij: Ik vind het nog al knap bedacht, U ook niet? Neen! antwoordde sir Peter beslist boos haar hand van zijn haar afschuddend. Wees verstandig, Enid. Aandeden, die naar boven gaan? Hij reikte haar de cou rant, die hij ter zijde gegooid had en hield haar die voor de oogen.'Kijk eens! zei hij boos. Iedere onderneming, waarbij ik be trokken ben, schijnt mis te gaan! Kijk eens 5) De aandeden stijgen, zooals behoort, Als sir Peter Bracc er van gekocht heeft. naar de Tangaririkolen! Beneden pari! Dat is nooit voorgekomen! En kijk eens naar de boter Enid keek onverschillig, maar zij verloor haar overmoedige houding, en sprak ern stig. Beteekent dat, dat U geld verliest, va der? vroeg zij. —Dat beteekent, dat ik een massa geld verlies, antwoorddo hij boos, achter in zijn stoel zakkend. Enid keek hem ernstig aan, want zij was op het punt om te zeggen, wat zij al lang had willen' zeggen, en nu de gelegenheid om het te zeggen, zich eindelijk voordeed, vond zij het wat moeilijk de woorden tc vinden. Ik ben blij het te hooren, vader, zei ze eindelijk op zachten, onverschilligen toon. U krijgt het te gemakkelijk en het bezorgt U een geestelijke indigestie. En is het niet wat vreemd, dat een man met Uw geroem de beginselen zich vernedert tot woeker? Sir Peter ging langzaam in stomme ver bazing rechtop zitten en lichtte zijn hoofd op alsof hij niet goed hoorde. Toen herin nerde hij zich andere gelegenheden, waarbij Enid vreemde ideeën omtrent geldzaken had verkondigd, en hij kreeg weer macht tot spreken. Woeker? herhaalde hij op gedwongen toon. Mijn beste kind, een geldschieter is niet noodzakelijk een woekoraar. En. wat onbetamelijkheid aangaat, geloof ik, dat zelfs woeker in dc gegeven omstandigheden gerechtvaardigd zou zijn. Het Huis Bracc is niet anders dan door woeker ten gronde gericht, en zoo zijn grootheid door woeker hersteld kan worden Hij brak af en maakte een afwerende be weging. Maar er is geen sprake van woeker! snauwde hij. Redelijke en gewone interest, ja. Woeker, neen. Maar er is nog de kwestie van den geldschieter, vader. Zulk een bezigheid Wat is een bank anders dan een geld schietersinstelling, Enid? Bankier zijn is een fatsoenlijk ambt, nietwaar? En als een bank een fatsoenlijke instelling is, waarom zou de B. F. I. dan als minder fatsoenlijk beschouwd worden? Zij vervullen beide do zelfde functies. Een bank wordt volgens strenge begin selen bestuurd Sir Peter zette zulke buitengewoon groo te oogen, dat Enid bang was, dat hij zicb kwaad zou doen, en zij deed onwillekeurig- een stap achteruit En wordt de B. F. I. dat dan niet? vroeg sir Peter mot half verstikte stem. Wordt de B. F. I. dat niet? Een oogenblik keek hij zijn dochter aan, alsof hij van plan was zich op haar te wer pen en haar te dooden; toen spande hij zich in tot hij zijn gewone uiterlijk weer ge- Uregen had en zonk vermoeid in zijn stoel terug. Mijn beste kind, klaagde hij vriendelijk, je schijnt do tegenwoordige omstandigho- den niet te begrijpen. Dat kan ik je verge ven. Veel anderen begrijpen ze ook niet. Maar ik wil, dat jij weet en golooft, dat de Brace Finance and Investment Compagny volgens normale en rechtvaardige regelen bestuurd wordt. Je moet niet denken, dat, oindat ik soms hier in deze kamer zaken behandel, die eigenlijk in de City behan deld moesten worden, ik de grenzen van eerlijkheid in zaken overschrijd want ik vermoed, dat je op zulke gelegenheden doelt, wanneer je spreekt van „strenge be ginselen." Anders dan een bank heeft dc B. F. I. geen vaste uren voor de zaken, en dat is een groot voordeel voor sommigen van de B. F. I.-cliënten, en een, dat ik niet van plan ben te bekorten. Unzo rentestan daard is iets hooger dan die der banken, maar onze risico is naar verhouding groo- ler. Wij hebben natuurlijk vijanden, maar ik vind het niet aangenaam te denken, dat mijn dochter tot hen behoort. Ik zou het prettiger vinden te denken, dat wanneer, zooals nu, de haaien mij aanvallen, mijn dochter eenige sympathieke zorg zou koes teren. Enid trok haar lippen samen en verhard de haar hart, en vervolgde haar lang ge koesterd voornemen. En wie zijn ditmaal dc haaien, vader? vroeg zij koel. Ryan en zijn troep. Zij beheerschen do markt en brengen onzo beleggingen in ge vaar. Maar zij zullen dc beleggingen van veel anderen ook in gevaar brengen? Waar om denkt u, dat hun operaties in het bizon der tegen u gericht zijn? Dat denk ik niet. Dat weet ik. Zij hebben zelfs de onbeschaamdheid gehad mij er voor te waarschuwen! Maar wut heeft u gsdaan, dat Ryan u zou willen* benadeelen? Ik heb gehoord dat hij een zeer rnenschlievend man is. Het is niet zoo zeer om wat ik gedaan heb, als wat de Ryantroep denkt dat ik gedaan heb, Enid. En Ryan mcnschlieyend goede hemel! Hij is de Ryan, die het Ryan-weeshuis te Paraparumu gebouwd heeft. Dat wordt gezegd. Misschien is bet zoo. Maar je moet bedenken dat menige schurk zich achter een masker van mensch- lieyendheid verbergt. Niemand schijnt hom persoonlijk te kennen. Ilij werkt geheel in I het duister, zooals de meeste andere schel men. Een echt romantische figuur, zei het meisje met iets van haar eerste luchthar tige houding. Ik zou hem graag willen ont* moeten. Ik ook! verklaarde haar vader met wraakzuchtige heftigheid. Enid lachte even en ging naar de Ches terfield aan den anderen kant van den schoorsteen. Wij zijn blijkbaar niet bepaald popu lair, merkte zij opgewekt op. Populair? Wat kan ons populariteit schelen? Wij zijn voorspoedig. Zijn we? vroeg Enid twijfelachtig. Sir Peter staarde haar aan en zij werd weer ernstig. Maar waarom zou hij u willen ruïnec- ren, vader? drong zij aan. Waarom wordt er ieder oogenblik een gek geboren? gaf hij terug, met een zwak ke poging om grappig tc zijn: toen op een toon, waarmede hij het onderwerp afge handeld verklaarde, voegde hij er bij: Geef mc de Dominion van gisteren, Enid. Maar Enid lotte noch op den toon, noch op het bevel. Zij keek sir Peter scherp aan on dacht even na. Ryan moet aanstoot genomen hebben aan uw schandelijke houding, vader, be sloot zij eindelijk. Sir Peter keerde schielijk zijn hoofd om, en keek haar aan over den rand van zijn pince-nez een zeker lecken, dat zijn hu meur heel slecht werd want zij had in derdaad een groote reden van Ryan's vijf- andscliap geraden. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 6