am Eds ooinors cn dagblad Donderdag 24 Maart 1932 .DE EEMIANDER- 30 e Jaargang No. 228 VIERDE BLAD BRAND IN DE OPERA TARDIEU'S PLANNEN PUNT VAN DISCUSSIE P0INCARE MAAKT HET HEEL GOED DE „STAATSGREEP" IN MEMEL EUROPA MOET ZIJN ZAKEN REGELEN TSJECHO-SLOWAKIJE EN HET DONAUPLAN Het Koningsbergsche publiek verlaat rustig zijn theater Door een journalist ontdekt I Koningsbergen, 23 Maart (V. D.) Tijdens een premiere van de „Drie muske tiers" is Woensdagavond brand uitgebro ken in het operagebouw te Koningsbergen. )e toeschouwersruimte was goed bezet 11*1 >übliek bleef zeer rustig toen de directeur n ede dcc 1de, dat brand was uitgebroken. Terwijl het gebouw in alle orde werd ont ruimd en het ijzeren scherm werd ncerge- aten, sloegen de vlammen uit het dak van Kt tooneel. De brandweer was spoedig ter llaatse en ving tegen tien uren het blus ingswerk aan. De brand, welke ontstaan is door kort sluiting van een schijnwerper, werd ontdekt jjdens den trnmmeldans welke kort voor de pauze werd uitgevoerd. Het tooneel was volkomen rookvrij en slechts in de naast gelegen ruimten werd een brandreuk waar ïenomon. De musici moesten door de toe jchouwcrsruimte het theater verlaten, svaarbij zij hun garderobe moesten achter «ten. Ook de artisten en het technische Dcrsoneel konden zich in veiligheid bren Bij de blusschïngsvverkzaanibeden heeft evenwel een ongeval plaats gehad. Van het lak van een zijgebouw viel een brandwacht die naar het schijnt door den rook was ver suft, waarbij hij ernstig gewond op het dak van een voorgebouw terecht kwam. De blus- Bcbingswerken hebben plaats met rookmas- kers. De politie handhaaft, een krachtige afzetting. Tegen half elf sloegen nog steeds de vlammen uit het dak. De rookontwikke ling is zeer hevig. Het geheele theater dat op het groote pa- radcnleln is gelegen, wordt door een ont zaglijke menschenmenigte omringd. Alle bezoekers konden hun in de garde robe gedeponeerde klcedingstukken mede nemen. Koningsbergen, 23 Maart. (V. D.) De brand in hot operagebouw was heden avond tegen II uur reeds grootendeels ge- bluscht, Niet lang daarna konden reeds eenige brandweerwagens inrukken. De brand- en waterschade schijnt vrij aanzien lijk te zijn. De toeschouwersruimte is niet beschadigd. Ook de garderobes on repetitie lokalen schijnen slechts weinig' te hebben geleden. Verhaal vod oen ooggetuige. Een ooggetuige verhaalt over don brand het volgende: Kort voor de groote pauze bij den trom- mcldans fDe drie Musketiers werd opge voerd) verscheen op het tooneel een too- ncclknecht, die eerst een weinig opgewon den heen en weer liep en het ballet op de hoogte bracht. liet ballet hield zich echter beel kalm. Wie het stuk niet kende, had den indruk, dat het hier een komisch in termezzo betrof. Plotseling verzocht een I employé echter den kapelmeester de muziek te staken, hetgeen onmiddellijk geschiedde. Vervolgens werd het publiek verzocht heel rustig het gebouw te verlaten, daar een klein brandje was uitgebroken. Het publiek gedroeg zich voorbeeldig. Wel begonnen eenige vrouwen te gillen, maar overal klonken onmiddellijk kalmeerende woor den en aanmaningen om zonder haast te vertrekken. Hetgeen wel zeer bijdroeg tol de kalme houding van het publiek, was het feit, dat er op het tooneel geen rook te I zien was, noch vlammen. Men had alge- meen den indruk, dat het een kleinigheid was, terwijl toch in werkelijkheid op dat oogenblik de vlammen reeds uit het dak sloegen. De brand was ontdekt door een journa list, die toevallig over het plein voor den schouwburg liep en die daarop het theater binnenliep om de employe's to waarschu wen. Hot publiek begaf-zich zeer rustig naar de garderobes, niemand drong, ver- scheidenen maakten zelfs geen aanstalten het gebouw te verlaten, in de meening, dal de voorstelling nog wel zou worden hervat Intusschen verspreidde zich echler in de nevenvertrekken een doordringende rook lucht en toen een tooneelknecht de dein naar het tooneel opende drong ook rook in de garderobe. Deze tooneelknecht deel de mede, dat kortsluiting was ontstaan aan een schijnwerper en stelde het gebeur de als volkomen ongevaarlijk voor. Het publiek verliet slechts dralend het theater Alleen van de hoogerc rangen af kon men eenige personen opgewonden de trappen zien afstormen en zonder hoed of jas de straat oprennen. De meesten gingen echte»* wenr terug orn hun kleedingstukkeri te halen. Het orkest moest, daar onmiddel lijk het ijzeren scherm neergelaten w«? door de toeschouwersruimte vluchten; dq instrumenten werden kalm meegenomen Ook de artiesten en het technische perso neel konden ongedeerd, de meesten met medeneming van hun klceding, den schouwburg verlaten. De intusschen verschenen brandweer greep onmiddellijk met talrijke stralen wa ter in. Een ontzaggelijke menschenmenigte vulde het plein en de Schupo had alle moeite om vrij baan te houden. Dichte rookwolken en vlammen stegen boven het dak uit. MIJNONGELUK. Twee doodon. H a 11 e, 23 Maart. (V.D.) In do mijn ..Louise" van de F.intracbt-Braunkohlen- werke te Liehenwerda is heden een kolen- trein locomotief, tengevolge van een ver schuiving van den spoordijk in het stilge legde gedeelte gestort van de openlucht mijn. De machinist en de stoker kwamen onder de vernielde locomotief in het grond water van de mijn terecht. Slechts met be hulp van laschapparatcn konden zij uit hun benarde positie worden bevrijd. Bei den zijn. na te zijn overgebracht naar het ziekenhuis, aan de bekomen verwondingen en inwendige kneuzingen, overleden. De dijk verschuiving is veroorzaakt door /het wisselende dooi- en vriesweer van de laat ste dagen. Het Hongaarsche standpunt Boedapest, 23 Maart (V.D.) De Pesti birlap bestrijdt in een iioofdartikel de ver klaringen, die de Tsjeëho-Slowaaksche mi nister van buitenlandsche zaken Benesj in de commissie voor buitenlandsche zaken te Praag heeft afgelegd. Het opvallendst acht het blad de houding van Benesj tegenover een oplossing, waarmee het Duitsche rijk niet accoord zou gaan. Dit plotselinge standpunt is uit economische overwegingen alleen niet te verklaren. Daarachter staat volgens het Hongaarsche blad de bedoeling Tardieu af t«* brengen van de verdere voort zetting van zijn plannen. Voor Tsjeeho-Slo- wakije en do drie stalen van do Kleine En lente is het ten zeerste ongewcnscht, dat de groote mogendheden hun oogen met meer aandacht gaan richten op de problemen van het Donaubckken, waar de Kleine En tente tot nog toe zonder directe controle ennigszins kon doen wat zij wilde. Daar om neemt zij zelfs haar toevlucht tot een luidruchtige betooging ten gunste van Berlijn. Hieruit blijkt tevens, dat Frankrijk zich vergiste, toen het in de staten van de Kleine Entente een tegenwicht tegen Duitschland meende te zien. Londen, 23 Maart (V.D.) De Parijsche correspondent van de Times schrijft in een uitvoerige correspondentie, dat Frank rijk voornemens zou zijn de neutraliteit of de welwillende toestemming van Italië en Duitschland ten opzichte van het Donau hondplan van Tardieu voornamelijk te be reiken door het toepassen Van politieke lok- en drukmiddelen en wel bij Italië door concessies inzake de vlootkwestie en de Noord-Afrikaansche kwestie en bij Duitsch land door tegemoetkomingen in de herstel kwestie en het ontwapeningsvraagstuk. Btj het herstel van het vertrouwen tusschen Duitschland en Frankrijk zou Engeland een beslissende rol kunnen spelen. HITLER MAG NIET VOOR DE RADIO SPREKEN. Berlijn. 22 Maart. (V.D.) De rljksregee- ring staat evenals te voren op het stand punt, dat ook bij de tweedo ronde der ver kiezingen voor het presidentschap van het rijk de radio niet ter beschikking mag wor den gesteld voor partijpolitieke redevoerin gen, zoodat Adolf Hitler geen radioverkie- zingsrede mag houden. GRAF ZEPPELIN NAAR ZUID- AMERIKA. Fricdrichshafen, 22 Maart. (V.D.) Het gerucht, volgens hetwelk de Graf Zep 1 elin op zijn tocht naar Pernarnbuco be schadigd zou zijn, wordt door den radio dienst vin de luchtscheepshal onjuist ver klaard. Het laatste draadlooze bericht van do Graf Zeppelin bevestigt, dat het lucht schip zich om 22 uur M.E.T. op 11,5 graden N.B. en 25,50 W.L. bevond. Het luchtschip heeft een vlotten overtocht. Alles is in orde. Hamburg, 23 Maart. (H. N.) De Graf Zeppelin bevond zich vanmorgen 6 uur Greenwichtijd 1 graad 40 raiinuten N.B. en 30 graad 52 minuten W.L. Pernarnbuco. 23 Maart (V.D.) Graf Zeppelin is Woensdagavond om 7 uur 20 (A.T.) te Pernarnbuco geland. DE ONRUST IN BRAZILIË. L'onden, 23 Maart. (H.D.) Volgens een bericht uit Rio de Janeiro heeft president Vargas de leiding van alle Braziliaansche partijen uitgenoodigd tot een conferentie, teneinde de eischen van de staten Rio Gran de-do Sul en Sao Paolo tot herstel van grondwettige toestanden to bespreken. Deze staten eischen herstel van de grondwet en van de persvrijheid, de benoeming van een commissie tot uitwerking van een nieuwe grondwet, nieuwe verkiezingen nog in den loop van dit jaar en voorts de instelling van een commissie tot regeling van de staats- en gemeentcschulden. SLACHTOFFERS VAN DEN TORNADO. N e w-Y o r k, 23 Maart (V.D.) Volgens de laatste berichten uit de door den tornado geteisterde stroken bedraagt het aantal dooden meer dan 300, terwijl het aantal ge wonden op 2500 geschat wordt 7000 menschon zijn dakloos geworden. Kerken, scholen en gerechtsgebouwen wer den ais hulphospitalen ingericht De natio nale garde en Roode Kruisafdeeling bieden in het gebied van de ramp hulp en zorgden voor de verpleging en de huisvesting der bevolking. Parijs, 22 Maait (V.D.) Naar bet Fran sclie ministerie van binnenlandscbe zaken Dinsdagmiddag op verzoek mededeelde, steramen de geruchten betreffende een zorgwekkenden achteruitgang van den ge zondheidstoestand van den yroegcren pre mier Poincaró niet met de feiten overeen. POINCARÉ. Parijs, 23 Maart Volgens verschil lende berichten uit Bar le Due is in den gezondheidstoestand van Poincaré geen wij ziging gekomen. Poincaré volgt de advie zen van zijn geneeshe *ren cn voelt zich be trekkelijk goed; terwijl gistermiddag In het buitenland het gerucht van zijn dood de rondo deed, had hij zelf in de beste stemming een kleine lunch in den kring van eenige vrienden, die hem uit Parijs waren komen opzoeken. Scherpe kritiek der Duitsche pers Berlijn, 22 Maart. (V.D.) De Bcrlijnsche bladen zijn algemeen van oordeel, dat do Litausche regeering zich opnieuw heeft schuldig gemaakt aan een ernstigo rechts overtreding door den Memellandschen land dag te ontbinden. Do German ia spreekt over een nieuwe scherpe toespitsing van bet conflict, daar een nieuwe ernstige overtreding van het Memclstatuut geschied is, welke in Duitsch land niet onverschillig kan worden opgeno men. Het zal allereerst de taak zijn van de onderteekenende mogendheden de conse quenties te trekken uit hun nota en onraid dellljk besliste maatregelen te nemen tegen deze nieuwe openlijke gewelddaad van Litauen. De DAZ schrijft, dat een nog nauwelijks ontdekte staat als Litauen wekenlang de groote mogendheden der wereld op belee- digende wijze kan n*geeren, hetgeen oen treurig teoken des tijds is. De Lokalanzoiger stelt vast, dat er voor Duitschland thans geen reden meer is om de door den rijkskanselier aangekondigde tegenmaatregelen nog langer uit to stellen Litauen moet voelen, dat Duitschland op economisch-politiek terrein, ook wanneer het do rechtvaardige belangen van het Me melland ontziet, niet zoo weerloos is als op machtspolitiek gebied. Do rijksregeering heeft verder tot taak de onderteekenende mogendheden aan hun plicht te herinneren om te zorgen voor onbeïnvloede nieuwe ver kiezingen in het Memelgebied. Tot gelijke conclusies komen ook de Tag en de Deut sche Zcitung. De Börsenkurier stelt in het licht, dat het niet alleen een gewelddaad tegen het recht van het Memeiland, maar tegelijkertijd een onmiskenbare uitdaging van de onderteekenende mogendheden be treft. De Vossische Zeitung wijst vooral op het feit, dat de Litausche regeering voor een uitspraek van het Haagsche Hof het Memellandsche bestuur zoo krachtig wil verlitauschen, dat een dan misschien nood zakelijke reorganisatie van het directorium volgens de voorschriften van het Memel statuut zonder effect moet blijven. K o f n o 22 Mrt, (V.D.) In welingelichte kringen verluidt, dat goevemeur Merkys met dc ontbinding van den landdag ook zijn rol als vertegenwoordiger van de poli tiek der centraio regeering in hot Memel- gebied ten einde heeft gespeeld en dat zijn aftreden nog slechts een kwestie van en kele dagen is. Dinsdagavond verspreidde zich het ge rucht, dat binnenkort de publicatie ver wacht kan worden van do nieuwe Litau- schen Scjmverkiezingswet, K o f n o, 23 Maart, (V.D.) De gouverneur \an Memel heeft heden een besluit' uitge vaardigd, waarbij de verkiezingen voor den nieuwen landdag van Memel op 4 Mei a.s. gehouden zullen worden. Overeenkomstig paragraaf 11 der Memelconvenlie zal de verkiezing worden gehouden volgens het Litausche kiesstelsel. DE ENGELSCHE KOLENU1TVOER NAAR DUITSCHLAND. Londen, 23 Maart. (V.D.) In Engelsche politieke kringen verwacht men. dat de minister van buitenlandsche zaken of de minister van handel ten spoedigste in het Lagerhuis een verklaring zal afleggen over de kwestie van den Engelschen kolen- uitvoer naar Duitschland. De Daily Tele graph schrijft, dat het Duitsche antwoord ten zeerste onbevredigend is en handhaaft als zijn mcening, dat Duitschland zijn op treden tegen de Engel sche kolen, het meest kwetsbare deel van den Engelschen uitvoer, reeds heeft verscherpt voor de wijziging in de Britsche tariefpolitiek, teneinde bij de onderhandelingen in een sterke positio te komen. De door Duitschland gowenschte onderhandelingen zullen echter pas goo- pend kunnen worden na de conferentie te Ottawa. Er konden zich echter reeds tevo ren gelegenheden voordoen, waarbij Enge land blijk zou kunnen geven van zijn goe den wil ten aanzien van Duitschland. De door Duitschland ingeslagen weg draagt dan echter niet tot verzoening en bcvorde ring hiervan bij. Pas dan kan Amerika zijn steun verleenen P a r ij s, 22 Maart, (H.Né) De Amerikaan- 6obe gezant te Berlijn Sackott ontving van daag een redacteur van de Temps, wien hij verklaarde, dat zijn bezoek, hetwelk pas vandaag ter kennis van zijn regeering is gekomen, vooral ten doel heeft zijn collega Edge to hooren over het bezoek, dat deze pas onlangs aan Amerika heeft gebracht. Overigens doet het hem genoegen, ook mi nister-president Tardieu on andero leden van de Fransche regeering te ontmoeton. Aangezien hij morgen naar zijn post terug keert, zulien de besprekingen, dio hij met dc Fransche staatslieden zou kunnen heb ben, noodzakelijk zeer algemeen moeten zijn Over de vraag, wat hij over den poli- tieken en cconomischen toestand van Duitschland dacht, zoide Sackctt, dat vol gens zijn meening Duitschland dc tegen woordige moeilijkheden zal kunnen over winnen. indien het de noodzakelijke credie- tcn kan vinden. Daarom vormt het Duit sche vraagstuk een onderdeel van de sta tionaire vraagstukken van het Europeesche probleem. De redacteur stolde verder de vraag, of de Vereenigde Staten het stand punt handhaven, dat do Europeesche'lan den, alvorens op den steun der Vereenigde Staten te kunnen rekenen, hun aangelegen heden eeret zelf moeten regelen. Sackett zeide daarop, dat dit inderdaad het Ame- rikaansche standpunt is. Amerika zal nooit tot offers bereid zijn, die slechts een of an der land ten goede zullen komen. Hij kan daarom niet genoeg den nadruk leggen op de beteekeriis, welke men in de Vereenig de Staten aan het tot stand komen van een Europeesch accoord hecht Wat de confe rentie to Lausanne betreft verklaarde Sackctt, dat de Vereenigde Staten zich daar in geen geval zullen laten vertegenwoor digen, ook niet door een waarnemer. Te genover een redacteur van het Journol des Débats verklaarde Sackett nog, dat de Ver eenigde Staten de vorming van een enton- to der Donaustaten als een zuiver Euro peesche aangelegenheid beschouwen, waar in zij zich niet behoeven te mengen en waarbij zij slechts in zoover belang heb ben, dat de bestaande handelsverdragen, die met Amerika zijn gesloten, nageleefd worden. Londen, 23 Maart De Parijsche cor respondent van de Morning Post weet op grond van speciale informaties mede te doe len, dat de besprekingen tusschen Tardieu en den Amerikaanschen ambassadeur te Berlijn Sackott o. a. ook betrekking hadden op den Duitschen financieelen toestand en do credieten op korten termijn. Sackett heeft den laatsten tijd zijn uiterste best ge daan om het gevaar van het afkondigen van oen Duitsch moratorium te bezweren. In verband hiermede heeft hij ook te Parijs do kwestie der financieele hulpverleening aan de orde gesteld. Frankrijk is op het oogenblik het eenige land in Europa, dat financieelen steun zou kunnen verleenen. BRIAND, LAVAL, TARDIEU. London, 23 Maart. (H.N.) Dc Parijsche correspondent van de Times verklaart, dat de verandering, welke sedert twee maan den op do Quai d' Orsay merkbaar was, thans geheel haar beslag heeft gekregen. Onder Briand werd een romantische, onder Laval een negatieve politiek gevoerd, doch ondei Tardieu heeft de buitenlandsche po litiek van Frankrijk thans een vasten en opbouwenden vorm verkregen. AUTORITJES MET FILMSTERREN. Los Angeles, 23 Maart. (V.D.) De be kende filmster Estelle Taylor, de vroegere echtgenoote van don bokser Jack Dempsey, heeft een eisch tot schadevergoeding inge diend van 150 duizend dollar tegen den theater-agent Frank Joycfe, wegens het op- loopen van eenige kwetsuren bij een auto ongeval, toen zij met Kerstmis j.l. met hem een autorit maakte. BELASTINGVERHOOGINGEN IN AMERIKA. N e w Y o r k. 2 3 M a a r L (H. N.) Het Ame- rikaansche congres heeft een verhooging der inkomstenbelasting tot dekking van het tekort op de begrooting voor het loo- pende dienstjaar goedgekeurd. De opbrengst van deze verhooging wordt op S 1 milliard geraamd. Voorts heeft het Huis van afge vaardigden met 190 fegen 149 stemmen een wetsontwerp goedgekeurd, waarbij de suc cessierechten van vermogens boven S 10 millioen van 25 tot 45 worden verhoogd. Benesj bepaalt zijn standpunt J Praag, 22 Maart. (H.N.) Dr. BonesJ heèft vandaag in do commissie van hot parle ment over do plannen van eon Donaufedo- ratio gesproken. Hij verklaarde, dat do Tsjecho-Slawaaksche regeering bereid is op den grondslag van het denkbeeld van pre ferente rechten onderhandelingen met dc vijf Donaustaten to beginnen, doch iedero politieke actie moet bij voorbaat uitgeslo ten zijn, ovenzoo het denkbeeld van een tol linie. De regeering kan slechts onderhan delingen beginnen, Indien ook Roemenië en Zuld-Slavië daaraan deelnemen. Voorts kan zij »ok geen onderhandelingen beginnen, indien niet Duitschland cn Italië hun in stemming met het Fransche initiatief betui gen. Iedero Midden-Europeesche politiek, die Oostenrijk zou brengen tot een anti- Duitsche frontpositie, moet als principieel verkeerd worden beschouwd. Tsjecho- Slowakije zou een zoodanige ontwikkeling niet wonschen, aangezien deze het land geen voordeel zal brengen. Tsjeeho-Slowa- kije wonsch met Duitschland de meest vriendschappelijke betrekkingen to onder houden. OEKRAINERS GEARRESTEERD WEGENS MOORD OP EEN AGENT Warschau, 22 Maart. (H.N.) Te Lem- berg is vandaag een agent door twee onbe kend gebleven personen dood goschoten. Men vermoedt, dat de daders tot do Ockrainscho nationale beweging behooren. In verband hiermede zijn vandaag talrijke leden dezer beweging gearresteerd, o.a. twee leiders. EEN BANKROOVER NEERGESLAGEN. Now-York, 23 Maart. (V.D.) Te Green- bury in den staat Wisconsin heeft een bankboambte een roover, dio hem mot op geheven revolver in bodwang wilde hou den, teneinde de bank te kunnen berooven, neergeslagen en aldus den roofoverval voor komen. De bankbeambte, Ben Fontaino go- heeten, onttrok zich aan een huldiging, dio men hem in de stad voor zijn dapper op treden wilde brengen. Tegenover ecnigo journalisten verklaarde hij: „Toen do ban diet rnet opgeheven revolver tegenover stond, dacht ik niet aan verzet, rnaar toe.; hij de revolver tusschen mijn ribben plantte, sloeg ik hem neer, want ik kan niet tegen kietelen". DE GEMEENTE VOOR 7 MILLIOEN BENADEELD. Dresden, 23 Maart (H.N.) De gemeen teraad heeft in een vertrouwelijke zitting met algemecnc stemmen besloten burge meester Bührer van zijn ambt als wethou der van financiën te ontheffen en een dis ciplinair onderzoek tegen hem te openen, omdat hij door aankoop van rijksschuld zonder recht van uitloting de gemeente fi nanciën voor 7 millioen mark heeft bena deeld. ONTEVREDEN DUITSCHE BOEREN. Hamburg. 22 Maart (H.N.) Te Haders- leben in het Noorden van Slceswijk beeft een groote betooging van 2500 landbouwers plaats gehad tegen het systeem van execu toriale verkoopon, dat thans gevolgd wordt Een motie werd aangenomen, dat een ieder, die bij dergelijke verkoopingen een hofstede verwerft, dood vorklaard zal worden. LANSBURY STELT VRAGEN. De Japansch-Chineesche kwestie aangeroerd. Londen, 22 Maart (H.N.) In het Lager huis heeft Lansbury, de leider der opposi tie, sir John Simon, den minister van bui tenlandsche zaken, de vraag gesteld, tegen wie Frankrijk, Italië en Engeland zich eigenlijk wapenen. Tegen Duitschland kan dit niet zijn. Engeland en Pruisen hebben bij Waterloo als bondgenooten gevochten en 100 jaar later'tegen elkaar. Het schijnt al (e dwaas, dat Engeland thans weer don- zelfden weg zou opgaan. Voorts stelde hij dc*vraag, wat de Volkenbond denkt te doen om de Japanners weer uit Mandsjoerije te doen gaan. Lansbury verklaarde, dat hij voor geen der beide partijen partij trekt. Ook is hem bekend, dat Japan zich op het oogenblik vrijwel in denzelfden toestand bevindt als Duitschland voor den oorlog. Tijdens het debat verklaarde sir John Si mon, dat de Japansche gezant hem vanmor gen heeft meegedeeld, dat Tokio bevel heeft gegeven tot terugtrekking van het grootste gedeelte van de Japansche oorlogsschepen voor Sjanghai. De eerste lord der admirali teit heeft hem verder meegedeeld, dat mor gen een officieelo conferentie tusschen do Japansche en Chineesche vertegenwoordi gers zal plaats hebben. Verder was hij niet in staat eenige mededeelingen te dóen. LOTERIJEN VOOR LIEFDADIGE DOELEINDEN. Londen. 22 Maart. (V.D.)-Het Lagerhuis heeft met 176 tegen 123 6temmen aan Sir William Davidson (cons.) toegestaan een wetsontwerp in te dienen, waarbij beoogd wordt door middel van loterijen gelden te verzamelen voor liefdadige, wetenschappe lijke en artistieke doeleinden op de voor waarden, hiervoor te stellen door den mi nister van binnenlandsohe zaken.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 13