AMERSFOOWSCH DAGBLAffi Zaterdag 26 Maart 1932 ~DE EEMLANDEFT 30 e Jaargang No. 229 TWEEDE BLAD DE TOONEELCRISIS TE AMSTERDAM WILLEM GROENHUIZEN DE AFSLUITDIJK DER ZUIDERZEE HET VREEMDE VONNIS JAN MAANDAG t DE GEHEIMZINNIGE INBREKER De president der •Koninklijke" kan nog géén enkele toezeg ging doen omtrent haar voortbestaan A m sterdam, 24 Maart. Hedenoch tend heeft de bespreking plaats gehad tus schen den heer P. E. Tegelberg, president commissaris van de Koninklijke Vereeniging Het Nederlandse!) Tooneel en de heeren Mr. Albert B. Goraperts en Louis de Vries voor de N.V. Hollandsche Schouwburg. Deze be spreking werd ook bijgewoond door den heer J. W. F. Werumeus Buning, gedele geerd commissaris der Koninklijke Vereeni ging. De heer Tegelberg was zeer sceptisch ge stemd omtrent de mogelijkheid van het voortbestaan der Koninklijke Vereeniging. Hij kon omtrent eenigen waarborg voor de nakoming harer verplichtingen in het vol gend seizoen geen enkele toezegging doen. Overeenstemming werd dan ook niet ver kregen. Amsterdam, 24 Maart. Als uit vloeisel van de gisteravond gehouden be sprekingen staat het thans vast dat, op enkele uitzonderingen na, het geheele perso neel van de voormalige Koninklijke Ver eeniging „Het Nederlandse!) Tooneel" on der den naam „Vereenigde Spelers" van de Koninklijke Vereeniging „Het Nederlandse!) Tooneel". het verdere seizoen zullen blijven doorspelen. Ook de heeren Oscar Tourniaire, Elias van Praag, Jules Verstraete, en Willem Hun- sche, alsmede Mevrouw Magda Janssens, die, naar bekend, te kennen hadden gegeven dat zij zich zouden terugtrekken, hebben hun medewerking tot einde April nog toe gezegd. Buiten het gezelschap blijven Mevrouw Else Mauhs en de heer Henri Kerens. Wat het thans samengestelde Paaschpro- gramma betreft, dat in den Stadsschouw burg zal worden uitgevoerd, kan gemeld worden, dat Zaterdagavond, Zondagavond en Maandagmiddag ,.Süss de Jood" en Zon dagmiddag en Maandagavond „De Klop op de Deur" zal worden opgevoerd, alles met volle bezetting. Over een evcntueele bespeling van den Hollandschen Schouwburg valt op het oogenblik nog niets te melden. Amsterdarn, 24 Maart. In aanslui ting op het bericht dat de heeren Tour niaire, Van Praag, Verstraete en Hunsche, alsmede mevrouw Magda Janssens hun me dewerking gedurende de Paaschdagen en verder tot het einde van het seizoen, begin Mei, hebben toegezegd aan de werkzaam heden van de „Vereenigde Spelers" van de Koninklijke Vereeniging Het Nederlandsch Tooneel, dient nog gemeld te worden, dat deze artisten zich niet bij de Vereenigde Spelers hebben aangesloten; zij blijven- er buiten, doch werken alleen mede om den voortgang der werkzaamheden niet in den weg te staan. Uit het feit voorts dat me vrouw Else Mauhs en de heer Henri Eerens niet op hun besluit, om bet contract met de Koninklijke Vereeniging te verbreken, zijn teruggekomen, mag geconcludeerd wor den, dat deze twee artisten het gezelschap hebben verlaten. Amsterdam, 25 Maart. In verband met een voorstel van Louis de Vries is door het gedelegeerd lid van den Raad van Be stuur der N.V. Hollandscho Schouwburg een schrijven verzonden aan den heer E. Boekman, wethouder voor de Kunstzaken, waarvan de inhoud als volgt luidt: Edelachtbare Heer, In mijn hoedanigheid van gedelegeerd lid van den Raad van Bestuur der N.V. Hol landsche Schouwburg heb ik de eer U mede te deelen, dat die Raad met daartoe verkre gen instemming van de crediteuren der N.V. alsnog heeft besloten een poging te wagen, om de Koninklijke Vereeniging Het Nederlandsch Tooneel in stand tc houden in het belang der geengageerden en ook om dat hij in die instandhouding een algemeen belang ziet in de tegenwoordige omstan digheden. Tot dit doel is de N.V. bereid de achterstallige schuld der K.V. kwijt te schel den en een partagebespeling voor de rest van dit seizoen te aanvaarden, hetgeen een opoffering van rond 40.000.— beteekent. Ook wil de N.V. de K.V. of haar geënga geerden de gelegenheid geven in de maan den Juli en Augustus a.s. den Hollandschen Schouwburg en parlage te bespelen. Voor de partage-bespeling zou slechts als voor waarde worden gesteld, eenig medezegging schap van de Schouwburgdirectie in de keuze der stukken, zooals in zoodanig ge val gebruikelijk is. Echter zou do Schouw burg voor de nakoming der verplichtingen in het volgende seizoen zekerheid moeten verlangen, die zou kunnen gegeven worden in dezen vorm, dat van het gemeentelijk subsidie een bedrag van dertig duizend gul den wordt geblokkeerd, met dien verstande dat, indien en zoodra eenige weekbetalingen geheel of gedeeltelijk achterwege blijft, hot achterstallige uit het geblokkeerde bedrag wordt aangezuiverd, terwijl daarentegen na iedere maand, waarin zoodanige aanzuive ring niet noodig is geweest, één tiende deel van het geblokkeerde bedrag wordt vrijge geven. Natuurlijk zou ook, wanneer in een maand een geringere sorn dan drie dui zend gulden voor aanzuivering is gebruikt, het verschil vrij gegeven moeten worden. Mij lijkt deze oplossing, die door een voorstel van den heer Louis de Vries aan de hand is gedaan, voor de K.V. zeer aan nemelijk en practise!) uitvoerbaar. Gaarne zal ik van U vernemen, of het gemeentebestuur eventueel bereid is. tot do uitvoering van het denkbeeld mede te wer ken en do aanneming te bevorderen. A msterdam, 25 Maart. De situatie in de tooncelcrisis. is op liet oogenblik zoo, dat nagenoeg alle artisten van de Konink lijke Vereeniging „Het Nederlandsch Too neel", die in liet oude verband de exploita tie heeft stopgezet, te beginnen met Zater dagavond, onder den naam van „Vereenig de Spelers van de Koninklijke Vereeniging Het Nederlandsch Tooneel", voor gezamen lijke rekening zullen doorspelen tot, zooals do afspraak is, het einde van liet seizoen, begin Mei. Ook de groep Van Praag-Tourniaire blijft tot dezen datum haar medewerking verlee- nen om daarna afzonderlijk te gaan op treden. Ook de provincie zal worden be speeld. Over de al of niet-ontbinding der „Koninklijke" zal inlusschen in een Don derdag a.s. te houden vergadering officieel een beslissing worden genomen. In dit verband kan#er nogmaals op ge wezen worden, dat de laatste poging tot haar instandhouding, ondanks het ontmoe digend resultaat van de met den presi dent-commissaris gehouden conferentie, is uitgegaan van de N.V. Hollandsche Schouwburg, van welker jongste stappen de bijzonderheden en voorwaarden bekend zijn geworden door de publicatie van den brief, welke aan wethouder Boekman is gezonden. Indien deze poging niet tot een bevredi gend resultaat leidt, dan dreigt na Pasehen van de zijde der N.V. Hollandsche Schouw burg de faillissementsaanvrage der Ko ninklijke met de verschillende gevolgen, die daaruit kunnen voortvloeien, terwijl ook van de zijde der uitgetreden artisten Henri Eerens en Else Mauhs op grond van niet-nakoming hunner contracten door de betrokken partij, rechtsmaatregelen ver wacht kunnen worden. Bij hen heeft zich thans ook mevrouw Magda Janssens aan gesloten. Eiken schoorsteenpendnles met slagwerk eens per weak opwinden 12.50. Wekkers vanaf 1.75. Alle uurwerken met garantie. LANGESTRAAT 43- Gevestigd 1885. Gedipl. borlogor. Redenen tot bevredigdheid geeft de alge- meene toestand dus nog allerminst. Amsterdam, 25 Maart. In het gemeen teblad is verschenen een uiteenzetting van de verhouding tusschcn het gemeentebe stuur en de Koninklijke Vereeniging „Het Nederlandsch Tooneel", ontstaan door het conflict in laatstgenoemde vereeniging. Uit deze uiteenzetting blijkt, dat de Koninklij ke Vereeniging verzocht heeft het con tract met de gemeente Té ontbinden. Het besluit, waarbij de Koninklijke Vereeniging tot vaste bespeelster van den Stadsschouw burg werd benoemd, dient thans derhalve te worden ingetrokken voor de periode 22 Maart—1 Juni 1932 en 1 September 1932— 1 Juni 1933, terwijl ook het besluit, waar bij B. cn W. gemachtigd worden aan de Koninklijke Vereeniging voor de bespeling van den Hollandschen Schouwburg een subsidie te verleenen voor zoover betreft 1932—1933 dient te vervallen. Door het be eindigen van de exploitatie der Koninklijke Vereeniging zijn de dagen in den Stads schouwburg, die aan haar waren ver huurd, vrijgekomen. Op 21 Maart bereikte B. en W. een aan vrage deze dagen voor de periode 22 Maart 1 Juni 1932 op dezelfde voorwaarden af te staan aan een aantal artisten der Ko ninklijke Vereeniging, die onde»* den naam Vereenigde Spelers der Koninklijke Veree- riing" in coöperatief verband in den Stads schouwburg wenschcn op te treden. Dit verzoek is tenslotte ingewilligd. B. en W. stellen zich verder voor den Raad omtrent de bespeling van den Stads schouwburg voor het seizoen 1932—1933 zoo spoedig mogelijk voorstellen te doen. Binnen enkele dagen zal de laatste geul worden gedicht Het secretariaat van liet N.C.C. deelt ons mede: Met toestemming van den minister van waterstaat en daartoe in staat gesteld door de welwillende medewerking van den dienst der Zuiderzeewerken, wordt aan het Nederlandschc publiek voorloopig de gele genheid geboden een steentje b:j tc dragen tot het werk van het N.C.C. en daarbij te vens zichzelf een aangefiamen en leerza- men dag bezorgen. Binnen enkele dagen n.l. zal de afsluit dijk, van de Noord-Hollandsclie zijde tot aan de laatst open gebleven geul, gereed ko men en zal men in de gelegenheid zijn van nabij dit werk te kunnen aanschouwen en tevens de werkzaamheden voor het dichten van de laatste geul, welke terstond na Pa- scben zullen aanvangen, gade te slaan. Een kleine entrée zal daarbij ten bate van liet N.C.C. geheven worden. Voor voetgangers, wielrijders cn motor rijwielen zal de afsluitdijk opengesteld worden met ingang van Zondag 27 Maart (eerste Paaschdag) van des voormiddags 9 uur tot des namiddags 6 uur, voor auto bussen, automobielen en rijtuigen vanaf een nader bekend te maken datum na de Paaschdagen. Wij spreken de verwachting uit, dat ve len van deze gelegenheid gebruik zullen maken om op deze wijze de kas van het N.C.C. te helpen versterken. De betrokken officier al gevoelig gestraft langs disciplinairen weg Men maakt er ons op attent, dat de offi cier, die terechtstond voor den Bosschen krijgsraad wegens mishandeling van een Haagsch agent van politie, en die ontsla gen werd van alle rechtsvervolging, disci plinair reeds een zeer gevoelige straf heeft ondergaan. Terwijl hij als jong officier reeds p.aatsing vond bij het regiment ja gers, cn gedetacheerd was op de Hoogcre Krijgsschool, waar hij dc jongste leerling was, zoodat een mooie officiersloopbaan voor hem open stond, is hij na het feit, dat hij gepleegd heeft, ontslagen van zijn regi ment en overgeplaatst naar de stormtroe pen der infanterie, terwijl hij ontheven is van de hoogere krijgsschool. Vooral dit laatste is een zeer gevoelige straf, daar zijn officiêrscarrièrc hierdoor voor een goed deel is afgesneden, en het niet meer moge lijk is dat hij ooit geplaatst zal wforden bij den generalen staf. Inderdaad deze disciplinaire straf is zeer ingrijpend cn voor den betrokkene uiterst zwaar. Toch moet. rnen o. i. de zaken goed on derscheiden. Dat verdachte bij den krijgs raad in Den Bosch ontslagen werd van rechtsvervolging, is dit bleek wel duide lijk uit het bericht een direct gevolg ge weest van het psychiatrisch rapport. ITct feit, dat verdachte disciplinair al zoo ge voelig onderhanden was genomen, had hoogstens kunnen leiden tot clementie en vermindering van straf. Maar de quintes sens van de zaak is, dat iemand hjer on toerekeningsvatbaar is verklaard, omdat h ij in dronkenschap gehan deld li e e f t. Dat is, voorzoover we we ten, een unicum; in ieder geval doet hel eigenaardig, om niet lo zeggen zonderling aan. waar dronkenschap in de gangbare jurisprudentie meestenttijds een verzvva rende omstandigheid vormt, hier te zien dat het feit van dronkenschap iemand van alle straf ontheft. Wij blijven erbij, dat dit vonnis op de massa een wonderlijken indruk moet ma ken, ook al mag men van meening zijn. dat de verdachte in zijn leger-carrière al hard genoeg is aangepakt. BRAND. Heerlen, 25 Mrt. Gisteravond is brand uitgebroken in den muziekhandel „Apoilo" in de Grubstraat te Hoensbroek. Hoewel de brandweer spoedig met ceil motorspuit ter plaatse w&.s cn met vier stralen den brand aantastte, kon zij niet verhinderen, dat de winkel en liet woonhuis geheel uitbrand den. De geheele inventaris, bestaande uit eenige piano's, gramoioons cn eenige radio toestellen gingen in de vlammen op. Verzekering dekt de schade. BRANDSTICHTING TE EINDHOVEN. Een echtpaar gearresteerd. De gemeentepolitie v.in Eindhoven heeft den kruidenier P. van K. en zijn echtgc- noote te Eindhoven aangehouden, verdacht van brandstichting in zijn kruidenierswin kel aan de van Lijmbfckstraat te iCindho ven. De brandweer kon het vuur nop. bijtijds hlusschen. Uit het ond^-zoek van d* politie is gebleken, dat de b -and op drie of vier plaatseri tegelijk was uitgebroken cn dat op bedden en kasten papieren en ander brandbaar materiaal was verspreid en dat een en ander was begoten met een brand bare vloeistof, zoodat brandstichting kou worden geconstateerd. De kostganger, E. II.. die eveneens in verband met deze brand stichting was aangehouden, is op vrije voe len gesteld LOCOMOTIEF ONTSPOORD. M e p p e 1, 25 Maart. Hedenmorgen is op den spoorwegovergang aan de Hoofdveen- sche Vaart alhier een locomotiof mot ten der door het stootblok gereden eu gederail- eerd.. Hierdoor werd de lijn Groningen— Meppol geruimen tijd versperd. Tijdelijk moest over één spoor worden gereden. Ook de passage over den spoorweg was geheel belemmerd, zoodat de Dedemvaartscho stoomtram naar Balkbrug eerst na gerui men tijd kon vertrekken. Met behulp van personeel cn materiaal uit Zwolle is de ontspoorde locomotief weer op de rails gebracht. Geen Amsterdammer was zoo populair als hij. Veertig jaar decorateur voor het „Paleis" Na een langdurige ziekte is, naar wij reeds met een enkel woord meldden, in het Tesselschade Ziekenhuis te Amsterdam Jan Maandag overleden. Hij werd 82 jaar oud. Jan Maandag, de decorateur heeft 40 jqar achtereen de décors geschilderd voor de ver schillende tooncclgezelschappen, die in het Paleis voor Volksvlijt optraden. Geen Am sterdammer was zoo populair als Jan Maan dag. Iedereen kende den vroolijken gee9tigon man met zijn fijnbesneden kop, waarbij de volle witte haardos, het keurig verzorgde witte sikje 18e ccuwsche markiezenelegan- ce benaderden, terwijl daarnaast een onaf scheidelijke flambard moderne zwierigheid aangaf. De brand van het Paleis van Volksvlijt, toen zijn ateliers met al zijn décors verloren gingen, is hem een haast onoverkomelijke slag geweest. Maar zijn vitaliteit deed hem ook dit te boven komen. Zijn vrijen tijd wijd de hij nog steeds aan dc schilderkunst: aan zijn vrienden en bekenden, die hem kwa men opzoeken, schonk hij met vrijgevige hand zeegezichten, die hij penseelde ginds aan den buitenkant der stad aan de Zui derzee. Het gemeentebestuur van Amster dam kocht op zijn 80en verjaardag een aqua rel van hem aan om het tc plaatsen in een der gcmèentegebouwcn. Dinsdag a.s. te half twee zal hij op de be graafplaats Zorgvlied worden begraven. VRACHTAUTO DOOR TREIN GEGREPEN. Hoorn, 24 Maart. Te Waarland, ge meente Harenkarspel heeft hedenmiddag omstreeks half vijf op den onbewaaktcn overweg een ernstig ongeluk plaats gehad. I)é brandstoffenauto van den heer J. Dekker uit Waarland, welke daar passeerde werd ooor den trein uit Schagcn aangereden cn totaal versplinterd. Wonder boven wonder bekwam de bestuurder geen letsel. Met vijf jarig zoontje van den chauffeur, dat in de laadbak speelde, werd echter z>waar ge wond uit de overblijfselen van den wagen te voorschijn gehaald. Door geneesheeren, die in den trein waren gezeten, is het knaapje medegenomen cn naar het zieken huis te Alkmaar gebracht. Men vreest voor het leven van het ventje. EEN NIEUW CONTINGENTEERINGS' BESLUIT. Dp Staatscourant van gisteravond bevat een Koninklijk besluit waarbij een tijdelijke beperking van den invoer van rijwielbui ten- en binnenbanden bepaald wordt. Gedurende een tijdvak van drie maan den, aanvangende 1 Maart 1932 en eindi gende 31 Mei 1932 is de invoer uit ieder land verboden van buitenbanden en bin nenbanden voor rijwielen (geen motorrij wielen) voor zoover deze meer bedraagt dan 95 van het aantal hetwelk gemiddeld per drie maanden in de jaren 1928, 1929 en 1930 van die banden uit dat land is in gevoerd. Voor de armen van geest is de reis door het leven één lange tunnel. Uit het Engelsch door A. TREUB. 14 Ik wilde, dat cLe srnaak van mijn dochter even goed was, antwoordde sir Pe ter. Aimsbury stoof op en toonde meer vuur dan de ander hem had toegeschreven. Werkelijk, sir Peter! Er mankeert niets aan Eric, dat kan ik U verzekeren. Misschien niet, gaf sir Peter hem reinzend toe. Misschien niet. Ik donk dat hij niet verantwoordelijk gesteld kan wor den voor zijn afstamming. Daar behoeft hij zich niet over te schamen, mijnheer! was het scherpe ant woord. Aimsbury liep boos naar het haardkleed, waar hij oen ministerieele houding aan nam en dc revers van zijn avondjacquet met de handen vastgreep. Hij was zich be wust van de bedekte bewondering in E- tnd's oogen, en zijn weeke kin met den kleinen baard kwam oven naar voren, ter wijl zijn kortzichtige oogen den onbewogen baronet toornig aanzagen. Maar hij was geen heldhaftig man en de Napoleonti sche houding paste hem slecht, Het doet me genoegen het te hooren, mompelde sir Peter, zonder eenige notitie te nemen van den toorn van den ander. Toen veranderde zijn houding plotseling. Maar U is niet hier gekomen als gevol machtigde in de liefdeszaak van Uw zoon, voegde hij er ruw bij. Laten wc tot dc za ken komen. Aimsbury verslapte wat en keek Enid onrustig aan. Het was zijn gewoonte niet ai tegenwoordigheid van dames uitdruk king aan zijn opgewekte gevoelens te ge ven. Het meisje glimlachte en keerde zich om om heen te gaan. Ik vraag verschooning voor de manie ren van mijn vader, mijnheer Aimsbury. zeide zij, een minachtend blik oj) sir Peter werpend. En als U mij wilt verontschuldi gen. Aimbury haastte zich de deur voor haar te openen. Laat ik U niet storen, verzocht hij. Maar Enid legde hem met een beteeke- nisvollen knik van haar hoofd het zwijgen op, waaruit hij begreep, dat het den wenscli van haar vader was dat zij gaan zou, en, met een glimlach lot afscheid, verdween zij in den salon. Sir Peter keek met blijkbare voldoening toen de deur zich sloot. Hij vond Enid be paald lastig vanavond en kon niet begrij pen wat er met het meisje gebeurd was. Ga zitten, Aimsbury, vroeg hij met een poging tot vriendelijkheid, en nu wees hij bepaald een stoel aan, aan den anderen kant van de tafel. Ga zitten man. Maar Aimsbury voelde, dat hij iets aan zijn eigen waardigheid verschuldigd was De beleediging stak. Eric redeneerde zij, was de dochter van ieder man waardig en iD zoover het hem zelf betrof was er niets bij zonder aantrekkelijks in het vooruitzicht van een verbinding met het Huis Brace het geldschietende Huis Brace! Als hij sterk genoeg was geweest, zou hij zijn zoon verboden hebben voort te «aan met zijn attenties voor Enid, ofschoon zij onge twijfeld een bekoorlijk meisje was; maar hij wist al sedert lang, dat Eric een aan geboren smaak voor verboden dingen had. Hij sloeg geen acht op de uitnoodiginp om te gaan zitten. Ik kan niet gewend raken aan Uw laatdunkende houding, sir Peter, zei hij op vasten toon, heimelijk verbaasd over zijn eigen moed. Sir Peter onderdrukte met moeite zijn opkomenden loom. Het was voor den twee den keer vanavond dat zijn „laatdunkend heid" hem voor de voeten werd gegooid. Houd vol, Aimsbury, raadde hij spot tend aan.Maar misschien passen volhar ding en biscuits niet goed samen? Ga zit ten, man! Aimsbury werd boos. Hij liep naar de la fel en sloeg er hard op, zonder te letten op de levendige manier, waarop de ne phrietvaas op zijn harden slag reageerde. Ik wil niet gaan zitten! schreeuwde hij. U kunt biscuits minachten, maar Integendeel, ik houd veel van een Discuit, 's ochtends hoewel ik mij niet her inner Uw Cinnamon Crakers geproefd te hebben. Aimsbury bleef met opgeheven vuist staan, en nam een snel besluit. Hij ging rechtop staan en trok zijn mouwen weer op hun plaats. Ik wensch U goedeu avond, sir Peter zei hij koel. Ik verdraag dergelijke beleedi gingen van niemand! Sir Peter keek hem onverschillig na, ter wijl Aimsbury naar de deur ging met een Napoleontischen tred. Goeden avond, Aimsbury, antwoordde hij kalm, cn greep naar een andere cou rant. Maar sir Peter was allesbehalve onver schillig omtrent Aimsbury's plannen cn als hij niet zeker er van was geweest, dat Aimsbury handelen zou, zooals hij deed, had hij misschien zijn gewoonte om gratis bcleedigingcn uit te deelen, bedwon gen, en zou hij getracht hebben den man le verzoenen ter wille van de toekomst van het Huis Brace. Nu schopte hij de pook over het haardijzer cn deed of hij de familiekolorn van de „Star" door keek. Aimsbury bereikte de deur; draaide den knop met verheven kalmte om en gaf zich toen over aan de wijsheid van een tweede godachte. Eigenlijk, redeneerde hij, was het dwaas om beleedigd te zijn, Brace kennen de, zooals hij deed; daarenboven En het was „daarenboven" dat met oen koude hand zijn hart raakte cn eindelijk zijn snel besluit te niet deed. Ilij kuclito verontschuldigend. Wat Iersch mos zou misschien helpen, zei sir Peter, zonder op te zien. Hoesten in flezen tijd van het jaar moet niet verwaar loosd worden. Aimsbury lachte gedwongen en liet den deurknop los. Ik ben bang dat ik wat driftig ben. verontschuldigde hij zich en hij kwam langzaam naar de tafel terug. Driftig is een algemeen gebrek, Aims bury, antwoordde de ander, kalm zijn cou rant opvouwend. Zoo algemeen, dat de meeste rijke menschen hun vermogen er aan te danken hebben, dat anderen dit ge- brok hebben. Aimsbury plukte aan de bloemen in de groene nerphrietvaas en zweeg zoo lang, dat sir Peter nieuwsgierig omkeek. Doe dat niet, Aimsbury! snauwde hij knorrig. Je zult het verwenschte ding om gooien.6 Zet het daar neer boven op die boekenkast. Aimsbury gehoorzaamde zwijgend. Nu Aimsbury, de zaken als het je be lieft, ging sir Peter voort, terwijl Aims bury naar de tafel terug kwam. Uw bruuske manieren brengen me in de war, sir Peter. Ik kies graag mijn tijd uit voor zaken van dezen aard En den mijnen blijkbaar ook, gromde sir Peter. Ga in 's hemelsnaam zitten! Aimsbury ging zitten. Op het punt van borgstelling begon sir Peter onmiddellijk, zijn stoel om draaiend, zoodat hij de tafel en Aimsbury tegenover zich had, en de kortaangebon den, harde manier aannemend, die hij ge woonlijk in de „zakenuren" had. Die heb ik hier, antwoordde Aimsbury, een lange dikke enveloppe uit een binnen zak van zijn jas halend, cn deze met voor gewende onverschilligheid over de tafel naar sir Peter toeschuivend. Kijk het als het U blieft na. Sir Peter bekeek de enveloppe een oogenblik en wierp toen een achterdoch- tigen blik op Aimsbury. Open het, zeide Aimsbury glim lachend. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 5