MUZIEKCONCOURS TE SOEST Concert- en marsch- wedstryd Wolhandel „DE CONCURRENT" NEDERLANDSCHE JEUGDHERBERG CENTRALE» Verkiezing Raad van Toe< richt en Advies. Arasterdam, 6 Mei. Naar wij verne men is do uitslag van dc tusschentljdschc verkiezing voor den Raad van Toezicht en Advies der Nederlandsche Jeugdherberg Centrale de volgende: In groep A werden gokozen de hoeren Gordeau, te Bussum, secretaris van bet Nedorlandscb Jongelingcnverbond en TJ. Klaren, afgevaardigde van den Amsterdam- echen Bond van Speeltuinvereer.igingen. In groep B werd gekozen de heer Jensma te Leeuwarden van stichting Friescbe Jeugdherbergen. In groep C. werd herkozen de heer E. Vo gelenzang, herbergsleider van de Jougdher- bera „Koningsbosch" to Castricum. In groep D werd berkozen de heer E. van Zinderen Bakker, te Hilversum, verte genwoordigende de groep individueele trek kers. AANRIJDING TE HAARLEM. De 17-jarige N. Waasdorp, wonende te Amsterdam, is Donderdagmiddag op den Heercnweg te Haarlem aangereden door een auto, welke met groote snelheid twee an dére auto's trachtte te passeeren. Hij is gisternacht overleden. Do automobilist die de aanrijding veroorzaakte, de 49 jarige rei ziger E. O. uit Rotterdam, is door de politie aldaar aangehouden. Do auto is in beslag genomen. AUTOBUS AANGEREDEN OP DEN SLOTERSTRAATWEG. Goed afgeloopcn. Amsterdam, 5 Mei. Op den Sloter- straatweg hoeft hedenavond een aanrijding plaats gehad tusschen een gemeentelijke autobus van lijn G. en een witte-band-taxi. Hoewel de materieele schade groot is, zijn de inzittenden van de autobus er betrek kelijk goed afgekomen. De beide voertui gen kwamen uit de richting Sloten. Even voorbij de spoordijk haalde de witte-band- taxi de bus in. Door niet goed uit to wijken, rookte deze de bus, die daardoor tegen een boom reed. De aanrijdende taxi kwam eerst terecht tegen een boom aan den rechter kant van den weg en daarna tegen een boom aan den linkerkant van den weg. De taxi, die leeg was, werd zoo goed als ver nield. Do chauffeur kwam er goed af. Van de bus werden door den schok tegen den boo.n eenige ruiten verbrijzeld. Door de glasscherven werd een achttal passagiers aan gelaat en handen gewond. Door een geneesheer werden enkele passagiers ter plaatse verbonden, terwijl een drietal naar een ziekenhuis werd gebracht Toen deze daar waren behandeld, kondon ook zij huis waarts keeren. Do bus" kreeg belangrijke schade, KINDERMOORD. Voor de rechtbank te Assen heeft van daag terecht gestaan, do 29-jarige geschei den vrouw A. II. te Oldendiever, thans ge detineerd, die 20 Maart j.l. een kind, waar van zij was bevallen, terstond na de go boorte door verstikking van het leven heeft beroofd. Tien dagen na don moord vond de marechaussee het lijk in een bedstede. De zaak is met gesloten deuren behandeld. De officier van justitie eischte twee jaar gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. MINISTER RUYS NAAR DEN ACHTERHOEK. 's-G raven h age, 6 Mei. De minister van Binneniandsche Zaken, Jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck, heeft beden verschillende werkverschaffingskarapenon, gelegen in den Achterhoek van Gelderland, en wel in de waterschappen De Schipbeek, De Berkel en De Baaksche Boek, bezocht. Behalve de buisvestingsgelegenheld beeft de Minister, die bij dezen toch was verge zeld van de heeren Meyer de Vries, Rijks inspecteur voor de werkverschaffing in al- gemcenen dienst en ir. Westhoff, inspecteur voor de werkverschaffing in Gelderland en Overijssel, op verschillende plaatsen den stand van de werkzaamheden in oogen- 6chouw genomen. NEDERLANDSCHE WEEK TE BRUSSEL. Op de tentoonstelling „Van Graan en Brood". Brussel, 6 Mei. (V.D.) Het tentoonstel lingscomité van de tentoonstelling „Van Graan tot Brood", welke te Brussel wordt gehouden, heeft besloten, gezien het groote aantal Nederlandsche inschrijvingen, van 1 tot cn met 7 Juni a.s., een Nederlandsche week te organiseeren. DE AANSLAG OP PRESIDENT DOUMER. 's-Gravenhage, G Mei. De Minister van Buitenlandsche Zaken, Jhr. mr. Beo- laerts van Blokland, heeft jegens den Fran- schon gezant hier ter stede zijn deelneming betuigd over den aanslag op president Dou- mer. BRITSCHE MIJNENVEGERS TE AMSTERDAM. Van II tot 17 Mol zal de Britscbe eerste raijnenvegerflottielje, bestaande uit de Brit- sche mijnenvegers Pangbourne Dunoon, Sutton, Albury, Dnndalk on Tivorion, een niet-officiecl bezoek aan Amsterdam bren gen. COMMISSIE VAN OVERLEG VOOR DE WEGEN. De Minister van Waterstaat beeft Vrijdag middag in een van de zalen van zijn de partement de Commissie van Overleg voor de wegen geïnstalleerd. Z. Excellentie hield daarbij een rede wel ke door den voorzit'er der commissie, Mr. Dr. A. B. G. AL van Ryckevorssel, werd be antwoord. DE „LAFAYETTE" TE AMSTERDAM, Een Franschzeekasteel van 21500 ton. Amsterdam, 6 Moi. Do Amsterdam mers houden over het algemeen veel van hun haven en geven veelal blijk van hun belangstelling, wanneer in dat uitgestrekte gebied iets bijzonders aan do hand is. Het was dan ook alleszins te begrijpen dat van raiddag eenige honderden nieuwsgierigen op de De Ruyterkade, op-do verschillende steigers en op de nieuwe hefbrug bij den Oostelijken doorgang stonden om getuige te zijn van do aankomst van de „La/ayette", liet 21500 bruto reg. ton metende Fransche motormailschip van de Compagnie générale transatlantique. Kort voor drieën ver scheen het schip, dat, wat tonncnrüaat be treft, het grootste is, dat ooit in Amsterdam is geweest, in de Westelijke bocht en spoe dig daarop vertoonde hot zich in zijn volle glorie. Mét zijn geweldige korte schoor steen, rood met zwarten rand, zijn hoog op gebouwde, ver naar achteren en voron doorloopende witte dekken on zUn zwarte huid, maakte het een machtigen Indruk, hetgeen niet wegneemt, dat onze haven, voor zoover het de lengte van do „Lafa- yetto" betreft, wel langere schepen gekend heeft Getrokken door drlo sleepbootcn van de firma Goedkoop, twee vóór en één achter, gleed het zeekasteel langzaam langs de De Ruyterkade. Vóór het open havenfront werd de „Lafayette" gezwaaid, welke ma noeuvre vlot in haar werk ging, waarna bet schip in achterwaartsche richting naar do Javakado werd gesloopt Daar lag het korten tijd later veilig gemeerd. ERNSTIGE AANRIJDING. Zuid wol de, 6 Moi. Hedenmiddag te half vier heeft alhier een ernstige aanrij ding plaats gehad. Het 14-jarige dochtertje van don landbouwer D. alhier, wildo per rijwiel vanuit een zijstraat de hoofdstraat inrijden, doch weok daarbij te veel naar links uit. Van dc richting Zwolle naderde op dat moment een personenauto. De be stuurder, do heer C. uit Hoogeveen, kon door krachtig remmen niet meer voorko men, dat het meisje door de auto werd ge grepen. Met eeu ernstige hoofdwonde i6 zij in zorgwekkenden toestand naar het zie kenhuis to Hoogeveen vervoerd. BRAND TE AMSTERDAM. Amsterdam, 6 Mei. In het achter den winkel gelegen kantoortje van de „Cen trale Woninginrichting", een zaak in loo- pors, beddegoed en wat dies meer zij, ge vestigd aan de Keizersgracht 478, dicht bij de Leidschostraat, is hedenmiddag brand uitgebroken. In het achtergedeeHe van bet perceel was niemand aanwezig, wol bevon den zich in den winkel enkele personen, die het onraad spoedig bemerkten. In een oog wenk sloegen de vlammen via een raam van bet kantoortje fel uit naar ccn aan grenzende binnenplaats cn bijna even snel hadden zij zich ook medegedeeld aan het achter het kantoor gelegen magazijn, dat geheel gevuld was met loopers, kapokbed den en cocosraatten. Met twee stralen, resp. geleid door de ter weerskanten van den winkel loopende gangen, werd de brand, die een verstikkende rook verspreidde, bestre den en gelukkig moesten de vlammen spoedig voor het natto element wijken. Het kantoortje en hét achtervertrok met den in ventaris béide vertrekken liggen hoogor dan de winkel brandden geheel uit Ver zekering dekt de schade. COLLEGIUM ANGELICUM TE ROME. Zwolle, 4 Mei. Benoemd tot Profes sor in dc Apologie aan het Cóllegium An- gelicura te Rome, de Zeorecrwaarde Hóóg- geleerde Pater, lector Jos. van Wely O.P., thans Professor aan het Dominicancn- Klooster te Zwolle. KNAAPJE ONDER EEN AUTO. N ij k e r k, 6 Mei. Gisteravond omstreeks 7 uur is op d<in straatweg Nijkerk-Amers- foort het 8-jarig zoontje van den heer Van B. aangereden door een auto uit Kampen. De jongen werd naar het ziekenhuis te Amersfoort overgebracht waar hij aan do gevolgen van de bekomen verwondingen is overleden. KINDEREN VERMIST. S m i 1 d e, 6 Mei. Sinds gistermiddag wordt alhier vermist do 16-jarige Cornelia Jongejan, die onder toezicht staat van de vereeniging Kinderzorg te Rotterdam. Te Appelsga wordt een jongen vermist, die ook uitgezonden is door bovengenoemde vereoniging. Vermoed wordt dat zij samen gevlucht zijn. Do politie stelt een onderzoek in. MR. MS. „VAN GALEN". Blijkens bij bet Departement van Defen sie ingekomen telegram is Hr. Ms. Van Ga len gisteron te Tarakan aangekomen AUTOBUSDIENSTEN. Hoevelaken. Bij Kon. besluit is vernietigd het besluit van Gedeputeerde Staten van Goldorland en Utrecht, betref fende Intrekking van do aan gebroeders Tolboom te Hoogland gezamenlijk verleen de vergunning tot het onderhouden van een autobusdienst Bameveld—Terscbuur— Hoevelaken —Amersfoort Verder zijn vernietigd dc besluiten van Gedeputeerdo Staten van LHrecht en Gel derland, 'voorzoover daarbij aan de N.V. De Veluwsche Autodicnst te Ermelo ver gunning is verleend tot het in werking brengen van een autobusdienst op het tra ject AmersfoortHoevelakenTerschuur— Bameveld. Ongegrond zijn verklaard de beroepen te gen do besluiten van Gedep. Staten van Utrecht en Gelderland, betreffende weige ring van bovengenoemde vergunning aan J. W. Tolboom en W. J. Tolboom afzonderlijk. Vanwege de Soesier Harmonie Palientla Vincit Omnid Sooat Nadat Woensdagavond een ope ningsconcert was gegeven door do Souster Harmonie „Patiöntia Vincit Omnid", direc teur de heer H Kok Sr., met medewerking van het Dameskoor „Euphonia" en Mannen- zang Ver. „Apollo", bcido onder leiding van den hoor H. J. van Maurik, wat door het gure weder slecht bezocht was, heeft dc offi- cieelc opening .op Hemelvaartsdag plaats gehad ten Rnadhulzc. Te kwart voor twaalf hadden zich het College van B. en W., vele raadsleden, het bestuur van ons Harmoniecorps en nog con aantal dames en heeren in dc Raadszaal ver- oenigd. waar de Burgemeester allereerst het woord voerde, prljzonde de activiteit van ons corps, dat nu 34 jaar bestaat. De direc teur dlo bijna onafgebroken aan dit gezel schap is verbonden geweest, reikte 6preker een verguld zilveren modaillo uit cn aan den heer Geitenbeek, die van de oprichting steeds werkend lid is geweest, een bronzen medaille, beide met het wapen der gemeen te. De voorzitter van het bestuur, de heer notaris Dammers, dankt voor het gespro kene en daarna wordt dc eerewijn rondge diend. Hoewel volgens het programma de wed strijd 12 uur zou aanvangen, werd het ruim één uur voor de eerste tonen werden ge hoord. De uitslag is als volgt: Marsch-wodstrijd. No. I. „Excelsior", Limmen, 56 punten, 2e prijs. Marsch „Paris Bruxelles", L. Pumotte. No. 2. „V. A. M. I. Fan faro", Amsterdam. 50 punten, 2e prijs. Marsch: „Lentezang Chant Printanicr". M. J. II. Kesscls, No. 3. „Vriendschap Under ons Allen". Lis- serdijk, 55 punten, 2e prijs. Marsch: „Le Petit Major", A. Torelli. No. 4. „Trouw moet Blijcken", Lisse. 42 punten. 3e prijs. Marsch: Officir of the Day, R. H. Hall. No. 5. Harm. C Jamin. Rotterdam. 68 pun ten, le prijs. Marsch- Paris Bruxelles. L. Purnotte. No. 6. „Excelsior", Heemstede, 66 punten, le prijs. Marsch: „Dilbeek-Marsche", Léon Marchand. No. 7. „'s-Gravephaagscho Harm. Vereeni ging", Den [laag, 75 punten, le prijs. Marsch. „Herinnering". A. F. Kareis. No. 8. „Tuindorp", Watergraafsmeer. Am sterdam. 65 punten. 1o prijs. Marsch: „Loud speaker", S. P. van Leeuwen. No. 9. „Albert Hein". Zaandam. Niet aan wezig, komt 2cn Pinksterdog. No. 10. „St. Cecilia". Rosmalen, 77 puntn le prijs. Marsch: „Adolf van Nassau". J. R. v. d. Glas: Do uitslag van den concertwedstrijd is als volgt: 4e Afdeeling Fanfare: No. 1. „V.A.M.I. Fanfare", Amsterdam. 347 punten, 1e prijs. No. 2 „Vriendschap onder ons Allen", Lis- sordljk, 336 punten, le prijs. 4e Afdeeling Harmonie: No. 1. „St. Cecilia", Rosmalen, 344 punten, le prijs. 2e Afdeollng Fanfare: No. 1. „Excelsior", Heemstede, 331 punten. 2e prijs. 2e Afdeeling Harmonie: No. 1. ,,'s Gravenhaagsche Harm. Muziek- vereen.". Den Haag, 352 punten, lo prijs. No. 2. „Harm. C. Jamin", Rotterdam. 304 punten, 2e prijs. No. 3. „Excelsior", Limmen, 340 punten, 1e prijs. le Afdeeling Fanfare: No. 1. „Albert Hein", Zaandam. Niet aan wezig, komt 2en Pinksterdag. No. 2. „Jaffa", Utrecht, 204 punten. 2e pr. No, 3. „Broek in Waterland", 296 punten, 2e prijs, le Afdeeling Harmonie: No. 1. „Trouw moet Blijcken", Lisse. 285 punten. 3e prijs. No. 2. „Tuindorp, Watergraafsmeer", Am sterdam, 338 punten, le prijs. Uitmuntendheid Fanfare: No. 1. „Oefening Kweekt Kunst", Streef kerk. 372 punten, le prijs Superieure Afd. Fanfare: No. 1. „Do Vriendschapskring", Ankeveen. 301 punten, 2e prijs. Zooals boven reeds gezegd is, is men veel te laat begonnen en dientengevolge ook veel te laat geëindigd. Om 8 uur moest de eerewedstrijd nog wor den gehouden tusschen de 7 vcreenigingen, die een le prijs hadden behaald. Vier van deze vcreenigingen konden we gens den verren afstand, die ze nog hadden af te leggen, niet meer wachten cn zoo kwam het, dat er ten slotte nog drie ver- oenigingen overbleven voor dezen wedstrijd met den uitslag: „Excelsior", Limmen, 153 punten. „Tuindorp Watergraafsmeer", Amster dam, 162 punten. Oefening Kweekt Kunst" te Streefkerk, 183 punten. Deze vereeniging behaalde te vens don directeursprijs. Na afloop van dezen wedstrijd gaf „De Vriendschapskring", Ankeveen, nog een ex tra nummer en „Oefening Kweekt Kunst" te Streefkerk, nog drie extra nummers. Nog zij vermeld, dat het Raadhuis voor dezo gelegenheid nardig met vlaggen was versierd. Het bezoek is vrij geweest, 't Weer was des middags goed. Des avonds wat „koud. UTRECHTJCB STEDELIJK ORKEST. Utrecht. Oüdei loldlng van Ed. van Beinum zal het Utrechtscb Stedelijk Orkest op Woensdag 11 Mei as. in Tivoli zijn 30e abonnementsconcert govon, dat tovon9 het laatste in dit seizoen zal zijn. Het programma bevat: Symphonic 3, Gu6'.av Mahler. Soliste: Annlo Woud, zang. Dameskoor van de Afd. Toonkunst te Utrecht en een jongenskoor onder leiding van J. Wilderbeok. DE BOEKENWEEK. Wie leest beat rijn geest. De boekhandelaren over heol Nederland hebben met ingang van vandaag collectief een cxtra-rcclarae Ingezet voor hot Neder landsche boek. Een week lang zal do aan dacht op het boek gevestigd worden, door artikelen in de blader» (men loze dat van Gabriöl Smit in ons blad van heden), door lezingen cn vooral door extra aanlokkelijke étalages, allee onder den zinspreuk: „Wie leest, baat zijn geest". Do koopers van een Hollandsoh boek bo ven ƒ2.50 ontvangon een geschenk. Dit geschenk is een unicum, voor geld is het niet tc krijgen. Het is een bock van een goede 160 pagina's onder den titel „Go- schenk", uitgegeven door de Vereeniging ter bev. van de belaaigen des Bockhandels". Op góed papier keurig gedrukt en verlucht met tal van portretten van do schrijvers, geeft het do antwoorden van oen dertigtal auteurs op een vijftal vragen, gestold door do Commissie voor de Boekenweek. Zeer uiteenloóportdo vragen, over toekomstplan nen en over het eerste book, ja zelfs een vraag om een oordeel over den „modernen" tijd. Het resultaat van deze enquête is cu rieus, het is merkwaardig boe verschillend de schrijvers er op reageerden, er zijn er als Greshoff, Jaarsma en Top Naeff, dio het op speelscho of cynische wijze uitwerk ten, er zijn er ook die zich met academische ernst aan de beantwoording zetten. Als geheel eon aardig boekje, dat de 32.000 Nederlanders, die er de volgende woek gelukkig mee zullen wordon gemaakt, mot genoegon zullen doorbladeren. PLAATSELIJK CRISIS-COMITÊ, Ingekomen giften. In de afgeloopcn week zijn voor het Plaat selijk CrisJé-Comité de volgende giften bin nengekomen: Person oei Ambachtsschool (5e bijdrage) 15.50 G. 1- C. 10.- J. H. U. F. 4.— NATIONAAL CRISIS-COMITÉ. Voor het Nationaal Crisis-comité ontvin gen wij ƒ1.66 Aan do Chr. Normaalschool. SPORTFONDSENBAD. Vergadering in hotel „De Zwaan". Men verzocht on6 te willen berichten, dat de vergadering van Maandagavond in ho tel „De Zwaan" niet alleen toegankelijk is voor spaarders van het Sportfondscnbad, doch óók vóór andero belangstellenden. „DE SPEELTUIN". Het Mei-nummer. Het Mei-nummer van „De Speeltuin", bet orgaan van de samenwerkende speeltuin verenigingen te dezer stede, staat vrijwel geheel in het licht van het N. U. S. O. congres, dat straks in onze stad gehouden worden zal. En hoe kan het ook anders: nog slechts luttele dagen is men gescheiden van de vooral voor onzo speeltuinvorecni ging zoo belangrijke gebeurtenis, dio zeker een goede propagandistische waarde bezit Het Mei-nummer, dat verlucht is met enkele aardige foto's, opent met een „Wel kom" aan de congressisten. Daarna is het woord aan den voorzitter en den secreta ris van de N. U. S. 0„ terwijl ook enkele andere artikeltjes dc aandacht trekken. RECTIFICATIE. In het bericht over de muziekschooluit voering van Toonkunst is een drukfout geslopen. Men leze: „terwijl den directeur, den heer Meyer, afzonderlijk hier de welge meende dank der ouders enz." ONZE WINKELS. Bloemenmagazijn „Mille Fleurs". De Langestraat is weer -jen bloemen winkel rijker geworden. In het pand Lan gestraat S0 heeft de heer J. C. Bleijerveld een zaak geopend, die er tot in de puntjes verzorgd uit ziet» De heer Bleijerveld, die diplomeerd tuinbouwkundige is, h^eft zijn zaak „Mille Fleurs" genoemd en niet ten onrechte, want er is een bijzonder groote keuze in alle bloemsoorten voorradig. Als bloemen de tolk mogen zijn, dan worden hier wel goede zakelijke opvattingen op de juiste wijze vertolkt. SÉANCE EXPERIMENTEEL. In bat gebouw der Theotofische Loge. Het echtpaar L. G. RoosHallonaleben, uit 's G ravenhage, zal op Donderdag 12 Mei a.s. wederom een séance experimenteel geven in het gebouw der Theosofische Loge aan de Regentesselaan, --- DE SCHERM WEDSTRIJDEN VAN E.MJkLA. De uitslagen van den eersten dag. Do uitslagon van do gistermiddag on gisteravond gehouden wedstrijden zijn als volgt: Personeel sabel Afd. 2: 1. Scrgt A. M. Voltkamp van 5 R.I. 2 wachtmeester D. de Vries van do rij school; 3 Adj. J. B. Nouteboom van 16 R. I.; 4 Scrgt J. de Jong van 20 R. I. 5 Scrgt. maj. P. Asma van 5 R- I 6 wachtra. C. Rlemens van do rijschool; 7 wacbtm. tiL P. H- R- Meurs Gerken van do S. R. O. B. A.; 8 Sergt. S. Hommerson van do L. V. A. 9 p. G. Hooghoudt van de Scbormveroon. Utrëcht. 10 Sergt. C Hulszoón van 16 R. I. 11 Rcs» 2o luit. K. Fablus van 3 R. H. 12. Sergt. H. J. S. van Coovórden vap 16 R. I. 13 Sergt. maj. P. Peters van 18 R. I. 14 Sergt. J. B. M. Verbergt van 5 R. I. 15 Wachtm. R. van Staveren van 5 R. V. A. Personeel Degen afd. 2: 1 Eerste luit W. J. van Rbljrt van da Mariniers; 2 Adj. S. van Dijk van de rij school; 3 H. Rcede. 4 Scrgt A. Fabcr van 18 R.I.; 5 Sergt W. F. A. Kolen van 5 R. I.J 6 Adj. C. C. Wabek2 van 20 R. I.; 7 Wachtm. T. Pasmn van 8 R. V. A.; 8 Wachtm. Kuljk- hoven van de rUschool; 9 Adj. van Spanje van de onbereden artillerie. Equipe wedstrijd eabcl: 1 E.M.M.A. met 20 gew. part; 2 LV.A. to Soesterborg met 17 gow. part; 3 Rijschool raet 13 gew. part; 4 Borcden wapen» mot 12 gew. part.; 5. 1 R.V.A. uit Utrocht met 11 gew. part.; 6 Zeist met 11 gow. part; 7 Ex celsior uit Utrecht met 10 gew. part; 8 E.M.M.A. 2 met 9 gew. port.; 0 Genie Utrocht met 5 gew. part. BURGERLIJKE STAND. 9 Mol 1932. Geboren: Alexander Emile, z. v. Al- bertus Josephua Raymond Emile v. Schoon hoven van Beusrdcn on Anna Clemontia Christina Henriette de Bert Gehuwd: Johannes Marlnus Buiten rust Ilettema on Mochelina Cornelia Wel- Ier. Overleden: lede Feddcma, oud 58 Jaar, echtgenoot van Grietje Westerhof. Bartus van de Beek, oud 8 jaar. PARTIJ INDANTHREN BREIKATOEN waachecht, zonecht, kleur echt per knotten van ÏOO gram (sreen 84 gram). 19 cent. NatuurlUk alleen In LANGESTRAAT 81 AMERSFOORT Buiten verantwoordelijkheid der redactie. COLLECTE VOOR HET VERZWAKTE NEDERLANDSCHE KIND. Geachte Redactie, Beleefd verzoekon wij voor een zeer ur gent werk voor onze Nederlandsche jeugd, een klein plaatsje in uw blad te willen in ruimen. Wij danken U bij voorbaat en rich ten ons aldus tot Uw lezers: Met toestem ming van B. on W. zal U volgmdc week een collectelijst worden aangeboden van het Te huis voor verzwakte Nedorlnndsche kinde ren door Jeruél, gevestigd te Leiden, Mid delstegracht 3. In dit Tehuis worden kinderen, die door ondervoeding verzwakt, geheel gratis en ook zonder eenige voorwaarde, wat een vaak onbereikbare uitzet betreft, opgeno men, om weer op krachten te komen. Reeds een negentigtal kon gedurende het bestaan van deze stichting als geheel hersteld naar hun familie teruggezonden worden cn .zijn daardoor bewaard van de niet tc omschrij ven ellende, die het gevolg van hunno ver zwakking voor hun toekomstig leven zou hebben veroorzaakt Dit is do schoonste ar beid welke men ziob kan indenken, kindo ren zoo mogelijk te behoeden, dat zij met een door ondervoeding verzwakt lichaam in do toekomst de maatschappij moeten intre den. Dit werk wordt belangeloos bestuurd. Ook dj geneesheer, die de kleinen contro leert doet dit werk belangeloos. Dit neemt niet weg, dat, waar do Stichting geen en- kclo bron van inkomsten heeft zij zich bij iedere nieuwe week weer voor nieuwe zor gen geplaatst ziet en heel veel financieelen steun noodig heeft om aan hare verplich tingen te kunnen voldoen. Door zuinig en practisch beheer van personeel, dat voor minimum loon de kleinen verzorgt, wist men het Tehuis vijf jaren uit do opbrongst van collecten cn giften 'n stand te houden. Er zijn kinderen uit diverse plaatsen van ons land van ouders van verschillende richtingen. De voorwaarden, die voor opname gesteld wordt, houdt zonder meer in: „Heeft de kleine hulp noodig". kleine hulp noodig". Bij dit verplegingswork, dat uitgaat tot kinderen van geheel Nederland, heeft de in richting nog een plaatselijk werk. Er komen namelijk icdcren morgen de armste kleinen van Leiden bij ons ontbij ten. Het zijn kinderen, .die voor een groot deel heel vaak zonder ontbijt op school kwamen. Onderwijzend personeal consta teerde dit laatste als een feit en van deze raededeeltngen werd reeds acht jaren gele den ook mot dit verstrekken van ontbijt be gonnen. De kosten hiervan worden ook al leen bestreden met en uit liefdegaven. Wat zult „GIJ" doen voor dit mooie werk? De malaise en crisistijd, welke wij nu be leven, doen zich begrijpelijkerwijze ook in dezen arbeid gevoelen, doch wie nog ietj kan doen, doe het van harte. - HET BESTUU&

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 3