COMPÓTE SCHALEN NICHOLSON WINT MET 61 Amersioortsch Dagblad DE WEDSTRIJDEN HOLLANDIA VAN RADIOPROGRAMMA NIEUW PARIJS KRISTAL Enthousiaste tegenstand van de Hollandsche jeugd Er werd niet gevochten! Het aaiivangsuur, de temperatuur, twee factoren welke niet medewerkten om het Hilversumsche Sportpark druk bezet te doen zijn. Do laatste „wedstrijd" van de Oosten' rijksche Profs tegen hun Engelsche colle ga's mag dan de nieuwsgierigheid van ecnigo honderden opgewekt hebben naar de forschheid yan deze voetbalknapen, groote belangstelling was er niet. Gelukkig hebben de profs gevoetbald, er is niet..... gevochten Geen moment zelfs is er maar iets meer voorgevallen dan in een gewonen voetbalwedstrijd. Wij kunnen ons ook niet indenken dat arbiter Groot- rueyer een ruwe spelopvatting had toege laten. Do T.C. had voor deze zomeravond- ontmoeting het volgende team samenge steld: Doel: Onrust (Baarn). Achter: J. Kres (Robur en Eysink (Go 'Ahoad). Midden: Van 'Suchlclcn (H.V.V.), Grau- mans (N.A.C.) en Huisman (D.W.S.) Voor: Martin (Go Ahead), De Bock (Bloe- mendaak Ditmars (D.H.C.), Slot (D.W.S.) en Kammeyer (Haarlem). Dit elftal, uit jonge spelers bestaande, heeft tot een kwartier voor tijd uitstekend partij gegeven. Men had zich voor rust de luxe veroorloofd een penalty opzettelijk naast te schieten. Het eerste en het laatste kwartier hebben de bezoekers zich inge spannen. Een onderdeel van het spel was, zooals bij alle prof teams, buitengewoon góed: hot samenspel. Een groot gedeelte van den strijd werd overduidelijk de „W" formatie gedemonstreerd. De factor echter, vvelko ook bij vele Engelsche beroepselftal len ontbreekt, bet schieten, ontbrak ook hier. De zes gemaakte doelpunten dan Zender veel moeite hadden de Oostenrij kers de dubbele cijfers kunnen behalen. Het op elkaar terug spelen werd handig ge daan, dóch het schieten was eenvoudig slecht; wanneer een der spelers van het binnentrio alleen (en ongehinderd) voor keeper Onrust kwam ging het leder nog naast Opmerkelijk was het spelen op rechts, een enkele maal werd de linkervleugel aan het werk gezet Wel was de rechtsbuiten Waitz een der beste Oostenrijksche spelérs docb tegenover hem waren Eysink en ha rust Huisman goed op dreef. Na deze vleu gelman kwam als beste speler, do doelman Slaschka, welke in de periode na rust, toen de Hollanders terdege kwamen opzetten, verschillende goede schoten van De Bock en Ditmars heeft gehouden. Boven allen uitblinkende spelers merkten wij niet op, het was een geheel doch b.v. lang geen „WacKer" om van de Ieren maar niet te spreken De leden der Technische Commissie Mund en Herberts hebben een goede greep ge daan door Ditmars, Eysink en Kammeyer naar voren to brengen. Dit drietal kan te rug zien op een uitstekenden wedstrijd (halfback Huisman goed na rust). Het elftal begon enthousiast, men spande zich in doch vormde geen geheel. Dan faalde Kres, dan v. Suchtelen cn Grau- mans; in de voorhoede waren Martin en Slot er somtijds geheel uit. Van de door deze spelers gemaakte fouten profiteerden de bezoekers cn Onrust kon, met de krach lige hulp van Eysink alleen met de gróót ste moeite langen tijd een doelpunt voor komen. Waren er bij de gasten scherp schutters aanwezig geweest, ondanks de inspanning en bet goede werk van deze twee spelers was er een debacle in den aan vang zeker gevolgd. Het was jammer dat do Baarn-doelman er een paar maal vol komen naast greep, waardoor de stand van 12 plotseling een verandering onder ging en de uitslag 1—6 werd. De getrainde spelers, zoowel Oostenrijkers als Hollanders, hadden niet buitengewoon met de warmte te kampen, alleen wijst het maken van 4 doelpunten in de laatste tien minuten er misschien op dat 't bij ons mis liep. Over den wedstrijd. willen wij kort zijn. De eerste minuten ge- van een enthousiasten strijd te zien met de beste en de meeste kansen voor de bezoe kers. Keeper Onrust hcudt er een paar van verre ingezonden schoten uit docb te dik wijls worden de aanvallen herhaald en te dikwijls mist aanvoerder Kres. Ofschoon de Hollandsche voorhoede niet stil zit, denkt men geen moment aan een passecren van den Oostcnrijkschen keeper. Waimeer arbi ter Grootmeyer voor hands terecht penalty geeft schiet de aanvoerder der onzen kalm naast Eindelijk tegen rust komen kort achter elkaar twee doelpunten, gemaakt door den rechtervleugel; Cernic II en Waitz. Rust 0—2. Na de hervatting spannen de gastheeren zich nog meer in en door het goede spel van den D W.S.-'er Huisman, het open gooien van het spel door den D.H.C.-'er Dit mars en de snelle rennon van Kammeyer worden de prefs gedwongen een verdedi gende houding aan ta nemen. Men vindt een 20 voorsprong blijkbaar voldoende, docb de enthousiaste jeugd wil een doel punt Eindelijk, een half uur na rust scoort Martin, na goed werk van Kammeyer en Ditmare, tegen; 12. Blijkbaar heeft het Holl. team te veel van zijn krachten ge vergd, want de reactie volgt snel. Was de BIJ KANVOOR SOESTERWEG 107 Geeft daar uw Keitje of Advertentie op Zonder prljsverbooging ABONNEMENTSPRIJS 17»/. CENT PER WEEK EENIGST DAGBLAD Meest actueel blad ter plaatse stand een kwartier voor tijd 1—2, de eind stand is 16 geworden. Vijftien minutoD lang hebben de bezoekers maar steeds den rechtsbuiten Waitz aan het werk gezet, ccn ontelbaar aantal maten plaatste men (nadat Huisman en Eysink van hem waren weggelokt) naar den snellen „Andrade". Eens scoorde hij nogmaals zelf doch het maken van do drie andere doelpunten liet hij aan den rechtsbinnen en den linkshalf over. Successen van de cadetten uit Breda De tweede dag 's-Mo 1 e n a a r s b r u g, 20 Mei. Al was liet vandaag niet zulk ideaal roelweer als gisteren, toch mag deze tweede dag van het Hollandia-festijn alleszins geslaagd héeten en was de af en toe neerplensende regen niet in staat de geestdrift van roeiers cn kijkers to verjagen. Er vielen ook vandaag weer tal van span nende races te genieten zooals uit onder staande tijden wel blijkt. Nereus bleek niet geheel en al in staat zijn overweldigende supprematie van de Varsity te bestendigen, al waren de door de Amsterdamsche stu denten behaalde resultaten dan ook zeer behoorlijk. In het hoofdnummer van den wedstrijd op het Noordzeekanaal is een spannende strijd tusschen Nereus en Njord to verwachten. Opvallend zijn de successen van de Bredasche cadetten, die alle dri? nummers, waarin zij Uitkwamen, n.l. de halve eindstrijd der Overnaadscho vier, be ginnelingen en Jonge Vier A, zoomede den eindstrijd der Jonge Acht A. in een bewon derenswaardige stijl wonnen. In de damesnummers traden twee Leid- scbe ploegen zegevierend uit bet strijdperk De regeling der wedstrijden liet niets te wenscbcn over. Het programma werd steeds op tijd afgewerkt. Voor het overige verwijzen wij naar de onderstaande uitslagen: Voorwedstrijden. Overnaadsche Vier, beginnelingen (Halve eindstrijd): 1. Cadetten 7 min. 49 sec.; 2. Triton 7 min. 59'/2 sec.; 3. De Hoop ver. Jonge vier A: le heat: 1. Cadetten 7 min. 31 sec.; 2. Tritón 7 min. 38% sec. 2e heat: 1. Spaarne 7 min. 28 sec.; 2. Laga 7 min. 3t% sec.; 3. Njord ver. Laga 6nelste tweede. Stijlroeien dames skiff juniores: 1. De Vliet (mej. C. J. Meijers); 2. Trek vogels; 3. Arsa. Stijlróeien dames vier juniores: 1. Die Leythe; 2. De Vliet, Oude Vier: lo heat: 1. Njord 7 min. 12 sec.; 2- De Laak 7 min. 20 sec.; 3. Amstel ver. 2e heat: 1. Nereus 7 min. 18 sec.; 2. Wil lem III 7 min. 29 sec.; De Laak snelste twee de. Overnaadsche skiff (beginnelingen): 3e heat: 1. De Schie (J. W. Zijp) 2 min. 44 sec.; 2, Amsterdam (W. H. v. Blijen- burgh) 8 min. 59 sec. 4e heat: 1. Willem III (A. v. Smelick Mey- ling) 9 min.; 2. Arsa ver. Jonge Skiff A: 3e heat: 1. Njord (Vriesendorp) 9 min. 33 sec.; 2. Laga opgegeven. 4e heat: 1. Nautilus (R. de Vries) 8 min. 30% sec.; 2. De Hoop (B. R. Hasselman) 8 min. 40 sec. Oude Skiff: 4e heat: 1 Spaarne (P. Timmermans) 8 min. 42% sec.; 2. Arsa (Boerma) Gediskwa lificeerd wegens aanvaring. 3e heat: 1. Laga (J. R. J. van Dongen) 9 min. 25 sec.; 2. Argo (Gediskwalificeerd we gens aanvaren): Dames achtrièmsgieken stijl- en snel- roeien: le heat: 1. De Vliet. Jonge Acht B: le heat: 1. Laga 6 min. 55% sec.; 2. Argo 7 min. 7 sec. 2e heat: 1. Njord 6 min. 57% sec.; 2. Ne reus 7 min. 8 sec.: Argo snelste tweede. Eindstrijd lichte vieren: 1. Njord 8 min- 2 sec.; 2. Argo 8 min. 6% sec. Overnaadsche twee (beslissing): 1. Nereus 9 min. 14 sec.; 2. Poseidon 0 min. 57 sec. Jonge twee A: 1. De Laak 8 min. 36% sec.; 2. Laga 9 min. sec.; 3. Njord. Jonge Vier B: 1. Njord 7 min. 49% sec.; 2. De Hoop 7 min. 58 sec. Overnaadsche skiff (beginnelingen): 1. De Schie (J. W. Zijp) min.; 2. Wil- lem III (A. W. Gmelink Meyling) 9 min. 1 sec. Jonge Skiff B: De Laak (H. J. Mulder) row over,; Stuurmanlooze vier: 1. Laga 7 min. 27% sec.. 2. De Laak 7 min 55% sec. Overnaadsche vier: 1. Amstel 7 min. 54% sec.; 2. Nereus 8 min. 42% sec. Jonge Acht A: 1. Cadetten 7 min. 7 sec.; 2. Triton 7 min. 19 sec.; 3. Njord twee lengten. Zondag. De V.A.ft.A. opent haar morgenconcert met twee werken van klassieken, een Stu- dentenmusik (suite voor strijdorkest cn cembaal), van Rosenraüller en een concerto- grosso (strijkorkest cn cembaal), van Han del. Na een onderbreking6 wordt de 50ste verjaardag van Igor Strawinski herdacht met de uitvoering van twee suites voor klein orkest van dezen componist. Over Duitsche zenders komt Bach's cantate Nr. 129: Gelobêt sci der Herr; dezo juist 200 Jaar geleden voor het Trinitatisfeest ge schreven cantate is een zuivere koraalcan tate, waarin als tekst is genomen een kerk lied uit 1671. In het slotkoraal treedt liet begeleidende orkest geheel zelfstandig op. De instrumentatie der cantate omvat strijk orkest, drie trompetten, een fluit, twee ho bo's, pauken, orgel en cembaal. Het sym- phonie-concert van Warschau, dat hierna te booren is, brengt een prachtig Beetho ven-programma: na de dramatisch bewo gen Coriolan-ouverlure volgt de grootsche negende symphonie, volledig met slotkoor. Des middags speelt voor de A.V.R.O.-micro- foon het Helmann-kwartet het strijkkwar tet op. 67 B-dur van Brahms. Vroeg in den middag komt over Kalundborg een concert met een afwisselend programma, na de mooie Sommornachtstraum-ouverturo van Mendelssohn (een rijp werk van den toen maals 17-jarigen componist), hoort men o.m. een Nocturne voor 4 kleine orkesten van Mozart en Tsjaikofski's pompeuze ouverture 1812, waarin aan het slot de door een Marseillaise-paraphrase heen beieren de klokken de bevrijding aankondigen. Het middagconcert van Langenberg brengt een vlot programma van lichtere muziek, even als het Vesper-concert van hetzelfde sta tion. Hetzelfde kan worden gezegd van hei programma van liet middagconcert van Mühlacker. Twee der Engelsche Regional- zenders geven kamermuziek; over Midland Regional komen strijkkwartetten van Wolf cn Mozart, over North Regional gaat een Brahms-prograrbma met de sonate vóór klarinet, cello en $isifi>.< Ih het begin van den avond komt over Mühlacker een piano recital met oen Beethoven-programma. Des avonds speelt het K.R.O.-orkcst een pro gramma van dansen uit verschillende lan den. Over het Fransche Brussel komt een plano-récitaï met een Chópin-programma; bet hierop volgend gramofoonplatenconcert brengt Debussy's Rhapsodie voor saxofoon cn orkest en het symphonisch gedicht Psy- ché van César Franck. Het Wagner-pro- gramma van Berlijn omvat een aantal frag menten uit verschillende opera's van dezon meester, o.a. de voorspolen Parsifal, Flie- gendó Hollander, Tristan und Isolde en Die Meistersinger. Het afwisselend orkest-pro gramma van Heilsberg opent met het korte, maar prachtige voorspel Lohengrin, van Wagner, en brengt verder o.m. de vurige, romantische Euryanthe-ouvcrturc van We ber, Rimsky-Korsakoff's brillanle Caprico Espagnol en de orkest-legendó Der Schwan von Tuonela van den Fin Sibelius. Mün- óhen geeft een populair concert, gevolgd door kamermuziekworken van Weber en Spohr (blaas-instrumcnten). Over de Engel sche Regional zenders komen symphonieën der drie klassieke meesters, Haydn's Sym phonie Nr. 13 (D-dur), Mozart's ernstige g-moll symphonie cn tot slot de vijfde sym phonie (c*moll), de Schicksals-symphonie, met het kloppende noodlotsmotief in het oerste deel, het droomerig thema in het tweede deel, onderbroken door heldere fan fares, het bedrukte Scherzo en de jubelen de overwinningshymne van de finale. De A.V.R.O. brengt het eerste deel van het Concertgebouw-concert (Moessorgski's Nujt sur un mont chauve en het tweede piano concert van Rachmaninoff, dat Theo van der Pas zal voordragen); op het eind van den avond geeft deze omroopvereeniging op gramofoonplaten gedeelten uit opera's van Wagner. Opera en operettes. Over Praag komt Les Dragons de Villars, opera-comique van Maillart. Rome geeft Gilbert's operette Die keusche Suzanne. Over Mühlacker en Königswusterhausen gaat Don César, operette van Dellinger. Langenberg zendt Das verwunschcne Schloss, operette van Millöcker, uit. Maandag. Het orgelconcert, dat de A.V.R.O. 's mor gens uitzendt, omvat in hoofdzaak work van klassieke meesters, evenals hot orgel concert dat do N.C.R.V. ons even na den middag brengt. Daventry geeft lator op don middag de cellosonate in g-moll van Haydn en de bekende 7 variaties over een thema van Mozart, van Beethoven, eveneens voor cello en piano. Berlijn brengt twee strijk kwartetten, n.l. Beethovens op. 18 No. 4 in c-raoll, dat, hoewel uit zijn jonge jaren stammend, den meester al als eon volmaakt bcheerscbcr van den contrapunt doen ken nen, en het tweede strijkkwartet, eveneens in c-moll van Hartmann, een componist uit latere jaren. Het Fransche Brussel draait in het begin van den avond enkele goede gramofoonplaten, waarop werk van Bala- kirew, Borodien en andere Russische com ponisten uit bet einde der vorige eeuw go- registreerd werd (o.a. het bekende Nuit sur un mont chauve, van Moussorgsky). Over Boedapest komt een zangrecital, over Heils berg een pianovoordracht. Breslau licht een lezing over de composities van Strawinsky toe met gramofoonplaten. Midland Regional brengt in èen Beethóvénrecltal eenige pia nosonates van dezen componist Frankfort brengt Italiaansche volksliederen. De A. V. R. O. vergelijkt in haar aan operettemuziek gewijd avondconcert den stijl der Fransche componisten van lichtere muziek, als Of fenbach, Lecocq, Messagcr e.a. met die van hun Wecnschc kunstbroeders Suppé, Kal man en Léhar. Over het Vlaamsche Brus sel komt de prachtige Symphonie Pathé tlque van Tsjaikowsky. Daventry brengt Beethovens Kreutzer sonate, die met. baar norsche, bijna stuursche eerste thema eon goed voorbeeld is voor het feit, dat Beet hoven zelfs zijn slecht humeur in schoon heid wist weer te geven. Radio Paris wijdt een met muziok geïllustreerde lezing aan dezen componist. Praag brengt na de 4de symphonie van Tsjaikowsky de beroemde muziek van het ballet Sacré du Printemps van Strawinsky, dat destijds zooveel stof heeft doen opwaaien en dat nog voor velen onaanvaardbaar is. Het kamernjuzick-pro- gramma van Motala bestaat geheol uit composities van de familie Bach voor viool, cello en cembalo. Een van Mendcls- sohns werken, die nog het meeste beteeke- his hebben voor onzen tijd is zijn viool concert in e-moll, dat Berlijn dezen avond uitzendt, gevolgd door de korte, opgewekte 8ste symphonie van Beethoven (F-dur). Beethoven's Schlacht bei Vittoria oder Wellington's Sieg, door Leipzig uitgevoerd, waarin we de Ruce Brittannia en Marl- brough s'en va-t-en guerre-raotieven her kennen, behoort niet tot dions stérkste werken; alleen in het slot-allegro in 6/8 maat vindt men de genialiteit van don grootcn componist 'terug. Opera's en operettes. München brengt de opera Die Entfüh- rung aus dem Serail, het bekende spel van liefde en list, bekroond met een happy- end, op sublieme wijze door Mozart ge toonzet. Die beiden Schützen, een komische opera van den romanticus Lortzing, wordt in Heilsberg uitgevoerd. Warschau geeft do wereldberoemde Tosca, van Verdi, waarvan, zooals gewoonlijk bij dezen com ponist, de muziek hemelhoog boven den tekst verhoven is. Tenslotte brengt Straats burg Les Pêcheurs de Perles, van Bizet. Zondag 22 Mtl Huizen. 1875 M. K. R. O. S.300.30. Morgenwijding. N. C. R. V. 9.30—0.15. Orgelbespeling. 9.45. Kerkdienst vanuit de Ncd. Herv. kerk (e Bussum. Voorganger: dr. IV. Lod der, Ncd. Herv. predikant aldaar. K. R. O. 12.15—1.30. Lunchconcert door bet sextet o. I. v. Piet Lusténhouiyer. 1.301.55. „Land en volk van Hongarije", door A. G. M. Abblng. I.552.10. Graraofoinmuziek. 2.10—2.30. „Kard. Newman voor onzen tijd" door Fr. J. Wahlen. 2.301.30. Middagconcert te geven door het ..Muziekkorps (Harmonie-orkest) Wil- helmina" o. 1. v. A. van de Berg. De „Be- ambtenzangvereeniglng „Wilhelmina", o. 1. v. H. II. J. Sonneuscbein. beiden van de staatsmijn „Wilhelmina". Tcrwinselen. 4.30—5.00. Zickenhalfuurtje verzorgd door rector H. Schecrmakers. N. C. R. V. 5.00. Kerkdienst vanuit de Nieuwe Zui- derkork le 's Gravenhage. Voorganger dr. J. Hoek, geref. predikant te 's Gravenhage West. Na afloop tot 7.45 zang door het Gcr. Evangeiisatiekoor te 's-Gravenbagc. K. R. O. 7.458.10. „Onder de Berberstammen van Zuid-Marökko" (I) door drs. P. Julien. 8.10—S.15. Voetbaluitslagen van de R.K.F. 8.159.15. Het orkest o. 1. v. Marinus van 't Woud. Programma van intèrnationale dansen. 9.15—9.30. Nieuwsberichten van het pers bureau Vaz Dias. 9.309.50. Henk Angenent, bariton. Aan den vleugel: Fred Boshart. 9.50—10.40. Populair concert door het or kest o. 1. v. Marinus van 't Woud. Solist: Henk Angenent, bariton. 10.40—11.00. Epiloog door het klein koor o. 1. v. Jos. H. Plekkers. Hilversum. 296.1 M. V. A. R. A. 8.15—8.30. Lichaamsoefeningen o. L v. G. Kleerekoper. 9.01. Postduivenberichten en voetbalme- dedoclingen. 9.15. Tuinbouwhalfuurtje, door S. S. Lan- tinga. Onderwerp: „Nabeme6ting". 9.30. Orkest o. 1. v. Hugo de Groot 10.00. Socialistische cn dramatische poë zie. Voordracht van eenige „Zwarte zan gen van opstand" (negerliederen) uit het Fransch rhylhmisch overgezet door Mar- tien Beversluis en door hem voorgedragen. 10.20. Orkest (vervolg). II.00. Ontwapeningsconferentie der So cialistische Arbeiders Internationale. Uit zending vanuit Zurich. Achtereenvolgens zullen Friedrich Adler (Duitsohland). Wal ter Citrine (Engeland), Eraile Vandervelde (België) en J. W. Albarda (Holland) een korte toespraak houden. 11.30. Oraest (slot). A. V. R. O. 12,00—2.00. Tijdsein. Het Omroeporkest o.l.v. Nico Treep. 2.00—2.30. Boekenhalfuur. Dr. P. H. Ritter Jr., „De Appel en Eva", van Ina Boudier Bakker. 2.303.00. Kamermuziek door het Heil- mann-kwartet. 3.004.30. Radiotooneel. Studio-opvoering van „Salto mortale". (Die Nummer lauft"); hoorspel uit het circusleven van Manfred Georg en A. H. Kober. Vertaling: Gustav Czopp. Regie: Kommer Kleijn, 4.30—5.00 Gramofoonmuziek. In de pau ze: Vaz Dias met sportuitslagen. LANGESTRAAT 35 5.00. Sluiting. V. A. R. A. 5.01 Kinderuurtje. „De Famjlie De Boer." 6.00 Sluiting. V. p. R. O. 6.00 Halve uren met boeken: Spreker dr. K. F. Proost. Rotterdam, over: Andreas Latzko: In het verloren Paradijs. 6.30. Orgelconcert door Anthon v. d. Horst. 7.00 Albert Schweitzer over Joh. Seb. Bach. A. V. R. O. 8.00—8.15. Vaz Dias met nieuws- en sport berichten. 8.15—9.00. Aansluiting met het Concert gebouw te Amsterdam. Uitzonding van bet ie gedeelte van het concert door het Con certgebouworkest o. L v. Eduard van Bei- nuru. Solist: Theo van der Pas, (piano). 9.00—9.20. Mariotlo Sevlé: Moderne zang- declamatie. (Met eigen luitbegeleiding). 9.20—10.00. Kovacs Lajos en zijn orkest 10.00—10.30. Radio-tooneei. Studio-op voering van „De Klapekster", blijspel in 1 bedrijf door Rcné Benjamin. Leiding: Kom mer Kleijn. 10.30—11.10. Kovacs Lajos cn zijn orkest, 1120—12.00. Gramofoonmuziek. 12.00. Sluiting. Huizen 1875 M. Maandag 23 MeL N. C. II. V. 8.00—8.15 Schriftlezing. 8.15—9.30 Morgenconcert 10.30—11.00 Korte ziekendienst, te leiden door Ds. A. C. Diedcriku, Ned. Herv. Pre dikant të Hilversum. ll.ÓO—11.30 Lezen van Chr. Lectuur door Mej. J. C. M. Doyen, te Hilversum. Voor gelezen wordt: „Do liohte last", van G, Schrijver. 11.30—12.30 Gramofoonplatenconcert 12.00—12.15 Politieberichten. 12.302.00 Orgelconcert door den heer Jan Zwart vanuit de Herst Evang. Luth. Kerk te Amsterdam. 2.002.45 Gramoioonmuziok. 2.45—3.15 Causerie over gezinsvoeding en over de voedingsmiddelen, door mej. H. 5L S. J. de Holl, te Huis ter Heide, oud-direc trice der Huishoudschool, te 's Graven hage. 3.153.45 Cursus knippen en stojversle- ten, to geven door het Instituut E.N.S.A.I.D. Tolstcegsingel 51. te Utrecht. 3.45—4.00 Verzorging van den zender. 4.005.00 Ziekonuurtje, te leiden door Ds. G. Korssies, Geref. Predikant te Wil- dervank. Muzikale medewerking verleencn: mei. C. de Jager, zang. C. van Drieënhuizcn, harmoniumbogcleiding. 5.005.30 Gramoloonplaten-halfuurtje. 5.30—6.30 Christelijk Liederenuurtje met toelichting over inhoud of geschiedenis der liederen, te houden door den Redacteur van „Het Zoeklicht", Johannes de Heer, te Rijsenhurg. 6.30—720 Vragenuurtje. 7.30—7.45 Politieberichten. 7.45S.OO Persberichten van het Ned. Chr. Persbureau. 8.00—10.30 Concert door het Symphonie- orkest der N.C.R.V. (do H.O.V.), o.l.v. Frits Schuurman. Zang door het N.C.R.V. Dameskoor, o.l.v. Luise Lauenroth. 9.009.S0 Spreker do heer Jobs. Visser, hoofdbestuurslid van don Chr. Nat. Werk mansbond en redaotcur van „Do Voorzorg", het orgaan van dien bond. Onderwerp: „De betoekenis van do Pers voor de Christelijke arbeidersbeweging". 9.30—10.30 Vervolg-concert. 10.00 Persberichten van het Persbureau Vaz Dias to Amsterdam. 10.30—11.30 Gramofoonplatenconcert. Hilversum 296.1 M. A.V.R.O. 8.00—10.00 Tijdsein. Gramofoonmuziek. 10.00—10.15 Morgenwijding. 10.30—11.00 Voordracht door Mies C, Zwierzina. 11.00—12.00 Orgelconcert door Pie van Egmond. Jeanny de Ruyter (zang). 12.00—2.15 Het Kamerorkest o.l. v. Louis Schmidt. 2,15—2.30 Rustpoos voor zenderverzor- ging. 2.303.00 Causerie door Max Tak. (Ge ïllustreerd door gramofoonplaten). „Ros sini, zijn leven, zyn composities". 3.304.30 Aansluiting met Café-restau rant „Atlanta", Rotterdam. Concert door Franz Osenegg en zijn orkest. 4.305.30 Kinderuur door Rie Beijer. 5.30—7.00 Kovacs Lajos en zijn orkest; refreinzang: Bob Scholte. 7.00—7.30 Boekenhalfuur, Johan Koning „Harlekijntje", van Alio van WijheSme ding. 7.308.00 Accordeonmuzick door „Tho Three Hawkcoyrts". 8.91—8.45 Fransche Operettemuziek, door het Omroep-orkest o.l.v. Nico Treep, met m. v. Grethe Weijnsoheni—Hogenbirk (so praan). 8.459.00 Zang door het Kon. 's Herto- genboscb Mannenkoor, o.l.v. P. Kallenbach. 9.00—9.45 Weenscbo Operettemuziek door het Omroeporkest o.Lv Nico Treep. mm.v. Grethe WeijnschenkHogenhirk (sopraan). 9.45—10.00 Zang door het Kon. 's Hert», genboscb Mannenkoor. 10.00—10.10 Vaz Dias. 10.10—11.00 Het omroeporkest o.l.v. Nlooj Treep. 11.00—12.00 Gramofoonmuziek, 12.00 Tijdsein. Sluiting.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 10