'AMEPSFOOKTSCH DAGBIAB' WILLEM GROENHUIZEN Maandag 23 Mei 1932 -DE EEMLANDER." 30e Jaargang No. 275 TWEEDE BLAD Mr. TRIP EN DE CRISIS De democratie moet consequenties aanvaarden UIT DE STAATSCOURANT DE GEHEIMZINNIGE INBREKER Schrapping der herstel: en oorlogs: schulden onvermijdelijke voor: waarde tot verbetering der toestanden Kec-s van Hoek, die in de journalistiek zijn specialiteit maakt van het vraagge sprek en daarvoor de wereld afreist zelfs de groote Hollanders spreekt hij 't liefst in Genève heeft uit meer dan 150 interviews 43 hoofdstukken gekozen, die hij gebundeld heeft in een boek, dat uitgegeven wordt bij Paul Brand's Uitgeversbedrijf te Hilversum. Een boek van ruim 300 pagina's een jour nalist pent in een paar jaar heel wat af. En de heer van Hoek schrijft soms 's nachts in een hotelkamer als een ander mensch rustig slaapt, of tikt het op een machine in een trein als een ander mensch „De Lach"' leest. Een van de mannen (zijn boek heet Man en Macht met vrouwen heeft het dus niets van doen) die hij een operatieve be werking heeft laten ondergaan is mr. Trip, oud-voorzitter van den Ondernemersraad, thans president van de Ned. Bank. Wat deze over de crisis zegt hoewel liet reeds een aantal maanden oud is heeft ook nu nog zijn betcckenis, en wij veroorloven ons dus uit het gesprek ecnige passages over te nemen: Denkt u dat de huidige crisis zal aan houden? ,.Dat is moeilijk te zeggen! Men zal moe ten inkrimpen, de zwakkere ondernemingen zullen er het loodje wel bij leggen. Som migen meenen dat het verbruik kunstma tig kan worden opgevoerd, doch ik geloof dat we daardoor nog dieper in den pot zou den raken. De grootste oorzaak der moei lijkheden ligt m.i. vooral ook in bet feit, dat men meer en meer is gaan tornen aan de elasticiteit en het aanpassingsvermogen van het kapitalistische stelsel. Do hooge invoerrechten en andere handelsbelemme ringen, de sociale voorzieningen, de vak- vereenigingen, kortom tal van invloeden hebben aan de productiekosten de bewege lijkheid ontnomen, die voor de handhaving van ons economisch stelsel onmisbaar is Intusschen was ook in Indië de toestand buitengewoon slecht. Vanaf het eerste jaar verslag, dat ik daar schreef, heb ik gewaar schuwd tegen het leven aan den rand der inkomsten, zooals de vorige Indische regec- ring dat bedreef. Men speculeerde op een blijvende wclvaartstoestand en maakte geen reserves voor slechtere tijdon. En nu staat men voor de taak: een lageren levens standaard te scheppen door eenvoudiger te leven." Doet de volkenhond iets tot oplossing der crisis? Heel beslist antwoordt mr. Trip: „Niets!" Is het dermate negatief? waag ik nog te insistecren. „Op 't oogonblik wel; zoolang de menta liteit hier niet \erandert, kan men niets doen. Wat geven de mooie redevoeringen der ministers als men, thuiskomende, er precies tegen in handelt? Overigens is de volkenbond zeker niet in eerste instantie geroepen tot oplossing der financieele en economische moeilijkheden. Noch de oor logsschulden, noch de herstelbetalingen vallen onder zijn competentie. Het is al een heelc durf, dat men er hier over durft praten!" Doch wat is dan, naar uw meening. de eenigste oplossing? „De elasticiteit terug te brengen! Ik ben heelemaal niet tegen de democratie. Doch de democratie moet consequenties durven aanvaarden. Ik gun den arbeider gaarne zijn positie, doch laat hij deelen in de slech te zoowel als in de goede tijden. In elk land zien we het schouwspel, dat de regeerin gen niet in staat worden gesteld tijdig de noodigc maatregelen te nemen. Als die on- plesant zijn, worden de regeerders door de volksvertegenwoordigers weggejaagd. Pas als de boel op springen staat geeft de de mocratie toe. Zoo heeft men dat ook in Engeland te laat ingezien. Thans wordt 10 pCt. van den werkloozcnstcun gekort, doch nu maakt de inflatie het geld boven dien voor een ander, nog onbekend percen tage, waardeloos. Drie jaren geleden zou men met de eerste 10 pCt. hebben kunnen volstaan. Ook in Holland dient men zich aan het Engelschc gebeuren te spiegelen. Minister de Geer gaat eenerzijds in zijn be zuinigingen m.i. niet ver genoeg en past an derzijds een verkeerd systeem toe, waar hij de invoerrechten verhoogt. In Holland is een aanpassing der kleinhandelprijzen aan de groothandelprijzcn dringend noodig. De tusschcnhandclaren moeten bij ons wel aanzienlijke winsten maken, als men na gaat dat de prijzen in den groothandel ge zakt zijn lot beneden het peil van vóór den oorlog, terwijl daarentegen het kleinhandel prijsniveau nog op 50 pCt.' boven het voor- oorlogsche peil staat.' Als wij, ter beëindiging van het lange on derhoud, door mr. Trip met tal van uitspra ken en voorbeelden vlot en rijkelijk ge- illustreerd, opstaqn, zegt mijn gastheer nog als geruststellend slotaccoord ,.De onver mijdelijke eerste voorwaarde tot een gron dige verbetering der wereldtoestanden is een schrapping der herstel- en oorlogs- schulden. Dat probleem rest thans ter op lossing bij de Vereenigde Staten en Frank rijk. Die hebben zelf het grootste belang bij zulk een oplossing. Een inflatie van het En gelschc ruilmiddel, gevolgd door een over eenkomstige ontwikkeling in andere, met name in de dehiteurlanden, zou zeer ernsti ge concurrentiegevaren voor Frankrijk en Amerika in het leven roepen, om van an dere factoren nog maar te zwijgen! Het En gelsche spreekwoord zegt, naar u zich her inneren zult, every cloud has a silver lining. Wel, uit de sensationeele schokken der laatste maanden en dagen kan één groot goed voortkomen- dat de noodzake lijkheid tot wereldherstel, zelfs ten koste van grooto offers, zich wel moet opdrin gen aan zelfs die landen, die daar kort ge leden nog doof voor waren. Enmoge men zich vooral ook in Holland spiegelen aan de En gelsche failure!" DE CRISIS IN HET BOERENBEDRIJF. Een adres aan H.M, de Koningin. De Besturen van den Drentschen en Gro ninger Boerenbond, en het Friesch Agra risch Comité hebben een adres gezonden aan H.M. de Koningin, waarin zij wijzen op den hoogst critieken toestand in de vee- en varkenshouderij, welke door het nog steeds uitblijven der steunmaatregelen den boeren tot vertwijfeling brengt. Zij verzoeken de krachtige medewerking van H.M. de Ko ningin, teneinde de ondergang van zeer vele families op het platteland en afzakking van duizenden boeren naar het Communis me, te voorkomen. BRAND TE LE-IDEN. Door tot nog toe onbekende oorzaak is gistermiddag brand ontstaan in perceel Hoogewoerd 17 te Leiden, waarin gevestigd is de winkel in schrijfbehoeften en boek binderij van L. F. Servaas en Zonen. Dank zij het doortastend optreden van de brand weer was de brand spoedig bedwongen, zoodat alleen de bovenverdieping uitbrand de. De waterschade, ook in het aangrenzen de perceel, waarin de theehandel Het Kla verblad gevestigd is, is echter zeer aanzien lijk. Zoowel het perceel als de inventaris is verzekerd. Bij Kon. besluit is toegekend de zilveren ecremedaille der Oranje Nassau-orde aan M. van Vliet, organist bij de "Nederduitsch- Ilervormde Gemeente te Nootdorp, en aan J. M. Urchard, pikeur aan de stadsrijschool te Middelburg. Bij Kon besluit is, met ingang van 1 Juni 1032, aan mejuffrouw G. Sjollema, referen daris 2e klasse der Posterijen, Telegrafie en Telefonie, op haar verzoek eervol ontslag als zoodanig verleend. Bij Kon. besluit is, met ingang van 1 Juli 1932 in vasten dienst benoemd tot bouw kundig ambtenaar der eerste klasse bij den Rijksgebouwendienst J. M. de Groot, ter standplaats Hillegom. Bij Kon besluit is benoemd lot lid \an den Zuiderzeeraad de heer C. Moors, voor zitter van den Noordbrabantschen Christe lijken Boerenbond to Nieuw-Vosmeer Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Oc tober 1032 a3ii dr W. H. JuynboJl, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als direc teur van het Rijksmuseum voor Filmo grafie te Leiden Bij beschikking van den Minister van Fi nanciön is ingetrokken de verplaatsing van de Ontvanger der directe belastingen, enz. J Post van het kantoor Weert naar het kantoor Raalte: is de Inspecteur der directe belastingen, enz. G A H. Kluijtmans, Hoofd van de in spectie Roermond, verplaatst naar Leiden en aangewezen als hoofd van de inspectie der 3e afdeeling aldaar; is de inspecteur der directe belastingen, enz. W. van Dijk toegevoegd aan het hoofd van de inspectie Maastricht, lc afdeeling, verplaatst naar Haarlem en logevoegd aan het hoofd van de inspectie.aldaar. de inspecteur der direelp belastingen enz. J. Ilogcnasch toegevoegd aan het hoofd van de inspectie Leeuwarden. 2e afdeeling, verplaatst naar Heerlen en toegevoegd aan het hoofd van de inspectie aldaar en de inspecteur der directe belastingen, enz. A. Brinkman, toegevoegd aan het Hoofd van de inspectie Heerlen, verplaatst naar Groningen en toegevoegd aan het Hoofd van de inspecties der 2e afdeeling aldaar Bij Kon. besluit is met ingang \an 1 Juni 1932 benoemd tot commies bij het departe ment van Binnenlandsclie Zaken mr. A J. Rosman, thans adjunct-commies bij ge noemd departement. Bij K. B. benoemd lot kantonrechter plaatsvervanger in het kanton Beetster- zwaag R Zijlstra, notaris te Beetsterzwaag; aan A. Huizing, organist der Ned. Herv. kerk te Deurne. verleend de zilveren eere medaille der Oranje Nassau-orde; aan J. H. H. Römelingh op zijn verzoek met ingang van 1 Juli eervol ontslag ver leend als burgemeester der gemeente Zwee- loo, met-dankbetuiging voor de langdurige diensten door hem als burgemeester bewe zen. BEVRACHTING NAAR ZUIDERZEE- WERKEN. Het Tweede Kamerlid Duymacr van Twist heeft aan den minister van Water staat vragen gesteld betreffende de be- vrachtingsconditién voor het vervoeren van materialen en grondstoffen ten behoeve van dc Zuiderzeewerken en van de Kon. Ncd. Hoogovens en Staalfabrieken. Hij vraagt of het juist is, dat in Luik dc bevrachting der schepen met deze materia len en grondstoffen is opgedragen aan een firma, die. wat het transport naar de Zui derzeewerken betreft, 2.30 per ton uitge keerd krijgt, terwijl de schippers voor een bedrag van 1.45 moeten varen en boven dien nog 7J4 tien percent provisie hebben te betalen en wat het vervoer van kalksteen naar de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfa brieken aangaat de schippers slechts 0.95 per ton ontvangen? Verder vraagt hij of zoo deze feiten juist zijn, de minister dan bereid is zijn mede werking te verleenen, dat maatregelen wor den getroffen, die het bedrijf der schippers kunnen loonend maken? WOLFABRIEK TOTAAL UITGEBRAND. Nijmegen, 21 Mei. Hedenmorgen om streeks elf uur brak door het vonken van een motor een felle brand uit in de Ncder- landsche wolfabriek aan de Verlengde Groenestraat te Nijmegen. De brandweer was dadelijk met groot materiaal aanwezig maar kon niet verhinderen, dat de fabriek met wolmachines totaal uitbrandde De omliggende perceelon konden voor brand gevaar bewaard worden. Do schade loopt in de duizenden guldens. Alles was op bcurs- polis verzekerd. KASVOORSCHOTTEN KON HOLL. LLOYD. De heer Schouten stelt vragen. De heer Schouten, lid der Tweede Ka mer, heeft aan den minister van Economi sche Zaken en Arbeid, de vraag gesteld, of de minister van oordeel is. dat punt acht van de Memorie van Toelichting, op het wetsontwerp tot behartiging van de Natio nale Schecpvaartbclangcn zoo moet worden verstaan, dat in geen geval voor hel twee de halfjaar van 1932 door den Slaat of \oor zijn risico kasvoorschotten aan den Ko ninklijken Hollandschen Lloyd zullen wor den verstrekt, zoolang do voor do Rcgec- ring aannemelijke reorganisatie van die Maatschappij niet is lot stand gekomen. CONTINGENTEERINGSCOMMISSIE. Spreekuur van den voorzitter. De commissie van advies crisis invoer- wet (de contingcntecringscommissie. Laan van Mccrdcrvoort 84, Den Ilaag), maakt bekend, dat het gewone spreekuur van den voorzitter, bepaald op Donderdagmiddag van 2 tot 4 uur, in stede van Donderdag 26 Mei, 2 en 9 Juni a.s. zal worden gehouden op Dinsdag 24 en 31 Mei en 7 Juni, even eens van 2 tot 4 uur. POGING TOT MOORD OP ZIJN VROUW. Drama to Haarlem. Zondagavond 13 Maart speelde zich op den Heerensingel te Haarlem een ernstig fami liedrama af. De 42-jarige kapster Antje van S. geb. R. leefde sinds cenige weken ge scheiden van haar man, den 35-jarigen sloo- per van S. Een echtscheidingsprocedure was hangende. Om ongeveer half acht kwam de man de woning van zijn vrouw binnen en loste twee revolverschoten op haar. Een der schoten trof haar aan den rechter-bovcn- arm. Een jongen van 16 jaar, die zijn moe der te hulp wilde komen, schoot v. S. in den rechter-bovenarm en in de linkerhand. De vrouw vluchtte en de man vloog haar achterna. Toen hij haar te pakken had trachtte hij haar in het water van den Hee- rensingel te werpen. Bij deze worsteling werd de vrouw aan haar hoofd verwond. De aanvaller werd door de politie over meesterd. v. S. stond wegens poging tot moord voor de Hnarlemsche rechtbank te recht. Er was voor deze zaak zeer veel be langstelling van het publiek. Allereerst werd gehoord de getroffene. Zij gaf een verhaal van het gebeurde op den bewusten avond. Verdachte was driftig van aard. Hij oefende geen beroep meer uit den laatsten tijd. Zijn vrouw dreef de kappers zaak, hij hielp in de huishouding. Vroeger drpnk verdachte ontzettend, zijn vrouw- heeft hem op het goede pad geholpen en een eerzaam mensch van hem gemaakt. Later wilde hij naar het oude leven terug en toen is de echtscheiding ter sprake gekomen. Het O.M. eischte 5 jaar gevangenisstraf met aftrek van rreventief. Langestraat 43. Juwelier Gevestigd 1885 Groote voorraad gouden TROUW- EN VERLOVINGSRINGEN de juiste modellen. HET VERKEER OMGELEGD. liet groot-verkeer is omgelegd, Het gaat nu om de stad. En gist'rcn hebben we daarvan Een eerste proef gehad. 't Was in de stad bedroevend stil, Ken kerkhof leek hot hier. Een echte saaie, stille boel, In plaats van druk vertier. 'n Gedeelte van de stilte komt Voor rekening van 't weer. Maar ook moét hier de oorzaak zijn Het omgelegd verkeer En als het zoó van invloed is Als gist'rcn Zondag bleek. I)an roken we door dit geval Hier zakelijk van streek. Zeer zeker was de toestand hier Verre van ideaal, Maar hier zou 't middel erger zijn Dan dc gevreesde kwaal i Verkeer geheel óm onze stad Tast onze zaken an Iels wat men hier in dezen tijd Beslist niet hebben kan. Met het verleggen van den weg oor dat wat hier passeert Zijn wo op den verkeerden weg f Verkeer gaat zoo verkeerd: Vcrand'ring voor do binnenstad ls noodig dat staat vast. Maar als men 't doet, zoodat het ons Met groote scha verrast, Dan dient een and'ren weg gezocht Die ons geen schade doet Al gaat 't verkeer dan soms verkeer'' De zaken gaan tóch goed! 't Verkeer door Amersfoort was vaak Voor hot verkeer een strop Met een verkeer óm Amersfoort Hangt Amersfoort zich op! GROEGROE. (Alle rechten voorbehouden). EERSTE KAMER. De Eerste Kamer komt in vergadering bijeen op Dinsdag 24 Mei, des avonds te half negen. Op de agenda staan 1. Mededeeling van het besluit der Cen trale afdeeling, en 2. Behandeling van eenige wetsontwer pen, waaronder dat betreffende het Gooischö natuurreservaat. Voorts wordt een vergadering gehouden op Woensdag 25 Mei, des voormiddags te 11 uur, ter behandeling o.a. van het wetsont werp Dekking van het verlies van dc Neder- lnndsche Bank, geleden in het boekjaar IJ April 1931—31 Maart 1932. DR. G. C. DUVAL VERWEY. t Na een langdurig ziekbed is te Amster-< dam op 60-jarigcn leeftijd overleden Dr. G, C. Duval Verwey. Dr. Duval Verwey was een bekend vee arts. Na zijn studiën aan do Veeartsenij- kundige School te Utrecht in 1897 volein digd te hebben, is hij te Bern bevorderd tot doctor op een proefschrift over dc the rapeutische waarde van hondcnzicktese- rum. Te Amsterdam had hij een uitgebreidé praktijk als arts voor kleine huisdieren. Op de hondententoonstellingen was hij een be kende figuur; steeds was hij er met hefc keuren der ingezonden dieren belast. Maandag a.6. zal zijn stoffelijk overschot op Westcrveld verascht worden. HET PALEIS NOORDE1NDE. *s-G ravcnliage, 21 Mei. Het paleis Noordeinde zal van Maandag a.s. af voor het. publick zijn opengesteld. Treek U niet aen, wat ieder seoht; Maer doet dat billyck is en recht. Uit het Engelsch door A. TREUR 60 Ik heb den gehcelen ochtend naar je gezocht, Spencaire, zeide zij lief tegen hem, naar zijn stoel komend en zijn haar met één zachten vinger streelend. Ik moet weer naar het verband kijken nietwaar? Dat is niet noodig, Nina, antwoordde Spencer dankbaar. Miss Enid is zoo vrien delijk geweest het verband weer goed te leggen. Hij rilde onnoodig, toen de hand van het meisje over zijn schouder streek. Maar ik ben bang dat Clinton de hech tingen heeft bedorven, die jij zoo vriende lijk gemaakt hebt. Nom d' un chien! riep het meisje boos uit. De gr.r.. .roote gek! Spencer trok zijn wenkbrauwen op toen Nina de r rolde met alle vuur en kraebt van een Schot. Het is niets, verzekerde hij haar. Het schijnt dat ik binnen zeer kort medische hulp van de gevangenisautoriteiten kan ver wachten. Nina's oogen fonkelden raadselachtig. Zullen zij je arresteeren? vroeg zij •cherp. Voor een oogenblik schijnt dat zoo, stemde hij onverschillig toe, hoewel Clinton zeer veel waagt met mij zoo lang onbe waakt te laten. Nina ging op den arm van zijn stoel zit ten en leunde op zijn niet gewonden schou der, haar arm viel neer achter zijn rug en zij drukte haar wang op zijn haar. Zij deed of zij de kleine beweging van weerzin niet bemerkte, die hij niet kon tegenhouden, on danks de redenen tot dankbaarheid, die hij jegens dit zeer geparfumeerde meisje had. Hij zal je niet arresteeren, terwijl Ni- na bij je is! verzekerde zij hem teeder. Ach, mijn Spencaire, ging zij met groot pathos voort. Je bent zoo onvriendelijk tegen je Nina. Ik heb je al zoo lang lief en je neemt geen notitie van me. Wat scheelt er aan. Ben ik niet mooi? Je bent heel mooi mijn beste, zei Spen caire haar naar waarheid, maar ik ben niet verliefd op je, voegde hij er oprecht bij. Niet een heel klein beetje? Ik heb je nooit'lief gehad, Nina, en ik zal bet nooit doen, zei hij haar met droe vige teederheid. Nina begroef haar neus in zijn haar en snikte even en haar arm bewoog zich on rustig achter hem. En ik heb tweemaal je leven gered! herinnerde zij hem op verstikten weenen den toon. Er ontstond een korte stilte en Spencer bloosde schuldig. Dat waardeer ik natuurlijk zeer, ant woordde hij dankbaar. Hij ging vlugger rechtop zitten dan Nina verwacht had: zij tuimelde in den stoel achter hem en moest haar beenen uitstoken om haar evenwicht terug te krijgen. Spencer glimlachte en keek haar onder zoekend aan. Wat zocht-je in den stoel? vroeg hij nieuwsgierig. Het meisje bloosde hevig. Zocht? vroeg zij met iets uitdagends in haar stem. Hoe? Haar oogen flikkerden een oogenblik uitdagend, toen kwam haar lieve stemming weer terug en zij sloeg een arm om Spencer's hals. Waarom spreek je zoo tegen me, Spencaire? kreunde zij. Waarom wil je me geen kus geven? Ik ben bang voor Lee Wang, mijn bes te, antwoordde Spencer glimlachend. Clinton bleef staan, toen hij de deur van den salon opende en zijn lippen krulden zich. Let maar niet op mij? vroeg hij, terwijl hij de kamer inkwam en vriendschappelijk tegen het paar in den stoel wuifde. Wat be- teekencn een paar woordei\ onder vrien den? Nina sprong op, toen de detective nader kwam en week terug toen zij den dreigen den blik opving van sir Peter, die juist bin nen de deur stond. Spencer keerde een even glimlachend gezicht naar Clinton en keek hem vragend aan. Kom ik ongelegen? ging de detective met grommige geestigheid voort. Niet meer dan gewoonlijk, zei Spencer vriendelijk tot hem. Wat was het rumoer? Clinton reikte naar de telefoon. Moord! snauwde hij. Dat was het Moord: En jullie zit hier en pra.it onzin! voegde hij er boos aan toe, alsof die bezig heid op zulk een oogenblik het toppunt van heiligschennis was. Spencer ging rechtop in zijn stoel zitten en zijn gezicht werd onmiddellijk ernstig. Moord? Meadowbank is dood! Houd je mond, terwijl ik met het bureau spreek! snauwde Clinton, terwijl hij op een antwoord wacht te. Spencer richtte zijn blik op sir Peter en er lag een glimp van beschuldiging in zijn oogen. De baronet beantwoordde den blik somber uitdagend en veranderde onbehaag lijk van houding. Wat scheelt dit vervloekte ding? vroeg Clinton eindelijk boos, woedend met den haak van de telefoon rammelend, juist ter wijl de deurbel gonsde. Spencer sloeg geen acht op de driftige vraag en zijn oogen fonkelden wraakzuch tig, terwijl hij zijn schuinen blik op de oogen van sir Peter gericht hield. De deurbel klonk weer. Ga als het je belieft naar de deur, Brace, gebood hij met zachte, doordringen de stem, die Clinton's verbaasde aandacht op sir Peter richtte. De baronet kleurde en scheen op het punt een driftig antwoord te geven, toen schoot zijn kaak uit als een klep en hij liep door de kamer, duwde Nina uit den weg met een krachtigen achterwaartschen zwaai van zijn arm, zoodat zij over een stoel viel en verdween toen in de hall. Clinton staarde, den hoorn van de tele foon halverwege het instrument cn zijn oor, terwijl Nina een krachtigen vloek in Montmartre Fransch uitstiet, die een blos van schaamte op Spencers wangen te voor schijn riep. Toen leunde Clinton over de tafel, tikte Spencer op den schouder om zijn woorden meer nadruk te geven en zijn toon klonk dreigend. Wat beteekent deze butler-geschiedenis, Spencer? vroeg hij, sir Peter nakijkend. Ik geloof, dat je de nieuwsgierigste de tective bent dien ik ooit ontmoet heb, ant woordde Spencer, met een schijn van boos heid. Kan je niets doen zonder vragen te stellen? Daar Brace butler is, zal hij je zeker alle inlichtingen willen geven over zijn betrekking, die je verlangt. Maar ik moet je waarschuwen, dat je omvang geen recommandatie zou zijn voor een plaats bij de eerste families. Clinton nam geen notitie van de bedoe ling van deze ongapaste aardigheid en keer de weer terug tot zijn twist met dc telefoon. Zijn dringendste werk was contact te krij gen met het bureau en de knapste koppen om het spoor op tc zoeken van Meadow- bank's moordenaar. Hij rammelde weer met den haak. Die telefoon heeft geen verbinding, Clinton, zei Spencer, op het afgesneden koord wijzend. Oh! snauwde Clinton. Wie heeft dit gedaan? Ik deed het enkele oogenblikken gele den, antwoordde Spencer kalm. De bel ver veelt me, zei hij Zoo? spotte Clinton kwaad. Iets an ders zal je vervelen, voordat je veel ouder bent, drcigdi hij. Zijn er andere telefoons? In dc hall, antwoordde Spencer, cn ter wijl Clinton langs zijn stoel kwam op weg naar de hall, zei hij luchtig, het verbaast met dat je me zooveel alleen laat, Clinton. Je moet denken aan de bretels. Ik ben er niet zoo zeker van dat de kerel, die de bretels achter liet, de dief was, Spencer, klonk het onmiddellijke antwoord. Maar ik ken een afzetter aan zijn reuk! voegd» hij er beteekenisvol bij. Ik ontdek iets van verstand bij je, Clin ton, zei Spencer. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 5