AM EKSFOORTS OH DAGDIAÖ Dinsdag 24 Mei 1932 .DE EEMJ^ANDER" 30e Jaargang No. 276 TWEEDE BLAD UIT DE STAATSCOURANT DE DERDE KRUISER F 2500 IN HET WATER OUDE ARTIS-HARINGEN IN NIEUWE VATEN Zonderlinge Spinkrabben en Heremietkreeften NED. ZUID-AFRIKAANSCHE VEREENIGING DE GEHEIMZINNIGE INBREKER Onderscheidingen. Bij Kon. Besluit is verleend de eereme daille, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau, in zilver, aan J. Nout te 's-Graven- hage, hoofdcontrole>ur bij de N.V. Gemengd Bedrijf Haagsche Tramweg Mij., en aan W. Boerman, boofdbaas van de constructie werkplaats der firma Penn en Bauduin te Dordrecht; in brons aan mej. A. Bouma, in dienst van dc firma Kraus te Voorburg. Rijkspostspaarbank. Bij Kon. besluit is aan den referendaris ter directie van de Rijkspostspaarbank, P. G. J. Albert!, met ingang van 1 Juli 1932 op zijn verzoek eervol ontslag uit zijn be trekking verleend, onder dankbetuiging voor de door hem aan den Lande bewezen diensten. Opnieuw aanbesteed 's-G ravenhagc, 2 3 Mei. Op bet Ministerie van Defensie is hedenmorgen de nieuwe inschrijving gehouden voor den bouw van den derden kruiser. Binnen en kele dagen zal het resultaat bekend worden gemaakt. Naar wij vernemen is de werf Wilton- Fijenoord de laagste inschrijfster, zoodat de kans zeer groot is, dat dit sclieepsbouw- werk te Rotterdam zal worden uitgevoerd. BEROOFD. Rotterdam, 23 Mei. Een buitenman liceft bij de Rottcrdamsche politie aangifte gjdaan dat hij Zaterdagavond met twee vrouwen eenigen tijd is uitgeweest en dat hij later bemerkte dat zijn portefeuille, in houdende 300, was ontvreemd. De politio stelt een onderzoek in VEREENIGING VAN DIRECTEUREN VAN HYPOTHEEKBANKEN. De 27e jaarvergadering. De Vereeniging van Directeuren van Hy potheekbanken hield 21 Mei j.l. te Deventer, onder voorzitterschap van mr. L. J. van Toulon van der Koog, directeur der N.V. Al- g3mecne Hypotheekbank te Amsterdam, hare zeven en twintigste algemeene verga dering, welke door 51 leden werd bijge woond. Blijkens het jaarverslag van den secre taris, hetwelk is opgenomen in het bij dc firma J. H. de Bussy te Amsterdam ver schenen 18e jaarboek der vereeniging, telt de vereeniging 70 gewone leden, directeu ren van 38 hypotheekbanken, 23 buitenge wone leden en 3 ^ereleden. In plaats van den heer mr. L. J. van Toulon van der Koog, die aan de beurt van aftreden en niet terstond herkiesbaar was, werd tot lid van het bestuur gekozen de heer mr. II. H. van den Berg, directeur der Hollandschc Hypotheekbank N.V. te Am sterdam. De heer mr. P. R. Hoorweg, di recteur der N.V. Utrechtsche Hypotheek bank te Utrecht, werd als voorzitter aange wezen voor het vereenigingsjaar 19321933. Het bestuur is derhalve thans als volgt samengesteld: Mr. P. R. Hoorweg, voorzit ter; mr. C. A. Kingmo, mr. \V. E. Calkoen, mr. F. W. J. A. del Campo en mr. H. II. van den Berg, leden; mr. K. van Ilinloo- pen Labberton, secretaris. DE INDISCHE TENTOONSTELLING. Groote belangstelling. De indische tentoonstelling te 's Graven- hage mag zich in een buitengewone belang stelling avn het publiek verheugen, evenals van de autoriteiten. Sedert de opening werd de tentoonstelling door niet minder dan 66.487 betalende bezoe kers bezocht. De luidspreker-installatie waardoor hot mogelijk is de muziek over het geheele terrein te doen hooren, valt over het algemeen zeer in den smaak van het publiek. Sedert Vrijdag treedt op de tentoonstel ling op Prins Hussein Mohammed's Exoti sche Show. Zij, die in Indiö geweest zijn zullen zich herinneren, dat op iedere Pasar Gambir (Indische Jaarbeurs) steeds fakirs, slangenbezweerders, goochelaars etc., optre den, die zich tusschen het publiek zettende, hun kunsten vertoonen. Datzelfdet idee wordt hier op dc tentoon stelling gebracht. De leden van Prins Hus sein's troep zullen niet alleen regelmatig voorstellingen als geheel geven, doch daar naast over het geheele terrein verspreid, vertooningen geven. Een duiker bracht vrijwel alles weer boven Zaterdagmorgen begaf een bediende van Thomson's Havenbedrijf zich aan boord van een in de Lekhaven te Rotterdam liggend schip om dc loonen van het personeel uit te betalen. Toen hij op dc loopplank liep, liet hij per ongeluk het couvert, waarin een be drag van 2500 aan zilvergeld, hoofdzake lijk rijksdaalders, guldens en kwartjes, be nevens een aantal bankbiljetten en eenigc rolletjes dubbeltjes, uit z'n handen glippen, zoodat het geheele bedrag in de daar ter plaatse 15 meter diepe Lekhaven terecht kwam. Men stelde alles in het werk om het couvert weer op te visschen, doch wat men ook probeerde, dit mocht niet gelukken. Ten einde raad besloot men een duiker te requireeren, om op den bodem van de Lek haven naar den schat te zoeken. Onder groote spanning van de omstanders daalde de duiker in het water af en het mocht hem inderdaad gelukken binnen een half uur het bedrag in gedeelten naar de oppervlak te te brengen. Het bleek n.l., dat het couvert onder water gebarsten was, zoodat het geld los op den bodem was komen te liggen. Op het gevoel heeft de duiker de guldens en rijksdaalders bij elkaar gegrabbeld en eenigen tijd later vond hij ook het bun deltje bankbiljetten. Op eenige rolletjes dubbeltjes na ter waar- van vijf guldén is het geheele bedrag teruggevonden. AAN EEN GROOT GEVAAR ONTSNAPT. Amsterdam, 23 Mei. Een drietal mo torrijtuigen, w.o. twee autobussen der ge meente, waarin zich verschillende passa giers bevonden, is gistermorgen aan een zeer groot gevaar ontsnapt. Doordat name-! lijk de spoorwegovergang Overamstelstraat te 8.58 uur v.m. niet tijdig gesloten was, be vonden deze voertuigen zich op de spoor baan, toen een trein in aantocht was. Door onmiddellijk te stoppen wisten de chauf feurs een ernstig ongeluk te voorkomen; dc trein reed voorbij zonder dat een der wagens geraakt werd. De overwegwachter heeft aan de politie medegedeeld, dat aan genoemden spoorweg overgang te 8.53 uur v.m. een trein was ge- passejrd, komende vanaf het Weesper- poortstation. Terwijl hij dc boomen open draaide, kreeg hij een belsignaal ten teeken dat er weer een trein zou passeeren.- Hij liet daarop de afsluitboomen weer zakken, de drie motorrijtuigen waren evenwel de spoorbaan reeds opgereden, terwijl on middellijk daarna de aangekondigde trein voorbijreed. Er wordt een nader onderzoek ingesteld. Een uitnemend totstand gebrachte verhuizing De eerste nieuwe haring zoo vermeld den do dagbladen is weer aangebracht en men hoopt nu maar op een goed hanngjaar. In Artis staat de zaak er anders voor, daar heeft men juist alle hoop gc\estigd op de een al eenige jaren oude haring, waarop men terecht trotsch is in het beroemde Aquarium van het Koninklijk Zoologisch Genootschap, want... nog altijd is het Artis- aquarium het eenige ter wereld, dat zijn be zoekers levende haring te zien kan geven. Het vermaarde haringbassin in dc groote zaal moest echter een grondige reparatie ondergaan en daarbij beliep men groote kans de mooie kleine school, die tijdelijk in een ander bassin overgebracht moest wor den, te verspelen. Met verlies van slechts één exemplaar heeft de verhuizing plaats gevonden en na herstel van het eigenlijke haringbassin mocht het zelfs gelukken het tijdelijk verbannen hariugschooltje weer ter bestemder plaatse terug te brengen zonder dat. daarbij het verlies van ook maar oen haringleven te betreuren viel, een unieke ge beurtenis, pleitend voor het voorzichtig en beleidvol te werk gaan der beide aquarium oppassers, die de verhuizingen tot stand brachten, zonder de visschen boven water te brengen of een paniek te verwekken, waardoor de zoo uiterst teere en schrik-ach- tige school zich tegen de rotswanden te plet ter zou hebben gevlucht. Met een aantal nieuw gevangen haringen werd de oude col lectie onlangs nog weer uitgebreid, zoodat het haringbassin thans weer in zijn vollen luister prijkt als een der parels in de kroon van ons Artis-aquarium. Behalve de zilveren 'naringschool, in prachtig gelijkmatige bewe ging rondom de rotspunten en wierstccnen, vindt men er de zonderlinge spinkrabben en Heremietkreeften. De aan vele krabben en kreeften min of meer eigene tendens, om 't achterlijf of 't geheele lichaam zoo veel mo- elijk in contact te brengen met de omge ving, waarom dan ook de kreeften gaarne tusschen steenen of in rots-spleten, de krab ben in 't zand gegraven zich sclniil houden, vertoonen de Heremietkreeften eigenaardig gespecialiseerd tot oen i,,wonen" in ledige slakken-huizen, waarin ze hun spiraal-vor- mig, aan slakkenhuizenwendingen „aange past" achterlijf verbergen, terwijl ze bij ge vaar ook het kop-borststuk in de buitenrte wending terug trekken en de mond der schelp met de verbreedc scharen afsluiten. Een der Heremietkreeften in „Artis" ver zorgt er een massa eieren, gehecht aan de achterlijfpootjes, die, voortdurend in heen en wccrslaande beweging verkcerend, het broed van in 't water opgeloste lucht voor zien. Ook zijn er weer verscheidene nestjes van stekelbaarzen in 't haringbassin te zien en tenslotte eenige geweldige exemplaren van den paardenmossél uit de diepere Noordzee. AANRIJDING MET DOODELIJKEN AFLOOP. Rotterdam, 22 Mei. Hedenavond reed dc 30-jarige A. v. d. Velde, wonende te Rot terdam, op zijn fiets onder Poortugaal. Toen hij op een gegeven moment slipte, en kwam ie vallen, werd hij door een auto overreden. Ilij kreeg een ernstige hoofdwon de en schedelbreuk. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis te Rotterdam, is de man aan de gevolgen overleden INBRAAK TE ROTTERDAM. Voor 1000 buitgemaakt. Rotterdam, 23 Mei. Zondagavond tij dens dc afwezigheid van den bewoner is in gebroken in de woning van D. L. aan den Schicdamschcn dijk. Dc dieven zijn waar schijnlijk met valsche sleutels binnengeko men. Alles werd overhoop gehaald. Er wordt een bedrag van 750 en een aantal sieraden ter waarde van 250 vermist. Van de daders ontbreekt elk 6poor. Jaarvergadering te Amsterdam Amsterdam, 21 Mei. Hedenmiddag hield de Ned. Zuid-Afrikaansclie Vereeni ging haar jaarvergadering in de Industri- cole Club. De voorzitter prof. Dr. I. W. Pont heette de aanwezigen welkom op deze eerste algemeene vergadering na het gou den feest der vereeniging. Spr. hoopt, dat do vereeniging na dat jubileum den juisten weg is ingeslagen in een tijd die niet zon der grond „crisistijd" wordt genoemd. Wat ons wacht, zegt spr, kan niemand zeggen. In oen crisistijd blijft alleen bestaan wat werkelijkheids achtergrond heeft en het kunstmatig gekweekte kan dc spanning van een crisis niet doorstaan. Wij leven in dc overtuiging dat wat Nederland aan Zuid- Akria en Zuid-Afrika aan Nederland bindt niet is een illusie, maar iets reéels Spr. herdenkt vervolgens het heengaan van de eereledcn Prof. Mr. J. de Louter, prof. P. J. G. de Vos,van Stcllcnbosch, Dr. J. Th. de Visser en het hoofdbestuurslid Mr. P. W. de Konincr Sprekende over den toestand van Zuid- Afrika zegt spr. dat ook daar dc wereld- depressie zich doet gelden. In het politieke leven is er groote gisting geweest, in het economische leven staat de landbouwer er zeer moeilijk voor. In het cullureelc leven dringt het Afrikaansche element altijd meer naar voren met jeugdige voortvarendheid. In het bijzonder zegt spr. is dat het geval op het oogenblik in Natal. Aan het slot van zijn rede doet spr. ook een beroep op de jongeren uit ons volk opdat dc Zuid-Afri kaansclie Vereeniging haar arbeid krachtig kan voortzetten. Het verslag van het hoofdbestuur en het verslag van den penningmeester werden goedgekeurd. In het hoofdbestuur werden benoemd in de vacature ontstaan door periodiek aftre den, overlijden en bedanken, do heeren: Jhr. Mr. C. Beelaerts van Blokland te Zeist, Mr. G. B. Fortuyri te Groningen, Ir. E. Mid- dclberg te Loenersloot, J. A. Ilartland te 's Gravcnhage, Dr. R. de Clercq te Amster dam, H. A. D. van den Wall Bake te 's Gra vcnhage, Dr. A. Welcker te Amsterdam, Prof. Dr. G. Besselaar te 's Gravcnhage. Hierpa hield de heer J. S. de Plessis een voordracht over dc ontwikkeling van de Afrikaansche Pers. Na afloop der vergadering werd de Film uit het Krugcr-Wildpark vertoond. DE MOORD TE NAALDWIJK. Naar wij vernemen zal de Haagsche recht bank op Donderdag 2 Juni des voormiddags te 10 uur behandelen de zaak tegen de 22- jarige letterzetter II. B. uit Naaldwijk, die gedagvaard is wegens moord op dc 16-jarige Jacoba v. d. K., gepleegd in den avond van 5 Maart j.l., nabij haar woning te Naaldwijk. Als verdediger treedt op Mr. Dr. E. Moresco. C. V/IEGAND Jr. f Amsterdam, 21 Mei. Ilier ter stede is in den ouderdom van 61 jaar overleden de heer C. Wicgand Jr., voorzitter van de Ma kelaarsvereniging en lid van dc Kamer van Koophandel, afdceling Kleinbedrijf. Voorts was de heer Wiegand bestuurslid van Kerkelijke en Liefdadige instellingen. STADSSCHOON BELAGERSI Er liep op den Kapclweg hier Een wand lende mijnheer. Hij zocht z'n portefeuille na, Z'n zakken en zoo meer. Al wat hij aan papieren vond, Dat scheurde hij in „puin", En mikte al do snippers in Een goed verzorgden tuin! Geen tuintje aan dec'z mooicn weg Of 't droog dc sporen van De daden van de schoonmaak-woê, Van dezen vreemden man. Schier ov'ral woei verscheurd papier, Tot midden op dc straat. Als protesteerde 't zelf met kracht Tegen dit domme kwaad' M n brave scheurende mijnheer, Als ge weer rommel vindt. Zorg dat go voor zoo'n zootje dan Een and'rc bergplaats vindt. Doch spaar ten eerste and'rer hof, Met zorg en vlijt gemaakt Tot iets. wat mccn'gc straat hier Vaak zoo aantrek'lijk maakt. Wanneer Uw oud papier verveelt Scheur het dan in Uw huis, Wat mij aangaat in de salon, Maar doodgewoon aan gruis! Smijt het desnoods in eigen tuin, Dat is tenminst' Uw recht' Doch spaar wat and'ren toebehoort, 't Zij eens voor al gezegd. En wilt ge t bij U thuis niet doen. Steek het dan in Uw zak. En open dan voor 't p'liticbureau, Dan consequent het pak! Scheur daar de stukken op de stoep, Dan komt het best terecht 't Wordt mogelijk den Dolder of Misschien 't Kantongerecht! GROEGROE. (Alle rechten voorbehouden). Amersfoort. Donderdag 26 Mei. 't Laantje 5. Verkoop van een inboedel. 10 uur. Baarn. Donderdag 26 Mei, Nieuw- straat 1—5, verkoop van een inboedel, v.m, 10 uur. Woensdag 8 Juni. Hotel „Central." Ver koop van winkelhuis (Verlengde Dalweg24) en woonhuizen (Verlengde Dalweg 22 en Elisabethstraat 41). 8 uur. Woensdag 8 Juni. Hotel „Central" Ver koop van twee winkelhuizen (Brinkstraat 15a en 17). 8 uur. SCHEVENINGSCHE LOGGER IN GEVAAR Men seit ons uit Norderney: In den af- geloopen nacht is de Schcveningsche log ger Sch. 468 op liet Oostland van het eiland Balkum op strand geloopen. Vanmorgen werd de noodvlag gcheschcn. De beman ning bestaat uit 7 personen. Een reddings boot is uitgevaren om assistentie te verlec- ncn. VLAAMSCHE LETTERKUNDEPRIJS. De Brusselsclic N. B. Ct.-corrrespondcnt meldt aan zijn blad: Een driejaarlijkschc letterkundige prijs, genaamd „Vun de Vlaamsche provinciën", werd toegekend aan Maurice Roelants. "Deze prijs, die thans frs. 6000 bedroeg, zal volgende maal op frs. 10.000 worden ge bracht. Indien iemand kwaad van u spreekt, leef dan zoo, dat niemand hem gelooft. Gubitz. Uit het Engelsch door A. TREUB. 61 Clinton keerde zich op den drempel om. Ga maar door met die liefde-scène, zei hij spottend. Een ander maal zal ik klop pen voordat ik binnen kom. Hem werd echter de noodzaak bespaard om zoo beleefd te zijn, want toen hij zich omdraaide, om heen te gaan, stond hij voor sir Peter, die hem lomp »en enveloppe toc- duwilc, waarop de woorden: Eersten detec tive William Clinton in het midden en drin gend in den rechterbovenhoek stonden ge schreven. Clinton nam de brief weifelend aan en keerde hem verscheidene malen om alvorens hem open te maken. Wat is dit? vroeg hij achterdochtig. Een man in de hall verlangt dringend je te spreken, antwoordde sir Peter. Ik denk dat het een politiebeambte is, te oordeelen naar zijn bitse houding, voegde hij er met een droefgeestigen glimlach bij. Oh! Clinton ging terug in de studeerkamer, •n maakte de enveloppe onverschillig open. Hij keek er a nieuwsgierig in en zijn oogen gingen wijd open. God helpe Ierland! riep hij uit, toen hij er langzaam een kaart uithaalde. Het was ien Ruiten aas! Hoofdstuk XXVII. Waarom ben je zoo bezorgd voor Ier land? vroeg Spencer, die zich omkeerde om den detective aan te zien en een korten glimp kreeg van de kaart, die Clinton vlug in zijn zak stopte. Oh. ik zie het, voegde hij er met oprechte verbazing bij. Clinton keerde zich snel naar sir Peter. Hij verlangt me t> spreken, zoo? zei hij langzaam en dreigend. Nu, ga hem zeg gen dat ik hem eerst hier wil zien! Hij zei me je te zeggen, dat hij in de hall op je zou wachten, antwoordde sir Pe ter, en uit zijn stem klonk de weerzin tegen den plicht van den loondienaar om bood schappen over te brengen. Hij stond er in derdaad op dat te doen. Dat is zeer vriendelijk van hem, zei Clinton boos. Ga jij nu maar en zeg hem, dat ik hier op hem wacht. En je kunt hem ook zeggen, dat het mij zeer aangenaam zal zijn hem te zien. Ga heen! gebood hij streng, toen sir Peter geen teeken van ge hoorzaamheid gaf. Ik ben niet gewend Het kan me niet schelen wat je ge wend ben te doen. Laat den kerel binnen! Sir Peter kreeg een kleur van ergernis en ging schoorvoetend om zijn onaangena me boodschap over te brengen. Clinton's hand ging naar zijn zak en kwam te voorschijn met een blauw automa tisch pistool, waarmede hij Nina gebiedend naar den Chesterfield wenkte. Ga daar heen, meisje! snauwde hij. En geen drukte. De kerel zal je geen kwaad doen. Nina gehoorzaamde hem bevend, haar oogen groot en vragend verschrikt cn zij ging zenuwachtig zitten. Spencer glimlachte even. Maar je denkt toch zeker niet dat de kerel nu hier binnen zal komen, Clinton? vroeg hij ongeloovig. Hij zal niet in de val loopen Ik ook niet, viel Clinton in. Hij wacht mij niet in de hall, en ik wacht hem hier niet. Ik zal hem nagaan. De detective liep vlug in de richting van het raam, zijn revolver gereed en zijn blik recht vooruit gericht. Hij liep om den hoek van de tafel en bleef staan, steunend van pijn. Want een sombere gedaante was snel voor zijn voeten verrezen en de tromp van een praktischen revolver werd met pijnlij ke kracht in zijn ribben geduwd! Voordat hij van zijn verbazing kon beko men, werd zijn pistool hem uit de hand ge wrongen. Zijn aanvaller was een korten af stand achteruit gegaan, keek hem door de spleten in zijn masker aan en hield den re volver vast gericht op den derden knoop van zijn vest. Het was moeilijk dc physieke afmetingen van den indringer vast te stellen, want hij was gehuld in een monnikspij van dunne, zwarte stof en de groote kap was over zijn hoofd getrokken en verborg geheel dat deel der trekken, dat niet bedekt was door het zwarte, losse masker, dat van zijn voorhoofd afhing. Maar aan zijn zenuwen viel niet te twijfelen, want de gehandschoende band, die den revolver vast hield, was zoo vast als een rots. Nooit te voren had Clinton een misdadiger ontmoet, die zulk een eenvou dige en afdoende vermomming droeg. Hij zou luide gespot hebben over het denkbeeld, dal een misdadiger een klecdingstuk zou dra gen, dat zijn vlucht slechts kon belemme ren, indien die vlucht noodig was. Zoo iets, zou hij zeggen, is heel goed in een roman of een sensatie-tooneelstuk, maar in werke lijkheid neen, mijnheer! Zelfs een gewoon masker is zoo zeldzaam, dat het opmerke lijk is en wat die mooie nachthemden be treft, geloof me, die zijn totaal een fiasco! Maar nu zag hij een „mooi nachthemd" op klaarlichten dag cn hij verweerde zich niet, toen de drager er van hem met korte, be schaafde en dreigende woorden beval over het haardkleed te komen en zijn handen op tc houden! Hij gehoorzaamde dadelijk, want hij wist, dat hij den moordenaar van Mea- dowbank voor zich had. Je zult nog veel gelegenheid hebben mij te achtervolgen, Clinton, beloofde de ver schijning, tenzij je dwaas genoeg bent om zoo iets in dit oogenblik te probecren. Je kunt niet weg komen met dit begon Clinton zacht grommend. Stilte als het je belieft! Dc revolver bewoog zich een weinig cn do vinger aan den trekker werd strak. Ik kom hiermede misschien weg cn misschien niet, vervolgde do koele stem on verschillig. Ik hoop er het beste van. Tot dusver ben ik gelukkig geweest. Ik zal je Stil! snauwde de stem en de oogen fonkelden dreigend door de spleten van het masker. Ik verlang niet je te dooden, Clin ton, maar ik zal het doen als ik neg een woord van je hoor! En Clinton wist dat hij het meende. Ik moet u mijn excuses maken, dat ik u verschrikt heb, juffrouw, ging de verschij ning kalm voort, toen Nina een scherpen kreet van schrik slaakte cn in een hoek van den Chesterfield kroop achter een stapel kussens. Ik wist niet dat u hier was. Ilij boog ernstig en liep de kamer door naar Spencer, die hem aanzag bijna met een uit drukking van pret. Hij tikte Spencer zacht jes op den schouder met Clinton's pistool, hing dien toen bij den beugel aan do pink van zijn andere hand, terwijl de revolver op Clinton garicht bleef zonder een graad af te 'wijken. Spencer, blijkbaar wetend wat er van hem verwacht werd, stond langzaam op. zijn rechterarm hing hulpeloos en hij ging van den stoel weg. Dank u, zei de indringer beleefd, en zijn hand vol vertrouwen tusschen het be kleedsel van den rug cn de zitting van den stoel stekend, haalde hij zorgvuldig uit zijn schuilplaats een dikke enveloppe, waaruit een pak papieren stak, dat met een groen lint was dicht gebonden. Clinton hield in het midden van een ge kreun van verwonderd leed op, toen de dreigende vinger zich onheilspellend strekte cn Spencer trok zijn wenkbrauwen beleefd vragend op. De bewuste obligaties, lichtte de vreemdeling hem beleefd in, toen hij ze zacht terug duwde in dp enveloppe. Ik ben blij dat er bij deze gelegenheid geen on- noodig bloedvergieten heeft plaats gehad, voegde hij er bij. ze binnen een plooi van zijn kleed stekend, en ik vertrouw, dat wij elkander onder gelukkiger omstandighe den zullen terugzien. (Wordt vervolgdj.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 5