IN MASSA'S SLIJTERIJ VERZET TEGEN POLITIE TE LOOSDUINEN ZOETWATERVISSCHERIJ SCHEVENINGEN IN 1932 Verlaging der hotelpryzen RADIOPROGRAMMA SCHOONHEID IN OPVOEDING EN ONDERWIJS Schoonheidseischen inzake lichamelijke oefening Rapport der Commissie voor Wandversiering r- raven hag c, 23 Mei. De Nederland Vereeniging Schoonheid in Opvoeding en Onderwijs heeft Zaterdag haar 21ste jaarvergadering gehouden, onder leiding van den heer J. D. Ros. In het jaarverslag werd o.m. meegedeeld, dat het Hoofdbestuur diligent is ten opzich te van de gevaren van de aesthetischc op oeding door dezen bewogen tijd in het le en geroepen. Voorts is melding gemaakt an het feit, dat in het afgeloopen jaar het ijdschrift „Schoonheid en Opvoeding" den asten jaargang heeft voltooid. De verslagen van secretaris, penning leestercsse, bibliothecaresse en de verzorg- tere der kinderportefeuille werden go edge- eurd. Als plaats voor de volgende vergadering verd Leiden aangewezen. Vervolgens werd behandeld het prac .dvies van het programma van schoon heidseischen inzake lichamelijke oefening. De commissie, die het prae-advies samen Ktelde, bestond uit de dames A. MolKo „__iing. te Haarlem, secretaresse, en J. O. S van GeunsWeinberg te Amsterdam en de hceren M. F. Graafland, inspecteur van de Lichamelijke Opvoeding in de 2de Inspectie te 's-Gravenhage, voorzitter, Willem Rob. leeraar Academie voor Lichamelijke Opvoe ding, Amsterdam, M. Hekkens, leeraar R.H.B. te Veendam en J. D. Ros, te "s-Gra venhage, namens het Hoofdbestuur. Na cenige discussie werd dit prae-advies 'door de vergadering goedgekeurd. Het zal jn Sohoonheid en Opvoeding worden gepu bliceerd. I Daarna werd behandeld het rapport van de Commissie voor Wandversiering, dat door den heer T. J. Midderigh werd uitge bracht. Na bespreking aanvaardde de vergade ring het rapport in het daaraan toegevoegde voorstel, n.l.: De vereeniging stelle zich in verbinding roet uitgevers van plaatwerken in binnen in buitenland en met artiesten op grafisch gebied, teneinde een kcurcollectie wandver 6iering voor haar leden tegen voordeelige voorwaarden beschikbaar tc 6tellen. Met een opwekkend woord van den voor zitter werd do vergadering gesloten. In een openbare vergadering der vereeni ging sprak vervolgens de heer W. Boer over ®;,de lichamelijke oefening als opvoedings middel en factor tot aankweelcen van schoonheid". Deze voordracht werd toege licht door een demonstratie met leerlingen van de kweekschool „Instituut voor licha melijke opvoeding", welke demonstratie werd geleid door mevr. H. de HaanGroe- neveld. EEN REGEERINGSZUIVELC0MMI3SIE. Do heer L. Bückman zal wor den benoemd als zoodanig. Naar het Handelsblad verneemt, zal de regeering na cventueele aanneming van het wetsontwerp tot steun aan de melkveehou derij een regecringszuivelcommissic aan stellen. Do keuze der regcering is, naar wij ver nemen, daarbij gevallen op den heer L. Bückman, secretaris van don Middenstands- raad en consul van Polen tc Amsterdam. Tijdens do mobilisatiejaren was de beer Bückman reeds voorloopig begonnen met zijn werkzaamheden. HET LOONCONFLICT IN HET VEEN- BEDRIJF TE VROOMSHOOP. Den RIjksbemiddolaar in het eerste dis trict, de heer J. B. Westerdijk, werd door de gezamenlijke verveners, betrokken bij het ..conflict in het veenbedrijf te Vroomshoop 'en omstreken eenerzijds en door den Ne l. Bond van Arbeiders in het landbouw-, tuin bouw- en zuivelbedrijf te Utrecht, den Ned. Chr. Landarbeidersbond te Utrecht en den Ned. R.-K. Bond van Bloemist-. Tuin-, Veen- en Landarbeiders St. Deus Dedit tc Haarlem anderzijds, schriftelijk verzocht in hoedanigheid van bijzondere bemiddelaar te beantwoorden de volgende vragen, die ge rezen zijn tijdens de op 13 April 1932, met partijen in Zwolle gehouden besprekingen inzal.c bet loonconflict in het veenbedrijf te Vroomshoop en omstreken: a. Kan het veenbedrijf in deze strook de bestaande loonen dragen of niet? b. Is liet, indien de onder a. gestelde vraag ontkennend wordt beantwoord, noo dig, dat. een loonsverlaging komt, die ten hoogste 10 pCt. zal bedragen Partijen hebben zich verbonden om zich naar het advies van den bijzondcren be middelaar te gedragen. Daarbij zijn par tijen le.vens overeengekomen, dat. een moge lijk* loonsverlaging het percentage van 10 niev. mag overschrijden. Partijen zijn in de gelegenheid geweest, baar standpunt uiteen te zetten aan den Hijksaccountant, den heer P. Groeneveld, rdie bij de beantwoording van de vermelde vragen den bijzonderen bemiddelaar van voorlichting heeft gediend. De heer Westerdijk heeft daarna een bin dend advies uitgebracht, waarin wordt ge constateerd, dat een loonsverlaging van 10 pCt. fn de gegeven omstandigheden noodig is. ONAANGENAME ONTMOETING. Zaterdagmiddag wandelde de landbouwer K. v. H. op den Grindweg te Hillcgersberg. I Kr naderde een melkwagen met een paard he .1 door J. J. uit Terbregge, met wien v. jj. al geruimen tijd in onmin leeft, J. kwam van den wagen af en zonder aanlei- 1 ding gaf hij v. H. een klap op het hnkerooc, •waardoor dit bloedend verwond werd, ge- volgd door vuistslagen op den mond. zoo- dat drie voortanden werden uitgeslagen. Hierna pakte J. zijn slachtoffer beet en gooide hij hem in de vaart v. H., die niet zwemmen kon, werd met moeite gered. Op het politiebureau is hij verbonden. J. is kort na het gebeurde aangehouden en in bewa ring gesteld. (N.Rct.). Twee agenten mishandeld Loosduin on, 23 Mei. In den afgeloo pen nacht ging het in een café aan do Kijk- duinschestraat te Loosduinen, ofschoon de sluitingstijd reeds was verstreken, nog zeer rumoerig toe. Omstreeks kwart voor één bevond zich in het kleine localiteitje nog een 20-tal personen, van wie verschcidenen kennelijk onder drankinvloed verkeerden. Toen een tweetal surveilleerendo agenten het café binnentraden, wees de caféhouder hun er op, dat hij niet meer tapte on dat hij reeds herhaaldelijk getracht had de be zoekers te verwijderen, doch dat hem dit niet mocht gelukken. Hij verzocht dringend hun assistentie. Aan het op rustigen toon, door een der agenten gedaan verzoek om weg te gaan, word geen gevolg gegeven. Integendeel riep een der belhamels luidde: „Als hij (doelend op don kastelein) ons er niet uit krijgt, krij gen jullie ons er zeker niet uit." Tegelijker tijd werden de agenten vastgegrepen, één hunner werd uit het café geworpen en op straat mishandeld, de andere agent werd tegen don grond gesmeten en juist, toen hij onder het biljart werd gedrukt, zag hij kans zijn dienstrevolver tc trokken en ter zelfverdediging enkele schoten te lossen. Een der grootste belhamels, zekere M. L. uit de Lavondelstraat, werd daarbij in den buik en in do hartstreek getroffen. Hij is door den G. G. en G. D., waar hij zich per particuliere auto meldde, naar het zieken huis Zuidwal gebracht. Zijn toestand is ornstig. In verband hiermede zijn door de politie aangehouden de 2i-jarige los werkman N. O. uit de Prins Hondrikstraat, de 21-jarige lo» werkman Chr. v B., wonende aan den Haagwcg en de 23-jarige tuindersknccht J. L. uit de Emmastraat, allen te Loosduinen. Zij zijn alle drie in verzekering gesteld, ter wijl proces-verbaal tegen hen is opgemaakt t.z. wederspannigheid, gepleegd in vereeni ging. De toestand dezer visscherij zeer ongunstig geworden Amsterdam, 21 Mei. Do afdeeling Zoetwatervisscherij van de Ned. Heide maatschappij heeft heden alhier haar alge- meone vergadering gehouden Do voorzit ter do heer J. w d. Mortel heetto in zijn openingswoord welkom de vertegenwoordi gers van den minister van Arbeid, den heer Brouwer, prof. Sprenger commissaris van de Ned. Heidemaatschappij en den heer van Hengel, inspecteur van do Visscherij. Spr. stelde vast, dat door de crisis de prij zen sterk zijn gedaald en de toestand van do zoetwatervisscherij zeer ongunstig is ge worden. De zeeltafzet zal groote moeilijkheden met zich brengen, terwijl de vangsten ook niet gunstig zijn. Het uitzetten van poot- visch zal mede groote moeilijkheden met zich brengen, nu geen regceringssteun tc wachten is. De zootwatervisscherij wordt voorts bedreigd door waterverontreiniging, waarvoor ook al van de regeering geen steun te wachten is, de verschijning in ons land van de Chineesche kreeft en de over tollige plantengroei in verschillende visch wateren berokkent veel schade. Tegen het laatste vooral moet ernstig worden opge treden. De verschillende verslagen werden goed gekeurd. Bosloten werd de uitkeering van het on geval Ienfonds wederom voor een jaar te verdubbelen en te brengen op 400 en 500 zonder contributieverhooging. Dc vertegenwoordiger van den minister van Arbeid, de heer Brouwer, deelt mede, dat de regeering nog wel geld beschikbaar heeft voor het uitzetten van pootvisch, maar niet zooveel als anders, omdat in den herfst van 1931 buitengewoon veel poot visch is uitgezet. Geld is beschikbaar gesteld voor soorten, die er in den herfst van 1931 niet waren. Het is dus niet waar, dat de regeering geen geldon voor pootvisch be schikbaar stelt, maar de omstandigheden maken het ook voor de regeering noodig voorzichtig te zijn. Over de Chineesche kreeft is voel drukte gemaakt, maar spr. gelooft, dat voor ern stige ongerustheid geen roden bestaat. Nadat nog enkele huishoudelijke zaken \varen besproken werd do vergadering ge sloten. LINSCHOTEN-VEREENIGING. De Linschoten-vereoniging, die ten doel heeft zeldzame of onuitgegeven Nederland- sche zee- en landreizen en landbeschrijvin gen in druk te geven, heeft haar jaarver slag over 1931 het vier-en-twintigste gepubliceerd. Daaruit blijkt, dat ook in 1931 weer werken door haar zijn uitgegeven: de door J. C. M. Warsinck bewerkte Verzame ling der reizen van N. do Graaff en het eer ste deel van De Laefs „Inerlijck Verhael van de verrichtinghen der Geoctroycerde W. I. Compagnie", waaraan S. O. L'Honoré Naber zijn redactioneele zorgen wijdde. Het verslag vermeldt verder, dat het 4de deel van de Zuid-Afrikaanscho reizen weldra voltooid zal zijn en dat dr. J. W. IJzerman de laatste band legt aan het 4de deel van de Eerste Reis. De vereeniging verloor 75 leden. Van drie donateur, die bedankten, werden or twee ge woon lid. Tegenover het verlies stond een aanwinst van 20 leden, zoodat de vereoni- ging thans 444 leden telt. Aangezien ver schillende leden hebben bedankt uitsluitend op grond van bezuiniging, besloot het be stuur de contributie met vijf gulden per jaar te verminderen, hopende door dezen maat regel vele leden te zullen weerhouden hun lidmaatschap op te zeggen en degenen, die bedankten, er toe te brengen zich opnieuw bij de vereeniging aan te sluiten. ONWEER BOVEN DE HOOFDSTAD. De brandweer 109 maal ge- scheld. Amsterdam, 23 Mei. Een kort, maar he vig onweer, gepaard met slagregen, heeft zich heden tusschen zes en half zeven bo ven de stad ontlast. Ernstige ongelukken hebben niet plaats gehad. De brandweer is ongevecv 100 maal gescheld voor hulp aan ondergeloopen kelders en overloopend< dakgoten, ook voor een drietal bliksemin slagen, die zonder schade zijn afgeloopen. Het electrische tramnet is ook op enkele plaatsen- door den bliksem getroffen, waar door de weerstanden der Centrale doorsloe gen en het net stroomloos werd. Ook de wegen hadden hier en daar schade, 't erg ste op fr-j Willempar-kweg bij de Jacob-' Obrechtstraat, waar .de houten blokbestra- ting sterk ging uitzetten en zich over een groote lengte in de hoogte werkte. In de Willem Schoutenstraat in West is de be strating over een Meter of zes sterk ver zakt. De Stadsreiniging moest aan alle kanten in do stad hulp verlccnen om ver stopte riolen open tc maken. 1 BESTRIJDING VAN VEEZIEKTEN Werkzaamheden der Ned. gedele= geerden bij het Office Inlernatio nal des Epizootics In do dezer dagen gehouden bijeenkom sten van het Office International des Epi zootios to Parijs beeft prof. dr. Berger ver slag uitgebracht van zijn onderzoek inzake tuberculosebestrijding bij het rundvee in de 49 bij het Office aangesloten landen. Prof. Berger stelde*in het bijzonder in het licht de belangrijke zaken, zijnde: vrijwil lige organisatie, medewerking van den Staat, gedragslijnen aangaande apen-lljder3 en de reactiedieren. In den geest van het geen ook in Nederland geschiedt, werden conclusies genomen. In verband met een rapport van dr. Voracek uit Tsjecho-Slowakije over ont smetten van vervoermiddelen werd op voorstel van prof. Berger de aangelegenheid van veetransport door auto's van interna tionaal standpunt in studie genomen. Bij het onderwerp „varkenspest" vestigde dr. Lour°ns er do aandacht op, dat in lan den, waar dc viruspest slechts sporadisch voorkomt, het niet gewenscht is, de actieve immunisatie toe tc passen met het oog op het gevaar voor het ontstaan van z.g. smetstofdragers, een meening, die unaniem werd gedeeld. Liet abortusvraagstuk in bespreking ko mende, ontwikkelde dr. Lourens onder groote belangstelling van zijn hoorders een nieuw gezichtspunt, n.l. de directe infectie van den uier tijdens het melken, door han den, bezoedeld met besmette melk. Dezelfde spreker wees er in de discussie bij het onderwerp „nierontsteking" met na druk op, dat de hygiënische maatregelen oen belangrijken factor vormen bij het voorkomen van deze aandoeningen, een feit, dat nog niet in alle landen voldoende in aanmerking schijnt te worden genomen. Ten slotte gaf hij een overzicht van de maatregelen en de resultaten, daarmede in Nederland verkregen, bij de vrijwillige pul- lorumbestrijding. Gewezen werd op de sa menwerking van de georganiseerde vrij willige pullorumbestrijding on den staat, Aan dr. Lourens (Nederland) en prof. Vallée (Frankrijk) werd opdracht gegeven, in studie te nemen de standarisatio van biologische producten, sera en vaccins. vielen ondor do uitzondering, genoemd in art. 64 sub b der Arbeidswot-, maar dat nergens staat, dat voor die personen niet zou gelden het voorschrift ten aanzien van de arbeidslijst. Do advocaat-generaal heeft zich nu met het vonnis, door den kantonrechter gewe zen, vercenigd en concludeerde tot vernie tiging vanhot vonnis der vcchtbank en ontslag van rechtsvervolging voor de ver- dachten. Do Hoogc Raad zal 20 Juni arrest wij zen. De badplaats zal het in hoofd zaak van de eigen landge-- nooten moeten hebben 's GraVonhage, 21 Mei. Op de gebrui kelijke bijeenkomst mot journalisten heeft de leiding der Exploitaticmaatschappij Sche- eriingen weder inlichtingen verstrekt over hetgeen de badplaats Schovcningen in het a.s. zomerseizoen den gasten zal biedon. Moeilijker dan ooit is thans de vraag te beantwoorden, wat het zomerseizoon voor Schoveningen zal brengen. De toekomst van een badplaats is, daar zij in allerlei opzich ten van het weer afhangt, toch altijd min of meer onzeker, de onzekerheid, die de cri sis te weeg brengt, komt daar nu nog bij. Dat. er dit jaar weinig buitcnlandscho gasten zullen komon, kan men nu wel reeds als vaststaand aannemen. In de landen, waaruit Schevcningen ge woonlijk zijn moeste buitenlandsche bal- gasten kreeg Duitschland en Oostenrijk, woedt de crisis nog heviger dan bij ons. Bovendien wordt daar het reizen naar het buitenland door de dcviezenbescherming bemoeilijkt, op de Engelschen. die, dank zij de propaganda, in de laatste jaren in steeds grooter aantal naar Schevcningen begon nen te komen, kan men bijna in het goheel niet meer rekenen. De val van het pond sterling heeft onder hen het behef doen ont waken, dat men niet noodeloos zijn geld naar het buitenland moet brengen. Men heeft de gevolgen daarvan In den afgeloopen winter en het vroigo voorjaar in Zwitser land en aan de Riviera gemerkt: do Engel- sche gasten ontbreken. Scheveningen zal het dit jaar dus wel in hoofdzaak van het Nederlandsche publiek moeten hebben. Het is niet onmogelijk, dat de crisis voor onze eigen vacanticplaatsen tenminste dit goede oplevert, dat een aantal Nederlan ders, dat gewoonlijk naar het buitenland ging, van 't jaar do vacantie in ons eigen land doorbrengt om de kosten te beperken Daarnaast zal er, naar men mag hopen, een categorie zijn, die zich er rekenschap van geeft dat hot op het oogenblik minder dan ooit juist is het geld, dat hier te lande verdiend is, in het buitenland uit to geven. Wat wol het belangrijkste voor Schevenin gen is dit jaar, is de prijsverlaging door do hotels, waartoe men door de omstandighc den genoodzaakt was. In vergelijking met het vorige jaar bedraagt de verlaging der pensiontarieven 10 a 12 pet. Deze verlaging zal intusscben op hetgeen den gasten wordt aangeboden, geen invloed uitoefenen. Die per te dalen in het prijsniveau wordt on mogelijk geacht. Dan is er nog een nieuwig heid, n.l. een verlaagd week-end-tarief. Dit tarief ?al voortaan ook berekend worden voor een verblijf van overeenkomstigen duur, b.v. midden in de week. In de Kurzaal zullen de gebruikelijke con certen en vermakelijkheden gegeven wor den. Als eerste dirigent is weder Carl Schu- richt geëngageerd. Naast bom zal als twee de dirigent Ignaz Neumark fungeeren. On der de gastdirigenten, die in het a.s. sei zoen zullen optreden, is prof. Schncavoigt. Het Palais de Dance is dit jaar geheel nieuw ingericht. Op de Donderdagavonden zal weder vuurwerk worden afgstoken. Het circus Maxo uit Berlijn zal weder het circusgebouw betrekken. In Scheveningen heeft men zich op alle manieren ingespannen om een zoo aantrek kelijk mogelijk seizoen voor te bereiden. Hot is te hopen, dat deze ondernemings geest met druk bezoek beloond zal worden. rijn nog steeds verkrijgbaar BOERENMEISJES BOERENJONGENS VOORBURGH PRIMA ADVOCAAT diverse merken „OUDE KLARE" en hot bekende S. H. M. „Schilletje" HAVIK 41. TeL «2. A.O. WOENSDAG 12—4 uur wederom „VOLKSVISCHDAG". 4 en 5 mooie gebakken visschen voor 1 kwartje! IJm. Visehh. Utrechtschestraat 40. „Het gesprek van den dag". HOOGE RAAD. Leerlingverpleegsters en de arbeidswet. 's-G ra'venhage, 23 Mei. De advocaat- generaal bij den Hoogen Raad mr. Berger, nam heden conclusie inzake het beroep van bestuursters van het SL Ignatius-zie- kenhuis tc Breda, wie ten laste was gelegd het niet voldoen aan art. 64 der Arbeids wet door gepn arbeidslijst op tc hangen met betrekking tot leerlingverpleegsters, die daar inwonend zijn. De Kantonrechter te Breda hoeft het ver weer van verdachten aanvaard en haar ontslagen van rechtsvervolging op grond dat het hier niet betrof personen, werkzaam op arbeidsovereenkomst, maar die werk zaam waren om een cursus in verpleging te volgen. De rechtbank te Breda, het vonnis ver nietigende, gaf toe, dat deze verpleegsters VERKOOP VAN SWEEPSTAKE-LOTEN. Een winkelier veroordeeld. Amsterdam, 21 Mei. De kantonrech ter wees heden schriftelijk vonnis in de zaak van een winkelier die de vorige week terecht had gestaan wegens het verkoopen van „Irish Sweepstake"-loten. In deze zaak was als getuige gehoord de inspecteur Clasie die in deze aangelegenheid tc Dublin en Li verpool een onderzoek heeft ingesteld. Het openbaar ministerie had oplegging van een boete van 5 gevorderd De kantonrechter achtte bewezen, dat de verdachte zich heeft schuldig gemaakt aan het openstellen van de gelegenheid tot deel neming in eene buiten het rijk in Europa aangelegde en gehouden loterij, welk feit bij de Loterijwet 1905 is strafbaar gesteld. Ten aanzien van de op te leggen straf overweegt mr. Fontein o.m., dat ter terecht zitting is gebleken, dat de loterij, waarin ver dachte de deelneming heeft opengesteld, is een door de Iersche overheid geregelde en onder haar toezicht gehouden loterij; dat de opbrengst van deze loterij behalve aan de winnende deelnemers schier in haar geheel aan liefdadige doeleinden ten goede komt en eindelijk, dat de verdachte te goeder trouw heeft gehandeld en zijn strafbare gedraging heeft gestaakt, zoodra hij tot beter inzicht was gekomen. xvord met het oog daarop bepaald op 3 boete, subs, één dag hechtenis Woensdag 25 Maf. Huizen: N.C.R.V. S.OO—8.15 Schriftlezing. 8.15—9.30 Morgonconcert. 10.00—10.30 Zang door het N.C.R.V. Da meskoor. 10.30—11.00 Korte ziekendienst, te leidén door Ds. B. Alkomade, Geref. Predikant te Soest. H.00—12.00 Harmoniurnbespeling door den heer M. F. Jurjaanz, te Hilversum. Zang: Mej. G. Koeman, sopraan. 12.00—12.15 Politicbcrichton. 12.15—2.00 Middagconcert: Mej. Helena Drayer, sopraan. Mevr. Augusta Reclaire, alt. Mej. Cath. v. Stolk, fluit McJ. Luise Lauenroth, piano en harmonium. 2.00—2.30 Verzorging van den zender. 2.303.00 Lezon van Chr. lectuur door Mej. M. Wentink. tc Hilversum. Voorgele- zen wordt' „De roep van het bloed"' van Hondeck Sönno. 3.00—5.00 Concert door het kwintet, o.l.v. Piet van den Hurk. 5.00—6.00 Kinderuurtje, to leiden door Mej. B. v. d. Veer. Zang: Mej. J. v. d. Spek. Piano: De heer G. Verhaar. Allen t* Utrecht. 0.00—7.00 Uurtje voor de landbouwers. Spreker: de hoor G. J. Wilms, te Oud* Schoonebeck, voorzitter Drontscbe Afd. Chr. Boeren- on Tuindcrsbond. Onderwerp: „De Drentsche boer" 7.00—7.30 Op last van den Minis^r van Waterstaat afgestaan. 7.30-7.45 Politieberichten. 7.45—8.00 Toespraak van Prof. Albert Schweitzer over: „De Hollandscbe orgels". 8.00— 9.15 Orgolconcert door Prof. Al- bert Schweitzer in de Groote- of St Jacobs- kerk te 's-Gravcnhagc. Koorzang door het Gem. Koor „Sursura Corda". Ie Leiden. Di recteur. Anth. van der Horst. 9.43—10.00 Toespraak van den heer A. Brom Jr., te Utrecht, over: „Het orgel in de Groote- of Si. Jacobskerk. te 's-Graven hage." 10.00-10.10 Persberichten van het Pers bureau Vaz Dias te Amsterdam. 10.10—10.30 Gramofoonplatoncooncert Daarna vroolijk programma. Hilversum- V.A.R.A. 6.45—7.00 Lichaamsoefeningen o. 1. v. G. Kleerekoper 7.30—7.45 Lichaamsoefeningen 6. 1. v. G. Kleerekoper 8.01 Gramofoonmuziek. 9.00 Amsterdamsch-SoIIsten-Kwintet o. 1. v. Loe Cohen. V.P.R.O 10.00 Morgenwijding. V.A R.A. 10.15 Uitzending voor de Arbeiders in de Continubedrijven met medewerking van het Am'sterdamsch-Solistcn-Kwintet o.l.v. Lou Cohen cn „Het Groot-Volks-Tooneel" o.l.v. Horman Boubor en Ben Groeneveld. R.V.tl. 11.00—11.30 Tweede lezing van den cursus „Knutselen in het Gezin" door Moj. H. Pie- benga: Wiegje maken V.A.R.A. 11.30 „Vorston cn Volken", Kroniek van een ondergang. Historisch hoorspel gecom bineerd mot spreekkoor in oen proloog en twee bedrijven door Maurits Dekker. 12.01 Septet o.l.v. Is. Eyl, afgewisseld door Gramofoonmuziek. I.45 Onderbreking voor verzorging van. den zender. 2.00 „Onze Keuken" door P. J. Kers Jr. 2.45 Zang cn Piano. Hendrika Sunder- mann-Panhuisen, zang. Joh. Jong, pianobe geleiding. 3.00 Uitzending-van het Congres van Ho tel-, Café en Rc9taurantpcrsoneel in Neder land, te Hilversum. Spreker. .1. C. B. van Hilst, secretaris-penningmeester van den Bond van Hotel-, Café- en Restaurantper- soncel in Nederland. 3.20 Zang en Piano (vervolg). 3.30 Kindervertelling door Minny Erf- mann en Janny van Oogon, afgewisseld door gramofoonmuziek. 4.30 Vraaguurtje voor kinderen, door „Oom Henk". 5.30 Mandoline-Ensemble o.l.v. Joh. B. Kok, afgewisseld door gramofoonmuziek. R.V.U. 6.30—7.00 Cursus: „Het groote bankroet van 't' verleden in de literatuur van 't he den" door Dr. H. Gerversman, letterkundige te Rotterdam. Der Hold, van Alfred Neu mann. V.A.R.A. 7.00 Gramofoonmuziek 7.20 Joodsch uurtje, met medewerking van Obercantor Israël Alter, het Amster- damsch Joodsche Koor, o.l.v. S. H. Englan- der, Mr. D. S. Jessurum Cadozo, voorzitter van d« „Vereeniging van Joodsche gezins voogden en voogdessen" toespraak. S. H. Englander, pianobcgcl. 8.00 Op goudjacht. Humoristisch luister spel naar het gelijknamige boek van George Birmingham, bewerkt door Leo van Dijk, op te voeren door het Tooneel, spelleiding Willem van Cappellen. 9.15 Orkest o.l.v. Hugo de Groot, afgewis seld door Orgelspel door Joh. Jong. 10.00 Uitzending voor den Alg. Nedérl» Bond van Handels- en Kantoorbedienden. Opvoering van: „De wederwaardigheden van „Wakker en Tropenduit" door het too neel. 10.15 Orkest, afgewisseld door Orgelspel. 11.00 Persberichten van Vaz Dias. 11.15 Orkest. 11.45 Gramofoonmuziek. 12.00 Tijdsein en sluiting.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 7