G. VAN DUIN NEDERLAND TEGEN DE TSJECHEN IN MASSA'S SLIJTERIJ MOEILIJKE FINALE VOOR DE ONZEN RONDRITTEN VAN DEN A.N.W.B. RADIOPROGRAMMA VERTROUWEN wordt alleen verworven door M.H. van Kaalte AMERSFOORT M.H. vanRaalte Zal de herboren ploeg der gasten zegevieren Morgen tegen de Tsjechen! Het slot van ons internationaal seizoen had moeilijk interessanter kunnen zijn! En nog pakkender zou het slot geweest zijn, indien ons elftal op 8 Mei j.l. niet van de Ieren verloren had. Maar dat is nu eenmaal geschied cn voor velen is het een goede les geweest bovendien. Zij n.l., die meenden, dat ons voetbal na de fraaie resultaten in de interlandwedstrijden in dit seizoen weer op het oude beproefde peil zou zijn teruggekeerd, hebben zich kunnen overtui gen, dat het Ned. elftal in staat is tegen ceii werkelijk knap spelend elftal zooals de Ieren vormden, het drio kwartier uit te houden om zich verder aan een verdedi gend spel over te moeten geven. Natuur lijk komen nog bij deze ontmoeting andere factoren in hot geding in verband met hel snel op elkaar spelen van mcerdero wed strijden voor de kampioenscompetitic door enkele spelers. Maar ook zonder deze fac toren, dus in de eerste speelhelft, is een tekort aan technische en taktische kwali teiten geconstateerd. Het is jammer, dat in meerdere overzichten een vlotte overwin ning voor het Ned. elftal is voorspeld ge worden en dat heeft natuurlijk tot een ont nuchtering moeten leiden. Het is een spe- culccren geweest op den uitslag, waaraan men zich niet heeft mogen wagen, omdat de feiten vóór den wedstrijd op den 8sten Mei nu eenmaal tot andere conclusies moesten Leiden dan tot een vaststaande Ne- derlandsche overwinning. Deze les is hard geweest cn wij twijfelen niet of ten aanzien van de komst der Tsjechen zal eenigc meer dere reserve in acht genomen worden, wat slechts voor het prestige van ons elftal tot voordeel strekken kan. De middcn-Euro- peesche voetballers genieten bovendien een meerdere bekendheid, al is hun vertegen woordiging in ons land vrij schaarsch ge weest. Maar men heeft allicht er veel van gelezen hoe do Tsjechische beroepssport zich meten kan met de andere landen, die elkaar om den Mitropa Cup bestrijden. Ook \an vroeger kent men de Praagsche clubs Sparta en Slavia als sterke elftallen. Eerst sinds korten tijd is het contact met de mid- den-Europeesche clubs vernieuwd cn ge lukkig ook versterkt. Want al moge men nog immer het Engclschc voetbal als voor beeld blijven stellen, de royale erkenning van iemand als Ivan Sharpe, de toonaan gevende Engelsche voetbal-expert, dat zijn landgenooten voor Midden-Europa op hun tellen moeten passen, zegt zeer veel. En trouwens wat wij zelf van verschillende ploegen zagen geeft eveneens tc twijfelen aan een overwinning op de Tsjechen. Na den oorlog hebben de Tsjechische spelers onmiddellijk indruk gemaakt, of beter zij hebben hun goeden indruk van vóór den oorlog weten tc bevestigen. In het Persing- Stadion werd te Parijs in 1919 het inter- gealliéerdc voetbaltqurnooi gewonnen cn op de Vile Olympiade in Antwerpen werd in het volgende jaar zonder slag of stoot de finale bereikt na Joegoslavië, Noorwegen en Frankrijk geklopt te hebben met een totaal doelgemiddeldc van 151. Op dien- zelfden merkwaardigen Koninginnedag in de Sinjorenstad, toen Frankrijk met 4—1 van de Tsjechen verloor, werden wij door België met 3—0 geklopt, zoodat de Belgen tegen de Tsjechen in den eindstrijd kwa men. Het liep in die finale anders dan ver wacht werd, want do Belgen namen een 2—O-voorsprong, waarbij hot gebleven is, omdat de wedstrijd door de houding der Tsjechen niet kon worden uitgespeeld. De Tsjechen werden gedisqualificeerd, zoodat nog een verlengstukje noodig was om den tweeden en derden prijswinnaar voor deze Olympiade aan te wijzen. Dat was geen prettige kennismaking met het karakter der Bohemers, die zich overigens als voor treffelijke voetballers haddon doen kennen. In Centraal Europa was men toen nog offi cieel amateur, of beter betaalde amateur. Vier jaar later zagen wij het Tsjechische elftal weer ter Olympiade, thans in Parijs, maar Zwitserland schakelde de Praagsche voetballers uit, nadat eerst een wedstrijd ook in de verlenging onbeslist gebleven was. Zwitserland, dat toen de finale wist te bereiken, heeft ook nu weer de aandacht op zich gevestigd door in het tournooi om den Mitropa Cup de Tsjechen opnieuw klop te geven, en dat nog wel op zeer overtui gende wijze, met 5—1. Het was voor de Zwitsers, zooals wij reeds hebben geschre ven, een rehabilitatie, het begin van de herwinning van het verloren prestige, maar voor de Tsjechon was de waarschuwing, dat het mis ging. In eigen land en ook in de naburige landen trok men van leer te gen de verwaarloozing van het nationaal voetbal en vooral Oostenrijk trok zich de nederlaag aan. Met het oog op den wed strijd tegen de Wecners is dit begrijpelijk; de ingrijpende veranderingen zijn niet ach terwege geblevon. Te lang beproefde krach ten werden door jeugdig materiaal vervan gen en zoo werd vol verwachting de ont moeting tegen Oostenrijk tegemoet gezien. Het overbevolkte Sparta-Stadion in Praag beleefde een emotioneelen wedstrijd, waar in nu de Tsjechen zich wiston tc rehabili- leeren, zoodat het maar weinig scheelde ot Oostenrijk had een nederlaag te slikken ge kregen. Met hot gelij'ke spel, 1I, waren de Weeners dan ook volop tevreden! Dat herboren Tsjechische elftal komt nu met een kleine wijziging, welke men in Praag als een versterking wenscht te be schouwen naar Arasterdam en waarlijk kunnen wij ons nationaal elftal tegen deze ploeg niet een serieuze kans op een over winning geven. Natuurlijk zullen de gas ten niet behoeven te spelen als tegen Oos tenrijk, waarbij de naijver immer weer oen groote rol speelt. Maar toch achten wij hen technisch knapper, taktisch meer .ge routineerd dan het Ned. elftal, dat het bo vendien zonder zijn besten speler, Adam, Mallen moet. Tempo, tempo zij vooi4 onze jongens het parool, waag iedere schotkans op Planicka's doel en wcest van de solidi teit van het Spartaanschc backstel over tuigd! Silny (Sparta), hier geen onbekende, en Swoboda (Slavia), zijn de gevaarlijkste menschen uit den aanval, welke door een perfect spelende middenlinie, waarin Cam bal (Slavia) op slag zijn naam vestigde in den wedstrijd tegen Oostenrijk, steeds weer tot attaqueeren wordt opgestuwd en waar bij de vleugels een bizonder werkzaam aan deel in den strijd voor hun rekoning ne men. Snel en ongelooflijk handig zal de Sparta—Slavia-voorhoede een voortdurend gevaar voor v. d. Meulen zijn. Maar wij hopen op krachtigcn tegenstand, op een uitstekenden wedstrijd van onzen kant cn dan kan het niet anders, of de laatste wed strijd van dit internationaal seizoen wordt een waardig slot van de fraaie prestaties, welke wij in 1931-'32 met ons nationale team hebben medegeleefd, zelfs al zou dat slot niet de kroon op het werk kunnen zet ten in den vorm van een overwinning. De verdediging en middenlinie van het Ned. elftal zijn in tact gcblovcn. Mol is dan eindelijk vervangen door Volkers, die tegen Ierland werkelijk voldaan heeft. Nu Adam weer niet speelt, krijgt Bonsema van het Groningschc Vclocitas een kans en als hij zich niet al tc veel aantrekt van zijn de buut, kan de Groninger verdienstelijk werk leveren. Maar hij is niet van de klasse- Adam. Zoo staat Lagendaal dan weer niet tusschen de juiste menschen en reeds in andere wedstrijdon is gebleken wat dat be duiden wil. Maar zoolang nog ons verte genwoordigend elftal staat of valt met één man, zoo lang zijn wij met het Nederland- sche vootbal nog niet waar wij zijn moe ten. Make the best of it, boys Dan zal weer een uitverkocht stadion tevreden kunnen zijn, omdat dan reeds bij voorbaat vast staat, dat de zego aan de sterksten geko men is na een wedstrijd, waarin Nederland zich voor de volle waarde heeft doen ken nen De opstelling der elftallen is: NEDERLAND: VAN DER MEULEN (H.F.C) Aanvoerder. WEBER (A.D.O.) VAN RUN (P.S.V.) WELS (Unitas) J. PAAUWE (Feijenoord) BONSEMA (Velocitas) Scheidsrechter ANDERIESSEN (Ajax) LAGENDAAL (Xerxes) VAN HEEL (Feijenoord) VOLKERS (Ajax) VAN NELLEN (D.H.C) Dr. BAÜWENS (Duitschland) SOHOLAR (Sparta) SILNA (Sparta) NEJEDLY (Sparta) SWOBODA (Slavia) JUNEK (Slavia) KRCIL (Toplitiz) CAMBAL (Slavia) KOSTALEK (Sparta) CTYROKIJ (Sparta) BURGER (Sparta) PLAN1CKA (Slavia) TSJECHOSLO WAKI JE 1000 K.M.trit voor auto's en motorrijwielen Aangemoedigd door het groote succes van den rondrit in 1931, heeft de A.N.W.B. wederom een rondrit voor automobilisten en motorwielrijdcrs uitgeschreven, op de zelfde wijze als het vorig jaar, doch thans door een mooi gedeelte van België, Duitsch land en Luxemburg. Deze rondrit, ook nu weer ongeveer 1000 K.M. lang, kan een aardige oefening zijn voor toeristen, die nog weinig ervaring hebben van het toeren in het buitenlani. Een route is uitgezocht langs goede wegen, met zooveel mogelijk natuurschoon, die, voor zoovér ze door het bergland voeren, zonder gevaarlijke hellingen zijn cn geen moeilijkheden opleveren en do rit is daar om bijzonder geschikt voor automobilisten, die nog niet in het bergland zijn geweest en dus niet voorbereid om de bezwaren van steile hellingen te overwinnen; alle ste den die worden gepasseerd zijn ruim ge bouwd, zoodat het verkeer er niet moeilijk is. De route leidt van Arnhem over Wesel naar Recklinghausen, doorkruist bet Ruhr- gebied langs den kortsten weg en voert dan door het bergachtige en boschrijke Sauer- land met een omweg naar den Rijn, over Bonn en Reraagen door het Ahrdal, langs den Nürburg-Ring naar den Eifel. Verder langs Trier, door het dal van de Moezel en de Sure en het prachtige Müllertal naar Luxemburg en de Belgische Ardennen. Een zeer mooie weg voert door dit bergland en door de dalen van de Ourthc, de Salm en de Amblève, over Remouchamps naar Spa. Van Spa naar Maastricht zijn drie verschil lende wegen aangegeven, waarbij rekening is gehouden met mogelijke wenschen van deelnemers, om dc stad Luik tc bezoeken. De deelnemers aan den tocht kunnen dien aanvangen in iedere plaats van Ne derland; zij verlaten het land bij Arnhem, of (als zij den rit in tegengestelde richting willen maken) bij Maastricht. Als controle posten zijn aangegeven Arnhem, Hagen, Bonn, Trier, Luxemburg, Spa, en Maas tricht- Om het zuiver toeristisch karakter van den rit te bewaren is bepaald, dat de deelnemers, die na afloop een herinnerings plaquette van den A.N.W.B. ontvangen, niet aan een tijdsduur zijn gebonden; ze mogen er zoo laiig over doen als ze willen, mits de geheele rondrit wordt afgelegd vóór 31 October en het contróleboekje aan de opgegeven posten is afgetcekcnd. Bonn en Trier hebben bovendien voor eiken 50en cn lOOen deelnemer die passeert een sou- vernir beschikbaar gesteld en dc directie van den Nürburg-Ring looft een plaquette uit voor iederen 50cn deelnemer, die tevens de auto-renbaan aflegt. Voor autorijders een goede gelegenheid om zich met het rij den in bergterrein vertrouwd tc maken. Een boekje met duidelijke wegbesckrij- ving en plattegronden van verschillende steden is voor dezen rondrit samengesteld. Rondrit per rijwiel door West Duitschland. Voor fietsers is van half Mei tot half Oc tober een rondrit per rijwiel uitgeschreven, om liefhebbers van fietstochten gelegen heid te geven, zonder veel voorbereiding 'n afwisselend reisje per rijwiel in Duitsch land te maken. Deze rondrit begint te Hen gelo en voert over Gronau naar het Teuto- burgerwoud, over Iburg naar Detmold. dwars door het mooie Weser bergland, naar de beroemde Porta Westfalica en te rug langs de zuidelijke hellingen van het Wiebengebergte, via Bad Essen of via Buer Oldcndorf, over Osnabrück, Rheine, Bent- heim naar Hengelo terug. Ook dc deelne mers aan dezen rondrit onvtangen een Bonds-plaquette, indien zij hun boekje op de verschillende controleposten hebben la ten afteekencn. WATERPOLO. WEDSTRIJD IN HET SPORTFONDSENBAD. Klkvorschen zevental geslagen. Tijdens de zwemwedstrijden van de A.B. L.O. Sportweek iri het Sportfondsen bad te Amsterdam, vond gisterenavond een water- polowedstrijd plaats tusschen een Amster- damsch 7-tal en een Kikvorsehen 7-tal. Onder leiding van scheidsrechter van Tee- seking stellen de ploegen zich als volgt op: Moussel. (D.J.K.) Kuijper. Kohier, v. Oostrom Soede (Dolfijn) (IJ) (IJ) v. d. Kamp Scholtc. v. d. Bosch. (Dolfijn) (D.J.K.) (IJ) IJutendaal v. Daatselaar. v. Ommeren (H.P.C.) (U.Z.C.) (A.Z. en P.C) Bergers. Ingenluijff. de Groot. (U.Z.C.) (H.Z.enP.C. (D.J.K.) Arendsen. (U.Z.C.) Onmiddelijk na het begin zijn dc kikvor- schen in de meerderheid ,doch tot doelpun ten brengen zij het niet. Bij een snelle aanval van van Oostrom Soede plaatst deze bij v. d. Bosch die met een fraai hard schot in den rechterhoek Amsterdam dc leiding geeft. Amsterdam komt dan in de meerderheid en Arendsen weet eenige schoten op fraaie wijze tot corner tc verwerken. v. Daatselaar heeft in Kohier zijn manne tje gevonden, toch weet hij enkele schoten in tc zenden, doch Mousset is op zijn post. Wanneer Ingenluyff in de voorhoede zit komt een hooge bal bij Scholtc die met een fraaie doorslagbal ten tweede male scoort. Wanneer de Amsterdammers weer in den aanval zijn wordt v. d. Kamp het water uit gezonden. Bergers plaatst bij Ingenluyff die de stand op 2—1 brengt, met welken stand de rust konit. Na de hervatting scoort v. d. Kamp een derde doelpunt Scholte moet het water ver laten en met 6—7 spelers ziet Köhlcr kans den stand op 41 te brengen. De Kikvorschen zijn nu sterker. Beyers zwemt een paar maal op, v. Daatselaar ligt alleen voor Mousset, een hard schot weet deze keeper op schitterende wijze corner te slaan. Einde komt met 4—1 voor Amsterdam. Beide keepers hebben uitstekend werk verricht de achterhoede van het Ned. zeven tal Kuvr->". Köhler, v. Oostrom Soede viel tegen, v lieMsclaar was de beste voorhoede speler. I "cpjuyff en Bergers kunnen even eens op em goeden wedstrijd terugzien. Zondag 29 Mei. Huizen (N.C.R.V.) 8.30—9.30 Morgenwijding, te leiden door Ds. L. Schutte, Evang. Lutb. predikant te Amsterdam. Zang door het Chr. Radiokoor o.l.v. G. v. d. Burg. K.R.O. 9.3010.— Morgenconcert. 1011.30 Hoogmis uit de Kapel van het missiehuis der Patere van den H. Geest te Weert. 11.30—11.45 Gramofoonmuziek. 11.45—12.00 „Altaarwacht bij nacht", door P. J. van Horesen. 12—1.30 Lunchconcert door het sextet o.l.v. P. Lustenliouwer. 1.36—2.00 „Het doel van het nationaal Ma- riacongres", door Prof. Dr. Jansen O. P. 2.06—3.00 Bedevaart van „De Jonge Werk man" naar dc Zoete Lieve Vrouw van Den Bosch. 3.004.15 Gramofoonmuziek. 4.155.00 Uitvoering van Kees Spicrings Spreekkoor „Wat wij willen". 5.005.50 Orgelbespeling door den heer W. J. Sleddcring. N.C.R.V. 5.50—7.45 Kerkdienst vanuit de Ger. Kerk te Velp. Voorganger Ds. R. M. Westerink. K.R.O. 7.45—8.10 „Onder de Berberstammen van Zuid-Marokko" (II) door Drs. P. Julien. 8.108.15 Voetbaluitslagen van de R.K.F. 8.15—10.40 Nederlandsche Avond met me dewerking van- Dc Schola Cantorum o.l.v. Hubert Cuypere. Theo van der Pas, pianist Het K.R.O. orkest o.l.v. Johan Gerritsen. In leidend woord door Willy d'Ablaing. 10.4011.00 Epiloog door het Klein Koor, o.l.v .Jos. H. Pickkers. Hilversum (V.A.R.A.) 8.158.30 Lichaamsoefeningen o.l.v. G. Kleerekoper. 9.00 Tijdsein. 9.01 Voetbalmedodeelingen en Postduiven- berichten. 9.05 Tuinhouwhalfuurtje door S. S. Lan- tinga. Onderwerp: Fuchsia's cn Pelargo niums 9.30 Orgelspel door Joh. Jong. V.P.R.O. 10 30 Kerkdienst uit de Vrije Gemeente te Amsterdam. Spreker: Ds P. v. d. Veer, Am sterdam. A.V.R.O. 12.00 Tijdsein. 12.01—1.45 Het kleinorkcst o. 1. v. Nico Treep. I.452.15 Tooneelhalfuur door Kommer Kleijn. „Overzicht van het afgeloopen too- neelseizoen". 2.15—4.15 Ooggetuigo-verslag van den in ternationalen voetbalwedstrijd Holland— Tsjecbo-Slowakijc, door H Hollander. 4.155.00 Gramofoonmuziek. Sportuit slagen van Vaz Dias. 5.00 Sluiting. V.A.R.A. 5.00 Tijdsein. 5.01 Kinderuurtje. Dc familie „De Boer 5.50 Uitzending van een speciaal program ma, dat door dc Amerikaausche zenders wordt overgenomen, te verzorgen door hot Philharm. Orkest o.l.v. Hugo de Groot, en E. Kupcrs, vice-voorzitter van dc Arbeids- conferentie te Genève 1932; voorzitter van het Ned. Verb, van Vakver. Begroetingstoe spraak door E. Kupcrs. 6.20 Philharmonisch orkest o.l.v. Hugo de Groot 6.45 „Friedrich Schiller, dichter van de vrijheid", door Frank v d. Goes. 7.15 Philharmonisch Orkest 8.00 Sluiting. A.V.R.O, 8.00 Tijdsein. 8.01—S.15 Nieuws- en sportberichten van Vaz Dias. 8.159.15 Het omroeporkest o.l.v. Nico Troep Soliste: Margarete BurokhardRohr (sopraan). 9.159.30 W. Vogt: „Gelegenheid tot ap plaus). 9.30—9.45 Kovacs Lajos en zijn orkest (Re freinzang: Bob Scholte) 9.4510.05 Alex de Haas in zijn repertoire. 10.05—10.20 Kovacs Lajos en zijn orkest. 10 26—10.40 Hawaiianmuzick door'„The Hawaiian Three". 10.4011.10 Kovacs Lajos en zijn orkest II.1011.25 De „Comedian Harmonists" zingen. (Gramofoonplaten). 11.2512.00 Gramofoonmuziek. 12.00 Tijdsein. Sluiting. Huizen. Maandag 30 Mei. 8.00 Tijdsein. 8.008.15 Schriftlezing. 8.159.30 Morgenconcert. 10.30 Tijdsein. 10.30—11.00 Korte ziekendienst, te leiden door Ds. A. C. Dicderiks, Ncd. Hen', predi kant te Hilversum. 11.00 Tijdsein. 11.0011.30 Lezen van Chr. lectuur door Mej. J. C. M. Doyen, te Hilversum. Voorge lezen wordt: „De lichte last" van G. Schrij ver. 11.30—12.30 Gramofoouplatenconcert. 12.00—12.15 Politieberichten. 12.30 Tijdsein. 12.302.00 Orgelconcert door den heer Jan Zwart, vanuit de Herst. Evang. Luth. Kerk, Kloveniersburgwal tc Amsterdam. 2.00 Tijdsein. 2.00—2.35 Gramofoonmuziek. 2.353.15 Causerie door den heer A. J. Herwig, te Bussum. Ondenverp: „Verdel gingsmiddelen tegen luis en vreterij aan tuinplanten". 3.15—3.45 Cursus knippen en stofversie- ren. te geven door het Instituut E.N.S.A.I.D. 3.45—4.00 Verzorging van den zender. 4.00 Tijdsein. 4.005.00 Ziekenuurtje, te leiden door Ds. G. Elshovc, Geref. Predikant Ziekenhuis „Eudokia" te Rotterdam. 5 00 Tijdsein. 5.006.30 Concert: H. Hermann, le viool, P. Oskam, 2e viool, Fr. Hermann cello, Louise Lauenroth, piano. 6.307.30 Vrigonhalfuurtia. DEGELIJKHEID BETROUWBAARHEID BILLIJKE PRIJZEN PRIMA KWALITEIT Indien U das een Bril noodig hebt, wendt U dan tot ons. Van de eenvoudigste tot de nieuwste modellen voorradig. Bescherm Uw oogen door prima kwaliteit glazen. Juwelier Opticien. UTRECHTSCHESTRAAT 23. TeL 898. AFD. STOFFEN Zoo juist ontvangen: Fel-kleurige Matting en Frotté voor Strandkleeding Pyama's en Combinatie-japonnen AFD. BONNETERIE Ceintuurs Tennis-sokjes Jumpers met korte mouwtjes Pull-overs voor meisjes en jongens zijn nog steeds verkrijgbaar BOERENMEISJES BOERENJONGENS VOORBURGH PRIMA ADVOCAAT diverse merken „OUDE KLARE" en het bekende S. H. M. „Schilletje" HAVIK 41. TeL 292. 7.307.45 Politieberichten. 7.458-00 Persberichten van het Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Tijdsein-. 8.00—10.30 Concert door het Symphonie- orkest der N.C.R.V, (dc H.O.V.), o.l.v. Frits Schuurman. .9.00—9.30 Spreker de heer J. M. Krijger Jr., lid van dc Tweede Kamer der Staten Generaal, Burgemeester van Vriezenveen. Onderwerp: „Over dc droogmaking van een gedeelte van de Zuiderzee". (III). 10.00 Persberichten van het Persbureau Vaz Dias te Amsterdam. 10.30—11.30 Gramofoonplatenconcert Hilversum. 6.45—7.00 Lichaamsoefeningen o.l.v. G. Klocrekopwi. 7.307.45 Lichaamsoefeningen o.l.v. G. Kleerekoper. 8.00 Tijdsein. 8.01 Gramofoonmuziek. 10.15 Voordracht door Minny Erfmann, „Dc Bruiloft" door Maxim Gorki. 10.00 Morgenwijding. 10.30 Mandoline-ensemble o.l.v. Joh. B. Kok. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.00 Voordracht door Minny Erfmann. „Een Echte Mcxicaansche Volbloed1', Mark Twain. 11.15 Mandoline-Ensemble (Vervolg). 11.35 Gramofoonmuziek. 11.45 Voordracht door Minny Erfmann. „Hot autowondcr". (De geschiedenis van een onbegrepen automobiel), Sirolf. 12.00 Tijdsein. 12.01 Arasterdamsch Solisten Kwintet o. I. v. Loc Cohen, afgewisseld door gramofoon muziek. I.45 Onderbreking voor verzorging van den zender. 2.15 Nederlandsche .schrijvers en dichters voor den microfoon. Nine van der Schaaf, leest uit eigen werk. 3.00 Piano kwartet bestaande uit de hee- ren Dan Bclinfaute, piano, Eduard van Sloghcm en Bram Bleekrode, viool, J. F. Karei Coenen. 4.00 Na Schooltijd. Kindervertellingen door Minny Erfmann. 4.30 Schrammelkwintct o.l.v, Willem Drukker, afgewisseld door gramofoonmu- eielc. 6.40 Techniek en zedelijkheid, dooi* Prof. It. W. Schermerhorn. 7.00 Paedagogisch concert o.l.v. Piet Tig- gers. 8.00 Het verstaan van poëzie door Martien Beversluis. Onderwerp „Plastiek IV" (Ver- bceldingselementcn). 8.20 Excelsior, Gemengde Arbeiders Zang- vereeniging, Zaandam, mot medewerking van het V.A.R.A.-orkest. Mw. Cara de Lan ge—van Rijn, alt, Mw. Jo Hekkert—van Eysden, sopraan, Michel Gobets, tenor; Ot to Couperus, bas. Uitzending vanuit de Zui- derkerk te Zaandam. In de pauze voor dracht door Joseph Cohen. Ca. 10.45 Persberichten van Vaz Diaa. II.00 Gramofoonmuziek. 'i 12.00 Tijdsein en sluiting.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 12