AJdruk uitsluitend voor geabonnecrden. Plaatsing sluit accoordbevinding mei de leveringsvoorwaarden in. Alle richten Vereenigde Pershureaux, MODEBIJKOMSTIGHEDEN D- HOED. letjes. strepen en Schotsche ruiten als verleden jaar, doch de wijze, waarop die grondvormen verwerkt zijn. is dik wijls nieuw en de kleuren zijn ook niet altijd dezelfde. Madeliefjes hebben den voorkeur boven alle andere bloempa- tronen. Bladpatroncn worden nog steeds gebruikt in tal van mooie combinaties en al deze bedrukte zijden stoffen staan goed bij een donkeren mantel van wo! of zware zijde. \Vij wijzen er n dit ver band nog op, dat men dit jaar ook man tels zal zien van bedrukte stof bij effj>n japonnen. -o GEKLEURDE HORLOGES. Bij sportkleeding heeft men een nieuw stort horloge* weten uit te vinden, die niet van goud of zilver zijn, doch van rood groen of geel gelakt meiaal: hierbij wordt een horiogeketting in oe?elfde kleur gekozen, terwijl het horloge ir een der opgestikte zakken van de japon wordt gedragen. o DRINKBAKJE VOOR VOGELS. Bijgaand plaatje gzeft ons een drink- gelegenheid voor onze gevederde vrien den te zien. Het is een soort gewapend- beton constructie, die men echter ge makkelijk zelf kan maken of desnoods la ten maken. Men slaat n ijzeren pijp in den grond omwikkelt deze met grof ijzer- draad en ommantelt deze met een laag- cement. Bovenop bevestigt men een drinkbak, waarop men een steenen vo gel kan "astzetten om zijn levende soort- genooten te lokken. Vooral in de warme zomermaanden zal zoo'n drinkgelegen- heid door de vogels ze_ei ae.wasrdeerd worden. vooral wanneer de kleuren modern zijn Men ziet zeer veel rood, wit en blauw, de kleuren van de F'ransche vlag. maar toevallig ook van de onze envan die van Amerika, dat docr zijn financieel overwicht meer invloed op de me le uit oefent dan velen vermoeden. Men kan ook alleen rood en wit of blauw en wit met elkaar combineeren. Op de afbeel ding ziet men bijv. een korten halsket ting. die half rood, half wit is. Heel nieuw zijn ook de gladde gouden of zilveren halskettingen, die soms worden onder broken door groote ivoren of gekleurde kralen, en de kettingen, die bestaan uit een buitengewoon groot aantal snoeren in afloopende grootte, van koraalrood, chartreuse- of appelgroen. De nieuwe middelmatig groote zak doeken. die bestemd zijn om uit de tasch te steken, hebben zeer opvallende kleuren. Wij beelden er een at met roode, gele en zwarte blokjes en strepen Avondtaschjes met het klassieke tar- razin-borduursel zijn onverslijtbaar en zullen heel wat veranderingen in de mode weerstaan. De kleuren en patronen doen eenigszins denken aan petit point, doch de diepere tinten en het zwaardere weefsel maken het gemakkelijk te onder scheiden van ander Fransch borduur werk. o— ZOMERJURKJE VOOR KLEINE MEISJES MET BIJPASSEND BROEKJE. Buitengewoon aardig is dit jurkje voo: kleine meisjes, waarbij een broekje van dezelfde stof gedragen wordt, ter ver vanging van het onderjurkje. Te kust en te keur vinden we aardige en billijke stoffen voor kinderkleeding. die niet alleen waschecht.maar ook kleur- GEKLEEDE JAPON Dee gekleede middag- of avondjapon is het mooist van zwart georgette ni een ander dun soepel weefsel, zooals tegenwoordig ter vervanging van zijde voor gekleede japo men gemaakt word' De halslijn is schuin geknipt aan d* linkerzijde en min of meer rond aan de rechter zijde; een smalle ceintuur r* mooie strassgesp sluit om het mid terwijl de nauw om de heupen sluite rok naar onderen toe ir ruime ploo en valt; de rechte mouw wordt op elle booghoogte wijder, om in een eleganre klok te eindigen, die met wit of zacht rose zijden crepe georgette gevoerd wordt. Bij 't inzetten der mouwen is ge dacht aan de moderne bréede schor derlijn, waardooj het armsgat lager va! dan tot dusverre het aeval is a-wees1 73 76 SCHOTSCH EN STREPEN. Zoowel voor japonnen en blouses als voor garneering wordt dankbaar gebruik gema'kt van Schotsche en gestreepte zijde in allerlei frissche en vroolijke tin ten. Komen we echter dichter bij den zomer, dan zullen zij wel weer concur rentie hebben te duchten van de ge bloemde voiles, kunstzijdjes en mousse line stoffer, maai bovenal van de ge- moesde stoffen, die wij overal weer ge- etaleerd zien en die dit seizoen wel de eerste plaats zullen veroveren! Een en semble b v. met rood rokje met een wit balletje wordt gegarneerd met een bo venstuk, waarvan de fond wit is met rood balletje, terwijl het korte pakje van hetzelfde materiaal is als de rok. Alle mogelijke aardige combinaties kan men van deze gemoesde zomerstoffen bedenken, alléén één nadeel is er aan verbonden, dat het eerder een zeer al- gemeene dracht zal worden, dan b.v. ge bloemde stoffen, waarbij men allerlei motieven vindt, en wat men teveel ziet, naat pauw vervelen. klaverblad gêappliqueerd; als er in de ■estanten groen voorkomt, moet dit onge veer dezelfde tint hebben. Na het appli queeren kan men voor- en achterzijde v-n het kussen aan elkaar naaien mu groen band. Op een 20 c.M. na kan men dit op de machine doen, waarna het bin- neukussen er doorheen wordt gewron gen. o—- HET NAZIEN VAN DE GARDEROBE. Wat doen wij met het ensmble van verleden jaar? Als gij uw ensemble van verleden jaar bijv. een veel gedragen mant?) van wollen crêpe ei. een japon van ue- drukte zijdf in het meedcogenlooze licht van een helderen lentemorgen op houdt, dienf gij het nog eens en nog eens te bekijken, voordat gij het af dankt. omdat het toch de roei'e en het werk niet meer waard is. Eenig overleg, een goede keuze van kleuren, stoffen en modellen, en er is nog heel wat van oude kleeren te mak?n, als de stof niet van al te minderwaardige kwaliteit is geweest. Zelfs een effen wollen ztof van matige kwaliteit fleur4 nog verrasserd veel op door een grondige reiniging. Het verma ken van oude kleeren wordt ons dit jaar bovendien bijzonder vergemakkelijkt, doordat twee of drie effen kleuren met elkaar kunnen worden gecombineerd, dan wel een effen kleur kan worden ge garneerd met gestreepte, geruite, geblok te of gestippelde stoffen. Naarmate de zomer vordert, ziet men altijd meer en meer bedrukte stoffen verschijnen, doch als men erover denkt, de bedrukte zijden japon van verleden jaar door een andere te vervangen, is het beter, daarmee te wachten tot tegen den herfst, en dan geen te lichte stof te kiezen, dan heeft men de meeste kans, dat zij bij het begin van het voorjaarsseizoen van het vol gend jaar nog modern is. Van de be drukte stoffen, die men op het oogenblilc koopt, kan dit natuurlijk niet verwacht worden; hoe aardig zij dus op zichzelf zijn, afwachten is de boodschap. Er zijn eenige ounten, die men bij het vermaken van kleeding in het oog dient te houden. De „ed.ngotes, die verleden jaar zooveel gedragen werden, zijn zoo praktisch, dat er weinig veranderingen aan worden aangebracht. De zwarte, marineblauwe, bruine en donkergroene mantels van verleden voorjaar zijn vrii- Onderdeel van het costuum. EEN AARDIG ROND KUSSEN. Een van de meest origineele manieren om restanten te benutten ziet m?n op deze afbeelding, waar een overtrek voor een kussen is gemaakt van lapjes gebloemde stof. die geappliqueerd zijn op een wit ten of anderen effen ondergrond. Op de achterzijde behoeft n>ts te worden ge appliqueerd. De ïestanten mogen niet al te fel gekleurd zijn, omdat dan het ge heel te bont wordt, terwijl ook de pa tronen niet te groot kunnen zijn. In hzt nidde is op onze afbeelding een groen wel onveranderd dcor de mode gehand haafd. Als de snit toen elegant was, zal zij het nu nog zijn. Die mantels kunnen dus nog zeer goed gedragen worden bij nieuwe bedrukte of effen japonnen van dit jaar. Om den fhar.tc' het moderne cachet van 1932 te geven, kan men ge bruik maken van dc zijden shawl, die ir lallooze aarch'ge variaties verkrijgbaai is. Wat nu de zijden japonnen van de vorige lente betreft, de patronen der be drukte stoffen, die dit jaar in de mode -ZijJl. vertoon en dezelfde stippen, bal- De logica in de Mode is ook ditmaal ver te zoeken. Wel streeft zij er meer en meer naar. de menschen te doen geloo- ven. dat er steeds phantastischer ideeën te voorschijn komen en dat zij de macht bezit over alle gezond menschelijk ver stand te heerschen. Hetzij het gaat om japonnen, hoeden, onderqoed. ja zelfs om het kapsel, in één woord al datgene, dat er toe tij moet dragen de charme van een vrouw te ver- hoogen, iedere nieuwe vinding op het- mode-gebied wordt door de meest geraf fineerde overwegingen geleid. Wat geeft de Mode ons nu weer als laatste creatie voor het zomerseizoen- Een zeer soepele hoed. die zooals de Parijsche toonaangevende huizen op dit gebied voorschrijven, het hoofd even passend omsluit, als de japon het lichaam. Een gewone hoed doet dit natuurlijk niet en het opzetten dezer zeer soepele moderne hoeden, zal dan ook steeds weer hoofdbrekens kosten, wil de draag ster er zoo flatteus mogelijk uitzien.' o— ALS ONZE KLEINEN VALLEN. Pas op voor beenwonden 1 Wanneer de kleine peuters zoover zijn, dat zij alleen op straat loopen, gebeurt het in den beginne heel vaak. dat zij de knietjes stuk vallen. Het is daarom ver standig om als voorzorg een klein lleschje desinfecteerende alcohol en een rolletje verbandgaas in het handtaschje nede te nemen, opdat het gewonde Nekje dadelijk gereinigd en verbonden kan worden; vooral bij scrofuleuze kinde ren gebeurt het meermalen, dat zoo'n wondeplek gaat zweren, wat heel veel meer onaangenaams met zich brengt. V oorkomen is beter dan genezen! o JAPON VOOR JONGE MEISJES Dit zomerjaponnetje is heel aardig om te maken van een goede kwaliteit kunst zijde met een moesje, hetgeen wel het allernieuwste is vcor het a.s. voorjaar- en zomerseizoen. De gedrapeerde halslijn blijft nog altijd' een gaarne gekozen garneering der taille, tenminste voor slanke figuurtjes, terwijl de volant, die aan d* achterbaan een. rechte lijn heeft naar het midden vóór hoog oploopt. De taille is nauw aanslui tend. terwijl in de linker zijnaad ongé- GOEDKOOPE KNIPPATRONEN Voor onze lezeressen De op deze pagina voorkomende mo dellen worden na overschrijving van 58 cent op postrekening 191919 van den .Knippatronendienst" te 's-Gravenhage of na inzending van dit .bedrag in post zegels of per postwissel aan.de Redac trice van de modej ubriek. Muzenstraat 5 B te 's-Gravenhage toegezonden. De maat van het gewenschte aodel en het nummer vooral niet vergeten op te ge- en. Ve M 21 Van meer belang dan het eigenlijke toilet De shawl biedt ons onbegrensde mo gel'jkheden om een costuum. waar de eerste frischheid af is. weer op te fleu ren. Levendige kleuren, nieu.ve vormen en stoffen geven dadelijk een modern ef fect en doen vergeten, dat het meeste van wat wij dragen, eigenlijk nog uit 1931 dateert. Een zeer praktisch idee is de zelf gevlochten shawl, waardoor men altijd een goed czheel kan verkrijgen, ook al zijn de garderobe nogal ver schillende kleuren vertegenwoordigd Met eenige smalle reepen stof in die kleuren kan men er altijd modern en uiterst verzorgd uitzien. De afgebeelde shawls zijn van soepele angorawol, doch men kan evengoed zijde nemen. Zeer aantrekkelijke materialen zijn ook bouclé, waarin zijde verwerkt is. een stof. die ïeerlijk zacht aanvoelt, en de even zachte peau d'ange jersey met haar vleiende kleuren en origineele streepdessins. Voor s avonds vervangt Chanel de shawl door een kort jasje van fijn lamé met kleine figuurtjes. Ook bijoux vermen dikwijls een mo gelijkheid om het geheele toilet den in druk van iets nieuws te laten maken. echt zijn. We zullen deze stoffen dan ook bij voorkeur zóó kiezen, dat de kin deren zich bij het spelen niet behoeven te ontzien, en make*" voor op de wande ling b.v. een jurkje van shantung, dai zich ook heel gemakkelijk laat wasschen als wij bij zijden shantung het te strijken jurkje maar eerst geheel laten drogen er. >k niet invochten. Ons te maken model heeft een voor- baantje, waarbij de voorpas aangeknip' is en dc achterkant een rechte pas over de geheele breedte l.eeft; de ruimte va:i het jurkje wordt met platte plooien aan gezet, maar kan vo r een speeljurk ook eenige malen ingehaald worden De slui ting is midden voor m-t aan be.dt zijden sierknoopjes. Een effen kraagje en mouwopslagen voltocien het jurkje. Geschikt voor meisjes van twee tot zes jaar. veer 20 c.M., gedeeltelijk onder en boven de taillelijn opengeiaten wordt, als split wordt afgewerkt en met drukknoopen sluit; om het middel wordt een smaile ceintuur gedr:.gen. Vcor figuren met de maten 40, 42 en 44 is dit model zeer geëigend

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 18