BESCHERMING VAN VOGELS De raaptijd van kievitseieren BEVOEGDHEID DER TAND HEELKUNDIGEN LAATSTE BERICHTEN MEVROUW EARHART TE PARIJS HEVIGE AARDBEVING OPGETEEKEND NOODWEER TEISTERT DE DOBROEDSJA Wat de Ned. Ver. t. Besch. v. Vogels het afgeloopen jaar verrichtte Dg Nederlandscbc Vereoniging lot be scherming van vogels heeft haar jaarlijk- schc vergadering to Leeuwarden gehouden, onder voorzitterschap van prof. dr. A. E. I-I. Swaen. Onder de aanwezigen waren de hee- ren mr. J. J. Winterman?, inspecteur van den landbouw, S. Posthuma en F. J. van der Kroon, districtscommandanten, resp. der rijksveldwacht en der Kon. marechaus see te Leeuwarden Uit het jaarverslag bleek, dat de contri butie-inkomsten der vereeniging in 1931 ongeveer 300 onder die van 1930 waren gebleven. Dank zij enkele legaten kan het afgeloopen jaar evenwel toch tot de flnan- cicel-gunstige gerekend worden. De vereeniging slaagde er in dit jaar de groote aalscholverkolonic in Noord-Wcst- Ovcrijsel in bescherming te nemen. Voorts werd steun verleend aan de pogingen van Natuurmonumenten tot aankoop van ecu belangrijk deel van den polder Waalenburg op Texel. Tot de regoering werd het verzoek ge richt het rapen van kievitseieren eerder te verbieden, nu door een vroeger begin van den hooioogst velo legscls en jonge vogels verloren gaan. (Het was egbleken, dat thans in Friesland reeds veel gras ge maaid wordt, juist een maand, nadat bet verboden was kievitseieren te rapen.) De vangst van kemphanen aan de Eem had de volle aandacht van de vereeniging; door de politie werden honderden strikken weggenomen, enkele tientallen vogels in vrijheid gesteld.- De medewerking van de ambtenaren der invoerrechten en accijnzen werd ingeroepen, omdat uitvoer van de ge vangen vogels naar Engeland en Frankrijk werd vermoed. Op den vuurtoren Brandaris op Terschel ling werden de rekken ter bescherming van de trekkende vogels weer geplaatst. Mededeeling wordt gedaan van allerlei overtredingen, waarvan er vele geconsta teerd werden door tusschcnkomst van de vereeniging. O.a. werd een jonge stelt kluut geschoten, afkomstig van het eerste legscl, dat voor Nederland bekend is geworden. Deze overtreding werd met een geldboete van slechts 1 gestraft. Thans wordt een onderzoek ingesteld naar het gevaar voor insecten-etende vo gels, veroorzaakt door vischfuiken, welke te drogen hangen. In sommige streken vin den velo vogels op die wij zo den dood. Op het beschermde gebied bij Hoek van Holland werd in 1931 het broeden van een paar lacbsterns geconstateerd, een nieuwe broedvogelsoort voor ons land. Het verslag eindigt met een opwekking de vereeniging te blijven steunen, den on- gunstigen tijdsomstandigheden ten spijt. Alleen op deze wijze zal Nederland zijn vo gels, waaronder tal van soorten, die elders in West-Europa zeldzaam zijn geworden, kunnen behouden. De aftredende bestuursleden, de hoeren 'A. Burdet, Ph. D. baron van Pallandt van Eerde en mr. W. J. Vogel, zijn herkozen. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld over de wenschelijkbcid het rapen van kie vitseieren te verkorten. Wijziging werd niet noodig geacht, althans voor Friesland niet, door de heeren J. P. Wiersma en Tj. de Vries. Verkorting van den raaptijd hebben o.a, bepleit do heer H. H. Buisman, mr. P. G. van Tienhoven en J. Drijver, secretaris van de vereeniging. Zaterdag is een excursie gehouden naar Grouw, waarbij gelegenheid bestond enkele vogelterreinen te bezichtigen. Genoten werd van de tafrijkc vogels, als kemphanen, grutto's, tureluurs, kieviten, scholeksters, rietzangers, meerkoeten, futen, bruine en grauwe kiekendieven, roerdompen, rietgor zen, baardmannetjes, vischdiefjes, kok meeuwen, slobeenden, enz. Het terrein tus- schen Leeuw-arden en Grouw kan tot de besta vogeloorden van Nederland worden gerekend. REMBRANDT-TENTOONSTELLING IN HET RIJKSMUSEUM. Opening op 11 Juni as. Amsterdam, 2 Juni. Oorspronkelijk lag het in de bedoeling de tentoonstelling van Bcmbrandtetsen uit de collectie-Do Bruyn, die in een aparte zaal in het Rijks museum zou worden gehouden, reeds op 4 Juni a.s. te openen. Nu voor de Rom- brandt-tentoonstclling de linkerbinnen- plaat.s in het Rijksmuseum is bestemd, is besloten de collectie-De Bruyn te voegen bij de schilderijen en teekeningen van Rem brandt. De opening der tentoonstelling van Rem- brandt-etsen zal thans plaats hebben tege lijk met die van de schilderijen en teeke ningen van Rembrandt, en wel op Zaterdag 11 Juni a.s. des n.m. 2.30 uur. PROF. KORS TE BRUSSEL. Rede over: de kleine staten en de vrede. De Brusselscho correspondent van bet Hbld. schrijft: Ditmaal heeft de Sureté publiquo prof Kors aan dé grens niet tegengehouden. Den Nederlandschen professor werd geen stroot je meer in den weg gelegd. Integendeel... van overheidswegen wenschtc men niets beters dan dcD vroegeren misstap uitge wischt te zien. En prof. Kors werd bereid gevonden, de Belgische autoriteiten daarbij van dienst te zijn. Hij kwam dus terug en sprak over de kleine 6taten en de vrede En werd warm gehuldigd. In dc Salle Co loniale te Brussel is de lezing gehouden voor een talrijke schare belangstellenden, onder wie zich o.m. bevonden onze gezant tc Brussel, jbr. Van Nispen tot Sevenaer, de Belgische minister van nijverheid en arbeid de heer Heyman, de oud-ministers burggraaf Poullet, Janszen en prof. Car noy, de senatoren pater Rutten on Van Dieren, de Kamerleden Rubbens en Rom sée, de Nedcrlandscbe consul te Brussel jhr. Vah der Maesen de Sombrcff en vele professoren en studenten. Spreker werd verwelkomd door den heer Julius Hoste Jr., hoofdredacteur van het „Laatste Nieuwe", voorzitter van den Bel gischen bond voor den Wercldvredo. In het bizonder was de heer Hoste er over ver heugd, dat prof. Kors zou spreken ovor de rol der kleine staten in de vredesbeweging: hij meende inderdaad, dat waar zoovele economische en cultureele belangen Neder land en Belgiè binden, bet niet moeilijk moet vallen tot hartelijke toenadering te komen, waar 't misschien onder grootere mogendheden een moeilijk te verwezenlij ken ideaal kan blijken. Waarop prof. Kors aan het woord kwam. Zijn boeiende rede werd herhaaldelijk door applaus onderbroken. Zij werd bij het slot levendig toegejuicht De wetgever acht zich geroepen alsnog recht te laten wedervaren Ontleend is aan dc memorie van ant woord op het voorloopig verslag over hot wetsontwerp aan de Tweede Kamer, hou dende regelen betreffende do bevoegdheid der tandheelkundigen: Ware destijds een minder felle strijd tot eiken prijs gevoerd door een groep georga niseerde tandartsen, dan zou allicht bij rustig overleg de juiste kennis van de fei ten en het inzicht in wat de rechtvaardig heid oisebt. eer, tijdig nog zijn verkregen. Nu dat niet is geschied,- kan de wetgever zich niet ontslagen achten van zijne roe ping, alsnog recht te laten wedervaren, ondanks het verzet, dat van do zijde der tandartsen andermaal ontbrandt. Wat de bevoegdheid betreft, zooals die thans geregeld is, gaat het slechts om een volstrekt onbeteekenende uitbreiding. Steu nende op de onvoldoonde kennis van de feiten, was de regecring van gevoelen, dat er verschil moest blijven bestaan tusscoen do tandartsen en tandheelkundigen; betere kennis van de feiten heeft tot het inzicht gebracht, dat handhaving van dit verschil niet door de feiten gemotiveerd wordt en niet rechtvaardig is. Adviezen zijn niet ingewonnen, met na me niet van het hoofdbestuur van de Ne derlandsche Maatschappij tot Bevordering der Tandheelkunde, welk lichaam zich door zijn felheid tegen do bewuste groep van personen van den aanvang af heeft gekenmerkt en welks woordvoerders in hun verzet tegen ieder wetsontwerp dat ter regeling van dit onderwerp werd voorgo steld, allerminst den indruk van kennis van feiten, wat deze groep van tandtech nici betreft, en van objectiviteit hebben gewekt. Naar aanleiding van de opmerkingen in bet voorloopig verslag, voert de minister aan: Volgens het bekende arrest van den Hoo- gen Raad van 9 Februari 1920, dat grond slag is geweest voor de bestaande wette lijke regeling, behooren alle tandheelkun dige handelingen, die bij de toepassing van de volledige tandprothese worden verrient, tot de toepassing van die prothese; tot al die handelingen zijn de tandheelkundigen thans bevoegd. Tot die handelingen behoo ren de voorkomende gevallen ook conser- vecrende en preventieve verrichtingen: ook verrichtingen van orthodontischen aard zijn nu en dan als voorbereiding van en als noodzakelijke aanvulling bij het plaatsen en tot goede functie brengen van een tand prothese noodig. Er is in verband met de prothese niet een scherpe scheiding tus- schen de verschillende onderdeelen van de tandheelkunst. Alle onderdeelen worden in dé meest verschil'ende combinaties bij do verschillende patiënten toegepast. Zoo dra prothetisch werk vereischt wordt, is de tandheelkundige feitelijk tot uitoefening van de volledige tandheelkunst bevoegd; dat hij, los van prothese, daartoe niet be voegd is, is een anomalie, waarvoor een redelijke verklaring niet is te geven. De minister wijst er ook op, dat voor de prothese, wanneer die met conserveerende en preventieve verrichtingen gepaard gaat, een even goede kennis en een even goed inzicht noodig is als voor de conserveeren de en preventieve behandelingen op zich- zelve. Ten onrechte wordt in bot voorloopig verslag in dit verband gesproken van een uitgebreide wetenschappelijke opleiding. De opleiding der tandartsen is een vak-op- Iciding. Het tandheelkundig instituut is een vakschool naast do i^piversiteiL Nog nooit is in naam van dc volksgezondheid tegen onbekwame tandartsen te velde ge trokken. De eenzijdigboid, waarmede dit wél geschiedt tegen de 80 tandheelkundi gen, onder wie er verscheidene zijn, die de bekwaamste tandartsen evenaren, ont neemt aan de hanteering van dit argument haar waarde. Bij de groep waarom het hier gaat, zijn de belangen der volksgezondheid even veilig dan bij de tandartsen. De minister stemt in met het gevoelen van de leden, die in dit wetsontwerp den sluitsteen zagen van de geheole regeling van dit onderwerp. OVER BOORD GEVALLEN OF VERDUISTERD? Rotterdam, 2 Juni. Dc Rotterdamschc rechtbank beeft voorts uitspraak gedaan in do zaak van den 43-jarigen schipper C. A. do M. uit Hoogvliet, die terechtgestaan had tor zake van verduistering. Verdachte had na dc aflevering van een lading aardappe len aan een Amsterdamschen koopman een bedrag ontvangen van 896, dat hij gehou den was af te dragen aan de verladers van dc aardappelen. Volgens bewcron van ver dachte was de portefeuille mot bet geld tij dens de reis van Amsterdam naar Rotter dam ter hoogte van de Vlaardingsche ha ven overboord gevallen. De rechtbank heeft bem vrijgesproken voor wat betreft do ver duistering van het geld, doch hem ter zake van verduistering der aardappelen veroor deeld tot veertien dagen gevangenisstraf. STEUN AAN DE VARKENSHOUDERIJ. Het wetsontwerp dezer dagen te verwachten. Uit zeer betrouwbare bron verneemt de „Volkskrant", dat het wetsontwerp tot steun aan do varkensteelt reeds bij den Raad van State is en de indiening dus dezer dagen kan worden verwacht. BALLETS RUSSES DE MONTE CARLO. Programma voorstelling t« Utrecht. Voor de voorstelling van het Russisch Ballet in den Stadsschouwburg te Utrecht op Maandag 6 Juni, staan de volgende bal lotten op het programma: Les Sylphides, romantische droomcrij in 1 acte. Muziek van Chopln, voor orkest be werkt door Vittorlo Rieti. Choreografie» naar Michel Fokine, Decors uitgevoerd door Prins A. Schervachidze naar Corot. De cos tumes zijn uitgevoerd door B. Karinsky. La Concurrence, ballet van André Derain. Muziek van Georges Auric. Gordijn, decors en costumes van André Derain. Choreogra fie van Georges Balanchine. Het gordijn is uitgevoerd door André Derain. Dc decors zijn uitgevoerd door Prins A. Schervachid ze. De costumes zijn uitgevoerd door B. Ka rinsky. Petrouchka, kluchtige scènes in 4 tafe- reolen. Libretto van Igor Strawinsky en Alexandre Benois. Muziek van Igor Stra winsky. Gordijn, decors en costumes van Alexandre Bcnois. Choreografie van Mi chel Fokine. In deze balletten werken o.a. mede de volgende solo danseressen en -dansers: Va lentino Blinova, Tamara Toumanovo, Ta- tiana Riabouchinskft, Bronitska, Baronova, Blanc, Chobelska, Chamié, Kervily, Kirso- va, Morosova, Lipkovska, Marra, Obidenna, Slavinska, Strakhova, Tresabar, Valcns- ka, Verchinina, Léon Wotzikovski, David Lichine,. Metek Borowsky, Roman Jasinsky, Marjan Ladró, Yurek Sbabelevskv, Dolotinc Hoyer, Lipatoff, Katcharoff, Pélroff, enz. Muzikale medewerking van het Utrechtscb Stedejijk Orkest, onder leiding van Pierre Kolpikoff. De regie is in handen van Serge Grigorieff en Boris Kochno. Balletmeestcrs: Georges Balanchine, Léonide Massinc en Boris Ro manoff. VOETBAL. H. V. C. I—UTRECHT L Om den Zilveren Dom. Zondag a.s. wordt op bet sportterrein „Birkhoven" de demi-finale gespeeld voor den Zilveren Dom tusschen H. V. C. I en Utrecht I. DE WEDSTRIJDEN VAN DEN K. N. V. B. Zondag, 5 Juni. Kampioenschap van Nederland. Amstordara: Ajax—Enschedé. Afdeeling I. Promotie-competitie 3e klasse. Zaandam: De SpartaanO. S. V. OM DEN K. N. V. B. BEKER, Zevende ronde. Enkhuizen: West FrisiaK. F. C. Eindhoven: P. S. V.—V. S. V. Groningen: VelocitasHennes D. V. S. ATLETIEKWEDSTRIJDEN. Op Birkhoven. De wedstrijden, welke op Zaterdag 9 Juli door den U. P. A. B. op Birkhoven georga niseerd worden, zijn van een zeer bijzondero aantrekkelijkheid. Want niet alleen junio res en nieuwelingen van aangesloten ver panigingen kunnen deelnemen, maar ook staat deelname open voor ieder, die bij geen bond of vereeniging is aangesloten. Het programma bevat tweo loop-, twee spring en twee werpnummers, Voor vereenigingen wordt een vereenigingskamp aan de wed strijden verbonden. Men kan nu reed9 in- «irhrijven bij den heer W. Jansen, Arnhem- Rrheweg 111. Slechts inschrijvingen vóór 1 Juli komen in aanmerking. Geestdriftige huldiging Men meldde gisteravond uit Parijs aan de N. R. Ct.: Thans heeft ook Parijs het geluk om mevrouw Earhart, de koene oceaanvlieg- ster, en de vrouwelijke Lindbergh, binnen zijn muren te herbergen. Na hot Kanaal te zfjn overgestoken met oen particulier jacht, nam mevrouw Earhart te Cherbourg, al waar haar echtgenoot, do heer Putnam, zich bij haar voegde, den Transatlontischen trein, die even over twee uur hedonmiddag to Parijs aankwam. Een opgewonden mo- nigto was ter begroeting aanwezig. De «eestdrift verbrak dc afzetting der politie mannen en met de grootsto moeite gelukte het den dienaren der ordo om de vermaar de luchtheldin in ccn auto in veiligheid te brencen. Tc harcr begroeting waren de hoogste autoriteiten van de Amerikaansche ambassade en Amerikaansche kolonie aan het station. Frankrijk was niet officieel vertegenwoordigd als tceken van zijn ro- geeringloosheid. Hedenmiddag vijf uur werd mevrouw Earhart door de Acroclub officieel ontvangen. De FraDsche luchtlield Costes sprak baar o.a. toe- Voor de woor den van waardeering en bewondering van den loemrijken Franschman was de Ame rikaansche zeer gevoelig. Zij zelf gaf in een korta toespraak uiting aan haar blijdschap, thans te Parijs te zijn aangekomen. Zij had deze stad zich gedroomd als bet eindpunt van haar vlucht, maar haar toestel liet dit niet toe. Eenmaal boven Ierland gekomen, liep alles haar tegen. Hedenavond zal in het Paleis d'Orsay een gala-banket te harer eerc worden aangericht. Zaterdag om 11.46 zal zij door den Parijschen gemeonteraad worden ontvangen, alwaar zij bet gouden boek der stad zal teekenen. Hierop volgt de traditionoelc reeks van recepties. NIEUWE IERSCHE INVOERRECHTEN. Dublin, 3 Juni. (V. D.) Do Ierscho Dail besloot gisteren tot heffing van oen nieuw invoerrecht van 22 op een groot aantal Ijzer- en staalwaron, o.a. lampen, straat lantaarns, tanks, roosters, kolenkitten, IJzeren staven, tafelstandaards en giotijze- ren tafcis en werkbanken. Engeland geniet een voorkeurstarief, doordat Op Engelscho waren een recht van slechts 15 zal wor den geheven. HOERSING TREEDT UIT DE LEIDING VAN DE REICHSBANNER. B e r 1 ij n. 3 J u n i. CV. D.) De leider van de republikeinscbc afweer-orgnnisatio Reichsbanner Scbwarz-Rot-Gold Otto Hoer- sing heeft, beden het bondsbestuur van do ze organisatie medegedeeld, dat hij uit de bondsleiding treedt en ook niet langer wenscht deel uit te maken van het bonds bestuur. Zooals bekend is, is de werkelijke leiding van den Reichsbanner reeds sedert het einde van het vorige jaar in handen van den tweeden bondsvoorzitter, Karl Hoeltcrmann. FRUITOOGST DOOR HAGEL VERNIELD. Us 1 ar, 3 Juni. CV. D.) Door een hevige hagelbui word hedenmiddag dc zuidhelling van den Solling geteisterd. Hagelkorrels ter grootte van een duivenei verwoestten te üslar en in de omgeving in een korten tijd den geheolen fruitoogst. Vensterruiten werden verwoest, telegraaf- en telefoonlij nen braken. Groote watermassa's stroom den de kelders van de lager gelegen huizen binnen, zoodat de brandweer hier te hulp moest komon. KNOEIERIJEN BIJ DE BERLIJN SC HE VREEMDELINGENPOLITIE. B c r 1 ij n, 3 Juni. (V. D.) De recherche houdt zich op 't oogenblik bezig met een onderzoek naar een corruptie-zaak, waar bij volgens eenlge Bcrlijnsche bladen be halve zes tc Berlijn woonachtige Poolsche onderdanen, ook tweo ambtenaren van de Berlijnsche vreemdelingenpolitie betrokken zouden zijn. De Polen zouden den beidon politie-ambtenaren bedragen hebben uitbe taald om verlenging van hun verblijfsver gunningen in Duitechland tc verkrijgen. De justitie heeft thans een arrestatiebevel tegen de beide ambtenaren uitgevaardigd. ONTPLOFFING OP AMERIKAAN3CH OORLOGSSCHIP. Een doode en twaalf gewonden. Moskou, 3 Juni. (V.D.) Volgons een Rus sisch bericht uit Sjanghai is, door tot dus verre onbekende oorzaak, op een voor Sjanghai liggend Amerikaansch oorlogs schip een explosie ontstaan. Eon soldaat werd gedood, twaalf werdon zwaar ge wond. HET VLIEGONGELUK TE BERLIJN. B e r 1 ij n, 3 Juni. (H/N.) Het vliegtuig, dat vanmiddag op het vliegveld van Johun- nistal neergestort is, behoorde aan den sportvlieger Gabriel, die het zelf geconstru eerd had. Gabriel is waarschijnlijk licht gewond en heeft zich terstond na het on geluk verwijderd. Tot nu toe heeft men hem niet kunnen vinden. GEWELDIGE OVERSTBOOMINGEN IN OKLAHOMA. New-York, 3 Juni. CV.D.) In do stad Oklahoma is de North Canadian River ten gevolge van een dagenlang aanhoudenden regen buiten de oevers getreden; zij heeft een zeer groot gebied vernield. Tot nu toe worden vijf dooden gemeld. Meer dan 1000 families zijn dakloos geraakt PRACTISCHE ONTWAPENING IN ARGENTINIë. Belangrijke beminigingon op de weermacht Buenos A ire e, 3 Juni. CV.D.) Tenge volge van dc ingrijpende bezuinigingen op do Argentijnsche militairo en marine-be- grooting is de sterkte van het leger ver minderd van 18000 tot. 12000 man en van do marine van 6000 op 400Q man. De infante- rieregiroonten zijn verminderd tot 10, de cavalcric-regimenten tot 8, de artillerie-re gimenten tot 3 en de regimenten pioniers tot 2. Het aantal divisies is verminderd van 5 tot 3. Gedurende twee jaar wordt dc op leiding van cadetten op dc militaire en ma rinescholen stopgezet. Alle extra toelagen en vergoedingen aan officieren zijn ge schrapt. De Argentijnsche regeerhig zal door haar delegatie ter ontwapeningsconferentie te Genèvp dc aandacht laten vestigen op dit, voorbeeld van practische ontwapening. New-York, 3 Juni (V.D.) Gemeld wordt dat de seismograaf te Mexico City een bui tengewoon hevige aardbeving, welke onge- ver 20 minuten heeft geduurd cn wier naard waarschijnlijk in den staat Oaxaco is gelegen, heeft geregistreerd. In het bizon der zou de grensplaats Panikarti(?) zijn ge teisterd. Do bewoners hebben ijlings hun huizen verlaten. Uit San Jcronimo (Oaxaco) wordt gemeld, dat de aardschokken reeds in den nacht van Vrijdag voor het eerst, zijn waargenomen. Karlsruhe, 3 Juni. (H.N.) De seismo graaf van de technische hoogeschool te Karlsruhe heeft vanmiddag een hevige aardbeving geregistreerd, waarvan do baard ongeveer 10.000 K.M. van Karlsruhe verwij- werd moet zijn. Dc wijzers schommelden zoo hevig, dat als zeker kan worden aange nomen, dat dc aardbeving, indien zij in be woond gebied heeft plaats gehad, ontzag lijke schade aangericht heeft. Talrijke personen omgekomen Boekarest, Juni. (H.N.) Donderdag avond Is het bergachtige gedeelte van do Dobroed^la door oen hevig noodweer geteis terd. Voojal do gemeenten Macin en Jijila zijn zwaar getroffen. Talrijke raenschen zijn om het leven gekomen. Binnen den tijd van een uur stegen twee beken in het ge bergte niet minder dan drie meter. Door hot water stortten verscheidene huizen in. terwijl veel vee verdronk. In Jijila werden verscheidene boerenwoningen door het. wa ter als het ware van den aardbodem weg gevaagd. De bewoners vluchtten op dc heu vels in do omgeving. Het gemeentehuis, waar een 30-tal personen toevlucht hadden gezocht, stortte in, waarbij elf personen om het leven kwamen. Do overigen werden ge red, doch verscheidene hunner waren ern stig gewond. Ook in Macin zijn talrijke slachtoffers te betreuren. Hondorden gezin nen zijn gevlucht De schade wordt op 20 millioon lei geraamd. DE FINANCIEELE HULPVERLEENING. Een Engelsch aanbod. P a r ij s, 3 Juni. (V. D.) Gemeld wordt» dat de Engelscho regeering aan do sub commissie van do financioele commissie van den Volkenbond, dia op bet oogenblik te Parijs de middelen bespreekt vóór den financieelen steun aan de Donau6taten, een belangrijk aanbod heeft gedaan. Do Engel- sche regeering heeft zich bereid verklaard de leening op korten termijn van de En- gclsche Bank tc veranderen in een Engel scho siaatsleening op langen termijn. Het zou zelfs mogelijk zijn de leening te ver- grooten. Zwitserland en Nederland zouden bereid zijn onder zekere voorwaarden aan deze hulpverleening mede te werken. De niouwe Franache regeering zal zich daarom waarschijnlijk reeds dc volgeude week moeten bezighouden met een defini tief voorstel. Men hoopt, dat een bedrag van 150 raillioen schillings voldoende za! zijn om Oostenrijk te helpen. DE BANK VOOR INTERNATIONALE BETALINGEN. Het directorium, Londen, 3 Juni. (V.D.) De gouverneur van de Bank van Engeland, Montaguo Nor- man, deelt mede, dat als opvolger van het afgetreden Britsche lid sir Charles Addis tot lid van bet directorium van do bank voor internationale betalingen te. Bazel is benoemd de Britsche financieele deskun dige sir Otto Nicmeycr. DE SKLAREKS ONDER POLITIE- TOEZICHT. Berlijn, 3 Juni. (V.D.) Na langdurige beraadslagingen besloot dc rechtbank bet verzoek van het ^Openbaar Mlnisterio, om terstond een bevel tot arrestatie van de gebroeders Leo cn Willy Sklarok uit (e vaardigen, niet In te willigen, aangezien de gebroeders Sklarek er niet van verdacht werden plannen tot ontvluchting to hebben. Besloten werd echter, dat zij min of meer onder politietoezicht zullen blijven, om een regelmatige afwikkeling van het proces tc waarborgen-

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 2