'AHERSF00KT5CH DAGDIAB" en Dinsdag 14 Juni 1932 -DE EEMLANDER" 30e Jaargang No. 294 TWEEDE BLAD TER VOORBEREIDING VAN LAUSANNE VIOLET SHARPE WAS ONSCHULDIG HET CONTACT TUSSCHEN MACDONALD EN HERRIOT DE NIEUWE NOOD VERORDENING Feuilleton DE GEHEIMZINNIGE INBREKER Macdonald en John Simon ie Parijs Londen, 11 Juni. (V.D.) Minister-pre- sident Macdonald is hedenmorgen, begeleid door den minister van buitenlandsche za ken, sir John Simon, en zijn dochter, naar Parijs vertrokken. De Fransche ambassa deur en lord Londonderry deden beide mi nisters uitgeleide. Parijs, 11 J u ni. (V.D.) Macdonald en sir John Simon zijn hedenmiddag te Parijs aangekomen. Zij werden o.a. ontvangen door Herriot en den Engelschen ambassa deur. Door het publiek hartelijk toegejuicht begaf het gezelschap zich onmiddellijk naar de Engelsche ambassade. Hedenavond wordt aan den Quai d'Orsay een feestmaal tijd gegeven, in aansluiting waarop de eerste politieke gedachtenwisselingcn plaats zullen vinden. De Engelsche minister van buitenland sche zaken heeft den vertegenwoordiger van de Temps een korte verklaring afge legd, waarin hij tot uitdrukking bracht, dat de voorbereidende Engelsch Fransche mi nisterbesprekingen naar zijn meening on der gunstige omstandigheden worden opge nomen. Een voorstel van Macdonald aan ilerriot? New-York, 11 Juni (V.D.) New-York- sche dagbladen publiceeren een bericht van de Londensche Sunday-Times volgens het welk Macdonald aan Herriot, teneinde het Engelsche en het Fransche standpunt met elkander in overeenstemming te brengen, zou voorstellen een uitbreiding van het Hoover-moratorium voor oorlogsschulden en herstelbetalingen met zes maanden, bene vens een overdracht van Duitsche spoor wegobligaties tot een ongenoemd bedrag als definitieve herstelbetaling. Een plan van het Engelsche de partement van financiën? Londen, 12 Juni (V.D.) De Sunday Dis patch meldt uit betrouwbare bron te heb ben vernomen, dat het Engelsche departe ment van financiën een plan heeft uitge werkt voor de economische herleving van Europa, dat voorgelegd zou worden aan de conferentie van Lausanne. In dit plan zou weliswaar een moratorium zijn opgenomen, maar tevens een verklaring, af te leggen door de aan de conferentie deelnemende mogendheden, ten gunste van een volledig schrappen der oorlogsschulden en herstel betalingen. Parijs, 12 Juni (V.D.) De gedachtenwis- selingen tusschen Macdonald en Herriot worden in politieke kringen alhier druk besproken. Voor zoover thans bekend is, schijnen de Engelschen hun standpunt in zake volledige schrapping der herstelschul den te hebben verlaten. Macdonald zou echter den levendigen wensch geuit heb ben, dat Frankrijk zou afzien van het net to-saldo. opdat rnen hiermede bij Amerika indruk zou kunnen maken en zoodoende de V.S. zou kunnen bewegen tot een zeker toe geven met betrekking tot de intergeallieer- de schulden. Eenige bladen meenen zelfs te weten, dat Engiland zich bereid zou heb ben verklaard aan al die staten hun schul den kwijt te schulden, die van hun kant afzien van de Duitsche herstelbetalingen. Daar Frankrijk hiervoor echter weinig zou gevoelen, is men van meening, dat een an- dere oplossing wordt gezocht, welke zou be staan in een voorloopige verlenging van het Hoovermoratorium tot December. In dien tijd zou een bijzondere commissie belast worden met een onderzoek van de wegen en middelen om of tot een „systeem van definitieve regeling" te komen, of de her stelbetalingen geheel af te schaffen. Men hoopt op deze wijze ook den tegen stand van de rijksregeering te breken, daar de deuren zouden open blijven voor later. Wat de ontwapeningsconferentie betreft, zijn beide partijen het er over eens, dat de conferentie van Genèvo onvoorwaardelijk tot een tastbaar resultaat moet komen, ten einde het vertrouwen van het publiek al thans gedeeltelijk te herstellen. Van Fran- schen kant schijnt men zich accoord te wil len verklaren met een bewapcningsvacan- tie; men spreekt van een tijd van 10 jaar. De Engelsche plannen echter gaan nog ver der. Macdonald wenscht een kwalitatieve en kwantitatieve ontwapening der Fran sche strijdkrachten. De Engelsche ministerpresident over het eerste contact. Parijs, 13 Juni (V.D.) De besprekingen tusschen den Franschcn ministerpresident Herriot en den minister van financiën Ger main Martin eenerzijds en den Engelschen minister-president Macdonald en den Brit- schen minister van buitenlandsche zaken anderzijds zijn Zondagmiddag tijdens 'een uitstapje naar Versailles voortgezet en wer den eerst tegen 11 uur 's avonds na een di ner in de Engelsche ambassade geëindigd. Herriot heeft nog laat in den nacht een be zoek gebracht aan den president der Fran sche republiek Lebrun om hem op de hoog te te stellen van het verloop der bcsprekin gen. Macdonald heeft na afloop van de con ferentie tegenover de pers een verklaring afgelegd, waarin hij er met nadruk op wees, dat er geen sprake was van onder handelingen, doch slechts van een weder- zijdsche gedachtenwisseling, welke ten doel had vast tc stellen in hoeverre het stand punt der beide regeeringsleiders in ver schillende internationale vraagstukken met elkaar in overeenstemming was. Wij heb ben noch onderhandeld, noch een compro mis gezocht. Wij hebben echter vastgesteld, dat onze gedachtengang in dezelfde rich ting loopt en volgens dezelfde beginselen wordt geleid. Wij zullen onze opvatting met die van de ministers van andere landen uitwisselen. Men kan echter thans reeds met nadruk vaststellen, dat de leidende re geeringen besloten zijn alles te doen om de conferentie van Lausanne te doen slagen. Wij, Herriot en ik, zullen al onze krachten inspannen om de op de agenda staande vraagstukken op te lossen. Herriot heeft deze verklaring van Macdo nald bevestigd en heeft er aan toegevoegd, dat hij en zijn Engelsche collega alle vraag stukken geduldig hebben onderzocht, die op het oogenblik internationaal op den voorgrond staan. Macdonald en Simon begeven zich he denochtend in gezelschap van Herriot naar Genève, waar zij Dinsdag en Woensdag aan do zitting van do algemeene ontwapenings commissie zullen deelnemen. Zij zullen te gelijkertijd de conferentie van Lausanne, die Donderdag a.s. begint, voorbereiden. Een „eenvoudige verlenging" van het moratorium? Parijs, 13 Juni (V.D.) Over het resultaat van do besprekingen tusschen Macdonald en Herriot zijn slechts weinig bijzonderhe den bekend. Bevestigd schijnt evenwel te worden, dat men van Engelsche zijde ertoe geneigd zou zijn het Fransche standpunt te ondersteunen inzake een eenvoudige ver lenging van het moratorium, zonder dat op «enigerlei wijze hierdoor de aanspraken van Frankrijk in het gedrang komen. De delegaties vertrekken naar Genève. Parijs, 13 Juni (V.D.) Macdonald en de Britsche delegatie zijn hedenmorgen naar Genève vertrokken. In een anderen wagen van denzclfden trein reizen Herriot, Paul Boncour en Marcel Ray. Noch de Engel sche noch de Fransche minister-president hebben voor hun vertrek nog verklaringen afgelegd. Koortsachtig ondprzopk in Hp zaak van Lindbergh's baby New-York, 11 Juni (V.D.). Het onder zoek in de zaak der ontvoering van den baby van Lindbergh wordt koortsachtig voortgezet. Brinkert is voor een verder ver hoor naar New-Jersey-city overgebracht. De politie weigert eenige inlichting te ver strekken over het resultaat van haar on derzoek en wenscht evenmin iets mede tc doelen over do confrontatie van Brinkert met Condon. Do Amerikaansche overheid heeft Scot land Yard verzocht Emily Sharpe, de zus ter van het door zelfmoord om het leven ge komen dienstmeisje der familie Morrow, te arre6teeren. De verklaringen van de vrouw van Brinkert brachten geen nieuw licht in de zaak. New-York, 11 Juni (V.D.). De politie heeft bij nader onderzoek vastgesteld, dat Brinkert zijn garage-rekening niet heeft be taald met biljetten, waarvan de serie-num mers in overeenstemming zouden zijn met die, welke Lindbergh als losgeld heeft be taald. Het verhoor, dat ononderbroken 15 uur geduurd heeft, heeft niets bezwarends aan het licht gebracht. New-York, 11 Juni (V.D.). De in ver band met de affaire-Lindbergh gearresteer de Ernie Brinkert blijkt tijdens het ononder broken verhoor zijn onschuld hardnekkig volhouden. Condon, die met hem geconfron tcerd werd, kon hem niet herkennen als één der personen, met wie hij in verband met het losgeld onderhandeld heeft. Nasporin gen hebben echter uitgewezen, dat Brinkert kort voor zijn arrestatie een garagerekening in New-Rocherlo met bankbiljetten heeft betaald. Tevens werd vastgesteld, dat de se rienummers van deze bankbiljetten over eenstemmen met die van de biljetten, welke Lindbergh indertijd als losgeld heeft be taald Blijkens een later bericht is thans uitgemaakt, dat Violet Sharpe met betrek king tot de ontvoering onschuldig moet wor den geacht. New-York, 13 Juni. (H.N.) Uit Trenton wordt gemeld, dat het verhoor van den chauffeur Brinkert niets heeft opgeleverd. De politie zoekt thans naar den geheimzin- nigen John, aan wie het bedrag van 50.000 uitbetaald zou zijn. NA DE DéBACLE DER KON. VEREENIGING. Mr. Stokvis In appèl gegaan. Amsterdam, 13 Juni. Naar wij verne men is Mr. Dr. Benno J. Stokvis, ten dezen optredend voor de N.V. Hollandsche Schouw burg. in appèl gegaa;i van de door rle Arr. Rechtbank alhier gewezen afwijzende be schikking op de aanvrage tot failliet ver klaring van de heeren Louis Saalborn, Dirk Verbeek, J. W. F. Werumeus Buning en Eduard Verkade, zulks op grond van hun hoofdelijke aansprakelijkheid voor de schul den van de Kon. Vereeniging aan den Hol- landschen Schouwburg. GROOTE BRAND TE BERLIJN. Berlijn, 13 Juni (V.D) Tegen 1 uur Maandagochtend is zeer waarschijnlijk door kortsluiting brand ontstaan in één der bei de lichttorens, die het groote restaurant van het Lunapark flankeercn. De 30 M. hooge toren stond spoedig tot aan den top in brand. Het paviljoen, waarin het restau rant was ondergebracht, is geheel verwoest. Aan een H.N.-bericht ontleenen wij nog: Het vuur werd het eerst in het automa tische restaurant ontdekt en breidde zich, daar liet in het vele houtwerk rijkelijk voed sel vond, zeer snel uit, zoodat de brandweer die reeds aanstonds met groot materiaal was uitgerukt, telkens nog nieuw nmtenaal liet aanrukken. Slechts mot veel moeite slaagde men er in de rutsch-baan te behou den. Eerst na verscheidene uren van inge spannen arbeid gelukte het, het vuur onder do knie tc krijgen. Van den toren staat nog slechts het ijzeren geraamte overeind, dat echter wegens het gevaar van instorting omvergehaald zal worden. De bereikte resultaten door de pers belicht De meening der Parijsche bladen over de besprekingen tusschen Macdonald en Her riot is zeer verschillend. Terwijl do recht- sche bladen beUog-m, dat geen enkel tast baar resultaat kon worden bereikt, wijzen de bladen, die achter de regeering staan, er met nadruk op, dat tusschen de opvat tingen van de be de min'sters een toena dering is bereikt en zij ju:chen in het bij zonder het feit toe, dat de cischen van Frankrijk inzake het herstelvraagstuk van Engelsche zijde veel tegemoetkoming heb ben ontvangen. De Figaro verklaart, dat de beide minis ter-presidenten het slechts op één punt eens geworden zijn, n.l. over de publicatie van een verklaring, waardoor de onecnigheid voor het publiek verborgen blijft. De Ere Nouvelle juicht het loc, dat de opvattingen van de beid? ministers zooveel mogelijk met elkaar in overeenstemming worden gebracht. Hel gaat niet om een ge meenschappelijk Engelsch-Fransch front, want een dergelijke uitdrukking alleen heeft reeds iets agressiefs, dat beiden staatslieden ver is. Het schijnt thans definiteif vast te staan, dat men ook aan Engelsche zijde de on mogelijkheid inziet de schadevergoeding af te schaffen, zoolang Amerika niet afziet van de intergeallieerde schulden. De Rèpublique, het orgaan van den lin- ker-vleugel van de radicaal-socialistische partij, ziet in de gemeenschappelijke reis van de beide minister-presidenten een sym bool. Het feit, dat in het ontwapenings- vraagstuk geen tegenstellingen bestaan en dat overeenstemming bereikt is over de mogelijkheid van een verlenging van het Hoover-moratorium, beteekent voor de aan staande onderhandelingen een gunstig voorteeken. De Matin meent te weten, dat de Brit sche minister-president bij de gehouden be sprekingen herhaaldelijk het voornemen heeft geuit Duitschland uit te noodigen een verklaring te teekenen, waarin de vredes gezindheid tegenover Polen en de onaan tastbaarheid van den corridor zouden wor den vastgelegd. Deze verklaring beschouwt men aan Engelsche zijde als een tegen prestatie voor zekere vernrnderingen der herstelscliulden, waartoe Engeland te Lau sanne zou willen medewerken. PARLEMENTSVERKIEZINGEN IN NEW FOUNDLAND. Londen, 13 Juni. (V.D.) Bij de verkie zingen voor het parlement in Newfound land werd, volgens de tot nu toe ontvan- gon berichten, de regeering verslagen. De regeering had tot dusver in het parlement 28 van de <10 zetels, tegen 12 voor de oppo sitie. De verkiezingen in Newfoundland werden dit voorjaar uitgeschreven als ge volg van de ernstige onlusten, tijdens welke het parlement werd bestormd. De minister president Richard Squires moest destijds vluchten. Hij en verscheidene van zijn col lega's werden ervan beschuldigd gelden te hebben aangenomen en regeeringsdocu- menten te hebben vervalscht. Amersfoort. Vrijdag 17 Juni. Hotel de Zwaan. Verkoop perceclen hooigras. 12 uur. Woensdag 22 Juni. Verkooplokaal Muur- hiïizcn 47, verkoop van inboedel en win- kclgoederen. V/2 uur. Vrijdag 24 Juni. Terrein Nederl. Spoorwe gen, veiling van spoorhout. Dinsdag 28 Juni. Café „Het Boompje", ver koop van winkel-woonhuis, Beekensteinsche- laan 56; dubbel burgerwoonhuis Beeken- steinschelaan 50; burgerwoonhuis, Beeken- steinschelaan 52; burgcrwoonhuis, Beektn- steinschclaan 51; winkel woonhuis, Wostïin- gel 26 en winkelwoonhuis, Nieuwowep 5; benevens bosch- en struikcntcrrcin, te Oud- Leusden gelegen. 8 uur. Donderdag 30 Juni. Hotel „de Zwaan", verkoop liocrderij Teut 44; schuur met erf, Waltherstraat; huis, Langegracht 18 S uur. Baarn. Woensdag 15 Juni. Hotel „Central." Verkoop van twee winkelhuizen (Brinkstraat 15a en 17). 8 uur. Donderdag 16 Juni. Hotel „de la Proüfe- nade". Verkoop villa „Dennenhorst", Eefn- nesserweg 62. 8 uur. Dinsdag 21 Juni. „De Lindeboom." Ver koop van perccelen wei- en hooilanden. 11 uur. Woensdag 22 Juni. Hotel „de Pauw." Ver koop van hotel „do Pauw", Eemnesserweg 59. 8 uur. Vrijdag 24 Juni. Hotel „de Pauw." Verkoop hotel-inventaris. 10 uur v.m. Schcrpcnzcel. Woensdag 29 Juni. Hotel „Boschzicht". Verkoop Hofsteden, wei- en bouwlanden, benevens hout. 10 uur. Opheffing van het verbod der stormtroepen Intrekking uniformverbod Berlijn, 13 Juni. (V.D.) Betreffende den inhoud der a.s. noodverordening inzake de binnenlandsche politiek verneemt de Deut sche Zeitung de volgende bijzonderheden: De nieuwe noodverordening zal geba seerd zijn op de noodverordening inzake de „op militaire leest geschoeide organisaties" d.d. 5 Mei, waarbij dergelijke organisaties en hun statuten onderworpen worden aan een zekere controle vanwege het rijksmi- nisterie van binnenlandsche zaken, dat ge machtigd wordt overeenkomstige voor schriften uit te vaardigen. Do nieuwe ver ordening zou als essentieelo punten in houden: 1. Intrekking van het verbod der S. A., S. S. en de overige verboden nationaal-so- cialistische organisaties. 2. Intrekking van het uniformverbod. 3. Onderwerping van de afweerorganisa- tics met inbegrip der S. A. enz. aan het toezicht van het rijksrainisterio van bin nenlandsche zaken. Uit het laatste en uit de verordening d.d. 5 Mei blijkt, dat de leiders der S. A. eerst de statuten moeten voorleggen aan het rijksministerie van binnenlandsche zaken. Daarbij zouden dan de noodige afspraken kunnen worden gemaakt inzake alle bi- zonderheden speciaal betreffende de toe komstige organisatie en werkwijze der S. A. Het is dikwijls een vooruitgang als men van iets terug komt. Uit het Engelsch door A. TREUB. 79 Waarom een onnoodig martelaarschap oproepen, Peter? vroeg Lee Wang sarcas tisch. Moeten wij, Braces, lijden tot stich ting van het volk? Kan je je mond niet houden? snauwde Clinton, zijn hand dreigend opheffend. Lee Wang glimlachte met zijn vriende lij ksten glimlach en zweeg. Le? Wang is mijn halfbroeder, her haalde sir Peter, Clinton recht aanziende, maar zelfs al was hij mijn volle broeder geweest, zou ik hem geen seconde onder dak verleend hebben, als ik geweten had dat hij dc bedrijver was der misdaden, die aan den Decker toegeschreven worden. Oh, zei Clinton, zich niet bloot gevend. Zelfs nu vind ik het moeilijk te geloo- ven, dat zijn uitbarsting hedenavond iets anders was dan het gevolg van een dwaze ing?vfng een romantische wensch, om jden Decker na te streven. Hij lijdt aan die dwaze ingevingen, zei Clinton droogweg, met zijn hoofd knikkend Jn de richting van het stuk staal, dat in het deurpaneel stak. Twee er van zijn noodlot tig geworden. voor andere menschen. Uo zei, dat Lee Wang uw halfbroeder is? Sir Peter aanvaardde do berisping met saamgeklemde lippen cn de koele aandui ding om voort tc gaan zonder verzet. Enid kwam dichter naar hem toe cn hij ging niet weg. Toen mijn moeder stierf, zei hij zon der verderen omhaal, beweerde mijn vader, dat zijn hart gebroken was. Zijn stem werd opeens bitter en Enid drukte begrijpend zijn arm. Met bijna het laatste van zijn geld scheepte hij zich in voor een reis om de wereld, om vrede en den dood te zoeken. Hij vond den dood in Tsinan, in de armen van zijn Chineesche vrouw! Paatje! riep Enid vol medelijden uit. Beknopt verteld. Uitstekend, zei Lee Wang goedkeurend. Arthur! Arthur! zei Clinton op vader lijke manier. In zün testament liet hij mij weinig van de ooispronkelijke bezitting na, ging sir Peter voort, zonder te letten op de onder brekingen. Alles, behalve het kleine onver vreemdbare goed was weggegaan, om zijn Chinecsch thuis te onderhouden. Maar hij vermaakte mij een kind van zes jaren Lee Wang en zijn Chin?esche moeder. Ik was toen achttien jaar. Het kind werd naar Engeland gezonden, vermoedelijk door zijn moedor, die graag van hem af wilde zijn. Ik had natuurlijk het land over zijn aanwezigheid, maar uit eerbied voor de wcnschen van mijn vader zond ik hem naar een particuliere school. Je vindt het zeker wel goed als ik tij dens de preek zit? vroeg Lee Wang iro nisch. Ook een sigaret als ik mag? Sir Peter gaf geen antwoord, maar Clin ton wenkte zijn gevangene naar den Ches terfield met een beweging van zijn pistool. Lee Wang boog voor Nina, die de beleefd heid met een bekoorlijken glimlach beant woordde en zij beiden liepen onverschillig door de kamer en gingen zitten. Clinton zocht zijn zakken na en schoof hun een ge havend pakje sigaretten en een doosje luci fers toe en na eerst het pakje aan Nina ge presenteerd te hebben, die cr volstrekt niet afkeerig van was, koos Lee Wang met zorg een sigaret, en ging achterover zitten om er van te genieten. Als dit het einde van het spel was, nu, dan was het het einde van het spel! En wat deed het er toe? Hij peins de, dat het vroeger of later moest komen. Nu? zette Clinton aan, zich weer tot sir Peter richtend. Lee Wang was buitengewoon knap op school bijna schitterend, ging de baro net rustig voort, maar, bij het ouder wor den openbaarde zich een wreede, listige trek bij 1 m. Hij martelde vogels en andere dieren, blijkbaar alleen voor het plezier, dat het hem verschafte. Ik kan slechts denken, dat het de Chinees in hem was Nonsens! kwam Lee Wang driftig tus- schenbeide. Zijn de Chineezen wreedcr dan de blanken? Ik geloof dat eerder het tegen deel het geval is, behalve in je sensatie romans. Waarom krijgt de Brace in mij ni<^t de schuld? spotte hij. Wij zullen later van jou hooren! viel Clinton scherp in. Leo Wang trok zijn eenigen wenkbrauw op en ging weer achterover zitten met een sarcastischen glimlach. Ik ontdekte echter, ging sir Peter kalm voort, dat hij een dief was. Scnsatielec- tuur trok hem machtig aan en zijn sym pathie was altijd voor den dief. Toen kwam er een reeks onbeduidende diefstallen, ge volgd door belangrijker beroovingen in on ze onmiddellijke nabuurschap, en deze laatste werden altijd voorafgegaan door een kennisgeving aan het gekozen slachtoffer, die de onveranderlijke vorm had van een Ruiten Aas anders niets. Het was een romantische handelwijze, zooals die haar oorsprong vinden kon in het hoofd van Lee Wang en toen ik hem beschuldigde dezen geheimzinnigen dief te zijn, ontken de hij het niet. Ik probeerde met hem te redeneeren. Ik pleitte bij hem, sprak over den goeden naam van onze familie en hij hij lachte me uit! Hij beknorde me over mijn belachelijke trots, mijn ver waandheid, mijn armoede, zoodat ik ik c<e gelegenheid gretig aangreep om hem naar de gevmgenis te zenden, toen hij voor een klein bedrag mijn naam ver- ■valschte, een bedrag, dat ik hem graag ge geven zou hebben als hij het mij gevraagd had. Ik dacht, dat een tijd gevangsnis hem zou veranderen. En ik stond terecht als Arthur Brace, viel Lee Wang in. Een alleraardigst dilem ma voor mijn trotschen broeder. Zou ik als een Brace naar dc gevangenis gaan of als een Chineesche bastaard met geldige aanspraak op den goeden ouden familie naam? Clinton keek hem woedend aan, en Lee Wang gooide dc asch van zijn sigaret op het karpet en glimlachte vriendelijk. Je moet je bovengebit laten nakijken, Clinton, ging hij luchtig voort. Men moet kieskeurig zijn op het punt van tanden. Houd je mond! Zeker. Sir Peter zuchtte diep. Ik zag hem eerst weer in de oorlogs jaren. Hij schreof me uit Frankrijk en na den slag aan de Somme werd hij vermeld als vermist cn later kwam hij naar mij in het oude huis. Hij .vas gedeserteerd met de verontschuldiging dat zijn trouw meer aan China behoorde dan aan het land, dat hem in de gevangenis gestopt had. Hij had zich als Chinees bij een Cliincesch werk- bataillon gevoegd, cn had tenslotte zijn weg naar Engeland gevonden. Hij vroeg mij hem te herberg?»! en ik bedacht, dat hij mijn broeder mijn halfbroeder was. Ik kon hem niet aan de militaire autoriteiten uitleveren. Ik hield hem als mijn knecht, op voorwaarde, dat hij zijn moeders natio naliteit en zijn voornaam behield, en dat hij zijn inbrekersgewoonten opgaf. Hij nam het aan en beweerde, dat hij veranderd was en als bewijs cr van diende het feit, dat de Ruiten Aas niet weder verschenen was. Hij hield op en keek Lee Wang bijna droevig aan. Ik geloofde hem, ging hij langzaam voort. En ik ben vast overtuigd dat hij zich behoorlijk gedroeg tot hij, twee jaar gele den, trouwde. >e gaat toch mij zeker niet de schuid geven? vroeg Nina op beleedigden toon. Toen de Decker het eerst met zijn werk begon, ging sir Peter voort, verdacht ik na tuurlijk Lee Wang, maar hij kon mij ver zekeren dat mijn vermoedens ongegrond waren. Bij een gelegenheid, toen de Decker een brandkast in Now Lyon beroofde, was Lee Wang bij mij in Hamilton en mijn vermoïdens hielden van dien tijd af op. Of schoon ik geen reden had haar met groote genegenheid te beschouwen, verdacht lk toen zijn vrouw niet! En dat moet je nu ook niet! zei Le« Wang heftig. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 5