DE KAMPIOENSCHAPPEN TE ASSEN EGMOND EN LEENE NAAR LOS ANGELES EGMOND NATIONAAL KAMPIOEN Pijnenburg uitgeschakeld OM HET NATIONAAL KAMPIOENSCHAP VEEL REGEN, WEINIG BELANGSTELLING Mej. Vierdag geklopt TIMMER VERLIEST IN ENGELAND WIELRENNEN Van der Heuvel en Moeskops winnaars in de andere categorieën Amsterdam, Zaterdag. (Vau een spe- cialen verslaggever). De weersomstandigheden waren plotse ling sterk veranderd. Heerscbte «r de laatste week een tropische hitte, vanmiddag en vanavond was het in het Stadion zelfs vrij koud te noemen, terwijl een lichte mot regen het verblijf binnen do muren verre van aangenaam maakte. Gelukkig zette de regen niet door, daarvoor was de wind te fel. Bij de voorwedstrijden der Nederland sche kampioenschappen was do belang stelling van de zijde van bet publiek maar heel matigjes. Intusschcn is er toch in de verschillende wedstrijden goede kamp ge leverd. Vooral in de sprints werd hard ge vochten, doch cenigc renners waren in dus- danigen vorm, dat zij zich gemakkelijk in de finale welke morgen (Zondag) worden veneden konden plaatsen. Allereerst bij de amateurs. Winnaars der series waren: D. van Dijk, Homma, van Keijen, B. van Dijk, Koelen, B. Leene, .1. van Egrnond. De vijfde serie verliep al zeer on gelukkig. Toen de zeven rijders, die in deze serie uitkwamen, het laatste rechte eind voor de finish namen, ontstond er een bot sing, waarbij van der Linden op de baan kwam te vallen. De renner de Haan kwam te midden van de jury terecht, waarvan twee personen kwamen te vallen. Geluk kig liep een en ander nog al goed af; met wat schrammen en schrik ging het wel weer. Van dor Linden had zich echter dus danig bezeerd, dat hij vandaag niet meer behoefde uit te komen, doch morgen direct in de laatste demi-finale kon starten. Toen tenslotte deze serie weer opnieuw werd verreden, knapte er een drietal banden, weshalve wederom de rit moest worden af gebeld. Voor de derde maal ging het beter en nu kwam Koelen als winnaar uit den strijd. De Vos en van Wijk wisten zich bij de amateurs in de herkansingsritten te plaat sen, zoodat een negental renners zich aan meldden voor de demi-finales. In de eerste halve finale won van Eg- mond, die momenteel in buitengewonen vorm is, gemakkelijk van van Reyen en de Vos. In de tweede halve finale won B. Leene; deze rit werd over gereden wegens een protest van Homma. Doch ook toen won B. Leene gemakkelijk. Wat de Onafbankelijken betreft, v. d Leur, v. d. Horst, van den Heuvel, Crooimans, Ikelaar, Bouquet en P. Leene toonden zich de sterksten in de verschillen de series. Hierbij plaatsten zich nog Thiel en Hoevens. De demi-finales waren resp. voor v. d. Leur, van den Heuvel en Hoe vens, zoodat deze drie renners elkaar in de finale zullen ontmoeten. Tenslotte de profs. Moeskops won vrij gemakkelijk van van Oers en v. Rossum in zijn serie. Meijer won zooals hij wilde van Wals en v. d. Boogaerd, terwijl in de derde serie G. Leene zich de meerdere toonde van van der Heiden. Jan Pijnenburg tenslotte won de vierde serie van K, van Nek en Thomas. In de twee herkansingsritten plaatsten zich van Oers en Wils (de laatste na tweemaal over rijden) op de eerste plaats. Ook de demifinales verliepen, zooals men gedacht had. Moeskop reed tactisch tegen van Oers, die steods de leiding had. Doch op den streep klopte Piet toch nog zijn tegenstander. Pijnenburg gaf G. Leene geen kans en Wals nam het tegen J. Meijer op. Wals trachtte door reeds in de eerste ronde hard van stapel te loopen Meijer uit te rijden, doch deze volgde precies en op het laatste rechte eind was Wals volkomen uitgereden, waardoor Meijer zich opzittend een plaatsje in de finale verzekerde. Moeskops, Pijnen burg en Meijer komen dus in de finale tegen elkaar uit Hlormedo waren de voorwed- strijden afgeloopen. Na de pauze werd het C 1 u b k a m- pioenschap op de baan 1932 verreden. Deze wedstrijd bestond uit een sprintwed strijd en een achtervolgingswedstrijd. De totaal-uitslag luidt: 1. Olympia (Amsterdam) i punten. 2. De Kampioen (Haarlem) 5 punten. 3. en -i. Sparta (Den Haag) en Excelsior (Amsterdam) ieder 6 punten. 5. 6 en 7 Germania (Amsterdam), 's-Gra- venhage (Den Haag) en do Bataaf (Half weg) ieder 7 punten. 8. en 9. en 10. Ylysscs (Amsterdam), De Germaan (Amsterdam) en Le Champion (Amsterdam) ieder 8 punten. De tweede dag. 'Amsterdam, Zondagavond. Op den tweeden dag van de Nederlandsche wieler kampioenschappen op de baan waren de tribunes wat dichter bevolkt, doch groot moclit de publieke belangstelling voor deze interessante wedstrijden toch niet hoeten. Het weer was minder koud dan gisteren, doch ook nu dreigde het vrijwel den ge heelen middag met regenen. Zonder vertra ging kon het omvangrijke programma ech ter worden afgewerkt. Sprintksmpioensehsp «meteor», 'Aangevangen werd met de derde demi finale van het sprintkampioenschap ama teurs, welke gisteren wae uitgesteld wegens «en valpartij van Van der Linden en De Wat GROOTENDORST voor sport U biedt, Maakt U het vlugst tot favorlott Utr.straat 16 - Amersfoort Haan. Van der Linden toonde zich do sterk ste en kon dU6 in de eindstrijden uitko men. Achtereenvolgens werden nu een rit a trois verreden in de verschillende cate- goricn. Van Egmond won de eerste manche der amateurs; v. d Heuvel die der Onaf- hankelijken en Pijnenburg die der profs. Doch toen annuleerde de wedstrijdcom- miesio deze manches wel wat laat en werd van voren af aan begonnen met mat- ohes k deux. In den eersten rit tusschen Leene en Van der Linden nam Leene den kop. Als er nog een halve baan te rijden is. slingert Leene vlak voor de Marathontribune danig, zoo dat hij komt te vallen. Van der Linden rijdt over hem heen. De laatste komt er. evenals gisteren, het minst goed af en wordt weg gedragen. Gcrutmcn ti)d later wordt overnieuw be gonnen, docb thans gaat de eerste manche tuescben Van Egmond en Leene. De eerste wint gemakkelijk. De tweede rit tusschen Leene en Van der iLinden wordt door Lee ne gewonnen, terwijl Van Egmond den laatsten rit gemakkelijk van Van der Lin den weet to winnen. De laatste had zicht baar last van zijn blessures, die hij giste ren en heden bad opgeloopen. Van Egmond werd dus amateurssprint- kampioen van Nederland. Van den Heuvel winnaar der Onafhankelijke n. In den eersten rit der Onafhankelijkon 6laat Van der Leur Hoevens op gemakke lijke wijze en ook Van den Heuvel kan Hoevens in den tweeden rit overwinnen. In den beslissenden rit moet Van der Leur don kop nemen en tactisch wacht v. d. Heuvel zijn kans af. Deze komt eerst op 150 Meter voor de finish, als hij prachtig naar voren schiet. Een spannende rece ont staat op het laatste rechte oind, waarbij Van den Heuvel met miniem verschil wint. Moeskops winnaar der profs. De eerste manche der profs ziet Meijer en Pijnenburg aan den start. Pijnenburg schiet in den laatsten bocht naar voren, doch Mci|er houdt bij. 0.1. ging Pijnenburg het eerst over de streep, zij het met een kwart wiel. Doch de jury besliste andere en echonk Meijor de overwinning. In de tweede manche wordt Meijer door Moeskops gedwongen den kop te nemen. Onze veteraansprinter rijdt een bij uitstek tactische sprint cn verrasto Jaap Meijer bij bet ingaan van den laatsten bocht volko men. Moeskops wint gemakkelijk. Wegens oen lekke band wordt de laatste manche tusschen Pijnenburg en Moeskops afgebeld. Overgereden neemt Pijnenburg wederom den kop. Als bij het ingaan van den laat sten bocht Pijnenburg er van door gaat, haalt Moeskops hem in en wil bij het laat ste rechte eind met hom gelijk naar de finish spurten. Doch dan slingert Pijnen burg tot tweemaal toe zijn machine naar rechts en verhindert daardoor Moeskops hem op zij te komen. Wellicht was deze geste reglementair toelaatbaar, sportief is het in elk geval geenszins en het blijkt dan ook, dat de wedstrtjdcommissie Pijnenburg, die natuurlijk gemakkelijk eerste was ge worden, wegens unfair rijden uitgeschakeld heeft. Hiermede won Moeskops don rit en daarmede het kampioenschap sprint der profs. De Hagenaar bood nog aan den rit over te rijden, doch de wedstrl'jdcommissie bleef bij haar eens genomen besluit. Van Egmond. Van den Heuvel cn Moes kops ontmoeten elkaar dus in den strijd om hot nationale kampioenschap. Van Egmond rijdt naar Los Angeles. Nog vóór do pauze worden de drie man ches A deux verreden om het kampioen schap van Nederland alle categorieën. Eerste manche: Van Egmond neemt het in de eerste manche op togen de taaie Van den Heuvel. Bij het ingaan van de laatste bocht zijn beide renners reeds in vol tempo. Met iets meer kracht werpt Van Egmond zich in de laatste meters vooruit cn pas seert als eerste de finish. Tijd laatste 200 Meter 12sec., de snelste tijd intusschcn die gemaakt is tot nu toe. In de tweede manche geeft Moeskops den Onafhankelijkon kampioen geen kans en wint met klein verschil, doch zeer gemak kelijk. Tijd laatste 200 Meter 14 sec. De beslissende derde mancbe brengt Van Egmond tegen Moeskops. Van Egmond, een nog jongo renner, aan het begin van zi)n kunnen, Piet Moeskops, de veteraan, die reeds zoo veel lauweren heeft behaald en nog steeds beschouwd kan worden als een der sterkste sprinters ter wereld. Gebalanceerd wordt er niet, Van Egmond neemt den kop en wil door een flink tempo trachten Moeskops uit te rijden voor do laatste 200 Meter. Op een halve baan voor de finish is het tempo dan ook al boog op gevoerd en in volle rush gaan de renners de laatste 200 Meter in. Van Egmond ligt voor en hoe Moeskops zioh ook inspant, Van Egmond wint op fraaie wijze. Tijd laatste 200 Meter 12JS sec. Met een krans en het nationale tricot, rijdt Van Egmond zijn eererondje, hartelijk toegejuicht door de toeschouwera. Uitzending naar Los Angelos. Naar wij vernemen heeft het Bestuur van de Nederlandsche Wielren Unie beslo ten, in verband met de gehouden voor- oefenwedstrijden tn binnen- en buitenland en de uitslagen van het gistermiddag ver reden kampioenschap sprint-amateurs, de renners J. J. van Egmond (De Kampioen Haarlem), en B. Leenen (Sparta den Haag) uit te zenden naar Los Angelos, voor deel neming aan de sprintwedstrijden van Olympische wielrentoumooi. SCHERMEN ZWEMMEN Voonvedstrijden in het Utrechische district Zooals reeds gemeld, werden Zondag in vier districten de voorwedstrijden gehouden om het Nationaal degcnkampioenschap, waarvan de finale op Zondag 26 Juni a.s. te Scheveningen geschermd zal worden. Voor deze provincie werd in plaats van Soesterberg, Utrecht aangewezen, zoodat de voorwedstrijd voor dit district in de scherm- zaal van Hulssen alhier gehouden werd. Van de 12 ingeschreven schermers ver schenen de hecren: S. van Dijk (Amers foort), H. Scboch. J. K. F. van Hulssen Jr., P. G. Hooghoudt, H. E. Beunke, J. de Beau fort en E. van Olden (schermvereeniging Utrecht) en J. G Sissingh (Socsterherg). Deze werden in ééne poule ondergebracht en schermden om vier plaatsen naar de finale. Als hooidsocondant fungeerde Dr. W. P. Hubert van Blijenburgb. De partijen werden thans niet door een zekér aantal treffers beslecht, doch in iedere partij moest orn drie gewisselde tref fers getrpkken worden, waarbij de coupe double als één gewisselde werd aangemerkt. Een nieuw systeem, waarmede de K. N. A. S. B. waarschijnlijk beoogd het. speci fieke degenschermen op to voeren. Op degenwedstrijden om meerdere tref fers, wordt er bij het plaatsen van den eersten treffer soms te veel gewaagd ook door geroutineerde scborrnkrachten, omdat één ontvangen treffer gelijk bij wedstrijden om een touché het geval is. voor ben nog geen verliespartij beteekent. Door het thans gevolgde systeem, waar bij de eindklasséering bepaald wordt door het kleinst aantal ontvangen treffers, kan het riskceren van een treffer nadeel op leveren. Voor elke gewisselden treffer rnoet. door de schermers steeds do noodige voorzich tigheid betracht worden, terwijl eerst na zorgvuldige verkenning der tegenpartij tot het plaatsen van den eindtreffer overge gaan dient te worden. In dezen voorwedstrijd bleek do Amers- foortsche schermer van Dijk uitstekend op dreef. Hij verzuimde nimmer, alvorens tot den aanval over te gaan, te voren het ijzer van zijn tegenstander vollodig uit de lijn te brengen. Zonder één enkele treffer te ontvangen, wist bij zijn twee eerste partijen te be ëindigen. Sissingh schermde met van Hulssen Jr. oeji keurige degenpartij. Na een coupe double wisten beiden elkaar één treffer toe te brengen, zoodat deze partij voor ieder twee ontvangen treffers in bun nadeel op leverde. Hooghoudt, die itl de laatste degenwed strijden steeds opviel, begon goed. Na en kele winstpartijen zakte hij af. Hij scherm de minder voorzichtig, waardoor hij te veel treffers in zijn nadeel achter zijn naam ge noteerd kreeg. De boste degenpartij werd geschermd in de derde ronde door de hoeren van Dijk en van Hulssen, die beiden over een uitste kende verdediging beschikken. Van Dijk wist deze partij te beèindigen, door een goe den aanval naar het been. Over het geheel werd door alle deelne mers goed degenspcl gegeven, terwijl na het uitschermen van de poule barrage noodig bleek tusschen de hceren Scbocb, Beunke en Van Olden. De barrage eindigde in het voordcel van eerstgenoemde. De uitslag werd als volgt: 1. S. van Dijk met 5 ontvangen treffers. 2. J. K. K. v. Hulssen met 0 idem. 3. J. G. Sissingh met 10 idem. 4. H. C. Schoch met 12 ontvangen tref fers (na barrage). 5. II. E. Beunke met 12 idem (na bar rage). C. E. van Olden met 12 idem (na barrage) 7. P. G. Hooghoudt met li idem. 8. J. de Beaufort met 16 idem. Voor de finale hebben zich geklasseerd de heeren S. van Dijk (Amersfoort), J. K. F. van Hulssen Jr., H. Schoch (Utrecht) en J. G. Sissingh (Soesterberg). ACTIVITEIT VAN DEN STICHTSCHEN SCHERMBOND. Wedstrijdprogramma De groot-e deelneming aan de uitgeschre ven wedstrijden van den Stichtschen Scherm bond om de clubkampioenschappen, was een aansporing voor het bestuur van dien Bond, om de Stichtsche schermers meer in wedstrijden tot elkaar te brengen. Het volgend wedstrijdprogramma werd ontworpen: Personeele wedstrijden op: 29 Juni te Zeist op sabel voor afd. I. 27 Juli te Amersfoort op degen voor af- deeling II. 29 Sept. te Utrecht op degen voor afd. I, 25 October te Amersfoort op floret voor afd. II. 23 November te Utrecht op floret voor afd. I. Clubkampioenschappen der Ie en lie kl in Januari 1933. WIM PETERS EN LOS ANGELES. De laatste kans. Zwolle, 19 Juni. Naar de Telegraaf ver neemt hebben de leden van den gemeente raad alhier, de heeren Houtens en Ooster- wijk, een voorstel ingediend om van ge meentewege duizend gulden beschikbaar te stellen teneinde den hink-stap-sprongkam pioen van Nederland, den stadgenoot Wira Peters, alsnog naar de Olympische Spelen te Los Angeles te kunnen afvaardigen. Mej. Luyken zwemt nieuw record, maar wordt gedisqualificeeqj Assen, 18 Juni. Bij onaangenaam re genachtig weer zijn hedenmiddag, in het open zwembad te Assen de wedstrijden om de nationale zwcmkampiocnschappen aan gevangen. Bij deze wedstrijden, die slechts weinig belangstelling trokken, is vandaag niet veel bijzonders voorgevallen; ofschoon de meeste cracks aanwezig waren, waren de tijden over het algemeen niet best, wat zoo wel aan de weersomstandigheden als aan het zware water geweten moet worden. De beste prestatie Werd geleverd in de 5X50 Meter estafette voor dames, die door R.D.Z. in 2 min. 48 *A sec. gezwommen werd, wat H sec. beneden het Nederlandsche record is. Een verrassing was de overwinning van Scheffer van D.J.K.. die den kampioen De Haas op de 200 M. vrije slag royaal klopte. De overige nummers brachten voor het meerondccl con prolongatie van het kam pioenschap van de winnaars van het vo rige jaar. Mej. Luyken zwom de 300 M. in 5 min. 19 sec., hetgeen 2 seconden beneden het Ne derlandsche record van Mevr. dc Groot van Gelder is, doch zij werd gedisqualifi- ceerd, daar zij den vrijen ^lag niet goed zwom. Tweede dag. Assen, 19 Juni. De heden alhier voort gezette nationale zwcmkampioenschappen zijn door meer publick bijgewoond dan gisteren en ook de weersomstandigheden waren beter. Maar de gemaakte tijden ble ven evenals gisteren beneden de verwach tingen. De cracks handhaafden zich ook nu weer, doch hun tijden schonken slechts op een enkel nummer bevrediging, terwijl ook de spanning te wcnschen overliet. Op de 100 Meter vrije 6lag dames ver lengde Willy don Ouden haar kampioen schap, evenals Ingeluyff bij de heeren. De 100 Meter rugslag dames was weer voor mevrouw Philipsen-Braun, do 100 Meter rugslag beeren voor De Haas, die daarbij revanche nam op Scheffer voor zijn giste ren geleden nederlaag. De 400 Meter vrije slag bracht ook nu weer een zege voor me vrouw Philipsen-Braun, hij de heeren voor van Hembergen. De damesestafettes waren voor de R.D.Z. de hecrenestafettes voor de H.Z. en P.C. en A.E. '70. Opmerkelijk was, dat mej. Selbaoh (A.D. Z.) op de 100 Meter vrije slag mej. Vierdag, deelneemster aan de Olympische Spelen, royaal klopte. De schoonspringer Stotijn had een goeden vorm en won zonder moeite van Lotgering. De in memoriaum H. van Essen-beker, zoowel als de Turmacbeker, waarvan de eerste in 't bezit komt van dc vereeniging, die het meeste aantal punten behaalt over den geheclen wedstrijd, de tweede bij de estafettes werden voor dit jaar heide ge wonnen door de R.D.Z. De uitslagen waren als volgt: 100 Meter vrije slag dames: 1. W. den Ouden (R.D.Z.) 1 min. 11 sec. 2. C. Laddé (Het IJ) 1 min. 13 'A sec. 3. J. SelbAch (A.D.Z.) 1 min. 14 A sec.; 4. Marie Vierdag (Het IJ) 1 min. 16 -A sec.; 5. D. Hüsken (A.D.Z.) 1 min. 18 sec, 100 Meter vrije slag heeren: 1. E. G. Ingenluyff (H.Z. cn P.C.) 1 min. 5 sec.; 2. G. van Voorst (A.Z. '70) 1 min. 5 'A sec.; 3. H. van Essen (Het IJ) 1 min. 9 sec.; 4. G. Regter (R.Z.C.) 1 min. 11 sec. 5. W. Del vel (R.Z.C.) 1 min. 12 sec.; 6. P. L. Pannenborg (A.Z. '70) 1 min. 14 sec. 3X50 Meter wisselslag estafette dames: 1. R.D.Z. I 1 min. 52 H sec.; 2. H.D.Z. 1 min. 59 sec.; 3. Het IJ 1 min. 59 A sec.; 4. S.Z.C. 2 min. 3 A sec.; 5. R.D.Z. II 2 min. 4 A sec. 3X50 Meter wisselslag estafette heeren 1. H.Z. cn P.C. 1 min. 42 sec.; 2. Haarlem 1 min. 42 sec.; 3. U.Z.C. 1 min. 42 sec. 4. ZIAN 1 min. 44 sec.; 5. H.V.G.B. 1 min. 54 A sec.; 6. Dolfijn 1 min. 46 A sec.: 7. Het IJ 1 min. 47 sec. Schoonspringen licercn: 1. J. L. Stotijn (H.Z. en P.C.) 133.32 punt. 2. H. Lotgering (Het IJ) 117.98 pnt. 100 Meter rugslag dames: 1. M. Philipsen-Braun (O.D.Z.) 1 uur 23 A sec.; 2. T. Baumeister (R.D.Z.) 1 uur 26 sec.; 3. M. O versloot (O.D.Z.) 1 uur 27 A sec.; 4. D. Ketelaar (H.D.Z.) 1 uur 31 sec.; 5. A. Hogeweg (R.D.Z.) 1 uur 50 sec. 100 Meter rugslag heereri: 1. J. H. de Haas (ZIAN) 1 uur 19 sec.; 2. J. C. Scheffer (D.J.K.) 1 uur 20 A sec.; 3. D.H.F. Wolters (V.Z.C.) 1 uur 21 sec.; 4. A. J. v. d. Meer (Haarlem) 1 uur 21 A sec.; 5. J. W. G. Faure (H.Z. en P.C.) 1 uur 24 sec. 4X100 Meter vrije slag estafette dames: 1. R.D.Z. 5 min. 15 sec.; 2. A.D.Z. 5 min. 26 sec.; 3. Het IJ 5 min. 29 sec.; 4. R.D.Z. II 5 min. 36 -A sec. P.C. 4 min. 42 sec.; 3. Het IJ 4 min. 45 lA sec.; 4. H.P.C. 4 min. 47 sec.; 5. Dolfijn i mi nuten 52.46 sec 400 Meter vrije slag dames: 1. Philipsen-Braun (O.D.Z.) 5 min. 51 sec.; 2. M. O versloot (O.D.Z.) 6 min. 14 A sec.; 3. M. Olscn (R.D.Z.) 6 min 57 sec. 400 Meter vrije slag heeren; 1. J. van Hembergen (Haarlem) 5 min. 58 'A sec.: 2. J. C. Laddé (D.J.K.) 6 min. 24 sec. In den eindstrijd op Queens Club Timmer heeft op het internationale toui- nooi van Queens Club, dat het voorspel van Wimbledon is, na uitstekend spel den eind strijd bereikt. Hij kwam daar gisteren te gen den sterksten Australischen Davis Cup- speler Crawford, die als no. zeven geklas seerd is in Wimbledon. Zooals verwacht kon worden, heeft Timmer verloren, doch do wedstrijd is er een geweest van zeer hoog peil. Met 16, 63, G3, C4 heeft Crawford gezegevierd. liet verschil lag vooral in den service. Dat was een handi cap voor Timmer, want in de rallies waren de spelers bijna geheel aan elkaar gelijk. Crawford had een iets grooter snelheid in zijn gevaarlijke cross-drive cn deze was het ook die telkens onhoudbare returns gaf. wanneer Timmer op den tweeden service een kans gaf. In de eerste set heeft Timmer zoo goed gespeeld als hij wellicht nimmer gedaan heeft. Zijn baselinespel sloot als een bus. Forehand- en backhanddrives werden in een uiterst snel tempo genomen en keer op kt or scoorde hij doordat Crawford den hal niet bereiken kon! In det tweede set werd de verdediging van den Australiër veel be ter en geleidelijk kon hij toen ook op meer aanval en op nog sneller tempo spelen. Zoo zagen de vele toeschouwers weliswaar een Ietwat eonzijdigen baselinestrijd, doch ccn strijd van hoog gehalte, met uiterst snelle en afwisselende raillies. Tot volleeren kwam geen der spelers, zoo snel waren de drives en zoo goed was, bij de enkele po gingen die gedaan werden om naar voren te komen, het volleeren. In de vierde set scheen het of Timmer een kans had om two acts all te maken en had hij midden in die set over een sterker service beschikt, dan zou hij er wellicht in geslaagd zijn. Doch nu greep Crawford zijn kans en legde alles in het winnen van de servicegames van Timmer. Hij verloor er een van zich zelf, door uitstekende returns van den Neder- Iandschen speler, doch slaagde er in om^er twee van Timmer af te snoepen, zoodat die sot met 64 aan hem kwam. Timmer heeft in dit tournci getoond, dat hij momenteel in een vorm is gelijk aan dien van zijn besten tijd. En dat is een ge lukkig verschijnsel voor onze tenniswereld! Moge het zoo blijven! (Vaderl.). JUBILEUMWESTRIJDEN „WILLEM III". De eindstrijden. Naclat Zaterdagmorgen nog een tweetal heats verroeid waren in het nummer Ovcr- naadsehe Vier tusschen „Willem ILJ" en „Laga" c-n „Poseidon" cn „Amstel", welke resp. gewonnen werden door „Laga" in 7 min. 36 sec. met 2 lengten en „Amstel" in 7 rnin. 30 scc„ werd begonnen met dc eind strijden. De Jonge Vier B werd met een taflcngte gewonnen door „De Hoop". 1. „Do Hoop", 7 min. 11 sec.; 2. Nercus. Voor Jonge Sciff B. verschenen in den eindstrijd aan den start „De Laak" (Mul der) en „Triton" (Vrijburg). 1. „Dc Laak" (Den Haag), S min. 3 sec., 2. „Triton" (Utrecht). Voor de Overnaadsche Sciff verschonen aan den start „Dc Amstel" en „Willem III". 1. „Amstel", 8 min. 23 2/5 sec.; 2. „Willem III Voor de Jonge Acht A. ging de strijd tus schen „Triton" (Utrecht) cn „Njord" (Lei don). Aanvankelijk zou dit nummer niet verroeid worden, aangezien esnigc. roeiers van „Njord" Vrijdagavond een auto-ongeluk gehad hadden waardoor zij geblesseerd wa ren. Op 500 51. waren de Utrechtenaren 1 leng te achter, na 1000 M. reeds 2 lengten en bij de finish ruim vier lengten. 1. „Njord" (Leiden), 6 min. 34 sec.; 2. „Tri ton" (Utrecht). Van de verdere wedstrijden volgen hier onder de uitslagen. Oude Twee: 1. Njord (Leiden; 7 min. 53 sec.; 2. Laak (Den Haag). Jonge Acht B: 1. Laga (Delft) 6 min. 27 sec.; 2. Aegir (Groningen). Overnaadschc Vier: 3. Amstel in 7 min, 29 3/5 sec.; 2. Laga (Delft). Jonge Sciff A; 1. Nautilus (Amsterdam) De Vries in 7 min. 47 sec.; 2. Amstel (Gos- selaar, Beerta). Jonge Vier A: t. De Hunze (Groningen; 7 min. 17 sec.; 2. Laak (Den Haag). Jonge Twee B: 1. Do Laak (Den Haag) 8 min. 10 sec.; 2. Laga (Delft). ^Oude Sciff: 1. Laga (Van Dongen) 7 min. 37 sec.; 2. A.R.S.A. (Boerma). Oude Acht: 1. Laga (Delft) 6 min. 19 sec.; 2. Nercus (Amsterdam). Double scull: 1. Het Spaarne (Haarlem) 7 min. 44 1/5 sec.; 2. De Hoop (Amsterdam). ZWITSERLAND—HONGARIJE. Bern, 19 Juni. (V.D.) Te Bern won Zwit serland op verrassende wijze van Hongarije met 31. Pauze 00. De drie doelpunten 4X100 Meter vrije slag estafette heeren: werden gescoord door Konck Trello Abeg 1. A.Z. 70 4 min. 39 A sec.; 2. H.Z., en J glen en Pasello.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 10