Agenda DE IJSVEREENIGING IN VERGADERING Bestuursverkiezing OP WEG NAAR ASSEN! PREDIKBEURTEN Besloten wordt tot opzegging van het lidmaatschap van i den Nederl. Bond Gisteravond had in lunchroom „Arasvor- de" een algemeene ledenvergadering van de Amersfoortschc IJsvereeniging plaats, welke slechts matig bezocht was. Tengevolgo van het bedanken van den voorzitter werd de vergadering gepresi deerd door het bestuurslid, den heer J. II. Krudde, die de bijeenkomst met een ge bruikelijk begroetingswoord opende. De bijzonderheid deed zich voor, dat ter wijl het reglement voorschreef, dat min stens 25 gewone leden aanwezig moeten zijn om een vergadering doorgang te kun nen laten vinden, er een onvoldoende aan tal leden aanwezig was, zoodat geen be slissingen genomen konden worden. De notulen der vorige vergadering wer den door den secretaris, mr. J. Frima, ge lezen en onveranderd goedgekeurd. Daarna is de vergadering geschorst; men ging de aan het aantal van 25 ontbre kende leden van huis ophalen en daar mede had men inderdaad nog succes! Na heropening werd in behandeling ge komen het bestuursvoorstel tot het niet moer verschaffen van statuten en regle ment aan nieuwe leden, hetgeen voorge steld werd als bezuinigingsmaatregel. Hiertegen kwam van verschillende zij den verzet; men vond, dat dit in geen en kele vereeniging achterwege bleef en dit toch ook niet bij de IJsvereeniging gebeu ren mocht. Men voelde het als een ernstig bezwaar aan, niet kennis te kunnen nemen wanneer men dat noodig of wenschelijk acht, van de grondslagen der vereeniging. De secretaris gaf een geheel andere in terpretatie van het voorstel: het betrof slechts een uitstel van de uitroiking ora dc samenstelling der exemplaren juist te kunnen doen zijn en zo dan te laten her drukken. Om in dien tijd niet in strijd met het reglement te komen, heeft het bestuur dit voorstel gedaan. Op advies van één der leden wordt dan besloten het betreffende reglementsartikel tot September 1933 te schorsen. Daarna kwam het voorstel van het be stuur tot opzegging van het lidmaatschap van den Nedcrlandschen Schaatsenrijders- bond. De penningmeester gaf hierbij als toelichting, dat hiervoor gedurende de laat ste 5 jaren een bedrag van 1230 ivas be taald. Door het bedanken,zou een belang rijke besparing te verkrijgen zijn. Ook dit voorstel vond echter bestrijding. O.a. werd aangevoerd, dat door een der gelijke maatregel de vereeniging gedeclas seerd worden zou. Men sluit zich uit een goed milieu uit en internationale rijders zullen op deze banen niet meer gezien worden, terwijl de rijders der Amersfoort- sche IJsvereeniging ook niet meer aan groote wedstrijden zullen kunnen deelne men. Ook paedagogisch zou het onjuist zijn: de vereeniging heeft de taak haar jonge leden in de gelegenheid te stellen een voor beeld te nemen aan erkend goede rijders. Andere leden weer konden zich wel met het bestuursvoorstel vereenigen en zouden voorloopig deze kosten ook geschrapt wil len zien. De discussies namen langen tijd in be slag en de meeningen omtrent de opzeg ging bleven verdeeld. Het bestuursvoorstel tot het bedanken voor het lidmaatschap van den Ncderland- schen Bond werd met 19—8 stemmen aan genomen. Van bestuurszijde werd medegedeeld, dat het verleenen van subsidie tot uitzending van nationale rijders ernstig in overwe ging genomen worden zal. Door het bedanken van de heeren v. Pa- reeren en Heufke Kantelaar, waren er twee bestuursvacatures. Hierin werd .voorzien door de benoeming van de heeren K. Mcu- lenbroek en P. Kortland. Er volgden daarop anededeelingen van het bestuur omtrent het. innen van dc con tributie en het verstrekken der bijkaarten. Dc bijkaarten zullen op den eersten dag van de opening van de baan niet meer aan de baan zelve ter beschikking worden gesteld. Hierin wordt voorzien -door het insluiten van een bijlage bij de toezending der lidmaatschapskaarten in het najaar. Men kan dan die bijkaarten bestellen zon der verplichting tot aanvaarding, wanneer er geen ijs komt. Bij de rondvraag kwamen enkele onder geschikte punten ter sprake, waarna de ver gadering gesloten werd. R.K. MUZIEK VERBEN. „WILSKRACHT". Concert in het Plantsoen. In de muziektent Plantsoen (Z.) zal de R.K. Muziek vereeniging „Wilskracht" op Woensdag 29 Juni a.s. een concert geven. Het programma is aldus samengesteld. Graf Zeppelin, marsch, C. Toikc. Orphée aux Enfcrs, Ouverture, J. Offenbach. Blumenlied, Gustav Lange. Suite Oriëntale. Fr. Popy. Stradella, Ouv., F. v. Flotow. Mondnacht auf der Aleter, Walzer, v. Folras. Marche aux Flambeaux (G. A. Meijerbeer), arr. G. Witman. My Regiment, marsch, H. L. Blankenburg. CITROëN-TENTOONSTELLINO. Een filmvcrtooning in „Amlcitia". Maandag 27 en -Dinsdag 28 Juni a.s. zal in „Amicitia" een Citroen-tentoonstelling gehouden worden van personenwagens, be drijfsauto's met dc nieuwste 4- en 6-cylin- der-modellen met balanceerende motor. De firma, die plaatselijk vertegenwoor digd wordt door den heer Nic. Bovcc Kamp straat, zal op genoemde dagen in hetzelfde gebouw filmvertooningen geven, dio op het bedrijf betrekking hebben. Men kan daar bij de fabrieken in volle werking zien. Daarnaast zal ook de interessanto expeditie met rupsauto's door Ccntraal-Afrika worden vertoond. Nadere bijzonderheden omtrent expositie en film Vindt men in een annonce in dit blad. De magnetische kracht van de T.T.--races doet zich wederom gelden Door het einde van de verkeersomleg- "ing ten behoeve van dc Zuidsingel-repa- ratie, mocht worden verwacht, dat de groo te trek naar de T.T.-races te Assen zich gisteren wel weer in hoofdzaak door de binnenstad bewegen zou. En die verwachting is niet beschaamd! Integendeel: wie zich gisteravond in de stad bevond heeft een bevestigend ant woord op de veronderstelling gekregen. Vielen de motorrijders die waren het in hoofdzaak, ofschoon ook liet aantal auto's niet onbelangrijk was! gisteren overdag nog maar „druppelsgewijze'' onze stad bin nen, tijdens den avond zijn wij dan toch wel van dien drop in den regen gekomen, zelfs in een heel fijnen motregen, opge bouwd uit ontelbare bestanddeeltjes. Gaan wij af op het kwantum bakkepof- fers, dat doortrok of de veste tot- pleister plaats maakte (na 12 uur gisteravond was Amersfoort slechts „doorgangshuis"!), dan moet het aantal bezoekers van de Tourist Trophee-races, het jaarlijks terugkeerende motorsport-evenement om „den Grooten Prijs van Nederland", wel buitengewoon groot geweest zijn. Want er zijn vele we gen, die naar Assen leiden! De trek was groot, gelijk andere jaren. Wederom zag men tot laat in den nacht van alles doorrijden. Er waren er uit Noord- en uit Zuid-Holland, maar ook uit Zeeland. Een prackt-gelegenheid voor jeug dige motorsport-vereerders om zich te be kwamen in de provinciale letters! Van die letters moet nog iets naders wor den gezegd. De motorrijtuigletters, aan bet bijbehoorende cijfer voorafgaande, waren voor de hier passeerende „Assen-gangcrs' uit Zuid- en Noord-Holland, Zeeland cn Utrecht resp. H.G.K.L. Een jeugdige toeschouwer, die tot na middernachi in onze omgeving dc passage gadesloeg, maak te de opmerking, dat deze letters zouden beteekenen: „Hier Geen Koffie La fenis." Wij hebben aan deze opmerking weinig waarde gehecht en het voeren van die nummers .alleen aan toevallige om standigheden toegeschreven! De stroom is uren onafgebroken doorge gaan. Op vrachtauto's werden heele fami lies meegevoerd. Alles ging naar Assen: va der, moeder en de Jantjes en Marietjes. Voor proviand was meestal zorg gedragen, het „hebben-en-houwen" was voor dit As ser-weekend keurig opgetakeld. Vele mo torrijders hadden de duo-plaats niet onbe zet gelaten: nog steeds is trouwens gedeel de vreugde ook een dubbele! En waarom niet: een praatje onderweg was welkom cn tijdkortend op „the long way to Assen". Even was er een oploopje bij het kruis punt Nederberg. En ook uw verslaggever snelde er met bekwamen spoed op af ('t is nu eenmaal komkommertijd! Naderbij ge komen, zagen wij in de groep van eenigs- zins onthutste menschen een motorrijder met zijn tweewielcr staan. Het was echter storm in een glas water, ofschoon de ver wondering verklaarbaar was: de vreemde ling, wiens motorfiets nota bene! in de richting Utrcchtschestraat stond, had den weg naar Nijmegen gevraagd. Hoe was dat nu toch mogelijk op den avond, die in het teeken van Assen verkeerde. Drente's hoofdstad lag in aller mond. Zeker niet in het minst van hen, die zich op de drukke- punten, zooals Zuidsingel, Utrechtschestraat en Utrechtschcvveg, had den opgesteld om het verkeer gade te slaan, dat door onze politiemannen goed geregeld werd. En in gedachten werd men meegevoerd door hen, die op doortocht wa ren tot bijwoning van den internationalen, maar gelukkig vredclicvendcn strijd, waar aan o.a. deelgenomen werd door onzen stadgenoot Nic. Bovée. Vooral toen het donker wa en de lichten dus brandden, was het aardig om die licht puntjes in groepen te zien naderen en voorbijtrekken. Als deze regels onder de oogen van <le (ezers komen, is dc terugtocht al weer be gonnen, heeft men reeds genoten van Oe motorische Holland-België voetbalmatch, de Asser Varsity, de origineel Drcntsche Sweep-Stake! Om nooit te vergetentot 1933. ONZE WINKELS. Rijwielzaak H. Hilferink. Hedenmorgen is in het Soestcrkwartier een nieuwe rijwielzaak geopend. In het pand Oude Soesterweg 167, tegenover de Crocusstraat, heeft de heer H. Hilferink, die vertegenwoordiger is van dc Eijsink- en Apollo-rijwielen, een rijwielhandel en Repa ratie-inrichting geopend, die keurig is inge richt. Ook eigen merken worden door de fir ma gevoerd. ENGELSCH BEZOEK. Aan ons land en onze stad. Hedenmorgen arriveerde uit Cambridge con gezelschap ambtenaren van de L.N.E.R. met hun dames voor een bezoek aan onze stad cn omgeving. Na op liet perron verwelkomd te zijn door hun Ilollandsche collega's begaf het geheelo gezelschap zich per tram naar halte Laan 1914 voor een bezoek aan het Belgisch Mo nument cn keerde daarna wandelend via „Dc Slichtschc Heuvel" naar de stad terug. Na het middagmaal ten huize van dc Amersfoortschc collega's, vertrok het gezel schap om half drie per touring-car voor een rondrit in de omgeving. Behalve de auto tochten zal den gasten vanavond een tea worden aangeboden in de „Princess Room". De Britten zullen morgonochtend om half tien weer vertrekken per touring car voor een tocht door het Gooi met bezoek aan liet nieuwe Gemeentehuis te Hilversum naar Amsterdam, vanwaar zij per trein doorrei zen voor een bezoek aan Den Haag en Scheveningen, om denzelfden avond weer scheep te gaan voor Harwich. Dit bezoek is bedoeld om het. uitwisselen van families cn gezinsleden tusschen de Spoorwegambtenaren in verschillende lan den te bevorderen, teneinde daardoor den geest van internationale verbroedering aan te kweeken. Het Êngelsche gezelschap reist onder lei ding van Mr. Barnes van hot district Engi neers Office te Cambridge, terwijl de algc- heele organisatie en leiding van den tocht berust bij onzen stadgenoot, den heer W. de Beste. Het bestuur van V.V.V. verraste elk der buitenlandsche gasten met een keurige in het Engelsch gestelde en geïllustreerde gids van Amersfoort. R.K. KWEEKSCHOOL „ST. AGNES." Examens. Voor de onderwijzersacte Lager Onderwijs slaagden gisteren aan de R.K. Kweekschool „St. Agncs" (le groep) de dames A. Calon, alhier; L. Al te Alkmaar; J. Dirksen te Arn hem; A. Doe velaar te Groningen; W. Engels te Nijmegen en A. Feijen te Alkmaar. Afgewezen geen. FRIEZENDAG. Op Zondag 10 Juli a.s. In het openluchttheater te Birkhoven zal op Zondag 10 Juli a.s. een Friezendag wor den gehouden, waarbij o.a. een zangwed- strijd plaat vinden zal. REMONSTRANTSCHE GEMEENTE. Men verzocht ons te willen berichten, dat tijdens de kerkdienst van do Remonstrant- sche gemeente alhier, morgenochtend, solo zang uitgevoerd zal worden door den tenor Evert Miedema uit 's Gravonhage. HANDELSREGISTER. Bij de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor de Geldersche Vallei, alhier, zijn de volgende mededeelingen gedaan betref fende nieuwe ingeschreven handelszaken, wijzigingen van inschrijving cn opheffing van zaken. Nieuw ingeschreven handelszaken. A. Aelbers, bakkerij, Baracveld, Lang straat 62. Eig.: C. A. Aelbers. Droes Bestelink Co., groothandel in cho colade, biscuits, enz., Afnersfoort, Gr. Haag G6a-b, venn.: F. Drees en S. C. Bestclink. Fa. J. Iliddink, drogisterij, Nunspect, Laan 21, Eig.: J. G. Hiddink, medeeig.: J. A. F. Beins. Coöp. Aan- en verkoop-vereen. „De Een dracht" U.A., Barneveld, Glind 57. Voorz. H. Pi Ion. Sccr.-penningm.: J. Vermeij. K. A. H. Bijonhof, kaashandel, Amersfoort, Stationsstraat 41. Eig.: K. A. H. Bijenhof. Ilogenbosch, v.h. Jac. Kroes, Schoenhandel Amersfoort, Langestraat 78. Filiaalhouder: F. Th. v. Hove Jr. Slot on v. Hell, expl. v. onr. goederen, enz., Putten, Dorpstraat A. 157. Venn.: E. Slot en D. v. Hell. Driebergsche Aannemingsbedrijf „Emanu el", Driebergen, Sportlaan 22a. venn.: A. v. Wijk, G. Reurich, W. v. d. Laan, J. Blooi. S. v. cl. Heuvel, slagerij, Luntcrcn, Dorp straat 103. Eig.: S. v. d. Heuvel. Wijzigingen en ophefiingen. Incasso Rechtskundig Adviesbureau, Ede, Bettekamcpcrpacl 13. Uittr. eig.: J. de Groot. Uittr. gevolm.: A. Fluit welke nu eigenaar is. „Dc Vooruitgang', kofic, thee, enz., Ede, Schaapsweg 34, opgeheven. Uitspanning „Plattcnberg", Maarn. Uittr. eig.: E. D. v. Veldhuizen. Toctr. eig.: J. A. v. Nimwcgcn. Wed. J. Th. v. Kalleveen, Glas, aardewerk, enz., Amersfoort, Langestraat 2. Handels naam nu: ,,'t Porceleinhuis". Wed. J. Th. v. Kalleveen. S. J. Dekker en Zn., bierbottelarij, Amers foort, Breestraat -45. Uittr. eig.: S. J. Dekker. Toetr. eig.: C. J. Dekker. Fa. J. Heineman, bakkerij, Barneveld, Langestraat. Uittr. eig.: J. H. Heineman. G. Zevenboom, kol. waren, Amersfoort, Vermeerstraat S5. Uittr. eig.: G. Zevenboom. Zaak wordt voortgezet door de eig. W. Ze venboom, handelsnaam idem. „De Luifel", Sig. handel, Amersfoort, Bee- kensteinschclaan 23. Uittr. eig.: J. H. Th. Kroes. Handelshuis, Radio Electra, Amersfoort, Langestraat 79. Eig. verhuisd naar Rijn straat 43 waar de hoofdzaak nu gevestigd is. Beheerder van dc zaak te Amersfoort is: A. J. Grijp. Comm. Venn. „Soest", Expl. koffiehuis, Soest, Koninginnelaan 38. Uittr. beh. venn. H. Westemeijer. Toetr. beh. venn.: Th. B. A. M. Opmeer. A. v. d. Kuileh, fruithandel, enz. Amers foort., fJtr. straat 30, verhuisd naar Lange straat 10. N. V. Verbeterde Cement ind. „Mova", Leersum. Toctr. Adj. Dir.; D. Hoekzema Gzn. W. Hictbrink, Amersfoort Zondag 26 Juni 1932. Ned. Ilerv. Kerk. Sint Joriskerk. 10 uur: Dienst. G uur: Dienst. Nieuwe Kerk. 10 uur: Dienst, uur: Dienst Emma Kerk 10 uur: Dienst. 6 uur: Dienst. Bethelkerk. 10 uur: Kinderkerk. Gasthulskerk. 10 uur: Dienst. Wijkgebouw Monnikenpad. 10 uur: Kinderkerk. Gebouw „Het Sluisje." 10 uur: Kinderkerk. Vrijz. Hervormden. Luthersche Kerk. 10Yi uur: Ds. Dikboom. (Collecte voor de V.P.R.O.). Remonstrantsche Kerk. 10j; uur: Dr. Miedema. (Solozang). Doopsgezinde Gemeente. 10y2 uur: Ds. Hylkcma. Evang. Luthersche Kerk. Zie: Vrijz. Hervormden. Vrijz. Jeugdgemeenschap. Thcos. Loge, Regentesselaan 21. Geen dienst. Geref. Kerk (Zuidsingel). 10 uur: Ds. J. B. Vogelaar te Scharendijke. 6 uur: Ds. R. E. van Arkel te Utrecht. Geref. Kerk (L. Vrouwestraat). 10 uur: Ds. R. E. van Arkel te Utrecht. 5yz uur: Ds. J. B. Vogelaar te Scharen dijke. Geref. Kerk in Herst. Kerkverband. 10 uur: Ds. v. d. Brink. 5 uur: bs. v. d. Brink. Christ. Geref. Kerk. 10 uur: Ds. de Groot 6 uur: Ds. de Groot. Geref. Gemeente. Gebouw C. J. M. V. Stoove6traat. 10 uur: Godsdienstoefening. d1/2 uur: Godsdienstoefening. Vrije Geref. Gemeente. (Muurhuizen 53). 9Yi uur: Godsdienstoefening. 5 uur: Godsdienstoefening. Oud-Kath. Gemeente. Seminarie (Muurhuizen 102). 10 uur: H. Dienst, Univcrsoele Eeredienst (Soefi-beweging). Gebouw der Theos. Vereen. Geen dienst. Vrije Kath. Kerk. (Theos. Loge, Regentesselaan 21). W/2 uur: Gezongen Mis. Leger des Heils (Langestraat 94), 7 uur: Bidstond. 3y3 uur: Openluchtsaraenkomst Soester weg. 7 uur: Openluchtsamcnkomst. Christian Science ('t Laantje 3). Geen opgave ontvangen. De Amersfoortsche Bergkapel. Geen opgave ontvangen. BUITENGEMEENTEN. Baarn en Eembrngge. 10 uur: Ds. Kievit. 6 uur: Ds. Hofstede te Leusden. Barneveld. 9JZ uur: Ds. Batelaan. G uur: Ds. v. Montfrans Hoevelaken. 10 uur: Ds. van Boven. 2y: uur: Ds. van Boven. (Doopsbediening). Hoogland. 10 uur: Ds. Warners. Lensden. 10 uur: Ds. Hofstede. 6 uur: de heer v. d. Heide te Amersfoort. Nijkerk. 9y2 uur: Ds. Wolthers te Putten. 6 uur: Ds. v. d. Graaf. Scherpenzeel. 9y uur: Ds. Warmolls 6 uur: Ds. Warmolts. Soest. Oude Kerk. 10 uur: Ds. W. v. Oest te Usselo. Eramakerk. 10 uur: Ds. Groeneveld. 6 uur: Ds. Groeneveld. Soestdijk. Vrijz. Godsdienstigen. Ds. W. Mackenzie, Amsterdam. Soesterberg. 10 uur: Ds. R. Torenbeek te Amersfoort. 6 uur: Geen dienst. De Vnnrsche. Geen opgave ontvangen. Woudenberg. 9y. uur: Ds. Mansvelt. 6y uur: Ds. Klomp. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Zondag hebben dienst de doktoren Eggink, Plomp en Batenburg. DIENST DER APOTHEKEN. Zondag en de geheele week 's nachts heeft dienst de apotheek der firma Ittmann, Langestraat. Dagelijks: "1 City Theater, Westsingel 7. Vertooning van „Zwei Herzen und ein Schlag." Rembrandt Theater. Langestraat. Vertoo ning van „lm Westen nichts Neues." Museum Flehite, Westsingol. (Uitgezon derd des Zondags). Theosofische Bibliotheek. Gebouw Theos. Vereeniging, Regentesselaan. lederen dag van 68 uur. Openbare Leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek, Muurhuizen 9. R.-K. Leeszaal, Nieuwstraat 24. Vredesbibliotheek, Arnhemscheweg 50. Leeszaal Handelsregister, Arnh. weg 23. 25, 26 en 27 Juni. Bazar Speeltuinver. „Soestcrkwartier." 25 Juni t'm. 3 Juli. Lunapark Hoogland- sche weg. 26 Juni. Café d'Oranjeboom. Optreden van Max v. Laarhoven. (3—5J4 en 8—11 uur). 26 Juni. Openluchttheater Birkhoven. Landdag Joodsche Jeugdfederatie. 27 en 28 Juni. Amicitia. Citroen-tentoon stelling. 29 Juni. Muziektent-Plantsoen (2). Concert R.-K. Muziekverceniging „Wilskracht." 8 uur. 9 Juli. Autotocht voor ouden van dagen. 1 uur. 10 Juli. Hotel „Monopole." Jaarvergade ring Nederl. Korfbalbond. UTRECHT. 27 Juni. Stadsschouwburg. Optreden van Josephine Baker. 8uur. FRUIT- EN GROENTEVEILING. Prljsnoteerlng 24 Juni '32. Druiven 5155, aardbeien 1116, toma ten 15—21. tuinboonen 10—12, 6nijboonen 38—48, spercieboonen 5764, spinazie 1015, postel,in 5—7, doppers 22—27, peulen 26— 35, komkommers 68, bloemkool 815. perziken 12—22, wortels 5—8, rabarber 3—6, andijvie 3031, 6la 711, look 1213, spits kool 45 cent. De eerste meloenen werden heden aan gevoerd door Jan Ham te Nijkerkerveen. EIERVEELING. Prijsnoteering 24 Juni '32. Gemengd 75 bruin, gewicht per 1000 stuks 5052, prijs per 100 stuks ƒ2.41. Gemengd 10 bruin, gewicht 5254, prijs ƒ2.52—2.57. Gemengd 40 bruin, gewicht 52—54, prijs 2.62. Geraongd 5% bruin, gewicht 56—58, prijs ƒ2.71. Wit, gewicht 5456, prijs 2,67. Wit, gewicht 58—60, prijs ƒ2.82—2.85. Wit, gewicht 6062, prijs ƒ2.90—2,92. Wit Hoenderpark, gewicht5860, prijs 2.94. Wit Hoenderpark, gewicht 60—62, prijs 3.04—3.09. Bruin, gewicht 5860, prijs ƒ2.99. Bruin, gewicht 6062, prijs 3.03—3.10. Bruin, gewicht 6264, prijs 3.153.16. Eendeicren, gewicht 6264, prijs ƒ2.15. Dc aanvoer bedroeg 25.000 stuks. MARKTBERICHT. 24 Juni 1932. Hoendereieren 2.303.30; Eendeneieren 1.752.25 per 100 stuks. Grasboter 1.40 per K.G. Kippen 0.70—0.90; Hanen 0.80 1.10; Tamme konijnen 0.502.50; Oude tamme eenden 0.60 per stuk. Tamme duiven 0.30—0.50 per paar. Magere varkens 10.00—13.00; Zeugen drachtige 40—50; Biggen 6—8. p. stuk. Aangevoerd waren ongeveer: 1000000 stuks hoendereieren; 3500 eendeneieren; 45 K.G. grasboter; 24 margere varkens; 7 zeugen drachtige; 2S0 biggen. KAAS-OVERZICHT. De aanvoeren waren op eile kaasmarkten deze week vrij groot. Bodegraven, Woerden en Gouda hadden el!: meer dan 500 par tijen Maar, het is ook thans wel d e tijd, voor groote aanvoeren, omdat van het ge heele jaar de grootste productie thans ter markt komt. De handel ging matig, was soms bijna aan don tragen kant, speciaal op de Vrijdagmarkten ging de handel nog al flauw. De prijzen voor werkelijk eerste soort bleven bijna nog onveranderd, maar dc daarvan afwijkende partijon, 2e en 3e soort, daalden in prijs. Er komen alweer sommige partijen ter markt met het be kende los er in, bollen of tikkers hoorden we ook soms al noemen, en voor deze soort is altijd minder vraag dan voor fijne kaas. Boven 30 ct. p. p. zal wel hoegenaamd niets verkocht zijn geworden. Enkele boeren konden nog 30 ct. bedingen, maar dc eerste soort, zooals deze dan in doorsnee ter markt kwam, is verkocht in prijzen van 26 tot 28 k 29 ct. Tweede soort ging om tot prijzen van af 22 tot 25 ct. en sommige boeren brachten het. niet verder dan tot ongeveer 20 ct, p. p., omdat hun product van afwij kende kwaliteit was. De handel bliift klagen over de afname van oude kaas f1931). Het lijkt er op, dat aan deze soort flink veel geld verloren zal worden. Voor zoover deze kaas nog maar houdbaar is, kan het misschien straks nog meevallen, maar menige partij October-Nov. kaas moet in dezen tijd verbruikt worden, en laat zich niet langer bewaren. Het wordt dan een „opruimen" tot ongeveer elk bod Over de toekomst kunnen of durven wij niets mcdedeclen. Thans luidt het weer, dat de heffing op kaas voorloopig nog niet toegepast zal worden. Zelfs door de radio hebben we van officieele zijde zooiets op gevangen Het zal wel 't beste zijn, ofli de gang van zaken rustig af te wachten, of, als men nuttige wenken meent te kunnen geven, dat alsnog spoedig te doen, door mid del van organisatie, door bekende vereeni- gingen, welke véél leden achter zich hebben.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 12