J. A. SCHOTERMAN Zn. ST. EMILI 1928 per flesch f 1.45, per anker f 58.50 TRITOISUGOESSEfj BIJ NEREUS DRIE RAGES DOOR REN GEWONNEN WIJNHANDEL GEVESTIGD 1878 UTR.STRAAT 17 TEL. 145 WEBER NATIONAAL DEGEN- KAMPIOEN Eindstrijd te Scheveningen DE WEDSTRIJDEN TE WIMBLEDON DE T.T. RACES TE ASSEN De Engelschen favoriet ROEIEN De buitenlandsche ploegen vallen niet mee Amsterdam, 26 Juni. Het vierdaag- scbe roeifestijn van Ncreus is heden beslo ten met de finales der gestuurde nummers. Deze wedstrijden zijn een groot succes ge worden voor de Nederlandsche ploegen. Ditmaal waren zij toch in de gelegenheid hun krachten te meten met een aantal bui tenlandsche ploegen. Echter in geen enkel nummer wisten de buitenlanders zich in den eindstrijd te plaatsen. In het bijzonder moeten de triomfen van de Utrechtsche stu denten worden vermeld, die niet minder dan drie prijzen in de wacht sleepten, even als hun Leidsche collega's, die eveneens een groot aantal heats wonnen. Nercus was bij deze wedstrijden eenigszins op den ach tergrond geraakt,.. De Amsterdamschc studs hebben dit seizoen wellicht iets te veel van hun krachten gegeven. Do weersomstandig heden waren over het algemeen goed. Zon dag was het water veel kalmer dan den vo- rigen dag, terwijl de wind in het voordeel der roeiers was. De belangstelling langs de Amstoloevers en op de bruggen, was, voor al bij de finales, zeer groot.. De politie komt een woord van lof toe, voor de wijze, waar op zij, zoowel te land, als te water, het ver keer regelde. Begonnen werd met het nummer Overnaadsche vier. 1. Argo, 2 Amstel, 3. Nereus. Na vrijwel gelijke start ligt de Amstel- ploeg bij het uitlengen lengte voor op Argo. Nereus kon het tempo niet volgen en ligt bij de Berlagebrug reeds bijna 1 leng te achter. Even voorbij hun clubhuis heb ben de Amsterdammers pech, als zij een vijftal slagen moeten laten loopen, doordat de slising van nummer twee uit de rails liep. Amstel behoudt dc leiding en loopt ge leidelijk uit. Met twee lengten voorsprong wint de Amstel. Uitslag: 1. Amstel 7 min. 26sec. 2. Argo 3 Nereus (ver). De winnende ploeg bestond uit: W. J. de Lucht, H. Zwart, J. Sommeling, H. van Lom en G. Huying (stuurman). Jonge Vier. 1. Triton, 2. Rhenus, 3. Berlin. De Berlijners starten het best en gaan met een kleine voorsprong het eerst door de Berlagebrug. Bij de doorvaartpiketten bij bet Amstelkanaal liggen Triton en Ber lin gelijk. Rhenus heeft een halve lengte achterstand, welke bij Nercus ruim 1 leng te bedraagt. De Utrechtenaren spurten fel bij en nemen daarop de leiding. Bij Posei don is het verschil tusschen de Berlijnsche en Utrechtsche studenten al weer geëlimi neerd en gaan cerstgenoemdcn bet eerst door de Amstelbrug. Dan komt onder groo- te spanning de eindspurt. Triton blijkt zijn krachten voor het laatste gedeelte te heb ben gespaard en gaat er in magnifiek tem po vandoor om met niet minder don an derhalve lengte te winnen in den fraaien tijd van 7 min. 9% sec. Uitslag: 1. Triton (7 min. 9sec.), 2. A. R. C. Berlin, 3. Rhenus (op vele lengten). De winnende ploeg bestond uit: W. S. Schmoutziger (boeg), W. A. P. F. L. Storm van 's Gravesande, J C. J. Storm van 's Gra vesande, T. A. J. W. Schorer (slag), H. K. Smits (stuurman). Oude Vier. 1. Njord, 2. A. R. C. Berlin (Nereus trok Zich terug). De Leidsche ploeg, die een iets vermoei de indruk maakt, ligt bij den start iets ach ter. Bij de Berlagebrug is de achterstand 34 lengte. Bij het clubgebouw van Nercus slaagt Njord er in een kleine voorsprong te nemen, welke bij Poseidon ongeveer lengte bedraagt. Njord blijkt zijn vorm dan geheel te hebben gevonden en loopt met rustige, lange slag successievelijk uit om met drie lengten te winnen in den tijd van 7 min. 16% sec. Uitslag1. Njord (7 min. 1634 sec 2. A. R. C. Berlin. De winnende ploeg bestond uit K. A. F. Houwert (boeg), I. A. James, J. E. van Pan- huys, A. G. E. Werdmollcr von Elgg, C. U. ,W. d'Artillac Brill. Het nummer Stijlroeien voor dames, ju- niores-Overnaadsche Vier. werd gewonnen door De Vliet. Niet ge plaatst: Nereus en De Ilunze (Deze laatste ploeg werd bij de voorwedstrijden geplaatst en niet De Laak, zooals ons abusievelijk werd opgegeven). Stijl- en snelroelen dames gladde vier. De uitslag luidt: 1. Argo, 2. De Hoop. Niet geplaatst: De Laak. Jonge Twee. 1. S. R. N. Anvcrsoise, 2. Triton, 3. Njord. Triton ligt bij den start reeds dadelijk 'Vs lengte voor/ Bij dc Berlagebrug loopen de Belgen iets in, Njord ligt op de derde plaats. Bij Nereus bedraagt de voorsprong V3n de Utrechtenaren 1 lengte. Njor-J zakt steeds verder af. Zonder eenigen strijJ wint Triton met 4 lengten, in 8 min. 3034 sec. Uitslag: 1. Triton (8 min. 3034.), 2 S. R. N. 'Anversoise, 3. Njord. De winnende ploeg bestond uit: W. S. Schmoutziger (boeg). W. A. P. F. L. Storm van 's Gravesande, W. O. C. Magnus (stuur man;. Jonge Vieren welke nog geen prijs hebben gewonnen. 1. Triton, 2. De Laak, 3. Amstel. Triton is het beste weg met De Laak en Amstel op dc tweede en derde plaats, Am stel spurt goed bij en ligt bij Nereus twee de. Bij de Amstelbrug is het verschil al veel verminderd, terwijl do Laak is afgezakt. Vrijwel boord-aan-boord ontspint zich dan de eindstrijd tusschen Amstel en Triton. Amstel loopt meer en meer in, doch Triton behoudt zijn voorsprong en wint met het luttele verschil »an l'/s Meter. Uitslag: 1. Triton 8 min. 3034 sec., 2. Am stel, 3. De Laak (eenigo bootlengten). De winnende ploeg bestond uit: G. W. de Zwaan (boeg), W. F. F. Oppenoorth, J. Ha maker, R. F. H. Bokelmann, C. L. van Woel deren (stuurman). Oude Twee. 1. Triton, 2. Willem III. Willem III beeft in den start met ietwat korten slag iets grootere snelheid dan Tri ton. De Utrechtenaren roeien in een zeer rustig tempo. Bij de Berlagebrug luidt Wil lem III met 1 lengte. Bij Nereus zetten de Tritonen een spurt in, doch deze wordt on middellijk door Willem III beantwoord. Deze laatsten behouden de leiding en win nen met 134 lengte in den tijd van 8 min. 34% sec. Uitslag. 1. Willem III (8 min. 34% sec.), 2. Triton. De winnende ploeg bestond uit A. A. Dek ker (boeg), W. H. Jens (slag). H. H. Smits (stuurman). Oudo Acht 1. A. R. C. Berlin, 2. Njord, 3. Laga. Laga is het eerste weg en verdwijnt even eens het eerst onder de Berlagebrug. De bei de andere ploegen liggen vrijwel boord-aan- boord. Als de brug gepasseerd is, blijkt Njord iets te zijn afgezakt. De Berlijners spurten dan flink bij en hebben bij Nereus de leiding met lengte. Tusschen Njord en Laga is het verschil 34 lengte, ten gunste van de Delftenaren. Zoo gaat bet onder de Amstelbrug door. De Duitschers leiden dan nog maar met een taflengte. Er ontwikkelt zich een prachtige eindspurt. Njord schiet naar voren, gevolgd door Laga, dat even eens een zeer hoog tempo slaat. Op de laat ste 100 Meter zijn we dan getuige van een onstuimig felle strijd, tusschen de drie ploegen, die onderling een afstandsverschil hebben van nog geen Meter. De Duitsche stuurman, verstuurt zich even en het scheel de zeer weinig, of zij kwam in aanraking met de Njord-acht. Als de eindstreep onder de grootste spanning is bereikt blijken de Leidsche studenten de winnaars te zijn in 6 min. 4434 sec. Tweede Laga en drie: A. R. C. Berlin (beide binnen 1 Meter). Een prachtrace. Dc uitslag luidt: 1. Njord (G min. 4434 sec.), 2. Laga. 3. A. R. C. Berlin. De winnende ploeg bestond uit: J. E. van Panhuvs (boeg), J. P. A. van Ballegoyen de Jong, D. J. Kuenen, J. A. James, N. W. C. de Jonge, R. O. II. T. Werdmuller von Elgg, K. A. W. Houwert, A. G. E. Werdmuller von Elgg (slag), C II. W. d'Artillac Brill (stuur man). Stijl- en snelrceien dames achtriemsgieken. Uitslag: 1. De Vliet, 2 Nautilus. Niet ge plaatst: Nereus. Overnaadsche Twee. 1. Poseidon, 2. Spaarna, 3. Nereus. Hoewel dit nummer veelal in aantrekke lijkheid onder doet voor de races voor gie ken met grootere bemanning, is deze race een van de meest spannende geworden van den geheelen dag. Spaarna loopt het eerst uit, gevolgd door Nereus. Poseidon heeft, een te langzame start en komt daardoor achteraan. Bij de Berlagebrug komt er meer vaart in bun boot en zij loopen zienderoogen in. Bij het bootenhuis van de Amsterdamsche studen ten, zijn zij zoowel Nereus als het Spaarne gepasseerd en nemen zij met een halve lengte de leiding. Aangemoedigd door hun clubgenooten loopt Poseidon bij het eigen clubhuis nog een halve lengte uit. Spaarne zakt af tot op de derde plaats. In den „kom" geeft Nereus een prachtige eindspurt te zien. Poseidon spant zijn uiterste krach ten in en blijft tot het allerlaatste moment krachtige tegenstand bieden. Als de finish is gepasseerd blijkt Nereus met slechts een taflengte te hebben gewonnen. Tijd: 8 min. 59% sec. Uitslag: 1. Nereus (8 min. 5934 sec.), 2. Po seidon. 3. Het Spaarne. De winnende ploeg bestond uit: K. Ger- zon (boeg;, P. O. E. Kwak (slag), J. A. Smits (stuurman). Als laatste nummer werd gestart voor de Jonge Acht. 1. Argo, 2. Laga, 3. Njord. Op de eerste 500 Meter geven de ploegen elkaar niets toe. Tot Nereus liggen de boo ten vrijwel naast elkaar. De Wageningscbe acht loopt dan iets uit. Bij dc Amstelbrug zijn de Leidennars iets ingeloopen. Een paar krachtige slagen en zij hebben de leiding. Doordat de Argo-stuurman slecht stuurt komt dc Wageningscbe ploeg op de derde plaats. Laga houdt het tempo van Njord mooi bij, maar slaagt er niet in bij te spur ten. Met slechts een halve Meter verschil gaat Njord als eerste door de finish. Uitslag: 1. Njord 6 min. 43% sec., 2. Laga, 3. Argo. De winnende ploeg bestond uit: H. Broe- kema (boeg), P. L. Damste, H. F. Luiking, S. C. H. Coebergh, A. A. K. Portbeine, W. A. Visser, A. C. Koreweer, H. Noeb (slag), L. D. J. Reeser (stuurman). Hiermede waren de wedstrijden ten einde Wat GROOTENDORST voor sport U biedt» Maakt U het vlugst tot favoriet I Utr.straat 16 - Amersfoort Het nieuwe systeem bevordert het degenschermen Üp het Kurbaus te Scheveningen werd Zondag de eindstrijd geschermd om het nationaal degenkampiocnschap, waarvan de voorronde Zondag 19 Juni in vier distric ten gehouden werd. Zooals reeds bij liet verslag van den voorwedstrijd opgemerkt werd, kwam de K.N.A.S.B. met cei} nieu we regeling voor dc kl isseering en zooals bet in den regel het geval is vindt het be proeven van een nieuw systeem niet dade lijk de algehoele instemming der scher mers. Zij, geWend aan de klasseering naar het aantal winstpartijco, gaven niet toe, dat klasseering naar het minst aantal ont vangen treffers veel beter is. Bij de invoering van het degen-schermen in ons land werd aanvankelijk steeds om één treffers getrokken, omdat een degen- partij nabootsing was van de vroeger ge houden duels, waarin in den regel door een steek een beslissing verkregen werd. v Wel Ï3 waar zijn er voorbeelden van duels, waarin meerdere lichte verwondin gen worden opgeloopen, doch dergelijke voorbeelden moeten door voorstanders van het schermen om raee-dere treffers niot aangegrepen worden, om het aantal tref fers voor degonpartijen zoo hoog mogelijk op te voeren. Bij degenpartijen om één treffer komt het meermalen voor, dat geoefonde schermers door een onwillekeurige beweging van een minder geoefend tegenstinder geraakt wor den, waardoor zij hun partij verliezen. Dit mag niet voorkomen, omdat geoefen de schermers hun tegenstanders te voren behoorlijk moeten verkennen, alvorens den eindstec'k toe te brengen: bovendien die nen zij bij bet uitvoeren van hunne bewe gingen hand on voorarm voldoende achter de kom to dekken. Pion minder geoefend schermer, bewust van zijne minderheid te genover een sterkere degenkracht, zal zich niet met dezen in spel begeven, doch bij voorkeur trachten het meest vooruitsteken de gedeelte van het trcfvlak te raken. Daarmede moot een geoefende dogen- kracht rekening houden; bij moet niet iets wagen, wat veel voorkomt, wanneer een schermer zijn geduld verliest. Toch moeten dergelijke argumenten al- lecpiinst aangegrepen worden, om meer dan één treffer te laten schermen. Hierdoor wordt een geoefend schermer, die door toe passing van een verkeerde tactiek ge laakt werd toch nog een kans geboden die partij in winst om te zetten. Een partij door veel treffers tc doen be slechten kan aanleiding geven tot slordig dogenspcl. Na het forceeren van veel coups doubles, om zich niet te veel in te spannen wordt eindelijk om de laatste treffers de gen geschermd. Van dit ongewcnschte systeem gaf de eerste wedstrijd om den Amsterdamscha» schermbondbcker mooie voorbeelden in de partijen waarin orn tien treffers getrokken werd. Met thans ontworpen systeem van den K.N.A.S.B. komt aan beid»' nezwaren tege moet. Twee schermers wisselen in hun partij drie treffers, zoodat feitelijk door beiden driemaal volgens het ééntreffer- systeem getrokken moet worden. Zij wor den gedwongen voor iedcrcn treffer de de- gcntactiek toe te passen. Bij de klasseering naur het minst aan tal ontva*ngen treffers, levert iedere ontvan gen treffer nadeel voor den schermer op. Wordt nu in ecne partij voordeel behaald, dan zal geen enkel schermer trachten door het forcecren van een gelijktijdig treffen, de partij te doen beëindigen omdat die ontvangen treffer voor bem een on gunstiger klasseering kan inec brengen. Voor dezen wedstrijd verschenen 16 schermers in het strijdperk, w.o. de heeren S. v. Dijk (Amersfoort), Sissingb (Soester- berg) en J. K. F. van Hulsson Jr. (Utrecht). Zij worden in 2 poules ondergebracht, en schermden om 8 plaatsen voor 1cn eind strijd. Verscheidene schermers bewezen ook heel goed degenpartijen te kunnen be ëindigen en zoo weinig mogelijk geraakt te worden. Naar de finale gingen over: Uit poule I. 1. Weber met 7 ontvangen treffers. 2. Schoch met 10 ontvangen treffers. 3. v. Wieringen met 10 ontvangen treffers. 4. v. d. Bergh met 11 ontvangen treffers. In deze poule viel de Amersfoortsche schermer van Dijk na barrage met no. 4 uit. Uit poule II. 1. Mosman met 1 ontvangen treffer. 2. Sissingh met 10 ontvangen treffers. 3. N. Nederpelt met 10 ontvangen treffers. 4. v. d. Linden met 11 ontvangen treffers. De llnale. De finale had een spannend verloop en gaf dcgenspel van goed gehalte. Mosman, Weber en van Wieringen namen de lei ding door bun eerste vier partijen, met zoo min mogelijk outvangen treffers te be ëindigen. Sissingh bracht duarna Weber twee treffers toe, waarna Mosman een zelfde aantal treffers in zijn nadeel kreeg van zijn clubgenoot Schoch Van Wieringen had daarna de be9te kansen. In zijn restee- ronde twee partijen incasseerde hij echter vier treffers, waardoor Weber op de eer ste plaats kwam. De uitslag was als volgt: 1. C. Weber met 7 ontvangen treffers. 2. F. A. Mosman met 8 ontvangen treffers. 3. F. v. Wleringjn met 10 ontv. treffers. 4. N. Nederpelt met 10 ontvangen treffers. 5. C. G. Schoch cn v. d. Berg mot 12 gew. part. 6. H. H. L. v. d. Linden met 13 gew. part. 7. Sissingh met 15 gew. part. Als de klasseering volgens het aantal winstpartijen was geschied, zou de einduit slag voor de eerste vier nummers vrijwel gelijk gebleven zijn. Deze luidde als volgt. 1. C. Weber met 5 gew. partijen. 2. F. A. Mosman met 4 gew. partijen. 3. N. Nederpelt met 4 gew. partijen. 4. F. v. Wieringen met 4 gew. partijen. TENNIS Borotra door Maier geslagen. Ook Timmer verliest in het dub belspel Wimbledon, 25 Juni (V. D.) De wed strijden van heden werden bijgewoond dooi den Koning en de Koningin, die gedurende drie urén het spel volgden. Het weer was lieden bijzonder gunstig. Ongeveer 34.000 toeschouwers waren heden aanwezig. De uitslagen van héden luiden: Heeren-cnkelspel vierde rondo: Maier slaat Borotra 63; (53; 36; 6—2. Shields slaat Menzel 6—3; 64; 1012; 6- 4. Wood slaat Mangin 61; 9—7; 63. Perrv slaat Allison 6—4; 6—1; 46; 63. Crawford slaat Olliff 63; 64; 3—6; 6- 1. De vierde ronde van het hceren-enkclspel is hiermede beëindigd. Dames-enkelspel vierde ronde: Heeley slaat Stammers 6—4; 6—3. Mathieu slaat Lowe 64; S—2. Whittingstali slaat Pitman 64; S—2. Ook deze ronde is thans beëindigd. Gemengd dubbelspel tweede ronde: RosambertMerlin slaan BouvcrIngram 7—5; 6—4. Michéll—Round slaan Pcnnyquick—Joljn- stóne 04 62. HeeleyMefrey slaan 1 Lysaght—Austyi 63; 8—6. Mevrouw Michell—Dorothy Round slaan LucasEast ley 64; 6S. Aoki—Peacock slaan Rodzianko—Senora Pons 64; 63. Derde ronde gemengd dubbelspel: Pal frev—Mangin slaan BclzerTimmer 6-2; 6—2. StammersAndrew slaan UberGilbert 75; 64. RENNEN EN DRAVERIJEN OP DUINDIGT. Den Haag, 26 Juni. De uitslagen van dc heden op Duindigt gehouden ren- non en draverijen luiden: Evergreenprijs (prijzendraverij 4de klas se over 1750 M.): 1. Vitesse S. W., eig. C. F. Ockliorst. 2. Vei a Brook, eig. M. P. W. van Rcns- woud. Ermitageprijs (ren cp de vlakke-, baan over 1100 M.): 1. Maclstroom. eig. H. v. d. Pol. 2. Pommard, eig. 4. G. van Tol. Empcriumprijs (prijzendraverij 1ste klas- 1. Sint Nicolaas, eig. M. Brunt. 2. Radio S, eig. Joh. Span. Elitöprijs (prijzendraverij 3de cn 4de klas se over 2050 M.j: 1, Ulpia H, eig. A. P. Kaiser. 2. Sara, eig. J. L. v. d. Knoop Epsomprijs (ren op dc vlakke baan over 1900 M):. 1. Paddy's Darling, eig. A. M. van Oss. 2. TulIi9eumoy, eig. W. Jochems. Vijfde heerrijdersprijs (handicap lsto klas se over 2010 M.): 1. Diamant Bleu, eig. C. F. Ockborst. 2. Clyde, eig. Joh. v. d. Stad. Onderlinge snelheidsproef op de vlakke baan over 800 M. voor rijpaarden: 1. Gereden door dames: 1. Mej. I. Roder- wald met Ratgrat. 2. Mevr. D. van Hoboken met Marchetha. II. Gereden door beeren-amateurs 1ste serie: 1. Ph. W. Pander met Cocktail. 2. D. Siem Jr. met Chiquita, III. Gereden door beeren-amateurs 2de serie: 1. W. K. F. Busser met Iron King. 2. C. J. Speelman met Peroflex. IV. Gereden door landelijke ruiters: 1. W. B. de Reus met Locs. 2. H. A. Dam met Frans- - Tusschen de 40.000 en 50.000 toeschouwers Assen, 25 Juni. Dc T. T.-races, die naar schutting werden bijgewoond door om streeks -40.000 a 50.000 toeschouwers werden lieden verreden onder niet al tc gunstige weersomstandigheden. In den morgen wer den drie klassen verreden n.l. de 175 c.M.3; de 250 c.M.3 en de 350 C.M.3. Een stevige bries had invloed op dc ge middelde snelheden. In do 250 c.M.3 klasse is deze gemiddelde snelheid toch nog 1% K.M. hoogor dan verleden jaar cn opge voerd tot 116 K.M. per uur. In de 350 c.M.3 klasse was deze een halve K.M. minder dan verleden jaar en wel 123 K.M. In den namiddag startle de 500 c.M.3 klasse, deze wodstrijd is in een razend tem po verreden. In de vierde ronde maakte Hunt de snelste ronde met een gomiddeldf van 137V3 K.M. per uur. Uitslagen 135 c.M.3 klasse: 1. E. I-'ernihough Ie Woybridge op Excel sior in 2 u. IS min. 30 sec. 2. Chr. v. Egmond to Den Haag op James in 2 u. 32 min. 3. Pondant te Don Haag op Barbe in 2 u. 37 min. 1 sec. 4. G. v. d. Ploeg te Amsterdam op D.K.W. in 2 u. 38 min. Snelste rondo: E. Fernihough (11 min. 10 sec.; 92,95 K.M. per uur). Ned. kampioen: Van Egmond. 250 c.M.3 klasse: 1. Mellors te Birmingham op New. Im perial in 2 u. 4 min. 17 sec. 2. Cleave te Birmingham op Now Imperi al in 2 u. 4 min. 31 sec. 3. L. H. Davonport te Birmingham op New Imperial in 2 u. 5 min. 5 sec. 4. E. Nots te Coventry op Rudge Whit- worth in 2 u. 6 min. 30 sec. 5. A. Gelss Ie Crcmitz op D. K. W. in 2 u. 13 min. 31 sec. 6. G. Timmer te Assen op New Imperial in 2 u. 14 min. 57 sec. 7. B. E. M. Quaglioni le Amsterdam op Moto-Guzzi in 2 u. 18 min. 48 sec. 8. Wenzel to KeJulen op Imperial in 2 u. 19 min. 45 sec. 9. G. A. dc Ridder tc Haarlem op Cotton in 2 u. 22 min. 53 sec. Mellors snelste ronde 8 min. 38 3/4 sec. Ned. Kampioen: G. Timmer. 350 c.M.3 klasse: 1. S. Woods to Birmigham op Norton in 2 uur 14 min. 53 sec. 2. P. Hunt te Birmigham op Norton in 2 uur 14 min. 56 sec. 3. T. Smith te Coventry op Rudgo-Wliit- worth in 2 uur 16 min 43 sec. 4. E. Silvo te Milaan op Veloccttc in 2 uur 18 min. 35 sec. 5. P .v. Wijngaarden te Rotterdam op Nor ton in 2 uur 23 min. 20 sec. 6. R. Sunqvist tc Huskvarna op Husqvar- na in 2 uur 25 min. 7. H. Davids te Rotterdam op Velocette in 2 uur 30 min. 51 sec. 8. F. J. Binder te Harlingen op Rudge- Whitworth in 2 uur 36 min. 14 soc. 9. K. Reinbergen te Amsterdam op Norton in 2 uur 36 min. 28 sec. 5. Woods snelste ronde tijd: 8 min. 8 4/5 sec. (127,2 K.M. gem.) Holl. Kampioen: P. van Wijngaarden. 500 c.M.3 klasse: 1. P. Hunt te Birmingham op Norton in 2 uur 2 lmin. 40 3/5sec. 2. S. Woods te Dublin op Norton in 2 uur 21 min. 41 sec. 3. G. Walker te Coventry op Rudge-Whit- worth in 2 uur 24 min. 31 3/5 see. 4. Kalen te Huskvarna op Husqvarna in 2 uur 29 min. 1 4/5 sec. 5. A. R. K. v. d. Fluym le Rotterdam op Norton in 2 uur 31 min. 33 3/5 sec. 6. J. Tochény te Herstal op F.N. in 2 uur 31 min. 39 sec. 7. W. v. Gent in 2 uur 32 min. 36 1/5 sec. 8. Noir te Herstal op Saroléa. 9. J. C. Houtop te Utrecht op Eysink. 10. Draayer te Amsterdam op Motosacoche. 11. L. Simons te Den Haag op A. J. S. 12. J. Schot (e Amsterdam op Ariël. 13. G. v. Pelt te Spijkenissc op Sunbeam. Voetbal HOLLAND—BELGIE VETERANEN 3—1. Rust 2—1. Den Haag, 25 Juni. Deze wedstrijd die hedenavond op het V.U.C.-terrein te 's-Gra- veuhage gespeeld werd en waarvan de op brengst ten bnto kwam aan het Olympisch Comité ter uitzending van dc Estafette ploeg naar Los Angelos trok veel belang stelling. Het Nederlandsche veteranen-elftal was aldus samengesteld: De Boer, de Bruin en Krom; v. d. Zalm, Grijzeels en Horburger: Petterson, Pijl, Formenoy, Thoraee en dc Natris. De Belgen kwamen met Fischlin, P. Brai- ne, v. d. Gracht, Gebr. Fierens en Janssen, Thijs en Crone. Scheidsrechter was Lar- noe Sr. Dr. Jan Thomee opende met een hard schot de score, Thijs maakte gelijk, rust 2—1 voor Holland. Duarna heeft Jan de Na tris na een pracht voorzet PettéVson in dc gelegenheid gesteld met een mooie kopbal de stand op 3—1 te brengen. Er is door de vrij goed bezette tribunes hartelijk gela chen, maar toch waren de prestaties lang niet belachelijk. Jan de Natris, Formenoy, Pijl, Grijscels e.a. speelden een behoorlijk partijtje voetbal, van Egmond, onze wereld kampioen, was er niet om de aftrap te ver richten. De Olympische dames estafette ploeg liep heel wat harder dan die van A. D.A. uit Amsterdam en won glansrijk.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 10