AMEPSFOOKTSCH DAGBLAD DE HEER REUDERINK BLUFT RAADSLID Handleiding gratis. Zaterdag 2 Juli 1932 -DE EEM1.AISDER" 31e Jaargang No. 2 DE VISCHHAL VERPLAATST VIERDE BLAD UITVOERING CRISIS- ZUIVELWET WASSCHERIJ UITGEBRAND IN ALKMAAR EMMEN LEENT VAN EEN SCHOOLBESTUUR.... NAAR HET MODERNE OLYMPIA NOG GEEN HOOGERE HEFFING IN EMMEN RAAD VAN ROTTERDAM Geen woningbouw in den Bergpolder Rotterdam, 1 Juli. De gemeente raad heeft gisteren behandeld hot rapport van de raadscommissie, ingesteld tot onder zoek van het verweerschrift van den heer Reuderink op de waarschuwing, die hem namens B. en W. heeft bereikt, dat hij van het raadslidmaatschap vervallen moet wor den verklaard, aangezien de heer Reude rink door het treden in vreemden staats dienst zijn Nederlandschap zou hebben ver loren. Naar wij indertijd hebben gemeld, be helst dit verweerschrift een tegenspraak van het in vreemden staatdienst geweest zijn. De heer Reuderink is werkzaam ge weest aan een coöperatieve onderneming in Sovjet Rusland en volgens den heer Reude rink die zijn meening met getuigenissen staaft, is er geen sprake van dat deze coöpe ratie een staatsinstelling zou zijn, althans met ten tijde dat de heer Reuderink daar werkte. Het rapport van de raadscommissie onder voorzitterschap van den heer nu J. Dutilh komt dan ook tot de conclusie dat de waar schuwing van B. en W. op geen goede gron den berust en dus zonder gevolg moet blij ven. De Burgemeester heeft nog getracht de door het college gezonden waarschuwing te verdedigen. De meening, dat de heer Reu derink in vreemden staatsdienst was ge weest heeft me zich gevormd op grond van inlichtingen, dien men verkregen had van het departement van buitenlandsche zaken. De heer Dutilh (v.b.) vond geen aanlei ding de conclusie van het rapport te mo- tiveeren, aangezien de burgemeester zich voorwat de staatsrechtelijke vraag betreft, kennelijk bij de opvatting der commissie heeft aangesloten. Afgewacht zal nu nog moeten worden of hoogere instanties er over denken als de commissie heeft gedaan Op een vraag van den heer Donker, s.d.a.p., of het college geheel op eigen initia tief handelde, toen het den heer Reuderink een waarschuwing zond, antwoordde de burgemeester, dat het collego gehandeld heeft op grond van binnen gekomen arrifcta lijke rapporten. Zich op verlangen van deii heer Donker presiceerend, zei de burge meester nog, dat deze rapporten ontvan gen waren van ambtenaren der gemeente Na het ontvangen dier rapporten heeft men zich om nadere inlichtingen gewend tot do departementen van buitenlandsche zaken en justitie. Het rapport is daarop zonder hoofdelijke stemming aangenomen, zoodat de heer Reuderink raadslid blijft. Eenige descussie is er geweest over een motie Kievit, welke de bedoeling had de voorgenomen verplaatsing van de vischhal voorloopig niet te doen plaats hebben. Deze vischhal is thans gecombineerd met de vischafslag en gelogen midden in de stad. Ten behoeve van het verkeer is het nood zakelijk geworden zoowel vischafslag als vischhal te verplaatsen. Als toekomstige plaats van de vischafslag werd na veel moeite een terrein gevonden aan de Mid den-Maas en een nieuwe vischhal werd ge bouwd aan de Bagijnenstraat. Deze vischhal is nu dezer dagen gereed gekomen en de bedoeling bestond, ze met ingang van 1 Juli in gebruik te nemen. Het gereedmaken van de vischafslag ondervindt tengevolge van den drukkenden financieelen toestand stag natie, zoodat deze voorloopig op de tegen woordige plaats moet blijven. De belang hebbenden hadden nu verzocht, omdat er ten bate van het verkeer toch geen verbe teringen kunnen worden aangebracht, zoo lang de vischafslag daar blijft, de vischhal zoolang mogelijk bij de vischafslag te hou den en de heer Kievit had zich tot hun folk gemaakt. Met 19 tegen 17 stemmen heeft de gemeenteraad echter de motie-Kievit ver worpen, zoodat de verplaatsing haar beslag zal krijgen. Zeer breedvoerige discussies zijn gevoerd over het prae-advies op de motie-Kranen burg inzake woningb >uw in den Bergpolder. De heer Kranenburg (S.D.A.P.) had in zijn motie gevraagd in dezen polder gron den te reserveeren voor woningbouwvereeni- gingen en voor den bouw van gemeente wegen. Het prae-advies van B. en VV. luidde afwijzend, niet omdat het college niet sym pathiek zou staan tegenover het werk der woningbouwvereenigingen, doch omdat er met het oog op den financieelen toestand voorloopig geen sprake van zal kunnen zijn, dat de gemeente aan de woningbouwveree nigingen voorschotten verstrekt om haar het bouwen mogelijk te maken. Van sociaal democratische zijde is zoowel door den voor steller der motie als door den oud-wethcu- der voor de volkshuisvesting betoogt, dat de particuliere bouwers, overal waar het maar eenigszi-ns kon, de minder gewenschte al- coofwoning zouden neerzetten. Zij betoog den, dat het voor verschillende woningbouw vereenigingen, die bereid zijn het moderne type arbeiderswoning te bouwen, niet nood zakelijk is, dat de gemeente voorschotten verleent. Zelfs met een garantiestelling van de gemeente voor de door deze vereenigin- gen aan te gane leeningen zou het de woningbouwvereenigingen mogelijk zijn haar plannen te verwezenlijken. Een be langrijk risico achtte men hieraan voor de gemeente niet verbonden. Andere leden, zoo wel de r.-k. als a.-r. fractie, benevens de wethouder voor de volkshuisvesting, de heer Stemerding (c.-h.) hebben, hoewel zij vol waardeering waren voor het werk der woningbouwvereenigingen, betoogd, dat een aannemen der motie tot practisch gevolg zou hebben, dat belangrijke terreinen in de eerstvolgende jaren braak zouden blijven liggen, omdat de gemeente er in de tegen woordige omstandigheden niet toe kan over gaan, voorschotten te verleenen, noch zich garant te stellen. Zij bepleitte, om in het dringende gebrek van arbeiderswoningen te voorzien en de werkloosheid onder de bouwvakarbeiders te verminderen, de uit gifte aan particuliere bouwers, waarbij de gemeente er voor zorgen kon dat ten minste aan de belangrijke wegen geen woningen van hot alcoof-type zullen verrijzen. Het prae-advies werd aangenomen met 23 tegen 14 stemmen. Morgen voortzetting. Rotterdam, 1 Juli. De gemeenteraad is gisteren bijeengekomen voor de verdere afhandeling van de agenda. Zooals het meer gebeurt, als de vergadering voor meer dan een dag is uitgeschreven, hadden de vroe de vaderen bijzonder veel lijd besteed aan een der agendapunten, in dit geval aan de motie-Kranenburg inzake woningbouw in den Bergpolder. Daardoor loopen de pun ten, die nogal achteraan geplaatst zijn op de agenda gevaar te moeten worden aan gehouden en zeer zeker bestond dit gevaar voor een interpellatie van den heer Reu derink, die aan de agenda was toegevoegd. Deze interpellatie betreft een weigering van den burgemeester als hoofd van de politie om vergunning te verleenen voor meetings en demonstraties van de Wcrkloozcn-strijd- comité's op Dinsdag 28 Juni en Vrijdag 1 Juli. De interpellant wenscht te worden in gelicht of deze weigering geschiedde op order van de regeering, gezien het feit, dat op meer plaatsen in ons land het houden van werkloozendemonstratics wordt ver boden en indien dit het geval is vraagt de interpellant welke maatregelen de burge meester dan denkt te treffen om de vrij heid van demonstratie in Rotterdam te waarborgen. De heer Reuderink bleek er ten zeerste op te staan, dat deze interpellatie in deze ver gadering werd gehouden en dus diende hij aan het begin der middagzitting een voor stel in om aan deze interpellatie een zoo danige plaats op de agenda te geven, dat ze zeker kon worden gehouden. Nadat over dit voorstel, dat voldoende ondersteund werd eenigen tijd gediscus sieerd was, zou het in stemming komen. Veel kans om te worden aangenomen had het niet. Maar de heer van Burink, die zich achter het voorstel had geschaard is een slim politicus. Hij had de neuzen geteld en gezien, dat het aantal der aanwezige raadsleden,niet groot was. Indien de voor-, stellers zich 'van "s'FéhTming zoudéh onthou den zou zelfs het quorum niet aanwezig zijn en de vergadering dus geen verderen voortgang kunnen hebben. Dat zien deze heeren nog liever, dan dat de zaak waar voor zij warm loopen, niet dadelijk in be handeling kan komen. Zoo brachten de heeren Reuderink, Menist en Van Burink hun stem niet uit, doch de voorzitter be sliste, dat het quorum wel aanwezig was, aangezien de heeren Van Burink, Menist en Reuderink wel aanwezig waren, al hadden zij dan ook niet gestemd. Zoo viel de be slissing, dat het voorstel verworpen was. Toen ontstond er een groot tumult. Er werd geroepen, dat deze vergadering onwettig was en meer van die uitlatingen. Verschei dene leden gaven hun iuzichten te kennen. Zoo ook de oud-wethouder, de heer De Zeeuw, S.D.A.P. Terwijl hij sprak werd hij voortdurend gcinterrumpeerd door den heer Reuderink waarop de heer De Zeeuw ten slotte zei, dat hij thuis een hond had die wel eens blafte. Zoo lang het dier aan den gang was, wachtte hij met spreken. Dat zou hij hier ook maar doen. In deze woorden zag de heer Reuderink een beleediging. Hij stoof op den heer De Zeeuw af en wilde hem te lijf. Gelukkig waren er andere leden in de buurt, die da delijk den heer Reuderink beet grepen. Er was nu zoo'n kabaal ontstaan, dat de vergadering voor eenige oogenblikken moest worden geschorst. Na heropening diende de heer Lührs een voorstel in. om bij den aanvang der avond vergadering do interpellatie-Reuderink tp behandelen. Dat voorstel is toen aangeno men, tot groot genpegen van den heer Van Burink, die het behalen van dit resultaat toeschreef aan de houding der drie ge noemde leden. De vergadering heeft verder een normaal verloop gehad. Het voorstel tot aanvaar ding van hot rijkssubsidie voor de gemeen telijke scholen voor middelbaar en vóórbo rend hooger onderwijs werd op verzoek van den heer Reeser tot een volgende ver gadering aangehouden. Een interpellatie-Reuderink naar aanlei ding van een aanhouding wegens oen over treding van de verordening op de straat poli tie waarbij door een agent van po litie gebruik van de vuurwapens was ge maakt, met het gevolg, dat de aangehou dene, die een lichte overtreding had begaan in den rug werd geschoten liep uit op de toezegging van den burgemeester, dat alsnog een nader onderzoek naar het op treden van den betreffenden agent zal wor den ingesteld. De vergadering werd daarna geschorst tot des avonds. Schatten van schoonheid sluimeren in Uw huid. Gelaatsmassage met Purol wekt ze tot nieuw leven. Een handleiding voor gelaats massage ontvangt U gratis bij koop van Purol (doos 30 ct., tube 80 ct.). Alleen bij Apoth. en Drogisten. BEGRAFENIS W. J. NïJHOF. Zeer hoog aangeschreven. Onder groote belangstelling is op de al- gemeenc Begraafplaats in Den Helder ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den sergeant-vliegtuigmaker W. J. Nijhof, die op 27 Juni j.l. bij het noodlottige vlieg ongeval te Vaals met den luit. ter zee le klasse C. A. Veemhoff het leven heeft ver loren. Vrijwel de geheele bemanning, zoowel het militaire als burgerpersoneel van de vlieg kampen „De Ivooij" en „De Mok", waren op het kerkhof aanwezig. Onder hen bevon-, den zich de kapt. ter zee J. P. Rcmijnse, commandant van „Do Kooij" en overste Van Aller, commandant van „De Mok". De minister van Defensie had zich doen ver tegenwoordigen door den kapt.-luit. ter zee J. A. V. Swenker. De luit. ter zee le kl. C. Moolenburgh vertegenwoordigde den schout bij nacht. Door de familie, superieuren en collega's van den overledene, benevens van de an dere vliegdienstcn, waren talrijke kran sen gezonden. Als eerste spreker kvyam aan de groeve kolonel Remijnse. Hij schetste den overle dene als een plichtsgetrouw onderofficier die bij zijn chefs en collega's zeer hoog stond aangeschreven. De vlootprcdikant ds. Vaandrager sprak woorden van troost tot de zwaarbeproefde familie, Een familielid dankte voor de bewezen belangstelling, waarop alle aanwezigen, zeer onder den indruk, het kerkhof ver lieten. Vergadering van den Nederland schen Bond van den Marga* rinehandel. Den Haag, 30 Juni: In een zeer druk be zochte vergadering van den Nederlandschcn Rond van den Margarine.handel, hedenavond in „Amieitia" gehouden, waarbij ook talrijke niet-leden tegenwoordig waren, werd het on derwerp: „Uitvoering van de Crisis-Züivel- wet" aan de orde gesteld. Dc voorzitter de heer H. C. Brinkers uitte zijtt..voldoening over de buitengewoon groo- 'to opkomst, en deelde'mede, dat het bestuur het noodig had geoordeeld de mélange te vereenigen in een vakgroep. Spreker behandelde aan de hand van de Memorie van Toelichting en de Memorie var» Antwoord, het koninklijk besluit zooals dit thans met betrekking tot den verkoop van margarine is afgekondigd, speciaal de voor schriften omtrent de verpakking van de mar garine. Indien dc minimumprijsregeling er niet komt, zal naar spr.'s mecning, dc geheele margarineliandel ten gronde gaan. Spr. ontwikkelde eenige denkbeelden, om trent de wijze waarop, de Bond zich deze mi- nimumprijsrcgeling had gedacht, er op wij zend, dat heden ten dage de handel, vooral door de jongeren wordt bedorven. Alleen door de grootst mogelijke saamhooriglieid kunnen de misstanden in de toekomst ver dwijnen. Djt geldt, naar spr.'s meening, even goed voor de fabrikanten, die ook door sa menwerking moeten trachten den concurren- tiegeest te dooden en zoodoende een behoor lijke winst te waarborgen. Tegenwerkende elementen dienen uit de organisatie te. wor den geweerd. Spr. drong eveneens aan op een goede overeenstemming mot de Crisis Zuivel Cen trale, opdat dit lichaam dg overtuiging moge krijgen, dat er met de margarinehandelaren samen te werken is. Daar spr. momenteel nog niet de beschikking had over de noodige stukken om dc vergadering in te lichten, meende hij aan haar oordeel te moeten over laten welke maatregelen er thans moesten worden genomen. Na uitvoerig debat werd tenslotte het be stuur machtiging verleend om in deze han gende kwestie zelfstandig in het belang van den bond op te treden. CIRCA 170 SOLLICITANTEN VOOR DE FUNCTIE VAN SCHOOLHOOFD. Benceming volgens leeftijd of selectie. Naar de Tel. verneemt zijn voor de be trekking van hoofd van een school voor gewoon lager onderwijs te Amsterdam cir ca 170 sollicitaties binnengekomen, waar van er ongeveer 100 afkomstig zijn van te Amsterdam woonachtige onderwijzers. En dit ondanks het feit, dat de Bond die wil, dat dc benoeming van schoolhoofden in volgorde van leeftijd geschiedt uit het Am- sterdamsche onderwijzerscorps, het parool had uitgegeven: niet solliciteeren. POGING TOT MOORD OP ZIJN VROUW. Voor de Haariemsche rechtbank stond Donderdag wederom terecht W. S., die be schuldigd was van poging tot moord op zijn vrouw. In een vroegere zitting-van de rechtbank was een onderzoek gelast naar beklaagde's geestvermogens.. De deskundi ge, de beer dr. M. Burdet, verklaarde, dat beklaagde wel psjchopaath is, maar op het oogenblik vin de daad wel toereke ningsvatbaar moest worden geacht. Op grond van deze verklaring persisteerde het O. M. bij zijn eerste requisitoir en eischte tegen S. 5 jaar gevangenisstraf. De benzinevoorraad onaans getast gebleven Zestig a zeventig menschen werkeloos Alkmaar, 1 Juli. Hedenavond is alhier door onbekende oorzaak brand uitgebro ken in het groote gebouwencomplex van de wasscherij en ververij van de firma S. Krom, aan den Schermer weg. Om kwart over acht werd het vuur door omwonenden ontdekt, die terstond de brandweer waarschuwden. Toen deze om ongeveer half negen arriveerde woedde in het voorste gebouw reeds een ware vuur zee welke door den sterken Z.W.-wind he vig werd aangewakkerd. De brandweer, die met al het beschikbare materiaal ter plaat se was, vermocht hiertegen niets en con centreerde dan ook in hoofdzaak haar ar beid op bet achterste gebouw, waarin de chemische reiniging was ondergebracht en waar op do bovenverdieping 750 en gelijk vloers 1500 L. benzine waren opgeslagen. Door dit doortastend optreden is erger voorkomen. Wel brandde het geheele ach terste gedeelte van het gebouwencomplex uit, doch de benzine-voorraad bleek geheel onaangetast gebleven te zijn. De machinist van de stoomwasschcrij wist nog tijdig mot veel moeite de stoom- afvoerpijp naar het N.H. Kanaal open to draaien, zoodat ook voor een exploisie van den stoomketel niet gevreesd behoefde te worden. Dit verwekte bij het in groote ge tale aanwezige publiek een kleine paniek. Het voorste gedeelte van het gebouwen complex, waarin behalve de wasscherij ook het kantoor, de strijk-, droog- en pak- afdeeling ondergebracht waren, brandde eveneens geheel uit. Te ongeveer 10 uur was het gevaar voor uitbreiding geweken en stond er van de fabrieksgebouwen niet veel meer over dan de muren. Ware de wind Z.O. geweest, dan zou een groot benzine- en petroleumdepót van de A.P.C. groot gevaar geloopen hebben met onafzienbare gevolgen. De brandweer bleef nog langen tijd be zig met de. nablussching. Naar wij vernemen is de heer Krom zoo wel tégen bedrijfsschade als tegen brand verzekerd. Door den brand zullen ongeveer 60 70 menschen werkloos worden. Om dii schoolbestuur te kunnen betalen Emm en, 1 Juli. De moeilijkheden, die deze gemeente met de financiering der on derwijsuitgaven hebben tot een eigenaar dig raadsbesluit geleid. Dat besluit houdt in, dat de gemeente van het bestuur der vcrecniging voor stichting en instandhou ding van chr. u.l.o.-scholen 10.000 leent, v-elk geld op geen andere wijze mag wor den besteed dan voor uitbetaling aan het zelfde schoolbestuur, ter dekking van de kosten van een nieuw schoollokaal. Op grond der l.o.-vvet moest de gemeente die kosten vergoeden, rnaar als gesaneerde ge meente kan Emmcn niet dan via het rijk ever gelden beschikken en de minister van financiën is tegenwoordig, gelijk bekend is, niet scheutig. In de raadsvergadering werd in dezen gang van zaken een bevoorrech ting gezien van het bijzonder onderwijs, daar ten behoeve van het openbaar onder wijs op geen enkele manier geld voor nieuwbouw verkregen kan worden. MET EEN MES GESTOKEN. Omstreeks half drie in den nacht van Donderdag op Vrijdag vond een agent op den hoek van het Oranjeplein en de Tul- linghstraat te 's-Gravcnhage een man lig gen, door wiens kleeding bloed druipte. Bij onderzoek bleek, dat de man, een 28-jarige inwoner van Leiden, in een perceel aan het Oranjeplein, naar aanleiding van een geld kwestie met prostiluée's, met een mes in de rechterlies was gestoken. Hij is door den G.G. en G.D. naar het ziekenhuis Zuidwal gebracht. In verband hiermede is aange houden en in bewaring gesteld de in het perceel wonende 24-jarige machinist C. Z. DE STUKADOORSSTAKING TE HAARLEM. Acht personen bij ongeregeld heden gewond. Haarlem, 1 Juli. Gistermiddag had zich, zoo meldt De Telegraaf, op den hoek van de Oranjeboomstraat en de De Clercq- straat een 150-tal stakers uit het stuka doorsvak verzameld, waarbij zich de noo dige nieuwsgierigen voegden. De politie heeft enkele scholen in de lucht gelost en gebruik gemaakt van sabel en gummistok om de menigte uiteen te drijven. Eenigen tijd te voren was in de Vosmaerstraat een honderdtal stakers bijeen gekomen om enkele werkwilligen te bewegen het werk neer te leggen. Een politiemacht van veer tien agenten en een rechercheur hield de stakers echter op een afstand, zoodat dezen de werkwilligen niet te spreken konden krijgen. Dc groep stakers begaf zich toen naar het Leidsche kwartier, waar eveneens enkele werkwilligen wonen. Een motorzij span van de politie rceed voor de fietsende stakers uit; een auto met inspecteurs en enkele agenten sloot den stoet. Deze auto ging cchtor even daarna midden in den stoet rijden, om achteraan plaats te maken voor een nieuwe groep rechercheurs. Even voorbij den hoek van de De Clerqstraat stopte de auto, de inzittende inspecteurs en agenten stapten uit cn losten schoten in de lucht, terwijl voorts de politie van gummi stok, sabel en politiehond gebruik maakte om de menigte te nopen uiteen te gaan. De penningmeester van den Alg. Ned. Stuka- doorsbond, de heer IIccs, werd door een sabelhouw aan het hoofd gewond, terwijl voorts een zevental stakers verwondingen opliep. De betrokkenen hebben zich be klaagd over de volgens hen voor dit voor val verantwoordelijke inspecteurs. De Statendam met de Neder* landsche vertegenwoordigers vertrokken Om de eer van de natie Rotterdam, 2 Juli. Met het s.s. Sta tendam is Vrijdagnacht de Nederlandscbo groep deelnemers aan de Olympische Spe len uit Rotterdam vertrokken. Er bestond voor dit vertrek buitenge woon veel belangstelling. De Siatendam vertrok om kort na mid dernacht cn van 810 uur Vrijdagavond was er gelegenheid tot inscheping en af scheid nemen. Er was dan ook een drukte van belang in de toeristenklasse, in welke afdceling de Nederlandsche équipe reist. Tal van sportofficials, een groote schare van vrienden en kennissen en tal van be langstellenden verdrongen zich op het achterdek. Met touwen was hier een afzet ting tot stand gekomen, waarbij de dames en heeren officials, trainers cn deelnemers tezamen kwamen, onder leiding van den Chef do Mission, de heer C. F. Kellenbach en mevr. P. van Wuyckhuize, die als alge meen Tcidster van de dames optreedt. De heer Du Mee las toon allen bijeenge komen waren een tclegrafischen wensch tot succes van den bekenden veteraan-zwem mer Piet Ooms voor. Daarna heeft de heer K. Lotsy namens het N.O.C. den vertrekkenden toegesproken en een goede en succesvolle reis toegc- wenscht, waarbij hij vooral op het hart drukte, dat het geen pleizierreis gold, maar dat de deelnemers slechts een doel voor oogen moesten houden, de eer van ons va derland, dat door zijn hoogstaand amateu risme en fair play zoo gunstig bekend staat. De heer Kellenbach dankte namens al len voor deze woorden en gaf de verzeke ring, dat alle deelnemers zich met volle kracht en enthousiasme aan de- wedstrij den zullen geven. De heer C. van Hasselt bood namens de Zilveren Voetbal Commissie bloemen aan de dames aan en cocardes, welke zij ver zocht werden te overhandigen aan alle Ne derlandsche deelnemers en deelneemsters aan de O. S. De begrooting nog steeds niet goedgekeurd Emm en, 1 Juli. De Gemeenteraad heeft destijds besloten op de personeele belasting 120 en op de fondsbelasting 100 opcenten te heffen. De minister van binnenlandsche zaken heeft zijn goedkeuring aan dat be sluit onthouden, waarna de raad besloot een nieuw beroep op de regeering te doen, teneinde de ontwikkeling van bet hoofd dorp Emmen niet tegen to werken door een zoo abnormaal hooge belastingheffing, terwijl daarbij de verwachting uitgespro ken werd, dat bij hoogere heffing de to taal-opbrengst op den duur nog zou dalen door vertrek van gegoede ingezetenen. Thans heeft de minister medegedeeld, deze argumenten niet voldoende steekhou dend te vinden en erop aangedrongen, dat de Raad alsnog tot hoogere heffing zou be sluiten. Op voorstel van de sociaal-demo cratische fractie besloot de Raad geen na dere beslissing te nemen, zoolang de regee- ring niet heeft medegedeeld, wat haar voor nemens zijn ten aanzien van de begrooting voor 1932-. Gelijk bekend is, werden de laat ste jaren de begrootingen dezer gemeente niet goedgekeurd voordat het betreffende dienstjaar was verstreken en ofschoon dat ook nu weer voor de helft het geval is, werd sedert de indiening bij Gedeputeerde Staten van Drente hieromtrent nog niets vernomen. DS. J. C. KONINGSBERGER. Ds. J. C. Koningsberger, Herv. predikant te Amsterdam, heeft een operatie onder gaan, die goed geslaagd is; hij zal buiten de stad nog een herstellingskuur doen. .(HbldJ

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 11