ARBEIDERSSPORTBOND „DE PEDAALRIDDERS" EEN ECHTE „REVANCHE" WEDSTRIJD Ergerlijk voetbalschandaal Mark tberich ten LAATSTE BERICHTEN Woihsndel „DE CONCURRENT" VIJFKAMP VOOR OFFICIEREN EN ONDEROFFICIEREN Zoowel de officieren als onder officieren der Kon. Marine winnen den korps: prijs Vrijdag is de vijf kamp voor officieren en onderofficieren te dezer stede geëindigd. Des middags werd de veldloop over 3 kilo meter gehouden, waar-'an de uilslag was als volgt: 1. De Vries; 2. Lieftinck; 3. v. d. Bosch; 4. Feith; 5. Schaper; 6. Van Geen; 7. Bout- my; 8. Do Leeuw, 9. Faber; 10. Dulfer. De totaal uitslag van de gehcele vijfkamp voor officieren luidt als volgt: 1. Van Geen; 2. Schaper; 3. v. d. Bosch; 4. Boutmy; 5. Dulfer; 6 De Leeuw; 7. Lief tinck; 8 Poll; 9. v. Hoorn; 10. De Boer; 11. Dë Vries; 12. Faber; 13. Feith; li. Holle: 15. Dohna; 16. Gips; 17. Visser; 18. Cnopius; 19. Heimei cn Timmerman: 21. Krab; 22. Lec- zer; 2,3 Mijsberg; 24 Rietveld. Des morgens werden de wedstrijden hand- granaatwerpen voor onderofficieren gehou den; hiervan was het resultaat als volgt: Verworp; 1. Tukker; 2. Leegsma; 3. Van Coevorden; 4. De Vos; 5 Van Haarlem; 6. Groenenberg; 7. Jobse; 8. Brouwer; 9. Van Dsalen; 10. t)c .Tong. Juistheidsworp 1 Van Coevorden; 2. Leegsma en Tukker; 4 De Vos; 5. Jobse; 6. Groenenberg; 7. Van Daalen; 8. Ten 'Geu zendam en Nederveen; 10. Huiszoon. De totaal-uitslag van het handgranaat- werpen voor onder-officieren is als volgt: 1. Van Coevorden; 2. Tukker, Do Vos en Leegsma; 5. Jobse; 6. Groenenberg; 7. Van Daalen; 8. Nederveen cn Ten Geuzendam: 10 Huiszoon. De uitslag van de veldloop voor onder officieren is als volgt: 1. Matze; 2. Hart; 3 v. d. Hooff; 4. De Vos; 5. De Groot; 6. Brouwer; 7. Van Etti- ger; 8. Zwarte veen; 9. Leegsma; 10. v. d. Kamp. De totaal-uitslag van de vijfkamp voor onder-officieren i9 als volgt: 1. Leegsma; 2. Tukker; 3 Van Daalen; 4 Matze; 5. Nederveen; 6. Ten Geuzendam; 7 De Vos; 8. Hart; 9. Van Ettiger, 10. Tap; 11. Jobse; 12. Zwartcveen; 13. Van Coevor den; 14. De Groot; 15. v. d Kamp; 16. v. d Broek; 17. Brouwer, 18. Jansen; 19 Buwal- da; 20. De Jong; 21, Huiszoon, 22. Van Haarlem; 23. Faber; 24. Riemers; 25. Groe nenberg. De korpsprijs voor officieren viel ten deel aan de Kon. Ned. Marine te Den Helder, ver tegenwoordigd door de heeren Jhr Van Geen en Schaper. Het diploma werd be haald door de heeren Dulfer. I'aber, Mijs berg, Gips, Van Geen, Dohna. Holle, De Boer, Poll, Schaper, De Leeuw en Cnopius D« personeele prijzen voor officieren wer den als volgt behaald: 1. Van Geen; 2. Schaper; 3. v. d. Bosch; 4. Boutmy; 5. Dulfer; 6 Do Leeuw. Voorts de volgende extra-prijzen: beste schutter: Dohna; beste zwemm: Lieftinck; beste schermer: Van Geen: beste werper: Boutmy; beste looper: De Vries De korpsprijs voor onderofficieren werd eveneons gewonnen door de Kon. Marine, vertegenwoordigd door de heeren Van Et tiger en Matze. De tweede prijs was voor de Grenadiers, vertegenwoordigd door de heeren v. d. Kamp en Leegsma; de derde prijs door do heeren Jobse en Hart van de Wielrijders. Het diploma werd behaald door de hoe ren Tap. Wiedijk, Van Coevorden, Van Daalen, Ten Geuzendam, Jobse, Nederveen, v. d. Made, Matze, v. d Broek, De Groot, Hart, Brouwer, Annevelink on De Jong. Na afloop werden de prijzen met een toe passelijk woord door don voorzitter der commissie, Jhr. J. W. Godin de Beaufort te Maarsbergcn. aan de winnaars uitgereikt. Sportfeest van het district Noords Holland te dezer stede. Gisteren had op het terrein van den N.A.S.B. aan den Soesterweg een sport feest plaats van het district Noord-Holland van den Ned. Arboidcrssportbond, waar aan medewerkten de afdeelingen Amers foort, Utrecht, Hilversum cn Weesp, onder leiding van den heer B. Doof, districts voorzitter, uit Amsterdam. Het technische gedeelte stond onder leiding van den heer A. Becker, leider van de afdeeling Amers foort. Het terrein was voor het houden van rthlctick minder geschikt, hetgeen van in vloed was op de gemaakte tijden, 's Mid dags had een demonstratie plaats, die, •voorafgegaan door oen aantal trommelsla ger.1. vanaf den Hof naar bet terrein tiok. Hieraan namen plm. 300 turners deel. Na aankomst op het terrein had do opmarsch plaats, waarna do vaandelgroet werd ge bracht. Vervolgens gaf do afdeeling Amers foort een gymnastiekdemonstratie, waarna do atletiekwedstrijden een aanvang na rren. De uitslagen daarvan luiden als volgt: Wedstrijden. Voetbal: AmersfoortWeesp 2 20. .Utrechtr- Weesp 1 3-jv_ Korfbal. Amersfoort—Utrecht. 2—6. Atbletiek. 400 Meter (Mannen). 1 F. Koch, Hilversum 61 soc. 2 B. Bearda, A,foort, 68.2 sec. 3 D. 1. Gunther, Hilversum, 74.3 sec. 1500 Meter (Mannen). 1 C. Werkhoven, Amersfoort, 4. min. 46.1 sec. 2. N. Teljeur, Utrech, 4 min, 50,8 sec 3 A. Balijns, Weesp 4 min. 55 soc. 4 X 100 Meter Estafette (Vrouwen). 1 Utr. 62.3 scc. 2 Amersfoort, 69.2 sec. Hoogspringen (Vrouwen). 1 M. Wayand. Hilversum. 1.25 Meter. 2 R. Werkhoven, Amersfoort. 1.20 Meter, 3 M. Hcndriksen, Amersfoort, 1.15 Meter. Speerwerpen (Vrouwen). 1. M. Wayand, Hilversum, 19.78 Meter, 2 G.Husman. Hil- evrsum, 18.55 Meter. 3 J. Wijnands, Amers foort, 15.90 Meter. Speerwerpen (Mannen). 1 G. v. Manen, Hil versum 38.17 Meter. 2 W. Verboom, Hilver sum, 32.41 Meter. 3. B. Bearda, Amersfoort, 30.60 Meter. 100 Meter (Vrouwen). 1 A. v. Oosterum, 14.2 sec 2 M. Timmermans, Urecht, 15 sec. 3 Truus Sprong, Utrecht, 15.2 sec. 100 Meter (Mannen). 1. W. Husman, Hil versum, 12.1 sec. 2 Broeksz, Hilversum, 12.2 sec. 4 X 100 Meter Estafette (Mannen). 1 Hil versum 1, 50.4 sec. 2 Hilversum 2, 53.4 sec. 3 Utrecht, 54 sec. Hoogspringen (Mannon), 1 H. Husman, Hil versum, 1.50 Meter. 2. F. Koch, Hilversum, 1.50 Meter. 3. E. Berteling, Hilversum, 1.45 Meter. 4 A. Steenbeek, A'foort, 1.45 Meter. Verspringen (Mannen). 1 J. Jansen, Utrecht 5.72 Meter. 2 K. Timmerman, Utrecht, 5.70 Meter. 3 IT. Husman, Hilversum, 5.42 Meter, 4E. Berteling, Hilversum, 5.26 Meter. Verspringen (Vrouwen). 1 C. Gerritsen, Utrecht, 4.67 Meier. 2. .T. van Ysel, Utrecht, 4.34 Meter. 3. R. Werkhoven, Amersfoort, 4.13 Meter. Hcndbalwcdstrljd. Hilversum—Utrecht 23. WIELRENNEN Wielerwedstrijden op Birkhoven Gisteren hadden op Birkhoven de vastge stelde wielerwedstrijden plaats van „de Pcdaalridders". De publieke belangstelling was slechts zeer matig. Toch hebben de aanwezigen geen spijt gehad van den tocht naar Birkhoven, want het gebodene op wielersport was het aanzien ten volle waard. De 40 ronden-races voor Amateurs cn Onafhankelijken had bij het publick de moeste aandacht. Het heeft in deze rif ook niet aan span ning ontbroken. liet verschil in aankomst der nos. 1 en 2 bedroeg slechts een band- dikte. II. v. Wijk moest in de 39ste ronde uitvallen. De wedstrijd \oor nieuwelingen over 15 ronden bracht weinig spanning. Een koppel van 5 renners reed geheel uit, doch voor de overigen bleek de afstand te groot cn het tempo tc snel te zijn geweest. Na afloop van de wedstrijden reikte de voorzitter van „de Pedaalridders" met een hartelijk woord de prijzen uit. De uitslagen luiden: Wedstrijd No. 1 der Omnium Sprint voor Onafhankelijken cn Amateurs. lc Serie 1 Veldman; 2 Veltheuor. 2e Serie 1 v. Wijk; 2 de Rijk. 3o Serie 1 Loskamp; 2 Duyvenbode. Demi-finale sprint: le Serie 1 Veldman; 2 de Rijk. 2e Serie 1 Loskamp; 2 Duy venbode. Finale Sprint: 1 Veldman. 2 Loskamp. 3 de Rijk. I Duyvenbode. Koppelachtervolging voor nieuwelingen over 5 ronden: le Serie: Koppel SchlebaumWester mei j er. 2e Serie: Koppel Loskamp— Hulsman. Finale Koppelachtervolging: 1 Hulsman en Loskamp. 2 Schlebaum en Westermeijer. 10 rondenrace voor nieuwelingen: 1 H. Verhoef. 2 F. Goovaerts. 3 de Graaf. Wedstrijd 2 der Omnium Afvalrace voor Amateurs en Onafhankelijken. le Serie: 1 J. v. Nassau. 2 T. Veldman. 3 Duyvenbode. 2e Serie: 1 v. Hoeyen. 2 Velheuer. 3 de Rijk. Finale afvalcace: 1 v. Nassau. 2 Veldman. 3. v. Hoeyen. 4 Velheuer. 5 de Rijk 6 Duyvenbode. 15 rondenrace voor Nieuwelingen: 1 Loskamp. 2 Schlebaum. 3 Gortemulder. 1 Joolcn. Wedstrijd 3 der Omnium 40 Ronden voor Amateurs cn Onafhankelijken. J Veldman. 2 v. iiassau. 3 Overdijk. 4 Veldhcuer. 5 Cornelissen. 6 Duyvenbode. Eindstand Omnium-wedstrijd 1 T. Veldman 16 punten. Winnaar. 2 v. Nassau 11 punten. 3 Velheuer 7 punten. 4 de Rijk 5 punten 5 Overdijk 4 punten. 6 Duyvenbode 4 punten De ontmoeting Juventus Slavia Turyn, 10 Juli. (V.D.) Naar men zich herinnert vond Woensdag j.l. te Praag de voetbalwedstrijd plaats lusschcn Slavia Praag en Juventus Turyn voor den Mitro- pacup. Bij dezeh wedstrijd ging het nogal ru moerig toe, immers de bekende Italiaan- sche speler Cesarini was het in de tweede helft niet eens met een beslissing van den scheidsrechter en sloeg hem het fluitje uit de hand en wilde den scheidsrechter te lijf gaan. Het publiek overstroomde het veld en de strijd moest gestaakt worden. Slavia Praag won na de hervatting tenslotte met 40. Zaterdag arriveerde voor den revanche wedstrijd de Slaviaplocg aan het station te Turyn. Een menigte, die was samen ge stroomd ontving do Tsjechen op minder vriondelijke wijze. Zij werden uitgefloten terwijl met rotte eieren werd geworpen. Onder pQlitiegeleide werden de spelers naar hun hotel gebracht. Intusschen beloofde dit wat voor den wedstrijd. Voor den wed strijd werden 800 politieagenten opgeroepen om de orde te handhaven. Niettemin werd het een ergerlijk voetbalschandaal. In de 16e minuut doelpuntte Cesarini voor de eerste maal. In 42e minuut Juven tus voor de tweede maal uit een penalty. Rust 20 voor Juventus. Een minuut na de hervatting werd de Tsjechische doelman door een steen uit het. publiek getroffen cn bewusteloos van het veld gedragen. De Tsjechen weigerden ver der te spelen. Het publiek raasde, doch de strijd ging niet verder door. Een revanchewedstrijd was het gewor den VOETBAL H.V.C. IAmsvorde I 81, Om het kampioenschap van Amersfoort. De wedstrijd tusschen H.V.C. en Amsvor de om het kampioenschap van Amersfoort, welke Zondag j.l. op Birkhoven is gespeeld, eindigde evenals het vorige treffen, waar van een gedeelte bestemd was voor „Zon nestraal", in een 8—1 overwinning voor H.V.C. Tijdens deze ontmoeting had de doelman Winterswijk, die debuteerde als rechtsbin nen, het ongeluk in botsing te komen met den keeper van Amsvorde met. het gevolg, dat de H.V.C.speler een inwendige kneu zing boven den enkel opliep. De stand met. rust. was 3—1. Scheidsrech ter was de heer Brits. VAN ONZE VEEMARKTEN Waar men ook komt, het zij op de vette, gebruiksvee- of wel op de varkensmark- ten, overal ontdekt 'men den zelfden loe- vstand, een stille aan moedeloosheid gren zende stemming beheerscht het geheel. Niet. een markt heeft er in den laatslen tijd ook maar eenig vertrouwen gegeven in den toekomst. Zoo ook nu weer met de varkens, na een flinke verhooging in den prijs welke eindelijk den productieprijs ging benaderen, is ,er. wederom een flauwe re stemming ingetreden. Steeds blijkt nog dat er een te ruime voorraad is, terwijl ook de export nog steeds geen vertrouwen biedt voor de toe komst. Alhoewel wij dan ook de meening wel zijn toegedaan dat een steeds maar met verlies produceeren, uiteindelijk de productie wel zooveel zal doen inkrimpen dat deze weer loonend zal worden, zal ons inziens toch de nu door de regeering in te stellen varkens centrale meer regelend kunnen optreden zoowel voor 't Binnen land alsook voor het Buitenland. Dit moet ten slotte zoowel den Handelaar als Boor meer bevredigen dan de steeds maar groote schommelingen zooals wij deze de laatste jaren hebben meegemaakt. Op de gebruiksveemarkten is het wel het meest stil, de aanvoeren zijn gering toch blijft het voor den aanvoerder een toer om op een behoorlijke wijze van zijn vee af te komen. De prijs is ook nog steeds iets te ruggaande, in de eerste weken zien we hierin ook nog geen verbetering komen; de hooiboouw zal eerst eens geheel achter den rug moeten zijn. Te Leeuwarden en ook te Zwolle was de aanvoer al zeer gering met over 't. geheel een zeer kalme handel, te Utrecht was er ook maar een geringe aanvoer, terwijl het aangevoerde zeer weinig aftrek vond. Goe de versche melkkoeien golden van 150. tot 200.-. Op de slachtveemarktcn is het ook al niet beter, er is zeer weinig noodig met dit warme weer, de aanvoeren zijn niet groot maar trots dat waren de prijzen moeielijk te handhaven terwijl hier en daar wel minder besteed werd. Eerste kwaliteit kan evenwel tamelijk goed geplaatst worden, deze gold van 0.70 tot 0.75 de mindere van 0.50 tot 0.65 alles per K.G. geslacht. De vet*2 kalverenmarkt heeft ook een kalm verloop toch doet het warme weer er goed aan er komt iets meer vraag, de nuchtere zijn minder gevraagd; hiervan liepen de prijzen terug. De vette varkensmarkt is weer terugloo- pende, vooral de zware soorten hebben minder aftrek. Het warme weer doet het verbruik verminderen, terwijl de export er ook niet beter op wordt. Over 't geheel lie pen de prijzen met ongeveer een cent per pond terug- De magere markt had al liet zelfde ver loop ook hier een zeer kalme vraag met teruggaande prijzen. H. STOOMSCHIP GEZONKEN. Melbourne, 10 Juli (V.D.) Het Austra lische kustschip Casino, dat 425 ton meet, js tijdens een ernstigen storm in de Apollo- golf (staat Victoria) gezonken. Tien perso nen zijn bij de ramp om hot leven gekomen. WEER EEN STAATSGREEP IN CHILI. Londen, 11 Juli (V.D.) Uit Santiago de Chili wordt gemeld, dat de vroegere presi dent van Chili, Ibanez een poging heeft ge daan met behulp van eenige afdeelingjn troepen dc regeering-Davila ten val te brengen. Do staatsgreep mislukte en Ibanez heeft toevlucht gezocht in een hem gezind garnizoen in de nabijheid van de hoofdstad. Later ging hij naar zijn landgoed in dc na bijheid van Rancaquo. De regeering-Davila heeft hem een ultimatum gesteld Santiago te verlaten. MAATSCHAPPELIJKE STEUN TE AMSTERDAM. Amsterdam, 10 Juli. Naar de Tele graaf verneemt luidt de voorloopige voor dracht van B. en W„ ter benoeming van een nieuwen directeur voor Maatschappe lijke» Steun in de vacature, ontstaan door bet aftroden van den heer J. W. Jurrema, aldus: 1. P. Keulemans, voorzitter van den Raad van Arbeid te Amsterdam; 2. drs. J. C. van Wijk, leider van het bureau van het centraal comité voor jongere werkloozcn, alhier. In hoeverre de volgorde der candidalcn opnieuw gewijzigd wordt zal nog afhangen van nadere adviezen van Maatschappelij ke» Steun. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL. Op den Hoogeweg. Gistermorgen omstreeks 7 uur heeft op den Hoogeweg een ernstig verkeersongeval plaats gehad. Door het losraken van do schroeven van het voorwiel der motorfiets, reed dc berijder J. de B. uit Huizen tegen een boom. Het slachtoffer, dat een dubbele beenbreuk en ccn zware hersenschudding opliep, is per auto naar het ziekenhuis „de Lichtenberg" overgebracht, waar oogcnblik- kelijk operatief is ingegrepen. Hedenochtend was dc toestand van den patiënt tamelijk goed. GEREFORMEERDE KERK. Een steen op hot graf van Ds. H. Teerink. Zaterdagmiddag werd door Ds. Schouten namens den kerkeraad der Gercf. Gemeen te alhier de grafsteen overgedragen, welke de gemeenteleden op het graf van hun ont slapen voorganger wilden plaatsen. De zoon van Ds. Teerink dankto namens do familie voor de aanbieding van deze graf steen. R.K. JEUGDWERK. Tentoonstelling in „St. Aechten". Zaterdag en Zondag was in St. Aecliten tentoongesteld het. werk der wjntercursus- sen van de patronaten Theodorus van Em- den cn Pancratius der parochie St. Fian- ciscus Xaverius. Zooals vorig jaar reeds werd gezegd, bleef dezen winter het karton werk weg. Er was nu het werk van den schilder cursus ouder leiding van den heer dc Froe. Evenals bij de andere deelen van de ten toonstelling staat ook hier de practische toepassing voorop, het beschilderen van voorwerpen. De houtsnijkunst en vervaardiging van voorwerpen in hout staat onder de fraters van het St. Jorishuis. Een opmerkelijk stuk is een goed afgewerkt, mooi z.g. theemeu bel, voorheen genoemd theekast. een pronk stuk van twee broers. Een ander had zijn zinnen gezet op ge wone houtbewerking en uit zijn handen kwam een weefgetouw op eon vierde van dc werkelijke grootte. In een afzonderlijk zaaltje was het werk der meisjesafdceling tentoongesteld, het werk der K.J.M. van deze parochie. Hier vooral stond op den voorgrond de practische toepassing der naai- en garnccr- kunst. Mej. Notenboom heeft hier do leiding, volgens de methode-Knoopen. welke dit practischo vooropstelt. NATUURHISTORISCHE VEREENIGING Laatste Zomer excursie. Begunstigd door schitterend zomerweer, hield de afd. Amersfoort van deze vereeni- ging gisteren haar laatste zomcrexcursic naar het Ven aan den spoorweg Amers foort-A pel doorn nabij het station Bcrneveld- Voorthuizen (volgens het bord van de V.V.V. thans „Haanschoter Gat" gchceten). Onder weg erheen langs alle weg- en sloot-randen een overdaad van bloeiende Spiraea, Katten staarten, Rolklaver, in de slooten watcr- weegbrec, en -ranonkels. Vele soorten vogels lieten nog hun stem hooren. Op botanisch gebied een ander aspect vertoonend is het strookje hei met een nagenoeg droog slootje erin langs de spoorbaan. Hier werden gagel, boschbessen, verschillende soorten wilgen, kleine waterweegbree, fon teinkruiden, 2 soorten moerasscherm (ITe- losciadum) 3 soorten bloeiende orchideeën, breukkruid, verschillende compositen, klein blaasjeskruid enz. enz. gevonden Het „Gat" zelf dreigt, druk bezocht als badplaats, des- zelfs eigenaardige flora te verliezen. FRIEZENDAG OP BIRKHOVEN Het openluchtspel is een succes geworden. Dc landslieden van eenzelfde gewest mo gen zich overal tot clubs of verecnigingen formceren als zo hun provincie hebben verlaten, zoo hecht als de Friezen buiten het Heiteldn zich georganiseerd hebben, weten we, althans in ons lang, geen ander voorbeeld. Ten einde de 6aamhoorigheid te versterken en tevens tot uiting to brengen, wordt om de twee jaren door den Bond van Friezen buiten Friesland een landdag gehouden, welke niet alleen steeds druk bezocht is, doch bovendien altijd het ka rakter draagt van- intieme gezelligheid en landelijke gastvrijheid. Daar, op zoo'n landdag, vereenigen zich de uiteen gesto ven en gevlogen Friezen om door taal en zang en tooneelspel weer eens de geweste lijke banden van vriendschap en stamver wantschap aan te halen. Ook do Friezen- dag van gisteren droeg dat kenmerk en na een welkomstwoord van den voorzitter der Amersfoortsche Vcrecniging Ut en Thüs, den heer Geertsema, wees de bonds voorzitter, do heer J. Winkelman uit Am sterdam in zijn openingsrede daarop. De twee hoofdschotels van het echtfriesche menu waren de zangwedstrijd en het open luchtspel Voor Volk en Taal. In de pauze daartusschen gingen de bccnen van den vloer en natuurlijk werd de 6kotskc trije" op do muziek van Ben Polak's band on danks de warmte, vele malen herhaald. Do jury voor den zang wedstrijd, de hee ren Jac. N. D. Hoogslag te Snits, S. J. Tamminga te Goes, Marten van der Veen, Amsterdam, M. H. Uden Masman had een moeilijke taak bij de beoordeeling der zang nummers. Ten slotte werd de uitslag al dus vastgesteld: eerste prijzen: den Haag met Midsimmcrjoun, directeur de heer A. Jager 345 pnt; Busscm met: Ik haw yn gouden jouncn; directeur de heer A. G. v. d. Voort, 337 pnt; tweede prijzen: Haarlem met: Dc urald yn 't ljocht, directeur de heer J. Post 316 p.; Rotterdam (Friso) met Mar, o mar, dir. niet opgegeven, 299 pnt. en Rotterdam (Stünfries) met Widzcsang, dir. de heer H. Ringmn 297 pnt. Directeursprij- zen lc de heer v. d. Noort van Bussum en 2e Jager van den Haag. De prijs voor de beste uitspraak was voor den Haag. De pu- bliekstcmming deelde de prijzen precies in als de jury, behalve dat de bcicle Rotter- damschc vereenigingen verwisseld werden. Het openluchtspel: For Folk en Tael werd een groot succes voor auteurs, spe lers on leiders. De twijfel, die zoovele Frie zen vaak doet wanhopen aan de toekomst als zelfstandig volk met een eigen taal, werd verdreven. De heer Winkelman dank te allen voor hun medewerking, inzonder heid den heer Vaatstra als tooneelleider, Schuringa on v. d. Veen voor het muzikale gedeelte,- movr.' Kromhout; voor het ont werpen der costumes, terwijl de voorzitter van Amsterdam, de heer Bocle, de auteurs voor 't voetlicht riep: de heeren Winkel man en Tuininga, die een ovatio van de ruim 1200 toeschouwers in ontvangst to ne men hadden. Nadat de aanwezigen nog eenmaal het Frieschc volkslied hadden ge zongen, sloot de heer Winkelman het off-i- ciecle gedeelte. Buiten het thcator hebben velen zich nog langen tijd gezellig ver maakt. De Friezendag is uitstekend ge slaagd, dank zij de goede voorbereiding en dc uitstekende regeling van do voornaam ste gebeurtenissen, cn van liet openlucht spel vrijwel geheel, is door een der hoofd bestuursleden een filmopname gemaakt. Deze wordt in den a.s. winter op ;le Friesche avonden vertoond, zoodat do be zoekers alles dan nog eens beleven. AMERSFOORTSCHE ZWEMSCHOOL. W ater-temperatuur. De temperatuur van het water in do zweminrichting bedroeg hedenochtend 67 graden. Diploma's. Het diploma voor geoefendheid in het zwemmen kon worden uitgereikt aan Nico Wolfswinkel, Annie Wolfswinkel, Addio Hiekje Bijl, Anton v. Keulen cn mej. D. van Putten. Wat achlorbleef. In de zwemschool werden eenigo arm banden cn een ringetje achtergelaten. VREEMDELINGENVERKEER. Dc Vcrecniging voor Vreemdelingenver keer alhier heeft ook thans weer dc brug bij dc Utrochtschcstraat aan weerszijden van frissche garaniums voorzien. Tevens zijn alle banken van V. V. V. in onze gomeente we derom geschilderd, zoodat de vreemdelingen weer goed ontvangen kunnen worden, AANBESTEDINGSNIEUWS. Bij onderhandsche aanbesteding is door den architect II. A. Pothoven alhier aan het Aannemersbedrijf Van Hoogevest opgedra gen het bouwen van een vakschool voor de Heldringgestichten te Zetten (Betuwe). BURGERLIJKE STAND. 9 Juli. Geboren: Bartus, z. v. Aart Walet en Be- rendina van Effrink. Fil d'ecosse KINDER SPORTKOUSEN in effen en gekleurd met fraaie randen 0.29, 0.25 en 19 cent. Natuurlijk weer in IANGESTRAAT 81 AMERSF00R1

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 2