BeldanopNo.42 G. VAN DUIN KLEINE BURGEROORLOG DUURT VOORT Hebt U een Taxi of Auto noodig? fUectrische Installaties en Reparaties flgjgrr ptciiut uct "ed. fabrikaat oILUNI ntl j plaatselijk bedrijf Laat Stoomen, Verven eet. QUICK stationsstraat 16 telefoon 344 NOODWEER BOVEN EDE V NOODWEER BOVEN MAARTENSDIJK RADIOPROGRAMMA ieuwe Uitgavee BIJ JUBILEA BIJ VERJAARDAGEN BIJ HUWELIJK EDELMETAAL BLIJFT JUWELIER OPTICIEN Weer tal van bloedige botsingen Hagenow (Mecklenburg), 11 'Juli. (V. D.) Zondagavond is het hier tot een ern stige hotsing gekomen tusschen nationaal- socialisten, die een betooging hielden ter eere van in den oorlog gevallenen, en leden van het ijzeren front. Volgens een medc- deeling van de politie was de aanleiding een schot vanuit een auto van het ijzeren front. Er ontstond een vechtpartij, waar door 15 personen licht gewond werden. Der tig tot veertig sociaal-democraten zijn gearresteerd. De nationaal-socialistische gouwleider Hildebrandt werd gearresteerd, omdat hij met een revolver in de hand werd aangetroffen. Na verhoor werd hij echter weer vrij gelaten. Na de botsing uitte hij zich in een openbare vergadering over de oorzaak van het gevecht. De gebeurtenissen van dezen dag vormden volgens hem slechts een deel van de groote Marxistische actie, die na de zege van Hitler in Duitschland be gonnen is. De sociaal-democraten hebben niet enkel een demonstralie bedoeld, want dan hadden zij geen gewapende leden van den Reichs- hanner uit Hamburg en Lübeck gehaald. De Hamburgers hebben reeds op hun tocht naar Hagenow daden van terreur uitge oefend. De vrouw van een nationaal-socia- list zou met een vlaggestok geslagen zijn. De sociaal-democraten wilden een verbod van onze betooging uitlokken. Met de Reichsbanner waren groepen communisten meegekomen, aldus Hildebrandt. Wij had den daarom van te voren het recht van noodweer. Do politie heeft zich voorbeeldig gedragen, maar was te zwak. Een lid van de Reichsbanner heeft voor ieders oogen een S.A.-lid het pistool op de borst gezet. Volgens Hildebrandt zou de politie hebben bevestigd, dat alle schoten door den Reichs banner gelost zijn. Een telegram van het gouwbestuur aan 'den rijksminister van defensie Von Schlei cher en rijksminister van binnenland6che zaken Von Gayl zegt, dat een goed voorbe reide overval van de Mecklenburgsche Reichsbanner 25 ten deele zwaar gewonden bij de nationaal-socialisten heeft gekost. De nationaal-socialisten zijn vastbesloten zich zelf te helpen, als geen paal en perk wordt gesteld aan de gewelddaden van den Reichs banner. Eckerfoerde, 11 Juli. (V, D.) Er is nog een rijksbanierman, die hij de botsin gen, welke gisteren tusschen rijksbanier en nazi's plaats hadden, ernstig werd gewond, aan de gevolgen zijner kwetsuren overleden. In totaal zijn dus twee personen gedood. Reichenbach, 11 Juli. (V. D.) Naar de bladen melden, is het Zondag ook in Reichenbach tot ernstige botsingen tusschen S.A.-leden en leden van het ijzeren front ge komen. Aan de zijde der nationaal-socialis ten werden verscheidene personen gewond, waaronder één ernstig. De stormafdecling, die inrukte naar Langenbielau, werd over vallen en beschoten, waardoor 11 personen zwaar gewond werden. B e v e r i n g e n, 11 J u l^i. (V. D.) Heden lïcbben hier botsingen tusschen nat.-soc. en communisten plaats gehad, die in een straatveldslag ontaardden, welke 1V* uur duurde. Een nat.-soc. werd gedood. Drie an dere werden door revolverschoten zwaar ge wond. Bovendien vielen aan beide zijden tal .van licht gewonden. Berlijn, 11 Juli. (V.D.) Leden van het bestuur van de sociaal-democratische partij hebben voor Dinsdagmorgen een audiëntie aangevraagd bij den rijksminister van bin- nenlandsche zaken Von Gayl, om te klagen over de overvallen op vergaderingen en de monstraties en hem te verzoeken maatrege len te nemen tegen de herhaling van der gelijke gebeurtenissen. Keulen, 11 Juli. (H. N.) Bjj een twist 'tusschen drie jeugdige communisten en twee nazi's is vannacht de 18-jarige communist Fritz Wahl door een schot in den buik zoo ernstig gewond, dat hij kort daarop in het ziekenhuis overleed De dader kon in den bil Heiligste zaak met eigen bedrijf hier ter stede. S. Hooiti-euKiespy^^ f MIJNHARDTS POEDERS Doos V5ct.Perstuk 8et Bij Uw drogist. J loop van den nacht in hechtenis worden ge nomen. Breslau, 11 Juli. (V. D.) In Gnaden- frei is het Zaterdag tot ernstigs politieke botsingen gekomen. De nationaal-socialis ten hadden een „Duitschen dag" georgani seerd, terwijl de Reichsbanner een propa- ganda-optocht hield. Op verschillende plaat sen ontstonden bloedige relletjes. Messen, stokken, bijlen en pistolen werden als wa pens gebruikt. Ook van de daken werden schoten gelost. Talrijke personen werden zwaar gewond. Een motorrijder werd van zijn motor getrokken en met messen be werkt. Een motor werd in de sloot naast den straatweg geworpen om een ongeluk voor te wenden. ZWAAR ONWEER IN WURTEMBERG. Stuttgart, 12 Juli. (V. D.) Maandag avond barstte hoven Etbach bij Ravens- burg een onweer los, dat gevolgd werd door een wolkbreuk. De straatweg werd door de watermassa op vele plaatsen vernield en de aarde tot op een diepte van twee M. weggespoeld. Het vee moest uit de stallen gered worden. DE KETELONTPLOFFING OP HET PLEIZIERSCHIP. Berlijn, 11 Juli. (V.D.) Het voorloopig onderzoek heeft uitgewezen, dat dc ketelont ploffing aan boord van het pleizierschip Spcrber waarschijnlijk te wijten is geweest aan een materiaalfout. Het aantal om het leven gekomen personen is thans tot zes gestegen. Negen ernstig gewonden bevonden zich nog in het ziekenhuis H. VAN ANDELf Te De Bilt is gisteren overleden de heer H. van Andel, lid van de Prov. Staten von Utrecht. Dc heer van Andel is van 1889 lot 1911 lid geweest van den gemeenteraad van Utrecht, zijn geboortestad. Sedert Juli 1901 was hij lid van Prov. Staten van? Utrecht en van 1917 tot 1930 maakte 'hij deel uit van het College van Ged. Staten; sedert 1930 was hij buitengewoon lid van Ged. Staten. PLANNEN VOOR OPRICHTING EENER FRÖBELSCHOOL. Soesterberg. Het voorloopig co mité voor oprichting eener fröbelschool kwam Maandagavond in vergadering bij een in Hotel „Huis ten Halve" alhier. De opkomst was niet groot. Na opening door den voorzitter, bracht deze, namens de commissie van drie, verslag uit over de ge houden conferentie met den burgemeester. Bij een minimum van 25 leerlingen, is het gebruikelijk subsidie te verleenen, zoo de school toegankelijk is voor alle gezindten. Van invloed, ook wellicht op de grootte dei- subsidie, is hierbij de omstandigheid of de eventueel op 1e richten school gedurende een zeker aantal jaren de eenige blijven zal. Deze vraagpunten werden verder in de vergadering besproken en toegelicht. Nu de leeftijdsgrens voor kinderen, die in de termen vallen, naar boven verlegd is, achtte men de urgentie voor stichting eener fröbelschool nog grooter. Dan werd de financiecle kwestie weer nader onder 't oog gezien, waarna men be sloot het comité voorloopig te bestendigen voor de voorbereiding eener algemeene vergadering van belanghebbenden en be langstellenden 1e houden in September e.k. en waarvoor tijdig oproeping zal worden gedaan. CENTRALE BOND VAN P.T.T.- PERSONEEL Landdag te Soast. Te Soestduinen hield de Centrale Bond van Noderlandsch Post-, Telegraaf- en Tele foonpersoneel (C.B.P.T.T.) 10 Juli j.l. een goed-bezoclitc Landdag ter ondersteuning van het fonds, dat zich ten doel .«Mt gel den te verzamelen teneinde in de toekomst een Bond-Vacantie-Oord te stichten. De Landdag stond onder leicfing van den heer J. van Kekem te Soest. Namens het bondsbestuur van den C.B. P.T.T. werd het woord gevoerd door den 2de Voorzitter, den heer H. Freen uit 's-Gra venhage, die dc groote saamhoorigheid on der het P.T.T.-personcel prees en het doel van dezen Landdag krachtig onderstreepte. Na afloop wonden verschillende open lucht-attracties plaats, die dezen dag voor de deelnemers tot een onvergetelijkcn heb ben gemaakt. BOSCHBRAND TE BARNEVELD. Ba me veld, 11 Juli. Hedenavond heeft op de hofstede „Bielder" alhier, toebehoo- rende aan mejuffrouw J. van Marwijk Kooij, te Zeist, een brand gewoed in een eikenhakhoutbosch waarin ook tal van dennen stonden. Gelukkig waren heel spoe dig een aantal flinke mannen, voorzien van schoppen aanwezig, wien het, na zwaren arbeid mocht gelukken de vlammen te blusschen, juist vóór zij uitgestrekte den- nenbosschen hadden bereikt. Toch is een oppervlakte van circa 250 oude roeden een prooi van het vernielend element gewor den. Ook de hulp der brandweer was nog ingeroepen, doch toen die op genoemde hof stede arriveerde, was het vuur juist ge- bluscht. De oorzaak van den brand is onbekend. 20 H-A. bosch en heide verbrand Pensiongasten pakten reeds hun koffers Ede, 12 Juli. Boven Ede en omgeving heeft zich hedenmiddag een ontzettend on weer ontlast, dat den geheelen middag en een groot gedeelte van den avond voort- woedde. In» een perceel bosch en heide, gelegen in de nabijheid van hotel Panoramahoeve on der Bennekom sloeg de bliksem in. Ten ge volge van den hevigen wind breidde de brand zich direct uit en was er voor dc brandweer geen blusschen aan. Eerst toen het ook buitengewoon hevig begon te re genen mocht het gelukken den brand mees ter te worden. Ongeveer 20 1-1.A. bosch en heide, toebehoorende aan baron van Wasse naar te Ede werden door het vuur vernield. Aanvankelijk liep ook hotel Panorama hoeve zelf gevaar, zoodat de gasten dan ook reeds hun koffers pakten om bij.het eerste alarm te kunnen vertrekken. Te Harskamp onder Ede is Tijdens het onweder de bliksem ingeslagen in een boer derij, welke totaal afbrandde. Te Luntercn is de bliksem ingeslagen in een boerderij. Door het krachtige optreden der brandweer kon de brand tot de schuur beperkt blijven. Onder Ecle is de bliksem voorts nog inge slagen in een boom en een er direct tegen aan gelegen hooiberg. Boom en berg werden vernield. Een nader bericht meldt nog, dat het on weer boven Ede meer dan 5 uur duurde. Doordat er betrekkelijk weinig wind was kon het waarschijnlijk niet over de Ve- luwsche heuvels weg komen. Meerdere ma- len sloeg de bliksem op de draden van te lefoon, telegraaf en radio. Tegen 8 uur in den avond was het onweer zoo goed als over. Iiagelsteenen als duiveneieren teisteren het gewas Maartensdijk, 12 Juli. Geruimen tijd woedde boven deze gemeente een hevig on weer, dat gepaard ging met geweldige re genbuien en hagelslag. .Verschillende tele foongeleidingen' werden onklaar, terwijl een vaars van den veehouder B. in dc weide door den bliksem werd gedood. Ook het Lunapark werd niet gespaard. Plotseling zag men boven het feestterrein een windhoos naderen, die het dak van de „Swing" meenam en eenige meters verder neergooide. Het vliegbommentoestel werd eveneens door de kracht van den wind mee gevoerd en ongeveer twintig meter verder in stukken gevonden, terwijl het Cham- pionpaleis met den grond werd gelijk ge maakt. Persoonlijke ongelukken kwamen geluk kig niet voor. De materieele schade is aan zienlijk. Nader meldt men ons: Hevig was de hagel, die van 12 uur aan één stuk, op Beukenburg en Voordaan viel. De steenen waren zoo groot als dui veneieren. Toen hedenavond de burgemeester met het raadslid Meinen, een kweeker, enkele kweekerijen bezocht, zagen zij er een totaal vernield en een ander voor A door den hagel verwoest. Alle moestuinen hebben groote schade geleden. Op Beukenburg la gen de steenen 15 c.M. hoog, hetgeen een wintergezicht geleek. Voor de bezitters van kweekerijen en mocsgrond is deze dag bitter geweest; hun toch al niet rooskleurige toestand werd door liet noodweer nog verergerd. KERSENUITDEELING TE BARNEVELD. Barneveld, 11 Juli. Zaterdag heeft hier weer de uitdeeling van kersen aan kinderen van alle gezindten plaats gehad, voor welk doel wijlen de heer A. A. H. Sweys, die meer dan 40 jaar geleden op 80- jarigen leeftijd is overleden, een som gelds heeft gelegateerd. Het bestuur der Geref. Zondagschool, dat deze gelden beheert, liad voor deze uitdeeling 400 K.G. kersen aange kocht, doch, daar het aantal kinderen steeds toeneemt, wordt de portie per kind natuurlijk geregeld kleiner. Bij testamen taire beschikking van den erflater was zelfs bepaald, dat behalve een kersenuit- deeling, ook jaarlijks met Pascben een uit deeling van eieren aan de Barneveldsche jeugd zou plaats hebben, doch deze moest de laatste jaren, wegens gebrek aan kapi taal, gewoonlijk achterwege blijven. Dat echter de naam van wijlen den ede len kindervriend Sweijs, die zijn geboorte plaats in 1806 beeft hij hier het levens licht aanschouwd zoo aardig heeft be dacht, vooral bij de jeugd alhier nog op aller lippen zweeft, behoeft wel geen be toog. „KLAPZITTERS" IN DE KERK TE BARNEVELD Barneveld, 11 Juli. Sedert#de aan zienlijke uitbreiding der Ned. Herv. Kerk alhier, welke enkele jaren geleden heeft plaats gehad, blijven gewoonlijk eenige zit plaatsen onverhuurd, wijl het aantal plaat sen het getal kerkgangers natuurlijk over treft, en het zou bij bovengenoemde ver bouwing dan ook van geen verstandig vooruitzicht hebben getuigd, ware dit niet het geval geweest. Van deze onverhuurde zitplaatsen wordt echter reeds sedert ge ruim en tijd misbruik gemaakt. Menigeen maakt namelijk van bedoelde zetels ge bruik en onthoudt daardoor aan de kerk de huur, die men anders voor een zitplaats zou moeten betalen, zoodat hier, in tegen stelling van klaploopcrs, van „klapzitters" kan worden gesproken. En zeer terecht, is gistermorgen dan ook door den dienst- doenden predikant van den kansel openlijk tegen deze zeer verkeerde gewoonte ge waarschuwd. Namens bet Collego van Kerk voogdij verzocht deze voorganger dringend, dat personen, die uitstekend in staat zijn de huur van een zitplaats te betalen voor taan zullen nalaten van do onverhuurde plaatsen gebruik te maken, wat thans he laas al to veel gebeurt. Sommigen nemen zelfs eiken Zondag dezelfde plaats in be slag, alsof zij hiertoe het volsto recht had den. Spreker noemde dit een profiteeren van de lusten der kerk zonder in haar las ten bij tc dragen, hoewel zij daartoe uitste kend in staat zijn. Iets anders noemde spre ker het, dat tijdelijke werkloozcn, of ande re werkelijk behoeftigen meergenoemde zit plaatsen in beslag nemen. Daartegen be staat niet het minste bezwaar, doch dat er ook zijn, die uit misplaatste zuinigheid van deze zetels misbruik maken, noemde spreker zeer onbehoorlijk. Z.W. Eerw. hoop te en verwachtte echter, dat deze herder lijke waarschuwing voldoende zou zijn, om aan dezen toestand een einde te maken. Donderdag 14 Juli, Hilversum: 8.019.00 Gramofoonmuziek. 9.00—10.00 Het A.V.R.O.-Kamerorkest o.l. v. Gerard Hemmes. 10.01—10.15 Morgenwijding. 10.15—10.30 Gramofoonmuziek. 10.3011.00 Solistenconccrt door Harry van Oss, bas-bariton. Felix de Nobel, piano. 11.00—11.30 Mevr. R. LotgeringHille- brand: Bowls en IJs". 11.3012.00 Voortzetting solistenconcert. 12.01—2.30 Het A.V.R.O.-Klein-Orkest o.l. v. Nico Treep. 2.30—3.00 Causerie door Ton Koot over „Het Nationaal Padvinderskamp". 3.00—3.15 Rustpoos voor de N.S.F. voor het verzorgen van den zender. 3.154.00 Cello-Recital door Tom Wisse van den Corput. Jan Goverts, piano. 4.00—5.00 Ziekenuur door Mevr. Ant. van Dijk. Voordrachten in Zeeuwsch dialect door Mevr. M. C. C. Wilsön—Adema. 5.005.30 Radio-Kinder-Koorzang o. 1. v. Jacob Hamel. 5.30—6.30 Orgelconcert door Pierre Palla, op het Standaardorgel van het Ivurhaus te Scheveningen. Albert de Booy, zang. G.30—7.00 Sportpraatje door H. Hollan der. 7 008.00 Gramofoonmuziek. 8.01S.15 Gramofoonmuziek. 8.15—10.30 Aansluiting met het Concert gebouw te Amsterdam. A.V.R.O.-Concert o. I.v. L. Schmidt, door het Concertgebouw orkest en de solisten Adele Kern (sopraan) en Marcel Wittrisch (tenor). Weensch pro gramma. 10.3010.45 Nieuwsberichten en koersen van Vaz Dias. 10.4511.00 Gramofoonmuziek. 11.0012.00 Aansluiting met Grand Hotel „Brittannia" te Vlissingen. Dansmuziek door „Sehacht-Langers Orchester". Refrein zang: Walter Schacht. Huizen: 8.009.15 K.R.O Gramofoonpl. 10.00 N.C.R.V. Gramofoonpl. 10.15 Ziekendienst. 10.45 K.R.O. Gramofoonpl. 11.30 Godsd. Halfuurtje. 12.15 Orkestconcert. 2.00 N.C.R.V. Handwerkcursus. 3.003.30 Vrouwenhalfuurtje. 4.00 Ziekenuurtje. 5.00 Cursus Handenarbeid v. d. jeugd. 5.45 Gramofoonpl. 0.00 J. Logtenberg declameert „Enoch Arden" van Tennyson. M. m. v. L. dc By. 6.45 Knipcursus. 7.00 Gramofoonpl. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. S.0010.30 Concert Chr. Gem. Zangver. „Soli Deo Gloria" o.l.v. A. Vranken. M.m.v. Mvr. C. v. Ravenzwaay-Móllenkamp (alt mezzo), Mej. C. beenhakker (koorbegel.) en A. Vranken (soli-begel.). Ca. 9.009.30 Declamatie door Mevr. H. Arntz-De Jong. Ca. 10.00 Vaz Dias. 10.3011.30 Gramofoonpl. De kleine misdaad, door Joh. Luger. Uitg. Andries Blitz, Am sterdam. Een keurig uitgevoerde bundel schetsen betreffende de politiereclitspraak. Allemaal klein goed dus, want belangrijke zaken worden niet door den politierechter be recht. Van interessante boosdoeners krij gen we dus niets te hooren, de misdadigers, waarvan hier verteld wordt, komen slechts voor ten hoogste zes maanden in aanmer king. Oorspronkelijk journalistiek werk dragen de schetsen een luchtig karakter. Luger beschikt over veel humor en weet dc zaken steeds van den vroolijken kant te bekijken. Daardoor laten deze schetsen zich meest prettig lezen en kan men zich er dan ook genoegelijk mee amuseeren. De teekeningen van Jo Spier zijn zeer verdienstelijk. De moord aan de bridge-tafel. door Anne Austin. Uitg. J. Phi lip Kruseman, den Haag. Nita Selim, een Broadway-schoonheid, so lodanseres in operettes, had in Hamilton ALTIJD IETS IN GOUD OP ZILVER TELEPHOON 898. zich een plaats veroverd in de Socicty-krin- gcn. Op een middag ontving zij in haar prachtig huis in de Sleutelbloem Weide do Forsyte Leerlingen Bridge Club. Terwijl zij blinde was ging ze naar haar slaapka mer, waar een der gasten haar eenige oo- genblikken later dood aantrof een kogel was haar door het hart geschoten. Een der leden van de club, Penny Crain, secretaresse van den Arrondissemcnts procureur belde aanstonds Bonnie Dundee, speurder in bui- tengewoncn dienst op, die zich naar dö villa spoedde en aanstonds dc leiding van het onderzoek nam. Met het laten spelen van het Spel des Doods leidde hij dat on- derzoek op vreeselijke wijze in, maar voor hem leverde het tal van gegevens, welke van groot belang waren voor de verdere afwikkeling. Op vlotte wijze beschrijft de schrijfster Bonnie Dundee's speurders werk en in groote spanning volgt men de lang-» zame maar zekere ontmaskering van den dader. Anne Austin heeft hiermee een der beste boeken in dit genre geleverd. Het geheim van Hunting's End, door M. G. Eberhart. Uitg. Jj Philip Kruseman, den ITaag. Hubert Ivingery is op Hunting's End dood geschoten en vijf jaar later noodigt zijn dochter Matil alle toen aanwezige gasten weer op het eenzame jachthuis. Maar nu is ook de defectieve Lance O'Leary onder dc genoodigden, terwijl op diens verzoek Zus ter Keate als verpleegster voor tante Lucy op Hunting's End vertoeft. Miss Matil heeft een der gasten lief en daar zij dc zekerheid heeft, dat de moordenaar haars vaders on der hen is wil zij weten, of hij dien zij lief heeft schuldig is. Den eersten nacht wordt een der gasten, Frawley vermoord en later valt nog een slachtoffer. O'Leary zet in- tussclien zijn nasporingen ijverig voort en ontdekt in Julian Barre den moordenaar, terwijl hij tevens de motieven tot dc mis-- daden weet. tc ontsluieren. De schrijfster heeft met veel talent deze spannende ge schiedenis beschreven cn evenals in haai' vorige boeken weet zij ook thans weer tot het eind toe to boeien. Op bezoek in Dierenland, door Pledwig Lohsz. Uitg. Koning's Uitgeverij, Baarn. Een bezoek aan den dierentuin is voor de meeste kinderen een groot feest. Zij zien graag dieren cn de liefde voor het dier is den meesten kinderen ingpboren. Maar een dierentuin vindt men sllclits in enkele steden. Dit boek kan een uitstekende ver vanging er voor zijn, want het voert ons langs onderscheidene dieren en vertelt er op onderhoudende wijze van. Dc talrijke il lustraties, welke buitengewoon goed zijn, helpen in niet geringe mate mee de illusie van den werkelijken dierentuin te wekken. Wie zijn kinderen kennis wil bijbrengen van de dierenwereld en tevens 1 fdc wil kwee ken voor het dier, vindt in dit bock een pracht handleiding. Dc uilvoering is in allo opzichten degelijk. Gedrukt op taai ivoor- carton en stevig gebonden, kan het bock heel wat jaren, zelfs in een talrijk gezin, zijn goede diensten bewijzen. Uw dienaar de Hond, door Ru dy ard Kipling. Uitg. v. Holke- raa en Warcndorf's U. M. Am sterdam. Dit is een zeldzaam boekje, waarvan voor al zij, die hart voor dieren hebben, zullen genieten. Kipling ziet niet in dc eerste plaats in den hond het dier maar veeleer een we zen met een in zekere mate bewust leven. De bewustwording der indrukken moge dan niet zijn zooals bij den mensch, de trouwe opmerker weet. dat de hond zich voorstellingen vormt, waardoor zijn leven in zekeren zin inhoud krijgt. Dc wijze waar op Boots zijn belevenissen vertelt, toont, dat Kipling een zeldzame visie heeft op het honderiieven cn zijn poging in dit verhaal het beeld te benaderen, dat dc hond van don mensch heeft, mag wonderwel ge slaagd genoemd worden. Ned. Alg. Encyclopaedic. Uitg. Scheltens en Giltay, Amster dam. De negende aflevering loopt van Dedems- vaart tot Dronrijp. Behalve de tusschen do tekst geplaatste illustraties zijn er op kunst drukpapier prachtige opnamen bij betref fende draadlooze telegrafie en telefonie, be nevens een duidelijke kaart van Zuid Ame rika. A. B. C. door Piet Marée. Uitg. G. B. van Goor Zn, den Haag. Een modern A. B. C.-boek. Het A is een - Aapje heet thans A is een Auto en zoo zijn alle letters genomen van namen, die meer in den gezichtskring liggen van de te- genwoordigen jeugd. Maar meer nog dan de rijmpjes maken de leuke plaatjes dit boek* je tot een begeerlijk bezit voor onze jeugd.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 10