Fa.M.R.N.00STERVEEN UIT DE STAATSCOURANT Jlar. SANDBERG NAAR ZURICH Op eigeira kosten DE DROOGLEGGING VAN STADSKWARTIEREN Wolhandel „DE CONCURRENT" WAT ETEN WIJ MORGEN? Langestraat 42 Tel. 77 Burgemeesters. Bij Kon. Besluit is met 1 Augustus be noemd tot burgemeester der gemeente Ste- dum G. Kuijper; zijn opnieuw benoemd tot burgemeester der gemeenten Dirksland, Melissant en Her- kingen D. J. Visscher, tot burgemeester van Schcrmerhorn B. Meindcrsma, tot burge meester van Gaasterland H. Gaaikema en tot burgemeester van Hoedekenskerke J. M SI egt. Departement van defensie. Bij Kon. besluit is aan den hoofdcommies bij het Departement van Defensie P. Gest- man mei ingang van 15 September op zijn verzoek eervol ontslag verleend. Rechterlijke mach*. Bij kon. besluit is aan mr. G. J. C. Schilt- huis op zijn verzoek met 1 Augustus eervol ontslag verleend als kantonrechler-plaats- vervanger in het kanton Rotterdam, ondei dankbetuiging voor de als zoodanig bewe zen diensten; is benoemd tot kantonrechtcr-plaatsver- vanger in het kanton Bcetsterzwang J. P van der Sluis, notaris te Gorredijk. Bij kon. besluit is bepaald, dat de vaca ture van raadsheer in het Gerechtshof tc Arnhem voorloopig niet zal worden vervujd. Rijksserologisch Instituut. Bij K. B. is met 15 October aan W. N. Hen driks, technicus bij het Rijksserologisch In stituut, op zijn verzoek eervol ontslag als zoodanig verleend. Gem. Universiteit van Amsterdam. Bij Kon. Besluit zijn de besluiten van den raad der gemeente Amsterdam van 22 Juni 1932, houdende benoeming van dr. H. J. Poe tot gewoon hoogleeraar in de theoretische wijsbegeerte en de geschiedenis der wijsbe geerte en van dr. G. Révész, privaat-docent aan de gemeentelijke universiteit te Am sterdam, tot buitengewoon hoogleeraar in de psychologie aan dio universiteit, be krachtigd. Middelbaar onderwijs. Bij Kon. besluit is wederom tijdelijk be noemd tot leerares aan de R.H.B.S. te Mid- delharnis, mej. D. P. A. Hentschel. Rijkskweekschool voor vroedvrouwen. Bij Kon. besluit is aan dr. G. J. J. van Berckel wegens vertrek uit de gemeente Rotterdam eervol ontslag verleend als lid van de Commissie van Toezicht en Beheer over de Rijkskweekschool voor vroedvrou wen te Rotterdam en is als zoodanig be noemd dr. P. A. Vos chirurg aldaar." Regenten gevangenissen. Bij Kon. besluit is benoemd tot tid\an het College van Regenten over de gevan genissen te Arnhem" mr. J. H. M. van der- Grinten, raadsheer in het Gerechtshof te Arnhem. Bij Kon. besluit is benoemd tot lid, tevens voorzitter van het College van Regenten over de Rijkswerkinrichtingen te Veenhul- zen mr. dr. R H. baron de Vos van Steen- wijk, commissaris der Koningin in de pro vincie Drente. Raad van Ned.-Indië. Bij Kon. besluit is aan den heer L. H. W. van Sandick, lid van den Raad van Ned.- Indië, op zijn verzoek met 20 Augustus eer vol ontslag uit 's Rijks dienst verleend, on der dankbetuiging voor de langdurige en trouwe diensten, door hem aan den lande bewezen. Drinkwatervoorziening. Bij Kon. besluit is met 1 Augustus aan J. Ph. Snel, bureel-ambtenaar bij het Rijksbu reau voor Drinkwatervoorziening op zijn verzoek eervol ontslag als zoodanig ver leend. Voogdijraden. Bij K. B. is benoemd tot lid van den Voogdijraad Amsterdam II mevrouw mr. M. H. E. van Woudenberg Hanstra, ge boren Pouw, wonende te Amsterdam en tot lid van den Voogdijraad Rotterdam II H. J. W. van Prooye, geboren Salomons, wofiende tc Rotterdam. Reserve-officieren van gezondheid. Bij K. B. zijn benoemd tot reserve-offi cier van gezondheid der tweede klasse bij de landmacht de artsen F. J. M. Jansen en M. Lietaart Peerbolte, laatstgenoemde dienstplichtig vaandrig van de le Com pagnie Hospitaalsoldaten. Eeretoekenen. Bij K. B. is aan S. de Graaff, minister van Koloniën, verlof verleend tot het aanne men van het eereteeken: Groot-officier der Orde van het Legioen van Ecu- van Frank rijk. Bij K. B. is aan mr. D. Fock, minister van Staat, lid van de Eerste Kamer der Sta- ten-Góneraal verlof verleend tot het aan nemen van liet. Grootkruis der Orde van het Legioen van Eer van Frankrijk; is aan R. M. Roland Ilolst, hoogleeraar- directeur van de Rijks Akadcmie van Beel dende Kunsten te Amsterdam, vergunning verleend tot het aannemen van de versier selen van Commandeur in de Orde van Leopold II van België. Gouvemements-Commissaris bij dc Surioaamsche Bank. Door den Minister van Koloniën is be noemd tot Gouverments-Commissaris in Nederland bij de Surinaamsche Bank, de heer Th. Ligthart, oud-directeur van de Javasche bank te 's-Gravenhage, onder be- p?ling dat bij diens afwezigheid of ver hindering zijne functies zullen worden waargenomen door. den heer.J. van Ettin- ger, referendaris bü het departement yan Koloniën- Vrijdag 22 Juli. Hilversum. 8.00 V.A.R.A. Gramofoonplaten. 9.00 V.A.R.A.-6eptet o.l.v. Is. EyJ 10.00 V.P.R.O. Morgenwijding. 10.15 Vervolg V.A.R.A. septet. 11.00 Voor dc vrouw. 11.15 Vervolg Vara-septet. 12.012.00 Kovacfi Lajos en zijn Orkest. (Refreinzang: Bob Scholte). 2.002.30 Vioolrecital door Annie Meêritz. Aan den vleugel Egbert Veen. 2.303.00 Gramofoonmuziek. 3.003.30 S. J. van Doorne Jr.: „De gra fische vakken". 3.304.00 Gramofoonmuziek. Roy Fox en zijn orkest 4.00 V.A.R.A. Gramofoonplaten. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 V.A.R.A.-Klein-orkest o.l.v. H. Wigge- laar. 5.45 Gramofoonplaten. 6.00 Orgelspel door Joh. Jong. 6.30 W. A. Wolff: Waarom Vredeswacht. 6.45 V.A.R.A.-Klein-orkest (vervolg). 7.10 Vervolg orgelspel. 7.30 Vervolg V.A.R.A.-Klein-orkest. 8.00 V.P.R.O.-Nieuws. 8.1510.15 Aansluiting mot het Kurhaus te Schevcningcn. Het Residentie-orkest o.l.v. Carl Schuricht. 9.00 V.P.R.O. Dr. G. Horreus de Haas. De schuld der Christenheid. 10.15 V.P.R.O. Dr. C. J. Bleeker: Jozef de Droomer. 11.00—12.00 V.A.R.A. Gramofoonplaten. Huizen: 8.00 N.C.R.V. Schriftlezing. S.159.30 Gramofoonplaten. 10.30 Ziekendienst. 11.00—12.00 Gramofoonplaten. 12.152.00 Concert. II Hermann, viool. T. G. v. d. Haar, viool. H. H. v. d. Horst Jr., cello Mevr. R. A. v. d. Horst-Bleekrode, piano. 2.30 Concert. Jans Bierma, zang. C. Ho ving, viool. G. Scager, cello cn T. Vreden- burg, piano. 4.30 Gramofoonplaten. 5.00 Voor postzegelverzamelaars. 5.30 Voor amateur-fotografen. 6.00 Causerie door H. J. Steinvoort. 6.30 Radio-dokter. 7.00 Causerie door A. J. Herwig. 7.-45 M. K. W. Gerisch: Zomer in Duitsch- land. 8.00—10.30 De H.O.V. (Symphonie-orkest o.l.v. Fr. Schuurman. O a. Onvoltooide sym phonic, Schubert. 9.009.30 Causerie door A J. L. Looyen. 9.30 Vervolg concert. O.a. Md Mère l'Oye, Ravel. c.a 10.00 Vaz Dias. 10.3011.00 Gramofoonplaten. Naar wij vernemen i6 de luitenant-vlieger jhr. Sandberg gistermorgen op een Fokker D XVI, het modernste Nederlandsche jacht vliegtuig, naar Zürich vertrokken, om deel te nemen aan de Alpenvlucht om de Coupe Echard. Zijn wij goed ingelicht dan draagt jhr. Sandberg zelf de kosten van dezen tocht. Op Soesterberg was aanvankelijk een plan gemaakt om met een escadrille uil te ko men, want Nederland houdt den beker. Maar de minister van Defensie heeft daar aan zijn goedkeuring niet kunnen hechten. Dat jhr. Sandberg nu op eigen kosten gaat is zeer lovenswaard, maar toch een bedenkelijk precedent. („Vad."). De vlieger maakt een noodlan ding. Men meldt ons uit Parij6: De luitenant-vlieger Jhr. Sandberg uit Soesterberg, die met zijn jachtvliegtuig op weg was naar Zurich, om aldaar deel te nemen aan de Internationale vliegwedstrij den, heeft op 60 K.M. afstand van Dyon een noodlanding moeten maken, waarschijnlijk wegens motorstoring. De landing gelukte volkomen. PERSONALIA. Woudenberg. Tot hoofd van de Wilhelmina-bewaarschool alhier, is be noemd mej. E. W. Engelen, thans in gelijke functie te Geervliet. Bond van koffiehuissrestauranthou ders en slijters verzoekt Ged. Staten het raadsbesluit niet te willen goedkeuren In verband met het raadsbesluit, waarbij drie stadswijken alhier worden drooggelegd heeft de plaatselijke afdeeling van den Bond van Koffiehuis-restauranthouders en slijters zich tot Ged. Staten gewend met verzoek dit besluit niet te willon goedkeu ren. Dit adres luidt als volgt: De afdeeling Amersfoort van den Neder- landschen Bond van Koffiehuis-. Restau ranthouders en Slijters, goedgekeurd bij Koninklijk besluit, ten deze domicilie kie zende ten huize van haren secretaris, den heer A. H. G. van Berkel, Heiligenberger- weg no. 2 te Amersfoort, geeft met verschul digden eerbied te kennen. dat door den Raad dezer gemeente een verordening is aangenomen, waarbij een drietal stadskwartieren, ie weten het Soes ter kwartier, het Arnhemsche kwartier en het Iloëvelakensche -kwartier, zoogenaamd worden „drooggelegd" voor den verkoop van sterken drank in het klein: dat adressante in een uitvoerig adres, waarvan hiernevens een afschrift gaat, aan den Raad verzocht heeft zulk een maatre gel niet tc willen nemen; dat adressante zich thans tot uw College wendt om aan de desbetreffende verorde ning goedkeuring te willen onthouden cn eventueel eerst een onderzoek te willen in stellen naar den thans reeds uitgebreiden clandestiencn verkoop van sterken drank in deze gemeente; dat de bonafide handel, alzoo de zaken met vergunning zoowel die, waarin de ver koop voor gebruik ter plaatse geschiedt als voor gebruik elders dan ter plaatse, reeds buitengewone schade ondervindt van de zen onvvettigen handel en het toch niet aangaat, dat deze schade vergroot wordt, vooral niet in een tijd als wij thans belo ven; dat adressante oordeelt, dat het hier be streden besluit niet op practischc gronden berust, maar veeleer op theoretische mo tieven, welke zeer aantastbaar en voor be-» strijding vatbaar zijn; dat onder deze omstandigheden adres sante bescherming zoekt bij uw College en durft verzoeken uw goedkeuring aan het desbetreffende raadsbesluit tc willen onthouden. (vv.g.) W. R. SCHWEMMER. voorz. ANT. v. BERKEL. secr. KOSTELOOZE INENTING. Burgemeester cn Wethouders van Amers foort maken bekend, dat op Woensdag 27 Juli 1932 des namiddags om 3 uur gelegen heid zal worden gegeven tot kostelooze in enting in het gebouw van de Handelsschool aan de Hellestraat alhier. Belanghebbenden worden verzocht trouw boekje of gefcoortebe^vjis mede te bueGAen, DE NIEUWE RIJWIELPLAATJES Thans reeds verkrijgbaar aan het postkantoor. De Directeur van heUPó&t-, Telegraaf- en Telefoonkantoor alhier, vestigt de aandacht er op, dat de nieuwe rijwiclmerken, waar van het gebruik op 1 Augustus a.s. ingaat reeds thans verkrijgbaar zijn aan het post kantoor, de Postagentschappen Julianalaan Leusdcrvveg en Puntenburgerlaan cn de onder dit kantoor ressorteerende hulpkan toren en poststations. Het verdient met het oog op den grootcn toeloop aanbeveling dc aankoop niet tot het laatst uit to stellen. Vooral dit jaar is hiermede rekening te houden, wijl de eerste Augustus op Maan dag valt, op den daaraan voorafgaanden Zondag geen rijwielmerken worden ver kocht, terwijl op Zaterdag 30 Juli het post kantoor na 16 uur (4 uur nam.) eveneens voor den verkoop daarvan is gesloten. PERSONALIA. Te Utrecht is geslaagd voor liet examen Duitsche handelscorrespondentie van de Vereeniging van Leeraren de lieert' G. W. Heerc alhier. STAATSEXAMEN TOT TOELATING AAN DE UNIVERSITEIT In de R.H.B.S. alhier worden gehouden de staatsexamens tot toelating aan de Univer siteit. Geslaagd voor het diploma A: J. L. van Apeldoorn, J. Appel. R. Broek- hoff, P. P. J. van Caspel. Mej. H. J. Ebling, Mej. E. H Gyaro6, Mej. F. Lindebom. H. J. Swierts. Afgewezen: 3 candidatcn. Geslaagd voor diploma B: J. Burbach, A. W. Hamming, P. S. Kars, J. Munting, Mej. R. C. Simons, J. A. Vries man, A. Baars, F. M. G. Dobbelaere, Mej. D. Simonidcs. S. Sybrandy. Afgewezen: 3 canclidaten. Het examen wordt voortgezet met 5 can didates DISTRICTSBUREAU VOOR ARBEIDS RECHT Jaarverslag over 1931. Wij ontvingen het jaarverslag over 1931 van het Districtsbureau voor Arbeidsrecht, dat in den loop van 1930 is opgericht op ini tiatief van den A.B.B., in overleg met het Ned. Verbond van Vakvercenigingen. Door den ambtenaar van dit bureau werden in 't jaar 1931 behandeld 268 zaken, terwijl 202 adviezen werden gegeven, in verband waar mede verschillende kantongcrechtsprocedu- res werden gevoerd, enkele arbeidsgerech ten werden aangevraagd voor ziektewetge schillen, enz. Aan gewonnen of geïnd bedrag werd uitbetaald 2895.41. In totaal maakten 470 personen gebruik van de diensten van het bureau. Uit het financieel verslag blijkt, dat het saldo bedraagt 92.70; de inkomsten en uit gaven 3847.19. SOCIËTEIT AMICITIA In de dezer dagen gehouden algemeene vergadering van de sociëteit Amicitia is we derom tot voorzilic-Ci agVriTora.Dros- saeri Lulof*- RIJKS HOOGERE BURGERSCHOOL Toelatingsexamen. Tot de eerste klasse der Rijks H.B.S. al hier zijn toegelaten: J. M. van Baak, H. G. A. Baan, Th. Bak ker, H. F. Beenhakker, H. J. E. v. Beunin- gen, Maarsbergcn, Ch. II. de Bie, II. Blok ker, A. J. A. den Boer, Soest, H. Braggaar, J. Briet, J. Bouwer, A. Bruinenberg, A. H. Bruinenberg, A. Bruyel, Ja. Ca. Burmeister, B. Clcveringa, Soest, Ja. Ma. van den Don ker, Eb. van Dricl, Soesterberg, Ae. Dijx- hoorn, Zeist, W. Eggink, Soesterberg, H. Eikenaar, Aa. He. Gerritsen, A. van Hedcl, A. G. v. d. Heijden, Ga. van Hoogevest, T. van Hoogevest, D. J. van Houten, Th. B. Huurman, Ma. Hijmans, Ja. Wa. Jansen, E. N. Jonker, Tj. Jonkman, J. v. Kerkhof, D. Kollen, F. Korving, W. F. Kramer, B. Kui pers, Ha. Aa. Kummel, J. J. van Lee, H. H. Leopold, Ma. Eh. Meinesz, Soestdijk, J. Mor ren, S. Muskee, Soest. R. A. Muylaert, H. C. Neervoort, Ja. Aa. Nierstrasz, G. J. Nijcn- huis. H. J. M. Raat, Ha. Wa. Ca. Ram, J. M Reinboud, G. Roozendaal. W. H. L. P. Schou teildorp, C. Sparnaav, J. van der Spek, J. W. Stapel, B. van den Tempel, W. Valkenburg, J. de Vries, Wa. Aa. v. Wagtendonk, J. W. S. Waldus. J. S. van der Werf, Le Ma. Ma. Winter cn W. H. v. Woudenberg te Soest. Tot de tweede klasse i6 toegelaten B. A. Ontrop, alhier. BAZAR LEGER DES HEILS. Een rechtzetting. In het verslag van de opening van den bazar van het Leger des Heils is een storen de zetfout geslopen. Vermeld staat „....de 19o eeuw is die van de vertreding des ge- rnoeds." Men leze hiervoor is die van de vertedering des gemoeds." GIDSEN VOOR EIGEN LAND. Reisboek voor de provincie Gelderland. Bij Van Loghum Slaterus' UitgcversMaat- schappij te Arnhem is verschenen het reis boek voor de provincie Gelderland. Deze uitgave, welke uitstekend is verzorgd, be vat zeer veel belangrijke gegevens voor toe risten, die hierin een goede leidraad kun nen vinden voor het ontwerpen van fiets-, auto- of wandeltochten. Zoo vinden wij in deze gids, welke ruim 340 pagina's telt, o.m. een geografisch overzicht, een en an der uit de geschiedenis, bijzonderheden om trent bestuur, officicelc en bijzondere in-, stellingen en verecnigingen, voorts uitvoe rige gegevens omtrent verbindingen met spoor, tram, autobus bn boot, alsmede ge gevens omtrent de grootc wegen uit Neder land en het buitenland naar ecnige centra in de provincie. Hierbij vinden we ook na dere gegevens omtrent bezienswaardighe den in hoofdplaatsen van andere provincies. Amersfoort is ook vermeld; wij vinden bij die bijzonderheden niet de Koppclpoort en de Kei, terwijl het aantal inwoners volgens dit boekje 36.000 bedraagt,, hoewel dit op 1 Juli reeds ruirn 40.500 was. Behalve aanwij zingen voor groote tochten/in dc provincie hebben ook nog de programma's voor toch ten in de omgeving van Arnhem, Nijmegen, Fde, Nunspeet, Apeldoorn, Zutphen cn Doetinchcm in deze gids een plaatsje ge vonden. Tenslotte noemen wij uit den in houd nog de alphabetiselie lijst van steden cn dorpen cn de vermelding van cenige grensplaatsen in Duitschland, welke van beteckenis zijn voor het toerisme in Gel derland. Het boekje is tevens voorzien van eenige kaartjes, welke hel den toerist op zijn tocht gcmakelijk maken. 0 Uitstapjes door Nederland. Evenals vorige jaren is ook thans weer de nieuwe jaargang van het bekende boekje „Uitstapjes door Nederland" ver schenen, uitgave van N.V. C. J. van Doorne te Delft. Dit boekje, dal is samengesteld met medewerking van de Algemeene Ned. Vereen, voor Vreemdelingenverkeer en de vcreenigingen tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer in Nederiand zal ook dit jaar, nu er zooveel propaganda wordt gemaakt voor „vacantie in eigen land", zeer velen aan zich verplichten. Immers, be halve dat het een uitgebreide lijst van ho tels bevat, geeft het tal van bijzonderheden van de vele plaatsen cn plaatsjes in ons land, welke door haar ligging uitstekend geschikt zijn als vacantie-oord. De vreem deling vindt hier een handige vraagbaak, die hem antwoord geeft op tal van vragen. Zoo kan hij o.m. aan de hand van dit boekje vele mooie wandel- en fietstochten maken. Een groot aantal foto's verlucht den tekst van deze goed verzorgde uitgave, die ook dit jaar weer in menig gezin met ge noegen ontvangen zal worden. I HALVE KOUSJES in fil d'ecosse en fil m/zijde 0.29, 0.24, 0.19 en 15 cent Natuurlijk weer In LANGESTRAAT 81 AMERSFOORT BURGERLIJKE STAND. 20 Juli. Geboren: Janetta, dochter van Jan Hen- derik Jacobus Fijnvandraat en Jannetta Hengeveld; Willem Gerbrecht, zoon van Hessel de Ruig en Hendrikje Mosch; Petro- nella Janna, dochter van Herman Govaërt en Janna Ambtman. Gehuwd: Eibert van den Bom cn Geer- truida ten Hoove; Marlijn van Essen en Catharina du Bois; Herman Joel Salomon van Coevord,en cA.-Flisahetb, Hcndrika yan KOFFIETAFEL. Haring mettomatensaus. Men kookt do gefileerde, nieuwe naring even op, legt iedere filet opgerold op een sncctjo geroosterd brood on giet er wat ge bonden tomatensaus overheen. We kunnen de schotel met takjes peterselie en partjes citroen versieren. MIDDAGMAAL. Voorgerecht: Jussoep. Vier kopjes ovcrgbleven jus worden met zes kopjes water even doorgekookt. Men laat er 30 gr. rijst doorheen koken en maakt de soep op smaa/k af met soja of maggi-aroma. Men kan er wat kleino bal letjes gehakt, van een ons gehakt gemaakt, doorheen koken. Yleesch: gehakt. Groente: spinazie. Aardappelen: gewoon. Nagerecht: Room- of vierstruif. Vier eierdooiers worden met een paar re pels suiker tot room geroerd, men voegt er een ons bloem en vier kopjes melk bij en tenslotte do vier, met twee lepers suiker zeer stijf geklopte eiwitten. Hiervan bakt men in de koekenpan vier koeken in ruim boter, zoodat ze makkelijk uit de pan glij den cn niet vast kunnen bakken. Deze koeken worden 6lecht aan een kant gebak ken op niet te hooge vlam. De eerste legt men met den gebakken kant naar onderen, de tweede en derde hier bovenop, en ten slotte de vierde crop met den gebakken kant naar boven. FOSCO per 1/1 fl. FOSCO per fl. 1,50 0,80 FRUIT- EN GROENTENVEILING. Veiling van 20 Juli. Druiven 38—44 ct., Tomaten 510 ct., Aardbeien 18—29 ct„ Roode bessen 8—13 ct., Frambozen 1841 ct., Kruisbessen 68 ct., Doppors 11—19 ct., Capucijners 1317 ct., Tuinbooncn 48 ct., Sp. boonen 1420 ct., Snijbooncn 19—21 ct., Spinazie 9—11 ct., Me loenen 30—33 ct», Komkommers 5—8 ct., Groene kool 4 ct., Spitskool 34 ct., Roode kool .46 ct., Bloemkool 1014 ct.. Worte len 3—5 ct., Rabarber 2—4 ct., Andijvie 10 D a g e 1 ij k s -t-. v•*•*<-» City Theater, Westsingel 7. Vertooning van „Mevrouw en haar chauffeur." Rembrandt Theater, Langestraat. Vertoo- ning van „Het Spook van het Westen." 25 Juni t/m. 23 Juli. Sierkunst, Utr. weg. Tentoonstelling van Schilderijen. Museum Flóhite, Westsingel. (Uitgezon derd des Zondags). Theosofische Bibliotheek. Gebouw Theos. Vereeniging, Regcntesselaan. lederen dag van 68 uur. Openbaro Leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek, Muurhuizen 9. R.-K. Leeszaal, Nieuwsraat 24. Vredesbibliotheek, Arnhemseheweg 50. j Leeszaal Handelsregister, Arnh. weg 23. 18-23 Juli. School voor Wijsbegeerte. Leergang „Vrijheid" door prof. dr. H. J. Jordan. 21-23 Juli. School voor Wijsbegeerte. Leergang„De Opbouw der Cultuur" door dr. A. H. Haentjes. 22 Juli. Muziektent Plantsoen, Concert van De Stem des Volks en De Kleine Stem. 8 uur. 23 Juli. Birkhoven, Sportfeest van de Specltuinvcreeniging Soesterkwartier. 4 uur. 24 Juli. Dc Valk. Congres R.-K. Jonge- lingsvcreeniging. 10 uur. 25—30 Juli. School voor Wijsbegeerte. Leergangen „Do Vrouw en de Mystiek" en ,.De vertwijfeling in het heden en onze geesteshouding daartegenover" door mevr. L. Dc Ilartog—Meijjes cn prof. dr. A. H. de Hartog. 30-31 Juli. School voor Wijsbegeerte. Leergang „Do wording van den nieuwen mensch" door A. R. de Jong. 31 Juli. Birkhoven, Openluchtmeeting van' de O. S. P. 2 uur. UTRECHT. 25 Juli t/m 1 Augustus, opvoering van Bouwmeester's revue „Wat doe je in de kou." 8 uur. OMREKENINGSKOERSEN. Off. Not Niet Off. 20 Juli 21 Juli 12 uur Londen 8.85% 8.87 Berlijn59.07 58.85 Parijs 9.73% 9.73% Brussel34.44 34.43 f Zurich 48.36 48.37 Kopenhagen 47.90 48.— Oslo 44.— 44.40 Stockholm45.50 45.70 New-York. 2.48% 2.48% Milaan 12.72 12.72 vx Medegedeeld Hooi da RotterJSanJtserssfle"

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 3